Alsace'dan İsviçre'nin Kalbine Yolculuk

İlkbahardan sonbahara kadar Alsace'ın Bağları renklenir, Ren Nehri coşar, İsviçre'nin Alp Dağları arasından göllerine doğru şelaleleri gürüldeyerek akar ve bereketi müjdeler. Yemyeşil çayırlarda koşan koyunlar, sakin sakin dolaşan inekler, mavi gökyüzünde parıldayan güneşin ışıklarıyla neşelenip en lezzetli sütlerini verirler. Bunu gören dağ köylerinde hararetli bir peynir imalatı başlar. Sonbahar yaklaşırken Alsace ve Montreux'nün Vevey Bağları'nda köylüler üzümlerini toplayıp bir an önce şaraplarını yapmanın sabırsızlığıyla kendilerini daha güneş doğarken çalışmanın temposuna kaptırırlar. Göreceğiniz ve keşfedeceğiniz bu harika manzaraların arkasındaki yaşam tarzı, asırlardır her sene hiç değişmeden tekrarlar durur. Bunun yanında, yol boyunca keşfedeceğiniz Colmar, Bern, Friburg gibi Ortaçağ şehirleri, seyahatinize müthiş bir kültürel zenginlik katacak. St. Moritz-Chur arasında keyifli bir tren yolculuğu yaparak Alp Dağları'nın en çekici manzaralarını seyredebilecek; Leman Gölü'nü tekneyle geçme ayrıcalığını yaşayacaksınız. Üç saatlik uçuş mesafesinde, çok farklı yöreleri ve kültürleri tanımanın mutluluğunu yaşamaya hazır olun...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Alsace'ı ve İsviçre'nin Alp Dağları'nı ve Gölleri'ni kapsayan, 24 katılımcıyla sınırlı bir yolculuk;
 • Dünya Mirası listesindeki Strasburg "Grande Ile" ile "Neustadt" adlı Alman semti, "Bern Şehri Tarihi Merkezi" ve "Lavaux Bağ Terasları" nın gezilmesi;
 • Strasburg ve Colmar gibi, Alsace'ın en önemli kentlerinin keşfi;
 • Alsace bağ rotasında ve şirin kasabalarında bir tam gün;
 • İki önemli Ortaçağ şehri Bern ve Friburg'u gezme imkanı;
 • St. Moritz ve Davos' u içeren İsviçre Alp Dağları'nın keşfi;
 • St. Moritz - Chur arası Alp Dağlarında tren keyfi;
 • Leman Gölü'nde tekne ve çevresinde bir tam gün gezi;
 • Merkezi ve Konforlu otellerde konaklama;
 • Akşam yemekleri ve gezilerin dahil olduğu detaylı ve keyifli bir Avrupa Kültür Turu;

1. Gün Cumartesiİstanbul - Stuttgart - Strasburg

Sabah saat 08.05'de Türk Hava Yolları'nın TK1701 no.lu uçuşu ile, İstanbul Havalimanı'ndan Stuttgart'a hareket. Saat 10.00'da varış, karşılama ve tarihi ve kültürel miraslarının zenginliği ile tanınan Strasbourg'a hareket. Strasburg bir çok ünlü filozof ve bilim adamına da ev sahipliği yapmış: Gutenberg matbaayı burada icat etmiş; Rouget de Lisle de 1792'de Fransa milli marşı La Marseillaise'i burada bestelemiş; hümanizmin babası olarak anılan Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe hayatlarının bir kısmını Strasbourg'da geçirmişler. Şehre varışta, tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan "Grande Ile" in yürüyerek keşfi ve serbest zaman. Daha sonra, Ren Nehri'nin bir kolu olan ve Grande Ile'i çevreleyen İll Nehri'nin çizdiği Kanallar üzerinde Tekne Turu. Gezi sırasında Rohan Sarayı, Petite France semti, üstü kapalı köprü, Derici semti, görkemli sivil ve dinî yapılar, 1870-1918 yıllar arasında inşa edilen tarafından Dünya Mirası Listesi'nde yer alan "Neustadt" adlı Alman semti, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi modern binaları gibi yerlerin keşfi. Akşam üstü, son olarak, gotik mimarinin bir şaheseri olan Notre Dame Katedrali'nin gezilmesi ve ardından otele yerleşme. Akşam yemeği, Strasbourg şehir merkezindeki bir restoranda, geceleme otelde.

