Baştan Başa Meksika

YURT DIŞI TURLAR  13 GECE
24 Ocak 2022 - 06 Şubat 2022
13 Gece / 14 Gün - 23 Yemek + Uçuşlar + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 24 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : Adana,Ankara,Antalya,Bodrum,Gaziantep,İstanbul,İzmir
Gezilecek Yerler : Mexico City - Teotihuacan - Puebla - Oaxaca - Monte Alban - Tuxtla Gutierrez - Sumidero Kanyonu - San Cristobal - San Juan Chamula - Palanque - Campeche - Uxmal - Merida - Chichen Itza - Tulum - Riviera Maya - Cancun
Tur Tarihi : 24 Ocak 2022 Pazartesi
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : 4* Oteller
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
3785 $ (50912TL)
Tek Kişi Farkı :
485 $ (6524TL)
Bu Meksika seyahatinde, çok renkli doğa ve insan manzaralarının yanı sıra Aztek, Olmek, Toltek, Zapotek, Mikstek ve Maya gibi Kolomb öncesi uygarlıklarının nefes kesen kalıntılarını, kolonyal şehirlerinin Barok hazinelerini ve ülkenin olağanüstü tarihi zenginliklerini keşfedebilirsiniz. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmış toplam on bir büyüleyici yerin gezi programında olması, bu seyahatin kültürel zenginliğinin en büyük göstergesi. Mexico City'den Yucatan Yarımadası'ndaki Cancun'a kadar, Meksika antik uygarlıklarının en değerli mücevherlerini, zarif sömürge şehirlerini, otantikliğini koruyabilmiş yerli köylerini ve kasabalarını keşfederek, Mariachi müziğinin ritminde son derece renkli, dolu dolu bir seyahat programı...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Meksika'nın en görülmeye değer yerlerini gezme imkanı verebilecek şekilde, çok kapsamlı hazırlanmış bir program.
 • THY ile Meksika'ya direk uçuş.
 • Mexico City'de 3 gece kalarak şehri rahat gezme imkanı.
 • Yucatan yarımadasındaki dünyaca meşhur tatil beldesi Cancun'da Karayip Denizi'nde yararlanabilme.
 • Chichen Itza'da ses ve ışık gösterisi izleme.
 • Asfaltlanmış ve rahat yollarda konforlu bir otobüs ile seyahat.
 • Konaklamalar konforlu ve iyi konumlu dört yıldızlı otellerde.
 • Tabii ki bu gezide de tüm yemek ve geziler programa dahil.
 • Her zamanki gibi hiçbir sürpriz extra harcama gerektirmeyen bir tur.

Başlangıç Günü

23 Ocak Pazar günü saat 23:30'da İstanbul havalimanında buluşma.

24 Ocak 2022 Pazartesi İstanbul - Meksiko City

Türk Hava Yolları ile saat 02:30'da Meksika'nın başkenti Meksiko City'ye hareket. Saat 08:15'te 2200 metre yükseklikte yer alan İspanyolca adı "Ciudad de México" olan Meksiko City'ye varış. Gelişte karşılama, özel tur aracımız ile şehrin merkezinde yer alan otelimize transfer. Bagajları otele bıraktıktan sonra panoramik şehir turu için hareket. Öğlene kadar şehrin tarihi mekanlarını dıştan gezdikten sonra, şehir merkezinde öğle yemeği. Yemekten sonra otele dönüş ve odalara yerleşme. Öğleden sonra ve akşam yemeği serbest. Geceleme otelde.

25 Ocak 2022 Salı Meksiko City

Sabah, kahvaltıdan sonra, şehir turu için hareket. Aztekler döneminde Ulu Tenochtitlan; İspanyol sömürgesi döneminde saygıdeğer ve asil emperyal şehir; gösterişli evleri ve yapılarının bolluğu ile de "saraylar şehri" gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. İlk olarak, Mexico City'nin tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan tarihi merkezinin keşfi: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera'nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı. Daha sonra, Azteklerden kalma ve Aztek dilinde çiçek bahçesi anlamına gelen "chinampas" ların (yüzen bahçeler) arasındaki kanallarda bir tekne gezisi yapmak üzere tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Xochimilco'ya hareket. Mariachi orkestrası eşliğinde son derece renkli olan Trajineras adlı tekne ile bir saatlik gezi. Daha sonra, Mexico City'nin güneybatısında bulunan Coyoacan'a hareket. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, 1958 yılında bir müzeye dönüştürülen acıların, umudun, umutsuzluğun ve direncin ressamı Frida Kahlo'nun evi La Casa Azul'u ziyaret. Fırtınalı bir evlilik yaşayan Diego Rivera ve Frida Kahlo çifti, yaşamlarını Frida Kahlo'nun çocukluğunu geçirdiği Mavi Ev'e yerleşerek sürdürmüşler. Akşam yemeği tipik bir lokantada. Geceleme otelde.

