Yaz'a Doğru Kaş ve Çevresi

Tur Tarihi :15 Mayıs 2021
KALAN YER : 9+ Kişi
Tur Kategorisi : Standart
Kişi Başı :
2.750 TL
Tek Kişi Farkı :
1.320 TL
3. Kişi :
2.400 TL
Tur Tarihi :22 Mayıs 2021
KALAN YER : 9+ Kişi
Tur Kategorisi : Standart
Kişi Başı :
2.350 TL
Tek Kişi Farkı :
1.320 TL
3. Kişi :
2.000 TL
Tur Tarihi :29 Mayıs 2021
KALAN YER : 9+ Kişi
Tur Kategorisi : Standart
Kişi Başı :
2.550 TL
Tek Kişi Farkı :
1.320 TL
3. Kişi :
2.200 TL
Kaş, Antiphellos Antik Kenti'nin günümüze kadar yaşayan uzantısıdır. Meis Adası'nın karşısında ve muhteşem koyların ortasında bulunan bu eski balıkçı kasabasının dar sokakları, küçük ve sempatik cepheli evleri, renkli dükkanları insanı gizemli bir dünyaya doğru sürükler. Antik dönemde, deniz ve kara ticaretiyle zenginleşen Likya kentlerinin içerdikleri sanatsal ve kültürel ögeler, günümüzde bir çok tarihi mirasa ev sahipliği yapmakta. Bu nedenle, Kaş'ın yakın çevresine yayılan muhteşem antik kent kalıntılarını keşfetmek bile ayrı bir seyahat nedeni olabilmekte. Bütün bu özelliklerinden dolayı, masmavi denizi, sakin koyları ile adeta bir yeryüzü cenneti olan Kaş, dünyanın dört bir köşesinden gelen gezginlerin tercih ettiği bir tatil mekanıdır. Geçirdiğimiz sıkıntılı günlerden sonra, Kaş coğrafyasında geçireceğiniz bu inanılmaz tatilin, bir çok sıkıntıyı unutturacağından emin olabilirsiniz.
Burada geçireceğiniz günlerde, sıkılmamanız için, arzu edenlerin katılabileceği keyifli günlük turlar öngördük. Daha da önemlisi tarihçi, yazar ve araştırmacı dostumuz Bülent Demirdurak sizler için üç ilginç konu seçerek, üzerinde söyleşiler hazırladı. İzlemekten zevk alacağınız bu söyleşiler, tatilinize farklı bir renk katacaktır.
Böylece Dinlence ve Kültür'ün birlikte yoğrulduğu, unutulmaz bir tatil sizleri bekliyor...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Akdeniz'in incisi Kaş'ta kültür ve dinlenceyi bir arada yaşamanın keyfi;
 • Kaş'ın en güzel konumdaki otellerinden Club Barbarossa'da konaklamanın ayrıcalığı;
 • İlk kaydolan 10 odaya deniz manzarası garantisi;
 • Dünya Mirasları arasındaki antik kentlerin keşfi;
 • Tarihçi, yazar ve araştırmacı Bülent Demirdurak'tan her hafta 3 konferans:
 • 1. Hafta: Antik Yunan'da Yaşam - İran'ın Gizli Hazineleri - Kurtuluş Savaşı Güncesi
 • 2. Hafta: Antik Roma'da Yaşam - Fas'ın Gizli Hazineleri - Çanakkale Savaşı
 • 3. Hafta: Anadolu'nun Antik Çağı - Peru'nun Gizli Hazineleri - Köy Enstitüleri
 • Kaş'ın en güzel koylarında deniz keyfi;
 • Club Barbarossa'nın lezzetli akşam yemekleri;
 • Türkiye'nin her şehrinden katılım imkanı;
 • Dalaman Havaalanından transferler.

1. Gün PazarKaş'ta buluşma

Uçakla gelecek katılımcılar için Dünyanın Renkleri, Dalaman Havaalanı'ndan Kaş'a, ücretsiz bir transfer öngördü. Alanda bekleyecek olan otobüsümüz, saat 13:00'a kadar gelecek olan gelecek olan katılımcıları Kaş, Club Barbarossa'ya transfer edecek. Tüm katılımcılarla saat 19:00'da Sinan Acarel Kütüphanesi'nde buluşma ve genel bilgilendirme toplantısı. Birlikte alacağımız aperitifin ardından akşam yemeği ve geceleme Club Barbarossa'da

2. Gün PazartesiKaş ve Yakın Çevresi

Tam gün Club Barbarossa'da serbest gün. Sabah, lezzetli bir kahvaltı ve deniz keyfinden sonra, Kaş şehir merkezi ve yakın çevresini tanıma turu. Kasabanın merkezinde öğle yemeği için serbest zaman ve ardından otele geri dönüş. Deniz keyfi için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Club Barbarossa'da.

