İzlanda Efsanesi & Kuzey Işıkları

Kuzey Kutbu'nun yanıbaşında, vahşi doğa manzaralarıyla tanınan ateş ve buzullar ülkesi İzlanda. Siyah lavlardan ve kırmızı sülfür katmanlarından oluşan, aralarından mavi renkli sıcak suların fışkırdığı, rengarenk, engebeli bir yeryüzü parçası. Görkemli buzullar; başdöndürücü yüksekliklerden akan çağlayanlar; değişik kuş türleri tarafından mesken tutulmuş dik yarlar; vadiler; balıkçı köyleri ve büyüleyici efsanelerin beşiği... Bütün bunlara, kış aylarının yarattığı buzulların nefes kesen görüntüleri ile Dünya'nın en görkemli Kuzey Işıkları gösterilerinin göklerde ki olağanüstü renk ve ışık danslarını ilave edince, asla unutulmayacak bir kış masalını yaşamaya hazırlanın... Son gün Blue Lagoon'un mavi ve sıcak sularında dolaşırken ise kendinizi uzaydaki bir havuzda hissedebilirsiniz… Senelerdir yaşadığımız bu deneyim bizi hiç yanıltmadı...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Kuzey Işıkları'nı (Aurora borealis) en iyi gözlemlenebildiği İzlanda'da, görülebildiği en doğru tarihlerde izleyebilmek;
 • Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Thingvellir Ulusal Parkı'nın keşfi;
 • Dünyaca ünlü Blue Lagoon'un sıcak sularında kışın yüzme keyifi;
 • Kış mevsiminde gayzerlerin, donmuş şelalelerin, kaplıcaların oluşturduğu farklı ve etkileyici güzellikler;
 • Yaşamın çok pahalı olmasından dolayı sadece meraklı gezginlerin ziyaret ettiği İzlanda'nın özellikle kırsal bölümlerinde sadece country oteller bulabilmek mümkün. Sizin için seçtiğimiz country oteller kategorilerinin en iyileri olup son derece sempatik bir ambiansın içinde, rahatlıkla geceleyebileceğiniz konfora sahipler;
 • Ülkenin karayolları ise son derece yeterli, özellikle tabiatı seven gezginler için kaçırılmaz bir fırsat olan ve sadece 10 katılımcıyla sınırlı grupla yapılacak bu yolculukta gerekli tüm seyahat konforunu bulacaksınız.

1. Gün Cumartesiİstanbul - Oslo - Reykjavik

Sabah, İstanbul Havalimanı'ndan, Türk Hava Yolları'nın TK1751 no.lu uçuşu ile saat 08:45'de Oslo'ya hareket ve saat 10:50'de varış. Icelandair Hava Yolları'nın FI319 no.lu uçuşu ile Oslo-Gardermoen Havalimanı'ndan saat 12:50'de hareket ve saat 14:45'de dünyanın en küçük ülkelerinden İzlanda'nın başkenti Reykjavik'e varış. Karşılama, otele transfer ve yerleşme. Daha sonra, başkentte yürüyerek şehir turu. Dünya'nın en kuzeyinde ki başkent olan Reykjavik "dumanların koyu" anlamına gelmekte. XIX. yüzyıldan beri gelişen ve genç bir başkent olan Reykjavik, bugün 121 000 nüfusa sahip. Dokunulmamış bir doğanın içinde yer alan geniş kent, yeşil alanları, sevimli renkli evleri, sakinlerinin yaşam biçimi ile son derece ilginç ve çekici bir görünüm sunmakta. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2. Gün PazarReykjavik - Thingvellir Milli Parkı - Gulfoss Şelalesi - Hvolsvollur

Sabah, kahvaltının ardından, Reykjavik'in kuzeyine doğru hareket. Bu bölgede aynı zamanda temiz enerji kaynağı olan jeotermik santrallerde bulunmakta. 930 senesinde kurulan ve dünyanın en eski meclisi olan İzlanda Meclisi'nin yüzyıllar boyunca toplandığı ve büyüleyici bir jeolojik alan olan Thingvellir Milli Parkı'na varış. tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmış parkta yürüyüş sırasında Avrasya ve Amerika kıtalarının arasından geçen kontinental fayı görebilme imkanı. Daha sonra, sıcak bir kaynak olan ve belli aralıklarla su ve buhar fışkırtan gayzer ile bu ilginç ve şaşırtıcı tabiat olayına adını veren Geysir jeotermal alanına varış. Günün bir başka önemli gezisi ise, Hvita Nehri kanyonunda bulunan ve pek çok kişi tarafından İzlanda'nın en güzel şelalesi olduğunu iddia edilen Gulfoss (Altın Şelale) Şelalesi olacak. Gezinin ardından, sessiz ve şehir ışıklarından uzak konumdaki kır otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde. Gece eğer hava bulutsuzsa büyüleyici kuzey ışıklarını görme şansı yakalayabiliriz.

