Bayramda Göller Bölgesi & Frig Vadisi

'Kütahya'ya 58 km. mesafede bulunan Çavdarhisar Kasabası'ndaki Aizonai Antik Kenti, dünyanın en iyi korunmuş Zeus tapınağı, Stadyum-Tiyatro Lompleksi, dünyanın ilk borsa binasıyla müthiş bir güzellik sergilemekte… Ağlasun'un 7 km. kuzeyindeki Torosların sarp yamaçlarında ve 1600 mt irtifada bulunan Sagalassos Antik Kenti ise, şüphesiz Türkiye'nin en iyi korunmuş ve restorasyon görmüş harabelerinin başlarında gelmekte. Özellikle antik çağlardan beri suları durmadan aka gelen çeşmeleri, çok iyi restorasyon görmüş Antoninler Çeşmesi, agorası, hamamı ve tüm vadiye tepeden bakan tiyatrosuyla bu Roma şehrine hayran olmamak mümkün değil. Buradaki kazı ve restorasyonlar, 1990 senesinden beri Belçika'nın Leuven Üniversitesi tarafından sürdürülmekte. Aynı yörede daha da az tanınan bir başka antik kent ise, Burdur'un güneybatısında yer alan Gölhisar Kasabası'nın yamaçlarında kalıntılarını gezeceğimiz Kibyra'dır. Bu antik kalıntıların ihtişam ve güzelliği Sagalassos'u aratmaz. Özellikle, şaşırtıcı bir görkemle vadinin yamaçlarına konumlanmış stad ve meclis binası olağan üstü iyi korunmuş. Üç gece kalacağımız Ağlasun'un bir başka özelliği ise Göller Bölgesi'nin ortasında ve Isparta'nın sembolü olan Gül Bahçeleri'nin yakınında olması. Göller Bölgesi'nin gizli zenginlikleri Salda ve Burdur Göllerini ve Gül Bahçeleri'nde hasatın sonu ile lavanta çiçeklerinin açmaya başladığı manzaraları görebileceğiniz çok özel bir dönemde denk gelen bir seyahat. Dönüş yolunun sürprizi ise Frig Vadisi'nde kayaların jeolojik yapılarının oluşturduğu figürler ve Frigler'den kalan eserler ile Eskişehir'in güzelliklerini keşfetmek olacak.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Bayramın ilk gününü evinizde geçirmenize imkan veren bir tur programı.
 • İstanbul'dan Sagalassos'a özel tur otobüsüyle gidiş/dönüş.
 • Gizli bir mücevher olan Çavdarhisar/Aizonai Antik Kenti'ni ve Frig Vadisi'ni gezebilme imkanı.
 • Çok az tanınan Sagalassos ve Kibyra ile Göller Bölgesi'nin gizli köşelerinin keşfi.
 • Isparta'nın meşhur gül bahçelerinde hasatın sonu ve lavantaların açmaya başladığı dönemde bahar manzaraları.
 • Göllerin ve vadilerin muhteşem manzaralarının ortasında keyifli bir seyahat.
 • Sagalassos Lodge&Spa'da üç keyifli gece.
 • Ağlasun yerel mutfağının zenginliklerini tadacağınız zengin bir menü seçimi.

05 Haziran 2019 Çarşamba İstanbul - Aizonai - Sagalassos

Özel tur otobüsüyle sabah 07:00'de Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı'ndan (Dolmabahçe Lunaparkı Karşısı), 07:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareket ederek yolculuğa başlama. Yol üzerinde çeşitli molalar vererek, öğle saatlerinde Çavdarhisar/Aizonai'ye varış. Kalıntılarının arasında, dünyada en iyi koruna gelmiş Zeus Tapınağı, on beş bin seyirci kapasiteli tiyatro ve ona bitişik on üç bin beş yüz seyirci kapasiteli Stadyum, İki Hamam, Borsa Yapısı, Sütunlu Cadde, Kocaçay üzerinde ikisi ayakta, 5 adet köprü, Meter Steunene Kutsal Mekanı, Kent Mezarlığı, tek kemerli bir su bendi, su yolları, anıtsal kapı yapıları bulunmakta. Bu antik kent, Efes, Bergama, Side gibi antik kentlerle çağdaştır. Olağanüstü sempatik bir köyün evlerinin arasında bulunan antik harabelerin ve çok iyi korunmuş Zeus Tapınağı'nın gezisinden sonra Burdur istikametinde yola devam. Saat 19:00 civarında Sagalassos Lodge & Spa'ya varış ve odalara yerleşme. Akşam yemeği, hava durumuna göre Lodge'un teras veya restoranında.

06 Haziran 2019 Perşembe Sagalassos Antik Kenti - Eğirdir Gölü - Yazılı Kanyon

Sabah, kahvaltıdan sonra, Sagalassos Antik Kenti gezisi için Lodge'dan hareket. 1706'da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis Binası; Antoninler Çeşmesi; Agora; Odeon; Roma Hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon Kütüphanesi; Çömlekçiler Mahallesi ve diğer yapıtlar... Bu harika antik kenti keşfettikten sonra Eğirdir Gölü'ne hareket. Eğirdir, Göller Bölgesi'nin merkezi sayılır ve gelirken de göreceğiniz devasa elma bahçeleriyle tanınır. Göl üzerinde bulunan Yeşil Ada'da gezerek bu çok güzel göl ve dağ manzaralarını seyredebilirsiniz. Göl kıyısındaki bir yerel lokantada. Yemekten sonra Yazılı Kanyon'a doğru yola devam: Az bilinen bir doğa harikası bir milli park; Yazılı Kanyon adını ise, ünlü şair Epiktetos'un buradaki kayaları oyarak yazdığı ünlü Hür İnsan Üzerine Şiirinden almakta. Harika manzaraları izlemek için yapılacak bir yürüyüşün ardından, Lodge'a dönüş. Sagalassos Lodge & Spa'ya varışda, beş çayı ve ufak atıştırmalıklar sizleri bekliyor olacak. Akşam üstü serbest zamanınızı Lodge'un açık ve kapalı havuzlarında veya Spa'sında dinlenerek geçirebilirsiniz. Akşam yemeği, hava durumuna göre Lodge'un teras veya restoranında.

