Romantik Verona

Adını Venedik'ten alan Veneto bölgesinin içlerine doğru gidildiğinde, sizi olağanüstü güzelliklerin beklediğini göreceksiniz: Bu seyahatte, XIX. yüzyılda Sultan II. Mahmut tarafından Istanbul'a davet edilerek Mehter takımının yerine Mızıka-i Hümayun'u kuran Donizetti'nin güzel kenti Bergamo'dan yolculuğumuza başlayıp Romeo ve Juliet'in romantik kenti Verona'nın "Arena" olarak adlandırılan ve M.S. I. Yüzyılın ilk yarısında inşa edilen Roma amfitiyatrosunda muhteşem bir opera izleyeceğiz. İtalya'nın adeta Alpler'e bir selamı gibi kuzeye uzanan Garda Gölü kıyısındaki Bardolino, Lazise, Sirmione kasabalarını, Rönesans mimarı Andrea Palladio'nun tasarladığı yapıları ile Vicenza'yı, Orta Çağ'dan Rönesans'a geçişi en iyi şekilde simgeleyen kentlerden biri Padova'yı ve ilk defa damıtılan şarap posasından "Grappa"nın elde edildiği Bassano del Grappa'yı gezerek, İtalya'nın gül kokulu şampanyası Prosecco'nun peşinde "Prosecco Bağları" boyunca dolaşacağız. Kuzeydoğu İtalya'nın az bilinen fakat müthiş bir doğal ve kültürel mirasa sahip bu bölgesini şarapları, lezzetleri ve sanatıyla keşfe çıkıyoruz.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • İtalya'nın en çok turist çeken şehirlerinden birisi olan Verona, açık hava Opera Festivali sayesinde, ilk defa bir Gurme Seyahatimize, keyifli bir ortamda müziğin zenginliğini de ekleme fırsatı bulduk.
 • Verona Arenası'nda Haziran sonu ile Eylül başı arasında gerçekleşen bu meşhur festivalde, bu sene ''Aida Operası'' nın, Franco Zeffirelli'nin etkileyici dehasıyla yaratılmış, 2002 yılı versiyonunu izleyeceğiz.
 • Operayı en güzel sekilde seyredebilmeniz için, "Poltronissime Gold" kategorisinde arenanın en iyi yerlerini ayırttık.
 • Turun akışını kolaylaştırmak için Türk Hava Yolları ile Milano'ya uçup, Bologna'dan geri dönüyoruz.
 • Tur programı Verona'nın yanı sıra Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Prosecco Tepeleri'ni ve Vicenza'yı da içermekte.
 • Garda Gölü'nde tekne gezisi.
 • Verona'nın merkezinde 4 yıldızlı otelde konaklama.
 • Veneto'yu, tecrübeli rehber Gül Başlangıç ile keşfetme imkanı.
 • Her zamanki gibi, özel seçilen restoran ve menülerle, yemeklerdeki içeceklerin dahil olduğu bir seyahat.

24 Haziran 2020 Çarşamba İstanbul - Milano - Bergamo - Verona

Türk Hava Yolları ile saat 07:40'ta hareketle saat 09:30'da Milano Malpensa havalimanına varış. Özel tur otobüsüyle hareket ederek, özel tur otobüsüyle hareket ederek, Kuzey İtalya'nın biraz da Orta Avrupa görünüşlü şehri Bergamo'ya doğru yola çıkış. Burası bir Orta Çağ akropolünü barındıran güzel bir kent. Alp Sıradağları'nın eteklerindeki Bergamo stratejik konumu sayesinde, vadi ve dağ arasındaki ticaret monopolü sağlamakta idi. Güçlü surlarının içindeki Bergamo'nun yukarı şehri Orta Çağ, rönesans ve barok yapıları barındırmakta. Bu şehrin bir diğer mühim unsuru ise, Osmanlı'nın müzik tarihinde önemli bir yer tutan Donizetti ailesinin kenti olması. Città Alta olarak adlandırılan yukarı şehir gezisi sırasında, Donizettiano olarak adlandırılan Donizetti Müzesi ve çok güzel bir Barok bazilikası olan Santa Maria Maggiore'yi ziyaretleri. La Pocca adı verilen kaleden eski ve yeni Bergamo'nun enfes manzarasını seyredebilirsiniz. İtalya'nın en hoş, küçük meydanlarından biri olan Città Alta'nın canlı merkezi Piazza Vecchia'nın etrafında önemli yapıtları görebilirsiniz. Keyifli bir öğle yemeğinden sonra, İtalya'nın en güzel şehirlerinden biri olan Verona'ya doğru yola devam. Akşamüstü varışı takiben, şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği serbest. Geceleme otelde.

