Ege Lezzetleri ve Antik Kentleri

TREN & OTOBÜS TURLARI  4 GECE
26 Eylül 2020 - 30 Eylül 2020
4 Gece / 5 Gün - Özel Otobüs + 9 Yemek + Tüm Turlar dahil
Otobüs ile
Katılımcı Sayısı 18 Kişi ile sınırlıdır.
OTOBÜSTE 1 KIŞIYE 2 KOLTUK ÖNGÖRDÜK
Tura Katılabileceğiniz Şehirler: İstanbul ve tüm şehirlerden ( İstanbul buluşmalı olarak)
Gezilecek Yerler : Gelibolu - Çanakkale - Truva - Assos - Ayvalık - Çandarlı - Bergama - Foça - İzmir - Urla - Sardes
Tur Tarihi :26 Eylül 2020
KALAN YER : 9+ Kişi
Tur Kategorisi : Standart
Kişi Başı :
3.195 TL
Tek Kişi Farkı :
395 TL
3. Kişi :
3.035 TL
Osmanlı döneminde önemli bir deniz üssü olan, Birinci Dünya Savaşı esnasında Dünya'nın en büyük savaşlarından birinin yaşandığı ve bu muhteşem zafer anısına yapınan anıtlar ile savaşın acılarını hatırlatan şehitlikleri göreceğiniz "Gelibolu Savaş Alanları ve Şehitlikleri"ni gezerek başlayacağınız bu yolculukta, Dünya Mirası listesine bulunan ve yeni açılan Truva Müzesi ile bambaşka bir değer kazanan Truva Antik Kenti'ne; yine Dünya Mirası listesine bulunan bir başka Antik Kent olan Bergama'ya; oradan da zenginliğin sembolü Paktolos Nehri'nin üzerinde kurulu Antik Sardes'e kadar uzanarak, Ege'nin önemli ören yerlerini ve müzelerini keşfedecek, küçük sahil kentlerinde keyif yapıp, yöresel mutfakları tadabileceksiniz. Cunda Adası'nda, İzmir'de ve Urla'da üç keyifli akşam yemeği, zeytinyağı'ndaki çok farklı lezzetleri tanıyacağınız bir tadım ve daha pek çok yöresel yemeğin keşfi... Sonbahar'da Ege'nin havası bir başka oluyor, bu keyfi yaşamak lazım... İzmir'in son senelere öne çıkan değeri, Kemeraltı Çarşısına yeterli gezi süresini öngördük: Asırlardır alışveriş için gidilen ve hala bu canlılığını koruyan Kemeraltı Çarşısı'nın bu ambiansını fotoğraflarken farkına varmadan atıştıracağınız binbir Sokak Lezeti, belkide bugüne kadar yediğiniz en ilginç öğle yemeği olacak... Günümüzün en çok konuşulan konularından biri olan karantinanın, tarihte de önemli bir kaygı kaynağı olduğunu anlamak için, Urla'da ki Karantina Adası'nı gezmek yetecek. Daha bir çok farklı rengi bir arada göreceğiniz, Gurma Tadında bir yolculuk...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Konforlu özel otobüs ile, 1 kişiye 2 koltuk ayrılarak seyahat,
 • 18 kişiyle sınırlı grup,
 • Truva, Assos, Bergama, Sardes gibi Ege'nin önemli ören yerlerinin keşfi.
 • Ayvalık, Çandarlı, Eski Foça, Urla lezzetleri tadımı.
 • İzmir, Kemeraltı Çarşısı'nda bir Gurme gezi.
 • Urla'da zeytinyağı tadımı.
 • Konforlu Oteller'de konaklama,
 • Zengin yöresel mutfak ve deniz ürünleri ağarlıklı menü seçimi.

26 Eylül 2020 Cumartesi İstanbul - Gelibolu - Çanakkale

Sabah. Saat 07.00 de Kadıköy, Tepe Nautilus AVM Yanı (Ayrılık Çeşme Metro İstasyonu İspark Otoparkı) önünden saat 07.30 da Taksim, Dünyanın Renkleri bürosunun önünden, Çanakkale istikametinde yola çıkış. Yol üzerinde Tekirdağ'da mola. Öğlen Gelibolu'ya varış ve Boğaz Kıyısı'nda, meşhur Gelibolu Sardalyaları'nı tadacağınız öğle yemeği. Öğleden sonra, 1973 yılında Milli Park ilan edilen Gelibolu Savaş Alanları ve Şehitlikleri gezisi. 8,5 ay süren bu savaşta ölen ve şehit olan 500 binden fazla askerin anısına yapılan 56 yerli anıt ve şehitlikle, 35 yabancı mezar ve anıtın bulunduğu Milli Parkta, Çanakkale Şehitleri Abidesi'ne kadar uzanacak bir ziyaretten sonra, feribotla Çanakkale Boğazı'nı geçerek, Çanakkale Boğazı'nın kıyısında bulunan İris Hotel'e yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