2. Gün PazarHaut Koenigsbourg - Bergheim - Riquewihr - Colmar - Mulouse

Sabah, kahvaltıdan sonra, Şarap Yolu'nun tam ortalarında yer alan ve olağanüstü bir konuma sahip Haut Koenigsbourg Şatosu gezisi için hareket. Ormanlarla çevrili Haut Koenigsbourg Şatosu Alsace Vadisi'ne hakim 700 metrelik bir dağın tepesinde konuşlanmış. XII. yy'da Hohenstaufen sülalesi tarafından inşa edilen şato XV. yy'da Habsbourg'lara geçer. 1633'ten sonra terk edilen şato 1899'da Selestat şehri tarafından Alman İmparator Wilhelm II von Hohenzollern'e hediye edildikten sonra mimar Bodo Ebhardt dev bir restorasyonu üstlenir. Şato'yu gezdikten sonra, Şarap Yolu'nun şirin bir kasabası olan Bergheim'e doğru yola devam. Bergheim'de kısa bir gezinti ve ardından, enfes bir Alsace kasabası ve Şarap Yolu'nun incisi olan Riquewihr'e hareket ve varışta şehrin yürüyerek keşfi. XVI. yy'da Riesling şaraplarının sayesinde zengin olan Riquewihr'in eski evleri, sokakları ve surları hala ilk günkü ihtişamını korumakta. Daha sonra, Confrérie Saint-Etienne derneğinin bulunduğu şatoya hareket. Burada, şatonun olağanüstü bir mekanı olan büyük mahzende Alsace'ın prestijli AOC apelasyonlu Riesling, Pinot Gris, Muscat ve Gewutztraminer şaraplarının tanımı ve tadımı. Tadımdan sonra, 19. yüzyıllara dayanan zengin bir kültürel mirasa sahip olan Colmar'a hareket. Kutsal Roma Germen İmparatorluğu'nun kurucusu Charlemagne (Karolus Magnus) ve diğer Karolenj krallarının bir sayfiye yeri olmakla birlikte Colmar, ressam Martin Schongauer (Ykş. 1445-1491), Matthias Grünewald (XVI. yy.), dünyaca meşhur Özgürlük Heykeli'nin mimarı heykeltıraş Auguste Bartholdi (1834-1904), "Hansi" olarak tanınan yazar, suluboya ressamı ve karikatürist Jean-Jacques Waltz (1872-1951) gibi ünlü sanatçıların doğum yeridir. Varışta, yürüyerek tarihi şehir turu: Belediye binası, Eski Gümrük Meydanı ve Binası, Pfister Evi, Aziz Martin Katedrali ve Küçük Venedik anlamına gelen "Petite Venise" semti gezileri ve ardından serbest zaman. Ardından otele yerleşme. Akşam yemeği, Colmar'ın tarihi merkezinde, yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

3. Gün PazartesiBad Säckingen - Rhein Şelaleleri - Stein am Rhein - Konstanz Gölü - Bregenz - Dornbirn

Sabah kahvaltının ardından, Ren Nehrini takip ederek Konstanz Gölü istikametinde yola çıkış. Bir buçuk saat sonra Bad Säckingen şehrinde mola. Bu şehrin ilk yerleşimi 6.yüzyıla kadar uzanır. Nehrin iki yakasında kurulu olan bu yerleşim bir yakası Almanya, öbür yakası ise İsviçre'dir. Bu iki yakayı, ilk inşası 13.yüzyıla uzanan, üstü kapalı, ahşap bir köprü birleştirir. Köprünün bir ayağındaki 14.yüzyıla uzanan kilise de görülmeye değer. Bundan sonraki durak ise, çok yakındaki Ren Şelaleleri olacak: 23 mt. yükseklik ve 150 mt. genişliğindeki bu şelalenin ortasındaki kireçtaşı kayalığı, şelalenin 17 000 yıl önceki ilk oluşumundan kalmadır. Çok güzel bir manzara sunan şelale Avrupa'nın kendi sınıfındaki en ilginç manzaralarının başında gelir. Şelaleyi gezip fotoğrafladıktan sonra, kısa bir yolculukla Stein am Rhein şehrine varış. Bu şehir Ortaçağ özelliklerini çok iyi korumuş. Burada göreceğiniz cepheleri fresklerle kaplı karkas evler Ortaçağ sokak planlarını gayet iyi sergilemekte. Eski şehir surlarıda zaman içinde evlerle adeta birleşmiş. Burada, 1 saat öğle yemeği molası ve ardından iki saatlik bir yolculukla, İsviçre, Almanya ve Avusturya'nın ortak noktasında şirin bir kasaba olan Bregenz'e varış. Göl kıyısında mola ve ardından Dornbirn'e devam ederek otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4. Gün SalıLiechtenstein - Heidi köyü - Davos - St. Moritz > Chur (Tren ile)

