Güney Hindistan'da Renklerin Dansı

YURT DIŞI TURLAR  10 GECE
19 Ocak 2024 - 29 Ocak 2024
10 Gece / 11 Gün - 18 Yemek + Tüm Turlar dahil
Emirates ile
Katılımcı Sayısı 24 Kişi ile sınırlıdır.
Uçak biletleriniz için acele ediniz...
Tura Katılabileceğiniz Şehirler: İstanbul (Diğer şehirlerden uçuş için bize danışınız)
Gezilecek Yerler : Chennai - Mahabalipuram - Pondicherry - Thanjavur - Trichy - Madurai - Periyar Gölü - Kumarakom - Kerala - Backwaters - Kochi - Mumbai
Tur Tarihi :19 Ocak 2024
KALAN YER : 9+ Kişi
Tur Kategorisi : Standart
Kişi Başı :
2.875 $ (77.711TL)
Tek Kişi Farkı :
895 $ (24.192TL)
Baharat diyarı olarak tanınan Güney Hindistan, tarihi boyunca pek istila görmediği için, ülkenin diğer bölgelerine nazaran daha bakir bir Hint mirasına sahip kalabilmiş. Bu mirası keşfedebilmek için, tapınaklar ülkesi olarak tanınan Tamil Nadu eyaletinden başlayıp, Bengal Körfezi'ne bakan ingiliz ve Fransız sömürge şehirleri Madras ve Pondicherry'ye; asırlardır kıpırdamadan denizi seyreden kıyı tapınağı Mahabalipuram'a; muhteşem dev tapınakları ile Thanjavur, Trichy ve Hindistan'ın en eski şehri Madurai'ye; Periyar bölgesinin vahşi doğa hayatına; Kerala eyaletinin "Backwaters" olarak bilinen su kanallarının büyüleyici manzaralarına; Arap Denizi'ne açılan Kerala'nın tarihi limanı Cochin'e ve geleneksel balıkçı ağlarına; Maharashtra Eyaleti'nin başkenti ve Hindistan'ın eski giriş kapısı Bombay'a kadar uzanan olağan dışı bir seyahat hazırladık.
Bu yolculukta Hindistan'ın uzak ufuklarının doğasını, sanatını, insanlarını ve onların zevkleri, keyifleri ve inançlarıyla yaşamlarını yakından tanıyabilme fırsatı bulabilirsiniz.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Herkezin rahatlıkla katılabileceği konforda bir tur;
 • Şehirler arası mesafeler için konforlu bir tur otobüsü ve Kochi-Mumbai arası uçak yolculuğu;
 • 4 ve 5 yıldızlı konforlu ve özel konumlu otellerde konaklama;
 • Güney Hindistan'ın en ilginç ve en güzel yörelerini keşfedebileceğiniz şekilde hazırlanmış bir seyahat programı;
 • Seyahat programında bulunan Mahabalipuram, Gangaikondacholapuram, Darasuram ve Brahadeeshwarar tapınakları; Mumbai'daki Fil Mağaraları, Victoria Terminus tren istasyonu ve Neo-Gotik mimarisi ile Victoria dönemi binaları Dünya Mirası Listesi'nde yer almakta;
 • Periyar Gölü'nde ve Backwaters Kanalları'nda tekne gezileri;
 • Pondicherry'de meşhur Sri Aurobindo Ashram ziyareti;
 • Kochi'de Kathakali dans gösterisi.

19 Ocak 2024 Cuma İstanbul - Dubai

İstanbul Havalimanı'ndan, Emirates Hava Yolları'nın EK 122 no.lu uçuşu ile saat 20:05'te Dubai'ye hareket.

