Japonya'nın Muhteşem Kış Manzaraları

KLASİK TURLAR  Tur Kapalıdır.
08 Ocak 2021 - 16 Ocak 2021
8 Gece / 9 Gün - 12 Yemek + Uçuşlar + Tüm Turlar dahil
Emirates Havayolları ile
Katılımcı Sayısı 18 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : Adana,Ankara,Antalya,Bodrum,Gaziantep,İstanbul,İzmir
Gezilecek Yerler : Tokyo - Kawaguchiko Gölü - Fuji Dağı - Nagano - Jigokudani Tabiat Parkı - Kar Maymunları - Takayama - Shirakawa go Geleneksel Köyü - Kanazawa - Kyoto - Fushimi Inari Taisha Tapınağı - Nara - Osaka
Tur Tarihi : 08 Ocak 2021 Cuma
Kalan Yer : Dolu
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
4495 $ (36625TL)
Tek Kişi Farkı :
485 $ (3952TL)
Kışın Japonya bir başka güzel!
Japonya'ya yapacağınız bu seyahat, ülkenin olmazsa olmazı Tokyo ve Kyoto'nun yanı sıra, ancak kış aylarında yaşayabileceğiniz bazı deneyimleri de içermekte. Ülkenin en büyük adası olan Honshu'nun orta ve batı bölgelerini bembeyaz kar örtüsüyle kaplayan kış mevsimi, muhteşem bir doğa, sıcak suların içinde oynaşan "Kar Maymunları", uzakta kaldıkları için gelenekleriyle birlikte iyi korunmuş ilginç tarihi köy ve kasabalar gibi pek çok güzelliği ortaya çıkarmakta. Kanto Bölgesi'ndeki doğu kıyısından başlayan güzergah, adanın dağlık iç kesimlerinde yer alan Japon Alpleri'nden geçerek batı kıyılarına ulaşacak ve Kinai ovasında bitecek: gelenekleri ve futuristik mimarisi ile dünyadaki en çekici kentlerden biri olan Tokyo; karla kaplı kutsal Fuji Dağı'nın göz alıcı manzarası; 1998 Kış Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapan ve kalbinde yüce Zenkoji'nin bulunduğu tapınak şehir Nagano; "Kar Maymunları" diye bilinen meşhur Japon makakları; Edo Dönemi'nden kalma ve türünün tek örneği olan hükümet binasının bulunduğu, eski Japonya atmosferini hala muhafaza eden geleneksel kasaba Takayama; meşhur "Gassho" tarzı geleneksel evleriyle büyüsüne kapılacağınız, eski Japonya'yı anımsatan kırsal alandaki Dünya Mirası Shirakawa-go; Japonya'nın en güzel üç bahçesinden biri olarak kabul edilen Kenrokuen; kışın görsel bir şölene dönüşen "başkentlerin başkenti" Kyoto; doğası ve kırmızı toriileri ile efsanevi Fujimi İnari Tapınağı; kendine has canlılık ve enerjisi ile Osaka...
Japonya'nın geleneksel bölgelerinin, saklı cennetlerinin ve muhteşem kış manzaralarının keyfini çıkaracağınız bir seyahat!

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Nagano Bölgesi'nde Aralık ayından Mart ayına kadar genellikle kar vardır. Makakları ziyaret etmek için en uygun dönem ise Ocak ve Şubat aylarıdır. Park yıl boyunca açık olmasına rağmen, karların ortasındaki sıcak suların keyfini çıkaran makaklar, bu dönemde çok fotojeniktir.
 • Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Kyoto, Nara, Fuji Dağı ve Shirakawa Go tur programımızın içinde yer almakta.
 • Japonya'da hava koşulları bölgeden bölgeye değişiklik gösterir: Doğu kıyıları genelde ılıman ve nemli okyanus iklimine hâkim olup, İç kesimlerde ise soğuk, kar ve rüzgara karşı hazırlıklı olmak gerekir.
 • Japonya'nın en önemli moda merkezlerinden biri olan Nishijin Dokuma Merkezi'nde kimono defilesi.
 • Konforlu özel tur otobüsü.
 • Kanazawa'dan Kyoto'ya, Thunderbird adlı ekspres tren ile seyahat.
 • Konaklamalar konforlu dört yıldızlı otellerde.
 • Kırsal kesimlerde yemekler Japon mutfağının farklı lezzetlerinden oluşacak. Ancak büyük şehirlerde ki menülerinizde uluslararası mutfağıda bulabilirsiniz.

