Nefes Kesen Norveç Manzaraları

MİNİ-GRUP İLE TURLAR  7 GECE
22 Mayıs 2021 - 29 Mayıs 2021
Son katılım : 08 Mart 2021
7 Gece / 8 Gün - Uçuşlar + 7 Akşam yemeği + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 12 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : Adana,Ankara,Antalya,Bodrum,Gaziantep,İstanbul,İzmir
Gezilecek Yerler : Stavanger - Lysefjord - Bergen - Floyen Dağı - Hardangerfjord - Sognefjord - Aurlandsfjord - Flam - Flamsbana Panoramik Treni - Myrdal - Oslo
Tur Tarihi : 22 Mayıs 2021 Cumartesi
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
2560 € (22967TL)
Tek Kişi Farkı :
490 € (4396TL)
3. Kişi :
2490 € (22339TL)
Tur Tarihi : 30 Mayıs 2021 Pazar
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
2670 € (23954TL)
Tek Kişi Farkı :
490 € (4396TL)
3. Kişi :
2600 € (23326TL)
Doğa sevenleri ve "Yavaş Turizm" hayranlarını mutlu edecek, Norveç'in sunduğu görkemli manzaraların tadını tamamen çıkaracağınız bu yeni seyahat programı, en ekolojik ulaşım aracı olan kruvaziyer ve tren yolculuğunu bir araya getiriyor... Bu yolculukta, dağların ve fiyordların göz alabildiğince uzanan muhteşem manzaraları yanında, Norveç'in üç canlı şehri Stavanger, Bergen ve Oslo'yu da keşfedecek ve buralardaki yaşamın ritmini hissedeceksiniz. Sadece 12 katılımcı ile sınırlı bir Mini Grup ile hiç koşturmadan, Masalların ve efsanelerin ülkesi Norveç'i yaşatacak bir yolculuk...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • 12 Katılımcıyla sınırlı Mini Grup ile seyahat;
 • Stavanger, Bergen ve Oslo'da ikişer gece, şehir merkezinde konaklama;
 • Lysefjord ve Sognefjord'da kruvasier;
 • Hardangerfjord Bölgesi turu;
 • Flamsbana Panoramik Treni ile yolculuk;
 • Norveç'in en güzel fiyortlarında tekne gezileri;
 • Merkezi ve konforlu otellerde konaklama;
 • İskandinav mutfağının lezzetlerini tadacağınız menüler;
 • Akşam yemekleri ve tüm gezilerin dahil olduğu çok keyifli bir yolculuk.

1. Gün İstanbul - Stavanger

İstanbul Havalimanı'ndan, saat 07.35'de kalkan, Türk Hava Yolları'nın TK1751 no.lu uçuşu ile Oslo'ya hareket. Saat 10.25'de Oslo'ya varış ve 12.45'de kalkan Norwegian Hava Yolları'nın DY532 no.lu uçuşu ile Stavanger'e hareket. Saat 13.35'de Stavanger'e varış, karşılama ve otele transfer. Öğleden sonra, Norveç'in dördüncü büyük şehri olan Stavanger'in,170 den fazla beyaz ahşap evden oluşan tarihi mahallelerinin yürüyerek keşfi. Çoğu 18. yüzyıldan kalan bu tarihî ahşap evler Avrupa'nın en iyi korunmuşları olup, beyaz boyaları ve çiçeklerle bezeli cepheleriyle, şirin bir görünüm sunmaktalar. Daha sonra, çok yakında bulunan, 1125 yılında inşa edilip, bir yangından sonra restore edilen ve Gotik tarzı ile en iyi korunmuş Orta Çağ katedrali olarak bilinen Stavanger Katedrali gezisi. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2. Gün Stavanger ve Lysefjord Gezileri

Sabah, kahvaltıdan sonra, liman yakınlarında bulunan Stavanger Deniz Müzesi gezisi. Bütün Dünya'ya sardalya konservesi ihraç eden Stavanger, denizcilik ve balıkçılık alanında da oldukça gelişmiş bir bölgedir. Müze, 1926 senesinde eski bir konserve fabrikasından dönüştürülmüş olup, deniz ve sardalya konserveciliğiyle ilgili ilginç ürünler sergilemekte. Daha sonra, Stavanger'in 25 km. doğusunda bulunan, 42 kilometre uzunluğundaki, adı açık renkli granit kayalardan dolayı "Hafif Fiyort" anlamına gelen ve fiyorda bakan devasa Preikestolen uçurumuyla tanınan Lysefjord Fiyort'u gezisi. Gezi esnasında, inanılmaz güzellikteki Lysefjord'un üzerinde gökyüzüne uzanıyor gibi görünen görkemli Preikestolen Kayası'nı su seviyesinden görebilirsiniz. Fiyordun doğu ucunda, oldukça izole olan Lysebotn köyü ve batı ucunda da, Lysefjord Köprüsü'ne yakın Forsand ve Oanes köyleri ile Vagabond Mağarası ve Hengjane Şelaleleri bu tekne gezisi esnasında göreceğiniz yerler arasında olacak. Akşam üstü otele dönüş. Akşam yemeği, şehirde lokal bir restoranda,geceleme otelde.

