Lavanta Zamanı Göller Bölgesi

Ağlasun'un 7 km. kuzeyindeki Toroslar'ın sarp yamaçlarında ve 1600 mt irtifada konumlanmış Sagalassos Antik Kenti , şüphesiz Türkiye'nin en ihtişamlı harabelerinin başlarında gelmekte. Özellikle antik çağlardan beri suları durmadan aka gelen çeşmeleri, çok iyi restorasyon görmüş Antoninler Çeşmesi, agorası, hamamı ve tüm vadiyi tepeden seyreden tiyatrosuyla bu Roma şehrine hayran olmamak mümkün değil. Buradaki kazı ve restorasyonlar, 1990 senesinden beri Belçika'nın Leuven Üniversitesi tarafından sürdürülmekte. Üç gece kalacağınız Ağlasun'un bir başka özelliği ise Göller Bölgesi ve Isparta'nın sembolü olan Gül ve Lavanta Bahçeleri'nin tam ortasında olması. Tabiat harikası Yazılı Kanyon ve romantik harabeleriyle, Uçurumlar Şehri Kremna ise bambaşka güzellikler sergilemekte. Aynı yörede az tanınan bir başka antik kent ise, Burdur'un güneybatısında yer alan Gölhisar' ın yamaçlarında kalıntılarını gezeceğiniz Kibyra: Bu Antik Kentin ihtişam ve güzellikte Sagalassos'u aratmadığını şaşırarak gözlemleyeceksiniz. Özellikle, şaşırtıcı bir görkemle vadinin yamaçlarına konumlanmış stad ve meclis binası olağan üstü iyi korunmuş. Bu seyahatte sizlere Eğirdir Gölü'nün Sazan Dolması ve Kerevitiyle, bölgenin vazgeçilemez bir lezzeti olan Oğlak Dolmasını tattırmayı da unutmadık.
Bu fırsatı değerlendirerek, Göller Bölgesi'nin gizli zenginliklerini, harika göl manzaralarını ve olağanüstü güzellikteki Lavanta Tarlaları ile Hasatını keşfedebilir ve Sagalassos Lodge & Spa'nın özgün mutfağını tadarak keyifli bir tatil geçirebilirsiniz...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • İstanbul'dan Türk Hava Yolları'yla Isparta’ya gidiş ve Denizli’ den dönüş.
 • Son senelerin yükselen değeri Lavanta Tarlalarını, çiçek açıp mor renge büründüğü en güzel dönemde görebilmek.
 • Göllerin ve vadilerin muhteşem manzaralarının ortasında keyifli bir haftasonu.
 • Salda ve Eğirdir Gölleri'ni gezme.
 • Çok az tanınan Sagalassos, Kibyra ve Kremna Antik Kentleri’ nin keşfi.
 • Sagalassos Lodge&Spa'da üç keyifli gece.
 • Ağlasun yerel mutfağının zenginliklerini tadacağınız zengin bir menü seçimi.

11 Temmuz 2019 Perşembe İstanbul - Antalya - Burdur - Sagalassos

İstanbul Hava Limanı'ndan, saat 11.05'deki Türk Hava Yollarının TK2414 no.lu uçuşuyla Antalya'ya hareket. Varışta karşılama ve Burdur gezisi için hareket. Şehrin tarihi sokaklarında kısa bir yürüyüşün ardından, Sagalassos ve Kibyra kazılarında bulunan heykel ve diğer kalıntıların sergilendiği, bir müzecilik harikası olan Burdur Arkeoloji Müzesi' nin keşfi. Daha sonra, Ağlasun'a hareket. Varışta Lodge'a yerleşme. Akşam yemeği lodge un terasında.

