Mistik Birmanya'nın Sırları

KLASİK TURLAR  10 GECE
27 Aralık 2020 - 06 Ocak 2021
10 Gece / 11 Gün - 17 Yemek + Uçuşlar + Tüm Turlar dahil
Singapur Airlines ile
Katılımcı Sayısı 20 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : Adana,Ankara,Antalya,Bodrum,Gaziantep,İstanbul,İzmir
Gezilecek Yerler : Yangon - Heho - Nyaung Shwe - İnle Gölü - Taunggyi - Kakku - Mandalay - Amarapura - Mingun - Ava - Sagaing - Irrawaddy Nehri - Bagan
Tur Tarihi : 27 Aralık 2020 Pazar
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
3945 $ (27082TL)
Tek Kişi Farkı :
625 $ (4291TL)
Kaşif krallar tarafından efsanevi İrrawaddy Nehri kıyılarında inşa edilmiş tapınaklar şehri Bagan'ın büyüsü, Yangon'un simgesi muhteşem Shwedagon Pagodası, eski başkentlerle çevrili Mandalay'ın çekiciliği, İnle Gölü'nün tatlı serinliği ve eşsiz manzaraları, yerel toplulukların ürünlerini sattıkları pazarları ve gizemli büyüleyiciliğiyle Myanmar'a yapacağınız unutulmaz bir seyahat...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Myanmar'ın tüm güzelliklerini doya doya gezip görebileceğiniz keyifli bir seyahat.
 • Herkesin rahatlıkla katılabileceği konforda bir tur.
 • Bagan pagodalarının arasında faytonlarla gezi.
 • Mandalay'da İrrawaddy Nehri'nde tekne gezisi.
 • İnle Gölü'nde, birbirinden ilginç manzaralar eşliğinde özel tekne turları.
 • Uzun mesafe yolculuklar için iç hat uçuşları.
 • 4 ve 5 yıldızlı konforlu ve özel konumlu otellerde konaklama.
 • Mandalay'ın harika atmosferinde Yılbaşı Kutlaması ve Gala yemeği.

27 Aralık 2020 Pazar İstanbul - Singapur

Singapur Hava Yolları ile saat 14:25'te hareketle Singapur'a hareket.

28 Aralık 2020 Pazartesi Singapur - Yangon

Saat 05:45'te Singapur'a ve Singapur Hava Yolları ile saat 07:55'te hareketle de saat 09:20'de Myanmar'ın başkenti Yangon'a varış. Eski ismi Rangoon olan Yangon, 2005 yılında Naypyidaw'a taşındığında Myanmar'ın başkenti statüsünü kaybetmiş, ancak resmi olarak artık başkent olmasa da ülkenin en önemli kenti, ticaret ve kültür merkezi olmaya devam etmiştir. Tarihi merkezi, sömürge döneminden kalma büyüleyici binaların yanı sıra parıldayan altın kubbeli pagodalar barındırmakta. Gelişte karşılama ve özel tur aracımız ile şehir turu için hareket. 46 metrelik sekizgen bir yapı olan Sule Pagodası'nın bulunduğu meydandan başlayarak hareketli kolonyal mahallelerin keşfi: Kentin Britanya İmparatorluğu'nun önemli ticari limanlarından biri olduğu günlerin tanıkları olan nehir yakınındaki Strand Caddesi'nde sıralanan gümrük, merkez postanesi ve İngiliz Konsolosluğu gibi binalar göreceğimiz yerler arasında. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, şehrin en kalabalık caddelerinin kesişim noktasında, görkemli ''Yatan Buda'' heykeliyle ünlü Chauk Htat Gyi paodasını ziyaret. Kraliyet gemisinin görülebildiği Kandawgyi Gölü kenarında yer alan otelimize yerleşmenin ardından, günün son ziyaret noktası Singuttara Tepesi'nde inşa edilen Myanmar'ın en kutsal ve en ihtişamlı dini yapısı, dev altın stupası ile Yangon'un simgesi Shwedagon Pagodası'nın gezilmesi. Gün batımını bu eşsiz pagodada izledikten sonra otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