27 Eylül 2020 Pazar Çanakkale - Truva - Assos - Ayvalık

Sabah, kahvaltının ardından Truva'nın kayıp atını bulmak için hareket. Yunan mitolojisinde meşhur Truva savaşlarının geçtiği ve arkeolojik kazılar sonucunda 9 yerleşim katmanına ulaşılan ve Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Truva Antik kenti'nin keşfi. Tarihte, herhalde bir kadın kaçırma olayı nedeniyle çıkan en büyün savaş olan Truva savaşları Anadolu'lu ozan Homeros'un İlyada ve Odysseia adlı destanlarına göre 10 yıl sürmüş. Çıkış nedeni ise Truva'lı Paris'in Sparta Kralı Menelaus'un karısı Helen'i kaçırması. Bunun üzerine Akalar Truva kentine saldırırlar. Kazı alanı ve Müze gezisinin ardından, Apollon Smintheion Tapınağı'nın restore edilmiş halini görmek üzere Gülpınar Köyü'ne doğru yola devam. Bu, çok az tanınan ören yerinin keşfinden sonra Assos'a varış ve öğle yemeği. Yemekten sonra antik kent gezisi. Midilli Adası'nın karşısındaki bu şirin balıkçı köyünün tepesinde bulunan Assos Antik kenti harabeleri, geçmişte Aristo'nun burada kurduğu felsefe okuluyla tanınmış. Şehrin en tepesinde ki Dorik üslupta inşa edilmiş Athena Tapınağı ise, muhteşem duruşuyla ziyaretçileri adeta Aristo'nun seminerlerine doğru sürüklemekte. Geziden sonra Ayvalık'a doğru yola devam. Yeşilyurt Köyü'nde kahve molası. Ayvalık'a varışta otele yerleşme. Akşam yemeği, yöresel mezeleri tadacağınız bir restoranda. Geceleme Cunda Hotel'de.

28 Eylül 2020 Pazartesi Ayvalık - Bergama - Çandarlı - Foça - İzmir

Sabah, kahvaltıdan sonra Bergama'ya hareket. Varışta, teleferikle, Bakırçay'a hakim bir tepenin üzerinde kurulu, tarafından Dünya Mirası Listesi'ne dahil edilen Antik Bergama Akropolü' ne çıkış. Tapınakları, tiyatrosu ve gimnasyonu ile antik çağın en muhteşem kentlerinden biri olan Bergama, ilk defa burada kullanılan parşömen kağıdının da isim babasıdır. İkiyüzbinden fazla eserin bulunduğu Bergama Kütüphanesi'ni Romalı Komutan ve Devlet Adamı Marcus Antonius, Mısır Kraliçesi Kleopatra'ya armağan ederek İskenderiye'ye yollamış ve burada da çıkan bir yangında antik çağın en büyük birikimi yok olmuştu. Akropol gezisinden sonra, otobüsle Asklepiyon'a hareket. Burası antik dönemde çok önemli bir sağlık tedavi merkezi idi. Kazılar ilk Asklepios Tapınağının M.Ö 4.yy'ın ilk yarısında kurulduğunu gösterir. Yükseliş dönemini yaşadığı Roma Çağında ise şehirden Asklepion'a giden kutsal yol Propylon avlusunda son buluyordu. Gerek bu yolun, gerekse Asklepios Kutsal Alanının, galerili avlunun, tiyatronun, kült salonunun, kütüphanenin, yuvarlak planlı Asklepios Tapınağının kalıntılarını günümüzde görmek mümkün. Kompleksin Güney kesiminde ise Hellenistik Dönemden kalma üç küçük tapınak ile tedaviler için kullanılan uyku odaları, kutsal kaynak ve havuzlar bulunmakta. Gezinin ardında Çandarlı'ya hareket ve kasabanın son derece şirin sahilinde kısa bir gezinti. Öğle yemeği Çandarlı'nın sahilindeki bir balık lokantasında. Daha sonra, 2013 yılında nun geçici dünya mirası listesine giren Çandarlı Kalesi'nde kısa bir gezinti ve Eski Foça'ya doğru hareket. Varışta, Eski Foça'nın merkezinde kısa bir gezinti: Foça, eski yapısını daracık taş sokakları, eski evleri ve balıkçı tekneleriyle günümüze kadar koruyabilmiş ender kasabalardan biri. Asırlar önce Truva'ya giderken bu şirin kasabaya yolu düşen Heredot Bize bir şey söylemek düşmez, buyrun Foça'yı kendi gözlerinizle görün demiş. Bu son molanın ardından İzmir'e doğru yola devam. Varışta otele yerleşme. Son akşam yemeği Kepler Pavilion Restoran'da. Geceleme Kordon Çankaya Hotel'de.