25 Haziran 2020 Perşembe Verona - Vicenza - Verona

Sabah, Verona'dan 40 kilometre uzaklıkta bulunan, Retrone ve Bacchiglione nehirlerinin kesiştiği noktada kurulu olan Vicenza gezisi için hareket. tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Vicenza klasik Roma mimarisinden esinlenen ünlü Rönesans mimarı Andrea Palladio'nun izlerini taşımakta. Emsalsız bir görünüşe sahip Vicenza'da Palladiana Bazilikası ve Loggia del Capitanio ile Piazza dei Signori Meydanı, Olimpico Tiyatrosu, Corso Andrea Palladio, Palazzo Chiericati sarayı gibi şehrin en güzel eserlerini ve alanlarını keşfedebilirsiniz. 1580 ile 1584 yılları arasında tahtadan yapılmış olan yarım elips biçimindeki Olimpico Tiyatrosu, günümüze kadar kalan en eski Rönesans tiyatrosu olup gizli bir mücevherdir. Gezinin ardından Verona'ya dönüş. İtalya'nın vazgeçilmez lezzeti "pizza" dan oluşan geç bir öğle yemeği. Ardından, Adige Nehri üzerine kurulu, köprülerle çevrilmiş, âdeta bir Orta Çağ hikâyesinden fırlamış gibi duran romantik Verona'nın dar sokaklarında gezerek tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan büyülü şehrin geçmişini tanıma: Shakespeare'in aynı adlı ölümsüz aşk öyküsü eserinin kahramanları Romeo ve Juliet'in izini sürerek, Juliet'in yaşadığı iddia edilen evi (Casa Di Giullietta) görüp, antik Roma döneminden kalan Arena'nın önünden geçerek kentin dar sokakları boyunca yürümek. Romanesk tarzda bir XXII. Yüzyıl yapısı olan San Zeno Maggiore kilisesi gezisi; kaynağını Alplerden alarak Verona'dan geçen Adige Irmağı kıyısında yürüyüş. Akşam yemeğini, bu harika şehirde arzu ettiğiniz gibi dolaşabilmeniz veya dilediğinizi yiyebilmeniz için serbest bıraktık. Akşam, 2000 yıllık Roma Arenası'nda gerçekleşen Avrupa'nın en önemli festivallerinden birinde sahneye konacak, "Aida Operası" nı en ön sıralardan izleme: Bu sene, festivalin en meşhur gösterisi olan "Aida Operası" nın, Anna Anni'nin ikonik kostümleri ve Vladimir Vasiliev'in koreografisiyle zenginleşmiş, Franco Zeffirelli'nin etkileyici dehasıyla yaratılmış 2002 yılı versiyonunu izleyeceğiz. Geceleme otelde.

26 Haziran 2020 Cuma Verona - Garda Gölü - Verona

Sabah, Verona'nın batısında bulunan ve kuzeyinde Alplerlerin sarp yamaçlarının yükseldiği İtalya'nın en büyük gölü, Garda'nın doğu kıyısına doğru hareket. Etrafındaki surlarıyla âdeta bir Orta Çağ kasabası görünümünü veren Lazise'ye varış. Kentin daracık sokaklarında gezintinin ardından, ünlü şaraplara adını veren, Bardolino'ya doğru yola devam. Bardolino'nun göle hakim tepelerinde bulunan Zeni şarap imalathanesindeki şarap müzesi gezisi. Garda Gölü'nün güneydoğu kıyısında yer alan İtalya'nın önemli şarap apelasyonlarından biri olan "Classico bölgesi" şaraplarının tadımı. Göl kıyısındaki çok güzel bir kasaba olan Bardolino'yu gezdikten sonra, tarihî merkezde öğle yemeği. Daha sonra, Peschiera üzerinden Garda Gölü'nün güneyine doğru yola devam. Roma döneminden beri bir sayfiye yeri ve kaplıca merkezi olan ve ünlü opera sanatçısı Maria Callas'ın da tatillerini geçirdiği bir villasının bulunduğu Garda Gölü'nün İncisi Sirmione'ye varış. Üstünde yer aldığı dört kilometre uzunluğundaki yarımadanın ucunda bulunan Sirmione'nin tarihi merkezinde gezinti. Veronalı della Scala ailesi tarafından yatırılan, şehrin girişinde stratejik bir yerde konumlandırılmış Rocca Scaligera kalesi, hendek ile çevrilmiş olup Sirmione'nin en bilinen yapısıdır. Bu şirin kasabada dolaştıktan sonra ve gölde tekne turunun ardından akşamüstü, Verona'daki otelimize dönüş. Akşam yemeği, bölgenin tipik lezzetlerini tadabileceğiniz eski Maffei Palazzo sarayının içinde bulunan Maffei restoranında. Geceleme otelde.