29 Aralık 2020 Salı Yangon - Heho - Kakku - İnle Gölü

Sabah, havalimanına transfer ve bir saat onbeş dakika süren bir uçuşla dağlık bir bölge olan Shan eyaletinin giriş kapısı Heho'ya hareket. Varışı takiben, Pa-oh etnik grubunun yaşadığı Shan bölgesinin doğusunun keşfi. Yumuşak iklimi ile bilinen 1400 metre yükseklikteki Shan bölgesinin başkenti Taunggyi'den geçerek eski Shan Krallığının kalbinde bulunan Kakku'ya varış ve bu muhteşem ören yerinin keşfi. XVI. yüzyılda inşa edilen ve sadece bir kilometrekarelik bir alana yayılan ve gizli bir hazine olan Kakku, rölyef ve heykelleri ile inanılmaz güzellikte iki binden fazla zarif stupaya sahip. Çok değişik ve ilginç manzaralar göreceğiniz ve keyifli saatler geçireceğiniz bir gezi. Öğle yemeği gezi esnasında. Öğleden sonra, Heho'dan bir saatlik mesafedeki İnle Gölü'nün kapısı sayılan Nyaung Shwe'ye doğru yola devam. Yol üzerinde insanların günlük yaşamlarını gözlemleyebilirsiniz. Nyaung Shwe'ye varmadan önce Shwe Yan Pyay aşhap pagodasının ve köyün gezilmesi. İnle Gölü'nde ulaşım sadece teknelerle yapılabildiği için tekne ile Gölün ilk keşfini yaparak lodge'umuza transfer. Bölgeye özgü geleneksel mimariye inşa edilen, göle hakim yemyeşil bir doğanın içinde çok özel bir konuma sahip lodge'a iki gece geçirmek üzere yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

30 Aralık 2020 Çarşamba İnle Gölü

Inle Gölü kuzeyden güneye 21 kilometre, doğudan batıya ise 8 kilometre genişliğindedir. Kahvaltının ardından, otelden geleneksel tekne ile hareketle, denizden 900 metre yükseklikteki Myanmar'ın ikinci büyük tatlı su gölü olan İnle Gölü'nün üzerinde yaşayan, isimleri gölün halkı anlamına gelen "İntha" ların ilginç hayatına hayranlıkla tanık olacağınız; ayaklarıyla kürek çeken balıkçıları; yüzer bahçeleri; tahta kazıklar üzerinde oturan evleri ve manastırları; el sanatları atölyelerini; pamuk, ipek ve lotus dokuması ile bilinen Innpawkhone köyünü; dönüşümlü bir şekilde göl kıyısında kurulan ve farklı köylerden köylülerin ürünlerini sattıkları renkli "beş gün pazarı"; gölün batısında yer alan İndein köyü ve yüzlerce gizemli stupa ile Shwe Indein Pagoda kompleksi; Beş Buda Tapınağı olarak adlandırılan Phaung Daw Oo Pagodası; artık kedilerin pek sıçramadığı zıplamadığı Nga Phe Kyaung Sıçrayan Zıplayan Kediler Manastırı'nı göreceğiniz tüm gün sürecek unutulmaz bir gezi. Öğle yemeği gezi esnasında göl üzerindeki yerel bir lokantada. Akşamüstü otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

31 Aralık 2020 Perşembe İnle Gölü - Heho - Mandalay - Ava - Mandalay

Sabah erken, tekne ile Nyaung Shwe'ye transfer. Oradan Heho havalimanına otobüsle hareket. Yarım saatlik bir uçuşla Mandalay'a hareket. Varışı takiben, ilk olarak bir adada yer alan ve değişik dönemlerde başkentlik yapan Ava (Inwa) kalıntılarının arasında at arabalarıyla gezisi. Nanmyin gözetleme kulesini, saray kalıntılarını görmek mümkün... Zarif mimarisi ile Maha Aung Mye Bon Zan Manastırı'nı ve 1770'lerde Kral Hsinbyushin tarafından yaptırılan, Buda heykelleri ile meşhur Bagaya Kyaung ahşap Manastırı'nı ziyaret. Myanmar'ın çivisiz bir teknikle inşa edilip ahşap oymalarla bezenmiş tapınakları olağanüstüdür. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, altınla kaplı ve ülkenin en kutsal Budası Mahamuni'nin bulunduğu Hpayagyi Pagodası gezisi. Altın yaprak imal eden bir atölye ziyaretinden sonra, Mandalay etrafında bulunan eski başkentlerin gezisine devam. Ardından, Mandalay Tepesi'nin eteklerinde bulunan otelimize yerleşme. Daha sonra, zarif ağaç oymalarıyla bezeli Shwenandaw Manastırı'nı; Buda felsefesinin 729 stele yazılı olduğu, dünyanın en büyük taş kitabını barındıran Kuthodaw Pagodası'nı; son kraliyet başkentini kuran Kral Mindon'un eseri olan dev bir mermer Buda'yı barındıran Kyauktawgyi Pagodası'nı ziyaret. Son olarak, şehre hakim Mandalay Tepesi'nin üzerindeki Su Taung Pyi pagodasından şiirsel gün batımı seyri. Akşam, otelin muhteşem bahçesindeki lokantasının ayrıcalıklı ortamında yılbaşı gala yemeği. Geceleme otelde.

