Kuzey Vietnam & Yunnan & Sichuan

KEŞİF TURLARI  Pek Yakında
11 Mart 2021 - 25 Mart 2021
15 Gece / 16 Gün - Uçuşlar + 26 Yemek + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 18 Kişi ile sınırlıdır.
Gezilecek Yerler : Hanoi - Lao Cai - Sapa Bölgesi - Hekou - Yuanyang Çeltikleri - Jiangshui - Stone Forest - Kunming - Dali - Lijiang - Shangri La - Chengdu - Leshan - Dev Pandalar...
Bu seyahat, binlerce yıllık kültürüyle Güney Çin sınırından bir yelpaze gibi açılan Kuzey Vietnam'ın başkenti Hanoi'den başlayarak, Himalaya sıradağlarının en doğu ucundaki yamaçlarda yaşayan farklı etnik gruplara ev sahipliği yapan Sapa Bölgesi'ne doğru devam edip, yine aynı coğrafyanın uzantısı olan Çin'in Yunnan Eyaleti'ni boydan boya katederek, nefes kesen güzellikteki yemyeşil çeltik teraslarından ve dünyanın en etkileyici karstik manzaralarından birine sahip Shilin ile Dali-Lijiang arasındaki yüksek platolardan geçerek Tibet'in eşiğindeki efsanevi Shangri La'ya varmakta. Çok renkli ve az tanınan etnik gruplara ev sahipliği yapan Yunnan'ın "Bulutların Güneyi'nde" anlamına gelen ismi buralarda göreceğiniz manzaraları en iyi şekilde betimlemekte. Seyahatin son bölümünde ise, Sichuan Eyaleti'nin tam ortasında yer alan, sevimli Pandaları ile ünlü Chengdu Şehri'ni ve bölgedeki dünyanın en büyük Buda heykelini görebilirsiniz. Tarihin, doğanın ve günümüze kadar korunabilmiş etnik kültürlerin buluştuğu keyifli, sıra dışı bir gezi sizleri bekliyor.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Değişik iklimlere sahip Yunnan'da en rahat gezilebilen bahar mevsiminde planlanan bu seyahatte Kuzey Vietnam ve Yunnan Bölgesi'nin doğal güzelliklerinin yanı sıra, bölgede yaşayan etnik kabileleri de görebileceğiniz çok özel bir tur programı.
 • Tur programı Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Yuanyang Çeltikleri'ni, Shilin Bölgesi'ni, Lijiang'ı ve Dev Leshan Buda Heykeli'ni içermekte.
 • Konaklamalar genelde bölgelerin özelliklerini yansıtan konforlu otellerde.
 • Her zamanki gibi tüm yemek ve gezilerin dahil olduğu ve hiçbir ekstra harcama gerektirmeyen bir seyahat.
 • Seyahatimizin Yunnan'ın kuzeyinde yükseklik bazen 3000 metreye çıkmakta. Yüksek rakımla ilgili sağlık sorunu olan kişiler için bu seyahat zorlayıcı olabilir.

Başlangıç Günü

10 Mart 2021 - Çarşamba günü saat 23:30'da İstanbul Havalimanı'nda buluşma.

11 Mart 2021 Perşembe İstanbul - Hanoi

Türk Hava Yolları ile saat 02:20'de hareketle saat 16:10'da Vietnam'ın başkenti Hanoi'ye varış. Karşılama ve otele transfer. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

