Baştan Başa Madagaskar

YURT DIŞI TURLAR  9 GECE
30 Mayıs 2022 - 08 Haziran 2022
9 Gece / 10 Gün - Uçuşlar + 16 Yemek + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 18 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : İstanbul
Gezilecek Yerler : Antananarivo - Andasibe - Antsirabe - Ambatolampy - Ambositra - Fianarantsoa - Ambalavao - Anja Parkı - Ranohira - Isalo Milli Parkı - Toliara - Ifaty - Mozambik Kanalı - Balıkçı Köyleri - Lemurlar - Bukalemunlar - Baobab ağaçları...
Tur Tarihi : 30 Mayıs 2022 Pazartesi
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Keşif
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
3275 € (49891TL)
Tek Kişi Farkı :
445 € (6779TL)
Hint Okyanusu'nda bulunan dünyanın dördüncü büyük adası Madagaskar, yaklaşık 100 milyon yıl önce Afrika anakarasından ayrılmış. Başlı başına bir kıta olan Madagaskar, kendine özgü bitki örtüsü ve canlı türleriyle dünyanın başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz eşsiz bir doğaya ve sıcak Malagasi halkının yarattığı özel bir kültüre sahip. Bu adada yaşayan canlıların %95'ini dünyanın başka bir yerinde görmek mümkün değil. Bu seyahatte bir yanda adanın endemik canlılarını keşfetmenin mutluluğunu yaşarken diğer yandan da bırakacağınız gelirle dünyanın en özgün ve soyları canlılarının tehlikedeki hayatlarını korumada bir payınız olmasının gururunu yaşayacaksınız. Madagaskar'ın sunduğu olağanüstü doğal çeşitliliğinin yanı sıra yaşayan manzaralarını keşfetmek için kaçırılmayacak bir fırsat.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Madagaskar, kendine özel kültürü, tabiatı ve hayvanları ile, kayıp bir kıtayı keşfetme duygusunu yaşamak isteyenler için ilginç bir seyahat.
 • Seyahat programı, Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Ambohimanga Kraliyet Tepesi'nin yanı sıra, Dünya Mirası Geçici Listesi'ndeki Antananarivo'nun "Haute Ville" adlı yukarı şehrini içermekte.
 • Birkaç doğa yürüyüşünün yapıldığı bu yolculuk hiçbir fiziki zorluk içermemekte.
 • Fakir bir ülke olan Madagaskar'da lüks beklememek gerekir. Ancak bazı oteller son derece güzel olduğu gibi bazı oteller ise daha basit fakat temiz ve gerekli konforu içermekte.
 • Madagaskar'da seyahat klimalı minibüslerle yapılmakta. Bazı yollar stabilize fakat oldukça düzgün.

Başlangıç Günü

29 Mayıs Pazar günü saat 22:30'da İstanbul Havalimanı'nda buluşma.

30 Mayıs 2022 Pazartesi İstanbul - Antananarivo

Türk Hava Yolları ile saat 02:05'de hareketle 14:50'de Fransızca adı Tananarive olan ve kısaca "Tana" olarak da bilinen Madagaskar'ın başkenti ve ülkenin en büyük şehri Antananarivo'ya varış. Karşılamadan sonra, adanın omurgası olan Yüksek Topraklar'da XII. yüzyılın başlarında Kral Andrianjaka tarafından kurulan Antananarivo'yu keşfetmek üzere hareket. "Bin savaşçı şehri" olarak nitelendirilen Antananarivo eski Merina monarşisi ve Madagaskar Krallığın beşiği. 1200-1500 metre arası yükseklikte yerleşik olan şehrin keşfi esnasında, caddeleriyle Avrupayi bir havaya sahip olan aşağı şehirdeki Anosy Gölü ve Antananarivo'nun kalbi olan Avenue de l'Indépendance (Bağımsızlık Caddesi) gezileri. Gezinin ardından Anosy Gölü'ne yakın ve şehrin güzel bir konumundaki otelimize yerleşme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

