Trans Sibirya Expresi ile Rusya

tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen Tataristan Özerk Bölgesi'nin başkenti Kazan, Bin yıllık tarihi ve bir buçuk milyonluk nüfusuyla hiç şüphesiz günümüz Rusyası'nın en güzel şehirlerinden biridir. Trans Sibirya Yolculuğunun çok detaylı bir Kazan gezisiyle başlaması, önemli ayrıcalık olacak. Ardından, bir gece ve üç gün boyunca, Trans Sibirya Expresi ile, Kazan'dan Novosibirsk'e kadar, Ekaterinburg ve Omsk'da konaklıyarak yapacağınız yolculuk, trende sadece bir gece geçirerek yorulmadan seyahatin tadını çıkarmanıza imkan sağlıyacak. Üstelikte bu şehir konaklamaları sayesinde, Sibirya kültürü üzerine çok ciddi bilgi sahibi olabileceğiniz keşifler yapacaksınız. Büyüleyici bir coğrafyaya sahip Sibirya yolculuğunun son etabı sizleri, XIX. yüzyıl ahşap mimarisinin en büyük yapılarına sahip, Sibirya'nın Paris'i olarak bilinen İrkutsk'a götürecek; Kuzeye doğru hilal gibi kıvrılarak yükselen dünyanın en eski ve en derin gölü olan Sibirya'nın incisi, tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen Baykal Gölü'nü sadece keşfetmeyip, Göl'ün en önemli kültürel özelliklerinden olan, Sibirya'nın etnik halkı Buryatlar ve Şamanizmi tanıma fırsatı bulacaksınız. Son derece ilginç bir yolculuk sizleri bekliyor…

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen "Kazan Kremlin"i, "Bolgar arkeolojik sit alanı" ve "Baykal Gölü" gezileri.
 • Tataristan'ın başkenti Kazan ve çevresinin detaylı keşfi.
 • Trans Sibirya Expresi'nde keyifli 3 gün ve Sibirya'nın en güzel manzaraları.
 • Ekaterinburg, Omsk, Novosibirsk ve İrkutsk şehilerinde konaklama ve detaylı gezileri.
 • Baykal Gölü ve çevresinin keşfi.
 • İrkutsk'da Şaman kültürüyle tanışma.
 • Seyahatin en uzun mesafeleri olan Novosibirsk/Irkutsk ve Irkutsk /Moskova etapları uçak ile.
 • Trans Sibirya Expresi ile Kazan'dan Novosibirsk'e kadar sadece 1 gece trende geceliyerek yolculuk.
 • Yerel lokantalarda, yöresel mutfakların en güzel lezzetlerini tadacağınız bir yolculuk.
 • Kısacası yorulmadan ve keyifli bir "Trans Sibirya" macerası.

17 Haziran 2021 Perşembe İstanbul - Kazan

İstanbul'dan 21.15'te Türk Hava Yolları TK427 tarifeli seferi ile gece yarısından sonra 01.05'te Kazan'a varış. Otele transfer ve geceleme

18 Haziran 2021 Cuma Kazan

Sabah kahvaltının ardından 16. ve 17. yüzyıldan kalma üç farklı manastırı ziyaret etmek ve ayrıca çok güzel doğal anıtlar ve manzaraların keyfini çıkartmak için Sviyazhsk Adası'na doğru yola çıkış. Yeşile doyacağınız adada aynı zamanda eşsiz temiz havanın ve doğal güzelliklerin tadını çıkartma fırsatı. Volga ve Sviyaga Nehirleri'nin birleştiği bu güzel adayı ziyaret ettikten sonra Kazan'a dönüş. Ünlü Bauman Sokağı'nda serbest zaman ve öğle yemeği. Ardından şehir gezisi, 2000 yılında Dünya Kültür Mirasları Listesi'ne alınan arkeolojik, tarihi ve mimari açıdan önemli yapılara ve eserlere sahip Kremlin'le başlıyor. Kremlin'de, aynı alanda Qol Sharif Camii ve St. Nicholas Kilisesi'ni görebilmek ilginç. Tarihi şehir merkezinde 19. yüzyıl ve 20.yüzyılın başlarından kalan eski konakları, geleneksel evleri, endüstriyel ve kültürel binaları görerek Kaban Gölü, Bulak Kanalı, Tatar Drama Tiyatrosu ve Millennium Park'ı gördükten sonra İtle Restoran'da akşam yemeği ve otele geri dönüş. Geceleme otelde.

