Kuzey Kore, eşsiz bir deneyim !

KEŞİF TURLARI  10 GECE
19 Eylül 2020 - 29 Eylül 2020
Son katılım : 11 Temmuz 2020
10 Gece / 11 Gün + 17 Yemek + Uçuşlar + Tüm Turlar dahil
Aeroflot & Air Koryo ile
Katılımcı Sayısı 16 Kişi ile sınırlıdır.
Vize işlemlerinden dolayı SON KATILIM : 11 Temmuz 2020
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : Adana,Ankara,Antalya,Bodrum,Gaziantep,İstanbul,İzmir
Gezilecek Yerler : Vladivostok - Pyongyang - Kaesong - Askerden arındırılmış bölge DMZ - Panmunjom - Myohyang Dağı...
Tur Tarihi : 19 Eylül 2020 Cumartesi
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
3675 € (27938TL)
Tek Kişi Farkı :
455 € (3459TL)
Kore Yarımadası, Asya kıtasının kuzeydoğu köşesinde, doğu ve güneyinde Japon adalarının karşısında, kuzeyde ise Çin ve Rusya gibi iki büyük komşuyla sınırları olan bir konumdadır. İkinci Dünya Savaşı sonunda Japonya'nın teslim olmasıyla, işgali altındaki Kore görünürde özgürlüğünü kazandı. Aralık 1945'te, 33 yaşındaki Kim İl-Sung, Kore Komünist Partisi'nin Kuzey Kore şubesinin başına geçti. Böylece Şubat 1946 itibarıyla Kuzey Kore, güneydeki siyasi faaliyetten tamamen ayrı bir fiili hükümetle yönetilir hale geldi. 1947'de Kuzey Kore Halk Meclisi kendi anayasasını tasarladı ve bir yıl sonra da kabul etti. Ağustos 1948'de kurulan Kore Yüce Halk Meclisi, Kim İl-Sung'u başkan olarak seçti. Böylece Kim, 9 Eylül 1948'de Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin (KDHC) kurulduğunu ilan etti. Ancak bu durum, Kore'nin ABD ve Sovyetler arasındaki güç savaşının odağı olmasına neden oldu. Kore'nin tam ortasından geçen 38'inci Paralel'in kuzeyini Sovyetler, güneyini ise ABD kontrol etmeye başladı. Türk birliklerininde katıldığı, 1950'de başlayan ve üç yıl süren savaşın sonunda ülke fiilen Güney ve Kuzey Kore olarak ikiye bölündü. Kore'de ortaya çıkan iki rejim, çatışan iki ideolojik yönelimi temsil ediyordu. Sovyet ordusunun desteğindeki Kuzey Kore, bir seri reformla sosyalist bir devlete dönüştü. Marksizmin eksiklerini giderdiğini ileri sürdüğü "Juche" (otonomi) ideolojisini oluşturuldu. "Juche", siyasette bağımsızlık, ekonomide kendine yeterlilik ve meşru müdafaa hakkı olan üç prensip üzerine inşa edilmiştir. 1994'te Kim İl-Sung'un ölümünden sonra, ülkenin yönetimini devralan oğlu Kim Jong-İl ve Kim Jong-İl'in 17 Aralık 2011 tarihinde ölümünün ardından Devlet Başkanlığı görevine gelen oğlu Kim Jong-un da "Juche" idealine bağlılığını sürdürmektedir. 2018 Kış Olimpiyatları sırasında Güney Kore ile Kuzey Kore'den sporcuların "Birleşik Kore" bayrağı altında katılması ile barış rüzgarlarını estirmeye başladı. Bugün dünyadaki en kapalı ülkelerin başında gelen Kuzey Kore turizm ile dışa açılmaya çalışmakta.
Rusya'nın doğu kapısı olarak nitelendirilen büyük liman kenti Vladivostok'dan başlayan bu sıradışı seyahat sizleri, Kim İl-sung'un "Kore'de ve Asya'da eşi benzeri olmayan, sosyalist vatanımızın başkenti, siyasi, kültür ve eğitim merkezi, devrimimizin düzenli kaynağı" diye tanımladığı ve yolculuğun kilit taşı başkent Pyongyang'dan; 918-1392 yılları arasında Eski Koryo Hanedanlığı'nın başkenti Kaesong'a; 1953 yılında ateşkes müzakeresinin yapıldığı ve ateşkes antlaşmasının imzalandığı askerden arındırılmış bölgede bulunan Panmunjom'a; barındırdığı ulusal hazine Pohyon Budist Tapınağı ve görkemli bir coğrafyaya sahip doğa cenneti Myohyang Dağları'na kadar götürecek.
Kuzey Kore, son otantik komünist rejimdir. Tarih kitaplarının sayfalarına saklanmadan önce, önyargılarınızı evde bırakarak onu tanımanız size, doğru ve yanlış olarak bildiklerinizle göreceklerinizi kıyaslayabilmeniz için çok özel bir olanak sunacaktır... Çok etkileneceğiniz ve şaşırıcağınız bir seyahat...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Seyahat, serin, kuru ve renkli olan Eylül - Ekim ayları arasına denk gelecek şekilde programlandı.
 • Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Koguryo Krallığı'nın kurucusu Tongmyong Mezarı ve Koryo Hanedanı'nın başkenti Kaesong'un tarihi yapıları ve anıtları tur programında yer almakta.
 • Konaklamalar Pyongyang'da merkezi, konforlu dört yıldızlı otelde, Kaesong'da Kore'ye özgü geleneksel "hanok" tarzı evlerde, Myohyang Dağı'nda ise is Kuzey Kore'deki en lüks otelde konaklama.
 • Vladivostok'daki otelimiz, şehir merkezinde, pek çok müzeye ve önemli noktaya yürüme mesafesinde
 • Pyongyang'da meşhur sirk gösterisini izleme.
 • Vladivostok'da deniz ürünleri tadımı.
 • Kuzey Kore'de şeçkin restoranlarda tipik yöresel yemeklerin farklı lezzetlerinin tadımı.
 • Renkli dev avizeleri, mermer sütunları, büyük duvar resimleriyle Pyongyang metrosu deneyimi.
 • Yerel halkın yaşam tarzını tanıma imkanı.

