Divriği'den Kars'a Doğu Expresi

Anadolu'nun kış manzaralarını yaşamak için Doğu Expresi'nde bir gün geçirmekden daha doğru bir yöntem olamaz. Bu yolcuğa, en güzel bölümü olan Divriği ile Kemah arasından başlayabilmek ise tam bir ayrıcalık olacak. Hele bu yolculuğun sonu kendinizi Kafkaslar'da hissedeceğiniz Kars'da bitecek ise, böyle bir keyifin tanımını yapmak zor... Kars her daim, Anadolu'nun Kafkaslar'a açılan kapısı olarak görülmüş. Şehrin mimari yapısıda, Rus dönemi binalarından dolayı bu atmosferi çok iyi tamamlar. Kış aylarında buz tutan Çıldır Gölü, Rus yazarların romanlarından çıkmış bir tasfir gibidir. Ani Şehri'nin harabeleri ise, beyaz örtünün altında fışkıran taş duvarların kızıl renkleriyle, romantik bir ressamın fırçasından süzülen kış izlenimlerini anımsatır. Tabii, bütün bunlara, Kars mutfağının lezzetlerini de katınca, böyle bir seyahatin keyfi anlatılamaz...Yaşamak lazım...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • İstanbul'dan Pegasus Hava Yolları ile Sivas'a gidiş ve Kars'tan dönüş.
 • Doğu Expresi yolculuğuna, gece geçirmeden Divriği'den başlayıp, gün boyu en güzel manzaraları seyredebilmek.
 • Doğu Expresi'nin en güzel bölümü olan Divriği ile Kemah arasını sabah güneşinde görebilme imkanı.
 • Sivas ve Divriği'yi kış atmosferinde keşfetmek.
 • Kafkasların muhteşem kar manzaralarının ortasında keyifli bir haftasonu.
 • Yöresel lezzetlerin keşfi.
 • Ani Harabeleri'ni ve Kars'ın ilginç mimari dokusunu tanıma.
 • Çıldır Gölünde Kızak Turu, balıkçıları izleme ve tutulan balıkları tatma.
 • Kaz Yemeği, Bozbaş (Piti) gibi yerel mutfağın zenginliklerini tadacağınız zengin bir menü seçimi.

08 Şubat 2020 Cumartesi İstanbul - Sivas - Divriği

Sabah, Pegasus Hava Yollarının PC2750 no.lu uçuşu ile Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan saat 06:15'de Sivas'a hareket. Saat 07:40'da varış, karşılama ve şehir merkezine transfer. Sabah kahvesinin ardından şehir turu: Ulu Cami, Gök Medrese, Çifte Minare Medresesi, Şifaiye Medresesi, Bürûciye Medresesi, Sivas Kongre Binası ve burada bulunan Atatürk ve Etnoğrafya Müzesi gezilerinden sonra yöresel Sivas yemeklerini tadabileceğiniz öğle yemeği. Daha sonra Divriğiye hareket. Varışta, 13. y.y. Selçuklu mimarlığının şaheserlerinden olan, Mengücekoğlu Süleyman Şah'ın oğlu Ahmet Şah tarafından yaptırılan Ulucami ve Şifahane'yi, tadilat çalışmalarının müsaade ettiği kadarıyla gezme. Daha sonra Divriği'nin yöresel mimari örneği olan enfes evleri görebilmek için şehrin eski mahallelerinde gezi. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

09 Şubat 2020 Pazar Divriği - Kars (Tren ile)

Sabah, erken kahvaltının ardından, saat 07.20 de Divriği Garı'ndan Doğu Expresine binerek Kars yolculuğuna başlama. Divriği ile Kemah arasında, iki saat boyunca, yolculuğun en güzel manzaralarını izleyebilirsiniz. Akşam 19.00 a kadar sürecek bu nostaljik yolculuk esnasında Anadolu Platosu'nun en inanılmaz görüntülerini keşfedeceksiniz. Trende yemek hizmeti bulunmamasına rağmen, rehberimiz bu yolculuğu acıkmadan yapabilmeniz için gerekli tedarikleri yapacaktır. Tren yolculuğunun sonunda Kars'ta ki otele transfer ve yerleşme. Akşam, otelde aşık atışması eşliğinde, sizin için özel olarak hazırlanan Kars yöresine ait Bozbaş (Piti) yemeğinin tadımı.

