Japonya'nın Muhteşem Kış Manzaraları

YURT DIŞI TURLAR  9 GECE
22 Ocak 2025 - 31 Ocak 2025
9 Gece / 10 Gün - 14 Yemek + Tüm Turlar dahil
Emirates H. Yolları ile
Katılımcı Sayısı 20 Kişi ile sınırlıdır.
Gezilecek Yerler : Tokyo - Kawaguchiko Gölü - Fuji Dağı - Japon Alpleri - Matsumoto - Obuse - Nagano - Kar Maymunları ile Jigokudani Tabiat Parkı - Takayama - Shirakawa go Geleneksel Köyü - Kanazawa - Kyoto - Fushimi Inari Taisha Tapınağı - Nara - Osaka - Skytree Kulesi - Itchiku Kubota Sanat Müzesi - Hokusai Müzesi - Yüce Zenkoji Tapınağı...
Tur Tarihi : 22 Ocak 2025
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
4825 $ (157675TL)
Tek Kişi Farkı :
455 $ (14869TL)
Kışın Japonya bir başka güzel! Japonya'ya yapacağınız bu seyahat, ülkenin olmazsa olmazı Tokyo ve Kyoto'nun yanı sıra, ancak kış aylarında yaşayabileceğiniz bazı deneyimleri de içermekte. Ülkenin en büyük adası olan Honshu'nun orta ve batı bölgelerini bembeyaz kar örtüsüyle kaplayan kış mevsimi, muhteşem bir doğa, sıcak suların içinde oynaşan "Kar Maymunları", uzakta kaldıkları için gelenekleriyle birlikte iyi korunmuş ilginç tarihi köy ve kasabalar gibi pek çok güzelliği ortaya çıkarmakta. Kanto bölgesindeki doğu kıyısından başlayan güzergah, adanın dağlık iç kesimlerinde yer alan Japon Alpleri'nden geçerek batı kıyılarına ulaşacak ve Kinai ovasında bitecek: gelenekleri ve fütüristik mimarisi ile dünyadaki en çekici başkentlerden biri olan Tokyo; karla kaplı kutsal Fuji Dağı'nın göz alıcı manzarası; doğal güzelliğe sahip özel bir yer olarak belirlenen Kawaguchiko Gölü; Japonya'nın Ulusal Hazinesi Matsumoto Kalesi; Edo Dönemi'nin ünlü "Ukiyo-e" ressamı Katsushika Hokusai Müzesi ile Obuse kasabası; 1998 Kış Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapan ve kalbinde ülkedeki sayılı haç mekanlarından biri olan yüce Zenkoji Tapınağı'nın bulunduğu şehir Nagano; "Kar Maymunları" diye bilinen meşhur Japon makakları; Edo Dönemi'nden kalma ve türünün tek örneği olan hükümet binasının bulunduğu, eski Japonya atmosferini hala muhafaza eden geleneksel kasaba Takayama; Japonya'da türünün nadir örneklerinden meşhur "Gassho" tarzı geleneksel evleriyle büyüsüne kapılacağınız, eski Japonya'yı anımsatan ve en geleneksel yaşam tarzlarını barındıran kırsal alandaki Dünya Mirası Shirakawa-go köyü; Japonya'nın en güzel üç bahçesinden biri olarak kabul edilen Kenrokuen; kışın görsel bir şölene dönüşen "başkentlerin başkenti" Kyoto; doğası ve kırmızı "torii"leri ile efsanevi Fujimi İnari Tapınağı; kendine has canlılık ve enerjisi ile Osaka...
Japonya'nın geleneksel bölgelerinin, saklı cennetlerinin ve muhteşem kış manzaralarının keyfini çıkarıcağınız bir seyahat!

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Nagano bölgesinde Aralık ayından Mart ayına kadar genellikle kar vardır. Makakları ziyaret etmek için en uygun dönem ise Ocak ve Şubat aylarıdır. Park yıl boyunca açık olmasına rağmen, karların ortasındaki sıcak suların keyfini çıkaran makaklar (Japon şebekleri), bu dönemde çok fotojeniktir.
 • Dünya Mirası Listesi'nde yer alan 1000 yıldan fazla bir süre boyunca Japonya'ya başkentlik yapmış Kyoto, tarihi anıtları ile kadim Nara, yüce Fuji Dağı ve zamana meydan okuyan olağanüstü atmosferiyle Shirakawa Go tur programımızın içinde yer almakta.
 • Tokyo'da Skytree Kulesi gezisi.
 • Obuse şehrindeki ünlü gravür sanatçısı Katsushika Hokusai Müzesi gezisi.
 • Japonya'da Budizm inancının ilk merkezi olan heybetli Zenkoji Tapınağı'nda arındırıcı ateş ritüeli deneyimi ve çay töreninin özü olan Matcha deneyimi.
 • Konforlu özel tur otobüsü.
 • Kanazawa'dan Kyoto'ya, Shinkansen Mermi Tren ve Thunderbird (Gök Gürültüsü Kuşu) adlı ekspres tren ile seyahat.
 • Konaklamalar konforlu dört yıldızlı otellerde. Kawaguchiko ve Takayama'daki otellerde kaplıca (onsen) bulunmaktadır.
 • Japonya'da hava koşulları bölgeden bölgeye değişiklik gösterir: Doğu kıyıları genelde ılıman ve nemli okyanus iklimine hâkim olup, iç kesimlerde ise soğuk ve kara karşı hazırlıklı olmak gerekir.
 • Kırsal kesimlerde yemekler Japon mutfağının farklı lezzetlerinden oluşacak.

