Batı Amerika: Milli Parklar ve Kanyonlar

YURT DIŞI TURLAR  11 GECE
15 Haziran 2022 - 26 Haziran 2022
11 Gece / 12 Gün - 10 Akşam ve 2 Öğle Yemeği + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 24 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : Adana,Ankara,Antalya,Bodrum,Gaziantep,İstanbul,İzmir
Gezilecek Yerler : Los Angeles - Calico - Laughlin - Route 66 - Grand Canyon - Cameron - Page - Monument Valley - Canyonlands NP - Antelope Canyon - Lake Powell - Moab - Horseshoe Bend - Arches Milli Parkı - Dead Horse Point - Capitol Reef - Bryce Canyon - Zion - Las Vegas - Las Vegas Gece Turu - San Francisco - Limusin ile San Francisco Gün Batımı Turu
Tur Tarihi : 15 Haziran 2022 Çarşamba
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
5575 $ (89050TL)
Tek Kişi Farkı :
980 $ (15654TL)
Amerika Birleşik Devletleri'nin en eski ve en çok ziyaret ulusal parklarının başında gelen Büyük Kanyon Ulusal Parkı, Arizona eyaletinin Kolorado Nehri çevresinde bulunmakta olup, müthiş manzaraları ve olağanüstü renkleriyle ziyaretçileri büyülemekte. Hele bu Kanyonun üzerinde uçarak, olağanüstü manzaraları yukarıdan seyredebilmenin keyfini anlatabilmek mümkün değil... Görmek lazım. Irmağın milyonlarca yılda oyup 1600 metre derinliğe kadar ulaştığı ve dünyanın iki milyar yıllık tarihini gizleyen bu kanyonda Kızılderililer yüzyıllarca oturmuş ve avlanarak hayatlarını ve kültürlerini idame ettirmişler. Buradaki derin vadilerde ve sarp kenarlı boğazlardaki erozyona uğramış granit ve kumtaşlarının oluşturdukları renkleri seyrederken insanın hayranlıktan nefesinin kesilmemesi mümkün değil. Tabii yolculuk burada bitmiyor: Efsanevi Route 66 da kendinizi yıllar öncesinin bir film platosunda hissedecek; Antelope Kanyon, Powell Gölü, Moab, Arches Milli Parkı, Dead Horse Point ve Bryce Kanyon'da göreceğiniz manzaralarla büyülenecek; Las Vegas'da gece gezerken göreceğiniz ışıklara veya San Francisco'da limusinlerle geldiğiniz seyir noktasında, şampanya kadehlerinizle seyredeceğiniz gün batımına hayran kalacaksınız... Bir Dünyanın Renkleri klasiği ile bu eşsiz güzellikleri keşfetmeyi kaçırmayın ...
Önceki seyahatlerin fotoğraf ve filmlerini, sayfamızın en altındaki Fotoğraflar ve Videolar bölümlerinden izleyebilirsiniz.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Seyahate Los Angeles 'tan başlayıp San Francisco'da bitirmek ve Las Vegas'dan San Francisco'ya uçmak ciddi bir zaman kazanımı oluşturmakta.
 • Seyahatin tamamını konforlu bir otobüs ve bir iç hat uçuşu ile yapacaksınız.
 • Konaklamalar 1. kategori otellerde.
 • Tüm akşam yemekleri ve iki öğle yemeği programa dahil;
 • Las Vegas'da, şehrin muhteşem ışıklarını seyredeceğiniz bir gece turu programa dahil.
 • San Francisco'da, San Francisco Cable Car gezisi ve limousinlerle Treasure Island'a güneş batışını seyir turu.
 • San Francisco'nun son akşam da caz ambianslı bir lokantada akşam yemeği.

15 Haziran 2022 Çarşamba İstanbul - Los Angeles

Saat 08:25'de İstanbul Havalimanı'ndan Los Angeles'e hareket ve saat 12:05'de varış. Karşılama ve Kaliforniya'yı tam olarak anlamak ve kendinizi izlediğiniz filmlerin içinde hissetmek için, Los Angeles'in ilk kurulduğu yer olan şehir merkezindeki El Pueblo Mahallesi ve Olveira Sokağı'na doğru hareket. Burada serbest zaman ve ardından tarihi merkezin keşfi. ABD'nin Kalifornia Eyaleti'nde bulunan bu şehir, New York'tan sonra ikinci en kalabalık şehir olma özelliğini de taşır. Los Angeles, herbirinin kendi merkezi, kişiliği ve yaşam tarzı olan Hollywood, Westwood, Beverly Hills, Santa Monica, Burbank, Pasadena gibi aralarinda önemli mesafeler bulunan seksenin üzerinde mahalle/ilceden oluşmakta. Ispanyol fransikan papazlar tarafindan kurulan Melekler Kralicesi Azize Meryem katolik misyonunun etrafinda gelisen sehir Melekler Şehri olarak da anilir. Tek başına dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahiptir, sanat ve eğlence merkezi olarak da bilinir. Akşam üstü tarihi mahallede erken akşam yemeği ve dinlenmek üzere otele yerleşme. Geceleme otelde.

