Batı Kanada

Dünyanın en büyük ikinci ülkesi olan uçsuz bucaksız Kanada'nın güneybatı köşesindeki İngiliz Kolombiyası eyaletinden Alberta'ya olağanüstü manzaralar eşliğinde zıtlıklarla dolu bir seyahat sizleri bekliyor: Pasifik'e bir balkon gibi açılan, deniz ile gökyüzü arasındaki fütürist silüeti, parkları ve Kızılderili mirasıyla batı Kanada'nın en büyük şehri Vancouver; Kraliçe Victoria adını alan İngiliz cazibesiyle zarif Victoria şehri; Okanagan gibi verimli vadileri; birbirinden güzel milli parklarının yemyeşil ormanları, turkuaz gölleri, gürül gürül akan şelaleleri, ışıl ışıl karlı zirveleri, buzulları, kanyonları ve yaban hayatı ile UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınan nefes kesici güzellikteki heybetli Rocky Dağları; masalsı dağ kasabası Banff; 1988 Kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapan Alberta eyâletinin başkenti Calgary....
Baştan başa Batı Kanada'nın harikalarını keşefdeceğiniz masal gibi bir seyahat...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Tur programı Vancouver'den başlayıp, İngiliz Kolombiyası ve Alberta eyaletlerini katedip Calgary'de bitirerek, Batı Kanada'nın en ektileyici ve el değmemiş en bakir bölgelerini keşfetme imkanı vermekte.
 • Uzun mesafelerden oluşan seyahatin tamamını konforlu bir otobüs ile yapılacak.
 • Vancouver Adası'nda bulunan tarihi şehir Victoria'ya ulaşım feribot ile.
 • Kuzey Amerika'nın en muhteşem manzaralara sahip ve UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan Rocky Dağları'nın yedi milli parkından dördünü (Jasper, Banff, Mount Robson ve Yoho) bu programda görebilirsiniz.
 • "Icefields Parkway" yani Buz Yolu üzerinden ATV kar aracı ile buzul keşif gezisi.
 • Konaklamalar için dört ve üç yıldızlı güzel konumlu oteller.
 • İlk ve son gün öğle yemekleri hariç tüm yemekler programa dahil.

12 Temmuz 2019 Cuma İstanbul - Paris - Vancouver

Air France Hava Yolları ile saat 04:15'te hareketle saat 07:00'da Paris'e ve oradan saat 10:25'te hareketle saat 11:20'de Pasifik Okyanusu sahilinde ve doğayla iç içe olan, Batı Kanada'nın en büyük kenti Vancouver'e varış. Karşılamadan sonra, şehir merkezine hareket. Britanya Kolombiyası eyaletinde bulunan Vancouver, Batı Kanada'nın en büyük, ülkenin de üçüncü büyük şehridir. Aynı zamanda bir liman şehri olan Vancouver, farklı kültürlerin birarada bulunduğu renkli ve canlı bir şehirdir. Vancouver, Victoria ile birlikte, Kanada'nın en ılıman iklimine sahip. Bir keşif seferi sırasında 1792 yılında bu bölgeye ulaşan İngiliz Kraliyet Deniz Kuvvetleri kaptanlarından George Vancouver'in adını alan Vancouver şehir turu. English Bay Körfezi; denizin doldurulmasıyla elde edilen, 1900'lerin başlarında bıçkı fabrikalarına ev sahipliği yapan, günümüzde ise alışveriş ve eğlence olanakları sunan renkli Granville Adası; bir ucunda BC Place Stadyumu, diğer ucunda Stanley Parkı ve aralarında şehrin en ünlü alışveriş bölgesi bulunduran hareketli Robson caddesi; entelektüel kesimin oturduğu, kırmızı tuğla döşeli kaldırım taşlarıyla yeniden canlanmış Viktorya dönemi mimarisine sahip yapıları ile tarihi ve bohem Gastown mahallesi; Kanada-Pasifik Demiryolları'nda çalışmak üzere gelen Çinlilerin torunlarının yerleştiği ve kuzey Amerika'nın en büyük çin mahallelerinden biri Chinatown; 400 hektarlık genişliği, yağmur ormanı ve okyanus kıyısındaki totem direkleriyle tanınan Vancouver'in en eski parkı "Stanley Park" görülecek yerler arasında. Gezinin ardından, şehir merkezinde bulunan otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