20 Ocak 2024 Cumartesi Dubai - Chennai

Saat 01:20'de Dubai'ye varış ve Emirates Hava Yolları'nın EK 544 no.lu uçuşu ile saat 02:50'de Chennai'ye (Madras) hareket. Saat 08:15'te "Güney'in Kapısı" olarak adlandırılan Tamil Nadu Eyaleti'nin başkenti Chennai'ye varış. Karşılama ve otele transfer. Öğle yemeğinin ardından, geleneksel Tamil-Hindu ve İngiliz etkilerinin bir karışımından oluşan kültürü ile Kuzey Hindistan'dan farklı olan ve eski adıyla Madras olarak tanınan Chennai şehri turu. 1639 yılında Doğu Hindistan Şirketi'nin kalesi ve ticaret merkezi olarak kurulan ve sonradan da Güney Hindistan'daki İngiliz mülkünün politik ve ekonomik başkenti haline gelen şehir çok özel bir kolonyal atmosfere sahip. Bu tur esnasında zengin bronz eserleri koleksiyonun bulunduğu Hükümet Müzesi ve Sanat Galerisi'ni, Mylapore'da bulunan Şiva'ya ithaf edilen ve Chennai'nin en eski tapınağı olan Kapaleswarar Tapınağı'nı, Saint George kalesini, şehrin ticari merkezi olan George Town'ı, San Thome Katedrali'ni ve XIX. yüzyılın sonuna ait Hint-Saracenic mimarisinin güzel örneklerini sunan şehrin meşhur gezinti yeri Marina'yı görebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

21 Ocak 2024 Pazar Chennai - Mahabalipuram - Pondicherry

Sabah, VI.-X. yüzyıllar arasında Pallava krallığın ikinci büyük limanı ve günümüzde de gözde bir tatil beldesi olan Mahabalipuram gezisi için hareket. Burada keşfedeceğimiz VII. yüzyılda, deniz kıyısında inşa edilmiş bu görkemli tapınaklar Pallava hanedanı dönemindeki erken Dravidyen tarzı mimariye örnek teşkil etmekte olup tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmış. Aynı zamanda, Mahabalipuram'da Dünyanın en büyük frizi kabul edilen, I. yüzyıldan kalma 27 metre uzunluğundaki dev kabartmalı frizleri görebilirsiniz. Bu frizlerde epik hint yapıtı Mahabharata'daki Arjuna'nın cezası anlatılmakta. Öğle yemeğinden sonra, farklı bir Fransız kolonyal atmosferini yansıtan, Tamil Nadu Eyaleti'nin Pondicherry şehrine doğru yola devam. Yol boyunca, Pirinç çeltiklerini, hindistan cevizi ve betel (areka) cevizi ağaçlarını, çeşitli baharat, bakliyat, yerfıstığı ve biber tarlalarını seyrederek Pondicherry'ye varış. Balıkçılığın önemli bir gelir kaynağı olduğu Pondicherry, Fransız isimli sokakların bulunduğu Fransız mahallesi ve Hint mahallesi olarak iki ayrı kısıma ayrılmış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

22 Ocak 2024 Pazartesi Pondicherry - Thanjavur

Sabah, şehir turu esnasında, bir öğretmen, şair, yazar, düşünür, mistik ve yogi olan Guru Sri Aurobindo tarafından 1926'da "Mother" olarak adlandırılan Mirra Alfassa'nın yardımıyla kurulmuş, dünyaca meşhur bir yoga ve meditasyon merkezi Sri Aurobindo Ashram'ı ziyaret. Öğle yemeğinin ardından, Kaveri nehrinin yeşil deltasından geçerek Tanjore'a hareket. Yolda, Murugan adlı Tamil Nadu'nun koruyucu tanrısının altı meskeninden biri olan tapınak ile tanınan Swamimalai'yinin yanısıra, tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Chola Hanedanı'nın iki mimari şaheseri olan muhteşem Gangaikondacholapuram ve resim ve kabartmaları ile ünlü Darasuram tapınaklarının keşfi. Akşamüstü Tamil Nadu Eyaleti'nin kalbinde bulunan ve bir zamanlar Chola, Nayak ve Mahratta krallıklarının büyük başkenti olan Tanjore ya da diğer adıyla Thanjavur'a varış. Şehir günümüzde önemli bir resim ve bronz heykelciliği merkezi olmuş. Thanjavur'un yakınlarında, Vennar Nehri'nin kıyısındaki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

