Rio'da Yılbaşı ve Amazon Ormanları

KLASİK TURLAR  13 GECE
22 Aralık 2020 - 04 Ocak 2021
13 Gece / 14 Gün - Uçuşlar + 23 Yemek + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 18 Kişi ile sınırlıdır.
Copacana'ya demirleyerek Rio'da Yılbaşı Keyfi...
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : Adana,Ankara,Antalya,Bodrum,Gaziantep,İstanbul,İzmir
Gezilecek Yerler :
Sao Paulo - Manaus - Amazon Bölgesi - MSC Precioza İle 7 Gece / 8 Gün kruvazier
MSC Precioza İle Gemi Turu: Rio De Janeiro - Salvador De Bahia - Copacabana - İlha Bela - İlha Grande - Rio De Janeiro
Tur Tarihi : 22 Aralık 2020 Salı
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
5735 $ (39160TL)
Tek Kişi Farkı :
1885 $ (12871TL)
Portekizli denizci Pedro Alvares Cabral tarafından keşfedilen Brezilya, adını "Pau-Brasil" ağacından alır. Güney Amerika Kıtası'nın neredeyse yarısını oluşturan Brezilya Dünyanın beşinci büyük ülkesidir. Büyük bölümünü konforlu bir kruvazier gemisiyle yapacağınız bu yolculuk sizleri, zıtlıklarla dolu bu ülkenin en güzel, en ilginç kentlerini ve muhteşem doğa alanlarını keşfetmeye davet ediyor: dağ ve deniz arasında konumlanmış, dünyanın en güzel körfezlerinden birinde yer alan, ilginç coğrafi yapısı ile "Cidade Maravilhosa" yani Muhteşem Şehir Rio de Janeiro; Portekiz sömürge mimarisi ve büyük renkli binaları ile Afro-Brezilya kültürünün eşsiz bir bileşimi, "axe" müziğinin başkenti Salvador; büyük Amazon Nehri'nin oluştuğu noktada konumlanmış Manaus; yeryüzünün en büyük ve en yoğun yağmur ormanları ile kaplı Amazonlar ve Copacapana'da muhteşem yılbaşı şenliklerini gemiden izleme imkanı. Kısacası, heyecan dolu bir yolculuk...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Türk Hava Yolları ile São Paulo'ya direkt gidiş ve dönüş,
 • Copacabana'da, Dünya'nın en güzel yılbaşı kutlamalarını gemiden izleme imkanı,
 • Gemide yılbaşı partisi,
 • MSC Precioza ile 7 Gece/8 Gün kruvazier,
 • Amazonlar'ın en uzak noktalarının keşfi,
 • Dünya Mirası Listesi'nde yer alan: Rio de Janeiro'nun dağ ve deniz arasında kalan Carioca manzaraları ve Salvador de Bahia'nın özel rehber ile detaylı keşfi,
 • Özel konumlu, 4 yıldızlı otellerde ve Amazonlar'ın en güzel lodge unda konaklamalar,
 • Tüm turlar ve bir gün hariç tüm yemeklerin dahil olduğu program.

11 Aralık 2020 Cuma İstanbul - Sao Paulo

Saat 06.30 da Kadıköt'den, saat 07.00 de Taksim'de İstranbul Havalimanı'na transfer. Saat 10.10 da kalkan, Türk Hava Yollarının TK15 no.lu uçuşu ile Sao Paulo'ya hareket ve saat 18.05 de varış. Karşılama, şehir merkezinde akşam yemeği ve otele transfer. Geceleme otelde.

