Neden Dünyanın Renkleri ?

DETAYLI VE ORİJİNAL SEYAHAT PROGRAMLARI
 1. Bir seyahat projesi üzerinde çalışmaya başlayabilmek için tabi ki gidilecek ülkenin seçimi ilk adım olmalı. Seçeceğimiz ülkenin az gidilen ve turist akınına uğramamış olması öncelikli tercih sebebimiz. Ancak bu bizim için vazgeçilemez bir şart da değil: eğer ülke kültürel açıdan ilginç ama turist işgali altındaysa, seyahatimizi bu kalabalıkların arasından sıyrılarak nasıl keyifli kılacağımızın yöntemlerini araştırmakta eğlenceli olabiliyor.

  Bir sonraki aşamada seyahat tarihinin seçimi bu işin önemli bir parçası; seçtiğimiz tarih hem iklim olarak en uygunu olmalı, hem de turist akınlarının dışında kalmalı.

  Bu konularda gerekli araştırmaları yaptıktan sonra, tur programını doğru olarak hazırlayabilmek için, ya kendimiz o destinasyona giderek gezilecek yerlerin ilk keşfini yapıyoruz ya da bu destinasyona yurt dışındaki bürolarımız tarafından belli bir süredir seyahat organize edilmekteyse, o uygulanan program üzerinde çalışıp programlarımızı oluşturuyoruz. Ancak, böyle bir durumda mutlaka ilk seyahate kendimiz de katılarak her şeyin düşündüğümüz gibi geçtiğinden emin oluyoruz.

  Yolculuğun içeriğini hazırlarken de, gidilen yöre veya ülkenin turistik değerlerinin yanında kültürel ve folklorik öğeleri de içermesine özen göstermekteyiz. Oluşturduğumuz programlarda, gidilen ülkelerdeki Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan eserleri ve bunların dışında kalan önemli tarihi, mimari ve tabii zenginlikleri keşfedebilmek öncelikli amacımız.

  Hedefimiz ne salt bir eğlence turu, nede kuru bir kültür gezisi düzenlemek; bizim seyahat anlayışımız, ülkenin tüm kültürel zenginliklerini keşfederken, unutamayacağınız keyifli hatıralarla da geri dönebilmenizi sağlamak.

  En önemlisi de, bütün bunları en doğru program, konfor ve fiyat dengesinde oluşturabilmek.

  Bu titiz çalışma sürecinin sonucu olarak "Dünyanın Renklerine Yolculuk" seyahat programlarını, göğsümüzü gererek "Orijinal" olarak adlandırabiliyoruz: hiç bir programımızı başka bir meslektaşımızdan kopyalamıyor ve denemeden sizlere önermiyoruz. Dünyanın Renkleri Seyahat Acentasında tüm programlar Martine Atalay tarafından hazırlanmakta ve Fikret Atalay tarafından fiyatları kontrol edilip size önerilmekte. Bu nedenle de seyahatlerimizde her zaman aynı standartları bulabilmektesiniz.DOĞRU PROGRAM, DOĞRU FİYAT DENGESİ
 1. Bir seyahat projesinin hazırlanmasında en önemli aşama yukarıda bahsettiğimiz doğru programın hazırlanması. Bundan sonraki aşama ise bu programın doğru fiyatlara maledilebilmesi ve sizlere sunulması. Bu aşamada özellikle otellerin seçimi önemli bir yer tutmakta. Olabilecek konaklama tesislerinin aralarındaki fiyat ve konfor farklarını çok iyi değerlendirmek gerekiyor. Bazan ufak ve gözardı edilebilecek bir konfor artısı için çok büyük bir ücret farkı talep edilebilir ki biz bunu sizin adınıza reddediyoruz. Bazen ise bunun tersi olabilmekte ve ufak bir fiyat farkı ödeyerek çok daha güzel bir tesisde konaklayabilmekteyiz; bunuda tabi ki kabul ediyoruz. Buna benzer, ulaşım, yemek ve diğer hizmetleri kapsayan bir seri analiz sonunda seyahatin en doğru Program/Fiyat dengesini kurabiliyoruz. Böyle bir çalışmayı yapabilmekte, takdir edeceğiniz gibi, gidilecek bölgeyi iyi tanımakla mümkün ve bu nedenle, çoğu zaman bir turu hazırlamadan önce mutlaka ülkeye bir araştırma gezisi yapıyoruz.
 2. Dünyanın Renkleri Seyahatlerinin fiyat analizini doğru olarak yapabilmek için lütfenprogramların içeriklerini de kontrol edin. Çünkü Dünyanın Rekleriyle yolculuğa çıkanlar, hiç bir zaman sürpriz ilave harcamalarla karşılaşmazlar. Bir seyahat programının neler içerdiğini, sizlere detaylı olarak verebilmek en önem verdiğimiz amacımızdır.


