Foz Do İguaçu & Rio De Janeiro & Paraty

YURT DIŞI TURLAR  10 GECE
23 Ocak 2025 - 02 Şubat 2025
10 Gece / 10 Gün - 18 Yemek + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 18 Kişi ile sınırlıdır.
Uçak biletleriniz için acele ediniz...
Tura Katılabileceğiniz Şehirler: İstanbul (Diğer şehirlerden uçuş için bize danışınız)
Gezilecek Yerler : Sao Paulo - Foz do İguaçu - Paraty - Rio De Janeiro
Tur Tarihi :23 Ocak 2025
KALAN YER : 8 Kişi
Tur Kategorisi : Standart
Kişi Başı :
2.475 $ (81.714TL)
Tek Kişi Farkı :
495 $ (16.343TL)

Portekizli denizci Pedro Alvares Cabral tarafından keşfedilen Brezilya, adını "Pau-Brasil" ağacından alır. Güney Amerika Kıtası'nın neredeyse yarısını oluşturan Brezilya Dünyanın beşinci büyük ülkesidir. Bu yolculuk sizleri, zıtlıklarla dolu bu ülkenin en güzel, en ilginç kentlerini ve muhteşem doğa alanlarını keşfetmeye davet ediyor: dağ ve deniz arasında konumlanmış, dünyanın en güzel körfezlerinden birinde yer alan, ilginç coğrafi yapısı ile "Cidade Maravilhosa" yani Muhteşem Şehir Rio de Janeiro; Arjantin, Brezilya ve Paraguay sınırları arasında yer alan ve tropikal yağmur ormanlarının çevrelediği, etkileyici güzelliği ile doğa harikası ulu "Iguazú Şelaleleri" ve daha bir çok zıtlıklarla dolu şaşırtıcı bir yolculuk...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Dünya Mirası Listesi'nde yer alan: Rio de Janeiro'nun dağ ve deniz arasında kalan Carioca manzaraları, Paraty, Iguazu Milli Parkı gezileri;
 • Rio de Janeiro' da Tijuca Milli Parkı ile meşhur Santa Marta Favelası gezileri;
 • Paraty'de Escuna tekne turu;
 • Iguazu Şelaleleri'nin hem Arjantin hem Brezilya tarafını gezebilme imkanı;
 • Özel konumlu otellerde konaklamalar;
 • Ülke lezzetlerini tadabileceğiniz zengin menüler.

23 Ocak 2025 Perşembe Istanbul - Foz Do İguaçu

 • İstanbul Havalimanından, Türk Hava Yolları'nın TK15 no.lu uçuşu ile saat 10:05'de hareketle 17:45'de São Paulo'ya varış ve saat 23:30'daki Latam Hava Yolları'nın LA3206 no.lu uçuşu ile Foz de Iguaçu'ya 01:20'de varış.
 • Karşılama ve otele transfer. Geceleme Wyndham Foz de İguaçu 4* Hotel'de..

  24 Ocak 2025 Cuma Foz Do İguaçu (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

  Sabah, sınıra doğru hareket ederek, Dünya Mirası Listesi'ne alının şelalelerinin Arjantin tarafında gezmek üzere, Brezilya-Arjantin arasında bulunan Dostluk Köprüsü'nden geçiş. Bölgenin yerlileri olan Guaraniler'in dilinde "büyük su" anlamına gelen şelalelerin ismi, ikisinin de okunuşu İguasu olan Portekizcede Iguaçu, İspanyolcada ise Iguazú olarak yazılır. Brezilya'daki Iguaçu Milli Parkı, Arjantin tarafındaki daha büyük olan Iguazú Milli Parkı ile, irili ufaklı yaklaşık 275 ayrı şelaleden oluşan 2700 metre uzunluğundaki dünyanın en büyük ve en etkileyici şelalelerin birini paylaşmakta. Yerliler gürleyen bu güzelliği bilseler de şelaleler "resmi" olarak 1541 yılında İspanyol "Conquistador" ve kaşif Alvar Nuñez Cabeza de Vaca tarafından keşfedilir. Köprünün geçişinden sonra, parkın girişinden küçük, yanları açık bir trenle Garganta durağına kadar kısa bir yolculuk. Buradan, şelalelerin en görkemli noktası olan, 90 metre yüksekliğindeki Şeytan'ın Boğazı anlamına gelen ''Garganta del Diablo'' yu görmek üzere yürüyüş. Trenle ulaşacağınız Cataratas durağından, üst yürüyüş yolu olan "paseo superior" a doğru yapacağınız bir başka yürüyüşte ise, ormanın içerisinden geçerek şelalelerin coşkulu sesini dinleyip, dar yaya köprülerinden ve manzara izleme noktalarındaki seyir balkonlarından şelalelerin büyüleyici manzarasını yukarıdan ve değişik açılardan görebilirsiniz. Şelaleleri alçaktan farklı bir şekilde görebilmeniz için "circuito inferior" olan alt yürüyüş yolunda da bir yürüyüş yapmak mümkün. Öğle yemeği sonrasında, 3 ülkenin (Brezilya ,Arjantin ve Paraguay) kavşak noktasında bulunan bir müze - park haline dönüştürülmüş Marco das 3 Fronteiras parkını gezerek, 3 ülkenin folklor ve dans gösterilerini izleme imkanı bulacaksınız. Ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Wyndham Foz de İguaçu 4* Hotel'de.