19 Eylül 2020 Cumartesi İstanbul - Moskova - Vladivostok

Aeroflot Hava Yolları ile saat 14:40'ta hareketle 18:25'te Moskova'ya varış ve saat 20:35'te Moskova'dan Vladivostok'a hareket.

20 Eylül 2020 Pazar Vladivostok

Moskova'dan sekiz saat 30 dakikalık bir uçuş sonrası, saat 12:05'te Vladivastok şehir merkezinin 44 kilometre kuzeyinde yer alan Vladivastok havalimanına varış ve karşılamada. Otele transfer sırasında panoramik şehir turu. Bir liman kenti olan Vladivostok, Rusya'nın Uzak Doğu federal bölgesindeki Primorsky (Primorye) Kray'ın idari merkezidir. Deniz toprakları anlamına gelen Primorsky Kray, doğuda Japon Denizi ve batıda kuzeydoğu Çin (eski Mançurya) arasında yer almakta olup Rus Uzak Doğusu topraklarının en güney bölgesidir. Donanma üssünün bulunduğu ve Rusya'nın eğitim merkezi olarakta bilinen Vladivostok Rusya Uzak Doğusu'nun en büyük kenti olup, bölgenin cazibe merkezidi. Japon Denizi'ne kıyısı olan Vladivostok'un en güzel yerlerinden biri olan ve "Altın Boynuz koyu" anlamına gelen Zolotoy Rog, yedi kilometre uzunluğunda korunaklı bir haliçtir. Şehrin en büyük ekonomik faaliyetleri nakliyat, balıkçılık ve donanma üssüyle ilgili faaliyetlerdir. Kısa turun bitiminde, otele yerleşme ve dinlenme. Daha sonra, yerel bir restoranda deniz mahsüllerinden oluşan erken akşam yemeği. Geceleme otelde.

