Sagalassos & Yöresel Lezzetler

Gidişte, konforlu bir otobüs ile Çavdarhisar'ı, dönüşte de Frig Vadisi ve Eskişehir'i gezerek Sagalassos'a ulaşan keyifli bir gezi programı. Ağlasun'un 7 km. kuzeyindeki Torosların sarp yamaçlarında ve 1600 mt irtifada bulunan Sagalassos Antik Kenti ise, şüphesiz Türkiye'nin en iyi korunmuş ve restorasyon görmüş harabelerinin başlarında gelmekte. Özellikle antik çağlardan beri suları durmadan aka gelen çeşmeleri, çok iyi restorasyon görmüş Antoninler Çeşmesi agorası, hamamı ve tüm vadiye tepeden bakan tiyatrosuyla bu Roma Şehri'ne hayran olmamak mümkün değil. Buradaki kazı ve restorasyonlar, 1990 senesinden beri Belçika'nın Leuven Üniversitesi tarafından sürdürülmekte. İki gece konaklayacağınız Ağlasun'un Göller Bölgesi'nin ortasında olması, bu kısa haftasonu seyahatinde Salda Gölü'nün olağanüstü güzelliklerini de görebilmenize fırsat tanıyacak. Bu yolculukta, Göller Bölgesi'nin gizli zenginliklerini ve harika göl manzaralarını keşfedebilir, Sagalassos Lodge & Spa'nın özgün mutfağını tadarak keyifli bir tatil geçirebilirsiniz...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Eskişehir ve Frig Vadisi'nden Salda Gölüne uzanan çok geniş bir seyahat programı.
 • Göllerin ve vadilerin muhteşem manzaralarının ortasında keyifli bir seyahat.
 • Son zamanların en çok bahsedilen Antik Kenti Sagalassos'un detaylı keşfi.
 • Salda Gölü'nü gezme imkanı.
 • Sagalassos Lodge&Spa'da iki keyifli gece.
 • Ağlasun yerel mutfağının zenginliklerini tadacağınız zengin bir menü seçimi.

29 Ekim 2021 Cuma İstanbul - Çavdarhisar (Aizonai) - Sagalassos

Özel tur otobüsüyle sabah 07:00'de Taksim, Dünyanın Renkleri bürosundan, 07:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareket ederek yolculuğa başlama. Yol üzerinde çeşitli molalar vererek, öğle saatlerinde Çavdarhisar/Aizonai'ye varış. Kalıntılarının arasında, dünyada en iyi koruna gelmiş Zeus Tapınağı, on beş bin seyirci kapasiteli tiyatro ve ona bitişik on üç bin beş yüz seyirci kapasiteli Stadyum, İki Hamam, Borsa Yapısı, Sütunlu Cadde, Kocaçay üzerinde ikisi ayakta, 5 adet köprü, Meter Steunene Kutsal Mekanı, Kent Mezarlığı, tek kemerli bir su bendi, su yolları, anıtsal kapı yapıları bulunmakta. Bu antik kent, Efes, Bergama, Side gibi antik kentlerle çağdaştır. Olağanüstü sempatik bir köyün evlerinin arasında bulunan antik harabelerin ve çok iyi korunmuş Zeus tapınağının gezisinden sonra Çadarhisar'da hafif bir öğle yemeği ve Burdur istikametinde yola devam. Akşam Sagalassos Lodge & Spa'ya varış ve odalara yerleşme.
Akşam, Lodge'un terasında hoşgeldiniz kokteyli ve Ağlasunlu hanımların hazırlayacağı, Romalılar'dan beri devam eden yerel mutfağın lezzetlerinden oluşan keyifli bir akşam yemeği.

