Baştan Başa Madagaskar

YURT DIŞI TURLAR  10 GECE
29 Ağustos 2024 - 08 Eylül 2024
10 Gece / 11 Gün + 18 Yemek + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 18 Kişi ile sınırlıdır.
Uçak biletleriniz için acele ediniz...
Gezilecek Yerler : Antananarivo - Andasibe/Mantadia Milli Parkı - Antsirabe - Ambatolampy - Ambositra - Ranomafana Milli Parkı - Fianarantsoa - Ambalavao - Anja Parkı - Ranohira - Isalo Milli Parkı - Toliara - Ifaty - Mozambik Kanalı - Balıkçı Köyleri - Lemurlar - Bukalemunlar - Baobab ağaçları...
Tur Tarihi :29 Ağustos 2024
KALAN YER : 9+ Kişi
Tur Kategorisi : Keşif
Kişi Başı :
2.895 € (101.454TL)
Tek Kişi Farkı :
485 € (16.997TL)
Hint Okyanusu'nda bulunan dünyanın dördüncü büyük adası Madagaskar, yaklaşık 100 milyon yıl önce Afrika anakarasından ayrılmış. Başlı başına bir kıta olan Madagaskar, kendine özgü bitki örtüsü ve canlı türleriyle dünyanın başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz eşsiz bir doğaya ve sıcak Malagasi halkının yarattığı özel bir kültüre sahip. Bu adada yaşayan canlıların %95'ini dünyanın başka bir yerinde görmek mümkün değil. Bu seyahatte bir yanda adanın endemik canlılarını keşfetmenin mutluluğunu yaşarken diğer yandan da bırakacağınız gelirle dünyanın en özgün ve soyları canlılarının tehlikedeki hayatlarını korumada bir payınız olmasının gururunu yaşayacaksınız. Madagaskar'ın sunduğu olağanüstü doğal çeşitliliğinin yanı sıra yaşayan manzaralarını keşfetmek için kaçırılmayacak bir fırsat.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Madagaskar, kendine özel kültürü, tabiatı ve hayvanları ile, kayıp bir kıtayı keşfetme duygusunu yaşamak isteyenler için ilginç bir seyahat.
 • Seyahat programı, Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Ranomafana Milli Parkı'nın yanı sıra, Dünya Mirası Geçici Listesi'ndeki Antananarivo'nun "Haute Ville" adlı yukarı şehrini ve adanın güneybatısındaki Mahafaly bölgesini içermekte.
 • Birkaç doğa yürüyüşünün yapıldığı bu yolculuk hiçbir fiziki zorluk içermemekte.
 • Madagaskar fakir bir ülke olmasına rağmen bizim seçtiğimiz oteller şaşırtıcı derecede konforludur;
 • Madagaskar'da yol zeminlerinin bazı yerlerde bozuk olduğunu ve bu ülkeyi gezmek için bundan kaçış olmadığını bilmekte fayda var;
 • Bunca güler yüzlü insanın oturduğu bu adada yaşayan sevimli hayvanlarında, bir tek burada yaşadığını unutmamak lazım.