13 Temmuz 2019 Cumartesi Vancouver - Victoria

Sabah, bir buçuk saatlik bir feribot yolculuğuyla harika manzaralar eşliğinde Gulf Adaları ve Georgia Boğazı'ndan geçerek eyaletin en büyük adası Vancouver Adası'na hareket. Vancouver Adası'nın güney ucunda yer alan Britanya Kolombiyası eyaletinin yönetim merkezi Victoria'ya varışı takiben şehrin yakınlarında bulunan Butchart Bahçeleri'ni ziyaret. Bahçeler şehri olarak anılan Victoria, Kanada'nın en ılıman iklimine sahip yerlerden biridir. Dünyaca ünlü, rüya gibi Butchart Bahçeleri'ni ziyaret etmeden Victoria'yı görmüş sayılmazsınız. Temalı bahçelerde gezerek, binbir renk ve kokuda çiçeklerin keyfine varabilirsiniz. Bu özel park her mevsim canlılığını koruyacak şekilde tasarlanmış: kışın açan çiçekler, ilkbaharın serin esintisi, yazın renk cümbüşü, sonbaharın canlılığı veya Noel coşkusu ve büyüsü. Butchart Bahçeleri'nde öğle yemeği. Öğleden sonra ise, şehri keşfetmek üzere Victoria'ya dönüş. Tipik bir kuzeybatı Pasifik şehrinin aksine, Batı Kanada'nın en eski şehri olan Victoria'da kendinizi Amerika kıtasında değil, İngiltere'de gibi hissedeceksiniz. Denizcilik tarihindeki konumuyla gurur duyan Victoria şehri, İngiliz kolonyal mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. Tur esnasında "Batı Kanada'nın Mücevheri" olarak nitelendirilen şehrin iç limanını, şehrin ikonik simgesi olan Empress Otelini, Bastion Meydanını, ihtişamı tarihi Parlemonto Binasını ve Chinatown'u keşfedeceğiz. Gezinin ardından şehir merkezindeki otelimize yerleşme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

14 Temmuz 2019 Pazar Victoria - Vancouver

Kahvaltının ardından, feribotla Victoria'dan hareket ederek anakaradaki Vancouver'e dönüş. Varışı takiben, deniz ve dağ manzaralı kampüsü ile dünyanın en iyi üniversitelerinden British Columbia Üniversitesi'nin içerisinde bulunan Antropoloji Müzesi'ni ziyaret. Point Grey'de, Marine Drive üzerinde bulunan ve 1971 yılında meşhur mimar Arthur Erickson tarafından tasarlanan Antropoloji Müzesi, heykeller, totemler, yerlilere ait kültürel eserleriyle Alaska'dan başlayarak Kuzey Amerika'nın Batı kıyılarının kültürel ve dil mirasını en güzel yansıtan müzelerden biridir. Ayrıca İngiliz Kolombiyası'nın deniz kenarında yaşayan halkı olan Haida'ların köyünün bir örneği görülebilir. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Vancouver'in başta gelen atraksiyonlarından biri olan Capilano Asma Köprüsü gezisi için hareket. Capilano Nehri'nin 70 metre üzerinde kıvrıla kıvrıla uzanan bu asma köprü, "North Shore" ormanlarının içinden geçer. Yemyeşil ormanların seyrederek geçilen 150 metrenin ardından, nefis kanyon manzarasıyla "Treetops Adventures"ın seyir terasına ulaşma. Gezinin ardından, Vancouver şehir merkezine dönüş ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