19 Haziran 2021 Cumartesi Kazan

Sabah, kahvaltının ardından 13. ve 14. Yüzyılda Moğolistan döneminde Bulgar halkının yaşadığı yer olan Bolgar arkeolojik sit alanına yolculuk. Prototürkler ile ilgili dünyadaki en kapsamlı müze olan ve Dünya Mirası Listesinde yer alan 7 katlı Bolgar Müzesi ile başlayacak, sırasıyla Katedral Cami ve Büyük Minare, Kuzey Türbesi, Güney Mezarı gezileri. Kasabanın tarihi ekmek değirmeninde mola: Burada ekmeğin nasıl yapıldığını tüm aşamalarını gördükten sonra öğle yemeği. Yemeğin ardından Kazan'a dönüş ve otelde kısa bir dinlenme. Ardından Dom Tatarskiy Kulinariya Restoran'da Kazan'a veda yemeği. Geceleme otelde.

20 Haziran 2021 Pazar Kazan - Ekaterinburg (Trans Sibirya ile)

Sabah erken kahvaltı ve saat 07:30'da tren istasyonuna transfer. Transsibirya treninin ikişer kişilik kompartmanlarına, Sibirya'nın harika manzaraları ortasında, Ekaterinburg'a kadar 12 saat 49 dk sürecek bir yolculuk için yerleşme. Öğle ve akşam yemekleri trende serbest. Trenin büfesinde veya uğranılan istasyonlarda her türlü snack yiyecek bulabilir veya trenin restoranında akşam yemeğinizi arzunuza göre, makul fiyatlarla alabilirsiniz. Saat 23.35'de Ekaterinburg'a varış ve otele yerleşme.

21 Haziran 2021 Pazartesi Ekaterinburg

Gün boyu, 300 yıl önce bir madenci kasabası olarak kurulan ve şimdilerde Urallar bölgesinin ekonomik, politik ve kültürel merkezi olan Ekaterinburg'un keşfi. Ekaterinburg Dünyaca önemli bir metalürji merkezidir. Fabrikaların ürünleri, dünyanın en ünlü mimari yapılarını yaratmak için kullanıldı. Paris'teki Eyfel Kulesi'nin yapımında Urallar'daki fırınlarda eritilen özel bir demir alaşımı, New York'taki Özgürlük Heykeli'nin yapımında Urallar'daki bakır kullanıldı. İngiliz Parlamentosu binası da Ekaterinburg demir çatısıyla kaplıdır. Ekaterinburg'da, Kuzey Yarım küre'deki en yüksek iki gökdeleni görebilirsiniz: "Iset" kulesi (209 m) ve "Vysotsky" iş merkezi (188m). İkinci Dünya Savaşı sırasında, Sovyet yöneticiler Urallar'ı güvenli gördüğü için, Ermitaj Müzesi koleksiyonlarını Ekaterinburg'da saklamışlar. Sovyetler Birliği döneminde önemli askeri tesislerin yer aldığı Ekaterinburg'a 1990'lara kadar yabancılar girmemiş. Sabah ilk olarak, son Çar'ın ve tüm ailesinin Bolşevikler tarafından 1918'de idam edildiği Villa Ipatiev'in yerine 2000'lerde inşa edilen Tüm Azizler veya Kan Kilisesi ile Rusya Federasyonu Devlet Arşivleri'nden benzersiz belge, fotoğraf ve Romanovlar'a ait orijinal öğeleri göreceğiniz Kraliyet Ailesi Müzesi ziyareti. Ardından, kentin en yüksek noktalarından biri olan Voznesenskaya tepesinde bulunan, inşaatına 1792 senesinde başlanıp 100 yıl süren, Ekaterinburg'da ayakta kalan tek Barok tarzı mimari eser olan Yükseliş Kilisesi gezisi. Ardından, şimdilerde valilik rezidansı olarak kullanılan, klasik ve İtalyan gotik mimariden dokunuşlar taşıyan, eklektik bir üslupla inşa edilmiş ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i de ağırlamış olan Sevastyanova Evi'ni dışdan gördükten sonra Avrupa ve Asya'yı ayıran sınır çizgisine gidiş. Daha sonra, üç yüz milyon yıllık Chartachsky granit masifine ait olan, son derece ilginç Chartache Taş Çadırları'nın görülmesi: Arkeolojik verilere göre, bu eşsiz nesnelere adını veren Shartash Gölü çevresinde, üç bin yıl önce yaşayan insanlar granit kayalardan sunak olarak faydalanıyordu. Şehir merkezinde öğle yemeği. Öğleden sonra, zümrüt, malakit ve Urallarda çıkarılan diğer mineraller ile bunlardan yapılan son derece ilginç objeleri keşfedeceğiniz Kesme Taş ve Mücevher Sanatı Tarihi Müzesi gezisi. Akşam üstü, kalan zamanda, sadece Ekaterinburg'da görebileceğiniz, 6.5 km.lik Kırmızı Çizgi boyunca kısa bir yürüyüş yaparak, yol boyunca sergilenen sanat eserlerini görebilirsiniz. Akşam yemeği, şehirde lokal bir restoranda. Geceleme otelde.