3. Gün Stavanger - Bergen (Kruvasier)

Sabah, kahvaltının ardından, otelden limana transfer ve Norveç'in en büyük ikinci şehri olan Bergen'e kadar 5,30 saat sürecek harika bir deniz yolcuğu için feribota biniş. 12. yüzyılda ticaret merkezi olarak kurulan liman kenti ve "Fiyortların Başkenti Bergen" 1350 senesinde Hansa Birliği'ne girer. İki-üç katlı, ahşap binalardan oluşan tarihi Bergen, bugünkü görünümünü, 18.yüzyılbaşında geçirdiği bir büyük yangından sonra yapılan inşaatlerle kazanmıştır. Limana varışta otele transfer ve ardından, yerel rehber eşliğinde, yürüyerek şehir turu: Hansa şehri ve tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan renkli evleri, limanı, Rosenkrantz Kulesi, Bergen Katedrali, balık pazarı vb. Daha sonra, Fløien Dağı'na füniküler gezisi: 8 dakika içinde, deniz seviyesinden 320 metre yükseklikte bulunan zirveye ulaşıp, Bergen ve çevresinin nefes kesen manzarasını seyredebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4. Gün Hardangerfjord Gezisi

"Norveç'in Meyve Bahçesi" pastoral Hardangerfjord'un keşfine adanmış gün. Gidiş-dönüş bir gün sürece bu kısa yolculukta, görkemli dağların, kükreyen şelalelerin ve pastoral meyve bahçelerinin arasında, manzaralara doyamıyacağınız bir gezi yapacaksınız. Kültürel ve doğal mücevherlerle dolu olan Hardangerfjord, sunduğu manzaralarla en deneyimli gezginleri bile büyüler. Mayıs ayında, meyve ağaçlarının çiçek açtığını görebilmek ise, bu yolculuğun bir ayrıcalığı olacak. Gezi esnasında, Norveç'in en popüler şelalelerinden biri olan 50 metre yüksekliğindeki Steinsdalsfossen'de bir mola vererek, meteroloji koşulları uygusa, bahçeler arasındaki dar bir yoldan şelaleye yürüyüş. Akşam üstü Bergen'e geri dönüş. Akşam yemeği, şehirde lokal bir restoranda,geceleme otelde.

5. Gün Bergen - Sognefjord - Flam (Kruvasier)

Sabah, kahvaltıdan sonra limana transfer ve Sognefjord'un kıyısında bulunan, dar vadilerle çevrili küçük bir köy olan Flam'a gitmek üzere, 5,30 saat sürecek keyifli bir deniz yolculuğu için feribota biniş. Dünya Mirası Listesi'nde bulunan, Avrupa'nın en uzun (204 km) ve en derin (1308 m) fiyordu olan Sognefjord'da, nefes kesen manzaraları seyrederek Flam'a varış ve otele yerleşme. Öğleden sonra, Norveç'teki tartışmasız en muhteşem seyir noktalarından birini sunan Stegastein gezisi:Aurlandsfjord'un 650 mt. yukarısında bulunan 30 metre uzunluğundaki bu platform, fiyor ve çevresindeki dağlara doğru sunduğu panaroma ile başlı başına bir cazibe merkezidir. Gezinin sonunda Flam'a geri dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

6. Gün Flam - Myrdal - Oslo (Flamsbana Panoramik Treni)

Sabah, kahvaltıdan sonra, sizi fiyortları ve dağları geçerek Flam'dan Myrdal'a götürecek, dünyanın en dik demir yolu hatlarından birini geçecek olan Flamsbana Panoramik Treni'ne biniş. Flambasana treni, Lonely Planet tarafından 2014'te dünyanın en iyi tren yolculuğu, National Geographic Traveler Dergisi tarafından Avrupa'nın en güzel 10 tren yolculuğundan biri seçilmiş. Bu muhteşem yolculuktan sonra, Myrdal istasyonunda tren değişikliği ve Oslo'ya doğru yola devam. (Flåm / Myrdal / Oslo trenle toplam yolculuk süresi, yaklaşık 06.45 saat). Akşam üstü, kültür ve doğanın ince bir karışımı olan Oslo'ya varış ve otele iki gece için yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7. Gün Oslo Şehir Turu