15 Temmuz 2019 Pazartesi Vancouver - Kelowna - Kamloops

Sabah, yüksek rakımlı bir platoda yer alan Vancouver'den hareketle, Manning Parkı, Princeton ve Penticton üzerinden, 400 kilometre uzaklıktaki Okanagan Vadisi'ne doğru yolculuk. ABD sınırına paralel 200 kilometre uzunluğunda ve 20 kilometre genişliğindeki Okanagan vadisi, Akdeniz iklimi gibi Kanada'nın en ılıman iklimine sahip olduğu için meyva yetiştirilmesine çok uygun bir bölgedir. Vadinin güneyinde taraçalar halinde inen üzüm bağları, bölgenin şarap vadisi olarak tanınmasını sağlamıştır. Kanada'nın "meyve sepeti" olarak ta nitelendirilen yarı kurak alanlarla çevrili şaşırtıcı Okanagan Vadisi'nde çokca büyük üzüm bağı ve meyva bahçesi görebilirsiniz. Bu bölgede Pinot Gris, Chardonnay, Gewurztraminer, Riesling, Sauvignon Blanc, Pinot Blanc, Viognier'nin yanı sıra vadinin güneyinde yetiştirilen Merlot, Syrah, Pinot Noir, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc ve Gamay Noir üzüm türlerinden yüksek kaliteli beyaz ve kırmızı şaraplar üretilmekte. Bir şarap üretim tesisi gezisi ve şarap tadımı. Tesiste öğle yemeğinin ardından Kamloops şehrine hareket. Kamloops, Thompson Nehri'ni oluşturan Güney ve Kuzey Thompson nehirlerinin birleştiği noktada Intermontane Platosu'nda yer almakta. Kamloops adını Secwepemc yerlilerinin dilindeki "nehirlerin birleşmesi" anlamına gelen T'kemlups kelimesinden alır. Kendini çevreleyen doğal güzellikler, doğa etkinlikleri ve Thompson Rivers Üniversitesiyle popüler bir çekim merkezi olan Kamloops aynı zamanda ödül kazanmış çok sayıda ki golf sahası sayesinde Kanada'nın bir numaralı golf turnuvası merkezi seçilmiş. Kamloops'un güzel manzarasına hakim otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

16 Temmuz 2019 Salı Kamloops - Jasper

Kahvaltının ardından, eşsiz doğa manzaralarıyla her yıl binlerce turisti çeken ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Rocky Dağları'na doğru yola çıkış. Banff, Jasper, Kootenay ve Yoho milli parkları ile Robson, Assiniboine ve Hamber doğa koruma parklarını içeren Rocky Dağları Milli Parkları, 23.000 kilometre kareden fazla bir alanı kapsar. Zorlu dağ zirvelerinden buzullara, göllerden şelalere, geniş mağaralardan aşılmaz kanyonlara kadar farklı doğal güzellikler içeren Rocky Dağları, Alberta ile Britanya Kolombiyası eyaletleri arasındaki doğal sınırı oluşturur. Clearwater'a varış ve burada bulunan 66 metre yükseklikteki volkanik kayalıklardan çağlayarak inen Spahat Şelalesi'nin görülmesi. Daha sonra, Wells Gray tabiat Parkın'a uğrayıp Dawson Şelalesi ve 141 metrelik yüksekliğiyle Kanada'daki 4. büyük şelale olan Helmken Şelalesi'ni ziyaret. Yellowhead otoyolu vasıtasıyla UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Robson Dağı'na doğru yola devam. Rocky Dağları'nın Kanada'daki en yüksek zirvesi olan 3954 metrelik Robson Dağı'nı görmek için manzara noktasında mola. Bu dağ, zirvesi genelde sisle kaplı olsa da gözalıcı manzarasıyla insanı büyüler. Öğleden sonra, Alberta eyaletindeki Jasper'a varış. Doğal güzellikleri, endemik bitki türleri ve yaban hayatıyla tanınan Jasper, seyyahlar için bir demiryolu kavşağı olarak kurulmuş, 1811'de kaşif David Thompson'un gelişiyle önem kazanmıştır. Kanada'daki Rocky Dağları'nın en büyük milli parkı 1907 senesinde Jasper'de kurulmuş. Öğle yemeği yerel bir restoranda. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