22 Haziran 2021 Salı Nevyansk - Ekaterinburg - Omsk (Trans Sibirya ile)

Sabah, kahvaltının ardından otelden çıkış ve Sverdlovsk Bölge Yerel Kültür Müzesi gezisi. Bu müzede, çeşitli ilginç etnografik objenin yanısıra, Büyük Idol Chighirsky diye adlandırılan, MÖ 8. Binlerde, Mezolitik Çağ'da, taş aletlerle yapılmış, 9.500 yaşında olup Mısır Piramidleri'ndede eski olan Dünyanın en eski ahşap heykelini görebilirsiniz. Ardından , Nevyanska ilçesine doğru yola çıkış. Varışta ilk olarak Demidovlar Eğik Kulesi'nin bulunduğu alana gidiş. 1725 yılında inşa edilen bu eğik kule, zamanın en iyi mimarisi ve inşaat teknolojisi kullanılarak yapılmış. Daha sonra, Rusya'da imal edilmiş en ilginç araçları göreceğiniz Araba Müzesi gezisi ve öğle yemeği. Öğleden sonra, Ekaterinburg'a geri dönüşte, şehri ikiye bölen İset Nehri kıyısında, Rusya'nın eski devlet başkanlarından Boris Yeltsin anısına açılmış olan Yeltsin Merkezi'nde mola. Merkezde bir kütüphane, toplantı salonları, şehrin panoramasına nazır büyükçe bir teras, kafeler ile Yeltsin'in makam arabalarını, meşhur çizmelerini ve fotoğraflarını sergileyen Yeltsin Müzesi bulunmakta. Daha sonra, Weiner Caddesi'nde serbest zaman: Caddedeki binaların çoğu, 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında inşa edilen eski tüccar malikhaneleri ve ticarethaneler olup mimari anıt eser sayılırlar. Ardından akşam yemeği. Saat 23.00'de tren istasyonuna transfer. İkişer kişilik kompartmanlara yerleşerek, Omsk'a hareket. Yolculuk boyunca trende geçireceğiniz tek geceleme. Sabah, erken kalkanlar çay veya kahvelerini içerken, günün ilk ışıklarıyla muhteşem Sibirya manzaralarını seyredebilirler.

