Tataristan - Altın Halka - Moskova

KLASİK TURLAR  9 GECE
28 Mayıs 2021 - 06 Haziran 2021
9 Gece / 10 Gün - Uçuşlar + 16 Yemek + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 24 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : Adana,Ankara,Antalya,Bodrum,Gaziantep,İstanbul,İzmir
Gezilecek Yerler : Kazan - Sergeiev Possad - Vladimir - Bogolyubova - Souzdal - Plyos -Kastroma - Yaroslavl - Rostov Veliki - Pereslavl Zalesky
Moskova: Kremlin, Orujeynaya Palata (Silah Sarayı), Almazny Fond, Fabergé yumurtaları - Tretyakov Devlet Galerisi (yeni bölümü), Puşkin Devlet Güzel Sanatlar Müzesi, Kozmonotlar Müzesi, VDNH parkı
Tur Tarihi : 28 Mayıs 2021 Cuma
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
2120 € (20648TL)
Tek Kişi Farkı :
455 € (4432TL)
Bin yıllık tarihi ve bir buçuk milyonluk nüfusuyla Tataristan Özerk Bölgesi'nin başkenti Kazan, hiç şüphesiz günümüz Rusya'sının en güzel şehirlerinden biridir. Gezinin bir başka ilgi odağı ise, Moskova'nın kuzey doğusunda bulunan ve çok az gezgin tarafından tanınan, Rusya'nın doğduğu Altın Halka şehirleridir. Değerli tarihi eser ve muhteşem manzaralara sahip olan ve Rus tarihinin en önemli olaylarına ev sahipliği yapmış olan bu bölge, içerdiği değerler açısından başlı başına bir gezi konusu olabilecek kadar ilginçtir. Geçmişte Zalesye olarak tanınan, şehir ve kasabaları bir Açık Hava Müzesi'ni andıran Altın Halka, Rus Ortodoks Kilisesi'nin oluşumunda önemli rol oynamıştır. Burada manastır, katedral ve kiliselerden oluşan, 12.-18. yüzyıllar Rus mimarisinin eşsiz anıtlarını keşfedebilirsiniz. Göz alıcı renkler ve manzaralarla dolu bu seyahatin son durağı, tarihi, canlılığı ve görkemi ile Rusya'nın başkenti Moskova olacak. Hele Kremlin'de gezme imkanı bulacağınız Silah Sarayı ve Mücevher Koleksiyonu, kolay ele geçmeyecek ve dolayısıyla kaçırılmayacak bir fırsat olacak...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen Kremlin ile Kızıl Meydan, Sergeiev Possad, Kazan Kremlin'i, Bolgar arkeolojik sit alanı gezileri.
 • Tataristan'ın başkenti Kazan ve çevresinin keşfi.
 • Altın Halka'ya dahil olan ünlü kent ve kasabalar: Sergiyev Posad, Rostov Velikiy, Yaroslavl, Suzdal, Vladimir, Pereslavl Zalesky, Kostroma...
 • Kremlin Sarayı'nda Orujeynaya Palata (Silah Sarayı) ve Almazny Fond Mücevher Koleksiyonu gezileri.
 • Ünlü Tretyakov Galerisi ve Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi ziyaretleriyle Monet'den Picasso'ya, Degas'dan Kandisky'ye uzanan görsel bir şölen.
 • Moskova'da Kremlin ile Kızıl Meydan, Nazım Hikmet'in de mezarının bulunduğu Novodevichi Mezarlığı ile dolu dolu üç gün.
 • Yerel lokantalarda, Rus mutfağının en güzel tatlarıyla gurme lezzetinde bir yolculuk.

28 Mayıs 2021 Cuma İstanbul - Kazan

İstanbul'dan 21.15'te Türk Hava Yolları TK427 tarifeli seferi ile gece yarısından sonra 01.05'te Kazan'a varış. Otele transfer ve geceleme