23 Ocak 2024 Salı Thanjavur - Trichy - Madurai

Çok sayıda kanalın suladığı çeltiklerle çevrili olan ve Tamil Nadu'nun "pirinç kasesi" olarak adlandırılan Thanjavur şehir turunda, tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan ve kral Rajarajan Cholan tarafından inşa edilmiş, 1000 senelik Brahadeeshwarar Tapınağı'nı ziyaret. Bu yapıt, granit taşından yapılan 80 tonluk monolitik kubbesi ile şüphesiz şehrin en etkileyici tapınağı. Daha sonra, kısa adı Trichy olan Tiruchirapalli'ye hareket. Trichy'ye varışı takiben bir adanın üstünde inşa edilen ve Vişnu'ya ithaf edilen muazzam tapınak-şehir Srirangam'ı ziyaret. Yedi surla çevrilmiş olan müstahkem mabetler dev bir alanı kaplamakta. Piramit şeklindeki 21 gopuram yani kapı-kulesinin yükseldiği Sri Ranganathaswamy Tapınağı'nın bulunduğu alanının keşfi. Trichy'nin girşinde bulunan, 434 basamakla çıkılan, XVII. Yüzyılda Madurai kralların tarafından inşa ettirilmiş ve Shiva'ya adanmış Rock Fort Temple kale-tapınağı uzaktan görülmesi. Öğle yemeğinin ardından, Tamil Nadu dinî başkenti Madurai'ya doğru yola devam. Hoş koku anlamına gelen "Maduram"dan ismini alan Madurai, efsaneye göre, Devi Meenakshi ile evlenmek için buraya gelen Şiva'nın buklelerinden düşen nektar damlalarından oluşmuş. Akşamüstü, "puja" ayinlerinin yer aldığı saatlerde, şehrin en ilgi toplayan yeri tanrıça Meenakshi Tapınağını ziyaret. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

24 Ocak 2024 Çarşamba Madurai - Periyar Gölü

Hint yarımadasının en eski yerleşimi olan Madurai tapınak-şehir olarak da nitelendirilmekte. Pandya kralı Kulasekara, başkentini Vaigai nehri kıyısında inşa ettiği büyük tapınağın etrafında bir lotus çiçeği şeklinde kurmuş. Pandya, Chola ve Vijayanagara'nın yanı sıra devasa Meenakshi tapınağının inşaası ile şehre altın çağını yaşatan Nayak'dan oluşan bu dört önemli kıralın hükümdarlıkları süresince, 2500 yıllık zengin bir kültürel mirasına sahip Madurai önemli bir ticaret merkezi olmuştu. Şehri meşhur kılan çok özel bir kokuya sahip Madurai yasemini, günümüzde de parfüm üretimi için önemli bir ihraç ürünü haline gelmiş. Sabah, Tirumala Nayak Sarayı gezisinin ardından, Thekkady bölgesinde, 1000 metre yükseklikte bulunan Western Ghats'da 800 kilometrekare üzerinde yayılan Periyar Millî Parkı'na hareket. Öğle yemeği için doğanın içindeki "baharat köyü" adlı otelimize varış. Öğleden sonra serbest. Arzu edenler tesisin ayurveda merkezinden istifade edebilirler. Akşamüstü yerel baharat pazarına bir yürüyüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

25 Ocak 2024 Perşembe Periyar Gölü - Kumarakom

Kahvaltıdan sonra, vahşi doğayı yakından izleme imkanı bulacağınız Periyar Gölü'nde bir tekne gezisi. Tropikal ormanlar, akarsular ve hafif tuzlu göllerden oluşan koruma altındaki bu rezervde çok sayıda fil, kaplan, hint sambar geyiği, leopar, yaban domuzu, maymun, sürüngen, egzotik kuşlar gibi hayvan türleri yaşamakta. Daha sonra harika manzaraların içinden geçerek, Hindistan'ın güney ucunda yer alan Kerala eyaletine doğru hareket. Yolda bir baharat plantasyonu gezisi ve öğle yemeği. Birbirine bağlı 900 kilometrelik su kanalları ve göllerden oluşan Backwaters bölgesindeki muhteşem Kumarakom rezervine varış. Yeşilin zengin bir tablo oluşturduğu doğanın ortasında ve adeta bir kuş cenneti olan pitoresk Vembanad gölü kıyısında bulunan otelimize yerleşme. Öğleden sonra serbest zaman. Dileyenler tesisin ayurveda merkezinin ve lagüne hakim havuzun keyfini çıkarabilir, göl kenarındaki kamaştırıcı bahçelerinde dolaşabilir veya gevşeyerek dinlenebilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