23 Aralık 2020 Çarşamba Sao Paulo - Manaus

Sabah, havalimanına transfer ve dört saatlik bir uçuşla ülkenin kuzeybatısındaki Amazonas Eyaletinin başkenti ve kalbi Manaus'a varış. Karşılama, şehir merkezindeki otele transfer ve yerleşme. Ardından, şehri keşfetmek üzere hareket. Manaus, Rio Negro ve Solimoes Nehirleri'nin birleşip Amazon Nehri'ni oluşturduğu mevkinin çok yakınında, kuzeydeki Suriname'dan gelen Holandalı istilacıların saldırılarına karşı savunma amacıyla, 1669 yılında Portekizler tarafından kurulmuş. Buradaki derin nehir suları hızlı gemi erişimine olanak verdiği için stratejik bir önem taşımaktaydı. Ancak, bölgedeki yoğun yağmur ormanlarını ekip biçmek zordu ve Atlas Okyanusu'ndan yaklaşık 1500 kilometre içeride izole olan şehri genişletmek için pek gerekçe de yoktu. Fakat sonunda, Hevea brasiliensis ağaçlarıyla dolu olan Yağmur Ormanları, XIX. yüzyılın sonlarında lateks denilen kauçuğun keşfiyle müthiş bir değer kazanarak şehrin büyümesine neden oldu. Kauçuk için artan talep ve gelişen endüstrisi büyük kar getirdi. 1870'lerde başlayıp 1900 yılında doruk noktasına ulaşan bu kauçuk patlaması, Portekiz İmparatorluğu'nun hala bir parçası olan şehir, buraya yerleşen Avrupalı göçmenler için, yeni bir refah dalgası oluşturdu. 1889 yılında Rio de Janeiro'daki ülkenin liderleri, Brezilya İmparatorluğunu feshederek bir Cumhuriyet oluşturunca, Manaus'daki patlama daha da arttı. Şehrin en işlek caddeleri kauçuk baronları tarafından lüks ve zenginliği ifade eden yapılarla donatıldı. Heybetli bir tiyatro, geniş caddeler, tramvay, zarif meydanlar ve çeşmeler, şehir merkezinde modern bir şehir manzarası yarattı. Kimisi şehre yağmur ormanlarının Paris'i takma adını koydu. Yerli dilindeki "tanrıların anası" anlamına gelen Manaus'da, "Kauçuğun Altın Çağı" tarihi binaları gezisinde, şehirdeki en seçkin mahalle olan Ponta Negra; 1896 yılında açılan ve koridorlarında, salonlarında tüm ihtişamını sergileyen Teatro Amazonas Opera binası; Palácio da Justiça (adliye binası); sanatsal ve kültürel bir mekan olan "Largo de São Sebastião" görülecek yerler arasında. Son olarak da yerel tatların ve insanların görülebileceği, Paris'teki tarihi "Les Halles" pazarından esinlenen, Adolpho Lisboa Belediye Pazarı'nın gezilmesi. Gezinin sonunda otele dönüş. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

24 Aralık 2020 Perşembe Manaus - Amazon Bölgesi

Sabah, Manaus'dan hareket ederek, önce hızlı bot, sonra minibüs ve tekrar hızlı bot kullanarak, dünyanın en büyük yağmur ormanlarının kalbine doğru yaklaşık üç saat sürecek bir yolculuk. Lodge'umuza giderken, ilginç görüntüsü ile fevkalade bir doğa olayı olan "Encontro das Águas" yani suların birleşmesine tanık olacağız: Solimões Nehri'nin çamurlu suları, Rio Negro Nehri'nin siyahımsı sularıyla buluşuyor. Bu önemli noktada farklı bir hıza, sıcaklığa ve yoğunluğuna sahip iki nehir, birbirine karışmadan birkaç kilometre boyunca yan yana aktıktan sonra, sonunda birleşerek büyük Amazon Nehri'ni oluşturuyorlar. İki nehir arasındaki sıcaklık farkını kolayca hissedebilirsiniz (Solimoes soğuk akarken, Negro sıcak akar). Amazon Nehri ve ormanları ismini, Yunan mitolojisinde yer alan Amazonlardan alırlar. Efsanevi "El Dorador" u arayan Francisco de Orellana, Amazon Nehri etrafında keşif yaparken bir kabile tarafından kovalanır ve kabiledeki kadın savaşçılardan dolayı nehri "Rio Amazonas" diye adlandırır. Öğlene doğru lodge'a varış ve yerleşme. Lodge, Manaus'un 100 kilometre güneydoğusunda, uzak ve bakir bir bölgede yer almakta. Öğle yemeğinden sonra, kanolar üzerinde bölgenin keşfi. Kano turu, "igarapé" adlı Amazon'nun kollarını ve "igapós" adlı taşkın ormanları derinlemesine keşfetmenize olanak sağlayacak. Bu deneyim sadece kürekli kanolarla yapılabilir. Gezi esnasında nehirde yüzme imkanı. Lodge'a dönüş ve dinlenme. Akşam yemeğinden ve hava karardıktan sonra, lokal rehber eşliğinde tekneyle bir gece gezisi yaparak, ormanın seslerini dinleyebilmek ve karanlıkta dolaşan kurbağa, kuş ve en önemlisi cayman (timsah familyasından daha ufak bir tür) gibi canlıların keşif. El feneri ışığı yardımıyla hareketsiz kalan timsahın parlak kırmızı bir noktayı andıran gözlerini görebilirsiniz. Geceleme lodge da.