Başlangıç Günü

28 Ağustos Çarşamba günü saat 22:30'da İstanbul Havalimanı'nda buluşma.

29 Ağustos 2024 Perşembe İstanbul - Antananarivo

Türk Hava Yolları ile saat 01:50'de hareketle 14:40'ta Fransızca adı Tananarive olan ve kısaca "Tana" olarak da bilinen Madagaskar Cumhuriyti'nin başkenti ve ülkenin en büyük şehri Antananarivo'ya varış. Adanın merkezinde, 1276 metrede bir rakımda olan Antananarivo göz alıcı çeltiklerle çevrili. Malgaşça "Tonga soa eto Madagasikara!" yani Madagaskar'a hoşgeldiniz. Karşılamadan sonra, adanın omurgası olan Yüksek Topraklar'da XII. yüzyılın başlarında Kral Andrianjaka tarafından kurulan Antananarivo'yu keşfetmek üzere hareket. "Bin savaşçı şehri" olarak nitelendirilen Antananarivo eski Merina monarşisi ve Madagaskar Krallığın beşiği. 1200-1500 metre arası yükseklikte yerleşik olan şehrin keşfi esnasında, caddeleriyle Avrupayi bir havaya sahip olan aşağı şehirdeki Anosy Gölü ve Antananarivo'nun kalbi olan Avenue de l'Indépendance (Bağımsızlık Caddesi) gezileri. Eski bir su deposu olan göl, Hıristiyanlaştırılması ve sanayileşmesinde büyük rol oynayan İskoç misyoner James Cameron'un ve sonra Jean Laborde'un çalışmaları sayesinde geliştirilmiş. Efsaneye göre 1862 yılında Tananarive'ye Fransız konsolosu olarak atanan sanayici Jean Laborde, kraliçeye karşı duygular beslediği için gölün ana hatlarını kalp şeklinde çizmiş; Ekim ve Kasım aylarında çiçek açan jakaranda ağaçlarıyla çevrilidir. Gezinin ardından Anosy Gölü'ne yakın ve şehrin güzel bir konumundaki otelimize yerleşme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

30 Ağustos 2024 Cuma Antananarivo - Andasibe

Sabah, çeltik tarlaları ve geleneksel kerpiç evleriyle Madagaskarın Yüksek Topraklar diye adlandırılan bölgesini keşfederek, adanın doğusundaki Andasibe-Mantadia Milli Parkı'na doğru yola çıkış. Yol güzergâhındaki Marozevo'da bulunan "Madagascar Exotic" olarak bilinen Pereyras çiftliğini ziyaret. Burada, aralarındaki en ünlüsü kuyruklu yıldız adlı Argema Mitri olan birkaç kelebek türünün yanı sıra, ot üzerinde yaşayan "phasme" adlı çubuk böcekleri, kurbağagiller ve en zengin bukalemun çeşitlerini görebilirsiniz. Bu ilginç çiftlik gezisinin ardından, yağmur ormanlarından oluşan Andasibe-Mantadia Milli Parkı'nın olağanüstü konumdaki orman lodge'u olan otelimize hareket. Otele yerleşmenin ve öğle yemeğinden sonra, "lemur adası" olarak nitelendirilen lodge'un özel rezervinde gezi. Çevredeki ormanda yaşayan lemurlarla ilk tanışma ve bir kaç lemur türü ile kucaklaşma. Uluslararası Doğa Koruma Birliği'nin yaptığı araştırma, "Madagascar" animasyon filmiyle ünlenen lemurların yeryüzünde nesli en çok tehdit altında olan memeliler olduğunu gösterdi. Hava karardıktan sonra, lokal rehber eşliğinde rezervin karanlıkta dolaşan canlılarını tanımak için bir gece yürüyüşü. Akşam yemeği ve geceleme lodge da.

31 Ağustos 2024 Cumartesi Andasibe - Ambatolampy - Antsirabe

Kahvaltının ardından, 1100-1250 metre yükseklikteki Andasibe-Mantadia Milli Parkı'nın içinde yer alan ve daha çok Perinet diye anılan Analamazotra Rezervi gezisi. Değerli Palisander ağaçları ve sarmaşıklarla kaplı, adanı en yüksek ağaçlarına sahip bu bölgede çeşitli kuş, memeli ve sürüngen yaşamakta. Aralarında büyük bir bukalemun türü olan Calumma parsonii, Eulemur fulvus fulvus, Eulemur rubriventer, Avahi laniger ve Hapalemeur griseus gibi lemur türleri de bulunmakta. Fakat rezervin özelliği sadece burada görülebilen, 70 sentimlik boyu ile zamanımızın en büyük lemur türü olan, kısa kuyruklu Indri İndri veya yöresel adıyla "babakotoyu" barındırması. Yerel halkın kutsal kabul ettiği Indri İndri aynı zamanda tek eşli olan tek lemur türüdür. Eşlerden biri ölünce, diğeri bir daha eş aramaz ve yavrularına hayatının sonuna kadar bakar. Gezinin ardından, Antsirabe'ye doğru yola çıkış. Güneye doğru yolculuk sırasında yerel bir restoranda öğle yemeği. Adanın kalbindeki Ankaratra sıradağlarının eteklerinde bulunan Ambatolampy kasabasında, ilginç bir yöntemle alüminyum mutfak aletleri yapan bir zaanatkar atölyesini ziyaret. Akşamüstü, 1.400 metre yükseklikte bulunduğu için adanın en serin iklimine sahip ve fransız sömürgecilik döneminde tanınmış bir termal merkezi olan Madagaskar'ın üçüncü büyük kenti Antsirabe'ye varışı takiben otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