22 Ocak 2025 Çarşamba İstanbul - Dubai

İstanbul Havalimanı'ndan, Emirates Hava Yolları'nın EK 122 no.lu uçuşu ile saat 20:05'te Dubai'ye hareket.

23 Ocak 2025 Perşembe Dubai - Tokyo

Saat 01:20'de Dubai'ye varış ve buradan saat 02:55'te Tokyo'ya hareket. Saat 17:20'de Tokyo Narita Havalimanı'na varış ve karşılama. Geniş Kanto Ovası'ndan adını alan Kanto bölgesinin güneyinde, Körfezi'nin kıyısındaki Sumida Nehri'nin ağzında yer alan Tokyo'ya transfer. Yerel bir restoranda akşam yemeğinden sonra, şehir merkezine transfer. Çok eskilere dayanan bir yerleşim bölgesinde bulunan ve ülkenin en büyük şehri olan Tokyo, bilindiği gibi Japonya'nın başkenti olup dünyanın en büyük, en kalabalık metropollerinden biridir. Dünyaca ünlü Japon şirketlerinin ekonomik merkezi olan ve dünyanın en büyük finansal merkezleri arasında yer alıp, eski ve yeni mimarisi, geçmişine bağlı gelenekleri ve geleceğe yön veren teknolojisi, ışıl ışıl caddeleri, telaşlı ve koşuşturmaca içerisindeki insanlarıyla Japonya'nın en ilginç kenti Tokyo'ya varışı takiben Daiba adasında yer alan otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelde.

24 Ocak 2025 Cuma Tokyo

Tokyo, 1868 yılına kadar "Edo" adı ile tanınmıştı. Küçük bir kale olan Edo, 1603 yılında iç savaşı kazanan ve Japonya'yı kendi idaresi altında birleştiren Şogun Tokugawa Ieyasu tarafından Japonya yönetiminin başkenti yapılır. 1868'de Şogun yönetimine son veren Meiji adlı Japon imparatoru, Kyoto'dan Edo Kalesi'ndeki eski şogun sarayına taşınarak, Edo'nun adını "doğudaki başkent" anlamına gelen Tokyo ile değiştirir. Tokyo'nun büyük bir kısmı 1923'teki büyük Kanto Depremi'nde ve 1945'teki ABD bombardımanlarında yıkılmış. 1950'lerden sonra ülke ekonomisi ile birlikte hızlı bir büyüme gösteren Tokyo, dünya çapında bir iş merkezi ve Japonya'nın kültür odağı olur.
Kahvaltıdan sonra, geleneksel ahşap evler ve Meiji döneminden kalma taş yapıların yanı sıra gökdelenlerden oluşan bir mimari çeşitliği sunan Tokyo şehir turu için hareket. İlk olarak, "Tsukiji dış pazarı" gezisi. "İç Pazar" olarak da bilinen ve ton balığı mezatlarıyla ünlü Tsukiji Balık Pazarı'nın toptan satış pazarı 2018 yılında kapandı ve Toyosu'daki yeni yerine taşınarak Toyosu pazarı olarak yeniden açıldı. Çok sayıda mağaza ve restoranın bulunduğu Tsukiji'nin dış pazarı ise kapanmadı ve faaliyetlerine devam ediyor. Japonya'nın en iyi toptan gıda pazarı olan ve Japonya'nın "yemek merkezi" olarak nitelendirilen Tsukiji dış pazarında her türlü geleneksel Japon yemeğiyle karşılaşabilirsiniz. Daha sonra, Shibuya ve Harajuku semti arasında yer alan, Japon gençler arasında popüler olan Takeshita Dori Sokağı; Tokyo'nun en büyük ve en güzel parklarından Yoyogi Parkı'nda 1912 yılında ölen ve Kyoto'da gömülü olan İmparator Meiji ve İmparatoriçe Shoken'e ithaf edilen Shinto (Şinto) mabedi Meiji Tapınağı gezileri. Ardından şık Omotesando bölgesi ve Tokyo'nun kalbi olan genç, trendy Shibuya bölgesinde bir gezinti. Burada bulunan "Shibuya Crossing", dünyanın en yoğun yaya geçidi olarak görsel bir şölen sunmakta. Yerel bir restoranda öğle yemeği aldıktan sonra, Japonya'nın önemli hac merkezlerinden meşhur Asakusa'daki devasa Sensoji Tapınağı'nı ziyaret. Budist merhamet tanrıçası Kannon'a adanmış olan Sensoji Tapınağı, 1.400 yıllık geçmişiyle Tokyo'nun en eski ve en ünlü tapınağıdır. Daha sonra, Asakusa'nın çivarındaki Japon hediyelik eşyaların satıldığı, yan yana sıralanmış sayısız dükkanları ile meşhur ve bir yaya yolu olan renkli Nakamise sokağında gezinti. Tokyo'nun lüks alışveriş bölgesi Ginza'nın ana caddesinin keşfinden sonra, nefes kesen yüksekliğiyle Tokyo'nun simgesi Skytree Kulesi gezisi. 634 metre yüksekliğiyle ve 2012 yılında tamamlanan yayın kulesi Skytree, Japonya'nın en yüksek kulesidir. Başkentin 360 derecelik panoramik görüntüsünü sunan Tembo seyir terasına çıkış (350 m). Son olarak başkentin sembolleri arasına giren göz alıcı Rainbow Bridge asma köprüsü manzaralı Odaiba Adası'nda yerel bir restoranda akşam yemeği. 1990'larda inşa edilen ve anakarayı Tokyo Körfezi'ndeki Odaiba (Daiba) yapay adasına bağlayan Gökkuşağı köprüsü, başlı başına bir turistik cazibe merkezidir. Gece vakti şehrin ışıl ışıl, muhteşem manzarasının tadını çıkarıcağınız yerel bir restoranda akşam yemeği. Geceleme otelde.