16 Haziran 2022 Perşembe Los Angeles

Sabah, kahvaltıdan sonra, Pasifik sahilindeki sayfiye bölgeleri Venice Beach ve Santa Monica gezileriyle güne başlama. Santa Monica, hem yakınında Third Street Promenade caddesinin olması, hem de okyanus manzaralı harika plajı ile çok keyifli. Öğle yemeği için Farmer's Market'te serbest zaman. Öğleden sonra Beverly Hills'den geçerek Hollywood Bulvarı'na devam. Oskar ödüllerinin dağıtıldığı Dolby Tiyatrosu'nun üçüncü katının balkonundan, karşıdaki tepelerin üzerindeki meşhur Hollywood yazısını görebilirsiniz. Yine cadde üstünde Çin Tiyatrosu (Mann's Chinese Theatre) bulunmakta. Kaldırımlarda ise Oscar veya benzeri ödül kazanmış ünlülerin el veya ayak izlerini, imzalarını göreceksiniz. Yol boyunca Örümcek Adam, Süpermen, Shrek gibi çeşitli film ve çizgi roman kahramanlarının kıyafetlerindeki insanlar, bahşiş karşılığı sizinle fotoğraf çektirmek icin poz verirler. Göreceğiniz diger yerler arasinda Los Angeles'ın merkezinden başlayarak Hollywood ve Beverly Hills'den geçip Santa Monica'ya kadar uzanan 35 km uzunluğundaki Sunset Boulevard ve Los Angeles'ı doyasıya izleyebileceğiniz en güzel tepelerden biri olan Mount Hollywood'a kurulmuş Griffith Rasathanesi de var. Akşam yemeği Santa Monica, Seaside Pier'de balık menüsü. Geceleme otelde.

17 Haziran 2022 Cuma Los Angeles - Calico - Laughlin

Sabah, Mojave Çölü'nden geçerek Calico'ya doğru hareket. Barslow, Tanger Outlets'de mola. Calico hakiki bir madenci kasabası : 1881 ile 1896 arası gümüş madeni sayesinde müthiş bir insan akınına uğrayan şehir, madenin bitmesiyle 1904 den sonra hayalet bir kasabaya dönüşmüş. Western filmlerini anımsatan bir dekor: ahşap evler, bar, okul, kilise ve hatta hapishane ile şerifin bürosu... O dönemde bu şehri kuranların hissettiklerini yaşayacağınız bir ortam... Calico House Saloon'da öğle yemeği için serbest zaman. Öğleden sonra meşhur Bağdad Cafe'de küçük bir moladan sonra Colorado Nehri'nin kıyısında kurulu küçük Las Vegas diye adlandırılan Laughlin'e doğru yola devam. Büfe akşam yemeği ve geceleme otelde.

18 Haziran 2022 Cumartesi Laughlin - Route 66 - Grand Canyon - Cameron

Kahvaltıdan sonra, nehrin karşı yakasında bulunan Arizona'da, Seligman'a doğru hareket. Efsanevi Route 66'nın, günümüze kadar orijinal halinin en iyi korunabilmiş kısmı burada bulunmakta : kenarındaki motel ve lokantalarıyla zamanın Elvis veya James Dean ile durduğu hissini vermekte. Moladan sonra Grand Canyon'a doğru yola devam. Öğle yemeği için serbest zaman. Milli parkın içindeki 80 km. lik bu vadi, yer yer 1600 mt. derinlik ve 29 km. genişliğe ulaşmakta: harika, olağanüstü, devasa ve büyüleyici manzaralar. Colorado Nehri'nin on milyon senede oluşturduğu bu şaheser karşısında hissettiklerinizi kelimelerle anlatmakta zorlanacaksınız. Aşağıda akan Colorado Panaroması'nı seyredeceğiniz Mather Point'den Bright Angel Lodge'a kadar 4,5 km lik sakin bir yürüyüş ve eşsiz fotoğraflar. Desert View'de güneş batımından sonra akşam yemeği ve geceleme icin Cameron'a hareket.