07 Haziran 2019 Cuma Kibyra Antik Kenti - Salda ve Burdur Gölleri - Burdur Arkeoloji Müzesi

Sabah kahvaltıdan sonra, Batı Torosların bir cevheri olan Kibyra'ya hareket. Gölhisar'ın kuzeybatısındaki tepelere konumlanan antik şehirde göreceğimiz en önemli mimari yapıtların başında Stad, Agora, Tiyatro, Meclis Binası gelmekte. Kibyra; Kabalis ve daha sonraki adlandırılmasıyla Kibyratis Bölgesi'nin merkezidir. Kuzeyde Frigya, batıda Karya ve Likya, doğuda Pisidya ile çevrelenen bu bölge, antik dönemden günümüze güneydeki limanları iç bölgelere bağlayan bir kavşak konumundadır. Asia Eyaleti'nin önemli bir parçası olan kent, M.S. 23'de geçirdiği büyük depremle önemli ölçüde tahrip olmuşsa da, İmparator Tiberius'un yardımlarıyla tekrar imar edilmiş ve kent imparatora şükranlarını belirtmek için ismini "Caiseria Cibyra" olarak değiştirmiştir. M.Ö. 43'de Likya bir Roma Eyaleti olduğunda, daha önce Asia Eyaleti sınırlarında olan kentin, Likya Eyaleti'nin bir parçası haline gelmiş. Strabon; Kibyra'lıların Pisidya, Solym, Hellen ve Lidya dilleri olmak üzere dört dil kullandıklarını, demir işçiliği ve kakmacılıkta usta olduklarını aktarır. Ayrıca epigrafik ve arkeolojik araştırmalar, dericilik ve seramik üretiminde önemli bir merkez olduğunu ortaya çıkarmış. Antik Kent gezisinden sonra, öğle yemeği ve Salda Gölü'ne doğru yola devam. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars'ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların, okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfettikten sonra Burdur'a hareket ve tüm Sagalassos ve Kibyra kazıları buluntularının sergilendiği Burdur Arkeoloji Müzesi gezisi. Geziden sonra Lodge'a geri dönüş. Akşam yemeği, hava durumuna göre Lodge'un teras veya restoranında.

08 Haziran 2019 Cumartesi Sagalassos - Frig Vadisi - Seyitgazi - Eskişehir

Kahvaltının ardından, Frig Vadisi'ne hareket. M.Ö. 9. yy'larda Kafkaslar'dan Anadolu'ya göç eden Frigler; Kütahya, Afyon ve Eskişehir arasında kalan Dağlık Frigya Bölgesi'nin tüf kayalarından oluşan vadilerine yerleşmişler. Buralardaki kayaları oyarak özgün bir mimari ortaya çıkarmışlar ve yaptıkları eserler kendilerinden sonra gelen medeniyetlere misal teşkil etmiş. Frig dönemi kaya anıtlarının ortak özellikleri, bezemelerindeki ve süslemelerindeki zenginlik, üçgen alınlık ve içerisinde Ana Tanrıça heykeli bulunan kaya nişlerdir. Burada gezdikten sonra öğle yemeği için mola. Daha sonra Seyitgazi yönünde hareket. Kısa bir yolculuğun ardından Seyitgazi'de bulunan Seyit Battal Gazi Külliyesi ve Türbesi gezileri. Burada bulunan türbe ve cami 1207-1208 yıllarında hüküm süren Anadolu Selçuklu sultanı I. Alaeddin Keykubad'ın annesi Ümmühan Hatun tarafından, 720-740 yıllarında sıklaşan akınlarda Bizans'a karşı büyük kahramanlıklar gösteren ve 720 yılında Mesih kalesi olarak bilinen bölgede şehit düşen efsanevi halk kahramanı Seyyit Battal Gazi adına yaptırılmış. Ardından, Eskişehir'e doğru yola devam. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

09 Haziran 2019 Pazar Eskişehir - İstanbul

Sabah, Havacılık Parkı ve Devrim Arabası'nı görebileceğiniz Tülomsaş gezileri. Daha sonra, Eskişehir'in tarihi mahallelerinin keşfi. Ardından Odunpazarı ve Porsuk Çayı kıyısında serbest zaman. Saat 12.00 de İstanbul'a hareket. Osmangazi Köprüsü'nden geçerek, yaklaşık 4,5 saatlik bir yolculuğun ardından İstanbul'a varış.
Burdur:Sagalassos Lodge & SPA 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Eskişehir:Abacı Konağı Özel Kategori
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • Konforlu özel tur otobüsüyle seyahat;
 • 1., 2., 3. ve 4. gün akşam yemekleri;
 • 2., 3. ve 4. gün öğle yemekleri;
 • Yemeklerde su, meşrubat ve kahve ikramı;
 • Sagalassos Lodge & Spa da geceleme ve kahvaltı;
 • Otelde hamam ve saunanın ücretsiz kullanımı;
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç* ) ;
 • Seyahat sigorta paketi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;

* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Rehberi bahşişi için , bu turda kişi başına 75 TL düşünmek gerekir.

Vize