01 Eylül 2024 Pazar Antsirabe - Ambositra - Ranomafana

Kahvaltının ardından, kırmızı çiçekli ağaçlarla süslenmiş geniş caddelerin kenarlarındaki değişik mimarî stillerin sergilendiği evler ve erkeklerin yürüyerek çektikleri çok sayıdaki renkli çek çek (pousse-pousse) arabası şehre özel bir atmosfer kattığı sokakların keşfi. Bol sodyum klorür içereren bölge suyundan dolayı "tuzun bol olduğu yer" anlamına gelen Antsirabe termal faaliyetlerinin yanı sıra günümüz pamuk endüstrisinde de önemli bir rol oynamakta. Madagaskar, bütün adaya dağılmış önemli bir mineral zenginliğine sahip. Gezinin ve yarı değerli taşların işlendiği bir atölye ziyaretinin ardından, çeltik ve tütün tarlaları arasından geçerek Antananarivo'dan Toliara'ya kadar inen ünlü "Route Nationale 7" (Rota 7) yolundan güneye doğru yolculuğumuza devam ederek geleneksel el sanatlarıyla tanınan Ambositra'ya varış. Öğle yemeğinden ve Ahşap oymacılığı ve kakmacılığıyla tanınan Zafimaniry halkının bir zanaatkar atölyesini ziyaret ettikten sonra Madagaskar'ın doğusundaki dağlık bir kesiminde yer alan Ranomafana Milli Parkı'na doğru yola devam. Akşamüstü, Namorona vadisindeki ve milli parkın girişine yakın bulunan Ranomafana kasabasına varışı takiben otele yerleşme. Ranomafana adını burada bulunan ve romatizmal hastalıklara iyi gelen sıcak su kaynaklarından almakta. Ranomafana'yı ünlü yapan kaplıca XIX. yüzyılın sonlarında, Fransız sömürge döneminde açılmış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

02 Eylül 2024 Pazartesi Ranomafana Milli Parkı

Madagaskar, farklı yerlerine dağılmış olan çok sayıda korunma altındaki milli park barındırmakta. Sabah, Madagaskar'ın önemli doğal cazibe merkezlerinden biri olan, tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Ranomafana Milli Parkı gezmek üzere hareket. Burada bulunan bambular inşaatta, balıkçılıkta, mobilya ve sepet yapmda yerel halk tarafından yoğun şekilde kullanılmakta. Habitat kaybı nedeniyle türü tükenme tehlikesi altındaki ormanlar, yerel ekosistemin eşsiz biyolojik çeşitliliğini korumak amacıyla 1991 yılında Milli Park olarak koruma altına alınmış. 41.600 hektardan fazla tropik yağmur ormanı ile milli park, nadir görülen birçok flora ve fauna türlerini barındırmakta. Çevredeki yaşayan Lemur türleri ile tanışma. Parkta 12 lemur türü bulunmakta: 1986 yılında keşfedilen güneydoğu Madagaskar'a özgü ve tehdit altındaki altın bambu lemurunun yanı sıra, kırmızı göbekli lemur, gri bambu lemuru, büyük bambu lemuru, cüce lemur, kahverengi fare lemuru, aye-aye gibi çok nadir lemur türü burada barınmakta. Parkta çok sayıda kuş, kurbağa, bukalemun ve bitiki türü de bulunmakta. Öğle yemeği piknik şeklinde. Parkın yürüyerek keşfinden sonra otele dönüş. Tesisin termal su havuzlarında, Milli Park'ta yaptığınız yürüyüşün yorgunluğunu atabilirsiniz. Otel ayrıca, etrafta dolaşabileceğiniz büyük bir parkın içinde yer almakta. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