26 Ocak 2022 Çarşamba Meksiko City - Teotihuacan - Meksiko City 110 km.

Sabah, Katolikler için önemli bir hac merkezi sayılan Guadalupe Bazilikası'nı gezdikten sonra, Meksiko City'den bir saat mesafede bulunan Teotihuacan'a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksika'nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksika'nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan agave'ın öz suyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmekte. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmekte. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. Tanrıların Yeri anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya'nın en eski kenti olup Kolomb öncesi Mezo-Amerika'nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan'ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi'ni; Ölüler Yolu'nu; büyük Tanrı Tüylü Yılan'a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağını; Kelebekler Sarayı'nı görebilirsiniz. Gezinin ardından, Mexico City'ye dönüş ve Chapultepec Parkı'nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi'ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz Aztek Takvimi olarak bilinen dünyaca ünlü dairesel Güneş Taşıdır. Akşamüstü otele dönmeden önce, geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı'nda gezinti. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

27 Ocak 2022 Perşembe Meksiko City - Puebla 135 km.

Sabah, panoramik Meksiko City turuna devam: Meksika Güzel Sanatlar Sarayı Müzesi'ni ve aynı zamanda Meksika'nın en önemli opera binasını barındıran zarif mimarisi ile ''El Palacio de Bellas Artes''; 1946-1956 yılları arasında inşa edilen kentin ilk gökdeleni olan simgesel "Torre Latinoamericana" yani Latin Amerika Kulesi; 1907 yılında hizmete açılan kentin eklektik mimarisinin en görkemli örneklerinden biri olan "Palacio de Correos" Postahane Binası; üç kültür meydanı anlamına gelen "Plaza de las Tres Culturas" İspanyol öncesi ve İspanyol köklerinin "mestizo" (melez) kimliğine kaynaşmasını sembolize eden bu meydan, üç kültürel yönün mimari mirasını sergilemekte: Tlatelolco'nun Aztek piramitleri, sömürge dönemi simgeleyen XVII. yüzyıldan kalma Templo de Santiago kilisesi ve Centro Centro Cultural Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan modern bir kule. Yerel bir lokantada öğle yemeğinden sonra, Meksiko City'nin güneydoğusunda bulunan, Nahuatl dilinde "tüten dağ" anlamına gelen Popocatépetl, Ixtaccíhuatl ve Malinche yanardağlarıyla çevrili bir vadide yer alan Meksika'nın dördüncü büyük şehri Puebla de Zaragoza'ya doğru yola çıkış. 1531 yılında kurulan ve Kolonyal mimari tarzında inşa edilen şehir, bir zamanlar Puebla de los Ángeles yani "Melekler Şehri" olarak andlandırılırdı. İspanyollar tarafından Meksika'ya tanıtılan "Talavera" sanatı ile süslü olan şehir, çanak çömlek üretiminin de merkezi haline gelmiş. Bugün hala XVI. yüzyılda kullanılan otantik tekniklerle yapılan çömlekler, Amerika'daki en eski kalay sırlı seramiklerdir. Puebla'ya varışı takiben, Zocalo meydanı, görkemli barok stilindeki katedrali ve duvarları Talavera ile kaplı yapılarıyla tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan tarihi merkezi gezileri. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