25 Aralık 2020 Cuma Amazon Bölgesi

Doğa severler için yağmur ormanın ortasında harika bir gün daha başlıyor. Amazonlar'da günün uyanıp canlanışına tanıklık edeceğiniz unutulmaz bir deneyim için sabah erken hareket. Gökyüzünün rengindeki keskin ve büyüleyici değişikliği gözlemleyip uyanan kuşların seslerini dinleyebilirsiniz. Olağanüstü bir kuş gözlemleme imkanı sunan geziden sonra, kahvaltı için lodge'a dönüş. Daha sonra, yeşilin her tonunun görülebildiği Amazon bölgesi yaşamını ve bitki örtüsünü keşfetme turu. ikincil ve birincil ormanlarında muhteşem kuş sesleri eşliğinde dev ağaçların ve sarmaşıkların ortasında yürüyüş yaparak tropikal bitkileri, tıbbi özelliklere sahip şaşırtıcı bitki türlerini, birçok böcek çeşidini, meraklı renkli kuşları, ağaçların etrafında dolanıp duran küçük maymun gruplarını gözlemlemek mümkün. Gezinin ardından öğle yemeği için lodge'a dönüş. Öğleden sonra ise, Amazon'un bir diğer simgesi olan pembe nehir yunuslarını görmek üzere tekne ile hareket. Güney Amerika'da tatlı su yunusları sadece Amazon bölgesinde bulunmaktadır. Son derece belirgin ince uzun bir yapıda olan, ağzı ve sırt yüzgeci bulunmayan bu yunus türü, nehir yunuslarının en irisi olma özelliğini taşır. Rio Negro Nehri'nde kurulan yüzer bir platformda, pembe yunuslar insanlarla yakın iletişime girebilirler. Ayrıca burada yunuslarla yüzmek te mümkün. Akşamüstü lodge'a dönüş. Akşam yemeği ve geceleme lodge da.

26 Aralık 2020 Cumartesi Amazon Bölgesi - Rio De Janeiro

Kahvaltının ardından, hızlı botla Manaus'a doğru hareket. Dönüş yolunda, "Pirarucu" olarak ta bilinen "arapaima gigas" balığını görebilmeniz için mola. Amazon Nehri'nin en büyüğü ve tropikal tatlısularda yaşayan dünyanın en büyük balığı olarak bilinmekte. Bu dev Amazon balığının boyu 3 metreyi geçebiliyor ağırlığı ise 250 kiloya kadar çıkabiliyor. Pulları o kadar serttir ki piranalar bile ısıramaz ve bunlardan korkmayan nadir hayvanlardan biridir. Eti son derece lezzetli olan bu balık, Amazon kenarlarında yaşayan yerlilerin en önemli yiyecek kaynaklarındandır. Fakat araştırmacılar aşırı avlanma nedeniyle bazı alanlarda soyunun tükendiğini ortaya çıkardı. Öğle saatlerinde Manaus havalimanına varış. Amazon havzasını terk ederek Rio De Janeiro 'ya uçuş. Karşılamanın ardından, şehirin kalbinde yer alan otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelde.