12 Mart 2021 Cuma Hanoi - Lao Cai

Bugün, "kılıcın bırakıldığı göl" anlamına gelen efsanevi Hoan Kiem Gölü etrafında gelişen ve Vietnam kültürü'nün önemli bir parçası olan, ülkenin kaderini değiştiren Ho Chi Minh'in kalesi Hanoi şehri turu için hareket. İlk olarak, halkın Ho Amca dediği Vietnam devriminin mimarı ve Sosyalist Vietnam Cumhuriyeti'nin kurucusu Ho Chi Minh'in mumyasının sergilendiği Ba Dinh Meydanı'ndaki Ho Chi Minh mozolesi ve 1958'den 1969'da ölümüne dek son ikametgahı olan kazıklar üzerine inşa edilmiş tik ağacından yapılan küçük evinin dıştan görülmesi. Burada, İmparator Ly Thai To' nun 1049 yılında gördüğü bir rüyadan esinlenerek yaptırdığı, lotus çiçekli bir havuzun ortasından yükselen zarif "Tek Sütunlu Pagoda"nın keşfi. Ardından, başkentin en büyük gölü olan Ho Tay'ın kıyısındaki VI. yüzyılda inşa edilen şehrin en eski pagodası Tran Quoc'u ziyaret. Hoan Kiem Gölü ve romantik bir kırmızı köprü ile ulaşılan XVIII. yüzyıldan kalma Ngoc Son Tapınağı'nın gezilmesinden sonra, aralarında en büyük grup olan Viet'lerin de olduğu, Vietnam'ı oluşturan ve ayrı bir dili bulunan elliyi aşkın etnik grup hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz Vietnam Etnografi Müzesi'ni ziyaret. Öğle yemeğinden sonra, Vietnam'ın ilk üniversitesi olan ve Konfüçyüs Tapınağı'nı da barındıran XI. yüzyıldan kalma "Van Mieu" adlı Edebiyat Tapınağı'nı ziyaret. Ardından, Fransız sömürge mahalle ve loncaların bulunduğu, şehrin kalbindeki son derece renkli ve hareketli sokaklar arasında bisikletli çekçek arabalarıyla gezinti. Hanoi'de sokaklarda arabadan çok motosiklet ve bisiklet görebilirsiniz. Akşamüstü otele dönüş. Yerel bir restoranda akşam yemeğinin ardından tren istasyonuna transfer ve 21:15'te iki kişilik yataklı kompartmanlı, konforlu trenle Lao Cai'ye hareket. Geceleme trende.

13 Mart 2021 Cumartesi Lao Cai - Sapa Bölgesi - Sapa

Chai köyü ziyareti için otobüsle hareket. Çeltiklerin ve köy evlerinin arasından geçerek, köyün okulunu da gezeceğimiz bir saatlik yürüyüşten sonra Ta Van köyüne varış. Bu köyün farklı görüntüsü insanlarının Giay etnik grubundan olmasından kaynaklanıyor. Bir saat daha yürüyüp köyü gezdikten sonra öğle yemeği için Sapa'ya dönüş. Öğleden sonra, önce Sapa vadisinin büyüleyici manzaraları içinden orkide bahçeleri ile süslü Ham Rong Dağına ve daha sonra çeltik, mısır ve sebze tarlalarından geçerek Sapa'ya 2 kilometre uzaklıkta bulunan Cat Cat köyüne kadar keyifli bir yürüyüş. Burada yaşayan ve tamamı kendi yaptıkları doğal boyalarla renklendirilmiş kıyafetleriyle dikkat çeken Black H'mong etnik grubunu ziyaret. Temel geçim kaynağı tarımcılık olan Black H'mong lar bölgenin kültür mozaiğine güzel bir katkı sağlamakta. Akşamüstü otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde

14 Mart 2021 Pazar Sapa - Bac Ha - Sapa

Vietnam'ın kuzeyinde ve Çin sınırı yakınında bulunan Sapa bölgesi, 30'dan fazla etnik grubun yaşadığı bir bölge. Sabah, Sapa'dan 2 saat mesafede bulunan Bac Ha'ya tur otobüsüyle hareket. Bölgenin en büyük yerel pazarı olan Bac Ha'nın keşfi. Buraya akın eden "Çiçek" H'mong, Black Dao, Tu Di, Tay ve Giay gibi çevredeki dağlardan inen en renkli etnik grupları görebilirsiniz. Daha sonra, Sapa'ya doğru yola devam ve otele yerleşme. Vietnam'ın en yüksek dağı olan Fan Si Pan'ın (3143 metre) eteklerinde ve 1650 metre yükseklikte bulunan, sömürge döneminin sayfiye şehri Sapa, güzel iklimiyle ün yapmış. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Sapa'da gezinti: Şirin kasabanın ana meydanı, dar sokakları ve kırmızı başlıkları ile Red Dao kadınlarının ağırlıklı bulunduğu yerel pazarını görebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