03 Eylül 2024 Salı Ranomafana - Fianarantsoa - Ambalavao - Ranohira

Kahvaltıdan sonra, Ranomafana'dan ayrılarak Fianarantsoa'ya doğru yola devam. "İyi şeyler okutulabilen yer" anlamına gelen Fianarantsoa, akademik kurumları ve tanınmış okullarının sayesinde Madagaskar'ın entelektüel ve dinî merkezi olarak tanınmakta. Fianarantsoa panoramik şehir turundan sonra, güney istikametinde yola devam. Bağların süslediği manzaraların ortasından geçerek, güzel şarapları ile tanınan ve bütün güneyden gelen hayvan sürülerinin buluştuğu yer olan Ambalavao'ya varış. Ambalavao'da, Madagaskar'ın en büyük hörgüçlü öküz pazarı kurulmakta. Hörgüçlü öküz, günümüzde de Madagaskar halkı için bir zenginlik ve güç sembolü olmaya devam etmekte. Ham ipek üretiminin yanı sıra, Ambalavao şehrinin diğer bir özelliği ise avoha bitkisinden üretilen ve çiçek içeren meşhur Antaimoro kağıdı imalâtıdır. Öğle yemeği ve geleneksel Antaimoro kağıt fabrikası ziyaretinin ardından halka kuyruklu "Maki Catta" lemurlarını yakından görebileceğiniz Anja Doğa Rezervi gezisi. Uzun, siyah-beyaz çizgili kuyruğu ile hemen tanınan bu iri maki türü, ağaçta yaşamayı tercih eden diğer lemurların aksine çoğunlukla yerde dolaşır. Ranohira'ya giden yol boyunca, sık sık hörgüçlü öküz sürülerine rastlanmakta. Bazılarının kutsal olarak kabul edildiği kayalıkların içinden ve Horombe platosundaki "güney'in kapısı" olarak andlandırılan "üç yuvarlak tepe" leri geçerek akşamüstü Ranohira'ya varış ve lodge'umuza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

04 Eylül 2024 Çarşamba Ranohira - Isalo Milli Parkı - Toliara - Ifaty

Sabah, Jürasik dönemde yağmurun ve rüzgarların şekillendirdiği, kumtaşı ve sedimanter kayalardan oluşan Isalo Milli Parkı gezisi. Yerel rehber eşliğinde endemik bitki örtüsü ile platolarda ve kanyonlarda yapıcağınız 3 saatlik yürüyüş sırasında muhteşem manzaralar görebilirsiniz. Gezinin en zevkli anlarından biri ise, hiç şüphesiz, harika bir doğal havuz olan periler şelalesinde yüzerek serinlemek olacak. Park gezisinden sonra otele dönüş. Öğle yemeğinin ardından, Madagaskar'ın güneybatısında, Menarandra ve Oni-lahy nehirleri arasındaki kireçtaşı platosunda yer alan ve karma bir doğal ve kültürel varlığından dolayı Dünya Mirası Geçici Listesi'ndeki Mahafaly bölgesine hareket. Yol boyunca, Ilakaka bölgesinde safir arayıcılığını yapan insanların oturdukları ve sazlardan yapılmış evlerden oluşan "mantar" köylerin, güney ve batı bölgelerine özgü dev gövdeli baobab ağaçlarının, aloes bitkilerinin, sütleğengillerin (yaprakları kalın ve suya pek ihtiyaç duymayan bitkiler) ve Mahafaly etnik grubunun geometrik desenleri ve günlük hayatını betimleyen resimleri ile süslü ilginç mezarlarının keşfi. Adanın güneybatısında, deniz kıyısında bulunan ve üzerinden Oğlak Dönencesi'nin geçtiği güneyin en büyük şehri olan Toliara üzerinden, mangrov manzarası eşliğinde bir kum pistinden ulaşılan 27 kilometre uzaklıktaki küçük bir tatil beldesine dönüştürülen balıkçı köyü İfaty'ye varış. Bu bölgede Madagaskar'ın en büyük ve en guzel mercan resifleri bulunmakta. Güneydeki en popüler sahil destinasyonu Ifaty'nin kuzeyinde yer alan ve Mozambik Kanalı'nın sıcak sularının keyifini çıkarabileceğiniz otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

