Norveç Fiyortları & Kuzey Işıkları

Tur Tarihi : 10 Şubat 2021 Çarşamba
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
2475 € (23309TL)
Tek Kişi Farkı :
395 € (3720TL)
Kuzey Kutbu'nun dibinde, beyaz örtülerin altına saklanmış dağların ve fiyordların göz alabildiğince uzanan muhteşem kış manzaraları, husky'lerin çektiği ve yumuşak karların içinde uçan kızaklarda giderken hissedeceğiniz doğanın sessizliği, günlerce gecelerin karanlığında gözlerinizi gökyüzünden ayıramadan izleyeceğiniz rengarenk giysilere bürünerek danseden Kuzey Işıkları, dalgaların sırtına binerek balinaların peşinde gideceğiniz kısa fakat muhteşem deniz gezileri, kısacası, beş günlük keyifli bir yolculuk sizleri bekliyor…
Sadece 12 katılımcı ile sınırlı bir Mini Grup ile bu büyülü atmosferi keşfetmek ve yaşamak için kaçırılmayacak bir yolculuk…

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Kuzey kutbunun başkenti Tromsø'da 4 gece konaklama;
 • 12 Katılımcıyla sınırlı ufak grup ile seyahat;
 • Tekneyle Norveç fiyortları gezisi;
 • Husky kızaklarıyla, karlar içinde heyecanlı bir gezi;
 • Gece, Kuzey Işıkları turu;
 • Kar motorlarıyla dağlarda gezinti;
 • Şehir merkezinde, konforlu 4 yıldızlı otelde konaklama;
 • İskandinav mutfağının lezzetlerini tadacağınız menüler;
 • Fiziksel bir sorunu olmayan herkesin çok zorlanmadan katılabileceği bir gezi;
 • Öğle ve tüm akşam yemeklerinin dahil olduğu, hiç bir ek ödeme gerektirmeyen bir yolculuk.

10 Şubat 2021 Çarşamba İstanbul - Oslo - Tromsø

İstanbul Havalimanı'ndan, Türk Hava Yolları'nın TK1751 no.lu uçuşu ile, saat 08.40'da Oslo'ya hareket. Saat 10.40'da Oslo'ya varış ve 13.10'da SAS Hava Yolları'nın Tromsø uçuşuna aktarma. 15.00'de Tromsø'ya varış. Karşılama ve otele transfer. Norveç'in kuzeydeki en büyük kenti olanTromsø, Kuzey Kutup Dairesi'nin 350 km. kuzeyinde bulunmakta. Demir Çağı'ndan beri Sami halkının yaşadığı bölgede, modern anlamda ilk şehir 1794'de kurulmuş ve 1900'lü yılların başında Kuzey Kutbu keşif seferlerinin başlangıç noktası olmuştur. Bugün kültürel aktiviteleri, bölgenin yerel tatlarını sunan çağdaş restoranlarıyla modern bir kenttir. Konaklıyacağımız otel, bugün daha çok turistik gemilerin ve balıkçı teknelerinin yanaştığı limana yürüyüş mesafesindedir. Etrafında restoranlar, mağazalar ve müzeler ile merkezi konumdadır. Otel ve civarından Kuzey Işıklarını görebilme şansınız olabilir. Otele yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

11 Şubat 2021 Perşembe Norveç Fiyortları Gezisi

Sabah, kahvaltının ardından Norveç Fiyortları Tekne Gezisi için limana yürüyerek gidiş. Eski ve yeni teknolojinin birleştiği elektrikli ve yelkenli bir tekne ile, denizden bin metreden fazla yükselebilen, karla kaplı dağların arasından geçerek yaban deniz kartallarını diğer deniz kuşlarını ve belki de balinaları izleyebilme imkânı. Dönüşte, şehirde öğle yemeği. Öğleden sonra otele yürüyüş mesafesindeki Kutup Müzesi gezisi. Kutup Müzesi 1833'ten 1970'e kadar olan gümrük evi olarak hizmet veren bir liman binasında, 1972 yılında, ünlü kaşif Roald Amundsen onuruna açıldı. Tromso ve Kuzey Kutup Dairesi'nin tarihini, hikâyelerini korumak ve tanıtmak için kurulmuş olan Müze, bugün kent üniversitesinin dört sergi mekânından biri. Buradaki kalıcı sergilerde, hayatını kutupları keşfetmeye adamış kâşifleri, balina avcılarının hikâyelerini izleyebilirsiniz. Kutup Müzesi'nin hemen yanında ise Tromso'nun en eski evi olan Skansen bulunuyor. Burada, 1789 yılında bir gümrük istasyonu olarak inşa edilen Skansen'in yanı sıra diğer küçük eski evleri de görebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

