Van Gölü Çevresinde

BAŞTAN BAŞA ANADOLU  3 GECE
17 Mayıs 2024 - 20 Mayıs 2024
3 Gece / 4 Gün - 7 Yemek ve Tüm Turlar dahil
Türk Hava Yolları ile
Katılımcı Sayısı 18 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler:İstanbul veya Iğdır buluşmalı tüm şehirlerden
Gezilecek Yerler : Iğdır - Doğubayazit - Muradiye Şelalesi - Ahlat - Nemrut Krater Gölü - Tatvan - Solhan Yüzer Adalar - Muş - Güroymak Kaplıcaları - Bitlis - Uzuntaş Köyü - Tatvan - Akdamar Adası - Van Arkeoloji Müzesi - Van Kalesi - Van Kedisi Evi - Çavuştepe - Hoşap Kalesi
Tur Tarihi :17 Mayıs 2024
KALAN YER : 9+ Kişi
Tur Kategorisi : Standart
Kişi Başı :
18.450 TL
Tek Kişi Farkı :
2.900 TL

Van Gölü'nün yakın ve geniş çevresini, çiçeklerle bezenmiş Ovalarının ve Dağlarının karlı zirvelerde oluşturduğu muhteşem manzaraları keyifle seyredeceğiniz bir yolculuk. Ağrı Dağı'nın eteklerinden başlayarak, dağın tepesinde tek başına ovayı seyreden İshakpaşa Sarayı'nı, suların çoşkuyla aktığı Muradiye Şelalesi'ni, binlerce yıllık bir medeniyet yerleşkesi Çavuştepe'yi, Hoşap Kalesi'nin esrarengiz duruşunu, Akdamar Adası'nda bir taş işçiliği şaheseri kiliseyi, Ahlat'ın etkileyici mezar taşlarını, Solhan'ın ilginç Adalarını, Güroymak Kaplıca Sularında rahatlayan at ve mandaları, Nemrut Krater Gölü'nü, Selçuklu Dönemi mimari eserlerini keşfederek, dopdolu geçireceğiniz dört günlük bir seyahat. Üstelik, neredeyse Orta Avrupa kadar uzaktaki bir bölgeye yapacağınız bu kısa yolculukta keşfedeceğiniz farklı bir tabiat ve bir çok farklı medeniyetin izleri...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Van Gölü'nün ve çevresindeki dağların unulmaz manzaraları;
 • Doğubayazıt, İshakpaşa Sarayı ve Ağrı Dağı;
 • Urartu medeniyetinin kalbine yolculuk;
 • Hoşap Kalesi, Akdamar Adası, Ahlat, Nemrut Krater Gölü;
 • Van ve Tatvan'da konaklama;
 • Muş'tan Bitlis'e kadar az bilinen bir güzergah;
 • Solhan Yüzer Adalar ve Güroymak Kalıcaları'nın ilginç görüntüleri;
 • Bitlis'in tarihi dokusunun keşfi;
 • Yöresel mutfakların zenginliklerini tadacağınız menü seçimi.

17 Mayıs 2024 Cuma Iğdır - Doğubayazit - Muradiye Şelalesi - Ahlat - Nemrut Krater Gölü - Tatvan

 • Sabah, İstanbul Havalimanı'ndan, saat 06:35'de kalkan Türk Hava Yolları'nın TK2718 no.lu uçuşu ile Iğdır'a hareket ve saat 08:45'de varış.