3. Gün SalıKaş'ta serbest gün ve "Antik Yunan'da Yaşam*" söyleşisi

Tam gün Club Barbarossa'da serbest gün. Sabah, lezzetli bir kahvaltı ve ardından deniz keyfi. Öğleden sonra, saat 15:00'de "Sinan Acarel Kütüphanesi"nde tarihçi, yazar ve araştırmacı dostumuz Bülent Demirdurak'dan "Antik Yunan'da Yaşam*" söyleşisi. Saat 17:00'den sonra deniz'in en keyfili saatlerini kaçırmamanız için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Club Barbarossa'da.

4. Gün ÇarşambaKaş - Tlos - Xantos - Letoon - Patara - Kaş

Tam gün Club Barbarossa'da serbest. Arzu eden katılımcılarla Tlos - Xantos - Letoon - Patara turu (Bu gezi tura dahil olmayıp ücreti yerel temsilcimize ödenecektir).
Tlos - Xantos - Letoon - Patara turu: Sabah, kahvaltıdan sonra, Tlos Antik Kenti'ne hareket. Varışta, Ksanthos Vadisi'nde bulunan önemli Likya kentlerinden biri olan ve Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan, sarp kayalıklar üzerinde konumlanmış Tlos Antik Kenti gezisi: Geçmişte, yedi yönden gelen Likya yollarının burada buluşması ve sarp kayalıkların arasında korunaklı konumu nedeniyle şehre "Metropolis" unvanı verilmiş. Buradaki kayalara oyulmuş tapınak mezarlar ilginçtir. Günümüze kadar ayakta kalan Tiyatro ve Stadyum ile Hamam kalıntıları ve gösterişli Nekropol görülmeye değer. Daha sonra, 1988 senesinden beri Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Xantos ve Letoon gezisi için hareket: Kınık köyü yakınlarında bulunan Xanthos, Antik Çağda Likya'nın en büyük idari merkezi idi. Pers egemenliğinde tamamıyla yanan Kent daha sonra tekrar inşa edilmiş ve M.Ö. II. yy.da Likya Birliğinin başkenti olma görevini üstlenmişti. Likya geleneksel tarzı ile Helenistik ve Roma dönemi etkileri görülen Xantos, özellikle mezar yapılarıyla tanınır. Buradan 4 km. sonra Antik Çağda Likya'nın dini merkezi olan letoon'u görmek mümkün. Bu kutsal alanda Leto, Apollon ve Artemis tapınakları ile birlikte, bir manastır, bir çeşme ve Roma Tiyatrosu kalıntıları bulunmakta. Bu son derece ilginç iki geziden sonra öğle yemeği molası ve Patara'ya doğru yola devam. Patara, Antik Lykia Birliği içinde Pınara, Xanthos, Olympos ve Myra gibi önemli bir şehir olup üç oy hakkına sahipti. Bir liman şehri olan Patara, Xanthos vadisinde denize açılabilecek tek yer olması nedeniyle tarih boyunca önemli kent olma özelliğini devam ettirmiş. Burada Roma Dönemi'ne ait bir çok hamamın bulunması, limandaki hareketliliğin göstergesidir. Günümüzde ayakta olan Tiyatro, Odeon, Agora, Ana Cadde gibi binalar görülmeye değer, ancak çağlar boyunca önemini koruyan bu antik kentte restorasyon çalışmaları devam eden Patara Deniz Feneri tek başına bir ilgi odağıdır. Antik kent harabelerinin keşfinden sonra muhteşem plajında kısa bir deniz molası. Ardından, Kaş'a dönüş yolunda Kalkan'da mola: Tarihi ve muhteşem doğası ile büyüleyen minik bir sahil kasabası olan Kalkan için ünlü tarihçi Herodot, "Dünyada yıldızlara en yakın yer" demiş. Burada, tipik Akdeniz mimarisine hâkim sokakları gezip, doğal güzelliklerinin tadını çıkarabilir, bir ihtimal nesli tükenmekte olan koruma altındaki su kaplumbağaları yani 'Caretta Caretta'lar ile karşılaşma fırsatı da yakalayabilirsiniz. Daha sonra otele geri dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Club Barbarossa'da.

5. Gün PerşembeKaş'ta serbest gün ve "İran'ın Gizli Hazineleri*" söyleşisi

Tam gün Club Barbarossa'da serbest gün. Sabah, lezzetli bir kahvaltı ve ardından deniz keyfi. Öğleden sonra, saat 15:00'de "Sinan Acarel Kütüphanesi"nde tarihçi, yazar ve araştırmacı dostumuz Bülent Demirdurak'tan "İran'ın Gizli Hazineleri*" söyleşisi. Saat 17:00'den sonra deniz'in en keyfili saatlerini kaçırmamanız için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Club Barbarossa'da.

