Fiyordlar ve Efsanevi Troll Yolları

MİNİ-GRUP TURLARI  6 GECE
09 Temmuz 2022 - 15 Temmuz 2022
6 Gece / 7 Gün 6 Akşam yemeği ve Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 12 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : İstanbul (Diğer şehir çıkışlı uçuşlar için bizi arayın)
Gezilecek Yerler : Lillehammer - Vinstra - Troll Yolu - Alesund - Geirangerfjord - Beitostølen - Flamsbana Panoramik Treni - Myrdal -Voss - Bergen - Hardangerfjord - Gelio - Oslo
Tur Tarihi : 09 Temmuz 2022 Cumartesi
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
2070 € (37743TL)
Tek Kişi Farkı :
340 € (6199TL)
3. Kişi :
1980 € (36102TL)
Viking masallarının ve efsanelerinin ülkesi Norveç'i keşfedeceğiniz yedi günlük bu yolculukta şaşırtıcı Trolls Yolları'nı ve görkemli fiyortlar'ı görüp, yeşilin inanılmaz tonlarının, şarıldatan akarsuların, şelelelerin birbirinden farklı güzelliklerine şahit olacaksınız. Dünya Mirası Listesinde olan Geirangerfjord'da yapacağınız gemi yolculuğunda doğanın güzellikleri izleyip, seyahat boyunca Oslo, Alesund ve Geilo şehirlerini gezme imkanı bulacaksınız. Göreceğiniz Norveç'in meyve bahçelerini barındıran Hardangerfjord ve Panoramik Flambasana Treni ile yapacağınız gezi ise yolculuğun ayrı bir ilginç noktası olacak. Doğa severler için unutulmaz bir gezi ...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Norveç fiyortları ve Efsanevi Trolls Yollarına yapacağınız 7 günlük bir yolculuk;
 • Flamsbana Panoramik Tren gezisi;
 • "Peer Gynt Yolu" ve "Trolls Yolu" gezileri;
 • Alesund'un "Art Nouveau" mahalleleri;
 • Geirangerfjord'da kruvasier;
 • Hardangerfjord Bölgesi gezisi;
 • Flamsbana Panoramik Treni ile yolculuk;
 • Norveç'in en güzel fiyortları;
 • 3/4 yıldızlı, konforlu otellerde konaklama;
 • İskandinav mutfağının lezzetlerini tadacağınız menüler;
 • Akşam yemekleri ve tüm gezilerin dahil olduğu bir yolculuk.

1. Gün Pazarİstanbul - Oslo - Lillehammer - Vinstra

İstanbul Havalimanı'ndan, saat 07.40'dA kalkan, Türk Hava Yolları'nın TK1751 no.lu uçuşu ile Oslo'ya hareket. Saat 10.25'de Oslo'ya varış, karşılama ve 360 km²'lik yüzölçümüyle Norveç'in en büyüğü ve aynı zamanda en derinlerinden biri olan Mjøsa Gölü boyunca, kuzey ucunada bulunan, Norveç tipi evleri dar sokakları ve kafeleri ile sakin ve şirin bir kasaba olan , ev sahipliği yaptığı 1994 Kış Olimpiyatları ile tanınan Lillehammer'e doğru hareket. Varışta, 200 tarihi bina içerisine yerleşik, Norveç yaşam alanlarını yansıtan Maihaugen Açık Hava Müzesi gezisi. Daha sonra Gudbrandsdalen Vadisi boyunca muhteşem panoramik manzaralar sunan "Peer Gynt Yolu" nu takip ederek, ünlü Norveçli yazar Henrik İbsen'in Peer Gynt adlı tiyatro oyununu yazarken esinlendiği efsanevi Peer Gynt ülkesine ve trollerin krallığına girip, Vinstra'ya varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2. Gün PazartesiVinstra - Troll Yolu - Alesund

Sabah, kahvaltıdan sonra, Dombas'dan geçerek Romsdal Vadisi'ne doğru hareket. Muhteşem manzaraları ile dünyanın en güzel yollarından biri olarak kabul edilen ve muhteşem panoramalar sunan "Trolls Yolu"na tırmanış. Bir zamanlar katır sırtında geçilen ve Andalsnes ile Valldal'ı bağlayan bu yol 20. yüzyılın başlarında, araçların geçebilmesi için inşa edilmiştir. Bu yoldan geçerken Norveç'in vahşi topraklarında yaşayan efsanevi masal kahramanları olan "Troll"leri hayal etmekte güçlük çekmeyeceksiniz. Akşam üstü Alesund'a varış. Kanat şeklindeki bir yarımada üzerinde kurulu kasaba, şu anda Norveç'in en büyük cod-fishing filosunun da ana üssü konumunda. 1904'te çıkan yangında yıkılan ve "Art Nouveau" tarzında yeniden inşa edilen Alesund'un dar sokaklarında gezintinin ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