27 Aralık 2020 Pazar Gemi Turu (MSC Precioza) : Rio De Janeiro

Yarım gün sürecek olan, Dünya Mirası Listesi'nde yer alan "Dağ ve Deniz arasındaki "Carioca" Manzaraları"nın keşfi için hareket. Sabah, gezmesi çok keyifli olan Corcovado Dağı'na trenle çıkış. Tijuca Milli Parkı'nın bir parçası olan ormanın içinden ilerleyerek Rio'nun en önemli simgesi olan ve kollarını açarak Kurtarıcı İsa'yı temsil eden, "Cristo Redentor" Heykeli'nin ayaklarına varış. 30 metre yüksekliği ile dünyanın en büyük heykeli olan bu anıt, dünyanın yeni Yedi Harikası'ndan biri seçildi. Tepeden, şehrin muazzam manzarasını seyredebilirsiniz. Daha sonra, şehrin bir diğer sembolü olan ve İsa Heykeli'nin bulunduğu tepenin hemen karşısında yer alan Pao de Açucar yani Şeker Tepesi gezisi. Marro du Urca'dan tepelerin arasında muhteşem manzaralar eşliğinde bir teleferik yolculuğu: Leme, Copacabana, Ipanema, Flamengo ve Leblon sahilleri; Dedo de Deus (Tanrı'nın Parmağı) zirvesiyle Serra do Mar, Pedra da Gávea, Maciço da Tijuca ve Corcovado dağları; Guanabara Körfezi; şehir merkezi; Governador Adası; komşu şehir Niterói ve Rio-Niterói köprüsü... Bugün sanat, lezzet ve lüksün merkezi haline gelen Rio'nun en eski mahallesi Santa Teresa ve gece eğlencelerinin vazgeçilmez adresi Lapa bölgelerini gezdikten sonra, yerel bir restoranda öğle yemeği. Öğle yemeği sonrası 1haftalık unutulmaz bir gemi yolculuğu için MSC Precioza gemisine yerleşme. Saat 18:00h de gemi Salvador de Bahia 'ya hareket etmek üzere Rio limanından ayrılıyor.

28 Aralık 2020 Pazartesi Gemi Turu (MSC Precioza) : Rio De Janeiro - Salvador De Bahia

Tüm gün, Tam pansiyon açık deniz gemi yolculuğu. Gemi Rio de Janeiro'nun kuzeyinde bulunan Salvador de Bahia 'ya doğru seyrederken, konforlu bir kruvaziyer gemisi olan MSC Precioza'nın Bella Paketi'ndeki tüm aktivitelerinden yararlanma imkanı.