08 Ocak 2021 Cuma İstanbul - Dubai

Emirates Havayolları ile saat 20:05'te Dubai'ye hareket.

09 Ocak 2021 Cumartesi Dubai - Tokyo

Saat 01:20'de Dubai'ye varış ve saat 02:55'te Tokyo'ya hareket. Saat 17:20'de Tokyo Narita Havalimanı'na varış ve karşılama. Körfezi'nin kıyısındaki Sumida Nehri'nin ağzında yer alan Tokyo'ya transfer. Çok eskilere dayanan bir yerleşim bölgesinde bulunan ve ülkenin en büyük şehri olan Tokyo, bilindiği gibi Japonya'nın başkenti olup dünyanın en büyük, en kalabalık metropollerinden biridir. Dünyaca ünlü Japon şirketlerinin ekonomik merkezi olan ve dünyanın en büyük finansal merkezleri arasında yer alıp, eski ve yeni mimarisi, geçmişine bağlı gelenekleri ve geleceğe yön veren teknolojisi, ışıl ışıl caddeleri, telaşlı ve koşuşturmaca içerisindeki insanlarıyla Japonya'nın en ilginç kenti Tokyo'ya varışı takiben otele yerleşme. Geceleme otelde.

10 Ocak 2021 Pazar Pazar Tokyo

Tokyo, 1868 yılına kadar "Edo" adı ile tanınmıştı. Küçük bir kale olan Edo, 1603 yılında iç savaşı kazanan ve Japonya'yı kendi idaresi altında birleştiren Şogun Tokugawa Ieyasu tarafından Japonya yönetiminin başkenti yapılır. 1868'de Şogun yönetimine son veren Meiji adlı Japon imparatoru, Kyoto'dan Edo Kalesi'ndeki eski şogun sarayına taşınarak, Edo'nun adını "doğudaki başkent" anlamına gelen Tokyo ile değiştirir. Tokyo'nun büyük bir kısmı 1923'teki büyük Kanto Depremi'nde ve 1945'teki ABD bombardımanlarında yıkılmış. 1950'lerden sonra ülke ekonomisi ile birlikte hızlı bir büyüme gösteren Tokyo, dünya çapında bir iş merkezi ve Japonya'nın kültür odağı olur. Kahvaltıdan sonra, geleneksel ahşap evler ve Meiji döneminden kalma taş yapıların yanı sıra gökdelenlerden oluşan bir mimari çeşitliği sunan Tokyo şehir turu için hareket. Tur sırasında, Shibuya ve Harajuku semti arasında yer alan, Japon gençler arasında popüler olan Takeshita Dori Sokağı; Tokyo'nun en büyük ve en güzel parklarından Yoyogi Parkı'nda 1912 yılında ölen ve Kyoto'da gömülü olan İmparator Meiji ve İmparatoriçe Shoken'e ithaf edilen Shinto mabedi; eski Edo Kalesi'nin bulunduğu bölgede inşa edilen, Japonya İmparatoru'nun resmî ikametgâhı olan ihtişamlı İmparatorluk Sarayı'nın muhteşem bahçeleri gezileri. Yerel bir restoranda öğle yemeği aldıktan sonra Japonya'nın önemli hac merkezlerinden meşhur Asakusa'daki devasa Sensoji Tapınağı'nı ziyaret. Sensoji, Tokyo'daki en eski Budist mabedidir. Son olarak, Asakusa'nın çivarındaki Japon hediyelik eşyaların satıldığı, yan yana sıralanmış sayısız dükkanları ile meşhur ve bir yaya yolu olan renkli Nakamise sokağında gezinti. "Odaiba", Tokyo Körfezi'nde yapılan yapay bir adadır. Şehrin sembolleri arasına giren göz alıcı Rainbow Bridge asma köprüsü manzaralı Odaiba Adası'nda yerel bir restoranda akşam yemeği için saat 18:30'da otelden hareket. Geceleme otelde.

