Vietnam & Laos & Kamboçya

YURT DIŞI TURLAR  14 GECE
16 Ocak 2025 - 30 Ocak 2025
14 Gece / 15 Gün - 24 Yemek + Tüm Turlar dahil
Singapur Airlines ile
Katılımcı Sayısı 24 Kişi ile sınırlıdır.
Uçak biletleriniz için acele ediniz...
Gezilecek Yerler : Ho Chi Minh City - Cu Chi Tünelleri - Mekong Deltası - Hoi An - Danang - Bulutlar Geçidi - Hue - Hanoi - Hoa Lu - Halong - Halong Körfezi - Luang Prabang - Khuang Si Şelaleleri - Mekong Nehri - Pak Ou Mağaraları - Siem Reap - Angkor - Tonle Sap Gölü...
Tur Tarihi : 16 Ocak 2025
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
4945 $ (161596TL)
Tek Kişi Farkı :
865 $ (28267TL)
Vietnam, binlerce yıllık bir kültüre ve rüya gibi manzaralara sahip, yüksek dağlarla Çin Denizi arasında uzanan bir ülke... Bu topraklar kuzeyden güneye birbirinden farklı yüzler gösterir: Hanoi kenti; sömürgecilik devri mimarisiyle Tonkin; Kızıl Nehir; Hoa Lu ve Halong Körfezi'nin büyüleyici manzaraları; emperyal şehir Hue; tüccarların tarihi limanı Hoi An; Mekong Deltası ve de eski Saygon, yeni Ho Chi Minh City... Mekong Nehri'nin büyüleyici manzaralarına doğru yapacağınız bu yolculukta Laos'un nasıl insanoğlu ile doğa arasında bir barış ve uyum sığınağı olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Ülkenin eski başkenti Luang Prabang adeta zamanın dışında kalmış bir bahçe kenti andırmakta. Kamboçya ise, yaşayanlarının hayatlarını Mekong Nehri'nin ve Tonle Sap Gölü'nün ritmine göre ayarladıkları küçük bir ülke. Buna karşın Khmer İmparatorluğunun ve harika Angkor Tapınakları'nın azameti gezenlere unutamıyacakları renkler sergilemekte...
Bu üç benzersiz Hindiçin ülkesinin oluşturduğu kültürel hazinenin kaleydoskopunu keşfedeceğiniz bir seyahat.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Hem Vietnam ve Laos, hem de Kamboçya'nın en güzel yörelerini rahatlıkla görüp, keşfedeceğiniz bir seyahat programı.
 • Seyahat programında bulunan Hoi An, Hue, doğa harikası Halong Körfezi ve Hoa Lu, Luang Prabang ve Angkor Dünya Mirası Listesi'nde yer almakta.
 • Hoi An'da unutulmaz "Anılar" gösterisi izleme.
 • Hue İmparatorluk Kalesi'nin keşfi.
 • Viet Kong gerillalarının tünelleri'nin keşfi.
 • Halong Körfezinde, lüks teknede konaklama.
 • Laos'ta Mekong Nehri'nde tekne gezisi.
 • Bir tür kayık olan yerel "sampan"larla Hoa Lu
 • Hanoi'de çekçek arabalarıyla gezinti.
 • Luang Prabang'da Baci seremonisi izleme.
 • Mucizevi Tonle Sap Gölü'nde tekne gezisi.
 • Siem Reap'te, geleneksel Apsara dans gösterisi ve çok özel bir sirk gösterisi izleme.
 • Uzak mesafeleri hava yoluyla geçerek yorulmadan ve zaman kaybetmeden seyahat edebileceğiniz ve herkezin rahatlıkla katılabileceği bir tur.
 • Üç ülkede de son derece kaliteli ve konforlu 5 ve 4 yıldızlı otellerde konaklayacağız.
 • Hiç bir extraya gerek duymayacağınız ve bir öğle yemeği hariç bütün yemeklerin ve hatta bazı gösterilerinde programa dahil olduğu bu turda Uzak Doğu'nun en ilginç ülkelerinden üçünü keşfedeceksiniz.