15 Mart 2021 Pazartesi Sapa - Hekou - Yuanyang

Sabah kahvaltının ardından Çin’e doğru hareket. İki saat sürecek yolculuk ile Çin sınırına varış. İki hudut kapısını ayıran Kızıl Nehir köprüsünü geçerek ve gerekli işlemleri yaptıktan sonra Çin’de en fazla etnik gruba ev sahipliği yapan Yunnan'ı keşfetmek üzere Yuanyang’a doğru yolculuğa devam. Yol üzerindeki yerel bir lokantada öğle yemeğinden sonra Yi etnik grubu ile birlikte Güney Yunnan’da ağırlıklı bulunan Hani etnik grubunun bir köyünü ziyaret. Akşamüstü ulaşım zorlukları nedeniyle henüz turistik yollardan uzak bulunan Yuanyang kasabasına varış. Yuanyang kasabası, Ailao Dağının eteklerinde, 1570 metredeki yamaçlarından başlayarak, göz alabildiğince uzağa yayılan harika güzellikteki çeltik terasları ile tanınmakta. Gösterişli nakış işleri ve renkli kıyafetleri ile tanınan Hani halkının inşa ettiği ve yaklaşık 1300 senedir özenle koruduğu teraslar, adeta bir mimari harikası. tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan teraslarda gün batımını seyrettikten sonra otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

16 Mart 2021 Salı Yuanyang - Jiangshui

Sabah, gün doğuşunda ışıl ışıl parlayan Çin'in en güzel çeltik teraslarının muhteşem manzaralarını seyretmek üzere hareket. Daha sonra, Jingkou köyü ve renkli pazarında mola. Jiangshui'ye doğru hareket. Yol üzerinde, güneybatı Yunnan'ın en büyük etnik grubu olan Yi'lerin geleneksel bir köyünü ziyaret. Yaklaşık üç buçuk saatlik bir yolculuktan sonra öğle yemeği için Jiangshui'ye varış. Öğleden sonra, tarihi şehrin keşfi sırasında Konfüçyüs Tapınağını ziyaret. Bu tapınak Çinli filozof'un M.Ö. 551 ve 479 tarihleri arasında doğduğu ve öldüğü sanılan Qufu şehrindeki tapınaktan sonra Çin'in ikinci büyük Konfüçyüs Tapınağıdır. Konfüçyüs öğretisi olan konfüçyüsçülük ile Çin kültürünün temelini oluşturuş. Bir kaç köşkten oluşan Zhu ailesinin Qing hanedanından kalma tarih Mirası evinin bahçelerini gezdikten sonra otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

17 Mart 2021 Çarşamba Jiangshui - Stone Forest - Kunming

Kahvaltının ardından kuzeye doğru otobüsle hareket. Jiangshui'nin batısında, Lujiang ile Tachong nehirlerinin kavuştuğu noktada bulunan ve Çift Ejderha olarak bilinip Çin'in en güzel tarihi köprülerinden biri olan, 17 kemerli Shuanglong koprüsünü gördükten sonra taş ormanları olarak tanınan Shilin'e doğru yola devam. Öğle yemeğinin ardından Shilin gezisi. Güney Çin'in nemli tropikal ve subtropikal bölgeleri arasında bulunan ve Libo ve Wulong ile birlikte Dünya Doğa Mirası Listesi'ne alınmış olan Shilin, değişen renkleri ve şekil çeşitliliği ile dünyanın en çarpıcı karstik manzara örneklerinden biridir. Shilin taş ormanı, yaklaşık 400 kilometrekarelik alana dağılan, su ve erozyonunun yarattığı sayısız büyüklü küçüklü kayalar topluluğudur. Akşamüstü Shilin'den 120 kilometre uzaklıktaki Yunnan eyaletinin başkenti Kunming'e varış. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

