Atlas Okyanusu'nun İncisi Madeira Adası

Atlas Okyanusu'nda yer alan Avrupa'nın en uç köşesindeki Madeira yumuşak iklimi ve yemyeşil bitki örtüsü ile sonsuz baharı temsil eden egzotik bir ada. Ayrıca çiçek cenneti olarak tanınan Madeira'da Kamelya, açelya, begonvil, mimoza, nergis zambağı, adanın sembolü cennet kuşu çiçeği, mavi-mor çiçekleriyle jacaranda ağacı çok bol miktarda yetişmekte. Bu seyahatte, her sene ilkbahar anısına düzenlenen ve çevreyi renklendirip hoş kokularıyla mest eden çiçeklerin bereketi, doğurganlığı, metamorfozu ve yeniden doğuşunun kutlaması olan Çiçek Festivali'nin çok özel atmosferini yaşayacağız. Kendine özgü şarabı, doğası, muhteşem manzaraları, Akdeniz mutfağı ile egzotik lezzetleri birleştiren iştah açıcı bir mutfağı ve misafirperverliği ile ünlü Madeira adası'nda sürprizlerle dolu bir seyahat sizi beklemekte...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Türk Hava Yolları'yla, direk olarak Lizbon'a ve oradan Tap Portugal ile uçuş;
 • İçeriği çok dolu olan tur programı sayesinde Madeira Adası'nı derinlemesine keşfedebilme imkanı;
 • Yılda bir kez düzenlenen göz kamaştırıcı Çiçek Festivali'nin geçit törenini en iyi şekilde seyredebilmeniz için özel tribünlere yerleşerek bu etkinliği izleme;
 • Bu turun programı Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Laurissilva Biosfer Rezervi'yi içermekte;
 • Funchal'a yukarıdan bakarken çevreye hayran kalacağınız Monte tepesine teleferik ile çıkış;
 • Funchal'a özgü sepetli kaydırak ile eğlenceli yokuş aşağı bir yolculuk;
 • Madeira şarap mahzeni ziyareti ve şarap tadımı;
 • Yerel bir rehber tarafından Türkçe rehberlik hizmeti;
 • Her zamanki gibi tüm yemek ve gezilerin programa dahil olduğu bir seyahat.

04 Mayıs 2024 Cumartesi İstanbul - Lizbon - Madeira Adası / Funchal

İstanbul Havalimanı'ndan, Türk Hava Yolları'nın TK1759 no.lu uçuşu ile saat 12:40'da hareketle 15:35'te Lizbon'a varış. Lizbon Humberto Delgado Havalimanı'nda karşılama ve bagajların TAP Portugal kontuarına teslim işlemlerinden sonra TAP Hava Yolları'nın TP1693 no.lu uçuşu ile saat 19:10'da hareketle 20:55'te Funchal Havalimanı'na varış. Portekizli Kaptan João Gonçalves Zarco tarafından adanın güney kıyısında kurulan başkent Funchal merkezinde, kruvaziyer limanının bitişiğindeki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Brezilyalı ünlü mimar Oscar Niemeyer tarafından tasarlanan otel, 15.000 m²'lik özel bahçelerle çevrili. Geceleme otelde.