17 Temmuz 2019 Çarşamba Jasper - Jasper Milli Parkı - Louise Gölü Bölgesi

Sabah, bakir güzelliğiyle seyahatin en unutulmaz bölümlerinden biri olan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Jasper Milli Parkı gezisine devam. 11.000 kilometre karelik park alanının yüzde 97'si doğal koruma bölgesidir. Kuzey Amerika kıtasında son iki yüz senede nüfusu giderek azalan hayvan türleri, Jasper'daki bu geniş bölgede yaşama imkanı bulur. Pumadan dağ keçisine, boynuzlu koyundan, geyik, boz ayı (grizzli), karibu ve vaşağa kadar sayısız memeli türü, sürüngen ve kuş çeşitleri ve daha binlercesi. Geceleri yıldızları seyretmek isteyenler için dünyanın en geniş ışıksız alanı Jasper Milli Parkı'ndadır. Milli park gezisinin ardından, "Icefields Parkway" yani Buz Yolu üzerinden dünyanın en muhteşem orman ve dağ manzaraları eşliğinde güneye doğru yolculuk. Öğle yemeği Athabaska'da. Kanada Rocky Dağları zirvelerinin neredeyse üçte biri buzullarla kaplıdır. Kışın kar kalınlığı yer yer yedi metreyi bulur. Kar aracı ile Athabasca Buzulu'nun keşfi. Tüm arazi ve hava koşullarında çalışmak üzere tasarlanmış büyük lastikli özel ATV araçlar sayesinde buzul üzerinde güvenle seyahat. Buzul macerası sırasında buzulun çarpıcı fotoğraflarını çekebilmek için kısa bir mola. Crowfoot Dağı'nın eteklerinde yer alan küçük Bow Gölü'nün görülmesinden sonra, akşamüstü Louise Gölü civarındaki otelimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

18 Temmuz 2019 Perşembe Banff Milli Parkı - Yoho Milli Parkı - Louise Gölü Bölgesi

Sabah, Louise Gölü Bölgesi'ni gezmek üzere yola çıkış. İlk olarak Banff Milli Parkı'nın kalbindeki Louise Gölü'nün keşfi. UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki 1731 metre rakımlı Louise Gölü, 1540 metredeki Louise Köyü'nün yukarısında ve buzullarla kaplı devasa zirvelerin hemen eteğinde yer alır. Turkuaz suları, arka plandaki Victoria Buzulu'nun beyazına karışan, Kanada'da en çok fotoğrafı çekilen yerlerden biri olan Louise Gölü yakınında muhteşem Chateau Lake Louise oteli bulunur. Göl, adını Kraliçe Victoria'nın kızı Louise Caroline Alberta (1848-1939)'dan almakta. Milli parkın muhteşem manzarasının bütünüyle keyfini çıkarmak için gökyüzüne yükselmek gerekiyor. Teleferik ile 2088 metreye kadar çıkarak gölün ve yemyeşil ormanların üzerinden geçiş. Teleferikten boz ayıları ve diğer vahşi hayvanları doğal ortamlarında görmek mümkün. Banff Milli Parkı'ndaki geziyi tamamladıktan ve yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Yoho Milli Parkı gezisi. Yoyo adı yerli "Cree" Kızılderilerinin korkuyla karışık bir saygı ifadelerinden gelmekte. Yoho Milli Parkı, Kuzey Amerika kıtasını ikiye ayıran ayrımın batısında bulunur. Kıta boyunca yaklaşık 4500 km uzanan bu ayrım, Banff Milli Parkı'nın hemen sınırından geçmektedir. Yoho'daki dik yamaçlar, düz vadiler ve binlerce metreye çıkan zirveler, çok sayıda bitki ve hayvan türünün yaşam alanıdır. Rengi yeşille turkuaz arasında değişen nefes kesici Emerald Lake (Yeşim Gölü) in görülmesi. Gezinin ardından, Louise Gölü civarındaki otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