3. Gün PazartesiHvolsvöllur - Güney Kıyısı - Vik

Kahvaltıdan sonra, Güneydoğuya doğru yola çıkış. Gün, Seljalandsfoss Şelalesi gezisi ile başlayacak. Kısa bir yürüyüşten sonra şelalenin arkasına geçmek mümkün. Bu harika tabiat olayını gördükten sonra Skogar Nehri'ndeki 20 şelalenin sonuncusu olan Skogarfoss Şelaleleri'ne varış. Öğle yemeği molası ve daha sonra, güney kıyının kuş cenneti Reynisfjara'nın siyah volkanik plajlarının ve sivri kayalardan oluşan Reynisdrangar kayalıklarının keşfi. Akşamüstü, güneybatı İzlanda'da, çok güzel konumlanmış kır otelimize varış ve yerleşme. Otel kışın Aurora Borealis'i gözlemlemek için ideal bir yerde bulunmakta. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4. Gün SalıSkaftafell Milli Parkı - Jökulsárlón Buzul Gölü

Sabah, deniz kıyısını takip ederek, kapladığı 8,100 kilometrekarelik alan ile ülkenin %13'ünü oluşturan, İzlanda'nın ve hacimsel olarakta Avrupa'nın en büyük buzulu olan Vatnajökull'un eteklerinden geçerek Skaftafell Milli Parkı'na varış. İzlanda'nın en büyüğü olarak kabul edilen ve bir doğa harikası olan Skaftafell Milli Parkı'nda yeşil vadiler, şelaleler, geniş fundalıklar, yüksek dağlar ve buzullardan oluşan birbirinden güzel, farklı manzaraların keşfi. Bölge turu ve denize doğru akan buzul parçalarını izleyeceğiniz meşhur Jökulsarlon Buzul Gölü'nü gördükten sonra, Höfn ve Vik arasındaki tek yerleşim Kirkjubæjarklaustur köyü üzerinden ve ıssız bir alandan geçerek güneydoğuya doğru yola devam. Myrdalssandur bölgesindeki volkanik siyah kum çölünün ve devasa lav kütlesi ile kaplı Eldhraum havzasının keşfi. Akşamüstü otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5. Gün ÇarşambaVik - Mavi Lagon - Reykjavik

Sabah, verimli topraklar üzerindeki çiftliklerle dolu bölgelerden geçip, rengarenk tahta evleri ile İzlanda'nın en güzel balıkçı köylerinden biri olan Eyrarbakki'yi gezerek güney kıyıları keşfetme. Daha sonra, adanın güneybatı ucunda bulunan Reykjanes Yarımadası'na doğru yola devam. Reykjanes yarımadasındaki Krisuvik Jeotermal Alanı'ndan geçerek, mavi lagün anlamına gelen ve dünyaca ünlü bir kaplıca olan Blue Lagoon'a hareket. Mineral bakımından zengin olan bu masmavi doğa harikasının jeotermal suyu, yaz ve kış aylarında 37-39 derece arasındaki sıcaklıklarda dolaşmakta. Devasa jeotermal "spa"da yaşacağınız unutulmaz bir deneyimden sonra, Reykjavik'e hareket. Varışı takiben başkentte istediğiniz gibi dolaşabilmeniz için günün geri kalan kısmı serbest. Akşam veda yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

6. Gün PerşembeReykjavik - Amsterdam - İstanbul

Sabah erken, Havalimanı'na transfer ve Icelandair Hava Yolları'nın FI500 no.lu uçuşu ile, saat 07:40'da Amsterdam'a hareket ve saat 11:55'de varış. Türk Hava Yolları'nın TK1958 no.lu uçuşu ile saat saat 14:15'te İstanbul'a hareket. Saat 19:40'da İstanbul Havalimanı'na varış.
Reykjavik: Reykjavik Natura-Berjaya Iceland Hotels 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Hvolsvollur: Skálakot Manor Hotel 3 * Superior
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Vik: Hotel Vík í Myrdal 3 * Superior
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Covid-19 salgınının neden olduğu kargaşadan dolayı, 2021/23 senelerine özel olarak tura kayıt şartlarında değişiklikler yaptık:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.
  Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • Yukarıda belirtilen otellerde oda+kahvaltı geceleme;
  • 1. günden 5. güne kadar 5 akşam yemeği;
  • Özel tur aracıyla bütün gezi ve transferler;
  • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
  • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
  • Rehberlik hizmetleri;
  • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/Reykavik/İstanbul uçak biletleri;
  • Öğle yemekleri;
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Tur lideri bahşişi (Sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için bu turda kişi başına 50 $ düşünmek gerekir);
  • Her türlü kişisel harcama;
  • Vize ücretleri

  * Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır.
 • 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.

 • Vize

 • İzlanda için Schengen vizesi gerekmekte. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.
 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.