23 Haziran 2021 Çarşamba Omsk

Sabah, trende kahvaltı, öğle yemeği serbest. Saat 14.35'da Omsk şehrine varış. Sibirya'da, adını aldığı Irtysh ve Om nehirlerinin birleştiği yerde bulunan Omsk, Rusya'nın en büyük on şehri arasındadır. 17. Yüzyılda, Om nehrinin haliçinde bir yerleşime ihtiyacı duyan Rusya, 1716 yılında, adını kıyısında bulunduğu nehirden alan Omsk şehrini, ülkenin güney sınırlarını koruyan bir kale olarak kurmuş. Şehir 20. yüzyılda büyük gelişme göstermiş ve İç savaş sırasında, 1918-1920 yılları arasında, Rusya'nın başkenti olmuş. Günümüzde Sibirya'nın en büyük ikinci şehridir. 19. yüzyılın sonunda, büyük Rus yazar Fyodor Dostoyevski dört yıl boyunca Omsk'a sürgün edilmiş ve bu nedenle yazarın adıyla şehirdeki birçok yerde karşılaşmak mümkün. Varışta karşılama ve Omsk şehrinin incisi Dormition Katedrali'ni de göreceğiniz şehir turu. Ardından, Vroubel, Chichkine, Répine ve Aïvazovski gibi ünlü Rus ressamların resimleri ile efsanevi kuyumcu Fabergé'nin sanat eserlerini ve 17. ve 20. yüzyıllardan kalma ikona koleksiyonunu göreceğiniz, eski bir sarayda bulunan M. Vroubel Güzel Sanatlar Müzesi gezisi. Daha sonra, şehrin güney sınırlarını göçebelere karşı korumak için 18. ve 19. yüzyıllarda inşa edilen ve şehrin doğduğu yer olan Omsk Kalesi ile gezi kompleksi gezisi. Otele yerleşme. Akşam yemeği şehirde, lokal bir restoranda.

24 Haziran 2021 Perşembe Omsk - Novosibirsk (Trans Sibirya ile)

Sabah, kahvaltı sonrası, Ptictchya Gavan Kuş Parkı gezisi. New York'tan sonra, bir şehrin göbeğinde bulunan Dünyada ki ikinci doğal su parkı olup, Bu sanayi şehrinin kalbinde yer alan eşsiz bir parktır. Pitoresk manzaralarına hayran kalacaksınız. 12 metrelik deniz fenerinin tepesine çıkarak, nefes kesen manzaraları izleyebilirsiniz. Ekolojik bir gezi yolunda yolunda ilerleyerek, kuşlar hakkında ilginç bilgiler keşfedecek ve gözlemleyeceksiniz. Daha sonra öğle yemeği ve 14.30'da Tren istasyonuna transfer. İkişer kişilik kompartmanlara yerleşerek Novosibirsk'e hareket. Harika Sibirya manzaraları eşliğinde keyifli bir tren yolculuğu. Akşam yemeği trende serbest. Trende veya uğranılan istasyonlarda her türlü snack yiyecek bulabilir veya trenin restoranında akşam yemeğinizi arzunuza göre, makul fiyatlarla alabilirsiniz. Akşam, 23.40'da Novosibirsk'e varış. Karşılama ve otele transfer.