19 Haziran 2022 Pazar Cameron - Antelope Canyon - Grand Canyon - Page

Sabah, kuzey Amerika'nın en büyük su deposu olan Powell baraj gölü bölgesine doğru hareket. Burada, gri, kırmızı ve toprak sarısı kayalıkların gölün türkuaz sularında yansımasından oluşan gerçek üstü manzaraları seyretme imkanı bulacaksınız. Su ve kayaların birlikte oluşturduğu bu büyüleyici manzara bir çok kişi tarafından insanoğlunun yapay olarak oluşturduğu en güzel eserlerden biri olarak kabul edilmekte. Page kasabasına vardıktan sonra kızılderili rehberlerin kullandığı 4 çeker arazi araçlarıyla Antelope Kanyon'un keşfi: Arizona'nın en güzel mücevheri olan, 2 mt. eninde ve 200 mt. uzunluktaki bu dar kanyona öğlen saatlerinde ulaşabilen ışık, burayı tam bir sanat galerisine çevirir. Bu ışıkta ortaya çıkan suyla yontulmuş beyaz, gri, altın sarısı ve portakal rengi kayalar, adeta bir ressamın paletini andırır. Öğlen yemeği Fiesta Mexicana adlı Meksika lokantasında. Ardından kısa bir yürüyüşle Colorado'nun 340 mt. altından aktığı ve kırmızı kayaların ortasında zümrüt yeşili nehrin kıvrımlarının oluşturduğu at nalı şeklindeki Horseshoe Bend'e başınızı döndürmesine aldırmadan tepeden bakma imkanı. Lake View Point'ten mukteşem göl manzarasını seyrettikten sonra serbest zaman. Aksam yemeği kovboy muzigi esliğinde Gone West restoranda somon menüsü. Geceleme.

20 Haziran 2022 Pazartesi Page - Monument Valley - Canyonlands NP - Moab

Kahvaltıdan sonra kızılderililere ait büyük ve vahşi bir vadi olan Monument Valley'e hareket: Navajo Ülkesi'nin ortasında, isimlerini buradan alan, büyük bir kızılderili topluluğu yaşamakta. Tarım ve hayvancılıkla geçinen bu yerliler, atalarının yaşam biçiminden uzaklaşmamışlar. Ziyaretçi Merkezinin terasından Mittens & Merrick Butte'un muhteşem manzarasını seyretme imkanı. John Ford'un 1938'de çevirdiği bir western filmi sayesinde tanınan, kırmızı kayaların ilginç şekiller aldığı bu vadiyi, 4 çeker arazi araçlarıyla yakından göreceksiniz. Tur esnasında vadinin ortasındaki özel alanda hazırlanan tipik Navajo öğle yemeği. Yemekten sonra, Utah eyaletindeki Canyonlands Milli Parkı'nı gezmek üzere hareket. Akşam yemeği Buck's Grill de geyik yahnisi, Geceleme Indiana Jones'un bazı sahnelerinin çekildiği küçük ve sempatik bir şehir olan Moab'da.

21 Haziran 2022 Salı Moab

Sabah, en çok kemer oluşumunun bulunduğu, güneş ışıklarıyla renk değiştiren toprak sarısı ve kırmızı kayalardan oluşan Arches Milli Parkı'na hareket. Burada bulunan 500 civarındaki kemer, 150 milyon sene boyunca meydana gelen yağmur, rüzgar, fırtına, donma ve güneşle ısınmanın etkileriyle oluşmuş. Batı Amerika'nın şüphesiz en ilginç manzaralarının başında yer almakta. Denny's de öğle yemeği için serbest zaman. Akşamüstü Dead Horse Point State Park'dan güneş batışını seyretmek üzere yola çılış. Colorado Nehrine 340 mt. yüksekten bakan bu seyir noktasına sadece ufak bir keçi yolundan ulaşabilmek mümkün. Buradan Colorado Gooseneck (kaz boynu) denen nehrin kıvrımlarını görmek mümkün. Sunset Grill' de akşam yemeği ve geceleme otelde.

22 Haziran 2022 Çarşamba Moab - Capitol Reef - Bryce Canyon

Sabah, 2700 mt. Yükseklikteki Capitol Reef Milli Parkı'nı doğu-batı istikametinde geçmek üzere hareket. Az gezildiği için tabiatın pek az değiştigi bir bölgede olan bu park renkli ve bir birinin içinden geçen derin kanyonlarıyla devasa bir falez oluşturmakta. Öğle yemeği için serbest zaman. Öğleden sonra Bryce Canyon'a doğru yola devam.. Büyüleyici manzarasından dolayı kızılderililerin "insana benzeyen kayalıklar" diye adlandırdıkları Bryce Canyon gezisi. Bu park, devasa derinlikteki yamaçları, bakır ve dantel kaplı org boruları ve erozyonun yontarak şekillendirdiği görkemli kuleleri ile 300 ila 400 metre derinlikteki harika bir amfitiyatroyu andırmakta. Yaklaşık 3,5 km'lik bir yürüyüşü müteakiben otele dönüş. Akşam yemeği Ruby's Inn'de açık büfe. Geceleme otelde.