28 Ocak 2022 Cuma Puebla - Monte Alban - Oaxaca 350 km.

Şamdan şeklindeki büyük kaktüsleri görebileceğiniz bir dağ yolunu takip ederek Meksika'nın güneyindeki verimli bir vadide yer alan Oaxaca'ya hareket. İspanya adına Meksika'yı fetheden ve tarihin en acımasız kişiliklerinden biri olarak tanınan Hernan Cortes, Oaxaca Vadisi Markisi ünvanını almıştı. Oaxaca kenti üzerinde yükselen ve Zapotek kültürünün merkezi olan Dünya Mirası Listesi'ndeki Monte Alban ören yerinin keşfi. Geniş ölçüde kalıntıların çıkarıldığı bu arkeolojik sitede, kazılar sonucunda 170 mezar, sayısız merasim sunakları, dikili taşlar, piramitler ve saraylar gün ışığına çıkarılmış. Tören merkezinin kalıntılarının yanı sıra çevredeki muhteşem manzaralar nedeniyle son derece etkileyici olan gizemli Monte Alban'ı terk ederek, öğle yemeği için yeşile çalan taşlarla inşa edilen evleri, kiliseleri ve sarayları ile "Yeşim Şehri" olarak bilinen ülkenin el sanatları merkezi Oaxaca'ya varış. Öğleden sonra, tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan ve Meksika'nın en ilgi çekici şehirlerinden biri olan Oaxaca'nın tarihi merkezinin keşfi. Yerel halkın önemli bir kısmı Mikstek ve Zapotek orijinli olduğu için şehirde yerlilerin etkisi daha fazla hissedilmekte. 1521'de İspanyollar tarafından ele geçirilen şehirde Santo Domingo Kilisesi ve manastırıyla Meksika'daki barok sanatının en güzel örneklerini barındırmakta. Bu sömürge kentinin ızgara düzeni, XVI. yüzyılda Meksikası'nda yapılan mükemmel kentsel planlamanın öneml bir örneğidir. Akşam yemeği ve geceleme.

29 Ocak 2022 Cumartesi Oaxaca - Tehuantepec - Tuxtla Gutierrez - Sumidero Kanyonu - San Cristobal de las Casas 620 km.

Sabah erken, Santa Maria del Tule'ye hareket. Burada dev gövdesi ve 40 metrelik boyu ile Dünya'nın en büyük ağaçlarından biri olan iki bin yıllık Tule ağacını gördükten sonra, Tehuantepec'e doğru yola devam. Kuzeyde Meksika Körfezi (Atlas Okyanusu) ile güneyde Tehuantepec Körfezi (Büyük Okyanus) arasında uzanan ve Meksika'nın en dar yeri olan Tehuantepec kıstağı, ismini "Jaguar'ın Tepesi" anlamına gelen Tehuantepec şehrinden almakta. Yerel bir lokantada öğle yemeğinden sonra, dağ manzaraları eşliğinde Chiapas eyaletinin başkenti Tuxtla Gutierrez'e hareket. Buradan özel tur otobüsü ile Sumidero Kanyonu Milli Parkı'na doğru yola devam. 25 kilometre uzunluğundaki kıyılarında küçük timsahlar görülebilen ve falezlerinin yer yer 1000 metreyi bulduğu Sumidero, Meksika'nın en etkileyici kanyonudur. O muhteşem doğayı seyredebileceğiniz yemyeşil suların üzerinde tekne gezisi. Ardından, yüksek topraklardaki Jovel Vadisi'nde 2100 metrede bulunan San Cristobal de las Casas'a doğru yola devam. 1528'de erken sömürge döneminde kurulan ve Chiapas eyaletinin eski başkenti San Cristobal tek katlı evleri, parke taşlı sokakları, kiliseleri, kemeraltlarıyla kolonyal mimarinin en güzel örneklerindendir. Şirin şehir, ismini yerli haklarını ilk savunan Indios'ların babası piskopos Bartolome de la Casas'a borçlu. Akşam San Cristobal'e varışı takiben otele yerleşme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