Sabah, kahvaltının ardından, kısa bir yolculukla Liechtenstein Prensliğinin başkenti Vaduz' a varış. Liechtenstein, İsviçre ve Avusturya sınırlarının arasında yer alır.160 km²'lik yüzölçümü ile dünyanın altıncı küçük devleti ve Özbekistan ile birlikte kendisinin ve komşularının denize kıyısı bulunmayan iki ülkesinden biridir. Hükümet merkezi, 25.000 nüfuslu Vaduz'dur. Şehir merkezinde Vaduz Meydanı, Kale ve Parlamento Binası'nı gördükten ve kısa bir mola verdikten sonra Maienfeld'e doğru yola devam. Maienfeld yerel şarapları ve Heidi hikayesi ile Alpler'in en turistik yerlerinden biridir. Gerek yolda, gerekse bu küçük kasabada göreceğiniz manzaralar size adeta bir doğa şenliğini andıracak. Burada kısa bir yürüyüş yaparak muhteşem dağ ve köy manzaralarını doyasıya seyredebilir ve tipik bir dağ evi olan Heidi'nin evini görebilirsiniz. Burada 1 saat öğle yemeği molası. Moladan sonra Davos'a doğru yola devam. Davos, Landwasser Irmağı üzerinde 1,560 m yüksekte bir kayak merkezidir. 1971'den beri Dünya Ekonomik Forumuna evsahipliği yapan Davos'da bulunan Parsenn pisti dünyanın en iyi kayak pistlerinden biridir. Şehri gezip, keşfettikten sonra, St. Moritz'e doğru yola devam. Varışta göl etrafında gezinti ve meşhur İsviçre dağ treni ile Chur'a hareket. Olağanüstü manzaraların ortasında iki saatlik müthiş bir yolculuğun sonunda Chur'a varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5. Gün Çarşamba Orta Çağ'da Yolculuk: Zürih - Bern - Friburg

Sabah, kahvaltının ardından Zürih'e doğru hareket. 408 metre rakımdaki Zürih, aynı adı taşıyan gölün kuzey kıyısında, göl ile Limmat Nehri'nin birleştiği noktada kurulmuştur. Şehrin tarihi merkezi olan Lindenhof, Limmat Nehri'nin doğu yakasında bulunur. Schanzengraben Kanalı, eski şehrin sınırlarını belirler. Bu yapay su kanalı, 17. ve 18. yüzyılda şehrin üçüncü tahkimatı olarak, yıldız biçimindeki surların çevresine savunma amaçlı kazılan çukurların suyla doldurulmasıyla yapılmış. Şehir turunda Avrupanın en büyük saatlerinden birine sahip olan St. Peter Kilisesi'ni, Opera Binası'nı ve 12. yüzyıldan kalma Zürih Katedrali'ni görebilirsiniz. Gezinin ardından, Limmat Nehri kıyısında kısa bir mola ve ardından Bern'e doğru yola devam. Varışta Bern'in keşfi: İsviçre'nin dördüncü büyük şehri olan Bern, hem ülkenin hem de Bern Kantonu'nun başkentidir. Şehir 12.yüzyılda kurulduysa da, çevresinde MÖ. 3.yüzyıla kadar uzanan kalıntılar vardır. 1405'de meydana gelen büyük yangında, şehrin orijinal ahşap evleri tamamen kül olunca, yerlerine şu anda eski şehirin karakteristiği haline gelmiş olan yarı ahşap ve daha sonra da kumtaşından evler yapılmış. Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Bern'in Ortaçağ'dan miras kalan tarihi merkezi Altstadt, üç tarafı Aare Nehri ile çevrili bir tepede yerleşik olup, İsviçre'nin en yüksek katedralini, bir çok tarihi kiliseyi, köprü, çeşme ve tarihi yapıyı içinde barindırmaktadır. Şehir turu esnasında Bern Katedrali, İsviçre Parlamento Sarayı, Hapishane Kulesi gezilecek yerler arasında. Gezilerden sonra Friburg'a hareket ve varışta otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