25 Ocak 2025 Cumartesi Tokyo - Kawaguchiko Gölü

Japonya'nın en gelişmiş, kentleşmiş ve sanayileşmiş bölgesi olan Kanto'nun ardından, yolculuğun sonraki dört günü Japon takımadalarının ortasında yer alan ve Honshu'nun merkezi bölgesi olan ve Japon Denizi'nin kıyısına kadar uzanan Chubu'da devam edecek. Sabah, Fuji-Hakone-Izu Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan, Dünya Mirası listesindeki Fuji-san Kültür Alanı'nın bir parçası olan Kawaguchiko Gölü'ne doğru yola çıkış. Fujigoko olarak bilinen Fuji Beş Göller bölgesi Kawaguchiko, Yamanakako, Saiko, Shojiko ve Motosuko göllerinden oluşmakta. Bu beş gölün arasında en popüleri olan Kawaguchiko, Yamanakako'dan sonra Fujigoko'daki ikinci büyük gölüdür. Ebediyeti temsil eden ve halk tarafından kutsal kabul edilen "Fuji-san" ın mükemmel konik tepesi, yılın yarısından fazla sürede kar ile kaplıdır. Eski çağlardan beri bu dağ hakkında sayısız siirler yazılmış, resimler yapılmış. 3776 metre ile ülkenin en yüksek dağı olan Fuji-San Japonya'nın simgesi haline gelmiş. Tüm zamanların sanatçılarına ilham veren Fuji Dağı'nı görmek için en iyi zamanın kış olduğu söylenir. Fuji Dağı'nın görünürlüğü Kasım ve Şubat ayları arasında en yüksek seviyededir çünkü yaz aylarındaki bulutların ve pusun ardından nadiren görülebilmektedir. tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan Fuji Dağı'nı keşfetmek üzere panoramik "Kachi Kachi" teleferikle 1.075 metreye kadar çıkış. Hava açık olduğu takdirde, Tenjo Dağı'nın zirvesine yakın olan tepeden Kawaguchi Gölü, Fuji Dağı ve Güney Alpleri'nin geniş manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Japonya'nın bir hayatın çalışmasını sergileyen Itchiku Kubota Sanat Müzesi'ni ziyaret. Kubota Itchiku (1917-2003), Muromachi Dönemi'nde (1333-1573) kimonoyu özenli bir şekilde süslemek için kullanılan "Tsujigahana" ipek boyasının kayıp sanatını yeniden canlandıran sanatçıydı. Son derece ilgi çekici kimono müzesi gezisinden sonra, Kawaguchiko gölünün kuzey kıyısında bulunan Fuji Dağı'nın başka açıdan görülebildiği Oishi Parkı'nda kısa bir yürüyüş. Akabinde, huzurlu Fujikawaguchiko kasabasında, Fujikawaguchiko kaplıcalarında bulunan otelimize yerleşme. "Onsen" kaplıca suyu Kawaguchiko Gölü'nün kaynağından gelmektedir. Otelde alınacak akşam yemeğinden sonra, arka planda Fuji Dağı ile ve her yıl düzenlenen kış etkinliği Kawaguchiko havai fişek gösterisi izleme. Geceleme otelde.