3. Gün SalıAlesund - Geirangerfjord - Beitostølen

Sabah, kahvaltıdan sonra, Magerholm'den Orsneseet'e feribotla geçiş ve tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan ve "Gelin Duvağı" dahil birçok şelalesi ile en güzel Norveç fiyortlarından biri olan Geirangerfjord'da, yemyeşil bitki örtüsü, karla kaplı dağ tepeleri ile masalsı bir görünüme manzaraları keyifle seyredeceğiniz yaklaşık bir saatlik tekne gezisi. Ardından Geiranger'da öğle yemeği için serbest zaman. Daha sonra, Fiyort üzerinde muhteşem manzaralar sunan Grotli'ye çıkış. Yol üzerinde Lom'da mola vererek, neredeyse bin yıl önce inşa edilmiş ve hala ayakta duran ahşap kilisesinin keşfi. Günün son molası, ülkenin önde gelen yürüyüş ve balıkçılık bölgelerinden biri olarak tanınan, Jotunheimen (Devlerin Evi) Ulusal Parkı olacak. Burada kısa bir yürüyüş yapıp, harika manzaraları izledikten sonra Beitostolen'e doğru yola devam. Varışta otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4. Gün ÇarşambaFlamsbana Panoramik Treni - Myrdal - Bergen

Sabah, kahvaltıdan sonra, Fillfjell dağlarından geçip, ardından Borgund ahşap kilisesini görerek, dar vadilerle çevrili küçük bir Norveç köyü olan Flam'a varış. Burada, Flam'dan Myrdal'a ve oradanda Voss'a kadar giderek, dağ yamaçlarından akan şelaleleri, nehirleri ve vahşi manzaraları seyrederek, dünyanın en dik demir yolu hatlarından birini geçecek olan Flamsbana Panoramik Treni'ne biniş. Flambasana treni, Lonely Planet tarafından 2014'te dünyanın en iyi tren yolculuğu, National Geographic Traveler Dergisi tarafından Avrupa'nın en güzel 10 tren yolculuğundan biri seçilmiş. Bu muhteşem yolculuktan sonra, Voss'dan Bergen'e doğru yola devam. Akşam üstü, Norveç'in en büyük ikinci şehri olan Bergen'e varış. 12. yüzyılda ticaret merkezi olarak kurulan liman kenti ve "Fiyortların Başkenti Bergen" 1350 senesinde Hansa Birliği'ne girer. İki/üç katlı, ahşap binalardan oluşan tarihi Bergen, bugünkü görünümünü, 18.yüzyılbaşında geçirdiği bir büyük yangından sonra yapılan inşaatlerle kazanmıştır. Varışta, Fløien Dağı'na füniküler gezisi: 8 dakika içinde, deniz seviyesinden 320 metre yükseklikte bulunan zirveye ulaşıp, Bergen ve çevresinin nefes kesen manzarasını seyredebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5. Gün PerşembeBergen - Hardangerfjord - Gelio

Sabah, Bergen'in keşfine yerel rehber eşliğinde, yürüyerek devam: Hansa şehri ve tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan renkli evleri, limanı, Rosenkrantz Kulesi, Bergen Katedrali, balık pazarı vb. Daha sonra,"Norveç'in Meyve Bahçesi" pastoral Hardangerfjord'a doğru yola çıkış. Bu kısa yolculukta, görkemli dağların, kükreyen şelalelerin ve pastoral meyve bahçelerinin arasında, doyamıyacağınız manzaralar seyredeceksiniz. Kültürel ve doğal mücevherlerle dolu olan Hardangerfjord, sunduğu manzaralarla en deneyimli gezginleri bile büyüler. Gezi esnasında, Norveç'in en popüler şelalelerinden biri olan 50 metre yüksekliğindeki Steinsdalsfossen'de bir mola vererek, meteroloji koşulları uygusa, bahçeler arasındaki dar bir yoldan şelaleye yürüyüş. Akşam üstü Gelio'ya varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