18 Mart 2021 Perşembe Kunming - Dali

Cangshan Dağı ve Erhai Gölü arasındaki verimli platoda kurulan, 25 farklı etnik grubun yaşadığı ve eşsiz bir kültür mirasına sahip Dali'ye sabah uçuşu ile hareket. Bereketli bir yaylada yer alan Yunnan'ın önemli şehirlerinden Dali, Cangshan Dağı'nın ve Erhai Gölü'nün arasında uzanmakta. Erhai Gölü, Çin'in en büyük yedi tatlı su gölünden biri ve Yunnan eyaletinin ikinci büyük tatlı su gölüdür. Dali'ye varışı takiben Yunnan'ın en güçlü etnik gruplarından biri olan ve kendilerine özgü mimarileri ile inşa edilmiş on yıllardır ayakta kalan evlerinde hala geleneksel yaşam tarzlarını sürdüren Bai'lerin çoğunlukta bulunduğu XiZhou kasabasını ziyaret. Gezinin ardından, Erhai Gölü'nün güney ucunda yer alan Dali'ye dönüş. Yerel bir lokantada öğle yemeğinden sonra, 1400'lü yıllarda Ming Hanedanlığı tarafından kurulan surlarla çevrili, tümüyla bir yaya bölgesi olan Dali'nin tarihi merkezinin keşfi. Akşamüstü, IX. yüzyılda inşa edilen ve Güney Çin'in en eski mimari yapılarından olup, Dali'nin sembolü haline gelen Üç Pagoda Tapınağı'nı ziyaret. Ardından, Dali'nin tarihi şehrindeki otelimize yerleşme. Akşam yemeği yerel restoranda. Geceleme otelde.

19 Mart 2021 Cuma Dali - Lijiang

Sabah, İpek yolunun önemli bir bağlantısı olan, Tibet ve Güney Çin arasındaki eski ticaret yolunun üzerinde bulunan Shaxi Kasabası'na hareket. Burada, Tibetliler kuzeyden gelen düşman istilasına karşı korunma yardımı amacıyla, Güney ve Doğu Çin'de hükmeden Song hanedanının mensuplarına Yunnan çayı karşılığında, meşhur atlarını takas ederlerdi. Himalaya'ların eteklerinde kurulan ve Dali'den sonra en kalabalık Bai etnik grubuna ev sahipliği yapan Shaxi kasabasına varış. Geleneksel bir evde özel hazırlanan öğle yemeğinin ardından eskiden çay ve at pazarının yer aldığı güzel Sideng Meydanı ile tarihi şehrin yürüyerek keşfi. Daha sonra, yeşilin en koyu tonlarının görülebileceği ve tepesinde bulunan zil şeklindeki kaya sebebiyle Zil Kaya Dağı olarak da bilinen Shizhongshan Dağındaki mağara ve kaya oymalarıyla tanınan Zil Kaya Tapınağı'na kadar yürüyüş. Akşamüstü, Çin'in en iyi korunmuş tarihi kasabası Lijiang'a hareket. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

20 Mart 2021 Cumartesi Lijiang

Doğası ve tarihi ile pek çok turistin ilgi odağı olan Lijiang'da doğanın eşsiz manzaralar sunduğu yeşim ejderha anlamına gelen Jade Dragon Dağı'na teleferik ile çıkıp Yak Meadow Tepesi'nde Naxi kadınları tarafından sıcak bir karşılama ile güne başlama. 5000 metre yüksekliği olan bu dağın tepesinde yılın her günü kar görülebilmekte ve bu sebeple Jade Dragon Karlı Dağı olarak da anılmaktadır. Gezi sırasında, Himalaya toplumlarının yaşamında önemli bir yer tutan uzun tüylü yak öküzlerini görebilirsiniz. Ardından Jade Dragon Dağı'nın eteklerinde bulunan ve Naxi halkının yaşadığı Yuhu kasabası ve bitki bilimci Dr Rock'ın bölgede yürüttüğü araştırma süresince çektiği, bölgeye ait fotoğrafların sergilendiği galerilerin gezilmesi. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra Lijiang'ın tarihi mahallelerinin keşfi. tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan tarihi şehir, dağlar ve verimli vadiler ile çevrilmiş. Şehir içinden geçen Yuhe Nehri üzerinde XIV.-XIX. yüzyıllar arasında inşa edilen 350 köprü bulunmakta. Şehrin en yüksek noktasında gün batımını seyri. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