16 Ocak 2025 Perşembe İstanbul - Singapur

Singapur Hava Yolları ile saat 13:25'te hareketle Singapur'a hareket.

17 Ocak 2025 Cuma Singapur - Ho Chi Minh City (Vietnam)

Saat 04:45'te Singapur'a ve 09:50'de hareketle saat 11:00'de Güney Vietnam'da bulunan Vietnam'ın en büyük kenti Ho Chi Minh City'ye gelerek karşılama. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından şehir merkezindeki otelimize transfer. 1859 yıllında bölgeyi ele geçiren Fransızlar, 1862'de Saygon'u, Cochinchine'in (Koçinçin) diye andlandırdıkları bütün Güney Vietnam'ın başkenti yaparlar. Fransa sonraki 40 yıl içinde, Vietnam, Kamboçya ve Laos'u Fransız Çin-Hindi adı altında birleştirdi. Eskiden Saygon adıyla tanınan şehrin adı, 1975'de Amerikalılar Vietnam Savaşını kaybederek ayrıldıktan sonra, efsanevi lideri Ho Chi Minh'in anısına Ho Chi Minh City olarak değiştirilmiş. Öğleden sonra, Mekong deltasının kenarındaki ülkenin ekonomik başkenti olan Ho Chi Minh City şehir turu için hareket. Şehrin göbeğindeki eski koloniyal mahallede bulunan Fransızlardan kalma Opera binası (Belediye Tiyatrosu), katedral ve Eiffel Kulesi'ni tasarlayan Gustave Eiffel'in yaptığı postane ve belediye binaları görülecek yerler arasında. Gezi esnasında, eski Güney Vietnam'ın yönetim merkezi olan Reunification (yeniden birleştirme) Sarayı ve Savaş Anıları Müzesi'ni ziyaret. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

18 Ocak 2025 Cumartesi Ho Chi Minh City - Mekong Deltası - Ho Chi Minh City

4900 kilometre ile Güneydoğu Asya'nın en uzun nehri olan Mekong, Ho Chi Minh kentinin batıgüneyinde 40 bin kilometrekarelik geniş bir delta oluşturarak Güney Çin Denizi'ne dökülür. Mekong, delta bölgesinde Tien Giang ve Hau Giang adını taşıyan iki kola ayrılıp çok sayıda küçüklü büyüklü kanal oluşturmakta. Vietnamlılar Mekong'u "9 başlı ejder" olarak nitelendirirler. Kahvaltıdan sonra, önemli bir tarım bölgesi ve pirinç üretiminin kalbi Mekong Deltası'nın doğusundaki Ben Tre'ye doğru otobüsle yola çıkış. Burada bizi bekleyen teknelere biniş. İlk olarak Mekong'da ve sonra kanallarda harika bir tropikal manzaraları seyrederek, pirinç kağıdı üreten bir köyünü ve delta halkının günlük yaşamlarını keşfedeceğiniz bir yolculuk. Gezi esnasında, yerli halkın asırlardır kullandığı geleneksel bir yöntemle elde edilen tuğlaların yapıldığı bir fabrikanın yanı sıra hindistan cevizi tabanlı ürünlerin üretildiği bir atölyeyi ziyaret. Daha sonra, egzotik meyva ağacı plantasyonlarının bol olduğu kırsal yollardan geçerek Xe Loi adlı yerel bisikletli çekçek arabalarıyla bir gezi. Öğle yemeği nehir kenarında bir restoranda. Yemekten sonra ise, bir tür kayık olan "sampan"larla "arroyos" adlı küçük kanallar arasında gezi. Yerel ürünlerin satıldığı bir pazarda gezinti. Ho Chi Minh'e dönüş yolunda, Batı ve Doğu dinlerinden esinlenerek ideal bir dine ulaşmak için kendine özgü bir din olarak ortaya çıkan Cao Dai dininin bir tapınağını ziyaret. Ho Chi Minh'e varışta şehrin keşfine devam. Cho Lon (Chinatown) adlı Çin mahallesinde bulunan renkli ve hareketli Binh Tay çarşısı gezileri. Daha sonra, 1760 yılında inşa edilen, tavandan sarkan dev tütsüleriyle farklı bir atmosfere sahip, denizciler tanrıçasına ithaf edilen Thien Hau Pagodası. Vietnamlıların üstün oldukları lake sanatının yapıldığı tipik bir lake atölyesini ziyaretinden sonra otele dönüş. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