21 Eylül 2020 Pazartesi Vladivostok - Pyongyang

Vladivostok havalimanına transfer ve öğlen saatlerinde Kuzey Kore'nin ulusal havayolu Air Koryo ile Vladivostok'dan yaklaşık 680 kilometre mesafesinde olan Pyongyang'a uçuş. Başkente varışı takiben karşılama ve panoramik şehir turu için hareket. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pyongyang, siyasi merkez olmanın yanı sıra ülkenin kültürel ve eğitim merkezidir. Ülkenin vitrini olarak nitelendirebilinen Pyongyang, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nın (KDHC) başarısı, ilerlemesi ve cesareti ile dünyayı ve kendi halkını etkilemek amacıyla inşa edilmiş bir kent. Pyongyang, tek tük otomobil ve otobüs görülebildiği ter temiz, geniş, ağaçlıklı bulvarları üzerinde dikilmiş yüksek apartman bloklarından, betonarme binalardan, devasa devlet binalarından, güçlü şekil ve boyutları ile dikkat çeken anıtlardan oluşmakta. Aynı hizadaki anıtları ve meydanları bağlayan yollar şehir boyunca ve nehrin karşısında ok gibi ufka uzanırlar. Güneş ışığında tertemiz sokaklar ve meydanlar tam anlamıyla göz kamaştırabilir. Yağmurlu havada, sert, gri geometrik yapılar gökyüzü ile karışırken, Kore tarzı saçaklar yağmur suyunu uzaklaştırır. Bütün bu düzenin içine 200'e yakın park ve açık alan dikkatlice yerleştirilmiş. Çevreye zararlı fabrikalar şehir dışına sürülmüş. Dediklerine göre Pyongyang'da, vatandaş başına 58 metrekare yeşil alan düşmekte yani Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen miktarın dört katı. Tur sırasında, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin kurucusu Kim İl-sung'un doğum yeri olan Mangyongdae gezisi. Burası, özellikle Kim İl-sung'un doğum gününden önce saygılarını sunmak isteyen Kuzey Koreliler için, çok önemli bir hac yeri haline geldi. Gezinin ardından, Pyongyang'ın göbeğinde Taedong Nehri'nin ortasında bir ada üzerine kurulmuş otelimize yerleşme. Akşam, yerel bir restoranda Kuzey Kore usulü barbeküden oluşan lezzetli geleneksel akşam yemeği. Geceleme otelde.

22 Eylül 2020 Salı Pyongyang

Kahvaltının ardından, dünyanın en derin metrolarından olan Pyongyang etkileyici metrosu ile şehir turuna devam. İddiaya göre, metronun bazı bölümleri sığınak olarak da kullanılmak üzere inşa edilmiş. Pyongyang, üstte duraklarının önünde oluşan uzun ama bir kişinin bile düzeni bozmadığı kuyrukları ile otobüs, tramvay ve troleybüslerle, altta ise iki hattan oluşan metroyla örülmüş. 1973 tarihinde açılmış olup Kore Yarımadası'nda inşa edilen ilk metrodur. Metro duraklarında gazeteler ücretsiz okunabilsin diye panolara konuluyor. Alışveriş imkanı sunan devlet mağazaların bulunduğu Arch of Triumph (Zafer Takı) istasyonuna kadar metro ile gezi, Pyongyang halkının günlük hayatını paylaşmak için nadir bir fırsattır. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, Koguryo Krallığı'nın kurucusu Tongmyong Mezarı'nı ziyaret. Koguryo, M.Ö. III. yüzyıldan M.S. VII. yüzyıla kadar kuzeydoğu Çin'in ve Kore Yarımadası'nın yarısının en güçlü krallıklarından biriydi. Bu krallığın en tanınan kültür mirası kalıntıları Dünya Mirası Listesi'ne alınan taştan yapılmış ve höyüklerle kaplı mezarlardır. Son olarak, Kuzey Kore'de Sosyalist mimarinin kanonlarını yansıtan Öğrenci ve Çocuk Sarayı'nı ziyaret. Spora, dansa, müziğe, edebiyata, sanata, bilime ve teknolojiye verilen önemi fark etmemek mümkün değil. Saray, KDHC'nin en yüksek nişanı olan Kim İl-sung Nişanı'nı kazandı. Saraydaki eğitim seviyesinin yükseltilmesine büyük katkılarda bulunmuş öğretim üyeleri, bir dizi dereceye ve fahri akademik unvana sahip. Mezun olanların büyük bir kısmı ise ünlü sanatçı, sporcu, profesör ve doktor oldular. Yerel bir restoranda akşam yemeği. Geceleme otelde.