05 Eylül 2024 Perşembe Ifaty

Güneybatı bölgesi sıcak, kuru bir çöl iklimine sahip olunca burada neredeyse hiç yağmur yok. Sabah, Mangily köyüne hareket ve deniz kenarındaki adaya özgü ağaçları görebilceceğiniz 60 hektarlık Reniala doğa rezervi gezisi. Malagasi dilinde "ormanın anası" olan baobab anlamına gelen Reniara rezervi, müthiş zor çevresel şartlarda yaşamın sürebileceğini göstermekte olan baobab ağırlıklı değişik endemik ağaç, bitki, kuş ve sürüngen türlerini barındırmakta. Buradaki tuhaf görünümlü asırlık baobab ağaçları arasında yerli halkının "çaydanlık" ismini koyduğu 10 metreden fazla çapındaki dev bir baobab da bulunmakta. Ölümsüz ağaç olarak bilinen baobab'ın gövdesi sıcak iklim şartlarına dayanabilme olanağı veren ciddi bir su deposu görevi yapar. Su ile dolu şişkin gövdesinden dolayı yerel halk tarafından "şişe ağaç" olarakta adlandırılmakta. Öğle yemeği için lodge'a dönüş. Öğleden sonra, Mozambik Kanalı'nın sıcak sularının keyifini çıkarabilmeniz için otelde serbest zaman. Ifaty plajı bir mercan resifi ile korunmaktadır. Daha sonra, eskiden göçebe bir etnik grup olan balıkçı Vezo halkının yaşadığı köyü gezmek üzere mercan resifi boyunca pirog denilen yerli teknelerle hareket. Balıkçıların kıyıya dönüşüne tanık olabileceğiniz geziden sonra otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

06 Eylül 2024 Cuma Ifaty - Toliara - Antananarivo

Sabah, Antananarivo'dan ülkenin en güneyindeki Toliara'ya kadar 1000 kilometrelik ulusal karayolu "Route Nationale 7" yani Rota 7'nin bitiş noktasında bulunan ve yılda 3600 saat güneş ışığı almasından dolayı "güneşin şehri" olarak adlandırılan Toliara'ya hareket. Toliara Hint Okyanusu'nda Madagaskar adasını ile Güneydoğu Afrika'yı birbirinden ayıran Mozambik Kanalı kıyısında yer almaktadır. Birçok Madagaskar sahil kasabası gibi, Tulear XVII. yüzyılda Fransız korsanlar tarafından yerel etnik gruplarla ticaret yapmak amacıyla kurulan Toliara Madagaskar'ın güneybatı bölgesinin en önemli şehri oldu. Günümüzde limanından sisal, pamuk, pirinç, yer fıstığı ve sabun gibi çeşitli ürünlerin ihracat ve ithalatı yapılmaktadır. Güzel bir deniz kabuğu pazarının bulunduğu şehirde gezintinin ardından, Fransız adı olan ve yaygın bir şekilde hala kullanılan Tulear (Malagasy dilinde, Toliara) havalimanına transfer ve Antananarivo'ya uçuş. Öğle yemeği piknik şeklinde. Başkente varışı takiben, çok çeşitli yerel sanat ürününün satıldığı zaanatkarlar çarşısında hediyelik eşya satın alabileceğiniz bir gezi. Ardından, şehir manzaralı otelimize yerleşme. Akşam veda yemeği ve geceleme otelde.