19 Ocak 2025 Pazar Ho Chi Minh City - Cu Chi - Ho Chi Minh City - Danang - Hoi An

Sabah, Ho Chi Minh'in yaklaşık 50 kilometre kuzeybatısında bulunan ve Amerikalıların en fazla kayıp verdiği yer olan Cu Chi kırsal bölgesine doğru yola çıkış. Cu Chi tünelleri inanılmaz bir mühendislik örneğidir. Serbest bombalama bölgesi ilan edildiği için Vietnam savaşının en yoğun yaşandığı bu bölgede, savaş esnasında Amerikan birliklerine karşı Viet Kong tarafından kullanılmış olan ve Kamboçya sınırına dek uzanarak uzunluğu 250 kilometreyi aşan, bazıları üç kattan oluşan yeraltı tünelleri ve bölge'nin keşfi. Gezinin ve yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Ho Chi Minh'e dönerek havalimanına transfer. Vietnam Hava Yolları ile bir saat yirmi dakikalık bir uçuşla, orta Vietnam'in onemli sehri Danang'a varış. Orta Vietnam'in en onemli sehri Danang'a varış. Savaş yıllarında Danang önemli bir Amerikan askeri bölgesi olup, Amerikalı askerler bu harika plajlarda moral topluyorlardı. Karşılamadan sonra Hoi An'a hareket. Cua Dai Nehri'nin yakınındaki otelimize yerleşme. Akşamüstü, "Anılar" gösterisi izleme. Modern sahneleme teknikleri, aydınlatma teknolojisi ve zarif ses efektleri kullanılan bu gösteride 25.000 metrekarelik açık hava sahnesinde 400 yıllık tarihi canlandıran 500'den fazla oyuncu ve dansçı yer alıyor. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

20 Ocak 2025 Pazartesi Hoi An - Danang - Hue

XVI. yüzyıldan XIX. yüzyıla kadar önemli bir liman olan, Çinli ve Japon tüccarların merkezi, sevimli küçük şehir Hoi An'ın oldukça iyi korunmüş tarihî merkezine otobüsle hareket. Diğer şehirlerden kendisini kolayca ayıran özelliklere sahip Hoi An'ın tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan tarihî merkezinin yürüyerek keşfi: eski tüccarların yaşadığı sömürgecilik dönemi mimarisinden örnekler sunan Küçük sokaklar, çiçekli balkonlarla süslü geleneksel evler, pagodalar, el sanatları atölyeleri, pazar, Phuc Kien Meclisi, Tan Ky tarihi ev, eski liman ve üstü kapalı Japon Köprüsü… Kağıt lambaların yapımını görebileceğiniz bir atölye ziyaretinden sonra, yerel bir restoranda öğle yemeği. Ardından, Danang'a hareket ve Cham kültüründen kalan en güzel eserlerin sergilendiği Champa Arkeolojik Müzesi gezisi. V.-XV. yüzyıllar arasında küküm süren güçlü Champa Krallığı, Güney Vietnam'dan Orta Vietnam'a kadar uzanıyordu. Daha sonra, kuzeyle güney arasındaki iklim sınırı olan ve nefis manzaralar sunan Hai Van Bulutlar Geçidi'nden geçerek Hue şehrine doğru yola devam. Hue'deki imparatorluk mezarları Vietnam'ın en önemli yapıları arasında yer almakta. Her imparator, içinde yaşadığı bir bina kompleksinin yanı sıra şehrin dışında kendisi için bir de anıt mezar yaptırmış. Akşamüstü Hue'ye varışı takiben çok büyük bir alana kurulmuş olan Nguyen Sülalesi'nin IV. İmparatoru İmparator Tu Duc'un (1829-1883) anıt mezar-kompleksi gezisi. Gezinin ardından, şehir merkezinde yer alan otelimize yerleşme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