19 Temmuz 2019 Cuma Louise Gölü Bölgesi - Banff - Calgary

Kahvaltının ardından Banff şehrinin keşfi: tarihi evleriyle renkli Banff Caddesi, Bow Nehri üzerindeki şelaleler, Minnewanka ve Two Jack Gölleri, Cascade (Çağlayan) Dağı, peribacalarına benziyen "hoodoos" adlı kaya oluşumları görülecek yerler arasında. Banff 1885'te Kanada Pasifik Demiryolları'nın Bow Vadisi'ne ulaşmasıyla ve ardından 1888'de termal su kaynakları sayesinde bir İskoç şatosu tarzındaki dev Banff Springs Oteli'nin açılışı ile gelişmeye başladı. Gezinin ardından, Kananaskis Vadi'sinden geçerek Calgary'ye varış. Bow Nehri ve Elbow Nehri'nin kesiştiği noktada yer alan Calgary, Alberta eyâletinin en büyük şehri. XVIII. yüzyılda bizon kürkü ticaretine dayanan Alberta'nın ekonomisi, XIX. yüzyılda çiftlikçilik ve tahıl yetiştiriciliği ile gelişti. Kanada Pasifik Demiryolu (Canadian Pacific Railway)1883'te bölgeye ulaştığında ve bir tren istasyonu inşa edildiğinde, Calgary önemli bir ticari ve tarım merkezine dönüşmeye başladı. 1947 yılında Leduc'ta petrolün bulunmasıylayla, Alberta eyaletinin temel ekonomisi tarımdan petrole dönüştürme sürecini başlattı. Petrol ve doğal gaz kaynaklarının işletmesi nüfusun büyük bir kesimine refah getirdi. Calgary, Edmonton ile birlikte, kasabadan müreffeh bir kente dönüştü. 1988'de Calgary, Kış Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapan ilk Kanada şehri oldu. Günümüzde Calgary ekonomisi büyük ölçüde petrole, inşaata, teknolojiye ve dağ turizmine dayanmakta. Öğle yemeğinden sonra, kentin batısında Glenmore rezervuar kıyısında bulunan Calgary Heritage Park gezisi. Kürk ticareti döneminden 1950'lere kadar olan Alberta'da yaşamı betimleyen miras parkı buharlı tren, çarklı vapur ve elektrikli tramvay gibi tarihi araçlara sahip. Burada, güney Alberta'dan eski eşyalar ile birlikte taşınan birçok tarihi binalardan ve replika yapılarından oluşan, dönem kostümleri giydiği görevlilerle öncü dönemden kalma tipik bir köy canlandırmasına tanık olabilirsiniz. Gezinin ardından, şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

20 Temmuz 2019 Cumartesi Calgary - Amsterdam

Kahvaltının ardından, Calgary şehir turu için otelden hareket. İki nehir kenarına kurulmuş Calgary merkezinin silueti gökdelenlerden oluşmakta. Günümüzde Calgary, Toronto'dan sonra Kanada'da en çok şirketin ve iş merkezinin bulunduğu yerdir. Bu binalar şehrin hızlı büyümesinin ve enerjisinin ikonografisidir. Şehri şekillendiren gelişimin çeşitli aşamalarını görmek kolay. Calgary Kulesi ve "Saddledome" gibi yapıların bazıları Calgary'ye özgüdür. Gezi sırasında, Kanada Pasifik Demiryolu'nun ilk başkanı işadamı George Stephen'in ismini alan ve büyük alışveriş merkezleri, butikleri, kongre ve sergi merkezleri, güzel restoranları, kafeleri, barları ile ünlü yaya yolu Stephen Avenue; 1988'de düzenlenen Kış Olimpiyatları'nın madalya törenleri için kurulan, kışın bir buz pateni alanı olarak kullanılan havuzu ile kent merkezindeki "Olympic Plaza"; Viktorya dönemi ve postmodern mimarinin şaşırtıcı karışımının keşfi… Gezinin ardından Calgary havalimanına transfer ve KLM Hava Yolları ile saat 15:10'da Amsterdam'a hareket.

21 Temmuz 2019 Pazar Amsterdam - İstanbul

Saat 07:45'te Amsterdam'a ve buradan 11:40'ta hareketle saat 16:00'da İstanbul'a varış.
Vancouver:Georgian Court Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Victoria:Best Western Plus Carlton Plaza Hotel 3 * Superior
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Kamloops:Coast Kamloops Hotel & Conference Center 3 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Jasper:Mount Robson Inn 3 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Lake Louise:Lake Louise Inn 3 * Superior
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Calgary :Delta Calgary Downtown 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Vancouver/İstanbul ekonomik sınıf uçak biletleri;
 • 1. günden 8. güne kadar 8 akşam yemeği;
 • 2. günden 8. güne kadar 7 öğle yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.


** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 55 $ düşünmek gerekir.

Vize

Kanada için vize işlemleri acentamız tarafından yürütülecektir. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.