29 Aralık 2020 Salı Gemi Turu (MSC Precioza) : Salvador De Bahia

Gemi, sabah 09:00 da Salvador de Bahia limanına yanaşıyor. Kahvaltısı sonrası özel rehber ve özel tur aracı ile Salvador şehir turu: Salvador da Bahia veya São Salvador da Bahia de Todos os Santos (Tüm Azizler Körfezi'nin Aziz Kurtarıcısı) olarak adlandırılan Salvador, mimarisi, gastronomisi, keyifli yaşamı ve ağırlıklı olarak Afro Brezilya kültürü ile ülkenin en renkli şehirlerinden biri olarak bilinir. Salvador, aralarında ünlü Bossa-Nova şarkıcısı Gilberto Gil başta olmak üzere birçok sanatçının memleketidir. Gün boyunca, ülkenin müzik ve kültür merkezi olan Salvador'un keşfi. Hıristiyan dininde 1 Kasım Tüm Azizler Günüdür. 1 Kasım 1501 yılında Brezilya kıyılarını dolaşan Amerigo Vespucci'nin gemisi muazzam bir körfeze girer. Bu nedenle, Amerigo körfeze "Bahia de Todos os Santos" adını koyar. Bahia 1549'dan 1763'e kadar Brezilya'nın ilk başkentliğini yapar ve burada Avrupa, Afrika ve Amerika kültürleri harmanlanır. Hızla büyüyen şehir Brezilya'nın ana limanı haline gelir. 1558'den itibaren şeker plantasyonlarında çalışmak üzere gelen köleler ile Yeni Dünya'daki ilk köle pazarı burada kurulur. Salvador, günümüzde de bu çok kültürlü geçmişini yansıtır. Sabah, ilk olarak, Afro-Brezilya dini geleneği olan gizemli Condomblé ile ilgili bilgi edinebileceğiniz bir gezi. Afrikalılar, köle olarak getirildikleri Atlantik Okyanusu'nun öteki kıyısına tanrılarını da taşıyarak yeni dinlerine uyumlu bir hale getirirler. Bu tanrılar Antiller ve Brezilya'ya ayak basan esirlerin manevi sığınağı olarak varlıklerını devam ettirebilmek için Hıristiyan bir görünüme bürünürler. Bu bağdaştırıcı inançlar, kıta üzerinde çeşitli ve değişken görünümler sergilediği halde, Antiller'de (Haiti Vudusu, Küba Santeriası) aynı kalırlar. Bahia eyaletindeki "Candomblé mezhebi" ise Bantuların kültünden esinlenmişdir. Orixa ruhani sistemindeki tanrıların alametlerinden birini yansıtan canlı bir tezahürüdür. Dique do Tororó'da, Orixa heykellerini gördükten sonra ritüellerde tanrıların yeryüzüne çağırıldığı Candomblé törenlerinin yapıldığı kutsal "terreiro"nun gezilmesi. Geziye şehir turu ile devam. Tüm Azizler Körfezi'nin girişinde 1536 yılında inşa edilen, turistlerin ilgi odağı Farol da Barra kale-fenerini gördükten sonra, Victoria caddesi, Campo Grande ve Piedade meydanlarından geçerek, tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan çok iyi korunmuş tarihi merkeze ulaşım. Cidade Alta (yukarı şehir), sömürge yerleşimine uyarlanmış Rönesans kentsel yapılanmasının üstün bir örneğidir. 85 metre yüksekliğindeki bir kayanın tepesinde yer alan savunma, idari ve yerleşim bölgesi gezisi. Görkemli binaların yoğunluğu ile Pelourinho semti, gezinin en önemli bölümü oluşmakta. 1930 lardan beri Art Deco tasarımlı Lacerda asansörü, Cidade Baixa ve Cidade Alta olan aşağı ve yukarı şehirleri bağlamakta. Buradan şehrin ayrıcalıklı bir manzarasını görebilirsiniz: Elevador Lacerda ve yakınındaki Belvedere, şehrin en güzel manzaralarına hakimdir. Gezi esnasında, Barok tarzı zengin iç dekorasyonu ile Salvador'un en görkemli kilisesi São Francisco; 1522 yılında Cizvitler tarafından inşa edilip daha sonra 1657-1672 yılları arasında, barok ve rokoko üslubunda yeni bir kilisenin ilavesiyle oluşan, Brezilya'nın ilk katedrali Basilica da Sé São Salvador de Bahia; 1704 yılından itibaren siyah kölelerden oluşan "Siyah Kardeşler" cemaatı tarafından inşa edilen, tüm azizleri siyah olan ve aralarında Portekizden gelenlerinde bulunduğu "azulejos" fayansları ile süslü Nossa Senhora do Rosário dos Pretos kilisesi; Mercado Modelo ziyaretleri. Öğle yemeği geziler esnasında. Gezi sonrası gemiye dönüş ve saat 23:55 de Salvador Limanını terkederek Rio de Janeiro'ya doğru hareket.

30 Aralık 2020 Çarşamba Gemi Turu (MSC Precioza) : Salvador De Bahia - Rio De Janeiro

Tüm gün, Tam pansiyon açık deniz gemi yolculuğu. Gemi Rio de Janeiro'ya doğru seyrederken, konforlu bir kruvaziyer gemisi olan MSC Precioza'nın Bella Paketi'ndeki tüm aktivitelerinden yararlanma imkanı.