21 Mart 2021 Pazar Lijiang - Shangri La

Kahvaltının ardından Lijiang'dan ayrılıp doğal güzellikler eşliğinde keyifli bir yolculuk ile Tibetlilerin yaşadığı Shangri La'ya hareket. Yol üzerinde, dünyanın en derin nehir kanyonu olan Tiger Leaping Boğazı gezisi. 6300 kilometre ile Asya'nın en uzun, dünyanın Nil ve Amazon'dan sonra üçüncü en uzun nehri olan Yangtze üzerindeki en dar (30 metre) geçiş yeri olan ve suyun içindeki kayalardan birinin kaplan sıçraması şekline benzediği Tiger Leaping "kaplan sıçraması" anlamına gelmekte. Tiger Leaping'de yerel bir lokantada ögle yemeğinin ardından Tibet dilinde "kalpteki güneş ve ay" anlamı taşıyan ve deniz seviyesinden 3200 metre yükseklikte bulunan Deqen Tibet Özerk Bölgesi'nin başkenti Shangri La'ya doğru yola devam. Shangri La'da Tibetlilerin yanı sıra Bai, Naxi, Lisu ve Hui etnik gruplarına da rastlamak mümkün. Yakın bir tarihte turizme açılan Shangri La hem maceraseverler hem de kültür tanımak isteyen seyyahlar için keyifle gezilecek bir bölge. Shangri La'nın tarihi mahalleleri ve yerel pazarını keşfetmek üzere şehir merkezi gezisi. Şehrin dışında, eski bir geleneksel lama manastırı olan otelimize yerleşme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

22 Mart 2021 Pazartesi Shangri La - Chengdu

Eski adı Zhongdian olan Shangri La, Yangtze (Jinsha), Mekong (Lacang) ve Salween (Nujiang) nehirlerinin paralel bir şekilde aktığı bölgede yer almakta. Shangri-La, Amerikalı yazar James Hilton'un 1933'te yazdığı "Kayıp Ufuklar" romanında tasvir ettiği yeryüzü cennetinin adıydı. Sabah, 35 kilometre uzaklıktaki Bita Hai doğal rezervine otobüsle hareket. 3500 metrede, muhteşem manzaraların ortasında uzanan zümrüt rengindeki Bita Hai Gölü'nde keyifli bir tekne gezisi. Daha sonra Shangri La çevresindeki köylerlen geçerek Tibetlilerin yaşam tarzlarını, kültürlerini daha yakından görmek için Tibetli bir aileyi ziyaret. Shangri La'da öğle yemeğinin ardından, 1679 yılında 5. Dalai Lama tarafından Yunnan bölgesinin ilk Tibet Budizmi manastırı olarak inşa edilen Ganden Songzanglin Manastırı'nı ziyaret. 800 keşişin yaşadığı bu manastır 5 katlı olarak inşa edilmiş. Manastırın içindeki duvar resimleri ve ağaç oymaları tam birer sanat eseridir. Shangri La'nın tarihi mahallelerinde serbest zaman. Yerel bir restoranda akşam yemeğinin ardından havalimanına transfer ve bir saat 20 dakikalık uçuşla Sichuan eyaletinin başkenti Chengdu'ya varış. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

