Tekirdağ Bağ Rotası

Tur KategorisiTur TarihiKişi Başı
Standart07 Kasım 2020
785 TL
Standart22 Kasım 2020
785 TL
Bağcılığın en eski üretim bölgelerinden biri olan Tekirdağ Bölgesini keşfe çıkıyoruz. Bu gezimizde bağcılık ve üretim teknikleri hakkında bilgi alabilir, üzümün bağda başlayıp şişede son bulan ilham verici hikayesini üreticilerimizin kendilerinden dinleyebilirsiniz. Bağcılık ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabileceğiniz sohbetler, keyifli tadımlar sizi bekliyor. Butik üreticilerimizin madalyalı ürünlerini, yerel peynirler eşliğinde yudumlayacağınız ve şarap eğitmeni Cüneyt Uygur'un tecrübelerini bizlerle paylaşacağı bir seyahat hazırladık sizlere.

* TUR PROGRAMI :
Sabah, 07:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden, 08:00 Taksim'den hareket ve yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Barbare bağlarına varış. Can Topsakal'ın, 2000 yılında Tekirdağ'ın Barbaros kasabası tepelerinde, 230 dönümlük bağları kurması ile başlar. Fransa'da önemli şatoların da danışmanlarından Xavier Vignon ile yola çıkar. 'Şato Tarzı' üretimle ve biyodinamik bağcılık yöntemleriyle muhteşem renkli, kompleks aromalı, yumuşak tanenli yıllandırılabilir ürünler üretilmektedir. Bağların ve üretim tesisinin gezilmesinden sonra Bağ Evi'nin muhteşem manzarası eşliğinde 6 farklı ürün tadımı.
Bir sonraki molamız Umurbey Bağlarının Tekirdağ'ın merkezindeki tadım noktası. 1993 Yılında Umur Arıner tarafından kurulan ve Türkiye'deki 'Şato Tarzı' üretim yapan üreticilerden biri olan Umurbey, 120 dönümlük bağında Cabernet Sauvignon, Merlot, Shiraz, Sauvignon Blanc, Chardonnay ve Semillon üzüm çeşitlerini yetiştirmektedir. Üç farklı ürün tadımından sonra, gastronomik bir alışveriş molası vereceğiz ; peynir ve şarküteri.
Turumuzun son molası, aynı zamanda geç öğle yemeğimizi alacağımız, Barel Vineyards. 2010 yılında Akın ailesi tarafından hayata biraz daha tat katmak amacı ile Tekirdağ'ın Karaevli köyünde kurulmuştur. 1997 yılında 150 dönümlük arazi üzerine kurulan tesis, kendi bağlarından aldığı üzümlerini 2009 yılında tekrar aynı bağların içinde kurulan butik işletmesiyle üretime taşımıştır. Yerel lezzetlerden oluşan öğle yemeği eşliğinde 7 farklı ürün tadımı. Yemek esnasında rehberimiz Cüneyt Uygur ile birlikte yemek & şarap uyumu hakkında keyifli bir sohbet. Son ziyaretimizin ardından İstanbul'a dönüş ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN SERVİSLER

 • İstanbul'dan Tekirdağ'a yol boyunca keyifli manzaralar eşliğinde bağcılığın tarihi hakkında sohbet
 • Barbare Bağları'nı ve üretim tesislerini gezdikten sonra, yerel peynirler eşliğinde 6 farklı ürün tadımı
 • Umurbey Bağları'nın Tekirdağ'ın merkezindeki tadım noktasında mola ve 3 farklı ürün tadımı
 • Tekirdağ merkezde yerel peynir ve şarküteri alışveriş imkanı
 • Barel Vineyards'da yerel lezzetlerden oluşan eşsiz bir öğle yemeği ve 7 farklı şarap tadımı
 • Turumuzun rehberi, Cüneyt Uygur'un eşliğinde şarap & yemek uyumu atölyesi,
 • Ögle yemeginde içecek ikramı;
 • Konforlu araç ile seyahat;
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Tur Rehberi hariç tüm bahşişler ;
 • Seyahat sigorta paketi.