31 Aralık 2020 Perşembe Gemi Turu (MSC Precioza) : Rio De Janeiro - Copacabana

Keyifli bir deniz yolculuğu sonrası gemi, saat 18:00 gibi Rio de Janeiro'nun ünlü Copacabana Plajı'nın karşısına demir atacak ve ardından EN MÜTHİŞ YILBAŞI PARTİSİ başlayacak: Copacabana Brezilya'da ve Dünyada yılbaşı kutlamalarının en renkli yapıldığı yerlerin başında gelir. Gece boyu gemide, konforlu ve güvenli bir şekilde yeni yılı kutlarken Copacabana'daki eşsiz havai fişek gösterilerini, beyazlar giyinmiş binlerce insanın, ellerindeki mumlarla favelalar'dan Plaj'a inişi ile Plajdaki ve Favelalardaki tüm eğlenceleri izleyebilirsiniz.

01 Ocak 2021 Cuma Gemi Turu (MSC Precioza) : Rio De Janeiro - Copacabana - İlha Bela

2021 yılına Copacabana'da merhaba dedikten hemen sonra gemi, Brezilya'nın diğer güzelliklerini keşfetmek üzere demir alacak: İstikamet Rio de Janeiro' nun güneyinde bulunan takım adalardan İlha Bela ( Güzel Ada ). Sabah 10:00h gibi İlha Bela 'ya varış. Adanın küçük merkezini keşfetmek ve keyifli bir yürüyüş yapmak için tüm gün boş zaman. Geminin ayrılış saati saat 20:00 de.

02 Ocak 2021 Cumartesi Gemi Turu (MSC Precioza) : İlha Bela- İlha Grande

Gece, İlha Bela'dan ayrıldıktan sonra, Brezilya'nın tropik cennet köşelerini keşfe devam: Bu kez istikamet Rio yakınlarındaki sayfiye yeri olan Angra dos Reis'in tam karşısında bulunan İlha Grande ( Büyük Ada ). Sabah 09:00h gibi adaya varış. Tüm gün boyunca adanın güzelliklerini keşfetmek için serbest zaman. Geminin, Ada'dan ayrılış saati 19:00

03 Ocak 2021 Pazar Gemi Turu (MSC Precioza) : İlha Grande - Rio De Janeıro - Sao Paulo

Keyifli bir gemi yolculuğunun ardından sabah, saat 07:00 de Rio de Janeiro limanına varış ve gemi yolculuğunun sonu. Limanda karşılama ve Rio şehir Turuna devam : Yerel rehber eşliğinde başka bir Rio'yu keşfedeceğiniz meşhur favelalar gezisi. Brezilya'yı tam anlamıyla kavrayabilmek için farklı bir bakış açısı sağlayan "favela" turu aydınlatıcı bir deneyim olup, en az Kurtarıcı İsa Heykeli, Maracanã veya Rio Karnavalı kadar şehrin kültürünün bir parçasıdır. Rio'da yaklaşık 950 favela bulunmakta. Favelalar yirminci yüzyılda, çoğunlukla çevredeki yamaçlarda, halka açık eski alanlara yerleştirilmişler. Bu mahalleler günümüzde Rio nüfusunun % 20'sine ev sahipliği yapmakta. Favelalar, orada yaşamayan çoğu insan için gizemini korurlar. Bu tur sadece favelaların ne olduğunu açıklamakla kalmayıp, aynı zamanda Brezilya toplumunun farklı yönleri hakkında da yepyeni bir görüş getirmekte. Tur sırasında, ülkenin en büyüklerinden olan Vila Canoas ve Rocinha favelalarını keşfedeceksiniz. Uzaktan pitoresk görünen favelalara yaklaştığınızda karmaşık bir mimariyi, içlerinde gelişen farklı bir ticareti ve güleryüzlü insanları tanıyacaksınız. Karnavalın geçit törenine katılan çoğu Samba Okulu favelalardan gelmekte. Ziyaretçilerin nezaketle karşılandığı ve yerel halk tarafından desteklendiği Favela gezisi, sadece şiddet ve yoksulluklarıyla tanınan bu mahallelerin başka yönlerini de görebilmeniz için bir fırsat olacak. Rocinha Favelası'na varışı takiben karşılama ve mimarlık, kamu hizmetleri, yerel kültürel özellikler, karnaval, güvenlik, yerel altyapı ve favela yaşamının diğer yönleri hakkında bilgilendirme. Rocinha el sanatları merkezi ziyaretinden sonra, bir terastan Rio'nun nefes kesici manzarasını izleme. Eski bir F1 yarış pisti olan Estrada da Gávea üzerinden favelaların aşağı kısmına iniş. Brezilya hükümetinden herhangi bir eğitim veya finansal desteği olmayan, favela turların sayesinde finanse edilebilen bir "community school"u ziyaret. Turun sonunda, yerel bir restoranda geç bir öğle yemeği. Brezilya denince akla ilk samba ya da futbol gelir: Öğleden sonra, 1984 senesinde Brezilyalı ünlü mimar Oscar Niemeyer tarafından tasarlanan Sambadrome stadyumunun dıştan görülmesi. Senede bir düzelenen çılgın karnaval sırasında, yıl boyu hazırlanan dansçılar, şampiyonluk için Sambadrome'daki ünlü karnaval geçitinde yarışırlar. 1950 Dünya Kupası için inşa edilen ve bir zamanlar futbol mabedi olarak kabul edilip, 2014 Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyatları için yenilenen, Brezilya'nın en büyük stadı Maracanã stadyumunun görülmesinden sonra, 1964-1979 yılları arasında inşa edilen ve garip mimarisiyle dikkat çeken São Sebastião katedralini ziyaret. Dışardan bakıldığında modern bir piramidi andıran yapının iç kısmı muhteşem yükseklikte vitraylar barındırmakta. Gezinin ardından, akşamüstü Ipanema'da bir aperitif molası ve gelmiş geçmiş en meşhur Brezilya şarkısı olarak bilinen Garota De Ipanema nın, 1962 yılında Tom Jobim ve Vinicius de Morais tarafından yazıldığı restoranda akşam yemeği. Akşam yemeği sonrası havaalanına transfer ve Sao Paulo'ya uçuş.