26 Ocak 2024 Cuma Kumarakom - Kochi

Hintliler için zengin bir fauna ve floraya sahip olan Kerala bölgesi Tanrı'nın ülkesi, Kumarakom ise bir cennet olarak adlandırılmakta. Labirent gibi dolambaçlı "Backwaters" kanallarında "Doğu'nun Venedik'i" olarak adlandırılan Allepey'e otobüsle hareket. Oradan, kanalların kenarında yaşayan yerli halkın yaşamına tanıklık ederek, "houseboat" adı verilen bolgeye özgü bir tekneyle unutulmaz Backwaters gezisi. Öğle yemeği teknede. Öğleden sonra, otobüs ile 70 kilometre mesafedeki ve eskiden Cochin olarak tanınan, koloniyal geçmişiyle çok kültürlü bir mirasa sahip Kochi'ye doğru hareket. Çok sayıda kanalın bulunduğu Kerala bölgesinde ki konumu ve Umman Denizi'ne açılan doğal limanı sayesinde Kochi yüzyıllardır baharat ve deniz ürünleri ticareti ile tanınmış. Kochi'ye varışı takiben Kathakali Dans gösterilerini izleme: Kerala Eyaletinin geleneksel tiyatrosal dans gösterisinde dram ve komedi içiçe yer almakta. Epik Hint hikayelerini günümüze taşıyan ve geçmişte sadece erkeklerin rol aldığı bu harika gösterideki kostümlerin ve performansın mükemmelliği, anlatılan hikayeleri bile gölgede bırakmakta… Gösteriden sonra otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

27 Ocak 2024 Cumartesi Kochi - Mumbai

Kahvaltıdan sonra, XVI. yüzyılda Vasco de Gama tarafından kurulan, zengin bir koloniyal geçmişe sahip Kochi şehir turuna devam. Mattancherry bölgesinde bulunan ve baharat ticaretinin kalbi olan Yahudi Mahallesi; 1568'de inşa edilip, 1662'de Portekizliler tarafından yıkılan ve 1664'te Hollandalılar tarafından yeniden yapılan Sinagog; 500 yıllık sömürge geçmişi ile liman bölgesi Fort Kochi; sahilde sıralanan, Çinlilerin balık tutmak için kullandıkları ilginç ağlar gezilecek yerler arasında. Bir zamanlar batı ülkelerinin Hindistan'a giriş kapısı ve baharat ticaretinin merkezi olan bu şehirde Vasco de Gama'nın ilk gömüldüğü San Francisco Kilisesi ve Cochin Mihracelerinin portrelerinin, kostümlerinin, mücevherlerinin sergilendiği ve Hindu mitolojisinden sahnelerin tasvir edildiği, çok iyi korunmuş duvar resimlerini barındıran bir müze olan Mattancherry (Hollandalı) Sarayını ziyaretleri. Fort Kochi'de serbest zaman. Öğle yemeğinden sonra uçak ile Maharaştra eyletinin başkenti Mumbai'ye hareket. İki saatlik bir uçuşun ardından, ülkenin en kalabalık şehri Mumbai'ye varış. Bu muhteşem şehrin güzel bir konumunu olan meşhur "Marine Drive" da bulunan, Umman Denizi'ne bakan otelimize transfer ve yerleşme. Akşam, yemeği ve geceleme otelde.