07 Eylül 2024 Cumartesi Antananarivo - İstanbul

Kahvaltının ardından, ülkenin en etkileyici tarihi kalıntılarından bazılarına ev sahipliği yapan, renkli bir mahalle olan ve Geçici Listesi'nde yer alan "Haute Ville" (Yukarı Şehir) ile Antananarivo'nun keşfine devam. Haute Ville ayrıca, Sahra Altı Afrika'da benzeri olmayan istisnai bir kentsel alandır. Tipik Malgaş mimari unsurları ile sömürge döneminden kalan unsurların karışımı, yeterince iyi korunmuş eşsiz, yüksek kaliteli bir mimari yaratmıştır. Yüksek Topraklar'ın tipik geleneksel evleri, bazı kolonyal yapıları, dönemin ihtişamını ve görkemini yansıtan 1839 yılında inşa edilen kraliçe I. Ranavalona'nın sarayı olan "Rova Manjakamiadana" ve sırası ile gelen üç kraliçe ile evlenen başbakan Rainilaiarivony'nin sarayı "Andafiavaratra" nın bulunduğu tarihî yukarı şehir gezisi. Pembe barok yapısıyla dikkat çeken ve Madagaskar'ın en renkli müzesine dönüştürülmüş olan Andafiavaratra sarayı, Merina kral ve kraliçelerine ait kişisel esyaları ve portreleri barındırmakta. Başkentin keşfine devam ederek, tarihî bir binada bulunan ve sergilediği eski fotoğraflar ile Madagaskar'ın ve Antananarivo'nun tarihine ışık tutan ilginç Fotoğraf Müzesi'ni ziyaret. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları ile saat 16:00'da istanbul'a hareket.

08 Eylül 2024 Pazar İstanbul

Saat 05:10'da İstanbul Havalimanı'na varış.
Antananarivo: Royal Palissandre Hotel 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Andasibe: Vakona Forest Lodge 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Antsirabe: Arotel 3 * Superior
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Ranomafana: Thermal Hotel 3 * Superior
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Isalo : Isalo Rock Lodge 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Ifaty: Les Dunes D’Ifaty Hotel 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

  Covid 19 Önlemleri:
 • Madagaskar'da uygulanan Covid-19 kısıtlamaları kaldırılmıştır.
 • Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • Toliara/Antananarivo ekonomik sınıf uçak biletleri;
  • Programda belirtilen otellerde oda+kahvaltı olarak konaklama;
  • 1. günden 9. güne kadar 9 akşam yemeği;
  • 2. günden 10. güne kadar 9 öğle yemeği;
  • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
  • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
  • Rehberlik hizmetleri;
  • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/Antananarivo/İstanbul ekonomik sınıf uçak biletleri;
  • Programda belirtilmeyen geziler; Tur lideri bahşişi* (Sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için bu turda kişi başına 55 $ düşünmek gerekir);
  • Her türlü kişisel harcama;
  • Madagaskar vizesi.

  * Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır. 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.
 • Bu Seyahatte sigorta paketi Covid teminatını da kapsamaktadır

 • Aşı
 • Madagaskar için korunma amaçlı sıtma ilaçları alınması tavsiye edilir. Madagaskar'a seyahat edecek vatandaşlarımızın sağlık konusunda en güncel bilgileri T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü' nden almaları mümkündür.
  (Aşı ve Seyahat Sağlığı Bilgileri için tıklayın).
 • Vize

 • Madagaskar vizesi ülkeye girişte alınmaktadır.Yanınızda 2 adet vesikalık fotoğraf bulundurunuz.
 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.