31 Mayıs 2022 Salı Antananarivo - Antsirabe

Sabah, çeltik tarlaları ve geleneksel kerpiç evleriyle Madagaskarın Yüksek Topraklar diye adlandırılan bölgesini keşfederek, adanın doğusundaki Andasibe Milli Parkı'na doğru yola çıkış. Yol güzergâhındaki Marozevo'da bulunan "Madagascar Exotic" olarak bilinen Pereyras çiftliğini ziyaret. Burada, aralarındaki en ünlüsü kuyruklu yıldız adlı Argema Mitri olan birkaç kelebek türünün yanı sıra, ot üzerinde yaşayan "phasme" adlı çubuk böcekleri, kurbağagiller ve en zengin bukalemun çeşitlerini görebilirsiniz. Bu ilginç çiftlik gezisinin ve yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, yağmur ormanlarından oluşan Andasibe-Mantadia Milli Parkı'nın olağanüstü konumdaki orman lodge'u olan otelimize varış ve yerleşme. Daha sonra, "lemur adası" olarak nitelendirilen lodge'un özel rezervinde gezi. Çevredeki ormanda yaşayan lemurlarla ilk tanışma ve bir kaç lemur türü ile kucaklaşma. Uluslararası Doğa Koruma Birliği'nin yaptığı araştırma, "Madagascar" animasyon filmiyle ünlenen lemurların yeryüzünde nesli en çok tehdit altında olan memeliler olduğunu gösterdi. Hava karardıktan sonra, lokal rehber eşliğinde rezervin karanlıkta dolaşan canlılarını tanımak için bir gece yürüyüşü. Akşam yemeği ve geceleme lodge da.

01 Haziran 2022 Çarşamba Andasibe - Ambatolampy - Antsirabe

Kahvaltının ardından, 1100-1250 metre yükseklikteki Andasibe Milli Parkı'nın içinde yer alan ve daha çok Perinet diye anılan Analamazotra Rezervi gezisi. Değerli Palisander ağaçları ve sarmaşıklarla kaplı, adanı en yüksek ağaçlarına sahip bu bölgede çeşitli kuş, memeli ve sürüngen yaşamakta. Aralarında büyük bir bukalemun türü olan Calumma parsonii, Eulemur fulvus fulvus, Eulemur rubriventer, Avahi laniger ve Hapalemeur griseus gibi lemur türleri de bulunmakta. Fakat rezervin özelliği sadece burada görülebilen, 70 sentimlik boyu ile zamanımızın en büyük lemur türü olan, kısa kuyruklu Indri İndri veya yöresel adıyla "babakotoyu" barındırması. Yerel halkın kutsal kabul ettiği Indri İndri aynı zamanda tek eşli olan tek lemur türüdür. Eşlerden biri ölünce, diğeri bir daha eş aramaz ve yavrularına hayatının sonuna kadar bakar. Gezinin ardından, Antsirabe'ye doğru yola çıkış. Güneye doğru yolculuk sırasında yerel bir restoranda öğle yemeği. Adanın kalbindeki Ankaratra sıradağlarının eteklerinde bulunan Ambatolampy kasabasında, ilginç bir yöntemle alüminyum mutfak aletleri yapan bir zaanatkar atölyesini ziyaret. Akşamüstü, 1.400 metre yükseklikte bulunduğu için adanın en serin iklimine sahip ve fransız sömürgecilik döneminde tanınmış bir termal merkezi olan Madagaskar'ın üçüncü büyük kenti Antsirabe'ye varışı takiben otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

02 Haziran 2022 Perşembe Antsirabe - Ambositra - Fianarantsoa

Kahvaltının ardından, kırmızı çiçekli ağaçlarla süslenmiş geniş caddelerin kenarlarındaki değişik mimarî stillerin sergilendiği evler ve erkeklerin yürüyerek çektikleri çok sayıdaki renkli çek çek arabası şehre özel bir atmosfer kattığı sokakların keşfi. Bol sodyum klorür içereren bölge suyundan dolayı "tuzun bol olduğu yer" anlamına gelen Antsirabe termal faaliyetlerinin yanı sıra günümüz pamuk endüstrisinde de önemli bir rol oynamakta. Madagaskar, bütün adaya dağılmış önemli bir mineral zenginliğine sahip. Yarı değerli taşların işlendiği bir atölye ziyaretinin ardından, çeltik ve tütün tarlaları arasından geçerek Antananarivo'dan Toliara'ya kadar inen ünlü "Route Nationale 7" (Rota 7) yolundan güneye doğru yolculuğumuza devam. Öğlene doğru, geleneksel el sanatlarıyla tanınan Ambositra'ya varış. Ahşap oymacılığı ve kakmacılığıyla tanınan Zafimaniry halkının bir zanaatkar atölyesini ziyaretten ve öğle yemeğinden sonra Fianarantsoa'ya doğru yola devam. "İyi şeyler okutulabilen yer" anlamına gelen Fianarantsoa, akademik kurumları ve tanınmış okullarının sayesinde Madagaskar'ın entelektüel ve dinî merkezi olarak tanınmakta. Fianarantsoa'ya varışı takiben şehir turu. Akşamüstü yukarı şehirde konumlanan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

