Alsace'da Noel Coşkusu

AVRUPA KÜLTÜR TURLARI  3 GECE
07 Aralık 2024 - 10 Aralık 2024
3 Gece / 4 Gün - 3 Akşam + 2 Öğle Yemeği + Tüm Turlar dahil
Türk Hava Yolları ile
Katılımcı Sayısı 24 Kişi ile sınırlıdır.
Uçak biletleri ve vize işlemleriniz için acele ediniz.
Gezilecek Yerler : Strasbourg - Colmar - Şarap Yolu - Eguisheim - Scherwiller - Bergheim - Kientzheim - Riquewihr
Tur Tarihi : 07 Aralık 2024
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Superior
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
1785 € (62554TL)
Tek Kişi Farkı :
345 € (12090TL)

Fransa'nın Almanya sınırında yer alan Alsace Bölgesi, geçmişte iki ülke arasında pek çok savaşa neden olmuş ve birkaç kere el değiştirdikten sonra I. Dünya Savaşı'nın ardından Fransa'nın egemenliğine geçmiş. Alman ve Fransız kültürlerinin yoğun özelliklerini taşıyan Alsace’ın ev sahipliği yaptığı 180 kilometrelik Şarap Yolu enfes doğa manzaralarının yanı sıra bağları ile ünlü birbirinden güzel köy ve kasabaları barındırmakta. Vosges Dağları ile Ren Nehri arasında özel bir mikro klima etkisinde kalan ve bu nedenle kaliteli üzümler üreten Alsace'ın şarapları diğer Fransız bölgelerinden farklı olarak genellikle iki kategoriye ayrılan üzüm türleri ile anılır: Soylu olan Riesling, Gewurztraminer, Muscat, Tokay-Pinot Gris ve sıradan olan Sylvaner, Chasselas, Pinot Blanc. Bu gezide, Strasbourg’dan Colmar'a kadar Alsace’ın zengin tarihi, kültürel ve mimari mirasını tanımanın yanı sıra, Alman ve Fransız mutfaklarından etkilenmiş özgün mutfağını ve son derece aromatik şaraplarını tatma imkanı bularak, XIV. yüzyıldan beri Alsace kültürünün bir parçası olarak günümüze ulaşarak Noel’in masalsı heyecanını yansıtan Noel pazarlarının atmosferini yaşayarak, Fransa’nın değişik bir yüzünün keşfetmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Basel'e varış ve Stuttgart'dan dönüş;
 • Büyüleyici ışıklandırmaları ile Mulhouse, Colmar ve Strasbourg'da ki Noel pazarları;
 • Eguisheim, Riquewihr gibi Fransa'nın en güzel köylerini gezme imkanı;
 • Confrérie Saint-Etienne Şatosunda şarap tadımı;
 • Strasbourg'da tekne turu;
 • Mulhouse, Colmar ve Strasbourg'da Noel pazarlarının tadını çıkarmanız için serbest zaman;
 • Mulhouse, Colmar ve Strasbourg'da Noel pazarlarına 500 mt. mesafede konaklama;
 • Öğle ve akşam yemeklerinde, yöresel mutfak ile Alsace şarapları ikramı.

07 Aralık 2024 Cumartesi İstanbul - Basel - Eguisheim - Mulhouse

 • Sabah, İstanbul Havalimanın'dan, saat 09:10'da, Türk Hava Yolları'nın TK1923 no.lu uçuşu ile Basel-Mulhouse Havalimanı'na hareket edip, saat 10:20'de varış.
 • Karşılama ve özel tur otobüsüyle , şarap yolunun ilk durağı olan ve "Fransa'nın en güzel köyleri" labeli taşıyan çiçek diyarı Eguisheim'a hareket. 1989'den beri ulusal çiçeklendirme yarışmasının Büyük Ödülü'ne sahip ve Avrupa çapındaki yarışlarında derece alan köyün bir başka cazibesi ise, Noel süsleriyle oyuncak bebek evini andıran yarı ahşap cepheli eski evlerin sıralandığı dar dolambaçlı sokakları ve çeşmeleridir. Vosges Dağları'nın eteklerinde bulunan Eguisheim'da öğle yemeği ve köyü dilediğiniz gibi keşfedebilmeniz için sebest zaman. Ardından Mulhouse'a doğru yola devam ve varışta Schlumpf kardeşlerin yıllarca biriktirdiği araçlardan oluşan çok ilginç bir koleksiyonun sergilendiği ve son derece zengin Otomobil Müzesi gezisi. Ardıdan otel'e yerleşme ve akşam üstü otelin çok yakınında bulunan Noel Pazarı'nın ve çevresindeki Saint Etienne Katedrali, Hotel De Ville (belediye binası), Reunion Pasajı gibi ilginç tarihi binaların gezilmesi. Akşam yemeği şehrin merkezinde, yerel lezzetleri tadacağınız bir restoranda. Akşam yemeğinden sonra otele dönüş ve geceleme.