12 Temmuz 2019 Cuma Kibyra ve Kremna Antik Kentleri

Sabah, kahvaltıdan sonra, Kibyra Antik Kenti' ne doğru hareket. Gölhisar'a varışın ardından Antik Kent'in keşfi. Gölhisar'ın kuzeybatısındaki tepelere konumlanan ve son yıllarda arkeolojik çalışmaların çok hızlandığı bu antik şehirde göreceğimiz en önemli mimari yapıtların başında çok iyi korunmuş Stad, Agora, Tiyatro, Meclis Binası gelmekte. Bu etkileyici harebeleri keşfettikten sonra, kasabada öğle yemeği. Ardından. Kremna Antik Kenti'ne doğru yola devam. Kremna, yunancada uçurum demek ve buraya gelince neden şehrin bu adı aldığını da apaçık görüyorsunuz. Buradan, Aksu Vadisi'ne ve Karacaören Barajı'na doğru uzanan panoramanın insanı etkilememesi mümkün değil. Surlarla çevrili kentin bugün görünen kalıntıları Roma dönemine ait. Harabeleri gezdikten sonra Lodge'a geri dönüş. Sagalassos Lodge & Spa'ya varışda, beş çayı ve ufak atıştırmalıklar sizleri bekliyor olacak. Akşam üstü serbest zamanınızı Lodge'un açık ve kapalı havuzlarında veya spa sında dinlenerek geçirebilirsiniz. Akşam yemeği lodge un terasında.

13 Temmuz 2019 Cumartesi Sagalassos Antik Kenti - Eğirdir Gölü - Yazılı Kanyon

Sabah kahvaltıdan sonra, Sagalassos Antik Kenti gezisi için Lodge'dan hareket. 1706 da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis Binası; Antoninler Çeşmesi; Agora; Odeon; Roma Hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon Kütüphanesi; Çömlekçiler Mahallesi ve diğer yapıtlar... Bu harika antik kenti keşfettikten sonra Eğirdir Gölü'ne doğru yola devam. Eğirdir, Göller Bölgesi'nin merkezi sayılır ve gelirken de göreceğiniz devasa elma bahçeleriyle tanınır. Göl üzerinde bulunan Yeşil Ada'da gezerek bu çok güzel göl ve dağ manzaralarını seyredebilirsiniz. Göl kıyısındaki bir yerel lokantada öğle yemeği. Yemekten sonra Yazılı Kanyon'a doğru yola devam: Az bilinen bir doğa harikası bir milli park; Yazılı Kanyon adını ise, ünlü şair Epiktetos'un buradaki kayaları oyarak yazdığı ünlü Hür İnsan Üzerine Şiirinden almakta. Harika manzaraları izlemek için yapılacak bir yürüyüşün ardından, Lodge'a dönüş. Sagalassos Lodge & Spa'ya varışda, beş çayı ve ufak atıştırmalıklar sizleri bekliyor olacak. Akşam yemeği lodge un terasında.

14 Temmuz 2019 Pazar Lavanta Hasatı - Salda Gölü ve İstanbul'a Dönüş

Sabah erken, lavanta hasatını görmek üzere Kuyucak'a hareket (Bu hasat, hava durumuna ve lavantaların açışına göre Burdur Gölü civarında da izlenebilir). Lavanta tarlalarının ortasında, harika kokuları ve muhteşem bir renk cümbüşü içinde, sabah erken yapılan lavanta hasatını izleyip lavanta yağının yapılışını gördükten sonra, Salda Gölü'ne doğru yola çıkış. Bir saatlik bir otobüs yolculuğunun ardından Salda Gölü'ne varış. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars'ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların Okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfettikten sonra, Göl kıyısında öğle yemeği. Yemekten sonra, Denizli, Çardak Havaalanı'na transfer. Saat 18.50'deki Türk Hava Yollarının TK7321 no.lu uçuşu ile İstanbul'a hareket ve 19.55'te Sabiha Gökçen Havaalanı'na varış.
Burdur:Sagalassos Lodge & SPA 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Isparta ve Denizli/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 1., 2. ve 3. gün akşam yemekleri;
 • 1. akşam hoş geldiniz kokteyli;
 • 2. ve 3. Gün öğle yemekleri ile 4. gün öğlen piknik;
 • Yemeklerde meşrubat, su ve kahve ikramı;
 • Sagalassos Lodge & Spa da geceleme ve kahvaltı;
 • Otelde hamam ve saunanın ücretsiz kullanımı;
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç* ) ;
 • Seyahat sigorta paketi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;

* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Rehberi bahşişi için, bu turda kişi başına 60 TL düşünmek gerekir.

Vize