29 Mayıs 2021 Cumartesi Kazan

Sabah kahvaltının ardından 16. ve 17. yüzyıldan kalma üç farklı manastırı ziyaret etmek ve ayrıca çok güzel doğal anıtlar ve manzaraların keyfini çıkartmak için Sviyazhsk Adası'na doğru yola çıkış. Yeşile doyacağınız adada aynı zamanda eşsiz temiz havanın ve doğal güzelliklerin tadını çıkartma fırsatı. Volga ve Sviyaga Nehirleri'nin birleştiği bu güzel adayı ziyaret ettikten sonra Kazan'a dönüş. Ünlü Bauman Sokağı'nda serbest zaman ve öğle yemeği. Ardından şehir gezisi, 2000 yılında Dünya Kültür Mirasları Listesi'ne alınan arkeolojik, tarihi ve mimari açıdan önemli yapılara ve eserlere sahip Kremlin'le başlıyor. Kremlin'de, aynı alanda Qol Sharif Camii ve St. Nicholas Kilisesi'ni görebilmek ilginç. Tarihi şehir merkezinde 19. yüzyıl ve 20.yüzyılın başlarından kalan eski konakları, geleneksel evleri, endüstriyel ve kültürel binaları görerek Kaban Gölü, Bulak Kanalı, Tatar Drama Tiyatrosu ve Millennium Park'ı gördükten sonra İtle Restoran'da akşam yemeği ve otele geri dönüş. Geceleme otelde.

30 Mayıs 2021 Pazar Kazan

Sabah, kahvaltının ardından 13. ve 14. Yüzyılda Moğolistan döneminde Bulgar halkının yaşadığı yer olan Bolgar arkeolojik sit alanına yolculuk. Prototürkler ile ilgili dünyadaki en kapsamlı müze olan ve Dünya Mirası Listesinde yer alan 7 katlı Bolgar Müzesi ile başlayacak, sırasıyla Katedral Cami ve Büyük Minare, Kuzey Türbesi, Güney Mezarı gezileri. Kasabanın tarihi ekmek değirmeninde mola: Burada ekmeğin nasıl yapıldığını tüm aşamalarını gördükten sonra öğle yemeği. Yemeğin ardından Kazan'a dönüş ve otelde kısa bir dinlenme. Ardından Dom Tatarskiy Kulinariya Restoran'da Kazan'a veda yemeği. Geceleme otelde.

31 Mayıs 2021 Pazartesi Kazan - Sergiyev Posad - Pereslavl Zalesky - Rostov Veliki - Yaroslavl

Sabah erken kahvaltının ardından otelden ayrılarak Kazan Havalimanı'na gidiş ve Moskova'ya uçuş. Moskova'dan Rusya'nın doğduğu topraklara, Altın Halka şehirlerine hareket. İlk durak 70km uzaklıktaki Ortodoksların en önemli dini merkezlerinden Sergiyev Posad. Burada, manastırın tarihi yemekhanesi olan Gosteveya İzba Restoran da öğle yemeği. Yemekten sonra Rusya'nın dini merkezi olan ve Dünya Mirası listesinde yer alan Aziz Sergius Teslis Manastırı gezisi. Daha sonra, göl kenarında yer alan Rusların önemli komutanı ve ulusal kahramanı Aleksandr Nevsky'nin doğduğu Pereslavl Zalesky'ye hareket. Burada, Aleksandr Nevsky anıtını gördükten sonra, gün doğumu ve batımında pembeye bürünen manzarasıyla meşhur Nero Gölü'nün kıyısında yer alan Rostov Velikiy'nin Kremlin'inde bulunan Sobranie Restoran'da akşam yemeği. Yemekten sonra Yaroslavl'a hareket ve otele yerleşme.

01 Haziran 2021 Salı Yaroslavl - Kastroma

Sabah kahvaltının ardından, Rusya'nın en eski yerleşimlerinden ve Altın Halka'nın en önemli kenti olan Yaroslavl şehir turu: Metrekare başına en çok kilise kubbesi düşen bu şehirde Başkalaşım Katedrali, İlyas Peygamber Kilisesi, Müzik ve Zaman Müzesi gezileri. Daha sonra Rusya'yı 300 yıl boyunca yöneten Romanov Hanedanlığı'nın ortaya çıktığı ve Volga Nehri kıyısına konumlanmış neoklasik mimariye sahip önemli bir şehir olan Kostroma'ya hareket. Öğle yemeği şehir merkezinde bulunan Slavyanskiy Restoran'da. Yemek sonrası Susaninskaya Meydanı ve şehrin önemli yapılarının da görüleceği panoramik şehir turu. Turun ardından İpatiev Manastırı ve manastır yakınında bulunan, içerisinde Orta Rusya'nın en eski ahşap kilisesini de barındıran Ahşap Mimari Müzesi gezileri. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

