Alsace'da Noel Coşkusu

YURT DIŞI TURLAR  Tur Doludur
16 Aralık 2023 - 19 Aralık 2023
3 Gece / 4 Gün - 3 Akşam Yemeği + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 24 Kişi ile sınırlıdır.
Uçak biletleriniz için acele ediniz...
Tura Katılabileceğiniz Şehirler: İstanbul (Diğer şehirlerden hareket için bize danışınız)
Gezilecek Yerler : Strasbourg - Colmar - Şarap Yolu - Eguisheim - Scherwiller - Bergheim - Kientzheim - Riquewihr
Tur Tarihi : 16 Aralık 2023
Kalan Yer : Dolu
Tur Kategorisi : Superior
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
1690 € (53066TL)
Tek Kişi Farkı :
295 € (9263TL)

Fransa'nın Almanya sınırında yer alan Alsace Bölgesi, geçmişte iki ülke arasında pek çok savaşa neden olmuş ve birkaç kere el değiştirdikten sonra I. Dünya Savaşı'nın ardından Fransa'nın egemenliğine geçmiş. Alman ve Fransız kültürlerinin yoğun özelliklerini taşıyan Alsace’ın ev sahipliği yaptığı 180 kilometrelik Şarap Yolu enfes doğa manzaralarının yanı sıra bağları ile ünlü birbirinden güzel köy ve kasabaları barındırmakta. Vosges Dağları ile Ren Nehri arasında özel bir mikro klima etkisinde kalan ve bu nedenle kaliteli üzümler üreten Alsace'ın şarapları diğer Fransız bölgelerinden farklı olarak genellikle iki kategoriye ayrılan üzüm türleri ile anılır: Soylu olan Riesling, Gewurztraminer, Muscat, Tokay-Pinot Gris ve sıradan olan Sylvaner, Chasselas, Pinot Blanc. Bu gezide, Strasbourg’dan Colmar'a kadar Alsace’ın zengin tarihi, kültürel ve mimari mirasını tanımanın yanı sıra, Alman ve Fransız mutfaklarından etkilenmiş özgün mutfağını ve son derece aromatik şaraplarını tatma imkanı bularak, XIV. yüzyıldan beri Alsace kültürünün bir parçası olarak günümüze ulaşarak Noel’in masalsı heyecanını yansıtan Noel pazarlarının atmosferini yaşayarak, Fransa’nın değişik bir yüzünün keşfetmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Stuttgart'a varış ve Basel'den dönüş;
 • Büyüleyici ışıklandırmaları ile Strasbourg ve Colmar'da ki Noel pazarları;
 • Eguisheim, Riquewihr gibi Fransa'nın en güzel köylerini gezme imkanı;
 • Confrérie Saint-Etienne Şatosunda şarap tadımı;
 • Colmar'da Noel pazarlarının tadını çıkarmanız için serbest zaman;
 • Colmar'ın şehir merkezlerinde konaklama;
 • Akşam yemeklerinde, yöresel yemekler ile şarap ikramı.