04 Ocak 2021 Pazartesi Sao Paulo - İstanbul

Sao Paulo, Guarulhos Havalimanı' nda dış hatlara transfer. Türk Hava yolları'nın TK 16 seferiyle 04:05 te İstanbul'a uçuş ve saat 22:05 te İstanbul Havalimanı'na varış. Karşılama ve özel araçla Taksim ve Kadıköy'e transfer.
Sao Paulo: Hampton by Hilton 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Manaus: Juma Opera Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Amazon Bölgesi Brezilya: Juma Amazon Lodge Lodge
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rio de Janeiro: Windsor Palace Copa Cabana 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Kruvazier: MSC Precioza 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.

Özel ödeme şartları
Kayıt anında tur ücretinin %35'u ön ödeme olarak tahsil edilerek, kati tur kaydı gerçekleştirilir. Bakiye, seyahatin başlamasından 60 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır ve iptal koşulları uygulanır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/São Paulo/ Rio de Janeiro/ São Paulo/İstanbul ekonomik sınıf uçak biletleri;
 • 1. günden 13. güne kadar (5.gün hariç) 12 akşam yemeği;
 • 2. günden 13. güne kadar (5.gün hariç) 11 öğle yemeği;
 • 7 Gece/8 Gün MSC Precioza Kruvazier Gemisinde, Bella Kategorisinde yolculuk;
 • Gemide dış kabin (Balkonsuz) ve tam pansiyon konaklama;
 • Gemideki tüm turlar ve bahşişler;
 • Programda belirtilen otellerde Oda+Kahvaltı konaklama;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Konforlu otobüslerle seyahat;
 • Gemi dahil tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
 • Havalimanı vergileri;
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Her türlü kişisel harcamalar;
 • Tur lideri bahşişi**;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ini teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.


* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 65 $ düşünmek gerekir.
**Juma Lodge teknik sebeplerden 10kgdan fazla bagaj kabul etmiyor. Fazla bagajlar Juma Opera'da bırakılabilir. Bu nedenle Amazonlar için ufak yedek bagaj öngörmek lazım.

Vize

Brezilya:ve Arjantin 90 gün için vize uygulanmıyor ancak pasaportunuzun 6 ay geçerli olması gerekli.
ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.