12 Şubat 2021 Cuma Köpekli kızak gezisi ve Kuzey Işıkları

Sabah, kahvaltının ardından, Huski köpeklerinin yetiştirildiği kampa hareket. Kampta, bu çok özel gezi için sizleri soğuktan koruyacak termal giysiler verilecek. önce bu özel köpeklerle tanışma ve kısa bir sürüş eğitiminin ardından 5 ya da 7 köpeğin çektiği kızaklarla rüya gibi bembeyaz manzaraların ortasında, bir saatlik keyifli bir kızak gezisi. Geleneksel Sami çadırında özel çiftliklerde yetiştirilen geyik etinden yapılan güveç ve tatlıdan oluşan öğle yemeğinin ardından otele dönüş ve serbest zaman. Otelde erken bir akşam yemeğinden sonra, 5-6 saat sürecek Kuzey Işıkları Avı gezisi için hareket. Yerel rehberimiz Kuzey Işıklarını en iyi nereden göreceğimizi iyi biliyor. Kuzey ışıkları group, fotoğraflarını çektikten sonra, geceleme için otele dönüş.

13 Şubat 2021 Cumartesi Kar motorlarıyla safari

Sabah, kahvaltının ardından, otelden Kar Motorlar Kampı'na hareket. Kampta, bu çok özel gezi için sizleri soğuktan koruyacak termal giysileri giydikten sonra, kısa bir sürüş eğitimi alarak yola çıkış. Kar motorlarını kendiniz sürerek, 275 metre rakımdan, 875 metreye kadar tırmanış keyfi. Bu gezi, yerel kılavuzun liderliğinde, gidiş dönüş toplam 30 kilometre sürecek. Öğle yemeği, safari sırasında kamp alanında. Eğer hava koşulları izin verirse, buzda balık avlamayı öğrenme fırsatı. Akşama doğru otele dönüş. Otele yürüyüş mesafesindeki yerel bir lokantada akşam yemeği. Geceleme otelde.

14 Şubat 2021 Pazar Tromsø - Oslo - Istanbul

Sabah, kahvaltısının ardından şehir merkezinde serbest zaman. Saat 11.00'de Tromsø Havalimanı'na transfer. SAS Havayolları'nın saat 13.50'deki uçuşu ile Oslo'ya hareket ve 15.45'te varış. Türk Hava Yolları'nın, saat 17.15'deki, TK1754 no.lu uçuşu ile İstanbul'a hareket ve 23.10'da İstanbul Havalimanı'na varış.
Tromsö: Clarion Collection Hotel Aurora 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Oslo/İstanbul ve Oslo/Tromsø/Oslo, ekonomi kategori uçuşları;
 • Huski safari ve Snow mobile programlarında termal kıyafetler;
 • Programda belirtilen turlar;
 • 1.,2.,3. ve 4. gün akşam yemekleri;
 • 2.,3. ve 4. gün öğle yemekleri;
 • Yukarıda belirtilen otelde oda+kahvaltı geceleme;
 • Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri;
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;

ÖZEL NOT
-Snowmobile gezisi: Snowmobiller ikişer kişiliktir. Tek kişi kullanmak isteyenlerin 95 Euro ek ücret ödemeleri gerekmekte. Sürücü ehliyeti olmayan misafirlerimiz yolcu koltuğunda tura katılabilir. 18 yaş altındaki çocukların snowmobile'i kendilerinin kullanması yasaktır.
- Bu yolculuk, Kuzey Işıklarını en iyi zamanında ve en ideal yörede izleyebilmeniz için planlandı, ancak hava koşullarına bağlı olarak her zaman görmek mümkün olmayabilir.
- Uygulamanız gereken bir diyetiniz varsarezervasyon aşamasında bilgi verilmemesi halinde, seyahat esnasında rehberiniz maalesef bu isteğinizi yerine getiremeyebilir.
- Programda hava durumuna göre değişiklikler yapılabilir.

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90 ını teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.

Vize

Norveç için Schengen vizesi gerekmektedir. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.

* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 40 $ düşünmek gerekir.