11 Ocak 2021 Pazartesi Tokyo - Kawaguchiko Gölü - Nagano

Sabah, Fuji-Hakone-Izu Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Kawaguchiko Gölü'ne doğru yola çıkış. Fujigoko olarak bilinen Fuji Beş Göller bölgesi Kawaguchiko, Yamanakako, Saiko, Shojiko ve Motosuko göllerinden oluşmakta. Bu beş gölün arasında en popüleri olan Kawaguchiko, Yamanakako'dan sonra Fujigoko'daki ikinci büyük gölüdür. Gölün kuzey kıyısında bulunan ve hava açık olduğu takdirde tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan Fuji Dağı'nın en güzel manzaralarının görülebildiği Oishi Parkı'nda kısa bir yürüyüş. Ebediyeti temsil eden ve halk tarafından kutsal kabul edilen "Fuji-san" ın mükemmel konik tepesi, yılın yarısından fazla sürede kar ile kaplıdır. Eski çağlardan beri bu dağ hakkında sayısız siirler yazılmış, resimler yapılmış. 3776 metre ile ülkenin en yüksek dağı olan Fuji-San Japonya'nın simgesi haline gelmiş. Akabinde, Japonya'nın bir hayatın çalışmasını sergileyen Itchiku Kubota sanat müzesini ziyaret. Kubota Itchiku (1917-2003), Muromachi Dönemi'nde (1333-1573) kimonoyu özenli bir şekilde süslemek için kullanılan "Tsujigahana" ipek boyasının kayıp sanatını yeniden canlandıran sanatçıydı. Son derece ilgi çekici kimono müzesi gezisinden sonra, yerel bir restoranda öğle yemeği. Ardından "Japonya'nın Çatısı" olarak bilinen Nagano eyaletine doğru yola devam. Görkemli zirvelerle çevrili eyaletin başkenti Nagano, 1972'deki Sapporo Olimpiyatları'ndan 26 yıl sonra Şubat 1998 yılında düzenlenen ve Japonya'da yapılacak ikinci Kış Olimpiyatları olan XVIII. Kış Olimpiyat Oyunları ile ünlüdür. Nagano aslında, 1707 yılında yeniden inşa edilen, büyük önem taşıyan Zenkoji Tapınağı etrafında gelişen bir tapınak şehridir. VII. yüzyıla dayanan Zenkoji, efsaneye göre VI. yüzyılda Kore'den Japonya'ya getirilen ilk Budist heykelini barındırmakta. Bir mumya gibi sarılmış ve ana sunağın arkasında saklanan heykel, "Hibutsu" yani gizli Buda olarak bilinir. Tapınağın baş rahibi dahil olmak üzere kimseye gösterilmesi yasaktır. Tapınağın heybetli ana binası ulusal hazine niteliğindedir. 1400 yıldan uzun bir süredir hacıların ilgisini çeken görkemli Zenkoji gezisinden sonra otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