6. Gün CumaGelio - Oslo

Sabah, kahvaltıdan sonra, Hallingdal vadisinden, yeşil orman sırları ile adını taşıyan fiyort arasında yer alan Oslo'ya hareket. Varışta, tarihi boyunca büyük çaplı 14 yangın felaketi yaşamasına rağmen defalarca yeniden ayağa kalkmayı başarmış olan Norveç'in başkenti Oslo'nun, yerel rehber eşliğinde keşfi: ilk olarak 1299 yılında, şehri dış tehditlere karşı korumak amacıyla inşa edilen ve bir dönem hapishane olarak kullanılan Akershus Fortress gezisi; buradan çok güzel bir şehir panoraması izledikten sonra Viking Müzesi'ne doğru geziye devam; Vikingler'in bir zamanlar cenaze törenleri için kullandıkları iki gemiden biri olan Oseberg'i burada görebileceğiniz gibi, Oseberg ile birlikte gömülen yiyecek ve içecek kaplarını, mücevherleri, mobilyaları, savaş arabalarını, silahları ve hatta köpeklere ait kalıntıları, bu müzede yakından inceleyebilirsiniz; Müze gezisinden sonra, içerisinde Gustav Vigeland'ın 212 esrinin bulunduğu Vigeland Heykel Parkı'da bir mola ve pakın gezilmesi; son olarak, inşaatı 19.yüzyılın ortalarında tamamlanan ve hala kraliyet ailesi tarafından ikametgâh olarak kullanılan Kraliyet Sarayı'nın ve 2008 yılında hizmete giren ve mermer, metal ve ahşap malzeme kullanılarak Oslo Fiyordu'nun kıyısında yer alan ve buzulu andıran mimari tasarımla inşa edilen Oslo Opera Binası'nın dışdan görülmesi ve serbest zaman. Son akşam yemeği, şehirde lokal bir restoranda, geceleme otelde.

7. Gün CumartesiOslo - İstanbul

Sabah, Kahvaltıdan sonra, yürüyerek şehrin tarihi ve modern mahallelerinin gezilmesi: İlk olarak, 17.yüzyıl sonlarında, Barok mimari tarzında inşa edilen ve içerisinde 1936-1950 yılları arasında Emanuel Vigeland'ın imzasını taşıyan vitraylar bulunan Oslo Katedrali gezisi ve ardından Karl Johans Caddesi ve Kapısı'ndan geçerek, 20.yüzyılın ortasında hizmete giren ve her yıl Nobel Barış Ödülü törenine ev sahipliği yapan City Hall binasının dışdan görülmesi;daha sonra tarihi Şehrin sokaklarında gezinti ve Bjørvika Mahallesi'nde, modern mimari tasarımlarıyla öne çıkan Barkod Projesi ve Sorenga'yı görebilmek için serbest zaman. Saat 14.30'da otelde buluşarak Havalimanı'na transfer. Türk Hava Yolları'nın saat 17.50'dE kalkan TK1754 no.lu uçuşu ile İstanbul'a hareket. Saat 23.45'de İstanbul Havalimanı'na varış ve yolculuğun sonu.
Gala: Wadahl Hoyfjellhotell 3 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Alesund: Thon Hotel Alesund 3 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Beitostolen: Radisson Blu Resort 3 * Superior
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Bergen: Quality Hotel Edvard Grieg 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Geilo: Ustedalen Hotel 3 * Superior
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Oslo : Park Inn by Radisson Oslo 3 * Superior
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Covid-19 salgınının neden olduğu kargaşadan dolayı, 2021 ve 2022 senelerine özel olarak tura kayıt şartlarında değişiklikler yaptık:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

  Covid 19 Önlemleri:
 • Norveç seyahati için yolcuların varıştan en az 14 gün önce 2 doz Biontech aşısı olduklarını gösteren, ingilizce COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmaları gerekmekte.
 • Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • İstanbul/Oslo/İstanbul, ekonomi kategori uçuşları;
  • Programda belirtilen turlar;
  • 1.günden 6. Güne kadar 6 akşam yemeği;
  • Yukarıda belirtilen oteller veya bir benzerinde oda+kahvaltı geceleme;
  • Flamsbana Panoramik Treni;
  • Geirangerfjord'da kruvasier;
  • Kişi sayısına göre 7-14 kişilik lüks araçla ulaşım;
  • Programda belirtilen turlar;
  • Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri;
  • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç);
  • Türkçe rehberlik hizmetleri;
  • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/Oslo/İstanbul uçak biletleri;
  • Öğle yemekleri;
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Tur lideri bahşişi (Sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için bu turda kişi başına 35 $ düşünmek gerekir);
  • Her türlü kişisel harcama;
  • Vize ücretleri

  * Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır.
 • 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.


 • Vize

 • Norveç için Shengen vizesi gerekmekte. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.
 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.