16 Aralık 2023 Cumartesi İstanbul - Stuttgart - Strasbourg

Sabah, İstanbul Havalimanın'dan, saat 08:10'da, Türk Hava Yolları'nın TK1701 no.lu uçuşu ile Stuttgart'a hareket edip, saat 10:05'de varış. Karşılama ve özel tur otobüsüyle otoyolu takip ederek Fransa'nın Kuzeydoğu'sunda bulunan Alsace bölgesinin kuzeyine doğru hareket. Yaklaşık iki saatlik bir yolculuktan sonra, Ren Nehri'nin oluşturduğu Fransa-Almanya sınırında yer alan Alsace'ın en önemli şehri ve Brüksel'den sonra Avrupa Birliği'nin ikinci başkenti olan Strasbourg'a varış. Fransa'da Noel-Yılbaşı döneminde harika bir şekilde ışıklandırılan Strasbourg "Noel'in başkenti" ünvanını taşımakta. Strasbourg'un kalbi olan İll Nehri'nin ortasında kalan ve tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan "Grande İle" in yürüyerek keşfi: Ortaçağ ve Rönesans dönemine ait muhteşem yarı ahşap evleri görüp, bin pırıltılı ışıklarıyla Katedral Meydanı, 30 metre yüksekliğindeki Avrupa'nın en büyük Noel Ağacı'yla Place Kléber, Grand Rue ve Ofèvres sokakları, Küçük Fransa anlamına gelen Petite France semtindeki hediyelik eşyaların yanı sıra küçük Noel bisküvileri (bredel), bretzel, kugelhopf, baharatlı ekmek (pain d'épices), sıcak şarap gibi yerel lezzetlerinin satıldığı, kokularının birbirine karıştığı Noel Pazarları'nı gezdikten sonra otele yerleşme. Akşam yemeği tarihi "La Maison des Tanneurs" restoranında Geceleme otelde.

17 Aralık 2023 Pazar Strasbourg - Şarap yolu - Colmar

Tarihi ve kültürel miraslarının zenginliği ile tanınan Strasbourg bir çok ünlü filozof ve bilim adamına da ev sahipliği yapmış: Gutenberg matbaayı burada icat etmiş; Rouget de Lisle de 1792'de Fransa milli marşı La Marseillaise'i burada bestelemiş; hümanizmin babası olarak anılan Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe hayatlarının bir kısmını Strasbourg'da geçirmişler. Kahvaltının ardından, gotik mimarinin bir şaheseri olan Notre Dame Katedrali'nin gezilmesi. Daha sonra, Ren Nehri'nin bir kolu olan ve Grande Ile'i çevreleyen İll Nehri'nin çizdiği kanallar üzerinde bir tekne turu. Gezi sırasında Rohan Sarayı, Petite France semti, üstü kapalı köprü, Derici semti, görkemli sivil ve dinî yapılar, 1870-1918 yıllar arasında inşa edilen tarafından Dünya Mirası Listesi'nde yer alan "Neustadt" adlı Alman semti, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi modern binaları gibi yerlerin keşfi. Tekne turunun ardından, Şarap Yolu'nun şirin bir kasabası olan Bergheim'e doğru hareket. Varışta köyde kısa bir gezinti (Hava şartları izin verirse olağanüstü bir konuma sahip Haut Koenigsbourg Şatosu gezisi) ve Colmar'a doğru yola devam. Varışı takiben şehrin sanat ve tarihi dolu, birbirinden güzel Noel Pazarları'nın keşfi. Colmar şehri, Noel zamanında "yıldızlar diyarında Noel'in büyüsü" sloganı ile kendini tanınlamakta. Akşamüstü, Ortaçağ'dan XIX. Yüzyıla kadar yapılmış sayısız mimari eserin hoş bir ışık oyunu aydınlatıldığını izleyebilir, nereye bakarsanız, renkli Noel süslemeleriyle bezenmiş ev ve vitrinleri, portakal ve tarçın kokularının karıştığı hareketli sokakları görebilirsiniz. Noel döneminde tüm Alsace'da olduğu gibi Colmar'da da kendinizi farklı bir ortamda bulacaksınız. Çok renkli ve göz kamaştırırcasına ışıldayan satış standlarının hemen yanında kurulan, yerel yiyecek ve içecek ürünlerini satan tezgahlara uğramadan ve buralarda kısa molalar vermeden bu noel pazarlarından çıkabilmeniz mümkün değil. Akşam yemeği "L'Auberge-Brasserie restoranında". Geceleme otelde.