12 Ocak 2021 Salı Nagano - Jigokudani Tabiat Parkı ve Kar Maymunları - Takayama

"Kar Maymunları" diye bilinen meşhur Japon makaklarını ziyaret etmek üzere Nagano'dan yaklaşık bir saat mesafedeki Jigokudani Snow Monkey Parkı'na doğru hareket. Parkın bulunduğu Jigokudani, "cehennem vadisi" anlamına gelmekte. Bu isim volkanik aktiviteye sahip tüm Japon vadileri için ortak kullanılmakta. Japon Makaklarının, burada çağlar boyunca doğal olarak yaşadıkları Jigokudani Parkı, ziyaretçilere eşsiz bir deneyim sunmakta. Parkın girişinden sonra, 20-30 dakikalık bir yürüyüşün ardından kaplıca alanına varış. Yılın neredeyse üçte biri karla kaplı olan parkı kış aylarında ziyaret edeceğiniz için uygun kar botu ve kıyafeti giydiğinizden emin olun. Burada, doğal parkın sakinleri olan makak maymunlarnı sıcak su havuzunda termal keyfi yaparken görebilirsiniz. Sıcak suda gevşeyen maymunların davranışlarını izlemeyi çok seveceksiniz. İnsanlara alışık olan maymunlar çok yakın gözlemlenebilir ve ziyaretçileri neredeyse görmezden gelirler. Fakat ziyaretçilerin güvenliği için parkın kurallarına uymak gerekmekte. Doğal olarak maymunlara dokunmak veya beslemek yasaktır. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Takayama'ya hareket. Japon Alpleri'nde yer alan şehir, iyi korunmuş tarihi yapıları ve çevresiyle "Küçük Kyoto" olarak bilinmekte. Japon Alpleri, Honshu'nun orta ve en geniş kısımları boyunca kuzeyden güneye doğru uzanan bir dizi volkanik tepeden oluşur. Engebelİ görünümleri ve güzelliğiyle genellikle Avrupa'daki Alpler ile kıyaslanır. Dağlardaki uzak konumu nedeniyle Takayama, tarihinin büyük bölümünde Japonya'nın diğer bölgeleriyle iletişimi olmadığı için, eşsiz ve geleneksel atmosferini çok iyi korumuş. Gelenek ve nostalji hissi yaratan tarihi kasabanın keşfi. Sokaklarda yürürken, çok sayıda dükkanın saçaklarından sarkan ve "sake" (pirinç rakısı) satıldığının işareti olan büyük sedir topları görebilirsiniz. Gezinti esnasında, Takayama Jinya'yı ziyaret. Değerli kereste kaynakları nedeniyle Hida Bölgesi, 1692 yılında Şogun Tokugawa Ieyasu'nun kontrolü altına alındı. Takayama Jinya, Edo'dan (Tokyo) gönderilen valilerin ikametgahı ve hükümet binası olarak 1969 yılına kadar hizmet verdi. Tarihi bina kompleksinde idarî ofisler, resmi daireler, makam sahiplerinin yaşam alanları, toplantı salonları ve konuk odalarının yanı sıra ilginç bir mahkeme salonu da bulunmakta. Ana binanın yanında, 1600'lü yıllarda inşa edilen ve vergi olarak ödenen pirinci depolamak için kullanılan büyük ambarda günümüzde feodal beylerin eşyalarını ve resmi belgeleri sergilenmekte. Takayama Jinya, Japonya'da bir zamanlar var olan 60 yerel yönetim binasından geriye kalan tek örnektir. Gezinin ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

13 Ocak 2021 Çarşamba Takayama - Shirakawa Go - Kanazawa - Kyoto

Kahvaltının ardından, Gifu Eyaletinin kuzeybatısında yer alan ve zaman kavramının unutulduğu Shirakawa-go'nun kırsal bölgesine doğru yola çıkış. Yüksek dağları ve yoğun kar yağışının oluşturduğu doğal ortamı nedeniyle, komşu bölgelerle etkileşimi sınırlı kalmış. Ancak bu ortam, farklı bir kültürel yapının ve yaşam tarzlarının geliştirilmesine neden olmuş. Dünya Mirası Listesi'ne alınan Shirakawa-go'nun esas özelliği, dua ederken bir araya getirilen iki ele benzemesinden dolayı "gassho" olarak adlandırılan kendine özgü dik eğimli, kalın saz çatılı ahşap evlerdir. Bu yapı tarzı, bölge çok kar yağışı aldığı için karın çatıda birikmeden aşağı düşmesini sağlamakta. En eski evler, ipek ve barut üretiminin geliştiği Edo döneminde, 1700'ler civarında inşa edilmiş. 3 kattan oluşan bu evlerin üst katı ipek böceği yetiştirmek ve ipekçilik yapmak için kullanılırdı. 1800'lerden 1900'lerin başına kadar, evlerin tasarımı köyün çevresinde görülen haliyle gelişmiş. Bazı evler halen aile pansiyonu olarak işletilmekte. Shiroyama panorama noktasında Shirakawa-go'nun yükseklerden harika manzarasını seyrettikten sonra gassho tarzı Ogimachi köyünün keşfi ve burada bulunan Gassho-zukuri Minkaen açık hava müzesini ziyaret. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Kenrokuen Bahçesini ziyaret etmek üzere Japon Denizi yakınında bulunan Kanazawa'ya hareket. Edo Dönemi'nde Kanazawa, Tokugawa'dan sonraki en güçlü feodal beylik idi. Kanazawa Kalesi'nin dış bahçesi olan Kenrokuen ise Japonya'nın en güzel üç bahçesinden biri olarak kabul edilir. İsmi, mükemmel bahçenin altı temel özelliğini ifade etmekte: ferahlık, inziva, yapaylık, sanat, bol su ve manzara. Bu bahçenin kış manzarası müthiş çekicidir. Geziden sonra tren istasyonuna transfer. "Thunderbird" adlı ekspres tren ile Kyoto'ya hareket. Fukui ve Kyoto üzerinden Kanazawa ve Osaka arasında rahat ve hızlı hizmet veren "Thunderbird" treni çarpıcı bir dış görünüme sahiptir. 2 saat 13 dakika süren keyfli bir yolculuktan sonra Japonya'nın en güzel şehirlerinden biri olan Kyoto'ya varış. Şehir merkezindeki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