6. Gün Cuma Kaş - Demre - Myra - Kekova - Kaş

Tam gün Club Barbarossa'da serbest. Arzu eden katılımcılarla Demre - Myra - Kekova turu (Bu gezi tura dahil olmayıp ücreti yerel temsilcimize ödenecektir).
Demre - Myra - Kekova Turu: Sabah, kahvaltıdan sonra, otelden Aziz Nikolaos Kilisesi ve Myra Antik Kenti'nin bulunduğu Demre'ye gitmek üzere hareket. Varışta gezisi: İlk olarak Aziz Nikolaos Kilisesi'ni ziyaret. 3. yüzyılın ikinci yarısında Patara'da doğup Myra'da piskoposluk yapmış olan Aziz Nikolaos'ın saygın dini kişiliği öldükten sonra aziz mertebesine ulaşmasını sağlamış. Aziz Nikolaos, Hollanda ve ingiliz dillerinde Santa Klaus olarak tanınmış ve Kuzey Avrupa ülkelerinde çocukların koruyucusu ve sevindiricisi Noel Baba geleneği Aziz Nikolaos inancıyla bütünleştirilerek yarı dini ve çok popüler efsanevi bir kişinin yaratılmasına sebep olmuş. Noel Baba hep karlar ve kızaklar üzerinde tasfir edilsede esasında yaşadığı yer Akdeniz kıyısındaki Myra'dır. Burada bulunan Aziz Nikolaos Kilisesi, Bizans sanat tarihinin önemli bir anıtı ve Orta Bizans Dönemi'nin seçkin bir örneğidir. Kiliseyi gezdikten sonra Myra harabelerine doğru devam. Myra Antik Kenti, aynı adı taşıyan ova üzerinde kurulmuştur. Myros nehrinin (Demre Çayı) batısındaki ulaşıma elverişli kanal ile şehrin denizle bağlantısı sağlanmaktaydı. Kanalın diğer yanında yer alan Andriake (Çayağzı) Limanından da bölgenin deniz ulaşımı ve ticareti yürütülmekteydi. Myra Antik Kenti özellikle Likya Dönemi kaya mezarları ve Roma Dönemi tiyatrosu ile ünlüdür. Buradaki tiyatro maskı şeklindeki taş friz kabartmaları ve kaya mezarları çok etkileyicidir. Myra gezisinden sonra Kekova Batık Şehri'ni keşfetmek üzere Üç Ağız'a hareket. Üç Ağız, Kekova Körfezi kıyısında, Antik Theimussa Kenti harabeleri üzerine kurulmuş ufak ve sempatik bir köydür. Karayolu ile Kekova'yı birbirine bağlar. Kıyısında, çok romantik bir görüntü veren yarı batık mezarlar görebilirsiniz. En önemliside buradan bineceğiniz balıkçı tekneleriyle Antik Dolkisthe Kenti'nden kalma batık şehir harabelerini keşfedebilirsiniz. Bu şehir 2. yüzyılda depremlerle yok olmuş. Burada keyifli bir tekne turu yaptıktan sonra, Kaş'a geri dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Club Barbarossa'da.

7. Gün CumartesiKaş'ta serbest gün ve "Kurtuluş Savaşı Güncesi* " söyleşisi

Tam gün Club Barbarossa'da serbest gün. Sabah, lezzetli bir kahvaltı ve ardından deniz keyfi. Öğleden sonra, saat 15:00'de "Sinan Acarel Kütüphanesi"nde tarihçi, yazar ve araştırmacı dostumuz Bülent Demirdurak'tan "Kurtuluş Savaşı Güncesi*" söyleşisi. Saat 17:00'den sonra deniz'in en keyfili saatlerini kaçırmamanız için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Club Barbarossa'da.

8. Gün PazarEve Geri Dönüş

Eve dönüş yolculuğu: Dalaman Havaalanı'ndan dönüş uçağı olan katılımcılar için, sabah erken kahvaltı ve 06:30'da Dalaman'a transfer. 09:00 civarı Dalaman Havaalanına varış. Diğer katılımcılardan saat 12:00'den önce odalarını boşaltmalarını rica ederiz
Seyahatinizden memnun kaldığınızı umarız. Sonbaharda, kışın veya gelecek ilkbaharda biz buralardayız, sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız. Sağlıcakla kalın.

NOT: Söyleşi konuları
 • 2. Hafta: Antik Roma'da Yaşam - Fas'ın Gizli Hazineleri - Çanakkale Savaşı
 • 3. Hafta: Anadolu'nun Antik Çağı - Peru'nun Gizli Hazineleri - Köy Enstitüleri
  olarak değişecektir.
 • Kaş: Club Barbarossa Hotel and Villas Özel Kategori
  Web Adresine Git
  video thumbnail
  video thumbnail
  video thumbnail
  Rezervasyon Şartları:
  Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, gezi başlama tarihinden 15 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
  Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • Club Barbarossa'da oda+kahvaltı konaklama;
  • 1.Günden, 7. güne kadar 7 akşam yemeği;
  • !. ve 8. gün, Dalaman Havaalanına programda belirtilen saatlerde transferler;
  • Programda belirtilen 3 konferans;
  • Seyahat sigorta paketi.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • Öğle yemekleri;
  • Programda belirtilen ücretli geziler;
  • Bu gezilerde ören yerleri girişi için müze kart;
  • Her türlü kişisel harcama.

  * Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin %100'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ini teminat altına almaktadır.
  85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.