İÇİ DOLU AVRUPA TURLARI
 1. Dünyanın Renkleri ile seyahat etme alışkanlığı olan gezgin dostlarımız senelerdir daha hesaplı bütçelerle seyahatler sunabilmek için "Ekonomik Turlar" başlığı altında özel turlar hazırladığımızı iyi bilirler. Bu turlarda, gayemiz programın ve servislerin içini boşaltmadan, katılımcı limitini 32 kişiye çıkararak ve otelleri 4 ve 5 yıldız yerine, 3 ve 4 yıldızlı kategorilerde fakat belli bir konfor sunan konaklama tesislerinden seçerek, hem seyahat bütçesini daha düşük tutabildik, hem de, yalnız seyahat eden dostlarımızı düşünerek, bir kaç tanede olsa tek kişi farkı olmayan oda kontenjanı elde edebildik. Biz, her ne kadar, ilkelerimiz gereği rekabeti sadece kendimizle ve daha iyi hizmet vermek için yapıyor olsakta, tabi ki sebest piyasa koşulları yaptığımız yenilikleri her türlü rekabete ve daha kötüsü yanlış kopyalanmaya açık kılıyor. Sonuçta gözlemlediğimiz, ekonomik adı altında çok sayıda, programları ve servisleri boş turların yapılmakta olduğu. Bu nedenle, yanlış anlaşılmaya neden olmaması için "Ekonomik" logosunu terk ediyoruz. Ancak bu arada, Dünyanın Renkleri'ne özel, dolu ve dengeli programlı, yeni Avrupa Turları hazırladık ve zaten bu gaye ile yapılmakta olan Ekonomik Turları' da bu kategorinin altına taşıdık. Bu turlarda da, her zamanki gibi yemekler ve geziler için, hiçbir ekstra ödeme yapmanız gerekmeyecek.


KATILIMCI SAYISI KISITLI KÜÇÜK GRUPLAR
 1. Kalabalık bir grupla seyahat etmek yorucu olabildiği gibi seyahat esnasında gereksiz bekleme ve zaman kayıplarına da neden olabileceğinden, özel talepler hariç, gruplarımızı en fazla 26 katılımcıyla sınırlı tuttuk. "Keşif" kategorisinde ise bu sayı 8 ile 20 katılımcı arasında değişmekte. Sadece Ekonomik Fiyat'ı ön plana aldığımız Turlarda, daha uygun fiyatlara ulaşabilmek için bu sınırlamayı 32 kişiye kadar yükseltebiliyoruz.


ŞEHİR MERKEZLERİNDE OTELLER
 1. Tur organizasyonunda otel seçimimizi uygun konfor ve uygun fiyat arayışını ön planda tutarak yapmaktayız. Bir otelin, mümkün olduğunca, şehrin merkezinde veya gezilecek ören yerinin içinde olmasına ve rahat edeceğiniz bir konforu sunmasına özellikle dikkat ediyoruz. Genelde, referans noktası olarak dört yıldızlı bir otelin konforunun yeterli olacağını kabul etmekle birlikte, bazı ülkelerde, seyahatimize özel bir renk katacak, daha üst kategorideki otelleri de kullanmaktan çekinmiyoruz. Fakat, daha çok "Keşif" kategorisindeki turlarda, zaman zaman, gittiğimiz yörenin en iyi otelini kullansak da, bazı konfor eksikliklerini de kabullenmek mecburiyetinde kaldığımızda oluyor. Bir turda böyle bir zorluk söz konusuysa, sizlere mutlaka önceden bilgisini verip, onayınızı almaktayız. Bizim için sürpriz sadece iyi olandır, sizleri kötü sürprizle karşılaştırmak istemeyiz.


GERÇEK GURME SEYAHATLER
 1. Gurme seyahatler genelde 3 veya 4 gecelik kısa yolculuklar olup, gidilecek ülkelerin uçuş mesafeleride bir kaç saati aşmamaktadır. Gaye kısa bir tatili veya uzun bir hafta sonunu değerlendirmek. Gurme Seyahatlerin hedefi, gidilen yörelerin tarihi ve kültürel miraslarını tanımanın yanı sıra, ülkenin mutfağını en iyi temsil eden lokantalarda, seçkin mutfak şeflerinin ürünlerini ve bölgenin ünlü şaraplarını tadabilmek. Bu seyahatlerin rehberlik hizmetini, konusunda son derece deneyimli meslektaşlarımız vermekteler. Gurme turlarda yemeklere eşlik eden ve rehberlerimiz tarafından özenle seçilen şarap, su ve kahve ücretlerini seyahat fiyatına dahil etmekdeyiz. Gurme Turların tüm detayları, İstanbul büromuzdan ve bizler tarafından hazırlanmakta olup, bir kaç kez denenmeden sizlere önerilmemektedir. Bu sayede özenli menüler içeren bu turları, çok uygun ücretler karşılığında önerebilmekteyiz.
  Bazı turların süreleri, yöresel özellikler veya gezilecek yerlerin çokluğundan dolayı 4 geceyi aşabilmekte. Bu durumda, sunulan menülerin zenginliğinden dolayı, sizleri fazla yormamak ve tur fiyatlarını da gereksiz yere arttırmamak için bir kaç yemeği ve bağzı yemeklerdeki içecekleri programdan çıkartıp, bu turları "Baştan Başa Avrupa" logosu altında, ancak gezinin "Gurme" özelliğini vurgulayarak yayınlamaktayız.


ÖDEME KOLAYLIKLARI
 1. Sizlere sunduğumuz seyahatler, çoğu zaman uzak, pahalı ve dünya seyyahlarının gözde ülkelerinden oluşmakta. Bu nedenle fiyatları da maalesef, her yıl biraz artmakta. Bu yüksek olan ücretleri daha kolay ödeyebilmeniz için, imkanlarımız dahilinde bir takım indirim veya taksit gibi uygulamalar yapmaktayız. Bunlar bazen de süreyle sınırlı promosyonlar olabilmekte. Bütün bu ödeme kolaylıklarını internet sitemizden güncel olarak takip edebilirsiniz.