30 Ekim 2021 Cumartesi Sagalassos Antik Kenti - İnsuyu Mağarası - Burdur ve Salda Gölleri

Sabah kahvaltıdan sonra, Sagalassos Antik Kenti gezisi için lodge'dan hareket. 1706 da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis binası; Antoninler Çeşmesi; Agora; Odeon; Roma Hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon Kütüphanesi; Çömlekçiler Mahallesi ve diğer yapıtlar... Bu harika antik kenti keşfettikten sonra Lodge'a geri dönüş ve öğle yemeği. Yemekten sonra, Salda Gölü'ne hareket. Yol üzerinde bulunan İnsuyu Mağarası'nda bir mola ve mağaranın gezilmesi: Uzunluğu 597 m ve en geniş yeri 80 m dolayında olan bu mağara birbirine bağlı 9 boşluktan oluşmuş. Boşluk yanaklarında birikmiş suların oluşturduğu gölcükler mağara tabanından geçen karstik bir yer altı akarsuyu ile birbirine bağlanmışlar. Karstik yapının zamanla erimesi ve aşınması sonucunda mağara içinde meydana gelen sarkıt ve dikitler muhteşem görüntüler sunmakta. Daha sonra Burdur Gölü kıyısını takip ederek Salda Gölü'ne varış. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars'ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların Okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfetme turu. Ardından Lodge'a geri dönüş.
Akşam Lodge'un terasında mutfak ekibinin size özel hazırladığı zengin zeytiyağlı büfesi ve yöreye özgü bir lezzet olan oğlak dolmasının tadımı.

31 Ekim 2021 Pazar Frig Vadisi - Eskişehir - İstanbul

Sabah erken, kahvaltıdan sonra, Frig Vadisi'ne hareket. M.Ö. 9. yy'larda Kafkaslar'dan Anadolu'ya göç eden Frigler Kütahya, Afyon ve Eskişehir arasında kalan Dağlık Frigya Bölgesinin tüf kayalarından oluşan vadilerine yerleşmişler. Buralardaki kayaları oyarak özgün bir mimari ortaya çıkarmışlar ve yaptıkları eserler kendilerinden sonra gelen medeniyetlere misal teşkil etmiş. Frig dönemi kaya anıtlarının ortak özellikleri, bezemelerindeki ve süslemelerindeki zenginlik, üçgen alınlık ve içerisinde Ana Tanrıça heykeli bulunan kaya nişlerdir. Burada gezdikten sonra, Lodge'un sizler için hazırladığı piknik paketlerinden oluşan öğle yemeği için mola. Daha sonra Seyitgazi yönünde hareket. Kısa bir yolculuğun ardından Seyitgazi'de bulunan Seyit Battal Gazi Külliyesi ve Türbesi gezileri. Burada bulunan türbe ve cami 1207-1208 yıllarında hüküm süren Anadolu Selçuklu sultanı I. Alaeddin Keykubad'ın annesi Ümmühan Hatun tarafından, 720-740 yıllarında sıklaşan akınlarda Bizans'a karşı büyük kahramanlıklar gösteren ve 720 yılında Mesih kalesi olarak bilinen bölgede şehit düşen efsanevi halk kahramanı Seyyit Battal Gazi adına yaptırılmış. Ardından, Eskişehir'e doğru yola devam. Varışta, Odunpazarı ve Porsuk Çayı kıyısında serbest zaman ve saat 19.30 da Orhan Gazi Köprüsü üzerinden İstanbul'a hareket. Saat 23.30 civarı Kadıköy'e ve 24.00 civarı da Taksim'e varış.
Burdur: Sagalassos Lodge & SPA 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
:
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
:
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • Konforlu özel tur otobüsü (12 kişiye kadar Minibüs, 19 kişiye kadar Küçük Otobüs) ile seyahat;
 • 1.ve 2. gün size özel akşam yemekleri;
 • 1. Akşam Hoşgeldiniz kokteyli;
 • 1., 2. ve 3.gün öğle yemekleri (3. gün piknik paketi şeklinde);
 • Sagalassos Lodge & Spa da 2 gece oda+kahvaltı konaklama ve akşam yemekleri;
 • Otelde hamam ve saunanın ücretsiz kullanımı;
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç* ) ;
 • Seyahat sigorta paketi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ini teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Rehberi bahşişi için, bu turda kişi başına 60 TL düşünmek gerekir.