Uşak & Kula

BAŞTAN BAŞA ANADOLU  2 GECE
22 Mart 2024 - 24 Mart 2024
2 Gece / 3 Gün - Özel Otobüs ile ulaşım + 5 Yemek ve Tüm Turlar dahil
Otobüs ile
Katılımcı Sayısı 18 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler: İstanbul ve Uşak buluşmalı tüm şehirlerden
Gezilecek Yerler : Uşak Arkeoloji Müzesi - Atatürk Evi ve Etnografya Müzesi - Ulu Cami - Ulubey Kanyonu - Blaundus Antik Kenti - Kula Volkanik Jeoparkı - Kula Peribacaları - Kula Evleri - Yaren gösterisi - Kula Mutfağı - Emre Köyü (Yunus Emre ve Taptuk Emre türbeleri) - Çavdarhisar (Aizonai)
Tur Tarihi :22 Mart 2024
KALAN YER : 9+ Kişi
Tur Kategorisi : Standart
Kişi Başı :
9.950 TL
Tek Kişi Farkı :
1.450 TL

Amasyalı Strabon (İ.Ö.54-İ.S.24), Kula civarındaki volkanik bölgeye antik devirde "Katakekaumene" yani ''Yanık Ülke'' olarak tanımlamakta ve buradaki bağların üzümlerini övmekteydi. Küçük Asya'nın en genç volkan konileri, lav akıntılarının bulunduğu, Türkiye'nin ilk ve tek Jeoparkı olan Kula Jeoparkı'nda ilkel insan ayak izlerini görmek mümkün. Burada göreceğiniz gerek Peribacaları, gerekse Lav Tarlaları, muhteşem manzaralar oluşturmakta. Divlit Yanardağı eteklerinden, Gediz Vadisi'ne kadar uzanan şehrin günümüze kadar bozulmadan gelmiş olan dokusuna, tarihi konaklarının rengarenk duvarlarıyla süslediği sokaklarına hayran olmamak mümkün değil. Burada sizleri, Yaren Şarkılarıyla, Danslarıyla ve Mutfağının Lezzetleriyle festival tadında bir gün bekliyor...
Bu yolculukta Kula'nın haricinde göreceklerinizde hiç yabana atılacak güzellikler değil: Dünyanın en büyükleri arasında adı geçen Ulubey Kanyonu'nun panoraması; Blaundus Antik Kenti'nin gizemli taş duvarları; Uşak Arkeoloji Müzesi'nde göreceğiniz müthiş "Karun Hazinesi" ve doğuşundan günümüze kadarki ilginç hikayesi, bu yolculuğu unutulmaz kılacaktır ...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Uşak Müzesi'ni ve etkileyici bir hikayesi olan Karun Hazineleri'ni,
 • Ulubey Kanyonu ve Blaundus Antik Kenti'ni,
 • Türkiye'nin ilk ve tek Jeoparkı olan Kula Jeoparkı'nı,
 • Kula Peribacaları ve Divlit lav tarlalarını,
 • Tarihi Kula Evleri ve Kula sokaklarını gezme;
 • Yaren dinletileri ve yöresel danslar gösterisini izleme;
 • Kula Mutfağı lezzetlerini tatma;
 • Kısacası az bilinenleri keşfetme gezisi...

20 Ekim 2023 Cuma İstanbul - Uşak - Uşak Şehir Turu

Sabah sırasıyla 06:00 Bakırköy - Alfemo Mobilya Önü, 06:15 Mecidiyeköy - Mado ve 06:30 Kadıköy - Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark önünden Uşak istikametinde hareket. Sakarya üzerinden, çeşitli molalar vererek yaklaşık 6 saatlik bir yolculukla Uşak'a varış ve öğle yemeği. Öğleden sonra, 60 lı senelerde, Uşak civarındaki höyüklerde kaçakçılar tarafından bulunarak yurt dışına kaçırılan ve New York Metropolitan Müzesi'nde sergilendikten sonra, uzun süren bir hukuk mücadelesi sonunda 1993 yılında Türkiye'ye geri getirilen 432 parçalık Karun Hazinesi Koleksiyonu'nun sergilendiği Arkeoloji Müzesi gezisi. Altının bulunması ve paranın icat edilmesiyle zenginleşen ve dünyanın en zengin devleti haline gelen Lidya'nın Kralı Kroisos'a ve komutanlarına ait olduğu düşünülen eserlerin içinde özellikle "Kanatlı Denizatı Broşu" başta olmak üzere "Aslan Başlı Bilezikler" ve "Kanatlı Güneş Kursu Kolye" olağanüstü güzelliktedir. 2005 yılında bir kez daha çalınıp yurt dışına götürülen "Kanatlı Denizatı Broşu", daha sonra Almaya'dan iadesi sağlanarak geri getirilmiştir. Müze'nin alt katında ise, Lidyalılar tarafından icad edilen paranın ilginç hikayesi sergilenmekte. Daha sonra, turuna devam ederek, Germiyanoğulları döneminde yapılan Ulu Camii, Uşak Kent Tarihi Müzesi ile Kurtuluş Savaşının ilk günlerinde Mustafa Kemal Atatürk'ün kaldığı Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi, son olarakta Halı Kilim Müzesi gezileri. Akşam üstü, şehrin tarihi mahallelerinde bir gezinti ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