23 Eylül 2020 Çarşamba Pyongyang - Kaesong

Kahvaltının ardından, "başkentin bahçesi" Mansudae Tepesi gezisi için hareket. Buradaki Kim İl-Sung'un ve Kim Jong-İl'in dev bronz anıtı, halkın gözünde ölümsüz olan büyük liderlerin sonsuza dek hatırlanması için dikilmiş. Bu anıt, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nın en kutsal yerlerinden biri olarak kabul edilir. Her an, önünde eğilip saygı gösterisinde bulunan ziyaretçileri görebilirsiniz. Anıt turistik bir yer olmadığından dolayı ziyaret sırasında sessiz ve saygılı olup, protokol kurallarına uymak zorunludur. Daha sonra, çok kaliteli bir sanat üretim merkezi olan Mansudae Sanat Stüdyosu gezisi. 1959 yılından beri, ülkenin önemli sanat eserlerinin ve anıtsal yapılarının büyük çoğunluğu Mansudae Sanat Stüdyosu'nun sanatçıları tarafından yapılmaktadır. Ardından, Kuzey Kore'nin büyük askeri geçit törenlerinin yer aldığı Kim İl-Sung Meydanı gezisi. Taedong Nehri'nin batı kıyısında bulunan ve 100.000'den fazla insanın toplanabildiği, sade görünümlü binalarla çevrili meydan, aynı zamanda mitingler ve toplu danslar için kullanılmakta. Buradaki en etkileyici bina, ülkenin en büyük kütüphanesi olan "Büyük Halk Eğitim Evi"dir. Burası, 17 yaşın üzerindeki tüm Kuzey Koreli'nin ücretsiz dersler için gelebildiği "Juche" çalışmalarının ulusal merkezidir. Son olarak, 1982 yılında nehrin karşı kıyısında dikilen 170 metrelik Juche Kulesi, ya da resmi adıyla Juche Fikri Kulesi'nin görülmesi. Kim İl-Sung'un kişisel felsefesinin onuruna son derece sembolik bir kule. Özgüven anlamına gelen "Juche" Yüce Lider'in imparatorluğunu yapılandırdığı ideolojiydi. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, ülkenin güneybatısında, Pyongyang'dan 170 kilometre uzaklıkta bulunan ve bir zamanlar Koryo Hanedanı'nın başkenti olan Kaesong şehrine doğru hareket. Yol üzerinde, Dünya Mirası Listesi'ne alınan Koryo Hanedanı'ndan 31. Kral Kongmin'in mezarı gezisi. Ülkede en iyi korunmuş anıtlardan olan, 1352 ile 1374 yılları arasında hüküm sürmüş Kongmin'in mezarı çok ince detaylara sahiptir. Yetenekli bir ressam ve tasarımcı olan kral, bir Moğol prensesi olan karısı 1365 yılında öldüğünde, yan yana iki mezar tasarlar. Kaesong'a varışı takiben geceyi geçirmek üzere batı tarzı yatak yerine Kore usulü "futon" denilen tipik yer yatakları bulunan ve otele dönüştürülmüş geleneksel "hanok" tarzı evlere yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme hanoklarda.