  08 Aralık 2024 Pazar Mulhouse - Şarap Yolu - Riquewihr - Colmar

  Şarap yolunun ve noel çoşkusunun keşfine Colmar'la devam. Colmar, IX. yüzyıllara dayanan zengin bir kültürel mirasa sahip. Kutsal Roma Germen İmparatorluğu'nun kurucusu Charlemagne (Karolus Magnus) ve diğer Karolenj krallarının bir sayfiye yeri olmakla birlikte Colmar, ressam Martin Schongauer (1445-1491), Matthias Grünewald (XVI. yy.), dünyaca meşhur Özgürlük Heykeli'nin mimarı heykeltıraş Auguste Bartholdi (1834-1904), "Hansi" olarak tanınan yazar, suluboya ressamı ve karikatürist Jean-Jacques Waltz (1872-1951) gibi ünlü sanatçıların doğum yeridir. Kahvaltıdan sonra, yürüyerek yapılacak olan tarihi şehir turu için hareket: Belediye binası, Eski Gümrük Meydanı ve Binası, Pfister Evi ve Aziz Martin Katedrali'ni keşfedeceksiniz. Meşhur sanatçı Bartholdi'nin doğduğu evde bulunan müzesini gezdikten sonra, enfes bir Alsace kasabası ve Şarap Yolu'nun incisi olan Riquewihr'e hareket. Varışta, yürüyerek şehrin keşfi. XVI. yy'da Riesling şaraplarının sayesinde zengin olan Riquewihr'in eski evleri, sokakları ve surları hala ilk günkü ihtişamını korumakta. Daha sonra, Kientzheim'de, Confrérie Saint-Etienne derneğinin bulunduğu şatoya hareket. Burada, şatonun olağanüstü bir mekanı olan büyük mahzende Alsace'ın prestijli AOC apelasyonlu Riesling, Pinot Gris, Muscat ve Gewutztraminer şaraplarının tanımı ve tadımı. Tadımın ardından, Colmar'a doğru yola devam. Varışı takiben şehrin sanat ve tarihi dolu, birbirinden güzel Noel Pazarları'nın keşfi. Colmar şehri, Noel zamanında "yıldızlar diyarında Noel'in büyüsü" sloganı ile kendini tanınlamakta. Akşamüstü, Ortaçağ'dan XIX. Yüzyıla kadar yapılmış sayısız mimari eserin hoş bir ışık oyunu aydınlatıldığını izleyebilir, nereye bakarsanız, renkli Noel süslemeleriyle bezenmiş ev ve vitrinleri, portakal ve tarçın kokularının karıştığı hareketli sokakları görebilirsiniz. Noel döneminde tüm Alsace'da olduğu gibi Colmar'da da kendinizi farklı bir ortamda bulacaksınız. Çok renkli ve göz kamaştırırcasına ışıldayan satış standlarının hemen yanında kurulan, yerel yiyecek ve içecek ürünlerini satan tezgahlara uğramadan ve buralarda kısa molalar vermeden bu noel pazarlarından çıkabilmeniz mümkün değil. Ardından da akşam yemeği için masal görünümlü tarihi şehrin Petite Venise mahallesine yürüyerek hareket. Küçük Venedik anlamına gelen "Petite Venise" semtini keşfedip, nehrin kıyısında ki bir restoranda yerel lezzetlerden oluşan akşam yemeğinden sonra otele dönüş ve geceleme.

