Sagalassos ve Gül Hasatı

TREN & OTOBÜS TURLARI  3 GECE
31 Mayıs 2021 - 03 Haziran 2021      Diğer Tarihler
3 Gece / 4 Gün - Otobüs ile ulaşım, 3 Akşam Yemeği ve Tüm Turlar dahil
Otobüs ile
Katılımcı Sayısı 22 Kişi ile sınırlıdır.
COVİD-19 Önlemleri için tıklayın
Gezilecek Yerler : Çavdarhisar(Aizonai) Antik Kenti - Salda, Eğirdir ve Kovada Gölleri - Sagalassos Antik Kenti (Sagalassos Lodge&Spa gecelemeli) - Yazılı Kanyon - Burdur - İn Suyu Mağarası - Frig Vadisi ve Gül Hasatı
Tur Tarihi :27 Mayıs 2021
KALAN YER : 9+ Kişi
Tur Kategorisi : Standart
Kişi Başı :
1.845 TL
Tek Kişi Farkı :
225 TL
3. Kişi :
1.770 TL
Tur Tarihi :31 Mayıs 2021
KALAN YER : 9+ Kişi
Tur Kategorisi : Standart
Kişi Başı :
1.485 TL
Tek Kişi Farkı :
75 TL
3. Kişi :
1.410 TL
Otobüs ile, Çavdarhisar Kasabası'ndaki Aizonai Antik Kenti'ni gezerek Sagalassos'a ulaşan keyifli bir gezi programı. Ağlasun'un 7 km. kuzeyindeki Torosların sarp yamaçlarında ve 1600 mt irtifada bulunan Sagalassos Antik Kenti ise, şüphesiz Türkiye'nin en iyi korunmuş ve restorasyon görmüş harabelerinin başlarında gelmekte. Özellikle antik çağlardan beri suları durmadan aka gelen çeşmeleri, çok iyi restorasyon görmüş Antoninler Çeşmesi agorası, hamamı ve tüm vadiye tepeden bakan tiyatrosuyla bu Roma Şehri'ne hayran olmamak mümkün değil. Buradaki kazı ve restorasyonlar, 1990 senesinden beri Belçika'nın Leuven Üniversitesi tarafından sürdürülmekte.bir görkemle vadinin yamaçlarına konumlanmış stad ve meclis binası olağanüstü iyi korunmuş. Üç gece konaklayacağınız Ağlasun'un bir başka özelliği ise Göller Bölgesi'nin ortasında olması. Salda Gölü'nün muhteşem kıyılarını, tabiat harikası Yazılı Kanyon'un olağanüstü güzelliklerini ve Eğirdir Gölü'nü görebileceğiniz bir gezi programı. Gül Hasatı'nın harika renk ve kokularına hayran kalacağınız bu seyahatin dönüş yolunda ise, göreceğiniz Çavdarhisar Kasabası'ndaki Aizonai Antik Kenti, dünyanın en iyi korunmuş Zeus tapınağı, Stadyum-Tiyatro kompleksi, dünyanın ilk borsa binasıyla müthiş bir güzellik sergilemekte… Bu fırsatı değerlendirerek, Göller Bölgesi'nin gizli zenginliklerini ve harika göl manzaralarını keşfedebilir, Sagalassos Lodge & Spa'nın özgün mutfağını tadarak keyifli bir tatil geçirebilirsiniz...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Çavdarhisar (Aizonai) ı içeren bir Göller Bölgesi programı.
 • Frig Vadisi'ni gezerek İstanbul'a dönüş.
 • Göllerin ve vadilerin muhteşem manzaralarının ortasında keyifli bir seyahat.
 • Çok az tanınan Sagalassos Antik Kenti'nin keşfi.
 • Gül hasatını yaşama ve Salda Gölü'nü gezme imkanı.
 • Sagalassos Lodge&Spa'da üç keyifli gece.
 • Ağlasun yerel mutfağının zenginliklerini tadacağınız zengin akşam yemekleri.

1. Gün İstanbul - Frig Vadisi - Sagalassos

Özel tur otobüsüyle sabah 07:00'de Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı'ndan (Dolmabahçe Lunaparkı Karşısı), 07:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareket ederek Frig Vadisi istikametinde hareket. Öğlen, Seyitgazi'ye varış ve yemek için serbest zaman. Ardından, Seyit Battal Gazi Külliyesi ve Türbesi gezileri. Burada bulunan türbe ve cami 1207-1208 yıllarında hüküm süren Anadolu Selçuklu sultanı I. Alaeddin Keykubad'ın annesi Ümmühan Hatun tarafından, 720-740 yıllarında sıklaşan akınlarda Bizans'a karşı büyük kahramanlıklar gösteren ve 720 yılında Mesih kalesi olarak bilinen bölgede şehit düşen efsanevi halk kahramanı Seyyit Battal Gazi adına yaptırılmış. Daha sonra, Frig Vadisi'ne doğru yola devam. M.Ö. 9. yy'larda Kafkaslar'dan Anadolu'ya göç eden Frigler Kütahya, Afyon ve Eskişehir arasında kalan Dağlık Frigya Bölgesinin tüf kayalarından oluşan vadilerine yerleşmişler. Buralardaki kayaları oyarak özgün bir mimari ortaya çıkarmışlar ve yaptıkları eserler kendilerinden sonra gelen medeniyetlere misal teşkil etmiş. Frig dönemi kaya anıtlarının ortak özellikleri, bezemelerindeki ve süslemelerindeki zenginlik, üçgen alınlık ve içerisinde Ana Tanrıça heykeli bulunan kaya nişlerdir. Burada Midas anıtı diye anılan Yazılıkaya, Küçük Yazılıkaya, Frig Kült Anıtı ve Kaya Mezarları'nı gezdikten sonra Sagalassos'a hareket. Saat 20:30 civarında Sagalassos Lodge & Spa'ya varış, odalara yerleşme ve akşam yemeği.