03 Haziran 2022 Cuma Fianarantsoa - Ambalavao - Ranohira

Kahvaltıdan sonra, Fianarantsoa'dan ayrılarak güney istikametine doğru yoculuğa devam. Bağların süslediği manzaraların ortasından geçerek, güzel şarapları ile tanınan ve bütün güneyden gelen hayvan sürülerinin buluştuğu yer olan Ambalavao'ya varış. Ambalavao'da, Madagaskar'ın en büyük hörgüçlü öküz pazarı kurulmakta. Hörgüçlü öküz, günümüzde de Madagaskar halkı için bir zenginlik ve güç sembolü olmaya devam etmekte. Ham ipek üretiminin yanı sıra, Ambalavao şehrinin diğer bir özelliği ise avoha bitkisinden üretilen ve çiçek içeren meşhur Antaimoro kağıdı imalâtıdır. Öğle yemeği ve geleneksel Antaimoro kağıt fabrikası ziyaretinin ardından halka kuyruklu Maki Catta lemurlarını yakından görebileceğiniz Anja Doğa Rezervi gezisi. Uzun, siyah-beyaz çizgili kuyruğu ile hemen tanınan bu iri maki türü, ağaçta yaşamayı tercih eden diğer lemurların aksine çoğunlukla yerde dolaşır. Ranohira'ya giden yol boyunca, sık sık hörgüçlü öküz sürülerine rastlanmakta. Bazılarının kutsal olarak kabul edildiği kayalıkların içinden ve Horombe platosundaki "güney'in kapısı" olarak andlandırılan "üç yuvarlak tepe" leri geçerek akşamüstü Ranohira'ya varış ve lodge'umuza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

04 Haziran 2022 Cumartesi Ranohira - Isalo Milli Parkı - Toliara - Ifaty

Sabah, Jürasik dönemde yağmurun ve rüzgarların şekillendirdiği, kumtaşı ve sedimanter kayalardan oluşan Isalo Milli Parkı gezisi. Yerel rehber eşliğinde platolarda ve kanyonlarda yapıcağınız 3 saatlik yürüyüş sırasında muhteşem manzaralar görebilirsiniz. Gezinin en zevkli anlarından biri ise, hiç şüphesiz, harika bir doğal havuz olan periler şelalesinde yüzerek serinlemek olacak. Park gezisinden sonra otele dönüş. Öğle yemeğinin ardından, Toliara'ya doğru yola çıkış. Yol boyunca, Ilakaka bölgesinde safir arayıcılığını yapan insanların oturdukları ve sazlardan yapılmış evlerden oluşan "mantar" köylerin, güney ve batı bölgelerine özgü dev gövdeli baobab ağaçlarının, aloes bitkilerinin, sütleğengillerin (yaprakları kalın ve suya pek ihtiyaç duymayan bitkiler) ve Mahafaly etnik grubunun geometrik desenleri ve günlük hayatını betimleyen resimleri ile süslü ilginç mezarlarının keşfi. Adanın güneybatısında, deniz kıyısında bulunan ve üzerinden Oğlak Dönencesi'nin geçtiği güneyin en büyük şehri olan Toliara üzerinden, mangrov manzarası eşliğinde bir kum pistinden ulaşılan 27 kilometre uzaklıktaki küçük bir tatil beldesine dönüştürülen balıkçı köyü İfaty'ye varış. Bu bölgede Madagaskar'ın en büyük ve en guzel mercan resifleri bulunmakta. Ifaty'nin kuzeyinde yer alan ve Mozambik Kanalı'nın sıcak sularının keyifini çıkarabileceğiniz otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

05 Haziran 2022 Pazar Ifaty - Toliara - Antananarivo

Sabah, Mangily köyüne hareket ve deniz kenarındaki 60 hektarlık Reniala doğa rezervi gezisi. Malagasi dilinde "ormanın anası" olan baobab anlamına gelen Reniara rezervi, baobab ağırlıklı değişik endemik ağaç, bitki, kuş ve sürüngen türlerini barındırmakta. Buradaki asırlık baobab ağaçları arasında yerli halkının "çaydanlık" ismini koyduğu 10 metreden fazla çapındaki dev bir baobab da bulunmakta. Ölümsüz ağaç olarak bilinen baobab'ın gövdesi sıcak iklim şartlarına dayanabilme olanağı veren ciddi bir su deposu görevi yapar. Su ile dolu şişkin gövdesinden dolayı yerel halk tarafından "şişe ağaç" olarakta adlandırılmakta. Daha sonra, balıkçı Vezo halkının yaşadığı köyü gezisi. Öğle yemeği için lodge'a dönüş. Öğleden sonra, Toliar'a hareket. Güzel bir deniz kabuğu pazarının bulunduğu şehirde gezintinin ardından, Tulear (Malagasy dilinde, Toliara) havalimanına transfer ve akşamüsütü başkente uçuş. Antananarivo'ya varışı takiben şehir merkezindeki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