14 Ocak 2021 Perşembe Kyoto

Gün boyu 794'ten 1868'e kadar, onbir asır boyunca Japonya'nın eski başkenti olan Kyoto şehrin keşfi. Muhteşem tepelerle çevrili olan Kyoto, II. Dünya Savaşı sırasında zarar görmeyen nadir Japon şehirlerinden biridir. Tarihi anılar ve efsanelerle dolu şehir, Japonya'nın en güzel eski yapıları barınmakta.1650 Budist Tapınağı ve 400 Shinto Mabedi ile Kyoto aynı zamanda ülkenin kutsal ve ruhani başkenti olarak da kabul edilir. Şehir ipek ve brokar dokumaları, çömlek, tunç, lake ve porselen eşyaları, geleneksel yelpaze ve bebek imalatı ile de tanınmakta. Sabah, tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan Kyoto'nun en önemli yapılarını keşfetmek üzere hareket. İlk olarak romantik görünümüyle Kinkaku-ji Tapınağı'nı ziyaret; 1397'de Yoshimitsu adlı şogun tarafından ikametgâh olarak inşa ettirilen yapı altın köşk anlamına gelmekte; 1408'de, Yoshimitsu'nun ölümünden sonra Zen bir tapınağa dönüştürülmüş. Ardından Edo Hanedanın'ın kurucusu olan Tokugawa Leyasu adlı şogun tarafından 1603'te inşa ettirilen sıradışı Nijo Şatosu gezisi. Ninomaru-goten dönemin mimari tarzının olağanüstü bir örneğidir. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, şehir turuna Nishijin Dokuma Merkezi gezisi ile devam. Burada "Nishijin-ori" adlı özel bir kumaş üretilmekte. Nishijin kumaşı Kyoto şehrine özgün olup, bu geleneksel yöntemin kökleri beşinci ve altıncı yüzyıla kadar uzanır. Bu kumaş Noh adlı geleneksel dansı yaparken giyilen kimonolar için kullanılmaktadır. Bu geleneksel üretim, yerel atölye ve tehgahlarda, günümüze kadar yaşatılmaya devam edilmiş. Nishijin-ori boyanmış ipek ipliğinden yapılır. Desenler kumaşa nakışlanmış gibi gözüksede doğrudan kumaşın üzerine dokunmaktalar. Kalitesiyse çok yüksek olan bu kumaşları, dokuma merkezindeki Kimono defilesi görebilirsiniz. Kimono, Japonların geleneksel giysisi olup günümüzde genellikle resmi ortamlarda giyilir. Her ne kadar bazen kullanışlı gorünmese de giyen kişiye şıklık ve zarafet hissi yaşatır. Daha sonra, Geyşa kültürünün hissedilebileceği geleneksel evler ve dar sokakların modern unsurlar ile kaynaştığı tarihi bir semt olan Gion mahallesinde gezinti. Eski Japon geleneklere göre dans etme, şarkı söyleme, müzik aletlerini çalma, servis yapma gibi birçok bilgi ve yeteneğine sahip Geyşaların görevi konuklarının rahat ve güzel zaman geçirmesini sağlamaktır. Son olarak, özel bir atmosfere sahip Kyoto'nun en canlı sokağı Pontocho'nun keşfi. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