 • Karşılama ve Doğubayazit'e doğru yola çıkış. Varışta, inşaatında değişik mimari sitillerin büyük bir uyumla kullanıldığı, şehre tepeden bakan bir konumda bir derebeyi kalesi görünümündeki İshakpaşa Sarayı gezisi. Geziden sonra, İran sınırını takip eden yol boyunca ilerleyerek Muradiye Şelalesi'ne varış. Muhteşem bir görsellik sergileyen şelalede mola ve öğle yemeğinden sonra Ahlat'a hareket. Yol boyunca gölün çekici manzaralarını seyretmek biçin bir çok mola vererek Ahlat'a varış. Burası Ortaçağ Türk mimarisinin 11. ve 12. yüzyıldan beri özelliğini yitirmemiş, 8.000 civarında mezar taşını içeren bir açık hava müzesini andırır. Kırmızıya dönen tonlardaki taşlardan yapılmış anıt mezarlarla yeşil çimlerin muhteşem bir görüntü sergilediği Ahlat'ı keşfettikten sonra Nemrut Krater Gölü'ne doğru yola devam. En son lav fışkırtmasının 1441 yılında meydana geldiği Nemrut, uyuyan bir volkan olup Doğu Anadolu'nun en yüksek dağlarından biridir. Krater etrafında ki en yüksek tepe olan Sivritepe 2935 mt'ye ulaşır. Nemrut'ta patlamalar sonucunda oluşan kraterin ağız genişliği 48 km2 olup.,deniz seviyesinden yüksekliği 2.247 mt'dir. Kraterin içinde bulunan ve üçü mevsimlik olan beş gölün en derin noktası 155 mt'yi bulur. Bunlardan en büyüğü olan Nemrut Gölü, Dünya'nın en büyük ikinci krater gölü olup ay biçimindedir. Çarpıcı renklerin ve ışık oyunlarının gözlenebildiği Nemrut Gölü'nün suları tatlı ve soğuktur. Nemrut Gölü'nün harika manzaralarını seyredip, civarında bir gezinti yaptıktan sonra Tatvan'a varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Taşar Royal Otel'de 4*.

  18 Mayıs 2024 Cumartesi Solhan Yüzer Adalar - Muş - Güroymak Kaplıcaları - Bitlis - Uzuntaş Köyü

  Sabah, kahvaltının ardından Muş'a doğru yola çıkış. İlk olarak Güroymak ilçesinde bulunan Budaklı Kaplıcaları'nda bir fotoğraf molası. Nemrut Volkanı'nın sıcak sularıyla oluşan kaplıca gölleri, kışın ahırlarda sıkılan atlar ve mandaları, ve de onların banyo arkadaşı çocukları rahatlatan adeta bir açık hava buhar ve sıcak su banyosuna dönüşür. Bu ilginç manzarayı fotoğrafladıktan sonra, başka bir doğa olayını gözlemlemek üzere Solhan'a hareket. Burada, üç tarafı dağlar ve tepelerle çevrilmiş bir düzlük alanda, üzerine yüzen üç ada bulunan, 300m²'nin civarında ilginç bir krater gölü bulunmakta. Üzerlerinde bodur ve dış budak ağacı bulunan adalar göl içinde birbirinden bağımsız olarak hareket etmekteler. Yüzen Adalar'ı gördükten sonra Muş'a doğru yola devam. Varışta Murat Köprüsü, Eski Çarşı, Ulu Cami ve Kale Parkı'nı gezdikten sonra yerel bir lokantada öğle yemeği ve Bitlis'e hareket. Yol üzerinde, Anadolu'nun en büyük kervansaraylarından biri olan El Aman Han'da mola ve ardından Bitlis'e varış. Selçuklu ve Osmanlı devletlerine ev sahipliği yapmış şehirlerden biri olan Bitlis'te eski taş yapıların otantik görüntüleri ve arasındaki sokaklar çekici bir güzelliğe sahiptir. Şehrin ilginç tarihi yapılarından, Selçuklu Dönemi'ne ait Islahiye Medresesi, Ulu Camii ve Etnoğrafya Müzesi gezileri. Geri dönüş yolunda Hizan, Uzuntaş Köyü'ne uğrayarak ilginç taş evleri görüp ve foğrafladıktan sonra Tatvan'a varış. Akşam yemeği ve geceleme Taşar Royal Otel'de 4*.