21 Ocak 2025 Salı Hue - Hanoi

17. paralelde bulunan Hue, 1687'den yıkılana dek 100 yıl boyunca Annam bölgesinin ve sonra Nguyen Sülalesi döneminde 1802 ile 1945 yılları arasında birleşmiş Vietnam'ın başkentliğini yapmış. Kahvaltının ardından, "Parfüm" Nehri'nin iki yakasında kurulu eski başkenti keşfetmek üzere hareket. Surlar ve hendeklerle çevrili, Beijing' deki "Yasak Şehri" andıran ve tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan İmparatorluk Sarayı olan Hue Kalesi'ni ziyaret. İmparator Gia Long tarafından yaptırılan kalenin içinde Kien Trung Sarayı bulunmakta. Saray, çiçekli geniş bir parkın ortasında, zengin ve sofistike mimariye sahip muhteşem binalardan oluşuyor. Zarafet, egzotik ve ihtişamla dolu saray gezisinden sonra, Vietnam'ın en şiirsel ve romantik nehri "Parfüm" Nehri olarak da tanınan meşhur Huong Nehri'nin kıyısında bulunan ve Hue'nin simgesi olan zarif Thien Mu Pagodası gezisi. Yerel bir restoranda öğle yemeği. Dong Ba pazarında serbest zamanın ardından havalimanına transfer. Bir saat on dakikalık bir uçuşla Vietnam'ın başkenti Hanoi'ye varış. Karşılamadan sonra, şehir merkezine transfer. Yerel bir restoranda akşam yemeğinden sonra otelimize yerleşme. Geceleme otelde.

22 Ocak 2025 Çarşamba Hanoi - Halong

Kahvaltının ardından, dünyadaki en sıradışı yerlerden biri olan Halong Körfezi'ne doğru otobüs ile hareket. Yol boyunca köylülerin çeltiklerin içinde sığırlarla çalıştığını görebilirsiniz. Tuan Chau limanına varışı takiben, geleneksel "jonk" adlı ahşap tekneye transfer ve yerleşme. Tekne üzerinde deniz mahsullerinden oluşan öğle yemeği. tarafından tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan ve yerel dilde "Ejderhanın denize indiği yer" anlamına gelen, denizden fışkıran 3 binden fazla dik kireçtaşı kayalıktan oluşan, geleneksel yüzen balıkçı köyleri, sarkıt ve dikitli dev, gizemli mağaraları ile pitoresk Halong Körfezi'nin farklı biçimlerdeki zümrüt yeşili adaları arasında seyir. Oldukça etkileyici bir ölçeğe sahip olan Cat Ba Milli Parkı'nın güneyinde bulunan ve geceyi geçirmek üzere teknenin demir atıcağı Lan Ha koyuna varış. Burada denize girebilmek ve kayaking aktivitesi yapmak münkün. Akşamüstü, teknenin şefi tarafından yönetilen Vietnam mutfağı dersini katılabilirsiniz. Teknede Tonkin Körfezi'nin eşsiz manzarasının tadını çıkartıcağınız gün batımını izleme. Akşam yemeği ve geceleme körfezde, geleneksel teknede.