Sabah Kahvaltıdan sonra, tarihi boyunca büyük çaplı 14 yangın felaketi yaşamasına rağmen defalarca yeniden ayağa kalkmayı başarmış olan Norveç'in başkenti Oslo'nun, yerel rehber eşliğinde keşfi: ilk olarak 1299 yılında, şehri dış tehditlere karşı korumak amacıyla inşa edilen ve bir dönem hapishane olarak kullanılan Akershus Fortress gezisi; buradan çok güzel bir şehir panoraması izledikten sonra Viking Müzesi'ne doğru geziye devam; Vikingler'in bir zamanlar cenaze törenleri için kullandıkları iki gemiden biri olan Oseberg'i burada görebileceğiniz gibi, Oseberg ile birlikte gömülen yiyecek ve içecek kaplarını, mücevherleri, mobilyaları, savaş arabalarını, silahları ve hatta köpeklere ait kalıntıları, bu müzede yakından inceleyebilirsiniz; Müze gezisinden sonra, içerisinde Gustav Vigeland'ın 212 esrinin bulunduğu Vigeland Heykel Parkı'da bir mola ve pakın gezilmesi; ardından, inşaatı 19.yüzyılın ortalarında tamamlanan ve hala kraliyet ailesi tarafından ikametgâh olarak kullanılan Kraliyet Sarayı gezisi;daha sonra, Norveç'in yetiştirdiği en önemli sanatçılardan biri olan Edvard Munch'un kente bağışladığı otuzbine yakın eserinin sergilendiği Munch Museum gezisi; son olarak,2008 yılında hizmete giren ve mermer, metal ve ahşap malzeme kullanılarak Oslo Fiyordu'nun kıyısında yer alan ve buzulu andıran mimari tasarımla inşa edilen Oslo Opera Binası'nın dışdan görülmesi ve serbest zaman. Son akşam yemeği, şehirde lokal bir restoranda, geceleme otelde.

8. Gün Oslo - İstanbul

Sabah, Kahvaltıdan sonra, yürüyerek şehrin tarihi ve modern mahallelerinin gezilmesi: İlk olarak, 17.yüzyıl sonlarında, Barok mimari tarzında inşa edilen ve içerisinde 1936-1950 yılları arasında Emanuel Vigeland'ın imzasını taşıyan vitraylar bulunan Oslo Katedrali gezisi ve ardından Karl Johans Caddesi ve Kapısı'ndan geçerek, 20.yüzyılın ortasında hizmete giren ve her yıl Nobel Barış Ödülü törenine ev sahipliği yapan City Hall binasının dışdan görülmesi;daha sonra tarihi Şehrin sokaklarında gezinti ve Bjørvika Mahallesi'nde, modern mimari tasarımlarıyla öne çıkan Barkod Projesi ve Sorenga'yı görebilmek için serbest zaman. Saat 14.30'da otelde buluşarak Havalimanı'na transfer. Türk Hava Yolları'nın saat 17.40'da kalkan TK1754 no.lu uçuşu ile İstanbul'a hareket. Saat 23.35'de İstanbul Havalimanı'na varış.
Stavanger: Thon Hotel Maritim 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Bergen: Thon Hotel Orion 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Flam: Flamsbrygga Hotel 3 * Superior
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Oslo : Thon Hotel Opera 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Oslo/İstanbul, ekonomi kategori uçuşları (Tercihe Bağlı);
 • Oslo/Stravagen ekonomi kategori uçuşu (Paket Fiyata Dahil);
 • Programda belirtilen turlar;
 • 1.günden 7. güne, 7 akşam yemeği;
 • Yukarıda belirtilen otelde oda+kahvaltı geceleme;
 • Stavanger/Lysefjord gemi turu (3 saat civarı);
 • Stavanger'den Bergen'e feribot (5,30 saat civarı);
 • Bergen'den Flam'a feribot (5,30 saat civarı);
 • Flam'dan Myrdal'e Flamsbana Panoramik Treni;Myrdal'deb Oslo'ya 2.sınıf tren;
 • Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri;
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Öğle yemekleri;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;

* Polo Turizm özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Polo Turizm Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.

* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 40 $ düşünmek gerekir.

Vize

Norveç için Schengen vizesi gerekmektedir. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.