26 Ocak 2025 Pazar Kawaguchiko Gölü - Obuse - Jigokudani Tabiat Parkı ve Kar Maymunları - Nagano

Kahvaltının ardından, "Japonya'nın Çatısı" olarak bilinen Nagano vilayetine doğru yola çıkış. Üç saatlik bir yolculuğun ardından, Nagano vilayetinin kuzeyinde bulunan Japonya'nın Kestane başkenti Obuse Kasabasına hareket. En çok "Kanagawa'daki Büyük Dalga" adlı "ukiyo-e" gravür baskısıyla tanınan Edo Dönemi ünlü gravür ressamı Katsushika Hokusai (1760-1849), hayatının son yıllarını Obuse'de, zengin bir yerel tüccar ve sanat meraklısı olan hamisi ve öğrencisi Takai Kozan ile birlikte geçirmiştir. Yüzen dünya (Ukiyo) ve resim (-e) kelimelerinin birleşiminden oluşan "Ukiyo-e" sözcüğün anlamı, dönemin yaşam biçimi ve felsefesiyle yakından ilişkilidir. Öğle yemeğinden sonra, sanatçının çok sayıda eserinin bulunduğu Hokusai müzesi ve Hokusai'nin en büyük tavan resmini barındıran Ganshoin Tapınağı ziyaretleri. Hokusai, 1848 yılında 89 yaşındayken tapınağın tavanına "Her Yöne Bakan Anka Kuşu" resmini çizdi. Efsanevi kuşun gözleri, nerede durursanız durun sizi takip ediyor gibi görünüyor. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, "Kar Maymunları" diye bilinen meşhur Japon şebeklerini (Macaca fuscata) ziyaret etmek üzere Nagano'dan yaklaşık yarım saat mesafedeki Jigokudani Snow Monkey Parkı'na doğru yola devam. Parkın bulunduğu Jigokudani, "cehennem vadisi" anlamına gelmekte. Bu isim volkanik aktiviteye sahip tüm Japon vadileri için ortak kullanılmakta. Japon Makakları'nın, bu bölgede çağlar boyunca doğal olarak yaşadıkları ve 1964 yılında bir koruma alanı olarak kurulan Jigokudani Parkı, ziyaretçilere eşsiz bir deneyim sunmakta. Parkın girişinden sonra, yaklaşık 30-40 dakikalık bir yürüyüşün ardından kaplıca alanına varış. Yılın neredeyse üçte biri karla kaplı olan parkı kış aylarında ziyaret edeceğiniz için uygun kar botu ve kıyafeti giydiğinizden emin olun. Burada, doğal parkın sakinleri olan makak maymunlarnı sıcak su havuzunda termal keyfi yaparken görebilirsiniz. Sıcak suda gevşeyen maymunların davranışlarını izlemeyi çok seveceksiniz. İnsanlara alışık olan maymunlar çok yakın gözlemlenebilir ve ziyaretçileri neredeyse görmezden gelirler. Fakat ziyaretçilerin güvenliği için parkın kurallarına uymak gerekmekte. Doğal olarak maymunlara dokunmak veya beslemek yasaktır. Sabah dağdan inen maymunlar birkaç saat kaplıcalarda geçirdikten sonra öğleden sonra dağa dönerler. Geziden sonra, bir saat mesafede bulunan, dağlık bir bölgede yer aldığından birçok kaplıca ve kış sporları tesisine ev sahipliği yapan Nagano'ya hareket. Görkemli zirvelerle çevrili vilayetin başşehri Nagano, 1972'deki Sapporo Olimpiyatları'ndan 26 yıl sonra Şubat 1998 yılında düzenlenen ve Japonya'da yapılacak ikinci Kış Olimpiyatları olan XVIII. Kış Olimpiyat Oyunları ile ünlüdür. Panoramik şehir turundan sonra şehir merkezindeki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