23 Mart 2021 Salı Chengdu

Batı Çin'in en önemli ekonomik, ulaşım ve iletişim merkezlerinden biri Chengdu, bir kaç sene evvel Çin'in en yaşanabilir dördüncü şehri seçildi. Bulunduğu verimli ova eskiden beri "Bereketli Topraklar" hatta "Cennet Ülkesi" olarak nitelendirilmekte. Sabah, Sichuan eyaletinin tam ortasında yer alan Chengdu'nun güneyinde, yaklaşık iki saatlik mesafedeki Leshan'a doğru hareket. Çin'deki ilk Budist tapınağı, bu bölgede bulunan ve Dünya Mirası Listesi'ne alınan Emei Dağı'nın güzel ortamında M.S. I. yüzyılda inşa edildi. Geçmişte, başka tapınakları da eklenmesiyle Emei Dağı Budizm'in en kutsal merkezlerinden biri haline gelmiş. Yüzyıllar boyunca, kültürel hazineleri artmış. En dikkate değer olanı Tang Hanedanlığı döneminde, 713-803 yılları arasında sarp bir kayanın cephesinde oyulmuş ve Minjiang, Qingyi ve Dadu adlı üç nehrin birleştiği noktaya yukarıdan bakan Dev Leshan Budasıdır. 71 metre boyuyla dünyanın en büyük Buda heykelidir. Bölgenin muhteşem doğasını ve heykelin büyüklüğünü en güzel açılarda algılayabilmek için Minjiang Nehri'nde tekne gezisi. Öğleden sonra Chengdu'ya dönüş. Akşam yemeğinin ardından, ünlü Sichuan Operası'nın "Yüz Değiştirme" gösterisini izleme. "Bianlian", yani göz kamaştırıcı maske Değiştirme temsili, Sichuan Operası'nın en ünlü gösterisidir. Sichuan Operası'nın ayırdedici özelliklerinden biri olan Bianlian gösterilerinde sanatçılar, sahnede gong ve davul sesleri eşliğinde izleyicilerin farkedemeyeceği bir hızla yüzündeki maskeleri değiştirebilimekteler. Geceleme otelde.

24 Mart 2021 Çarşamba Chengdu - Beijing - İstanbul

Kahvaltının ardından, şehrin yakınlarında bulunan Chengdu Dev Panda Koruma ve Araştırma Merkezi ziyareti için hareket. Tomrukçuluk faaliyetleri yüzünden bitki ve diğer hayvan türleriyle birlikte nüfusu azalan ve doğal yaşam alanı daralan Çin ulusal hazinesinin bir parçası olan dev pandalar, nesli tükenme tehlikesi altındaki türlerin kırmızı listesinde yer almakta. Chengdu ve Qinghai-Tibet Platoları arasındaki Qionglai ve Jiajin dağlarından oluşan 924500 hektarlık bir bölge koruma altına alındıktan sonra, 2006 yılında Dünya Mirası Listesi'ne alınmış. Koruma altındaki bölge 7 doğa rezervini ve 9 parkı barındırmakta. Chengdu Dev Panda Koruma ve Araştırma Merkezi, Birleşmiş Milletler Çevre Programı tarafından 500 önemli küresel çevre kurumundan biri ilan edilmiş. Dev pandaları yakından görüp hakkında her şeyi öğrenebileceğiniz, bambu ormanları ve çok sayıda ağaç türünü de görebileceğiniz gezinin ardından Chengdu'ya dönüş. Şehrin en iyi korunmuş, en büyük Budist tapınağı ve Zen Budizm'i için en önemli yerlerden biri olan Wenshu Tapınağı'nı ziyaret. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından restore edilmiş ve hareketli geleneksel ara sokaklarda gezinti. Oteldeki odalarınızı dönüş yolculuğunuza rahatça hazırlanabilmeniz için transfer saatine kadar kullanabilirsiniz. Akşamüstü otelden hareket ederek havaalanına transfer ve Çin Hava Yolları ile saat 18:10'da hareketle 20:55'te Beijing'e varış.

25 Mart 2021 Perşembe İstanbul

Türk Hava Yolları saat 00:50'de hareketle saat 06:25'te İstanbul'a varış.
Hanoi:Pan Pacific 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Tren Yolculuğu:Fanxipan Ekspres Treni
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Sapa:Victoria Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Yuanyang:Yunti Hotel 3 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Jianshui:Li An Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Kunming:New Era Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Dali:Lanscape Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Lijiang:Ivy Garden Resort Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Sangri La:Old Town Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Chengdu:Jinyu Sunshine Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Hanoi; Kunming/Dali; Shangri La/Chengdu/Beijing/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 1 gece Hanoi - Lao Cai treninde iki kişilik kompartmanda konaklama;
 • 1. günden 13. güne kadar 13 akşam yemeği;
 • 2. günden 14. güne kadar 13 öğle yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi**.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 75 $ düşünmek gerekir.

Vize

Vietnam ve Çin için vize işlemleri acentamız tarafından yürütülecektir. İşlemlerin yapılabilmesi için pasaport bilgilerinizin
01 Şubat 2021 tarihine kadar acentamıza iletilmesi ve pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.