27 Haziran 2020 Cumartesi Verona - Padova - Verona

Kahvaltının ardından, Orta Çağ'dan Rönesans'a geçişi en iyi şekilde simgeleyen kentlerden biri olan Padua'yı gezmek üzere hareket. Şehri süsleyen Piazza Signori, Piazza delle Erbe gibi Orta Çağ meydanları ile Rönesans'ın Avrupa'daki öncü simgelerinden biri, Giotto'nun eseri Scrovegni Şapeli karşısında hayran kalmamak mümkün değil. Bir yanda Orta Çağ'da, 1222 yılında kurulmuş olan İtalya'nin ikinci eski üniversitesi, diğer yanda Orta Çağ düşüncesinden çekmediği kalmayan ve Engizisyon tarafından yargılanan Galileo'nun bu üniveristede ders vermiş olması. Rönesansın ilk çıkış merkezlerinden biri olan Venedik'in gölgesindeki bu kentte pek çok önemli yapıyı geziyoruz: ilk olarak Scrovegni şapeli'ni ziyaret. Üstad Giotto'nun şaheserlerinden, Rönesansın dünyadaki en eski örneklerinden biri olan ve Banker Scrovegni tarafından üstada ısmarlanmış bu kilisenin enfes freskleri XIV. yüzyılın en dikkat çekici örnekleri arasındadır. Geziye Battistero ile devam. Padova'nın katedrali olan Duomo'nun vaftizhanesi, XIV. yüzyıl sonlarında, dönemin Rönesans sanatçısı Giusto de Menabuoi'nin çok güzel fresklerini barındırır. Piazza Signori ve Piazza delle Erbe'yi gezdikten sonra, Truva Savaşı sonrası halkıyla birlikte yola çıkarak Padova'ya ulaştığı ve bu kenti kurduğu söylenen Antenor'un mezarının önünden geçerek San Antonio bazilikası'na doğru yürüyüş. Burası, aslen Portekizli olduğu sanılan, ancak XIII. yüzyılda İtalya'da, Padova'da yaşayan azize adanmış, Hıristiyan dünyasının hac merkezlerinden biri olan bazilikayı gezdikten sonra tüm İtalya'nın en güzel meydanlarından biri olan Prato della Valle'yi görülmesi. Geziler esnasında yerel bir restoranda öğle yemeği. Gezilerin ardından Verona'ya dönüş. Akşam yemeği, Ünlü ressam, yazar, şair ve sanatçıların uğrak yeri olan tarihi Antica Bottega del Vino restoranında. Geceleme otelde.

28 Haziran 2020 Pazar Verona - Bassano del Grappa - Prosecco Yolu - Bologna - İstanbul

Kahvaltının ardından Verona'dan ayrılıp kuzeye, Grappa adı verilen dünyaca ünlü İtalyan içkisinin doğum yeri olan Bassano del Grappa'ya doğru yola çıkış. Alplerin eteklerinde, Brenta Nehri'nin berrak suları üzerinde, kemerlerle kaplı, ahşaptan yapılmış tarihi "Ponte degli Alpini" köprüsü şehrin iki yakasını birleştiriyor. Alp Dağları'nın eteklerindeki Kuzey İtalya'nın en güzel kasabalarından birini keşfettikten ve en ünlü "Grappa" üreticilerinden biri tarafından kurulan Poli Grappa müzesini gezdikten sonra, Conegliano ve Valdobiaddene kasabaları arasında uzanan, İtalya'nın en eski ve en pitoresk şarap yollarından biri olarak bilinen "Strada del Prosecco" da ilerleyerek, İtalya'nın en bilinen köpüklü şarabı Prosecco'nun kalbi olan Valdobbiadene'ye varış. Küçük kasabalarla birbirinden ayrılan ve tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan yemyeşil Prosecco Tepeleri, bağcılık kültürünün yüzlerce yıllık varlığını da kanıtlamaktadır. Öğle yemeği, Prosecco ve diğer bölge şarapları tadımı eşliğinde Valdobbiadene yakınlarındaki tipik bir restoranda. Öğleden sonra, Bologna Guglielmo Marconi havalimanına doğru yola devam. Türk Hava Yolları ile saat 19:00'da hareketle 22:30'da İstanbul havalimanına varış.
Verona:Hotel Giberti Verona 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Milano, Bologna/İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri ;
 • 3. ve 4. gün 2 akşam yemeği;
 • 1. günden 5. güne kadar 5 öğle yemeği;
 • Yemeklerde limitli şarap, su ve kahve ikramı;
 • Yukarıda belirtilen otelde oda+kahvaltı geceleme;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Aida operası bileti (Poltronissime Gold);
 • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç**);
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi**
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ini teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 25 $ düşünmek gerekir.

Vize

İtalya için Schengen vizesi gerekmekte. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.