05 Mayıs 2024 Pazar Funchal

Sabah kahvaltıdan sonra, Funchal ve körfezinin manzarasını seyredebilmek için 335 metre rakımlı Pico dos Barcelos belvederesinde fotoğraf molasından sonra merkeze inip Santa Maria semtinde keşif yürüyüşü. Asırlık binaların sıralandığı taş döşeme dar sokaklar çeşitli mağazalar, restoranlar ve barlar ile yaşam ve ruh dolu bir ortama sahip. Üstelik bu semtteki yaklaşık 130 adet sokak kapısı yerli ve yabacı ressam ve plastik sanatçı tarafından yapılan resimlerle stilize edilmiş olup açık hava sanat galerisine dönüşmüş. Funchal'ın tarihi merkezindeki São Tiago Kalesi ile geziye devam. XVII. yüzyılın başlarında şehri korsan saldırılarına karşı korumak için inşa edilen bu kale, şehrin tarihi bölgesi olan "Zona Velha"nın sahilinin yukarısında stratejik bir konuma sahip. Daha sonra, sade bir cepheye yerleştirilmiş muazzam gotik bir portalı ve içerisindeki saklı hazineleri ile ilginç bir yapı olan Funchal Katedrali ziyaretiyle şehir turuna devam ediyoruz. Akabinde çocukların daha iyi bir dünya umutlarını simgeleyen ve çiçeklerden oluşturdukları Umut Duvarı'nın yer aldığı Cizvit Tarikatı Koleji'nin kilisesine yöneliyoruz. İncil yazarı Aziz Yuhanna'ya adanan kilisenin inşa edildiği dönemde, uluslararası Maniyerizm'den Portekiz Barok üslubuna geçişin en güzel örneklerinden biri olup, Madeira'nın ise en zengin kiliselerinden biriydi. Cizvitlilerin bu güzel yapısı, Portekiz XVII. yüzyıl işçiliğinin en değerli parçalarından biri olarak kabul edilen altın varaklı ahşap kaplamalara sahip bulunmakta. Çiçek Festivali'nin kalbi olan Largo da Restauraçao Meydanı'nda, Madeira'da yetişen çiçeklerin keşfi. İlkbaharın anısına düzenlenen Festa da Flor Çiçek Festivali çevreyi renklendiren, güzel kokularıyla mest eden çiçeklerin bereketi, doğurganlığı, metamorfozu ve yeniden doğuşunun kutlanmasıdır. 1940´lı yıllarda çiçekçiler sergisi olarak Largo da Restauraçao Meydanı'nda başlayan etkinlik 1979'dan beri geçit töreni organizasyonuyla bir festival halini almış ve daha da zenginleştirilmiştir. Funchal'ın merkez sokağı olan Avenida Arriaga Caddesi kaldırımları boyunca serilen çiçek halılarının ve süslenen vitrinlerin fotoğraflarını çekebilmeniz için serbest zaman. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra Avenida do Mar caddesinde düzenlenen geçit töreninde de 10 adet çiçeklerle giydirilmiş aracın geçişini özel tribünden seyretme keyfi. Tur bitiminde otele dönüş. Akşam, tipik bir balıkçı kasabası olan Camara de Lobos'a hareket. Akşam yemeği, koyun muhteşem panoramik manzarasına sahip bir restoranda. Geceleme otelde.

06 Mayıs 2024 Pazartesi Funchal - Monte Tepesi - Güney ve Kuzeybatı Kıyıları - Funchal

Kahvaltıdan sonra, Funchal'dan 560 metre rakımlı Monte'ye 3200 metre uzunluğundaki teleferik ile çıkış. Varışta, 1922 yılında vefat eden son Avusturya kralı I. Karl'ın mezarını barındıran Nossa Senhora do Monte Kilisesi gezisi. I. Dünya savaşından yenik çıkan Avusturya-Macaristan'ın son İmparatoru I. Karl ve eşi Madeira Adası'na 1921 yılında sürgüne gönderilmiş ve Quinta Jardins do Imperador malikanesinde yaşamışlardı. Meryem Ana'ya adanan kilise her sene 14-15 Ağustos'ta dini şenliklere ev sahipliği yapmakta. Gezinin ardından, tipik sepetli kaydırak ile yokuş aşağıya Livramento'ya kadar 2 kilometre iniş. Buradan, adanın kuzeybatı kıyısına doğru yolculuk. Kuzey sahiline nazır yerel bir restoranda öğle yemeği. Daha sonra, Madeira'nın en nefes kesici güzellikteki korniş sahil yolunu kısmen takip ederek Porto Moniz kasabasına doğru yola devam. Yol üzerinde Veu da Noiva şelalesinin yer aldığı belvederede fotoğraf molası. Porto Moniz'e varışta lav kayalıklarında oluşmuş doğal havuzları ve heybetli dalgaları gördükten sonra, Eski bir kalede inşa edilmiş olan Madeira Akvaryumu gezisi. İkonik kale, art arda gelen korsan baskınlarına yanıt vermek için 1730 yılında inşa edildi. Akvaryumun amacı takımadaların deniz biyolojik çeşitliliğinin zenginliğini tanıtmak ve korumaktır. Farklı bir güzergahtan Funchal'daki otelimize dönerken Cabo Girao belvederesinde fotoğraf molası. Girao Burnu'nun 580 metre rakımlı falezi muazzam bir manzaraya sahiptir. Son olarak Funchal'ın merkezinde bir Madeira şarap mahzeni gezisi ve degüstasyon. Akşam yemeği, Madeira adasının yerel favori lezzetlerini sunan bir restoranda, adanın tipik yemeği olan defne dalında dana eti tadımı. Geceleme otelde.