  09 Aralık 2024 Pazartesi Colmar - Bergheim - Haut Koenigsbourg Şatosu - Strasburg

  Sabah kahvaltıdan sonra, Strasbourg istikametinde yola çıkış. İlk olarak Şarap Yolu'nun şirin bir kasabası olan Bergheim'de kısa bir gezinti (Hava şartları izin verirse olağanüstü bir konuma sahip Haut Koenigsbourg Şatosu gezisi) ve ardından Alsace'ın en önemli şehri ve Brüksel'den sonra Avrupa Birliği'nin ikinci başkenti olan Strasbourg'a varış. Fransa'da Noel-Yılbaşı döneminde harika bir şekilde ışıklandırılan Strasbourg "Noel'in başkenti" ünvanını taşımakta. Strasbourg'un kalbi olan İll Nehri'nin ortasında kalan ve tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan "Grande İle" in yürüyerek keşfi: Ortaçağ ve Rönesans dönemine ait muhteşem yarı ahşap evleri görüp, bin pırıltılı ışıklarıyla Katedral Meydanı, 30 metre yüksekliğindeki Avrupa'nın en büyük Noel Ağacı'yla Place Kléber, Grand Rue ve Ofèvres sokakları, Küçük Fransa anlamına gelen Petite France semtindeki hediyelik eşyaların yanı sıra küçük Noel bisküvileri (bredel), bretzel, kugelhopf, baharatlı ekmek (pain d'épices), sıcak şarap gibi yerel lezzetlerinin satıldığı, kokularının birbirine karıştığı Noel Pazarları'nı gezdikten sonra otele yerleşme. Akşam yemeği tarihi restoranda yerel lezzetlerin tadımı. Geceleme otelde.

  10 Aralık 2024 Salı Starasburg - Stuttgart - İstanbul

  Tarihi ve kültürel miraslarının zenginliği ile tanınan Strasbourg bir çok ünlü filozof ve bilim adamına da ev sahipliği yapmış: Gutenberg matbaayı burada icat etmiş; Rouget de Lisle de 1792'de Fransa milli marşı La Marseillaise'i burada bestelemiş; hümanizmin babası olarak anılan Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe hayatlarının bir kısmını Strasbourg'da geçirmişler. Kahvaltının ardından, gotik mimarinin bir şaheseri olan Notre Dame Katedrali'nin gezilmesi. Daha sonra, Ren Nehri'nin bir kolu olan ve Grande Ile'i çevreleyen İll Nehri'nin çizdiği kanallar üzerinde bir tekne turu. Gezi sırasında Rohan Sarayı, Petite France semti, üstü kapalı köprü, Derici semti, görkemli sivil ve dinî yapılar, 1870-1918 yıllar arasında inşa edilen tarafından Dünya Mirası Listesi'nde yer alan "Neustadt" adlı Alman semti, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi modern binaları gibi yerlerin keşfi. Tekne turunun ardından, şehrin tarihi merkezinde son öğle yemeği ve Stuttgart Havalimanı'na transfer.
 • Türk Hava Yolları'nın saat 18:50'de kalkan TK1706 no.lu uçuşu ile hareket ve saat 23:50'de İstanbul Havalimanı'na varış.


 • Mulouse: Mercure Mulhouse Centre 4 *
  Tripadvisor'a Git
  video thumbnail
  video thumbnail
  video thumbnail
  Colmar: Grand Hôtel Bristol 4 *
  Tripadvisor'a Git
  video thumbnail
  video thumbnail
  video thumbnail
  Strasbourg: Hôtel Du Dragon 4 *
  Tripadvisor'a Git
  video thumbnail
  video thumbnail
  video thumbnail
  Rezervasyon Şartları:
  Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

  Covid 19 Önlemleri:
 • Fransa'da uygulanan Covid-19 kısıtlamaları kaldırılmıştır.
 • Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • Yukarıda belirtilen otellerde oda+kahvaltı geceleme;
  • 1, 2. ve 3. gün akşam yemekleri;
  • 1. ve 4. gün öğle yemekleri;
  • Belirtilen yemeklerdeki şarap, su ve kahve ikramları;
  • 2. gün şarap degüstasyonu;
  • Strasbourg'da tekne turu;
  • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
  • Rehberlik hizmetleri;
  • Havaalanı vergisi;
  • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç);
  • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/Stuttgart ve Bern/İstanbul uçak biletleri;
  • 2. ve 3. gün öğle yemekleri;
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Her türlü kişisel harcama;
  • Tur lideri bahşişi (Turlarımızda sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz tur lideri bahşişi için bu turda kişi başına 30 $ düşünmek gerekir);
  • Vize ücretleri.  * Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır.
 • 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.

 • Vize

 • Fransa için Schengen vizesi gerekmekte. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.
 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.