  25 Ocak 2025 Cumartesi Foz Do İguaçu - Rio De Janeiro (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

  Sabah, kahvaltıdan sonra şelalelerin Brezilya tarafının keşfi. Şelalelerin oluşturduğu yoğun sis bulutu yemyeşil bir bitki örtüsünün gelişmesine sebep olur. Arjantin, Paraguay ve Brezilya sınırlarının kesiştiği noktanın yakınında yer alan şelaleler sadece Brezilya ve Arjantin'den görülebilen bir doğa harikasıdır. Brezilya tarafındaki "Cataratas do Iguaçu" şelalelerini gezmek üzere hareket. Trilha das Cataratas'dan nefes kesici manzaralar eşliğinde yapıcağınız 1200 metrelik keyifli yürüyüş sırasında seyir teraslarından şelaleleri (özellikle "Salto Floriano" isimli şelaleyi, ''Garganta del Diablo" yu ve manzarayı zenginleştiren muhteşem gökkuşağını) hem değişik bir açıdan, hem de çok yakından izleme imkanı. Yürüyüş yaparken değişik ağaç, bitki ve küş türlerinin yanı sıra rakungiller familyasından parkın yaramaz sakinleri olan Koati' leri görebilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından Havaalanı'na transfer ve Rio De Janeiro'ya uçuş. Rio De Janeiro havaalanına varış Copacabana'da bulunan Olinda Rio 4* Hotel'e 5 gece kalmak üzere yerleşme. Akşam üzerleri, sahildeki barlarda oturup bir Caiphirinha yudumlamak çok keyifli olabilir. Akşam yemeği yerel mutfağın lezzetlerini tadacağınız bir restoranda.

  26 Ocak 2025 Pazar Rio De Janeiro (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

  Sabah kahvaltısı sonrası, Dünya Mirası Listesi'nde yer alan "Dağ ve Deniz arasındaki Carioca Manzaraları"nın keşfi için hareket. Sabah, gezmesi çok keyifli olan Corcovado Dağı'na trenle çıkış. Tijuca Milli Parkı'nın bir parçası olan ormanın içinden ilerleyerek Rio'nun en önemli simgesi olan ve kollarını açarak Kurtarıcı İsa'yı temsil eden, "Cristo Redentor" Heykeli'nin ayaklarına varış. 30 metre yüksekliği ile dünyanın en büyük heykeli olan bu anıt, dünyanın yeni Yedi Harikası'ndan biri seçildi. Tepeden, şehrin muazzam manzarasını seyredebilirsiniz. Daha sonra, şehrin bir diğer sembolü olan ve İsa Heykeli'nin bulunduğu tepenin hemen karşısında yer alan Pao de Açucar yani Şeker Tepesi gezisi. Marro du Urca'dan tepelerin arasında muhteşem manzaralar eşliğinde bir teleferik yolculuğu: Leme, Copacabana, Ipanema, Flamengo ve Leblon sahilleri; Dedo de Deus (Tanrı'nın Parmağı) zirvesiyle Serra do Mar, Pedra da Gávea, Maciço da Tijuca ve Corcovado dağları; Guanabara Körfezi; şehir merkezi; Governador Adası; komşu şehir Niterói ve Rio-Niterói köprüsü... Bugün sanat, lezzet ve lüksün merkezi haline gelen Rio'nun en eski mahallesi Santa Teresa ve gece eğlencelerinin vazgeçilmez adresi Lapa bölgelerini gezdikten sonra, yerel bir restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra istediğiniz gibi değerlendirebileceğiniz serbest zaman. Rio'nun yanyana dizilmiş muhteşem plajları en önemli özelliğidir: Leblon'a kadar uzanan Rio'nun yıldızları Copacabana ve Ipanema'nın uçsuz bucaksız kumsallarında yürüyebilir ve denize girebilirsiniz. "Cariocas" adıyla tanınan Rio de Janeirolular son derece aktif olup, genci yaşlısı sahilde her daim bir spor yaparlar ve bu açıdan da Rio çok rahat bir şehirdir. Akşam yemeği yerel mutfağın lezzetlerini tadacağınız bir restoranda.