30 Ocak 2022 Pazar San Cristobal de las Casas 40 km.

San Cristóbal de Las Casas şehri, Meksika ve Orta Amerika'nın en güzel ve en orijinal şehirlerinden biri olup, zanaat ve halk sanatları sayesinde Yaratıcı Şehirler Listesi'nde yer almaktadır. Kahvaltının ardından yürüyerek, zenginliği etnik çeşitliliğinden ve sömürge geleneğinden gelen Chiapas eyaletinin kültürel başkentinin keşfi. İlk olarak sebzeler, çiçekler ve köylülerin rengarenk giysileri ile büyük bir renk cümbüşü sergiledikleri, Meksika'nın en güzel pazarlarından biri olan San Cristobal pazarı gezisi. Daha sonra, barok stilindeki güzel Santo Domingo Kilisesi'ni görebileceğiniz tarihi merkezinin harika sokaklarında keyifli bir gezinti. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, San Cristobal yakınlarındaki San Juan Chamula köyüne hareket. Tzotzil Maya yerlilerin yaşadığı köyün kilisesi son derece ilginç. Zemini çam yaprakları ile kaplı loş ışıklı kilisede Hristiyanlık ve Şamanizm'in bir karışımından oluşan ayinler yapılmakta, şaşırtıcı yöntemlerle kötü ruhlar kovulmakta. Kilise gezisinin ardından, yemyeşil Jovel vadisindeki son derece renkli bir başka Tzotzil köyü olan Zinacantan'ı gezerek San Cristobal'a dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

31 Ocak 2022 Pazartesi San Cristobal de las Casas - Palenque 210 km.

Sabah, Maya uygarlığının en önemli antik kentlerinden biri olan Palenque'ye doğru yola çıkış. Öğlene doğru, Tabasco'nun büyük ovasının kenarında bulunan Palenque kasabasına varış. Öğle yemeğinden sonra, tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmış harikulade bir Maya antik kenti olan Palenque'nin keşfi için hareket. "Nahuatl" yerli dilinde Quetzal Dağı olarak bilinen Tumbala Dağları'nın eteklerindeki tropikal ormanların arasından fışkıran Palenque harabeleri şüphesiz dünyanın en etkileyici ören yerlerinden birini oluşturmakta. Yüksek topraklar ve kıyı ovalarının birleştiği yerde, 600 ve 750 yılları arasında gelişen bu önemli antik kent, Meksika ve Orta Amerika'da ki Maya klasik döneminin en zarif mimari, heykeltıraşlık ve kabartma örneklerini barındırmakta. Palenque, M.S. 615 ile 683 yılları arasında, ölümüne kadar 68 sene hüküm süren kent-devletin en büyük hükümdarı Pakal döneminde altın çağını yaşamış. Çok sayıda yapının arasında VII. Yüzyılda inşa edilen Büyük Saray, Kral I. Pakal'ın yer altı mezarının çıkarıldığı Yazıtlı Tapınak-Piramit, Güneş Tapınağı en görkemli olanlardır. Günümüzde, antik kentin kayıt altına alınabilen yaklaşık 1.400 binasından, sadece %10'u kazılmış, geri kalanı ise hala tropikal ormanla kaplıdır. Gezinin ardından, Palenque arkeolojik sit alanının yakınlarındaki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

01 Şubat 2022 Salı Palenque - Campeche - Uxmal - Merida 590 m.

Sabah, Meksika Körfezi'nin güney kıyısında yer alan Campeche'ye doğru yola çıkış. San Francisco de Campeche, sömürge döneminden, XIX. yüzyılın ortasına kadar Yucatan yarımadasının en önemli limanıydı. Öğle yemeğinin ardından, tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan müstahkem şehrin eski mahallelerinin yürüyerek keşfi. Daha sonra, Campeche'nin kuzeyindeki ve tepe anlamına gelen Puuc bölgesinde yer alan ve M.S. V.- VI. yüzyıllar arasında kurulan Uxmal antik kentine hareket. tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Uxmal, Maya mimarisindeki Puuc stilinin olağanüstü bir örneğidir. Maya binalarının dış duvar süslemelerindeki dekoratif figürler bunun göstergesi. Mayaların yağmur ve şimşek tanrısı Chaac maskesi gibi Yucatan'daki tapınaklarını ve saraylarının dış duvarlarını süsleyen tanrı maskeleri, Puuc stilinin önemli bir karakteristiğiydi. Valilik Sarayı, kahin anlamına gelen Adivino Piramidi, bir manastıra benzediği için Conquistador'lar tarafından dört kenarlı rahibeler manastırı diye adlandırılan yapıların ziyareti. Gezinin ardından, Merida'ya doğru yola devam. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

02 Şubat 2022 Çarşamba Merida - Chichen Itza 120 km.