23 Ocak 2025 Perşembe Halong - Hoa Lu (Thung Nang) - Hanoi

Arzu eden misafirler teknenin üst güvertesinde gün doğumunda "Tai Chi" aktivitesine katılarak güne başlayabilirler. Kahvaltının ardından, geceleme için demir atılan noktadan ayrılıp adalar arasında seyire devam. Dünya Biyosferi Cat Ba Adası'ndaki çeşitli şekillerde binlerce sarkıt ve tipik mağara ekosistemi ile jeolojik değerler sunan en etkileyici kireçtaşı mağaralardan biri olan Trung Trang gezisi. Tekneye dönüş ve bölgeden ayrılıp adalar arasında limana varış. Tekneden ayrılarak, yerel bir restoranda öğle yemeği için hareket. Tipik manzaralı Kızıl Nehir deltasından geçerek tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Hoa Lu bölgesine hareket. Yol üzerindeki yerel bir lokantada öğle yemeği. Hoa Lu Vietnam'ın ilk iki imparatorluk hanedanının beşiğiydi: Dinh Tiên Hoang tarafından kurulan Din Hanedanı ve Lê Dai Hanh tarafından kurulan erken Lê Hanedanı. Hanoi'in güneydoğusunda bulunan ve X. yüzyılda Vietnam'ın başkenti olan Hoa Lu'ya varışı takiben, Lê Hanedanı döneminden kalma Bich Dong Pagodası gezisi. Daha sonra, Thung Nang iskelesinden hareketle pirinç tarlaları ve dik kartsik kayalıklar arasında, köylülerin genelde ayaklarıyla kürek çekerek kullandıkları bir tür kayık olan "sampan"larla Tam Coc mağaralarına kadar güzel ve şaşırtıcı bir doğanın içinde gezinti. Gezinin ardından, Hanoi'ye doğru yola devam. Akşamüstü, Fransız sömürge döneminde "Tonkin" diye adlandırılan Kuzey Vietnam'da yer alan, Kızıl Nehri'nin batı kenarında kurulu bulunan Vietnam'ın ikinci en büyük şehri ve Vietnam'ın başkenti Hanoi'ye varış. Yerel bir restoranda akşam yemeğinin ardından şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşme. Geceleme otelde.

24 Ocak 2025 Cuma Hanoi - Luang Prabang (Laos)

Kahvaltının ardından, Hanoi şehir turu için hareket. İlk olarak, halkın Ho Amca dediği Vietnam devriminin mimarı ve Sosyalist Vietnam Cumhuriyeti'nin kurucusu Ho Chi Minh'in mumyasının sergilendiği Ba Dinh Meydanı'ndaki Ho Chi Minh mozolesi ve 1958'den 1969'da ölümüne dek son ikametgahı olan kazıklar üzerine inşa edilmiş tik ağacından yapılan küçük evinin dıştan görülmesi. Burada, İmparator Ly Thai To'nun 1049 yılında gördüğü bir rüyadan esinlenerek yaptırdığı, lotus çiçekli bir havuzun ortasından yükselen zarif "Tek Sütunlu Pagoda"nın keşfi. Ardından, aralarında Viet'lerin de olduğu, Vietnam'ı oluşturan elliyi aşkın etnik grup hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz Vietnam Etnografi Müzesi'ni ziyaret. Öğle yemeğinden sonra, Vietnam'ın ilk üniversitesi olan ve Konfüçyüs Tapınağı'nı da barındıran XI. yüzyıldan kalma "Van Mieu" adlı Edebiyat Tapınağı ve başkentin en büyük gölü olan Ho Tay'ın kıyısındaki şehrin en eski pagodası Tran Quoc ziyaretleri. Hoan Kiem Gölü ve romantik bir kırmızı köprü ile ulaşılan Ngoc Son Tapınağı'nın gezilmesinden sonra, Fransız sömürge mahalle ve loncaların bulunduğu, şehrin kalbindeki son derece renkli ve hareketli sokaklar arasında bisikletli çekçek (cyclo) arabalarıyla gezinti. Bu tarihi mahallenin her köşesinde sokak satıcıları görebilirsiniz. Akşamüstü, Hanoi havalimanına transfer. Lao Hava Yolları ile tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Laos'un eski kraliyet başkenti Luang Prabang'a uçuş. Varışı takiben karşılama ve şehir merkezindeki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