  27 Ocak 2025 Pazartesi Rio De Janeiro (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

  Sabah kahvaltısının ardından Brezilya kült mekanlarını keşfedeceğiz. Brezilya denince akla ilk samba ya da futbol gelir: 1984 senesinde Brezilyalı ünlü mimar Oscar Niemeyer tarafından tasarlanan Sambadrome Stadyumu breziyalılar için bu işin mabedi sayılır. Senede bir düzelenen çılgın karnaval sırasında, yıl boyu hazırlanan dansçılar, şampiyonluk için Sambadrome'daki ünlü karnaval geçitinde yarışırlar. 1950 Dünya Kupası için inşa edilen ve bir zamanlar futbol mabedi olarak kabul edilip, 2014 Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyatları için yenilenen, Brezilya'nın en büyük stadı Maracanã Stadyumu'nun dışarıdan görülmesinden sonra, 1964-1979 yılları arasında inşa edilen ve garip mimarisiyle dikkat çeken São Sebastião Katedrali'ni ziyaret. Dışardan bakıldığında modern bir piramidi andıran yapının iç kısmı muhteşem yükseklikte vitraylar barındırmakta. Gezilerden sonra yerel bir restoranda öğle yemeği ve ardından serbest zaman. Akşam, Rio de Janeiro'nun Arpoador bölgesindeki en güzel gün batımını görmek için yürüyüş, ardından dilediğiniz zaman iyi Brezilya eti yiyebileceğiniz tipik bir Churascaria restoranında akşam yemeği.

  28 Ocak 2025 Salı Rio De Janeiro (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

  Kahvaltı sonrasi Botanik Bahçesi gezisi. 1808 yılında kurulan Rio de Janeiro Botanik Bahçesi, botanik ve biyolojik çeşitliliğin korunması alanında dünyanın en önemli araştırma merkezlerinden biridir. Orkidelerle süslenmiş devasa ağaçlar, dev nilüferler, bromeliadlar ve tropik bitki örtüsüyle kontrast oluşturarak burayı doğa tutkunları veya huzur ve sessizlik arayanlar için özel bir dinlenme yeri haline getiriyor. Botanik Bahçesi aynı zamanda Corcovado Dağı'nın eteklerinde yer alan tarihi, sanatsal ve arkeolojik öneme sahip anıtlara da ev sahipliği yapmaktadır. Tipik bir balık restoranında öğle yemeği. Daha sonra ünlü karnavalın tüm hazırlıklarının yapıldığı "Cidade da Samba"nın atölyeleri gezisi bu gezi sırasında, tarihi anlatımla samba temalı bir okulun ziyareti. Capirinha'nın tadına bakmadan önce küçük bir samba gösterisi izleme ve samba kıyafetlerini deneme fırsatı . Akşam yemeği yerel bir restoranda.