2. Gün Sagalassos Antik Kenti - Eğirdir Gölü - Kovada Gölü - Yazılı Kanyon

Sabah kahvaltıdan sonra, Sagalassos Antik Kenti gezisi için lodge'dan hareket. 1706 da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis binası; Antoninler Çeşmesi; Agora; Odeon; Roma Hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon Kütüphanesi; Çömlekçiler Mahallesi ve diğer yapıtlar... Bu harika antik kenti keşfettikten sonra Eğirdir Gölü'ne doğru yola devam. Eğirdir, Göller Bölgesinin merkezi sayılır ve gelirken de göreceğiniz devasa elma bahçeleriyle tanınır. Göl üzerinde bulunan Yeşil Ada'da gezerek bu çok güzel göl ve dağ manzaralarını seyredebilirsiniz. Öğle yemeği için serbest zamanın aedından Kovada Gölü'ne hareket. Kovada Milli Parkı içinde bulunan gölün kıyıları ve bahar aylarındaki göçmen kuşların hareketliliği tam anlamıyla bir doğa şaheseri. Kovada Gölünün etrafı, sık ormanlık alanlar, ormanlık dağlar ve kısmen meyva bahçeleriyle kaplı. Bu nedenle göl görüntüsü ve manzarası büyüleyici. Göl kıyısında mola ve gezinti. Ardından, Yazılı Kanyon'a hareket: Az bilinen bir doğa harikası bir milli park; Yazılı Kanyon adını ise, ünlü şair Epiktetos'un buradaki kayaları oyarak yazdığı ünlü Hür İnsan Üzerine Şiirden almakta. Kanyonun harika manzaralarını izlemek için bir yürüyüşün ardından Sagalassos'a dönüş.
Akşam yemeği Lodge' un restoranında.

3. Gün Gül Hasatı - İnsuyu Mağarası - Burdur ve Salda Gölleri

Sabah, çok erken (en yoğun gül hasatı sabah çok erken yapılmakta), Lodge'da bir çay içtikten sonra gül hasatına katılmak için Güneykent'e hareket. Burada, gül hasatı günün ışımasıyla başlıyor. Toplanan güllerin mis gibi kokuları arasında bu etkinliği yaşadıktan sonra, yine aynı ortamda sizin için hazırlanan kahvaltının keyfini çıkarabilirsiniz. Daha sonra imbikhanede gül suyu ve yağının nasıl çıkarıldığını görüp, Burdur'a doğru yola devam. İnsuyu Mağarası'nda bir mola ve mağaranın gezilmesi: Uzunluğu 597 m ve en geniş yeri 80 m dolayında olan bu mağara birbirine bağlı 9 boşluktan oluşmuş. Boşluk yanaklarında birikmiş suların oluşturduğu gölcükler mağara tabanından geçen karstik bir yer altı akarsuyu ile birbirine bağlanmışlar. Karstik yapının zamanla erimesi ve aşınması sonucunda mağara içinde meydana gelen sarkıt ve dikitler muhteşem görüntüler sunmakta. Daha sonra, Sagalassos kazılarında bulunan harika eserlerin sergilendiği küçük ve sempatik Burdur Arkeoloji Müzesini gezisi. Geziden sonra meşhur Burdur Şişi'nin tadımı için serbest zaman ve ardından Burdur Gölü Kıyıları'nı izleyerek, Salda Gölü'ne hareket. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars'ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların Okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfettikten sonra Lodge'a geri dönüş. Akşam yemeği Lodge'un restoranında.

4. Gün Sagalassos - Çavdarhisar/Aizonai - İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra, İstanbul'a dönmek üzere otelden hareket. Yol üzerinde çeşitli molalar vererek, öğle saatlerinde Çavdarhisar/Aizonai'ye varış ve bu muhteşem Antik Kent'in keşfi: Kalıntılarının arasında, dünyada en iyi koruna gelmiş Zeus Tapınağı, on beş bin seyirci kapasiteli tiyatro ve ona bitişik on üç bin beş yüz seyirci kapasiteli Stadyum, İki Hamam, Borsa Yapısı, Sütunlu Cadde, Kocaçay üzerinde ikisi ayakta, 5 adet köprü, Meter Steunene Kutsal Mekanı, Kent Mezarlığı, tek kemerli bir su bendi, su yolları, anıtsal kapı yapıları bulunmakta. Bu antik kent, Efes, Bergama, Side gibi antik kentlerle çağdaştır. Olağanüstü sempatik bir köyün evlerinin arasında bulunan antik harabelerin ve çok iyi korunmuş Zeus tapınağının gezisinden sonra İstanbul istikametinde yola devam. Akşam saatlerinde, önce Kadıköy, ardından da Taksim'e varış ve turun sonu.
Burdur: Sagalassos Lodge & SPA 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Eskişehir hızlı treni;
 • Konforlu özel tur otobüsüyle seyahat;
 • 1., 2. ve 3. gün akşam yemekleri;
 • Yemeklerde su, meşrubat ve kahve ikramı;
 • Sagalassos Lodge & Spa da 3 gece oda+kahvaltı konaklama;
 • Otelde hamam ve saunanın ücretsiz kullanımı;
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç* ) ;
 • Seyahat sigorta paketi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Öğle yemekleri;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ini teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Rehberi bahşişi için, bu turda kişi başına 60 TL düşünmek gerekir.