21 Ekim 2023 Cumartesi Blaundus Antik Kenti - Ulubey Kanyonu - Kula: Volkanik Jeopark; Peribacaları; Kula Evleri

Sabah, kahvaltıdan sonra, şehirden yarım saatlik bir mesafede bulunan, Dünya'nın iki büyük kanyonundan biri olan Ulubey Kanyonu' nun seyir terasına giderek buradan müthiş panoramayı seyretme. Ardından, Frigya ve Lidya bölgeleri arasında yer alan ve Roma döneminde hayli önemli bir yerleşim yeri olduğu bilinen Blaundus Antik Kenti bir mola verek bu ilginç antik kentin gezisi. Burada tapınaklar, tiyatro, sütun girişler ve kaya mezarları gibi pek çok eser görebilirsiniz. Bu iki geziden sonra, günün geri kalanını geçireceğimiz Kula'ya doğru yola devam. Şehre varışta, daha kolay gezebilmek için özel minibüslere binerek çevreyi keşfe, Türkiye'nin ilk ve tek Jeoparkı'nın Kula Peribacaları Vadisi bölümüyle başlama: Kapadokyada ki oluşumları andıran bu peribacaları, volkanik püskürtmelerin sonucunda oluşan yumuşak ve sert kaya katmanlarının erozyana farklı dayanıklılığından dolayı, sert kayaların, yumuşakların üzerinde bir şapka gibi oturmalarından oluşmuş. Bu, müthiş manzaralar sergileyen vadide bir çok mola vererek oluşumları seyrettikten sonra, Türkiye'nin en genç volkanik alanlarından biri olan Kula Divlit Jeoparkı'ndaki lav tarlalarına doğru yola devam. Burada kilometrelerce alana yayılmış lav akıntıları, tünelleri ve konileri görebilirsiniz. Ahşap köprü ve yollarla organize edilmiş alanı gezdikten sonra, bir tabiat harikası olan Çakırca Bazalt Sütunları'nı da görerek Kula'nın tarihi merkezine doğru yola devam. Şehir merkezinde öğle yemeği. Öğleden sonra, Osmanlı ve Rum Mimarisi'nin üç binden fazla örneğini içeren Kula Tarihi Evleri'nin ve Kula Arastası'nın keşfi: Günümüzde bin kadarının restore edildiği bu evler 18. ve 19. Yüzyıllardan kalmadır. Genellikle iki katlı ahşap yapılar olup, saçaklı çatıları kiremitle kaplıdır. Saçakların alt kısmında süslemeler vardır. Pencereleri ise tahta kepenklidir. Evlerin, genellikle az pencereli olan alt katları kerpiç doldulu taş ile inşa edilmiştir. Evlerin hepsinde, yüksek duvarla çevrili bir iç avlu vardır. Dışları rengarenk badanalı olan evlerin, cumbalı olan üst katları birbirine o kadar yakındırki, bunlara yöre halkı "öpüşen çatılar" der.Kula sokaklarında uzunca bir geziden sonra, eski bir konağın avlusunda, günün yorgunluğunu Yaren Şarkıları dinleyip, Yöre Dansları'nı seyrederek çıkarma. Daha sonra, ev hanımlarının hazırladığı yemeklerden oluşan akşam yemeği. Geceleme Anemon otelde.

22 Ekim 2023 Pazar Kula - Emre Köyü - Çavdarhisar (Aizonai) - İstanbul

Sabah, kahvaltıdan sonra, Kula yakınındaki Emre Köyü gezisi: Bu köy, Tabduk Emre tarafından, Kervan Yolları üzerinde, Saruhan Oğulları Beyliğine bağlı olarak kurulmuş ilk Türk köylerindendir. Köyde, Yunus Emre ve hocası Tabduk Emre'nin mezarlarının gezilmesinden sonra Çavdarhisar/Aizonai'ye doğru yola devam. Öğle yemeğinden sonra, bu muhteşem Antik Kent'in keşfi: Kalıntılarının arasında, dünyada en iyi koruna gelmiş Zeus Tapınağı, on beş bin seyirci kapasiteli tiyatro ve ona bitişik on üç bin beş yüz seyirci kapasiteli Stadyum, İki Hamam, Borsa Yapısı, Sütunlu Cadde, Kocaçay üzerinde ikisi ayakta, 5 adet köprü, Meter Steunene Kutsal Mekanı, Kent Mezarlığı, tek kemerli bir su bendi, su yolları, anıtsal kapı yapıları bulunmakta. Bu antik kent, Efes, Bergama, Side gibi antik kentlerle çağdaştır. Olağanüstü sempatik bir köyün evlerinin arasında bulunan antik harabelerin ve çok iyi korunmuş Zeus tapınağının gezisinden sonra İstanbul istikametinde yola devam. Akşam saatlerinde, önce Kadıköy, ardından da Mecidiyeköy ve Bakırköy'e varış.
Uşak: Ramada by Wyndham Uşak 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Kula: Anemon Kula Özel Kategori
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, ilk ödemeyi yaptığınızda tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

  Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • Konforlu özel tur otobüsüyle seyahat;
  • 2 Akşam + 3 Öğle Yemeği;
  • Programda belirtilen otellerde Oda+Kahvaltı konaklama;
  • Rehberlik hizmetleri.
  • Tüm bahşişler (Tur Rehberi Bahşişi hariç) ;
  • İptal ve Sağlık içerikli Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • Ören yerleri girişi için müze kart;
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Tur lideri bahşişi;
  • Her türlü kişisel harcama;

  * Polo Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır. 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.