27 Ocak 2025 Pazartesi Nagano - Matsumoto - Takayama

Nagano aslında, 1707 yılında yeniden inşa edilen, büyük önem taşıyan Zenkoji Tapınağı etrafında gelişen bir şehridir. VII. yüzyıla dayanan tapınak, Budist dininin Japonya'ya ilk tanıtıldığı dönemde Kore'den ülkeye getirilen ilk Budist heykelini barındırmaktadır. Sonsuz Işık ve Sonsuz Yaşam Budası Amitabha heykeli VI. yüzyılda Budizm karşıtı bir grup tarafından gömülmüş. Neyse ki, Yoshimitsu Honda tarafından kurtarılarak Zenkoji Tapınağı'na yerleştirilmiştir. 654 yılından bu yana tüm gözlerden (baş rahibi dahil) saklanarak gizlilik içinde kalmıştır. Kamakura döneminde (1185-1333), Amitabha'nın halk için bir somutlaştırma ve ibadet figürü olarak hizmet edebilmesi için ikinci bir heykeli yapılmış. "Maedachi Honzon" olarak bilinen bu heykel, yedi yılda bir adanmış "Gokaicho" yani açığa çıkarma töreni sırasında halka sergilenmektedir. Tapınağın heybetli ana binası ulusal hazine niteliğindedir. 1400 yıldan uzun bir süredir hacıların ve ziyaretçilerin ilgisini çeken Zenkoji'yi Japonya'daki diğer tapınaklardan farklı kılan, başka bir yerde bulmakta zorlanacağınız çeşitli ruhani deneyimlerin yapıldığı bir yerdir. Burada hem zihni hem de bedeni arındırırken negatif enerjileri yok etmek için "Gomataki" ateş ritüeline katılmak için nadir bir fırsatınız olacak. Üzerinde dualar ve dilekler yazılı tahta çubukları (Goma-gi) yakan rahip, Budist vecizeleri olan "Sutra"ları tutkuyla okudukça ateş gittikçe büyür. Ayrıca "Maccha" çay törenini de deneyimleme olanağınız da olacak. Çay töreninde ağırlıklı olarak Zen Budizmi'nin etkisi görülür. "Zen", diğer Budist okulların arasından aydınlanma amacıyla yapılan meditasyona verdiği önemle ayırt edilir. Meditasyon anlamına gelen Çince "Zuochan" ve Japonca "Zazen" kelimeleri Ch'an/Zen kelimesinden türetilmiştir. Bu nedenle Zen, Budizm'in bir koludur. Törenin amacı bu yolla ruhu aydınlatmaktır ve doğallığın yanı sıra sükunet, sadelik estetik ve zarafetle örülü bir arınma sürecidir. Eski Japonların dediği gibi, "cha-Zen ichimi" yani "Zen ve çay aynı tada sahiptir." Öğle yemeğinden sonra, vilayete bağlı ve kalesi ile ünlü Matsumoto'ya hareket. Beş katlı ana kulesi ile Matsumoto Kalesi, "Japonya'nın Ulusal Hazineleri" olarak belirlenen beş kaleden biridir. Koyu ahşap cephesi sebebiyle halk arasında "Karga Kalesi" diye anılır. Kazumasa Ishikawa'nın yönetimi altında 1594 civarında tamamlanan yapı, Japonya'da günümüze dek ayakta kalan ve Edo döneminden (1603-1868) önce yapılan 12 kaleden en eski beş katmanlı ve altı katlı olması sebebiyle önem arz eder. Matsumoto Kalesi'nin efendilerine 1600'lü yıllardan itibaren Akutagawa Ailesi'nden ninjalar hizmet etmiş. Akutagawa Klanı, ninja dünyasının en ünlü dövüş sanatının tekniklerinden biri olan, "Gizli Teknikler" ve "Sessiz Savaş" gibi anlamlara gelen shinobi-no-jutsu'nun (ninjutsu) Koga (Koka) stiline bağlıydı. Gezinin ardından, Takayama'ya hareket. Japon Alpleri'nde yer alan şehir, iyi korunmuş tarihi yapıları ve çevresiyle "Küçük Kyoto" olarak bilinmekte. Japon Alpleri, Honshu'nun orta ve en geniş kısımları boyunca kuzeyden güneye doğru uzanan bir dizi volkanik tepeden oluşur. Engebeli görünümleri ve güzelliğiyle genellikle Avrupa'daki Alpler ile kıyaslanır. Dağlardaki uzak konumu nedeniyle Takayama, tarihinin büyük bölümünde Japonya'nın diğer bölgeleriyle iletişimi olmadığı için, eşsiz ve geleneksel atmosferini çok iyi korumuş. Gelenek ve nostalji hissi yaratan tarihi kasabanın keşfi. Sokaklarda yürürken, çok sayıda dükkanın saçaklarından sarkan ve "sake" (pirinç rakısı) satıldığının işareti olan büyük sedir topları görebilirsiniz. Gezinti esnasında, Takayama Jinya'yı ziyaret. Değerli kereste kaynakları nedeniyle Hida Bölgesi, 1692 yılında Şogun Tokugawa Ieyasu'nun kontrolü altına alındı. Takayama Jinya, Edo'dan (Tokyo) gönderilen valilerin ikametgahı ve hükümet binası olarak 1969 yılına kadar hizmet verdi. Tarihi bina kompleksinde idarî ofisler, resmi daireler, makam sahiplerinin yaşam alanları, toplantı salonları ve konuk odalarının yanı sıra ilginç bir mahkeme salonu da bulunmakta. Ana binanın yanında, 1600'lü yıllarda inşa edilen ve vergi olarak ödenen pirinci depolamak için kullanılan büyük ambarda günümüzde feodal beylerin eşyalarını ve resmi belgeleri sergilenmekte. Takayama Jinya, Japonya'da bir zamanlar var olan 60 yerel yönetim binasından geriye kalan tek örnektir. Gezinin ardından, Japonya'ya özgü bir konaklama türü "ryokan"a yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