24 Eylül 2020 Perşembe Kaesong - Pyongyang

Kore tarihinde varlığını en çok sürdüren hanedanlık olan Silla, yarımada üzerinde zengin ve yoğun bir hakimiyet sürmüş, ancak IX. yüzyılın ortalarına doğru zayıflamaya başlamış. IX. yüzyılın sonlarına doğru Silla, Geç Bekje (892-936), Geç Koguryo (901-918) ve Birleşik Silla olarak tanımlanan üç bölge arasındaki mücadeleyi içeren bir iç savaşa girer. Toplu olarak bu üç yapı, Geç Üç Krallık olarak bilinmektedir. Sonraki Koguryo'nun devlet başkanlığını yapan general Wang Kon (Kral Taejo, 918-943) bu kargaşa döneminin (892-936) nihai galibi olmuş. Wang Kon 918 yılında askeri maharetini ve ustaca diplomasisini birleştirerek, İngilizce'deki "Korea" ve Fransızca'daki "Corée" sözcüklerinin türetildiği sözcük olan "Koryo" isminde yeni bir hanedanlık kurar. Dünya Mirası Listesi'ndeki Kaesong, 1392 yılına dek varlığını sürdürmüş olan Koryo Hanedanliğı'nın başkenti olur. Kahvaltının ardından, Kaesong sokaklarında, Güney Kapısı'na kadar gezinti. Daha sonra, Kuzey Kore ile Güney Kore sınırını çizen Panmunjom'da DMZ yani "Demilitarized Zone" olarak adlandırılan askerden arındırılmış bölge gezisi. 1950-53 arasında süren Kore Savaşı'nın ardından iki ülke arasında oluşan sınır dünyadaki en fazla silahlandırılmış sınırlardan biriydi. DMZ, Kuzey Kore ve Güney Kore arasındaki sınır boyunca uzanan 38. Paralel çizgisinden geçen bölgedeki hattır. Bu hat, batısından doğusuna yaklaşık 240 kilometre uzunluğunda ve 4 kilometre genişliğindedir. 27 Temmuz 1953 yılındaki ateşkes antlaşması ile iki ülke askerlerini cephenin 2000 metre gerisine taşımak üzere anlaşarak bir tampon bölge oluşturur. Panmunjom, savaşın ardından Güney ve Kuzey Koreli yetkililerin bir araya geldiği ve müzakere yaptığı tek noktaydı. 1953 yılında ateşkes müzakeresinin yapıldığı ve ateşkes antlaşmasının imzalandığı Toplantı Salonu'nu ziyaret. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, 1290 yılında inşa edilen ülkenin en değerli simgelerinden biri olan Songjuk Köprüsü, Pul Müzesi ve Kore'deki ilk üniversitenin içinde yer alan Koryo Tarih Müzesi gezileri ile Kaesong'un keşfine devam. Akşamüstü Pyongyang'a dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

25 Eylül 2020 Cuma Pyongyang - Myohyang Dağı

Sabah, başkentin kuzeydoğusunda, 150 kilometre mesafede bulunan ve tarafından Biyosfer Rezervi ilan edilen Myohyang Dağı'na doğru yola çıkış. Kuzey Kore'nin şaşırtıcı kırsal bölgesinde yer alan ve ülkenin beş meşhur dağından biri olan güzel Myohyang Dağları "gizemli kokulu dağ" anlamına gelmekte. Üç saatlik bir yolculuğun ardından, öğle yemeği için Myohyang'da yer alan otele varış. Öğleden sonra, bu yörede 1978 yılında açılan "Uluslararası Dostluk Sergisi" gezisi. Geleneksel tarzda çatılarla örtülü modern bir yapı olan büyük müze kompleksinde, eski liderler Kim İl-Sung ve Kim Jong-İl'e çeşitli yabancı devlet adamları tarafından sunulan hediyeler sergilenmekte. Daha sonra, yöreyi daha da ilginç kılan Pohyon Tapınağı gezisi. Hükümet tarafından ulusal hazine olarak ilan edilen Pohyon Tapınağı Kore Budistleri için en önemli yerlerden biridir. XI. yüzyılda Koryo Hanedanlığı döneminde kurulan Pohyon tapınak kompleksinin bir zamanlar barındırdığı çok sayıdaki binanın çoğu, savaşlar sırasında tahrip edilmiş. Tapınak binaları, ilk yapımından bu yana üç kez yeniden inşa edilmiş. Pagodaların biri dünyadaki en eski ve en kapsamlı Budist kanunlarının eşsiz kopyasını barındırmakta. Güney Kore'deki Haeinsa Tapınağı'nda muhafaza edilen asıl yazıtlar, "Tripitaka Koreana" olarak bilinen Goryeo Daejanggyeong (Goryeo Hanedanı Tripitaka), 1237-1248 yılları arasında Goryeo Hanedanı'nın emriyle 80.000 den fazla resimli tahta kalıbın üzerine oyulmuş. Akşamüstü Myohyang-san manzaralı otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

