Kuzey Ege'nin İncisi Gökçeada

BAŞTAN BAŞA ANADOLU  2 GECE
12 Kasım 2021 - 14 Kasım 2021
2 Gece / 3 Gün - 2 Akşam Yemeği + Tüm Turlar dahil
otobüs ile
Katılımcı Sayısı 14 Kişi ile sınırlıdır.
Bilgi ve rezervasyon için:
WatsApp: 0 533 5953049
Tura Katılabileceğiniz Şehirler:İstanbul ve Gelibolu buluşmalı olarak tüm şehirlerden
Gezilecek Yerler : Gökçeada - Zeytinli Köyü - Bademli Köyü - Kaleköy - Dereköy - Tepeköy - Barbare Bağlarında Akşam Yemeği
Tur Tarihi :12 Kasım 2021
KALAN YER : 9+ Kişi
Tur Kategorisi : Standart
Kişi Başı :
1.845 TL
Tek Kişi Farkı :
450 TL
3. Kişi :
1.745 TL
Ege Denizi' nin mavisini, zeytin ve defne ağaçları ile bezeli köylerinin yeşili ile buluşturan Gökçeada. Adanın sınırlarına sığmayan zengin tarihi, ıssız yamaçlarında insanı kucaklayan manzarası ile gidilmesi, görülmesi gereken bir yer Gökçeada. Bu gezimizde, eski Rum köyleri, Ege' ye özgü lezzetleri ve eski/yakın tarihiyle Türkiye' nin en büyük adası olan Gökçeada' yı keşfe çıkıyoruz.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Gökçeada'nın tarihi atmosferinin ve yapılarının Lalehan UTKAN rehberliğinde keşfi;
 • Gece yolculuğu yapmadan Gökçeada da bir hafta sonu;
 • Gökçeada'nın, yöresel lezzetlerini tadacağınız akşam yemeği;
 • Gökçeada'nın en güzel gün batımı seyri;
 • Dünüş yolunda, size yol sürecini hissettirmeyecek Barbare Bağları akşam yemeği molası;
 • Barbare Bağları'nın, bağbozumu ambiansında, şarap tadımlı son akşam yemeği;

12 Kasım 2021 Cuma İstanbul - Gökçeada 345 km.

Sabah, 06:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden, 07:00'de Mecidiyeköy, Aslı Börek Önünden, 07:15'de Bakırköy, Ömür Durağından (E-5 üzerinde) Gelibolu'ya doğru hareket. Trakya' nın bereketli toprakları ve ayçiçek tarlaları arasından yapacağımız keyifli bir yolculuk sonrasında Kabatepe Limanı' ndan 13.00 feribotu ile Gökçeada' ya doğru yola çıkıyoruz. İlk gün öğlen yemeğimiz serbest. İsteğe göre feribotun büfesinden yararlanabilir ya da kendi hazırlamış olduğumuz sandviçleri tercih edebiliriz. Hava koşullarına göre 1.5 - 2 saat süren bir deniz yolculuğu sonunda Gökçeada' ya varıyoruz. Ada merkezinde kısa bir tanıtım yürüyüşü sonrasında market alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Köylerde market, bakkal vs. olmadığı için, son dakika ihtiyaçları açısından bu serbest zamanı değerlendirebilirsiniz. Alışveriş sonrasındaki ilk durağımız, eski adı Glika olan Bademli Köyü. Köy sokaklarında yürüyüş sonrasında, Kaleköy' e geçiyoruz. Kaleköy, denize kıyısı olan nadir yerleşimlerden biri. Limanda yürüyüş sonrası köyün sırtlarına doğru tırmanmaya başlayarak, merkezdeki Azize Marina Kilisesi' ni görüyoruz ve köyün en tepe noktasındaki kale kalıntısına çıkıyoruz. Eşsiz bir Samothraki ve gün batımı bizi bekliyor bu noktada. Ege' nin masmavi sularına karşı güneşi batırırken sizler için şarap ikramımız olacak. Serbest olan ilk akşam yemeğimizi, bu eşsiz manzaraya karşı açıkhava pikniği olarak tasarladık. Dileyenler, limandaki restaurantları da tercih edebilir. Konaklamamız Kaleköy' de.

13 Kasım 2021 Cumartesi Gökçeada'nın Keşfi 50 km.

Sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve renkli cafeleri ile adanın en gözde köylerinden biri olan Zeytinli' ye gidiyoruz. Köy gezisi ve kahve molasından sonra, Gökçeada' nın batısında yeralan Dereköy' e geçeceğiz. 1980' li yıllara kadar, Türkiye' nin en büyük köyü olarak kabul edilen Dereköy, "Hayalet Köy" olarak anılıyor şimdilerde. Metruk ve terkedilmiş evlerin arasında yürüyüş sonrası, adanın en az rüzgar alan yerindeki Laz Koyu' na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 15 dakika süren bir yolculuk sonrasında, kendimizi Ege' nin mavi sularına bırakmaya hazırız artık. Yüzme molası sonrasında otelimize dönüyor ve adadaki son gecemizi unutulmaz kılacak akşam yemeği için hazırlanıyoruz.

14 Kasım 2021 Pazar Gökçeada - İstanbul 345 km.

Sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Rotamız Tepeköy' e doğru. Adından da anlaşılacağı üzere, adanın yüksek rakımlı köylerinden biri olan Tepeköy' ün eski adı Agridia. Panagia şenliklerinin en yoğun yaşandığı köylerden biri olan Tepeköy' ün spesiali kaymaklı böreği tadıyoruz mutlaka. Öğlen saatlerinde yeniden Gökçeada'nın merkezindeyiz. Sevdikleriniz için yapacağınız hediyelik alışverişi için serbest zaman veriyoruz ve 15.00 feribotu ile Kabatepe' ye dönüyoruz. İstanbul' a varmadan önceki son durağımız Tekirdağ olacak. Barbare Bağlarındaki akşam yemeği ve şarap tadımı sonrasında 23.00 civarı İstanbul' a varıyor ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki gezimizde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.
Gökçeada: Aliş Butik Otel Butik Otel
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Covid-19 salgınının neden olduğu kargaşadan dolayı, 2021 ve 2022 senelerine özel olarak tura kayıt şartlarında değişiklikler yaptık:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini, yurt içi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar, yurt dışı gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
* Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • Konforlu özel tur otobüsüyle seyahat;
 • 1.Gün, günbatımında şarap ikramı;
 • 2. Gün, Ada'nın merkezinde, yerel akşam yemeği;
 • 3 Gün, Barbare Bağlarında, şarap tadımlı akşam yemeği;
 • Aliş Butik Otelde Oda+Kahvaltı konaklama;
 • Kulaklık ve dinleme cihazı;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Tüm bahşişler;
 • İptal ve Sağlık içerikli Seyahat Sigorta Paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Programda dahil olarak belirtilmeyen yemekler;
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Her türlü kişisel harcama;

* Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır. 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.