01 Ocak 2021 Cuma Mandalay - Mingun - Amarapura - Mandalay

Kahvaltıdan sonra, tekne ile bir başka eski başkent olan Mingun'u keşfetmek üzere hareket. Myanmar'ın en büyük nehri olan Irrawaddy'nin eşsiz manzaraları eşliğinde bir saatlik bir yolculuktan sonra Mingun'a varış. Bu keyifli gezi esnasında dünyanın en büyük pagodası olması planlanan ama tamamlanamayan Mantaragyi Pagodası, Sinphyuma, Pondawphaya ve Settawya pagodaları, yaklaşık 100 ton ağırlığında dünyanın ikinci büyük çanı olan efsanevi Mingun Çanı'nı görebilirsiniz. Gezinin ardından, 1857'de kral Mindon tarafından Amarapura'nın yerine başkent olarak kurulan ve eski Burma Krallığı'nın son başkenti olan Mandalay'a dönüş. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, II. Dünya Savaşı sırasında tahrip edilen Kral Mindon sarayının kare şeklindeki 8 kilometrelik surları ve 64 metre genişliğindeki hendeklerinin görülmesi. Daha sonra, ipek ve pamuk dokumacıları ile ünlü, Mandalay'ın güneyinde bulunan, "ölümsüzler şehri" anlamına gelen eski başkent Amarapura'ya hareket. Amarapura, eski başkenti Ava'dan 1783 yıllında Amarapura'ya taşındıktan sonra Konbaung Hanedanlığı'nın altıncı kralı Bodawpaya'nın yeni başkenti oldu. Son olarak, 200 senelik tik ağacıdan inşa edilmiş, son derece ilginç bir köprü olan 1200 metre uzunluğundaki U Bein köprüsünde gün batımını izleme. Ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği kültürel gösteriler eşliğinde otelde. Geceleme otelde.

02 Ocak 2021 Cumartesi Mandalay - Sagaing - Bagan

Kahvaltının ardından, bine yakın keşişin yaşadığı ve okuduğu Mahagandhayon Budist Manastırı gezisi. Rahip okulları, küçük yaşlardaki ihtiyaç sahibi çocukları okula kabul ederek temel eğitimlerini burada vermekte. Genelde hayırseverler tarafından yapılan yardımlar ile buradaki eğitim faaliyetleri devam edebiliyor. Daha sonra, Irrawaddy Nehri üzerindeki köprüden geçerek Mandalay'ın güneybatısında yer alan, bölgenin etkileyici manzarası izleyebileceğiniz Sagaing Tepesi'ne çıkış. Budistlerin meditasyon yapmak için gittikleri, dev bir Buda'nın heykeli ve enfes manzaraları ile Soon U Ponnya Shin Pagodası'nı ziyaret. Gezinin ardından, Mandalay'ın güneyinde bulunan Bagan'a doğru yola çıkış. Yol boyunca bölge halkının yaşamını izleyip haklarında fikir sahibi olabililirsiniz. Öğle yemeği yolda yerel bir restoranda. Akşamüstü, Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, Eski Burma'nın ruhani merkezi, soluk kesici Bagan şehrine varış. Bagan, "Pagodalar Ülkesi" olarak anılan Myanmar'daki en fazla pagoda barındıran yerdir. Bagan şehrin tarihi kesimi olan Old Bagan'da yer alan otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