Kahvaltının ardından, Yucatan eyaletinin başkentinin gezisi sırasında Plaza Mayor meydanının etrafındaki sömürge dönemine ait yapıları görebilirsiniz: Kıta-Amerika topraklarında eski bir piramidin taşları kullanarak inşa edilen ilk katedral San Idelfonso, Casa de Montejo'nun cephesinin müthiş taş işçiliği, magrip tarzı çan kulesi ile Rahibeler Kilisesi, San Cristobal Kilisesi. Geziden sonra, tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Öğle yemeğinin ardından, arkeolojik alanın keşfi. Burada M.S. 700 ile 900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısı'na ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan "Juego de Pelota" top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Toltek'lerin Orta Meksika'daki başkenti Tula Maya'ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltekler Chichen Itza'yı istila etmiş olabilirler; veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Mayalar Toltekler'den etkilenmiş olabilirler. Gezinin güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı "Caracol" denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı Chac Mool'a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu "Cenote" de bulunmakta. Yucatan Yarımadası'nda çok sayıda bulunan "cenote"ler, yer altı berrak sularının kimi zaman kapalı mağaralarda kimi zaman da kısmen üstü açık alanlarda oluşturduğu muhteşem güzelliğe sahip doğal havuzlardır. Chichen Itza gezisinden sonra, otele yerleşme. Gün batımında, El Castillo (Kale) olarak da adlandırılan heybetli Kukulkan piramidinin cephesinde yapılan ses ve ışık gösterisi izleme. Nefes kesici bu gösteride, mistisizm dolu Maya kültürüne farklı bir bakış açısı bulabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

03 Şubat 2022 Perşembe Chichen Itza - Tulum - Cancun 280 km.

Sabah, plajlarıyla ünlü Riviera Maya sahil şeridini takip ederek, Tulum Milli Parkı'nda yer alan Tulum ören yerini gezmek üzere hareket. Maya dilinde "duvarla çevrili" anlamına gelen Tulum, Karayip Denizi'ne bakan ve onu benzersiz kılan ayrıcalıklı konumuyla, Meksika'nın en çok çağrıştıran antik kentlerinden biridir. Hem Maya hem Toltek etkisini sergileyen önemli bir Mezoamerika toplulukları merkezi olup, M.S. 1200-1521 (altın çağı) yıllar arasında kara ve deniz ticareti için önemli bir liman kenti olmakla birlikte, "Dalan veya İnen" Tanrısı'na tapınmaya adanmış bir din merkeziydi. Tulum pek çok diğer antik kent gibi, terk edilmiş ve tarihten silinmiş fakat müstahkem antik kent, Quintana Roo bölgesinin tropikal ormanları sayesinde korunup saklı kalmış. Gezilecek yerler arasında: bir piramit tapınağı olan ve alanın en yüksek, en meşhur binası El Castillo Kalesi kompleksi; özellikle dekoratif zenginliği (resimler ve kabartmalar) açısından en iyi korunmuş ve en görkemli yapı olan Freskler Tapınağı; tanrıların betimlemeleriyle süslü "Dalan veya İnen" Tanrı'nın tapınağı; Mayalar'ın Rüzgar tanrısı Kukulkan'a ithaf ettikleri, denize bakan ve uçurumun hemen kenarında yükselen Rüzgâr Tanrısı Tapınağı bulunmakta. Son tapınağın ilginç bir hikayesi var: Rivayete göre, kasırgalar Tulum'a yaklaştığında, tapınağın tepesindeki özel olarak tasarlanmış bir delikten çıkan ıslık sesi Mayalar'ı uyarır ve onu duyduklarında korunabilmek için şehri terk ederek, denizden uzak yerlere gitmeleri gerektiğini bilirlermiş. Önemli yapıların keşfinden sonra, Tulum'un muhteşem, berrak sularının tadını çıkarabilme imkanı. Öğle yemeğinin ardından, Playa del Carmen üzerinden Riviera Maya'nın kuzeyindeki ünlü tatil merkezi Cancun'a hareket. Cancun, İspanyol işgalinden ve turistik bir yere dönüştürülmeden önce, Yucatan Yarımadası'nda Maya medeniyetlerinin egemen olduğu bir bölge idi. Mayalar tarafından "yılanların yuvası" anlamına gelen "Kan Kun" olarak anılan bölge İspanyol döneminde "Can Cun" olarak adlandırılmış. Cancun tatil beldesi projesi, Meksika Hükümeti'nin ülkenin ekonomik geleceği ve turizmin kalkınması için 1970 yılında, turkuaz mavisi Karayip Denizi sahilinde, Tulum-Cancun arasında 130 kilometre boyunca birçok otel ve turistik tesis inşasıyla başladı. Cancun iki bölgeden oluşmata: batıda şehir merkezi olan El Centro, doğuda ise dar ve 22.5 kilometre uzunluğunda bir yarımada üzerinde, Karayip Denizi ile Nichupte Lagünü arasında uzanan turistik otel bölgesi. Cancun'un keşfinden sonra, Playa del Carmen'den Tulum'a kadar uzanan ve muhteşem plajlarıyla ünlü Riviera Maya sahil şeridine doğru yola devam. Varışı takiben, bembeyaz Kumsalıyla Karayip Denizin kıyısındaki "all inclusive" olarak kalınacak otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