29 Eylül 2020 Salı İzmir - Urla - İzmir

Sabah, kahvaltının ardından, Basmahane semtinde bulunan Antik Agora'yı gezmek üzere hareket. İyon tarzı agoraların en büyük ve iyi korunmuş olanı olarak kabul edilen ve MS. 2. yüzyıla tarihlenen Antik Symirna Agora'sı, şehrin merkezinde bir avlu etrafında sütun ve kemerler üstüne üç katlı olarak inşa edilmişti. İzmir Müzesi tarafından sürdürülen kazı çalışmalarında bazilika ve batı stoanın büyük bir bölümüyle doğu stoanın kuzey ucu açığa çıkarılmış ve Faustina Kapısı ayağa kaldırılmış. Agora gezisinin ardından, tarihî ve yaşayan en önemli alışveriş merkezlerinden biri olarak labul edilen, Agora'dan Konak Meydanı'na kadar uzanan geniş bir alana yayılan Kemeraltı Çarşısı'nın ve buradaki Sokak Lezzetleri'nin keşfi için yürüyüşe devam. Ondan fazla camii, bir Havra Sokağı, yirmiye yakın tarihi han, binlerce dükkan, eski oteller ve Cumhuriyet'ten eski ticarethaneleriyle, İzmir ve bölge halkının alışveriş merkezi olan Kemeraltı'nda, sokaklarında kurulu tezgah ve ufak halk lokantalarında da envai çeşit yöresel lezzeti de tatmak mümkün. Hacı Beşir Ağa tarafından 1744 yılında yaptırılan ve İzmir Liman Kalesi'nin yakınında bulunan Kızlarağası Hanı ile başlayan gezi, bir çok ilginç mekanın ve lezzetlerin keşfi ile Konak meydanı'na kadar devam edecek. Burada, 1901senesinde, Sultan II. Abdülhamid'in tahta çıkışının 25. yıldönümü kutlamaları dahilinde yaptırılan, Kuzey Afrika ve Endülüs mimarisi izleri taşıyan meşhur Saat Kulesi'ni ve 1890 yılında ünlü Fransız mimar Gustave Eiffel tarafından gümrük binası olarak planlanıp, inşa edilen, günümüzde de bir alış veriş merkezine dönüşen Konak Pier binasını gezip, tur aracıyla Urla'ya hareket. Varışta ilk olarak Karantina Adası gezisi. 18.yüzyıl ortalarında, Avrupa ve Asya'da bir çok salgın hastalık görüldü. Bunlardan korunmak için şehirlere ve limanlara giriş çıkışlar sıkı denetim altında alındı. Gemi personelinden hastalık şüphesi olduğu düşünülenler, yaklaşık yedi gün karantinada tutuluyorlardı. Bunun içinde karantina binaları yaptırılmıştı. Buradaki, Fransızlara yaptırılan karantina binaları 1950 senesine kadar kullanıldı. Hele yaşadığımız virüs salgınıyla birlikte, çok ilginç gelecek bu karantina kompleksini gezdikten sonra,Urla'nın merkezine giderek, Ayerva Cafe'de zeytinyağı tadımı. Ayerva Rüzgalı Vadi çiftliği'nin bir çok organik ürününüde bulabileceğiniz bu kafede, uluslararası bir çok ödülün sahibi Pelin Omuroğlu'nun sizler için seçtiği zeytinyağlarının anlatımı ve tadımı. Lezzet farklılıklarının çokluğu sizleri şaşırtacak. Tadımdan sonra, Urla Limanı'nda bulunan bir balık lokantasında akşam yemeği. Yemekten sonra İzmir'e dönüş ve geceleme.

30 Eylül 2020 Çarşamba İzmir - Sardes (Salihli) - İstanbul

Sabah, kahvaltının ardından Sardes Antik Kenti istikametinde yola çıkış. Tmolos Dağları'nın eteklerinde bulunan Antik Kent, Gediz Nehri'nin suladığı ovada ve Anadolu'nun içlerinden gelen ticaret yolunun üzerinde konumlanmış. Demir Çağında Lydia Krallığı'nın başkentidir. Ovanın 300 mt. üzerinde bulunan akropolisi kale gibidir. Akropolis'in eteğinde yer alan Paktolos Nehri kente yalnızca su değil, altın da taşımıştır. Bugün bilinen madeni para yani sikkenin doğum yeri olan Sardes, antik dünyanın önde gelen şehirleri arasındadır. Göl kıyısnda bulunan ve Bin Tepeler diye anılan tümülüs mezarlık dünyanın en büyük tümülüs alanıdır. Şehre girişte dikkat çeken Gymnasium'un arkasında Hamam ve bin kişi alabilen Sinagog ile yer mozaiklerive Sütunlu Çeşme çok iyi korunmuştur. Antik Kent gezisinden sonra, meşhur Salihli Odun Köftesi'ni tadacağınız öğle yemeği ve yemekten sonra İstanbul'a doğru yola devam. Akşam, saat 20.00 civarı, önce Kadıköy'e ve ardından Taksim'e varış.
Çanakkale:İris Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Balıkesir:Cunda Otel Özel Kategori
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
İzmir: Kordon Otel Çankaya 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • Konforlu özel tur otobüsüyle 1 kişiye 2 koltuk ayrılarak seyahat;
 • 1., 2., 3. ve 4. gün akşam yemekleri;
 • 1., 2., 3., 4. ve 5. gün öğle yemekleri;
 • Programda belirtilen otellerde geceleme ve kahvaltı;
 • Urla'da zeytinyağı tadımı;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç* ) ;
 • Seyahat sigorta paketi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Rehberi bahşişi için , bu turda kişi başına 100 TL düşünmek gerekir.

Vize