  29 Ocak 2025 Çarşamba Rio De Janeiro (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

  Bu gün, Brezilya'yı tam anlamıyla kavrayabilmek için farklı bir bakış açısı sağlayan "favela" turu aydınlatıcı bir deneyim olup, en az Kurtarıcı İsa Heykeli, Maracanã veya Rio Karnavalı kadar şehrin kültürünün bir parçasıdır. Rio'da yaklaşık 950 favela bulunmakta. Favelalar yirminci yüzyılda, çoğunlukla çevredeki yamaçlarda, halka açık eski alanlara yerleştirilmişler. Bu mahalleler günümüzde Rio nüfusunun % 20'sine ev sahipliği yapmakta. Favelalar, orada yaşamayan çoğu insan için gizemini korurlar. Bu tur sadece favelaların ne olduğunu açıklamakla kalmayıp, aynı zamanda Brezilya toplumunun farklı yönleri hakkında da yepyeni bir görüş getirmekte. Tur sırasında, ülkenin en büyüklerinden olan Santa Marta favelasını keşfedeceksiniz. Uzaktan pitoresk görünen favelalara yaklaştığınızda karmaşık bir mimariyi, içlerinde gelişen farklı bir ticareti ve güleryüzlü insanları tanıyacaksınız. Karnavalın geçit törenine katılan çoğu Samba Okulu favelalardan gelmekte. Ziyaretçilerin nezaketle karşılandığı ve yerel halk tarafından desteklendiği Favela gezisi, sadece şiddet ve yoksulluklarıyla tanınan bu mahallelerin başka yönlerini de görebilmeniz için bir fırsat olacak. Santa Marta Favelası'na varışı takiben karşılama ve mimarlık, kamu hizmetleri, yerel kültürel özellikler, karnaval, güvenlik, yerel altyapı ve favela yaşamının diğer yönleri hakkında bilgilendirme. Bir terastan Rio'nun nefes kesici manzarasını izleme. Brezilya hükümetinden herhangi bir eğitim veya finansal desteği olmayan, favela turların sayesinde finanse edilebilen bir "community school"u ziyaret. Yerel bir restoranda geç bir öğle yemeğinin ardından, Rio'nun ünlü mücevher üretim ve tasarım merkezi Amsterdam Sauer mağazasında bir mola. Günün geri kalan kısmı serbest.
  Son akşam yemeği için, gelmiş geçmiş en meşhur Brezilya şarkısı olarak bilinen Garota De Ipanema'nın, 1962 yılında Tom Jobim ve Vinicius de Morais tarafından yazıldığı restoranı seçtik. Özel ve nostaljik bir mekan.

  30 Ocak 2025 Perşembe Rio De Janeiro - Paraty (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

  Sabah kahvaltısının adından otelden hareket ve 230 km yolun ardından Brezilya'nın en güzel kasabalarından biri olan Paraty 'ye varış. Şehrin çok güzel bir mimarisi vardır. 17.yüzyılın ikinci yarısında, Portekizliler tarafından, Caminho do Ouro'nun (Altın Rotası) bitiş noktası olarak inşa edilen Paraty'nin limanı, hem çıkarılan değerli madenlerin ihracı, hem de maden ocaklarında çalışmak üzere gönderilen Afrikalı kölelerin giriş noktası olarak hizmet vermiş. O dönemde, liman ve kentin zenginliğini korumak için bir savunma sistemi inşa edilmiş. Paraty'nin tarihi merkezindeki 18. yüzyıl planı ile 18. ve 19. yüzyılın başlarından kalma sömürge mimarisi çok iyi korumuş Bu nedenle, günümüzde Brezilya kıyılarında en çok fotoğraflanan kasabalardan biri olup tarafından Dünya Mirası listesine alınmış. Son derece çekici olan ve arabaların giremediği tarihi merkez, beyaz badanalı kiliseleri, terra-cotta çatılı binaları, arnavut kaldırımlı sokakları, çok sayıda restoran ve barıyla, keyifle keşfedeceğiniz bir yer olacak. Öğle yemeği ve kasabadaki gezintinin ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme bir butik otel olan Pousada do Principe'de.