26 Eylül 2020 Cumartesi Myohyang Dağı - Pyongyang

Stalinist mimariden esinlenerek piramit şeklinde yemyeşil dağların ortasında inşa edilen Hyangsan Hotel 1986 yılında hizmete girdi. İlk başta Kuzey Koreli VIP ler için tasarlanan otelde bir kaç sene önce geniş çaplı bir yenileme yapıldı. Sabah, Myohyang akarsuyunun bir kıvrımında yer alan otelimizden hareket ederek, harika manzaralar eşliğinde Manphok Vadisi'nin keşfi. Kısa bir yürüyüşün ardından Pyongyang'a dönüş. Öğle yemeği yerel bir restoranda. Akşamüstü, uluslararası alanda tanınmış Pyongyang Ulusal Sirki'nin bir gösterisini izleme. Ülkede çok popüler olan sirk, Kore geleneklerini gösteren kaliteli bir gösteri sunmakta. Sirk, Kuzey Kore'deki en popüler kültürel etkinliklerden biridir. Kuzey Kore'nin uluslararası etkisini sağlamak ve kendisini bir ihracat değeri olarak tanıtmak için tasarlanan sirk, 1980'lerin sonundan beri önemli bir siyasi değer oluşmaktadır. Birbirinden güzel akrobatik gösterinin sunulduğu sirkten ayrılarak otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

27 Eylül 2020 Pazar Pyongyang

Kumsusan Güneş Şarayı veya Anıt Sarayı olarak ta bilinen ülkenin kurucusu Kim İl-Sung'un etkileyici Mozolesi gezisi için otelden hareket. 1994 yılında babasının ölümünde Kim Jong-İl eski Başkanlık Sarayı'nı dünyanın en büyük mozolelerinden birine dönüştürdü. 17 Aralık 2011 tarihinde ölünce, General Kim Jong-İl babasının yanına defnedildi. Ölümünün ardından Devlet Başkanlığı görevine gelen oğlu Kim Jong-un da, Kuzey Kore resmi devlet ideolojisi ve ülke siyasi sisteminin temeli olan "Juche" idealine bağlılığını sürdürmektedir. Mozoleden sonra, Pyongyang'ın kalbinde bulunan ve Joseon hanedanı dönemine ait tarihi köşklerin bulunduğu Moran-bong tepesinde ve parkında yürüyüş. Yerel halkın çok sevdiği bu renkli rekreasyon alanında, özellikle hafta sonları piknik yapmak için gelen güler yüzlü çocuklu aileleri, yeni evlenmiş çiftleri, pratik yapmak için müzik aletleri çalan öğrencileri, manzara resimleri yapan genç sanatçıları, satranç oynayan veya hikaye paylaşan emeklileri görebilirsiniz. Gezintinin ardınan, Kuzey Kore'nin Hollywood'u Pyongyang Film Stüdyosu gezisi. 1947 yılında kurulan ve devlet tarafından işletilen film yapım tesisi, başkentin kuzeybatısında yaklaşık bir milyon metrekarelik bir alana yayılan devasa bir komplekstir. Büyük bir film hayranı olan Kim Jong-İl, dünyanın en büyük film koleksiyonlarından birine sahip olduğunu söyleniyor. Yerel bir restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra, Kore Savaşı sırasında Kore'nin Japonya, Amerika Birleşik Devletleri ve müttefikleri üzerindeki zaferini kutlayan Anavatan Kurtuluş Savaşı ve Zafer Müzesi'ni ziyaret. Müzede tanklar, uçaklar ve torpido botları da dahil olmak üzere her iki tarafın da kullandığı askeri malzemelerinin yanı sıra, ABD'nin balıkçı gemisi görünümüne sokup ülkenin karasularına yolladığı USS Pueblo istihbarat gemisi sergilenmekte. Yerel bir restoranda akşam yemeği. Geceleme otelde.