06 Haziran 2022 Pazartesi Antananarivo

Kahvaltının ardından, tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Ambohimanga Kraliyet Tepesi gezisi için otelden hareket. Bu tepe, başkent Antananarivo'yu çevreleyen 12 tepenin en önemlisi olup Madagaskar kültürel kimliğinin somutlaşması kabul edilir. XVII. ve XIX. yüzyıllardan kalma önemli saraylara ve kutsal mekanlara ev sahipliği yapmakta. Ambohimanga Tepesi ayrıca, Imerina krallığının hükümdarlarının mezar yeriydi. Kutsal kabul edilen eski kraliyet şehri yabancıların girmesi yasaktı. İyi ki bu durum ziyaretiniz için değişti... Antananarivo'nun merkezine dönüş ve şehre hakim bir konumda bulunan restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra, renkli bir mahalle olan ve Geçici Listesi'nde yer alan "Haute Ville" ile Antananarivo'nun keşfine devam. Yüksek Topraklar'ın tipik geleneksel evleri, bazı kolonyal yapıları, dönemin ihtişamını ve görkemini yansıtan 1839 yılında inşa edilen kraliçe I. Ranavalona'nın sarayı olan "Rova Manjakamiadana" ve sırası ile gelen üç kraliçe ile evlenen başbakan Rainilaiarivony'nin sarayı "Andafiavaratra" nın bulunduğu tarihî yukarı şehir gezisi. Pembe barok yapısıyla dikkat çeken ve Madagaskar'ın en renkli müzesine dönüştürülmüş olan Andafiavaratra sarayı, Merina kral ve kraliçelerine ait kişisel esyaları ve portreleri barındırmakta. Akşamüstü şehir manzaralı otelimize dönüs. Akşam veda yemeği ve geceleme otelde.

08 Haziran 2022 Çarşamba Antananarivo - İstanbul

Sabah, başkentin keşfine devam ederek, çok çeşitli yerel sanat ürününün satıldığı zaanatkarlar çarşısında hediyelik eşya satın alabileceğiniz bir gezi. Tarihî bir binada bulunan ve sergilediği eski fotoğraflar ile Madagaskar'ın ve Antananarivo'nun tarihine ışık tutan ilginç Fotoğraf Müzesi ziyareti. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları ile saat 16:10'da istanbul'a hareket.

09 Haziran 2022 Perşembe İstanbul

Saat 05:00'te İstanbul'a varış.
Antananarivo: Hotel & Spa Palissandre 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Andasibe: Vakona Forest Lodge 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Antsirabe: Plumeria Hotel 3 * Superior
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Fianarantsoa: Zomatel 3 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Isalo : Isalo Rock Lodge Lodge
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Ifaty: Les Dunes D’Ifaty Hotel 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Covid-19 salgınının neden olduğu kargaşadan dolayı, 2021 ve 2022 senelerine özel olarak tura kayıt şartlarında değişiklikler yaptık:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini, yurt içi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar, yurt dışı gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.

Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • Toliara/Antananarivo ekonomik sınıf uçak biletleri;
 • Programda belirtilen otellerde oda+kahvaltı olarak konaklama;
 • 1. günden 8. güne kadar 8 akşam yemeği;
 • 2. günden 9. güne kadar 8 öğle yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
 • Rehberlik hizmetleri;
 • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Antananarivo/İstanbul ekonomik sınıf uçak biletleri;
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi*;
 • Her türlü kişisel harcama.
 • Madagaskar vizesi.

* Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır. 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.
 • Bu Seyahatte sigorta paketi Covid teminatını da kapsamaktadır

 • Aşı
 • Madagaskar için korunma amaçlı sıtma ilaçları alınması tavsiye edilir. Madagaskar'a seyahat edecek vatandaşlarımızın sağlık konusunda en güncel bilgileri T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü' nden almaları mümkündür.
  (Aşı ve Seyahat Sağlığı Bilgileri için tıklayın).


 • Vize

 • Madagaskar vizesi işlemleri acentamız tarafından yürütülecektir.
 • Bu işlemlerin yapılabilmesi için katılımcıların gerekli evrakları en geç 09 Mayıs 2022 tarihine kadar acentamıza ulaştırmaları gerekmektedir.
 • Yeşil pasaportlar için vize istenmiyor..
 • COVİD 19 ÖNLEMLERİ: Madagaskar seyahati için ülkeye girişten, en fazla 48 saat önce yapılmış bir negatif PCR testini yanınızda bulundurmanız gerekir.
 • Türkiye'ye geri dönüşte: İki kez Aşı olmuş olmak veya 5 Ay Önce Covid geçirmiş olmak gerekir.
 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.

 • Not:
 • Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 45 $ düşünmek gerekir.