28 Ocak 2025 Salı Takayama - Shirakawa Go - Kanazawa - Kyoto

Kahvaltının ardından, Japonya'nın geleneksel manzarasını hissedebileceğiniz, bölgeye kendine has bir lehçe konuşan Takayama halkını görebileceğiniz Miyagawa sabah pazarında kısa bir gezinti. Bu pazar 1800'lü yılların başında Takayama Betsuin Tapınağı içerisinde ipekböcekçiliği için kurulan bir dut ağacı pazarı olarak ortaya çıkmış. Günümüzde pazar, Takayama şehrinin merkezinden geçen Miya Nehri boyunca uzanmaktadır. Gıda maddelerinin yanı sıra, geleneksel el sanatları ve hediyelik eşyalar da doğrudan zanaatkârlar tarafından satılmaktadır. Ardından, Gifu vilayetinin kuzeybatısında yer alan ve zaman kavramının unutulduğu Shirakawa-go'nun kırsal bölgesine doğru yola çıkış. Yüksek dağları ve yoğun kar yağışının oluşturduğu doğal ortamı nedeniyle, komşu bölgelerle etkileşimi sınırlı kalmış. Ancak bu ortam, farklı bir kültürel yapının ve yaşam tarzlarının geliştirilmesine neden olmuş. Tarihi, doğası, mimarisi, havasının sayesinde Dünya Mirası Listesi'ne alınan Shirakawa-go'nun esas özelliği, yoğun kar yağışı dayanacak şekilde tasarlanıp, dua ederken bir araya getirilen iki ele benzemesinden dolayı "gassho" olarak adlandırılan, Japonya'da türünün nadir örneklerinden, kendine özgü dik eğimli, kalın saz çatılı ahşap evlerdir. Bu yapı tarzı, bölge çok kar yağışı aldığı için karın çatıda birikmeden aşağı düşmesini sağlamakta. En eski evler, ipek ve barut üretiminin geliştiği Edo döneminde, 1700'ler civarında inşa edilmiş. Üç kattan oluşan bu evlerin üst katı ipek böceği yetiştirmek ve ipekçilik yapmak için kullanılırdı. 1800'lerden 1900'lerin başına kadar, evlerin tasarımı köyün çevresinde görülen haliyle gelişmiş. Bazı evler halen aile pansiyonu olarak işletilmekte. Shiroyama panorama noktasında Shirakawa-go'nun yükseklerden harika manzarasını seyrettikten sonra gassho tarzı Ogimachi köyünün keşfi ve burada bulunan Gassho-zukuri Minkaen açık hava müzesini ziyaret. Sanki bir rüyanın içindeymişçesine büyüsüne kapılıcağınız köyün gezisinin ve yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Kenrokuen Bahçesi'ni ziyaret etmek üzere Ishikawa vilayetinde, Japon Denizi yakınında bulunan Kanazawa'ya hareket. Edo Dönemi'nde Kanazawa, Tokugawa'dan sonraki en güçlü feodal beylik idi. Kanazawa Kalesi'nin dış bahçesi olan Kenrokuen ise Japonya'nın en güzel üç bahçesinden biri olarak kabul edilir. İsmi, mükemmel bahçenin altı temel özelliğini ifade etmekte: ferahlık, inziva, yapaylık, sanat, bol su ve manzara. Bu bahçenin kış manzarası müthiş çekicidir. Buradaki ikonik Kotoji-toro taş feneri Kenrokuen Bahçesi'nin ve hatta Kanazawa'nın simgesidir. Geziden sonra tren istasyonuna transfer. Japonya dünyanın en gelişmiş ulaşım sistemlerinden birine sahiptir. Tek başına tren yolu sistemi bile neredeyse gidilebilecek tüm noktaları kapsar. Hokuriku Shinkansen Mermi Tren ve "Thunderbird" adlı ekspres tren ile Kansai bölgesinde bulunan Kyoto'ya hareket. Fukui ve Kyoto üzerinden Kanazawa ve Osaka arasında rahat ve hızlı hizmet veren, mitolojik gökgürültüsü kuşundan adını alan "Thunderbird" treni çarpıcı bir dış görünüme sahiptir. Keyfli bir yolculuktan sonra Japonya'nın en güzel şehirlerinden biri olan Kyoto'ya varış. Şehir merkezindeki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
Not: Büyük bagajlarınız Takayama'dan Kyoto'daki otelimize kara yolu ile ulaştırılacaktır. Böylece yolcuların Shinkansen ve Thunderbird ekspres trenlerinde bagajlarını taşımalarına gerek kalmayacaktır.