02 Haziran 2021 Çarşamba Kastroma - Plyos - Suzdal

Sabah, Rusya'nın ayakta kalmış en eski köylerinden Plyos'a hareket. Yol boyunca yolculuğun en güzel doğa manzaralarına şahit olabilirsiniz. Varışta harika manzaralara hakim bir tepede fotoğraf ve seyir molası. Ardından, nehir kıyısına kadar eşsiz manzaraları seyrederek iniş. Nehir kıyısında da kısa bir moladan sonra, dünyanın en büyük tahıl üreticisi olan Rusya Federasyonu'nun taze biralarını içebileceğiniz Plyos Beer House Restoran'da öğle yemeği. Ünlü Rus ressam İsaac Levitan'ın da uzunca bir dönem yaşadığı, Volga Nehri kıyısındaki bu köy, müthiş manzaraları nedeniyle dünyanın her yerinden gelen ressamları kendine çekmiş. Levitan Müzesi'ni gezdikten sonra Suzdal'a hareket. Souzdal'a varışta Kremlin gezisi. Altın Kubbeli Kiliseleri, ahşap kulübeleri ve tarihi şehrin göbeğinden geçen Volga Nehri ile bu etkileyici kasabayı ziyaret edenler, kendilerini Rusya'yı anlatan bir masalın içinde hissettirecektir. Geziden sonra otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

03 Haziran 2021 Perşembe Suzdal - Vladimir - Moskova

Sabah kahvaltıdan sonra otelden çıkış. Kısa bir yolculukla 12. yy.'da Moskova'nın yükselmesinden önce Rusya'nın başkenti olan Vladimir'e varış. Panoramik şehir turunda Oka Nehri vadisinde yer alan Prens Vladimir Anıtı, Assumption ve Aziz Dimtriy Katedralleri göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra Moskova'ya doğru yola devam. Moskova'ya varışta, Rus kültürünü ve sanatını tanıtmak amacıyla inşa edilmiş olan İzmayilova Kremlinin'de öğle yemeği. Ardından panoramik şehir gezisi: Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, Lenin'in Mozolesi, GUM Alışveriş Merkezi, St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, KGB Binası, Duma Meclis Binası, Kurtarıcı İsa Kilisesi görülecek yerler arasında. Gezi sonunda otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

04 Haziran 2021 Cuma Moskova

Sabah kahvaltısının ardından, tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilen Kızıl Meydan ve Kremlin'e doğru hareket ve 1147'de Yuri Dolgoruky tarafından ilk defa temellerinin atıldığına inanılan, Rusya'nın kutsal mekânının keşfi. Günümüze kadar Lenin ve Stalin'in de içerisinde bulunduğu birçok Rus hükümdar ve devlet adamının ülkeyi yönettiği efsanevi kale, bugün de Rusya devlet başkanı Vladimir Putin'in çalışma ofisidir. Ancak yönetim merkezi burada bulunduğu için binaların bir kısmı geziye kapalı. 200 ton ağırlığındaki dünyanın en büyük çanın bulunduğu Kremlin, çevresindeki surları, bahçeleri, çeşitli binaları ve katedralleriyle görülmesi gereken, gerçek bir müze. Çarlık Dönemi'nde vaftiz, taç giyme ve cenaze törenleri bu katedrallerde yapılmış. Meryem Ana'nın Göğe Çıkışı Katedrali 14. yüzyıldan beri Moskova'nın en önemli kilisesi olarak kabul edilmektedir. Kilise ile birlikte hazine dairesi ve çok az gezilen Orujeynaya Palata (Silah Sarayı) gezileri. içinde yer alan bu sarayda Çarlık ailesinin taç giyme törenlerinde kullanmış oldukları kıyafetler, taçlar, faytonlar, tahtlar, silahlar vb. eşyalar ile fabergé yumurtaları gibi mücevherler sergileniyor. Dünyanın en değerli mücevher kolleksiyonu; Çar ailesinin ve aristokratların şahsi mücevherlerinin sergilendiği bölümü olan Almazny Fond'da gezilecek yerler arasında. Tek başına bu gezi bir seyahat nedeni olabilir. Ziyaret sonrası öğle yemeği KGB'nin Sovyetler Dönemindeki yemekhanesi olan Glavpivtorg Restoranda. Öğle yemeğinde sonra aralarında Nazım Hikmet'in de bulunduğu insanlığa faydalı olmuş kişilerinin mezarlarının bulunduğu Novodevichi Mezarlığı'na hareket. Çarlık Rusya'sı, SSCB ve günümüz Rusya Federasyonu döneminin edebiyat, bilim, sanat, spor, politika ve askeri anlamda tüm insanlığa faydası olan kişilerin mezarlarını onurlandırmak ve haklarında bilgilenmek için bu gezi önemli. Dünyanın en güzel metrosu olarak kabul edilen Stalin tarafından 1931'de başlatılan, günümüzde büyüklük bakımından New York, veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da her biri sanat harikası olarak kabul edilen istasyonlarıyla Moskova Metrosu'nun keşfi: Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olarak kabul edilir. Her biri sanat harikası olarak kabul edilen istasyonlardan her gün yaklaşık 8 milyon kişi geçmekte. Ardından Moskova'nın tam ortasından geçen araç trafiğine kapalı Arbat Sokağı'nda serbest zaman. Burası, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, mağazaların rengârenk vitrinleri, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerinin sunulduğu restoranları ve Paris'i aratmayan şık kafeleriyle Moskova'nın en keyifli alanı. Serbest zaman sonrasında akşam yemeği, SSCB'nin Glasnost ve Perestroyka politikalarının sonucu çöküşünün ardından şehrin göbeğine yerleşen, ABD'nin önemli sembollerinden Hard Rock Cafe'de. Ardından otele dönüş ve geceleme.