6. Gün PerşembeFriburg - Montreux - Lavaux - Lozan

Sabah, olağanüstü güzellikte bir ortaçağ şehri olan Friburg'un keşfi: Ortaçağ'da kurulan ve Katoliklerin oturduğu eski bir ticaret kenti olan Friburg Katolik niteliği ile tanınmıştır. La Sarine Nehrinin derin bir menderesine egemen, korunmalı kesiminde yer alır. Kentin en eski bölümü nehir kıyısından yüksektedir. Eski mahalleler, gotik cepheli evleri, 13-17. yüzyıllar arasında kenti tümüyle çevreleyen surları, kule ve kapı kalıntılarıyla hala ortaçağ görünümünü taşır. La Sarine Nehri üzerinde çeşitli köprüler vardır. Bunların en ünlüsü yedi kemerli Zähringen Köprüsü'dür. Şehir turunda Friburg Katedrali, Belediye binası ve şehrin eski sokakları görülecek yerler arasında. Daha sonra Montreux'ye hareket. Varışta şehir turu: Tanınmış şarkıcı Fredy Mercury yaşamının büyük bir bölümünü burada geçirip, burada da hayata veda etmişti. Şehrin merkezinde sanatçının bir anıtı bulunmakta. Anıtın bulunduğu meydanda kısa bir fotoğraf molası. 1936 senesinde Boğazlar'dan geçişleri bir düzenleme altına alan Monteux Anlaşması bu şehirdeki Fairmont otelinde imzalanmıştı. bu otelde de kısa bir fotoğraf molasından sonra Chillon Şatosu gezisi. 12.yüzyılda inşa edilen bu görkemli şato hiç bir zaman alınamadı ama anlaşmalarla el değiştirdi. Hala çok iyi muhafaza edilmiş bir durumda olan şatonun içi de dışı kadar ilginç. Şato gezisinden sonara şehir merkezinde öğle yemeği molası. Öğleden sonra, Montrö'nün hemen güneyindeki Château de Chillon'dan, Vaud kantonunun kalbindeki Lozan'ın doğu banliyölerine kadar, Cenevre Gölü kıyılarının güneye bakan yamacı boyunca yaklaşık 30 km boyunca dar teraslar halinde uzanan ve Dünya mirası Listesi'de bulunanLavaux'nun meşhur bağlarını izleyerek Lozan'a doğru yola devam. 1923 senesinda imzalanan Lozan Anlaşmasıyla çok yakından tanıdığımız Lozan şehri, Cenevre (Leman) Gölü'nün kuzey kıyısında bulunan ve bir Galya-Roma limanı olan Lozan şehri Vaud Kantonu'nun başkentidir. Gölden yükselen yamaçlara kurulu bu sakin şehir, muhteşem bir göl manzarasına hakimdir. Lozan, İsviçre'nin düzenli ve zengin şehirlerine iyi bir örnek oluşturur. Temiz yolları, yemyeşil bahçeleri, hareketli göl kenarıyla huzur aşılayan bir şehirdir. Varışta,Notre-Dame Katedrali, Rumine Sarayı (dışardan), Louve Meydanı, Beau Rivage Oteli (Lozan Anlaşmasının yapıldığı) ve eski şehrin tarihi sokakları ile Ouchy Liman Bölgesi gezisi'nin ardından Lozan merkezinde ki otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7. Gün CumaLozan > Leman Gölü Tekne Gezisi > Evian les Bains - Yvoire - Cenevre

Leman Gölü Kıyıları'nda geçireceğiniz keyifli bir gün. Sabah, kahvaltıdan sonra, Göl üzerinde kısa bir gemi yolculuğuyla, Güney kıyıdaki, termal su kaynaklarıyla tanınan Evian le Bains'e varış. Fransız ihtilali döneminde keşfedilen bu termal kaynak Napoleon tarafından kullanılınca ünü artmış ve ardından Avrupa sosyetesinin tatil yeri haline gelmiş. Şehirde yapacağımız gezide ilk termal kaynak olan Cachat Çeşmesi görülecek yerler arasında. Daha sonra Thonon-les-Bains kasabasında öğle yemeği molası. Arzu edenler buradaki meşhur peynirci Fromagerie Boujon'dan, Fransa'nın en lezzetli peynirlerini satın alabilirler. Füniküler ile kasabanın yüksek mahallelerine çıkıp, göl manzarasını seyrettikten sonra Yvoire kasabası'na hareket. Öğleden sonranın kalanını gölün kıyısındaki bu şirin kasabada geçireceğiz. Kasabanın dar ve şirin sokaklarını keşfedebilmeniz için serbest zaman. Akşam erken bir yemek için buluşma ve gölün kıyısında son akşam yemeği. Ardından Cenevre'deki otelimize yerleşme. Geceleme otelde.