  19 Mayıs 2024 Pazar Akdamar Adası - Van Arkeoloji Müzesi - Van Kalesi

  Sabah, kahvaltının ardından Akdamar Adası'nın iskelesi konumundaki Gevaş'a hareket ve buradan gemiyle adaya geçiş. Akdamar Kilisesi gezisi: Kudüs'ten İran'a kaçırıldıktan sonra 7.ci yüzyılda Van yöresine getirildiği rivayet edilen Hakiki Haç'ın bir parçasını barındırmak maksadıyla Kral I. Gagik'in emriyle, 915-921 yıllarında Mimar Manuel tarafından inşa edilmiş olan kilise, mimari açıdan Ortaçağ Ermeni sanatının en parlak eserleri arasında sayılır. Kızıl andezit taşının kullanıldığı kilisenin dış cephesi, alçak rölyef şeklinde işlenmiş zengin bitki ve hayvan motifleriyle ve Kutsal Kitap'tan alınma sahnelerle bezenmiştir. Kilise bu özelliğiyle de Ermeni mimari tarihi içinde eşsiz bir konuma sahiptir. Son yıllarda restore edilen kilisede, yılda bir kez ayin düzenlenmekte. Geziden sonra karaya dönüş ve Van'a doğru yola devam. Van'da, lezzetli bir yöresel yemeğin ardından şehri keşfetme: ilk olarak, 2011 yılında meydana gelen depremlerde hasar görüp yeniden yapılan ve bir çok Urartu eseri ile çivi yazılı stellerinin, Akkoyunlu ve Karakoyunlu dönemlerine ait koç ve koyun şeklindeki mezar taşlarının, 1998 yılında Hakkâri Kalesi eteklerinde bir okulun bahçesinde hafriyat çalışması sırasında bulunan ve hala gizemini koruyan 13 adet Hakkari Steli'nin sergilendiği Van Arkeoloji Müzesi gezisi. Ardından, yapılışı M.Ö. 9. yüzyıla dayanan bir Urartu yerleşimi olan Van Kalesi ve antik şehir harabelerinin keşfi. Akşam yemeği ve geceleme Van, Elit Word otelde 5*.

  20 Mayıs 2024 Pazartesi Van Kedi Evi - Çavuştepe - Hoşap Kalesi - İstanbul

  Sabah, kahvaltıdan sonra, önce sempatik Van Kedileri'ni görmek için Kedi Evi'nde bir mola ve. Daha sonra, Çavuştepe' ye hareket: Urartular zamanındaki adı Sardurihinili olan Çavuştepe, Milattan önce 764 ile 735 yılları arasında devleti yöneten II. Sarduri tarafından yaptırılmış ve adının Urartu Dili'ndeki anlamı Sarduri'nin kurduğu kenttir. Aşağı ve Yukarı Kale olarak ikiye ayrılır. Yukarı Kale'de büyük bir kale platformu ve Tanrı Haldi'ye ait bir tapınak, Aşağı Kale'de ise çok sayıda atölye, taş surlar, depo, saray, mahzenler, su sarnıçları, tuvaletler (en eski tuvalet örneği), kanalizasyon sistemi bulunmakta. Buradaki Urartu sulama kanalları günümüzde de kullanılmakta. Çavuştepe gezisinin ardından Hosap Kalesi'ne doğru yla devam. Doğu anadolu'nun sembol yapılarından olan ve türkiye İran yolu üzerinde stratejik bir noktada, sarp kayaların üzerinde yükselen Hoşap Kalesi, Urartular zamanına kadar uzanmakla birlikte tipik bir Orta Çağ yapıtıdır. Günümüzde taşların yerlerinden oynama riski olduğundan, sadece dıştan gezilebilen bu kale, iç içe üç surla çevrilmiştir. İçerisinde iki cami, üç hamam, çeşmeler ve yeraltı zindanları bulunmaktadır. İçkale kapısının üzerindeki armanın yanlarında zincirle bağlı iki aslan motifi yer almaktadır. Gezinin ardından Van'a geri dönüş. Öğle yemeği ve merkezde serbest zamanın ardından Havaalanına transfer.
 • Türk Hava Yolları'nın TK2751 no.lu uçuşu ile 18:10'da İstanbul Havalimanı'na hareket ve 20:40'da varış
 • Tatvan: Taşar Royal Hotel 4 *
  Tripadvisor'a Git
  video thumbnail
  video thumbnail
  video thumbnail
  Van: Elite World Van Hotel 5 *
  Tripadvisor'a Git
  video thumbnail
  video thumbnail
  video thumbnail
  Rezervasyon Şartları:
  Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, ilk ödemeyi yaptığınızda tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

  Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • 1, 2 ve 3. gün akşam yemekleri;
  • 1, 2, 3 ve 4. gün öğle yemekleri;
  • Programda belirtilen otellerde konaklama ;
  • Konforlu araç ile seyahat;
  • Tekne ile Akdamar Adası'na geçiş;
  • Rehberlik hizmetleri;
  • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç) ;
  • Seyahat sigorta paketi.İptal ve Sağlık içerikli Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • Iğdır'a ulaşım;
  • Ören yerleri girişi için müze kart;
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Tur lideri bahşişi**;
  • Her türlü kişisel harcama;

  * Polo Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır. 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.