28 Ocak 2024 Pazar Mumbai

Mumbai'yin Hindistan'ın giriş kapısı olarak anılması eski dönemlerde Hindistan'a ulaşımın sadece gemi ile olabilmesinden kaynaklanmakta. Güzel Körfez anlamına gelen Portekizce Bom Bahia adı verilen ve sonra kolonyal dönemde Bombay olarak tanınan Mumbai'yin adı yerel Tanrıça Mumba Devi'den gelmekte. Hindistan'ın endüstriyel ve ekonomik başkenti olan Bombay, Hollywood'dan sonra en çok film çevirilen yer olması nedeniyle Bollywood diye de anılmakta. Sabah, 1911 yılında Kral George ve Kraliçe Mary'nin şehri ziyaretleri onuruna inşa edilen meşhur "Hindistan Kapısı"ndan başlayan kısa bir deniz yolculuğu ile Mumbai'yin doğu sahilinden 10 kilometre uzaklıkta yer alan Elephanta Adası'na varış. Fil Mağaraları anlamına gelen ve tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Elephanta Caves oyulmuş dev heykeller barındırmakta. Gezinin ardından, Mumbai'yi keşfetmek üzere Mumbai'ye dönüş. Panoramik tur sırasında "kraliçe'nin kolyesi" olarak tanınan 3.5 kilometrelik meşhur sahil şeridi Marine Drive kordonu; 1911'de Kral George ve Kraliçe Mary'nin şehri ziyaretleri onuruna inşa edilen meşhur "Hindistan Kapısı" (The Gateway of India); bir Dünya Mirası olan Victoria Terminus tren istasyonu; Victoria döneminin Neo-Gotik tarzı binaları; hükümet müsteşarlığı binası; Jain Tapınağı; Mumbai'yın en zengin mahallesi Malabar Tepesi'nin eteklerinde bulunan ve Marina'yı kuşbakışı seyredebileceğiniz "Hanging Gardens" asma bahçeleri; Nehru Parkı; beyaz Hacı Ali Camii ve Türbesi; Mumbai'yin açık havadaki büyük "çamaşırhanesi" olan "Dhobi Ghat"; renkli Crawford Çarşısı ve Flora Çeşmesi gibi görülecek yerler arasında. Gezi sırasında Mahatma Ghandi'nin Bombay'da geçirdiği günlerde ikamet ettiği Mani Bhavan Müzesi'ni ziyaret. Yerel bir restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra, karşısında tarihi Taj Mahal otelinin ve güzel sokakların bulunduğu Hindistan Kapısı'nda serbest zaman şehri arzu ettiğiniz şekilde keşfedebilir ve bu çevredeki sokaklarda bulunan güzel mağazalardan alış veriş yapabilirsiniz. Akşam veda yemeği yerel bir lokantada. Geceleme otelde.

29 Ocak 2024 Pazartesi Mumbai - İstanbul

Sabah, havalimanına transfer ve Emirates Hava Yolları'nın EK 505 no.lu uçuşu ile saat 10:25'te hareketle 12:10'da Dubai'ye ve buradan EK 121 no.lu uçuşu ile 14:20'de hareketle saat 18:30'da İstanbul Havalimanı'na varış.
Chennai: Hyatt Regency 5 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Pondicherry: Accord Puducherry 5 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Thanjavur: İdeal River View 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Madurai: Heritage Madurai 5 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Periyar: Elephant Court Resort 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Kumarakom: Zuri Kumarakom Kerala Resort & Spa 5 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Kochi: Butik Hotel Fragrant Nature 5 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Mumbai: Trident Nariman Point 5 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.
  Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • Kochi/Mumbai uçak bileti (ekonomi sınıfı);
  • Programda belirtilen otellerde oda+kahvaltı olarak konaklama;
  • 2. günden 10. güne kadar 9 akşam yemeği;
  • 2. günden 10. güne kadar 9 öğle yemeği;
  • Kochi'de Kathakali dans gösterisi;
  • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
  • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
  • Rehberlik hizmetleri;
  • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/Chennai; Mumbai/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • 6. ve 7. günler ayuverda merkezleri;
  • Tur lideri bahşişi (Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 55 $ düşünmek gerekir);
  • Her türlü kişisel harcama;
  • Vize ücreti.

  * Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır.
 • 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.
 • Vize

 • Hindistan için vize gerekmektedir. Vize işlemleri yaklaşık bir hafta sürmektedir.

 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.

 • Not: İç hat uçuşlarında ücretsiz bagaj hakkınız maksimum 15 kg, el bagaj hakkınız ise 7 kg'dır.