25 Haziran 2021 Cuma Novosibirsk - Irkutsk (Uçak ile)

1,5 milyon nüfusu ile Rusya'nın en büyük üçüncü şehri ve Sibirya bölgesinin en büyük şehri olan Novosibirsk, 1893'de Ob Nehri üzerinde yapılan demiryolu köprüsü etrafında, Rusya'yı doğudan batıya birleştiren Trans Sibirya demiryolu hattını canlandırmak amacıyla kurulmuş ve Çar III. Aleksander onuruna Aleksandrovskiy olarak adlandırılmış. 1925'de ise adı Novonikolaevsk Novosibirsk olarak değiştirilmiş. Günümüzde, huzurlu gölleri ve gümüş huş ormanları ile dikkat çeken şehir, Dünyanın tek bilim şehri olarak kabul edilen Akademgorodok'a ev sahipliği yapmaktadır. Sabah, Kahvaltının ardından şehir turu: Şehrin eski mahalleleri, Eski Ahşap Evler'in bulunduğu Gorki Caddesi, Kızıl Cadde, Dünyanın en büyük Opera binası olan Devlet Akademik Opera ve Bale Binası ve Lenin Meydanı, 1896-1899'da Neo-Bizans mimari tarzında inşa edilip şehrin ilk taş yapılarından biri olan Alexander Nevsky Katedrali, Yükseliş Katedrali, şehrin etrafında inşa edildiği meşhur Tren Yolu Köprüsü ve Alexander III Heykeli, Ob Nehri Kıyıları ile Sibirya Çiftlik Pazarı görülecek yerler arasında. Ardından öğle yemeği. Öğleden sonra, Trans-Sibirya Demiryolu boyunca çalışmış eski trenler ile eski Sovyet arabalarını, kamyonlarını, traktörlerini göreceğiniz ünlü Sibirya Demir Yolları Açık Hava Müzesi ile Rusya Bilimler Akademisi Sibirya Arkeoloji ve Etnografi Müzesi gezileri. Akşamüstü, erken akşam yemeği ve saat 19.30'da Havalimanına transfer. Saat 21.30'da Irkutsk'a uçuş ve 01.00'da varış. Karşılama ve otele transfer.

26 Haziran 2021 Cumartesi Irkutsk

Sabah, kahvaltının ardından, Doğu Sibirya'nın başkenti İrkutsk'un keşfi. Moğolların kuzeydeki en önemli alt gruplarından biri olan Buryat yerli halkının yaşam tarzını görmek için, İrkutsk'un 70 kilometre kuzeydoğusundaki Ust Orda adlı yerleşime hareket. Kuda Nehri'Etnografya Müzesi'ni ziyaret. Gezi sırasında Buryat müziği eşliğinde bir dans gösterisini seyrettikten sonra Buryat halkının en önemli kültürel özelliklerinden biri olan şamanlığın bir ayinini izleme fırsatını da bulacaksınız. Geleneksel Buryat yemeklerinden oluşan öğle yemeğinin ardından, Doğu Sibirya'nın başkentini gezmek üzere İrkutsk'a dönüş. 1661'de Kazaklar, Buryat'larla kürk ticareti yapmak için Angara'nın kollarından biri olan Irkut Nehri kıyısında bir yerleşim kurarlar. Hevesli Ruslar güçlerini Doğu'ya doğru kaydırarak Sibirya'yı fethederler. Buryat kadınları ile evlenen yeni Rus öncülerinin gelişiyle şehir Angara kıyılarında büyür. İrkutsk hızla Sibirya'nın ve Rusya'nın diğer bölgeleri ile Tibet, Çin ve Moğolistan arasında önemli bir ticaret merkezi haline gelir. XIX. yüzyılda altın keşfedilince burada bir "altına hücum" yaşanır. Şehir zenginleşince güzel binalar inşa edilir ve Sibirya'nın Paris'i diye andlandırılır. Irkutsk, Sibirya'daki en büyük XIX. yüzyıl ahşap mimarisi yapılarına sahiptir. Birçok Rus sanatçı, subay ve aristokrasi mensubu Sibirya'ya sürülünce, İrkutsk Sibirya'nın entelektüel merkezi olur. 1814 yılından itibaren gizli örgütler kuran "Aralıkçılar-Dekabristler", subay ve aydınlardan oluşan Rus üst sınıfı devrimcileriydi. Sibirya'ya sürülmüş ve 1825 ayaklanmasının ardından cezaevine gönderilmişler. Bazı siyasi sürgünler ve mahkumlar cezalarını çektikten sonra Batı Rusya'daki evlerine dönme iznini reddederek Irkutsk'a yerleşirler. İrkutsk, o günlerden kalan mimari ve sanatsal üstünlüğünü hâlâ koruyor. Şehir turu esnasında Znamensky Manastırı'nı ve Decembrist-Dekabristler Müzesi'ne dönüştürülen Trubetskoy ailesi'nin evini ziyaretleri. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