15 Ocak 2021 Cuma Kyoto - Nara - Osaka - Dubai

Kahvaltıdan sonra, Kyoto'nun hemen güneyinde, Inari Dağı'nın eteklerinde yer alan şehrin en etkileyici yerlerden biri olan Fushimi Inari Taisha Tapınağı gezisi için hareket. Pirinç Tanrısı Inari Okami için yapılan tapınak, Kyoto'daki önemli bir Shinto mabedidir. Tapınağın en dikkate değer unsurları T şeklindeki "torii" isimli kutsal alanlara turuncu giriş kapılarıdır. Ana tapınağın arkasındaki ve dağın zirvesine kadar çıkan patikalar boyunca sayısız torii'ler bulunmakta. Birbirlerine çok yakın mesafede olduğu için adeta bir tünel oluşturmaktalar. İnsanlar bu tapınağa dilek dilemek için geliyor ve dilekleri kabul olanlar ise tapınağa bağış yapıyorlar. Her bir turuncu direk üzerinde isimler yazılı olduğunu görebilirsiniz. Fushimi Inari Tapınağı, Amerikalı yazar Arthur Golden'ın romanından uyarlanan 2005 yapımı "Bir Geyşa'nın Anıları" filminin çekim mekanlarının şüphesiz en unutulmaz olanıdır. Gezinin ardından, Kyoto'dan bir saat mesafede yer alan tapınaklar şehri Nara'ya hareket. 710 yılında kurulan ve Kyoto'dan önceki başkent olan Nara tarihi, efsaneleri ve gelenekleri ile Japon kültürünü çok güzel yansıtmakta. Budizm inancının gelişme imkânı bulduğu Nara aynı zamanda sanatın, zanaatçılığın ve edebiyatın beşiği olmuş. Altın rengi bronzdan yapılmış devasa Buda (Daibutsu) heykelini barındıran tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan Todai-Ji tapınağının yanı sıra binden fazla sevimli geyiğin serbestçe yaşadığı Nara Parkı gezisi. Shinto dininde geyikler kutsal hayvanlar olarak kabul edilip korunmaktalar. Halkın büyük saygısına sahipler. Nara'da yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, 30 kilometre uzaklıkta bulunan Osaka'ya doğru yola devam. Yodo Nehri'nin ağzında bulunan Osaka, Japon mutfağının başkenti olarak bilinmekte. Osaka 2,7 milyon nüfusu ile Tokyo ve Yokohama'nın ardından Japonya'nın en büyük üçüncü şehri olup Japonya'nın en önemli ekonomi, ticaret ve sanayi merkezlerinden biridir. Osaka'ya varışı takiben, çok sayıda restoran ve mağazanın bulunduğu hareketli Shinsaibashi'nin yanı sıra neon tabelalarla dolu, alışveriş ve eğlencenin merkezi, hayatın kalbinin attığı, Dotonbori nehri kıyısındaki Dotonbori bölgesi gezileri. Shinsaibashi'de akşam yemeğinin ardından Osaka Körfezi'nde yer alan Kansai Havalimanı'na transfer. Emirates Hava Yolları ile saat 23:30'da Dubai'ye hareket.

16 Ocak 2021 Cumartesi Dubai - İstanbul

Saat 05:45'te Dubai'ye varış ve buradan 10:40'ta hareketle saat 14:45'te İstanbul'a varış.
Tokyo:Grand Prince New Takanawa 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Nagano:Hotel Metropolitan Nagano 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Takayama:Takayama Green Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Kyoto:Rihga Gran Kyoto 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/ Tokyo; Osaka/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 3. günden 8. güne kadar 6 akşam yemeği;
 • 3. günden 8. güne kadar 6 öğle yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç**);
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.


* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 45 $ düşünmek gerekir.

* Japonya kış gezisi için tavsiyelerimiz:
Aralıktan Mart başına kadar süren kış mevsiminin soğuk iklimden dolayı kazak, polar, anorak, pantolon, bone, eldiven, dayanıklı ayakkabı ve kar botu bulundurunuz.

Vize

Japonya için vize uygulanmıyor ancak pasaportunuzun 6 ay geçerli olması gerekli.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.