04 Şubat 2022 Cuma Cancun

Otel aktivitelerinden, deniz ve güneşten yararlanmak için "all inclusive" olarak kalınacak otelde serbest gün. Öğle yemeği, akşam yemeği ve geceleme otelde.

05 Şubat 2022 Cumartesi Cancun - İstanbul

Sabah, kahvaltıdan sonra serbest zaman. Ardından Cancun havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları ile saat 14:25'te İstanbul'a hareket.

06 Şubat 2022 Pazar İstanbul

Saat 10:10'da İstanbul'a varış.
Mexico City: Royal Reforma Hotel 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Puebla: Posada San Pedro Hotel 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Oaxaca: Hacienda La Noria Hotel 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
San Cristobal : Casa Mexicana Hotel 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Palenque: Chan Kah Hotel 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Merida: El Castellano Hotel 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Chichen Itza: Puerta Chichen Hotel 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Cancun: Emporio Cancun Hotel 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Covid-19 salgınının neden olduğu kargaşadan dolayı, 2021 ve 2022 senelerine özel olarak tura kayıt şartlarında değişiklikler yaptık:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini, yurt içi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar, yurt dışı gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
* Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • 2. günden 12. güne kadar 11 akşam yemeği;
 • 1. günden 12. güne kadar 12 öğle yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Programda belirtilen otellerde oda+kahvaltı olarak konaklama;
 • Cancun'daki otelde Her Şey Dahil olarak konaklama**;
 • Cancun otelinin çevre vergisi(çevre vergisi diğer şehirlerde yoktur);
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
 • Rehberlik hizmetleri;
 • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Meksiko City; Cancun/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi*;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Meksika vize ücreti.

* Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır.
 • 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.


 • NOT:

 • * Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 60 $ düşünmek gerekir.

 • ** Cancun’daki otelde Her Şey Dahil formülü'nün sınırsız içecek saatleri 11:00 - 22:00 arasıdır.

 • *** COVİD 19 ÖNLEMLERİ:
  Meksika'ya girişte: bir engelleme yoktur. Sadece Sağlık beyanı doldurmuş olmak gerekir (https://www.vuelaseguro.com/home).
  Türkiye'ye dönüşte: İki kez Aşı olmuş olmak veya 5 Ay Önce Covid geçirmiş olmak veya 48 Saat önce Meksika'da PCR testi yaptırıp Negatif olduğunu kanıtlamak gerekir.
 • Vize

  Meksika vizesi İstanbul Meksika Konsolosluğu’ndan alınabilmektedir. Bu vizenin ücreti, bugün itibariyle 44 USD dir. Ayrıca pasaportlarında geçerli ABD, SCHENGEN veya İNGİLTERE vizesi olan misafirlerimiz, geçerli pasaport ve ilgili vizeyi ihtiva eden pasaportla Meksika'ya serbestçe girilebilmektedirler.
  Meksika için ücretsiz e-vize almak mümkün (http://inm.gob.mx/index.php/page/Inicio_Autorizacion_Electronica/tr.html ) ancak dikkat edin, bu sistem her zaman çalışmayabiliyor (Bu sistem Yeşil Pasaportlar için geçerli değildir, Yeşil Pasaport sahiplerinin vizelerini bizzat konsolosluktan almaları gerekir).
  ÖNEMLİ DUYURU:
  Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarının 6 ay geçerli olması (yeşil pasaportlar dahil) ve gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.
  VİZELER İÇİN DAHA DETAYLI BİLGİYİ BİZİ ARAYARAK ALABİLİRSİNİZ