27 Haziran 2021 Pazar Listvyanka - Baykal Gölü - İrkutsk

Tam gün tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen Baykal Gölü'nün keşfi. Kahvaltının ardından, tayga ormanlarının pitoresk manzaraları eşliğinde şamanların, efsanelerin gölü Baykal'a doğru yola çıkış. Sur, kilise, ahır, su değirmeni, okul, ev gibi XVII.-XIX. Yüzyıllar arasındaki Çarlık Rusyası'nın geleneksel ahşap mimari yapılarını barındıran Taltsy Etnografi Açık Hava Müzesi ziyaretinin ardından, Baykal Gölü'nün kıyısındaki, tütsülenmiş balıklarıyla meşhur balıkçı kasabası Listvyanka'ya varış. Angara Nehri'nin doğduğu yerde bulunan Listvyanka'da öğle yemeği. Bu olağanüstü nehir Baykal'dan Yenisey'e doğru akan tek ırmaktır. XIX. Yüzyıldan kalma Aziz Nicholas Kilisesi'ni gezdikten sonra göl ile ilgili tüm bilgileri edinebileceğiniz ve alanında Rusya'nın en önemli kurumu olan Limnoloji Enstitüsü/Baykal Gölü Müzesi'ni ve Balık Pazarı'nı ziyaret. Baykal Gölü, kendine has bir ekosisteme sahiptir. Ardından, bölgenin endemik balık çeşitlerini ve gri-gümüş renkli Nerpa adlı fok balığı türünü görebileceğiniz Akvaryum gezisi. Daha sonra, Sibirya'nın güneyinde bulunan yeryüzünün en büyük tatlı su gölü devasa Baykal'ın nefis manzaralarını tepeden keşfedeceğiniz Chersky seyir noktasına kadar teleferikle çıkış. Turkuvaz rengindeki Baykal gölü'nde Şaman Kayası'nı görebileceğiniz bir saatlik Tekne Turu'nun ardından İrkutsk'a geri dönüş. Rusya'daki son akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

28 Haziran 2021 Pazartesi İrkutsk - Moskova - İstanbul

Sabah, Kahvaltının ardından, Havaalanı'na transfer ve saat 08.10'da Moskova'ya uçuş, 09.35'de Moskova - Vnukovo Havalimanı'na varış. Aynı alandan Türk Hava Yolları'nın TK418 no.lu uçuşu ile, saat 14.50'de İstanbul'a hareket ve 18.00'de İstanbul Havalimanı'na varış.
Kazan: Courtyard by Marriott Kazan Kremlin 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Yekaterinburg: Four Elements Ekaterinburg Hotel 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Omsk: The Mayak Hotel 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Novosibirsk: Marriott Novosibirsk Hotel 5 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Irkutsk: Marriott Courtyard Irkutsk City Center 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25'ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yur tiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurt dışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Kazan - Novosibirsk/İrkutsk/Moskova - Moskova/Istanbul uçuşları.
 • Kazan/Ekaterinburg/Omsk/Novosibirsk Trans Sibirya Treni, 2 şer kişilik kompartman biletleri.
 • Programda belirtilen turlar.
 • 2. Günden 11. Güne kadar, (4.ve 8. Akşam tren yemekleri hariç) 8 akşam yemeği.
 • 2. Günden 11. Güne kadar, (4. ve 7. Öğlen tren yemeği hariç) 8 öğle yemeği.
 • Programda belirtilen otellerde oda+kahvaltı geceleme.
 • Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri.
 • Havaalanı vergileri.
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Seyahat sigorta paketi.*
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler.
 • 4.ve 8. Akşam tren yemekleri.
 • 4. ve 7. Öğlen tren yemekleri.
 • Tur lideri bahşişi.**
 • Her türlü kişisel harcama.
 • Vize ücretleri.

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.


* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz tur lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 55 $ düşünmek gerekir.

Vize

Rusya için vize gerekmektedir. Vize işlemleri yaklaşık bir hafta sürmektedir.

ÖNEMLİ DUYURU:
* Trans Sibirya Treni'nde Yolculuk 2 şer kişilik Konpartmanlarda öngörülmüştür.Tek Kişilik Oda farkı Treni kapsamaz
* Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.