23 Haziran 2022 Perşembe Bryce - Ateş Vadisi - Las Vegas

Sabah, Ateş Vadisi'nin dar ve dolambaçlı olan ve kırmızı, beyaz kum taşlardan oluşan yolundan geçmek üzere otelden hareket. Las Vegas'a doğru ilerlerken St George Mormon Tapınağı'nda mola. Öğle yemeği için Fremont Street'de serbest zaman. Daha sonra, dünyanın en görkemli ve lüks kumarhane otellerinin bulunduğu Las Vegas'a varış. Binlerce savurgan turisti ağırlamak için bekleyen, çılgın bir ışık denizini andıran bu şehrin görünümü, ilk defa gelenleri şaşırtmakta. Burada gezinirken küçük ve yapay bir dünya turu yapabilirsiniz: yepyeni bir Mısır Sfenksi, arka planda Eyfel Kulesi ve yanında Venedik Sarayı... Büfe akşam yemeğini takiben Las Vegas gece turu. Geceleme otelde.

24 Haziran 2022 Cuma Las Vegas - San Francisco

Sabah, 10'a doğru havalimanına saat 13 civarı uçuş için transfer. Öğlen yemeği serbest. San Francisco'ya varışta, şehre transfer ve şehir turu: Dünyanın en dik ve virajlı sokağı Lombard Street'i, Market Street'i, Union Square'i, fotojenik Victoria stili evlerin bulunduğu şehrin şık semti olan Alamo Square'i, şehre hakim Twin Peaks tepesini, Golden Gate Köprüsü'nü, muhteşem okyanus manzaralarına hakim Golden Gate Parkını görülecek yerler arasında. Akşamüstü serbest zaman. Daha sonra limuzinle Treasure Island'da güneş batımı turu. Akşam yemeği caz muzigi eşliğinde Les Joulins restoranda. Geceleme otelde.

25 Haziran 2022 Cumartesi San Francisco - İstanbul

Sabah, efsanevi Cable Car deneyimi. Gezinin ardından, Fisherman's Wharf'a feribot ile geri dönüş. Pier 39'da karides spesyalitelerinden oluşan öğle yemeği ve ardindan serbest zaman. Daha sonra havalimanina transfer. Türk Hava Yollarının TK080 no.lu uçuşu ile saat 18:20'de İstanbul'a hareket.

26 Haziran 2022 Pazar İstanbul'a varış

Saat 17:15'de İstanbul Havalimanı'na varış ve seyahatin sonu.
Los Angeles:Baymont Inn & Suites Lawndale 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Laughlin:Golden Nugget Hotel & Casino 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Cameron:Cameron Trading Post 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Page:Holiday Inn 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Moab:Super 8 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Bryce:Rubys Inn 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Las Vegas:Circus Circus Hôtel & Casino 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
San Francisco:Cova Hotel 1.sınıf
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Covid-19 salgınının neden olduğu kargaşadan dolayı, 2021 ve 2022 senelerine özel olarak tura kayıt şartlarında değişiklikler yaptık:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.
  Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • Las Vegas/San Francisco ekonomi sınıfı uçak biletleri;
  • Programda belirtilen otellerde geceleme ve kahvaltı;
  • Programda belirtilen 10 Akşam ve 2 Öğle yemeği ile yemeklerde çay veya kahve ikramı;
  • Las Vegas gece turu;
  • San Francisco limuzin ile gün batımı turu;
  • Programda belirtilen turlarda giriş ücretleri;
  • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
  • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
  • Rehberlik hizmetleri;
  • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul / Los Angeles ve San Francisco / İstanbul uçak biletleri;
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • 2 Tanesi hariç öğle yemekleri;
  • Tur lideri bahşişi (sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 60$ düşünmek gerekir);
  • Her türlü kişisel harcama;
  • Vize ücretleri;

  * Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır.
 • 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.
 • Vize

 • Amerika Birleşik Devletleri için vize gerekmektedir ve pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.
 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir
 • COVİD 19 ÖNLEMLERİ: Ülkeye girebilmek için 2 Biontech aşısı olmak ve en geç 72 saat içinde alınmış negatif PCR testi gerekmekte.