28 Eylül 2020 Pazartesi Pyongyang - Vladivostok

Kahvaltının ardından, havalimanına transfer ve Air Koryo Hava Yolları ile Vladivostok'a uçuş. Varışta karşılama ve şehir merkezine transfer. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, Vladivostok şehir turu için hareket. Vladivostok, "Altın Boynuz koyu" anlamına gelen Zolotoy Rog'un etrafında, Japon Denizi'ndeki Amur ve Ussuri körfezlerini birbirinden ayıran bir yarımadanın batı tarafında yer almaktadır. 1860 yılında bir Rus askeri karakolu olarak kurulan Vladivostok'un kelimesi, "Doğu'nun hâkimi", "Doğu'nun efendisi" olarak yorumlanır. Stratejik konumu bir liman ve deniz üssü olarak kaçınılmaz bir rol oynamaya yol açtı. 1872'de Pasifik'teki ana Rus deniz üssü buraya transfer edilince büyümeye başlayan Vladivostok'a, 1880 yılında şehir statüsü verildi. Vladivostok ayrıca, Mançurya'dan Chita şehrine uzanan Çin Doğu Demiryolu'nun inşasının ardından önem kazandı. Bunun sayesinde vladivostok'u, Rus İmparatorluğu'nun diğer bölgelerine doğrudan bağlayan bir demiryolu bağlantısı yapıldı. I. Dünya Savaşı sırasında Vladivostok, ABD'den Rusya'ya gönderilen askeri malzeme ve demiryolu teçhizatı için Pasifik'teki baş giriş limanıydı. 1917'deki Rus Devrimi'nin patlak vermesinden sonra, Vladivostok 1918'den 1922'ye kadar çoğunlukla Japon birlikleri tarafından işgal edildi. Devrim karşıtı güçler hızlı şekilde çöktü ve bölgede Sovyet gücü kuruldu. Sovyet döneminde Vladivostok, II. Dünya Savaşı'ndan sonraki yıllarda büyük ölçüde genişlemiş olan Pasifik Filosu'nun üssü olarak kaldı. Büyük bir askeri önem taşıyan Vladivostok, 1950'lerin sonundan 1990'da Sovyet iktidarının azaldığı günlere kadar yabancı gemilere ve diğer temaslara kapalı kaldıktan sonra, ticari bir baş limanı olarak yeniden önem kazandı. Vladivostok turu sırasında şehrin tarihi merkezi; limanı; Rusya'daki 9288 kilometrelik efsanevi demiryolu güzergahının son durağı olan tren istasyonu; kıtayı Russky Adası'na bağlayan mühendislik harikası 1105 metre uzunluğundaki Russky Köprüsü; Zolotoy Rog (Altın Boynuz) koyu ve 1389 metre uzunluğundaki Zolotoy Köprüsü; Bortsov Revolutsy ana meydanı; 1873'ten önce Rus İmparatorlu'ğun filosunun buharlı gemisinden ismini alan "Amerikanskaya" olarak anılan ve sonra fırkateyn "Svetlana" onuruna değiştirilen şehir merkezinin ana caddesi Svetlanskaya ve Art Nouveau binaları; Sovyet S-56 denizaltısı görülecek yerler arasında... Ayrıca şehrin en yüksek noktası olan Kartal Yuvası tepesine füniküler ile çıkış ve Primorye Devlet Sanat Galerisi'ni ziyaret. Gezinin ardından otele yerleşme. Yerel bir restoranda akşam yemeği. Geceleme otelde.

29 Eylül 2020 Salı Vladivostok - Moskova - İstanbul

Sabah, havaalanına transfer ve Aeroflot Hava Yolları ile saat 13:50'de Moskova'ya hareket. Saat 15:50'de Moskova'ya ve buradan 17:40'ta hareketle saat 21:20'de İstanbul'a varış.
Vladivostok:Azimut Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Pyongyang:Yanggakdo Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Kaesong:Folk's Hotel (Geleneksel "Hanok") Özel Kategori
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Myohyang Dağı:Hyangsan Hotel 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/ Vladivostok/ Pyongyang/ Vladivostok/ İstanbul uçuşları (ekonomi sınıfı);
 • Belirtilen otellerde oda+kahvaltı konaklama;
 • 2. akşamdan 10. akşama kadar 9 akşam yemeği;
 • 3. öğlenden 10. öğlene kadar 8 öğle yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi**
 • Kuzey Kore vize ücreti.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Rusya çift girişli vize ücreti;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ini teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 55 $ düşünmek gerekir.

Vize

Rusya Federasyonu ve Kuze Kore için vize işlemleri acentamız tarafından yürütülecektir. İşlemlerin yapılabilmesi için pasaport bilgilerinizin 13 Temmuz 2020 tarihine kadar acentamıza iletilmesi ve pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.