  31 Ocak 2025 Cuma Paraty (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

  Sabah, kahvaltının ardından, tipik bir bölgesel tekne olan Escuna ile, Yeşil mavi ve zümrüt renklerinin buluştuğu koyları keşfedeceğiniz Tropik Adalar turu. Günün keyfini , dilerseniz Zümrüt yeşili ve mavi sularda rengarenk balıklarla beraber yüzerek geçirebilirsiniz, dilerseniz de Brezilyanın mili içkisi Caipirinhanızı yudumlayarak bir tabloyu aratmayan bu güzellikleri seyrederek dinlenebilirsiniz. Öğle yemeği teknede. Gün sonu otele dönüş. Akşam yemeği, Paraty'nin popüler mekanlardan birinde "Canlı Müzik " eşliğinde.

  01 Şubat 2025 Cumartesi Paraty Rio De Janeiro - São Paulo (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

  Sabah erken, havaalanına gitmek üzere Rio De Janeiro'ya transfer. Sao Paulo'ya uçuş ve varışta öğle yemeği için şehir merkezine gidiş. Yemekten sonra Sao Paulo'nun keşfine Republica Meydanı başlama: şehrin kalbi sayılan ve önemli mimarların yaptığı modern binalar ile Sao Paulo resmi eyalet binalarının bulunduğu bu meydanı gördükten sonra Sao Paulo'nun tahtakalesi sayılabilecek 24 Mayıs caddesi ile, Paris operasının bir kopyası olan Belediye Tiyatrosu (dışarıdan) ve Belediye Meydanı gezileri. Sonrasında, Anhangabau Vadisi denilen ve oradaki nehrin yeraltına alınmasıyla bir yürüyüş parkı oluşturulan, önemli binalarla çevrili meydanda bir yürüyüş. Ardından Sé Meydanı'na devam ederek Metropolitan Katedrali gezisi. Daha sonra Sao Paulo 'nun Japon mahallesi olan Liberdade Mahallesi'nin keşfi: Liberdade, Sao Paulo'daki japon azınlığın kendi kültürlerine göre oluşturduğu ve inşa ettiği tipik bir mahalle olup, gerek sokakları ve insanları gerekse de restaurant ve dükkanları ile küçük Japonya diyebileceğimiz bir bölgedir. Akşam üstü Sao Paulo'nun en tanınmış caddesi olan Paulista üzerinde bir gezinti yaptıktan sonra erken akşam yemeği ve uçuş saatine kadar dinlemek üzere Hampton by Hilton 4* otele yerleşme. Gece, uçuş saatine göre Havaalanı'na transfer.
 • Türk Hava Yolları'nın 2 Şubat'ta ki TK16 no.lu uçuşu ile saat 04:05'de İstanbul'a hareket.
 • 02 Şubat 2025 Pazar İstanbul

 • Saat 22:35'de İstanbul Havalimanı'na varış ve seyahatin sonu.
 • Iguaçu: Wyndham Foz do Iguacu 4 *
  Tripadvisor'a Git
  video thumbnail
  video thumbnail
  video thumbnail
  Rio de Janeiro: Olinda Rio 4 *
  Tripadvisor'a Git
  video thumbnail
  video thumbnail
  video thumbnail
  Paraty: Pousado Do Principe Özel Kategori
  Tripadvisor'a Git
  video thumbnail
  video thumbnail
  video thumbnail
  Sao Paulo: Hampton by Hilton 4 *
  Tripadvisor'a Git
  video thumbnail
  video thumbnail
  video thumbnail
  Rezervasyon Şartları:
  Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

  Covid 19 Önlemleri:
 • Breziya'da uygulanan Covid-19 kısıtlamaları kaldırılmıştır.
 • Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • São Paulo/Foz do Iguaçu/Rio De Janeiro/São Paulo ekonomik sınıf uçak biletleri;
  • 2. günden 10. güne kadar 9 akşam yemeği;
  • 2. günden 10. güne kadar 9 öğle yemeği;
  • Programda belirtilen otellerde Oda+Kahvaltı konaklama;
  • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
  • Konforlu otobüslerle seyahat;
  • Paraty'de tekne turu;
  • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
  • Rehberlik hizmetleri;
  • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/ São Paulo/İstanbul ulaşım;
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Her türlü kişisel harcamalar;
  • Tur lideri bahşişi* (Sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için bu turda kişi başına 80 $ düşünmek gerekir);

  * Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır.
 • 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.


 • Vize

 • Brezilya 90 gün için vize uygulanmıyor ancak pasaportunuzun 6 ay geçerli olması gerekli.
 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.