25 Ocak 2025 Cumartesi Luang Prabang - Kuang Si Şelaleleri - Luang Prabang

Luang Pranbang'da gün, yiyecek bağışıyla başlıyor. Her sabah şafakta Budist keşişler, ellerinde kendilerine sunulacak yiyecekleri sakladıkları yemek kapları ile manastırdan tek sıra halinde sokağa çıkıyorlar. Yerel halk dizleri üzerinde durarak yiyecekleri keşişlerin taşıdıkları kaplara koyuyor. "Tak Bat" olarak adlandırılan budist ritüeline tanık olduktan sonra, kahvaltı için otele dönüş. Daha sonra, huzurlu atmosferiyle büyüleyici Luang Prabang'ın keşfi. Eski kraliyet sarayı olan Ulusal Müzeyi ve şehrin en eski tapınaklarından Wat Visoun gezileri. Akabinde, tarafından restore edilen görkemli ahşap villasını ve 1975 senesine kadar bir dini liderlerin ikametgahı olan Vat Mai'yi ziyaret. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Luang Prabang'ın 30 kilometre güneyinde, milli parktaki gür bir tropikal bitki örtüsünün ortasında bulunan, turkuaz renkli küçük doğal havuzlardan oluşan Kuang Si Şelaleleri'ne hareket. Yolculuk esnasında, HMong etnik gruplarının yaşadığı Ban Thinkeo ve Khmulerin yaşadığı köyleri görebilirsiniz. Luang Prabang'a dönüş. "Ruhların çağırılması" anlamına gelen, animizm ve Budizm'in bir karışımı olan, hem iyi talih ve refahın getirilmesi için hem bedendeki dengeleri bir arada tutmak için yapılan geleneksel Baci seremonisini izledikten sonra yerel bir restoranda akşam yemeği. Son olarak, hediyelik eşya, kıyafet ve takı gibi ürünlerin satıldığı, kendine has atmosferiyle gece pazarında gezinti. Geceleme otelde.

26 Ocak 2025 Pazar Luang Prabang - Pak Ou - Luang Prabang

Sabah, şehrin keşfine devam. İlk olarak, tarihi şehrin en önemli pagodasının gezisi: Mekong Nehri'ne hâkim ve yere kadar inen üst üste çatılarıyla Luang Prabang'ın en güzel mabedi olarak kabul edilen XVI. yüzyılda inşa edilmiş Wat Xieng Thong Tapınağı. Ardından, Mekong'un karşı kıyısında yer alan, XVIII. yüzyıla ait freskleri ile ünlü, bir zamanlar kralların tahta çıkmadan önce birkaç gün inzivaya çekilmek için kullanılan Wat Long Khoun Tapınağı'nı ziyaretinden sonra, geleneksel bir gemiye yerleşerek Mekong Nehri'nin yukarı istikametinde bulunan Pak Ou'ya doğru hareket. Gemi yolculuğu sırasında yerel bir restoranda öğle yemeği. Nam Ou Nehri'nin ağzında bulunan Pak Ou köyünde, Mekong'un kıyısında yükselen sarp bir kayalık içinde yüzlerce Buda heykeli barındıran kutsal Pak Ou Mağaraları'nı ziyaret. Dönüş yolculuğu sırasında, geleneksel kağıt imalatı ve dokumacılığın yapıldığı Ban Xang Khong köyünün gezilmesi. Son olarak, yerel pirinç alkolünün üretilme yöntemini öğrenebilmek için ve Mekong halkının geleneksel yaşamı keşfedebileceğiniz Ban Xang Hai köyünde mola. Akşamüstü Luang Prabang'a varış. Kraliyet başkentini ve Mekong Nehri'nin harika bir panoromasını göreceğiniz 355 basamaklı Phousi Dağı'na çıkış. Gün batımını seyrettikten sonra otele dönüş. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