07 Mayıs 2024 Salı Pico de Areeiro - Kuzeydoğu Kıyıları - Santana - Sao Lourenço - Funchal

Sabah, kahvaltıdan sonra Funchal şehir gezisine devam. Rezene tarlası alamına gelen ve verimli topraklara sahip olan Funchal gemilere iyi bir liman imkanı sağlamakta. Rengarenk bir halk pazarı olan Lavradores gezisi. 1940 yılında tüm şehrin ihtiyaçlarını karşılaması hedeflenerek inşa edilen 9.600 metrekarelik bu büyük sabit pazarda tropikal diyebileceğimiz Madeira Adası'nın rengarenk sebze, meyve ve çiçeklerinin yanında bölgedeki balık çeşitlerini de görebilirsiniz. Ardından, adanın olağanüstü manzaralara sahip olan merkez ve kuzeydoğu bölgelerine doğru otobüsle hareket. Funchal Ekolojik Park hudutlarından geçip adanın en yüksek üçüncü tepesi olan Pico de Areiro'da (1.818 metre) büyüleyici manzaraları seyretmek üzere ilk mola. Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Madeira Adası'nın Laurissilva Biosfer Rezervi'ni kısmen bile olsa yakından görebilmek için Ribeiro Frio ile Mirador Balcões arasında 1,5 kilometrelik levada yürüyüşü. Adanın teraslı tarlalarını sulamak için yapılmış antik su kanalları olan "levada"lar harikulade yürüyüş yolları oluşturmakta. Daha sonra, adanın Kuzey kıyısında yer alan ve tipik evleriyle meşhur Santana gezisi. Üçgen bir şekle sahip ve saz ile kaplı Santana tipik evlerinin, adanın ilkel yapıları olduklarına inanılır. Yerel bir restoranda öğle yemeği. Caniçal üzerinden Ponta de São Lourenço burnunda ve sonra gözetleme kulesi görevinin icra edildiği tepe olan Pico de Facho belvederesinde fotoğraf molaları. Son olarak, Portekizli kaşifler Joao Gonçalves Zarco ve Tristao Vaz Teixeira'nın Madeira Adası'na ilk ayak bastıkları yer olan Machico gezisi. Akşam yemeği geleneksel Madeira mutfağının muhteşem tatlarını sunan bir restoranında. Geceleme otelde. Not: Levada yürüyüşü sırasında zemin çamurlu olabilir ve yağmur çiseleyebilir. Rakımın yüksek olduğu yerlerde hava serin ve rüzgarlı olması pek muhtemeldir.

08 Mayıs 2024 Çarşamba Madeira Adası - Lizbon - İstanbul

Funchal Havalimanı'na transfer ve TAP Hava Yolları'nın TP1698 no.lu uçuşu ile saat 06:00'da hareketle 07:40'ta Lizbon'a ve oradan Türk Hava Yolları'nın TK1756 no.lu uçuşu ile saat 10:55'te hareketle 17:35'te İstanbul Havalimanı'na varış.
Madeira / Funchal: Hotel Pestana Casino Park 5 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

  Covid 19 Önlemleri:
 • Portekiz'de uygulanan Covid-19 kısıtlamaları kaldırılmıştır.
 • Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • Lizbon/Funchal/Lizbon uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
  • Yukarıda belirtilen otelde oda+kahvaltı geceleme;
  • 2., 3. ve 4. gün akşam yemekleri;
  • 2., 3. ve 4. gün öğle yemekleri;
  • Yemeklerde şarap, su ve kahve ikramı;
  • Madeira şarabı degüstasyonu;
  • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
  • Tüm bahşişler (yerel rehber ve şoför bahşişi hariç*);
  • Yerel rehberlik hizmetleri;
  • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/Lizbon/İstanbul uçak biletleri;
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Yerel rehber bahşişi* (Sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz yerel rehber bahşişi için bu turda kişi başına 25 $ düşünmek gerekir);
  • Her türlü kişisel harcama;
  • Vize ücretleri.

  * Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır.
 • 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.

 • Vize

 • Portekiz için Schengen vizesi gerekmekte. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.li>
 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.