05 Haziran 2021 Cumartesi Moskova

Sabah kahvaltısının ardından Tretyakov Devlet Galerisi (yeni bölümü) ziyareti için otelden hareket. Tretyakov Devlet Galerisi; Rus sanatının dünyadaki en önemli müzesidir. Galerinin gezeceğimiz yeni yapılan bölümü, ünlü Rus ikonlarından ve Repin, Vrubel, Kandinsky, Maleviç gibi Rusya'nın dahi sanatkârlarının başyapıtlarından oluşan bir koleksiyona sahip olmasıyla meşhurdur. Orjinal Tretyakov Galerisi, 19. yüzyıl sonuna kadar uzanan bir Rus sanatı koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Yeni Tretyakov Galerisi'nde 20. yüzyıl Rus sanatçılarının eserleri bulunmaktadır. Galeri ziyareti sonrası öğle yemeği. Yemek sonrası Puşkin Devlet Güzel Sanatlar Müzesi ziyareti için hareket. Moskova'da Kurtarıcı İsa Kilisesi karşısında faaliyet gösteren bu müzede dünyanın sayılı antik medeniyetler koleksiyonlarından biri var: Amatör arkeolog Heinrich Schliemann'ın Truva'dan çıkarıp Berlin'e götürdüğü Priamos Hazinesi olarak tabir edilen parçalar burada bulunmakta. Geziden sonra Kozmonotlar Müzesi ziyareti ve VDNH Parkı gezisi. Akşam yemeği parkın içinde bulunan yerel bir lokantada. Yemek sonrası otele dönüş.

06 Haziran 2021 Pazar Moskova - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları'nın TK418 tarifeli seferi ile 14:50'de İstanbul'a hareket ve 18:00'da İstanbul Havalimanı'na varış.
Kazan: Courtyard by Marriott Kazan Kremlin 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Yaroslavl :Hotel İbis Centre 3 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Kostorama:Azimut Hotel Kostorama 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Suzdal:Azimut Hotel Suzdal 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Moskova:Radisson Blu Slavyanskaya 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25'ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yur tiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurt dışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Kazan- Kazan / Moskova - Moskova/Istanbul uçuşları.
 • Programda belirtilen turlar.
 • 8 akşam yemeği ve 8 öğle yemeği.
 • Yukarıda belirtilen otellerde oda+kahvaltı geceleme.
 • Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri.
 • Havaalanı vergileri.
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Seyahat sigorta paketi.*
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler.
 • Tur lideri bahşişi.**
 • Her türlü kişisel harcama.
 • Vize ücretleri.

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz tur lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 50 $ düşünmek gerekir.

Vize

Rusya için vize gerekmektedir. Vize işlemleri yaklaşık bir hafta sürmektedir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.