27 Ocak 2025 Pazartesi Luang Prabang - Siem Reap (Kamboçya)

Kahvaltının ardından, yerel halkın buluştuğu, yöresel ürünleriyle bir renk cümbüşü sergileyen Luang Prabang sabah pazarında serbest zaman. Ardından, havalimanına transfer ve öğlene doğru Laos Hava Yolları ile Siem Reap'e uçuş. Kamboçya'nın kuzeybatısında bulunan Siem Reap, tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan muhteşem Angkor Arkeolojik Parkı'na 3 kilometre mesafede. Ormanın içinden yükselen ve Khmer medeniyetinin en önemli şaheserlerini barındıran Angkor, IX.-XIV. yüzyılları arasında bu bölgede hüküm süren Khmer kralları tarafından kurulmuş. Dört asır boyunca terk edilip orman tarafından sarılan ve saklanan bu kadim tapınaklar, 1859 yılında Fransız doğa bilimci ve kaşif Henri Mouhot tarafından yeniden keşfedilir. Siem Reap'e varışı takiben karşılama, otele transfer ve yerleşme. Akşamüstü, kendine has bir sirk gösterisi izlemek üzere otelden hareket. Geleneksel bir akrobatik sirkten çok daha fazlası sunan bu çok özel gösterinin sanatçıları, benzersiz Kamboçya hikayelerinin yanı sıra tarihi ve modern halk hikayelerini anlatmak için tiyatro, müzik, dans ve modern sirk sanatlarını kullanıyorlar. Yerel bir restoranda akşam yemeğinin ardından, otele dönüş. Geceleme otelde.

28 Ocak 2025 Salı Siem Reap / Angkor

Sabah, Kamboçya'nın kalbini oluşturan ve bölgeye hayat veren ve ekosisteminin çeşitliliğin sayesinde Dünya Biyosfer Rezerv Alanı olarak ilan edilmiş Tonle Sap Gölü'ne hareket. Mekong Nehri, Laos-Tayland sınırının bir bölümünü çizdikten ve Kamboçya ovasına girdikten sonra birkaç kola ayrılır. Dallardan biri Mekong'u Tonle Sap Gölü'ne bağlar. Güneydoğu Asya'nın en büyük tatlısu gölünün harika tabiyatı ve eşsiz manzaraları eşliğinde, göl üzerinde yüzen köylerde geleneksel yaşamlarını sürdüren bölge halkının günlük hayatları ve yaşam tarzlarına tanık olacağınız kısa bir tekne turu. Ardından, X. yüzyılda pembe kumtaşından inşa edilerek dantel gibi oymalarla betimlenmiş, "Kadınlar Tapınağı" olarak da anılan klasik Khmer sanatının mücevheri muhteşem Banteay Srei tapınağı gezisi. Yerel bir restoranda öğle yemeği için Siem Reap'e dönüş. Öğleden sonra, devasa Angkor Arkeolojik Parkı'nın içinde 1100 hektarlık bir alana yayılan eski başkent Angkor Thom'un keşfi: Güney Kapısı, Budizm'in gülümseyerek acılı insanların acılarını alan dört değişik yüzünün betimlendiği 54 kuleli Bayon Tapınağı, bir dağı anımsatan Baphuon Tapınağı, Kraliyet Sarayı, Phimeanakas Tapınağı ve Büyük Havuz, çeşitli kabartmalarla süslenmiş uzun Fil Terası ve Cüzzamlı Kral Terası gezileri. Daha sonra, kutsal Srah Srang Gölü, Banteay Kdei Tapınağı ve XII. yüzyılın ortalarında Kral VII. Jayavarman tarafından inşa ettirilen devasa ağaç kökleriyle kaplı Ta Phrom Manastırı gezileri. "Kralın Manastırı" anlamına gelen Rajavihara olarak bilinen Ta Phrom Angkor'un en şaşırtıcı tapınağıdır. Gezilerin ardından otel dönüş. Akşam yemeği geleneksel Khmer Apsara dans gösterisi eşliğinde. Geceleme otelde.