29 Ocak 2025 Çarşamba Kyoto

Eski zamanlardan beri müreffeh bir bölge olan Kansai (Kinki), Kanto bölgesinin ardından ekonomik ve nüfus bakımından Japonya'nın ikinci önemli bölgesidir. Bölgenin Japonya tarihinde önemli bir yere sahip olması ve savaş veya doğal afetler sonucunda hasar görmemeleri nedeniyle diğer bölgelerden daha fazla Dünya Mirası yere sahiptir. Paha biçilmez hazinelerin ve emsalsiz geleneklerin beşiği olan iki eski başkent olan Kyoto ve Nara, yüzyıllarca bozulmadan günümüze kadar gelmiştir. Gün boyu 794'ten 1868'e kadar, onbir asır boyunca Japonya'nın eski başkenti olan ve bu zaman içerisinde en güzel Japon sanatının, kültürünün, dininin ve düşünce tarzının hazinesi haline gelen Kyoto şehrin keşfi. Muhteşem tepelerle çevrili olan Kyoto, II. Dünya Savaşı sırasında zarar görmeyen nadir Japon şehirlerinden biridir. Tarihi anılar ve efsanelerle dolu şehir, Japonya'nın en güzel eski yapıları barınmakta. 1650 Budist Tapınağı ve 400 Shinto Mabedi ile Kyoto aynı zamanda ülkenin kutsal ve ruhani başkenti olarak da kabul edilir. Şehir ipek ve brokar dokumaları, çömlek, tunç, lake ve porselen eşyaları, geleneksel yelpaze ve bebek imalatı ile de tanınmakta. Sabah, tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan Kyoto'nun en önemli yapılarını keşfetmek üzere hareket. İlk olarak, Kyoto'nun batısında bulunan, bir felsefenin sembolik bir röprodüksiyonu olan ve "taş bahçe" olarak bilinen "kurak bahçe peyzajı" ile ünlü Ryoan-ji Tapınağı'nın inanılmaz güzellikte ki Zen bahçeleri ve sonra romantik görünümüyle Kinkaku-ji Tapınağı'nı ziyaret. 1397'de Yoshimitsu adlı şogun tarafından ikametgâh olarak inşa ettirilen yapı altın köşk anlamına gelmekte; 1408'de, Yoshimitsu'nun ölümünden sonra Zen bir tapınağa dönüştürülmüş. Ardından, Edo Hanedanın'ın kurucusu olan Tokugawa Leyasu adlı şogun tarafından 1603'te inşa ettirilen sıradışı Nijo Kalesi gezisi. İçinde bulunan Ninomaru-goten sarayı, dönemin mimari tarzının olağanüstü bir örneği olup sadeliği ile Japon mimarisinin zirvesini temsil eder. Bu müstahkem saray kompleksi günümüze ulaşan tek örneğidir. Ninomaru Bahçesi ise, klasik tarzı bir bahçe olup, cenneti simgeleyen büyük bir Horai-jima adasına sahip ve her ikisi de uzun ömür metaforu olan bir turna adası ve bir kaplumbağa adası ile çevrilidir. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, şehrin panoramik manzarası ile Japonya'nın en ünlü tapınaklarından biri olan ve "saf su" olarak adlandırılan Kiyomizu Dera Tapınağı ile kazıklar üzerinde inşa edilmiş terasını ziyaret. Tapınak Japon Budizm'inin en eski ikinci kolu olan Hosso tarikatına bağlı tapınak 780 senesinde inşa edilmiş. Daha sonra, Geyşa kültürünün hissedilebileceği geleneksel evler ve dar sokakların modern unsurlar ile kaynaştığı tarihi bir semt olan Gion mahallesinde gezinti. Eski Japon geleneklere göre dans etme, şarkı söyleme, müzik aletlerini çalma, servis yapma gibi birçok bilgi ve yeteneğine sahip Geyşaların görevi konuklarının rahat ve güzel zaman geçirmesini sağlamaktır. Son olarak, özel bir atmosfere sahip Kyoto'nun en canlı sokağı Pontocho'nun keşfi. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