03 Ocak 2021 Pazar Bagan

Kahvaltının ardından, renkli Nyaung Oo pazarında gezinti. Daha sonra Dünya Mirası Bagan gezisi için hareket. Bagan vadisinin en eski ve en etkileyici yapılarından biri olan XI. Yüzyılın sonunda yapılmış ve tamamen altın ile kaplı olan görkemli Shwezigon Pagodası'nı ziyaret. Shwezigon Pagodası'nın bir bölümünde Nat heykelleri bulunmakta. Budizm gelmeden önce Bagan'da "Nat" ruhlarına ibadet edilirdi. Birmanya'daki Budizm inanışının kutsal ruhları olan 37 Nat, hâlâ ülkenin koruyucuları olarak kabul edilirler ve halk bu güçlü ruhlara büyük saygı duyar. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, 2220'den fazla tapınak ve pagodanın bulunduğu inanılmaz büyüklükte ve şaşırtıcı güzellikteki açık hava müzesi Bagan antik şehri ve kutsal alanı gezisi. Old Bagan'da geziniz boyunca, bu ilginç ve şaşırtıcı boyuttaki ören yerinde bulunan tapınak ve pagodaların en güzel örneklerini keşfedeceksiniz: Mon mimarisinin bir şaheseri olan Ananda Tapınağı ve duvar resimleri ile meşhur Ananda Ok Kyaung Tapınağı'nın yanı sıra, Kraliyet sarayının harabeleri, Tharabar Gate, Buphaya, Thatbyinnyu Tapınakları... Geziye tapınaklar arasında fayton gezisi ile devam. Bu gezi Bagan'ın keşfine başka bir boyut kazandıracak. Bagan ovasına hakim Shwesandaw Tapınağı'nın tepesinden gün batımını seyrettikten sonra otele dönüş. Akşam yemeği geleneksel kukla gösterisi eşliğinde yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

04 Ocak 2021 Pazartesi Bagan - Yangon

Arzu edenler için gün doğuşunda Bagan ovasının muhteşem manzaralarını seyredebilecekleri bir balon turu yapma imkanı. Sabah, pagodaları, manastırları ve mağaraları ile Dünya Mirası Listesi'ne alınan Bagan gezisine devam. Bagan kralı Anawrahta tarafından esir tutulan Thaton Kralı Manuha'nın 1067'de inşa ettirdiği ve aralarında "Yatan Buda" nın bulundğu üç dev Buda heykelini barındıran Manuha Tapınağı; Gawdawpalin, Myinkaba-Gubyaukgyi, Nampaya, Nagayon ve Htilominlo Tapınakları burada göreceğiniz en özel yerler arasında yer alıyor. Öğle yemeği Irrawaddy'nin kıyısındaki yerel bir lokantada. Geziye Yeni Bagan ile devam ederek bir el sanatları ve lake atölyesi ziyareti. Ayrıca geleneksel bir doğal makyaj malzemesi olan "Thanaka" hakkında bilgi edinebilirsiniz. Gezilerin ardından, Bagan havalimanına transfer ve bir saat yirmi dakikalık bir uçuş ile Yangon'a dönüş. Başkente varışı takiben otele transfer ve yerleşme. Yangon'un en şık lokantalarından birinde son akşam yemeği. Geceleme otelde.

05 Ocak 2021 Salı Yangon - Singapur

Sabah, son Mandalay hanedanlıklarından miras kalan ve sayısız hazineyi barındıran Myanmar Ulusal Müzesi'ni ziyaret. Sokak satıcılarının bulunduğu Çin Mahallesi'nde gezintiden sonra bir alışveriş cenneti olan, 1926'da açılan ve eski Scott Market olarakta tanınan Bogyoke Aung San çarşısında serbest zaman. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, havalimanına transfer ve Singapur Hava Yolları ile saat 17:35'te hareketle 22:10'da Singapur'a varış.

06 Ocak 2021 Çarşamba Singapur - İstanbul

Singapur Hava Yolları ile saat 01:50'de hareketle saat 08:25'te İstanbul'a varış.
Yangon:Chatrium Hotel Royal Lake 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Inle Lake / Nyaung Shwe:Sanctum Resort 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Old Bagan:Tharabar Gate Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Mandalay:Mandalay Hill Resort 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Yangon/İstanbul; Yangon/Heho/ Mandalay; Bagan/Yangon uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 2. günden 9. güne kadar 8 akşam yemeği;
 • 2. günden 10. güne kadar 9 öğle yemeği;
 • 8. gün akşam yemeği kukla gösterisi eşliğinde yerel bir lokantada;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi**
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Bagan'da Balon turu : 325 $ (Yer sayısı kısıtlı olduğu için rezervasyonu şimdiden yapılabilir);
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücreti;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 55 $ düşünmek gerekir.

Vize

Myanmar için vize işlemleri acentamız tarafından yürütülecektir. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.