18 Aralık 2023 Pazartesi Colmar - Riquewihr - Eguisheim - Colmar

Colmar, IX. yüzyıllara dayanan zengin bir kültürel mirasa sahip. Kutsal Roma Germen İmparatorluğu'nun kurucusu Charlemagne (Karolus Magnus) ve diğer Karolenj krallarının bir sayfiye yeri olmakla birlikte Colmar, ressam Martin Schongauer (1445-1491), Matthias Grünewald (XVI. yy.), dünyaca meşhur Özgürlük Heykeli'nin mimarı heykeltıraş Auguste Bartholdi (1834-1904), "Hansi" olarak tanınan yazar, suluboya ressamı ve karikatürist Jean-Jacques Waltz (1872-1951) gibi ünlü sanatçıların doğum yeridir. Kahvaltıdan sonra, yürüyerek yapılacak olan tarihi şehir turu için hareket: Belediye binası, Eski Gümrük Meydanı ve Binası, Pfister Evi, Aziz Martin Katedrali ve Küçük Venedik anlamına gelen "Petite Venise" semtini keşfedeceksiniz. Meşhur sanatçı Bartholdi'nin doğduğu evde bulunan müzesini gezdikten sonra, enfes bir Alsace kasabası ve Şarap Yolu'nun incisi olan Riquewihr'e hareket. Varışta, yürüyerek şehrin keşfi. XVI. yy'da Riesling şaraplarının sayesinde zengin olan Riquewihr'in eski evleri, sokakları ve surları hala ilk günkü ihtişamını korumakta. Daha sonra, Kientzheim'de, Confrérie Saint-Etienne derneğinin bulunduğu şatoya hareket. Burada, şatonun olağanüstü bir mekanı olan büyük mahzende Alsace'ın prestijli AOC apelasyonlu Riesling, Pinot Gris, Muscat ve Gewutztraminer şaraplarının tanımı ve tadımı. Tadımın ardından, "Fransa'nın en güzel köyleri" labeli taşıyan çiçek diyarı Eguisheim'a hareket. 1989'den beri ulusal çiçeklendirme yarışmasının Büyük Ödülü'ne sahip ve Avrupa çapındaki yarışlarında derece alan köyün bir başka cazibesi ise, Noel süsleriyle oyuncak bebek evini andıran yarı ahşap cepheli eski evlerin sıralandığı dar dolambaçlı sokakları ve çeşmeleridir. Vosges Dağları'nın eteklerinde bulunan Eguisheim'da gezintinin ardından Colmar'a dönüş. İstediğiniz gibi dolaşabilmeniz ve son alış verişleri yapabilmeniz için masal görünümlü tarihi şehirde serbest zaman. Akşam yemeği masal görünümlü tarihi şehrin Petite Venise mahallesinde bir restoranda. Geceleme otelde.

19 Aralık 2023 Salı Colmar - Basel - İstanbul

Kahvaltının ardından, Basel-Mulhouse Havalimanı'na transfer. Türk Hava Yolları'nın saat 11:30'da kalkan TK1924 no.lu uçuşu ile hareket ve saat 16:25'de İstanbul Havalimanı'na varış.

Strasbourg: Hilton Strasbourg 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Colmar: Grand Hôtel Bristol 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Covid-19 salgınının neden olduğu kargaşadan dolayı, 2021/23 senelerine özel olarak tura kayıt şartlarında değişiklikler yaptık:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

  Covid 19 Önlemleri:
 • Fransa'da uygulanan Covid-19 kısıtlamaları kaldırılmıştır.

 • Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • Yukarıda belirtilen otellerde oda+kahvaltı geceleme;
  • 1, 2. ve 3. gün akşam yemekleri;
  • Belirtilen yemeklerdeki şarap, su ve kahve ikramları;
  • 3. gün şarap degüstasyonu;
  • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
  • Rehberlik hizmetleri;
  • Havaalanı vergisi;
  • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç);
  • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/Stuttgart ve Bern/İstanbul uçak biletleri;
  • Öğle yemekleri;
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Her türlü kişisel harcama;
  • Tur lideri bahşişi (Turlarımızda sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz tur lideri bahşişi için bu turda kişi başına 25 $ düşünmek gerekir);
  • Vize ücretleri.  * Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır.
 • 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.

 • Vize

 • Fransa için Schengen vizesi gerekmekte. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.
 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.