30 Ocak 2025 Perşembe Kyoto - Nara - Osaka - Dubai

Kahvaltıdan sonra, Kyoto'nun hemen güneyinde, Inari Dağı'nın eteklerinde yer alan şehrin en etkileyici yerlerden biri olan Fushimi Inari Taisha Tapınağı gezisi için hareket. Pirinç, hasat ve bereket tanrısı Inari Okami için yapılan tapınak, Kyoto'daki önemli bir Shinto mabedidir. Tapınağın en dikkate değer unsurları T şeklindeki "torii" isimli kutsal alanlara turuncu giriş kapılarıdır. Ana tapınağın arkasındaki ve dağın zirvesine kadar çıkan patikalar boyunca sayısız torii'ler bulunmakta. Birbirlerine çok yakın mesafede olduğu için adeta bir tünel oluşturmaktalar. İnsanlar bu tapınağa dilek dilemek için geliyor ve dilekleri kabul olanlar ise tapınağa bağış yapıyorlar. Her bir turuncu direk üzerinde isimler yazılı olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca Tanrı Inari'nin habercileri ve koruyucuları olan ve genellikle bir erkek ve bir dişiden oluşan bir çok tilki heykeli bulunuyor. Fushimi Inari Tapınağı, Amerikalı yazar Arthur Golden'ın romanından uyarlanan 2005 yapımı "Bir Geyşa'nın Anıları" filminin çekim mekanlarının şüphesiz en unutulmaz olanıdır. Gezinin ardından, Kyoto'dan bir saat mesafede yer alan tapınaklar şehri Nara'ya hareket. 710 yılında kurulan ve Kyoto'dan önceki başkent olan Nara tarihi, efsaneleri ve gelenekleri ile Japon kültürünü çok güzel yansıtmakta. Budizm inancının gelişme imkânı bulduğu Nara aynı zamanda sanatın, zanaatçılığın ve edebiyatın beşiği olmuş. Altın rengi bronzdan yapılmış 15 metre boyundaki oturan devasa Buda (Daibutsu) heykelini barındıran tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan, fevkalade bir ahşap yapısı olan Todai-Ji tapınağının yanı sıra binden fazla sevimli geyiğin serbestçe yaşadığı Nara Parkı gezisi. Shinto (Şinto) dininde geyikler kutsal hayvanlar olarak kabul edilip korunmaktalar. Halkın büyük saygısına sahipler. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, Nara'dan 30 kilometre uzaklıkta bulunan Osaka'ya doğru yola devam. Osaka Körfezi'ne dökülen Yodo Nehri'nin ağzında yer alan, nehir ve kanallarla çaprazlanan Osaka 2,7 milyon nüfusu ile Tokyo ve Yokohama'nın ardından Japonya'nın en büyük üçüncü şehri olup Japonya'nın en önemli ekonomi, ticaret ve sanayi merkezlerinden biridir. Çok sayıdaki su yolları şehrin gelişimini hızlandırmış. Osaka XIX. yüzyıl sonunda endüstriyel başarısı sayesinde (özellikle tekstil sektöründeki pamuk fabrikaları ile) Japonya'nın Manchester'ı'' olarak anılmıştır. Zamanla, şehrin tekstil endüstrisinin yerini elektrikli ekipman, gemi inşaatı, demir ve çelik, otomobiv gibi sanayi dalları almıştır. Osaka'ya varışı takiben, çok sayıda restoran ve mağazanın bulunduğu hareketli Shinsaibashi'nin yanı sıra neon tabelalarla dolu, alışveriş ve eğlencenin merkezi, hayatın kalbinin attığı, gençlerin gece gündüz demeden toplandığı meşhur Ebisubashi köprüsü ile 400 yıllık Dotonbori-gawa kanalının kıyısındaki Dotonbori bölgesi gezileri. Ardından, Osaka Körfezi açıklarında, 4 kilometre uzunluğa ve 2,5 kilometre genişliğe sahip yapay bir ada üzerine kurulan, 3 kilometrelik bir köprü ile anakarayla bağlanmış olan bol prestijli ödül sahibi İtalyan mimar Renzo Piano tarafından tasarlanan Kansai Havalimanı'na transfer. Emirates Hava Yolları'nın EK 317 no.lu uçuşu ile saat 23:30'da Dubai'ye hareket.

31 Ocak 2025 Cuma Dubai - İstanbul

Saat 05:45'te Dubai'ye varış ve buradan Emirates Hava Yolları'nın EK 123 no.lu uçuşu ile 10:15'te hareketle saat 14:25'te İstanbul Havalimanı'na varış.
Tokyo: Grand Nikko Tokyo Daiba 4 * Superior
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Kawaguchiko: Hotel Regina Kawaguchiko 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Nagano: Hotel Metropolitan Nagano 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Takayama: Mercure Hida Takayama 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Kyoto: Higashiyama by Kyoto Tokyu Hotel 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

  Covid 19 Önlemleri:
 • Japonya'da uygulanan Covid-19 kısıtlamaları kaldırılmıştır.
 • Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • Kanazawa/Kyoto arası Shinkansen Mermi Tren ve "Thunderbird" ekspres tren biletleri (ekonomi sınıfı);
  • Yukarıda belirtilen otellerde oda+kahvaltı geceleme;
  • 2. günden 8. güne kadar 7 akşam yemeği;
  • 3. günden 9. güne kadar 7 öğle yemeği;
  • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
  • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
  • Rehberlik hizmetleri;
  • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/Tokyo; Osaka/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Tur lideri bahşişi (Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 50 $ düşünmek gerekir);
  • Her türlü kişisel harcama.

  * Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır.
 • 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.


 • Japonya kış gezisi için tavsiyelerimiz:
  Aralıktan Mart başına kadar süren kış mevsiminin soğuk iklimden dolayı kazak, polar, anorak, pantolon, bone, eldiven, dayanıklı yürüyüş ayakkabısı ve kar botu bulundurmanızı tavsiye ederiz.
  Ünlü kar maymunları ziyaret etmek eşsiz ve unutulmaz bir deneyimdir. Fakat kış aylarında kar yağışı meydana gelmektedir ve Tabiat Parkı'ndaki parkurlar kar ve buzlanmaya maruz kalabilir. Bu süre zarfında kaplıca alanına yürüyüş muhtemelen 30 ila 40 dakika sürecektir.

  Vize

 • Japonya için vize gerekmiyor ancak ülkeye giriş yaparken pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.
 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.