29 Ocak 2025 Çarşamba Siem Reap / Angkor - Singapur

Kahvaltının ardından, Kral II. Suryavarman'ın eseri olan, tüm tapınakların arasında en önemlisi sayılan, bölgeye adını veren ve Khmer mimarisinin ve sanatının bir başyapıtı olan, Hindu tanrısı Vishnu'ya adanmış, Angkor ören yerinin en ünlü tapınağı ve Kamboçya'nın en kutsal alanı muhteşem Angkor Wat gezisi. Khmer Krallığının başkenti ve gücünün simgesi olan, hendeklerle çevrili Angkor Wat, Khmer dilinde "tapınaklar şehri" anlamına gelmekte. XIII. yüzyılda bir Budist tapınağına çevrildi. Hindu tanrılarını ve kadim Khmer sahnelerini betimleyen kabartma heykellerin yanı sıra Sanskrit destanları Mahabharata ve Ramayana'nın bölümleri görebilirsiniz. Benzersiz mimarisi ve tarihi önemiyle dikkat çeken Angkor Wat gezinden sonra, dönüş yolculuğunuza rahatça hazırlanabilmeniz için otelimize dönüş. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ve şehrin eski merkezi olan "Old Siem Reap" in pazarında serbest zamanın ardından, havalimanına transfer ve Singapur Hava Yolları ile saat 16:40'ta hareketle saat 20:05'te Singapur'a varış.

30 Ocak 2025 Perşembe Singapur - İstanbul

Singapur Hava Yolları ile saat 01:50'de hareketle saat 08:25'te İstanbul'a varış.
Ho Chi Minh City: Pullman Saigon Centre 5 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Hoi An: Legacy Hoi An Resort 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Hue: TTC Imperial 5 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Hanoi: Hôtel du Parc Hanoi 5 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Halong:Peony Cruise Deluxe Kabin 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Luang Prabang: Le Bel Air Resort 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Siem Reap: Anjali par Syphon 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

  Covid 19 Önlemleri:
 • Vietnam'da, Laos'ta ve Kamboçya'da uygulanan Covid-19 kısıtlamaları kaldırılmıştır.
 • Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • Ho Chi Minh/Danang; Hue/Hanoi/Luang Prabang/Siem Reap uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
  • Yukarıda belirtilen otellerde oda+kahvaltı geceleme;
  • 2. günden 13. güne kadar 12 akşam yemeği;
  • 2. günden 14. güne kadar 12 öğle yemeği;
  • 4. gün Hoi An Anılar Gösterisi;
  • 10. gün geleneksel Baci seramonisi;
  • 12. gün sirk gösterisi;
  • 13. gün akşam yemeği Apsara geleneksel dans gösterisi eşliğinde;
  • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
  • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
  • Rehberlik hizmetleri;
  • Vietnam vizesi için davet mektubu;
  • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/Ho Chi Minh; Siem Reap/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Tur lideri bahşişi (Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 100 $ düşünmek gerekir);
  • Her türlü kişisel harcama;
  • Vize ücretleri.

  * Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır.
 • 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.

 • Vize

 • Vietnam ön vizesi acentamız tarafından alınacaktır. Ülkeye girişte 25 $ ödeyerek vizenizi alabilirsiniz.
 • Laos vizesini ülkeye girişte 40 $ ödeyerek alabilirsiniz.
 • Kamboçya vizesini ülkeye girişte 30 $ ödeyerek alabilirsiniz.
 • 3 adet biyometrik vesikalık fotoğrafı, seyahate çıkarken yanınızda bulundurmanız gerekmekte.
 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.