10 Şubat 2020 Pazartesi Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars

Sabah, lezzetli bir Kars kahvaltısının ardından Ani Harabeleri'ne hareket. Ermenistan sınırında yer alan ve bir zamanlar bölgenin en önemli yerleşim alanı olan, ancak günümüzde terkedilmiş bir hayalet şehre dönüşen Ani, özellikle kar altında çok etkileyici bir manzara sunuyor. Aras Nehri'nin bir kolu olan Arpaçay burada Türkiye'nin Ermenistan ile olan sınırını oluşturmakta. Antik şehir Arpaçay'ın iki yakasında da uzansa, en önemli bölümü Türkiye tarafında kalıyor. Gezi esnasında 1072 yılında Selçuklular'ın Anadolu'da ilk inşa ettikleri Menuçehr Camii; ön yüzündeki mozaik işlemelerinin hala görülebildiği Selçuklu Sarayı; dış cephesi taş üzerine oyulmuş insan, hayvan ve bitki motifleriyle süslenmiş Tigran Honents Kilisesi; yine günümüzde Keseli Camii olarak adlandırılan ve sadece binanın yarısının ayakta kalabildiği Kurtarıcılar Kilisesi görülecek eserler arasında. Uzunca bir yürüyüş gerektiren Ani Harabelerinin keşfinden sonra Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere yola devam. Yol güzergahında Gürcü Kilisesi, Şeytan Kalesi ve Aktaş Gölünü panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölü'ne varış. 1950 mt. yükseklikte ve 123 km2 yüzölçümündeki Doğu Anadolu'nun bu en büyük tatlı su rezervi kışları buz tutmakta. Buzlar kırılarak balık tutan balıkçıları izleyip, daha sonrada burada tutulan taze balıklardan oluşan öğle yemeğini (arzu edenlerle rakı eşliğinde) tadıyoruz. Yemekten sonra çevrede keyifli bir gezinti ve uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır Gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) atlı kızaklar ile dolaşma. Akşam üzeri, Kars'a geri dönüş ve kısa bir şehir turu:19. yüzyılda Ruslar tarafından Aleksander Nevsky Katedrali olarak inşa edilen Fethiye Camii; bir zamanlar müze olarak kullanılan 12 Havariler Kilisesi veya Kümbet Camii; Ortodoks Kilisesi veya Merkez Camii; Parlamento Binası ve diğer Rus dönemi binaları. Akşam, otelde yöresel danslar eşliğinde, sizin için özel olarak hazırlanan Kars yöresi yemekleri meşhur Kars Kazı tadımı. Geceleme otelde.

11 Şubat 2020 Salı Kars - İstanbul

Sabah, kahvaltının ardından havaalanına transfer. Saat 10.15 de ki Pegasus Hava Yollarının PC2591 no.lu uçuşu ile İstanbul, Sabiha Gökçen Havaalanına hareket. Saat 12.25 de İstanbul'a varış.
Sivas:Divriği Otel Özel Kategori
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Kars:Kale Hotel Kars 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • Pegasus Hava Yolları ile, İstanbul/Sivas ve Kars /İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 1, 2 ve 3. gün, sizler için özel hazırlanan akşam yemekleri;
 • 1, 2 ve 3. ve 4. gün öğlen yemekleri;
 • Yemeklerinde meşrubat, su ve kahve ikramı;
 • Divriği Otel'de ve Kars Kale Otel'de geceleme ve kahvaltı;
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç* ) ;
 • Seyahat sigorta paketi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ini teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Rehberi bahşişi için , bu turda kişi başına 60 TL düşünmek gerekir.

Vize