8. Gün CumartesiCenevre- İstanbul

Birlikte son sabah kahvaltısından sonra, Cenevre'yi keşfetmek üzere otelden hareket. Cenevre Gölü kıyısında yer alan şehir, Zürih' den sonra ülkenin en yüksek nüfuslu ikinci şehri olup Cenevre Kontonu'nun başkentidir. Rhône Nehri'nin Cenevre Gölü'nden çıkışında konumlanmıştır. Bir kültür şehri niteliği içerir ve içinde barındırdığı enternasyonal örgütlerden dolayı kozmopolit bir yapısı vardır. Aynı zamanda da zengin ve pahalı bir kenttir. Şehir turu ilk olarak Birleşmiş Milletler Sarayı'ndan başlıyacak. 1929 - 1937 yılları arasında inşa edilmiş olan görkemli beyaz dev bir yapıdan oluşan saray, İkinci Dünya Savaşı sonunda Paris'te Versay Antlaşması ile kurulmuş olan Milletler Cemiyeti'ni barındırmaktaydı. Bu örgütün dağılmasından sonra Birleşmiş Milletler'in Cenevre Ofisi'ne dönüştü. 45 hektarlık Ariana Parkı'nın içerisinde yer alan saray, yüzyıllık ağaçlarla çevrili olup bahçesinde tavus kuşları dolaşmaktadır. Sarayın sahibi bu binayı şehre bağışlarken bahçesinde tavus kuşlarının daima özgürce dolaşmalarını şart koşmuştu. Sarayı dışından gördükten sonra Aziz Pierre Katedrali' ne doğru geziye devam. 12.yüzyılda başlanıp, inşası yüz yıl süren Katedral , Roma, Gotik ve Neoklasik mimari sitillerinin karışımından oluşmakta. 1536 yılında reform hareketlerinin sonucu olarak Protestan mezhebine ait bir katedrale dönüştürülmüş ve tüm iç dekorasyonu sadeleştirilerek sadece vitray süslemeli camları bırakılmış. Aziz Peter Katedrali'nin kuzey kulesine çıkan 157 basamağı tırmanarak muhteşem bir Cenevre ve Leman Gölü manzarası izleyebilirsiniz. Ardında Cenevre'nin sanat merkezi olan Neuve Meydanı'nda 1 saat öğle yemeği molas. Daha sonra Général-Guisan Rıhtımı'na giderek Cenevre'nin simgesi olan fıskiyenin (Jet d'Eau) görülmesi. Göl üzerindeki bu fıskiye saatte 200 kilometrelik bir hızla 500 litre suyu 140 metre yüksekliğe fışkırtmakta. Şehir turunun ardından Havalimanı'na transfer. Türk Hava Yollarının saat 18.20'deki TK1920 no.lu uçuşuyla İstanbul'a hareket. Saat 22:35'de İstanbul Havalimanı'na varış ve yolculuğun sonu.
Strasbourg: Le Grand Hôtel 3 * Superior
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Mulouse: Hotel Du Parc - Mulhouse Centre 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Dornbirn: Vienna House Martinspark Dornbirn 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Chur: Central Hotel Post 3 * Superior
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Fribourg: Centre Remparts By Mercure 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Lozan: Alpha-Palmiers by Fassbind 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Cenevre: Ramada Encore by Wyndham Geneva 3 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Covid-19 salgınının neden olduğu kargaşadan dolayı, 2021 ve 2022 senelerine özel olarak tura kayıt şartlarında değişiklikler yaptık:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.
  Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • Yukarıda belirtilen otellerde oda+kahvaltı geceleme;
  • 1.Günden, 7. Güne kadar 7 akşam yemeği;
  • Programda belirtilen turlar;
  • Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri;
  • Konforlu araçla ulaşım;
  • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç);
  • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/Stuttgart - Cenevre/İstanbul uçak biletleri;
  • Öğle yemekleri;
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Tur lideri bahşişi* (Sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için bu turda kişi başına 35 $ düşünmek gerekir);
  • Her türlü kişisel harcama;
  • Vize ücretleri.

  * Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır.
 • 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.


 • Vize

 • Bu yolculuk için Schengen vizesi gerekmekte. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.
 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.

 • COVİD 19 ÖNLEMLERİ: Schengen vizesi alabilmek aşı deklarasyonu gerekmiyor ancak bu ülkelere girebilmek için 3 Biontech aşısı olmak gerekli.
 • Yolcular ayrıca seyahatten önce https://tinyurl.com/2p8mf8fy adresinden edinilebilen bir sağlık beyanı formu doldurmalı ve varışta ibraz etmeleridirler.