Arjantin & Uruguay & Brezilya

Arjantin'de yaşam, Tango'nun başkenti Buenos Aires'in nostaljik atmosferiyle başlar ve Patagonya'nın derinliklerine doğru büyüsüyle insanları cezbeder. Hele, uçsuz bucaksız Patagonya'nın güneyine doğru ilerledikçe, tüyler ürpertici sessiz bir ıssızlık dolu dokunulmamış doğa ve buradaki farklı bir yaşam tarzı, özgürlük ve heyecan tutkunu gezginlere unutamayacakları hatıralar bırakacaktır: masmavi suları ile Argentino Gölü; şaşkınlık uyandıran yüce Perito Moreno Buzulu; kendinizi dünyanın ucunda hissedeceğiniz Ushuaia kenti… Penguenleri ve fok kolonileri ile doğal ormanlarının yanı sıra etkileyici buzulları ve Macellan Boğazıyla Ateş Toprakları… Ardından, Arjantin, Brezilya ve Paraguay sınırları arasında yer alan ve tropikal yağmur ormanlarının çevrelediği, etkileyici güzelliği ile doğa harikası ulu Iguazú Şelaleleri ile Güney Amerika Kıtası'nın neredeyse yarısını oluşturan ve Dünyanın beşinci büyük ülkesi, zıtlıklarla dolu Brezilya'nın en güzel, en ilginç kentlerinin başında gelen, Dünya'nın en güzel körfezlerinden birinde dağ ve deniz arasında konumlanmış ilginç coğrafi yapısı ile "Cidade Maravilhosa" yani Muhteşem Şehir Rio de Janeiro'da keyifli iki gün... Yolculuğun başında keşfedeceğiniz Uruguay'ın Başkenti Montevideo ise Güney Amerika'nın saklı kalmış küçük bir hazinesi...
Dünyanın Renkleri ile düşler diyarına heyecan verici bir yolculuk...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Türk Hava Yolları ile Buones Aires'e gidiş ve São Paulo'dan geri dönüş,
 • Güney kürenin yaz ve bahar mevsimi olan Ekim ile Nisan aylarının arası Patagonya'ya seyahat için en uygun dönemdir. Fakat yinede unutmamak lazım ki Patagonya'da hava tahmini yapmak zordur ve her halukarda güneş, yağmur, soğuk ve rüzgara karşı hazırlıklı olmak gerekir. Buenos Aires'te ise havalar son derece sıcak olacaktır.
 • Uzun mesafeler içeren seyahatte, 5 iç hat uçuşu,
 • Dünya Mirası Listesi'nde yer alan: Rio de Janeiro'nun dağ ve deniz arasında kalan Carioca manzaraları, Iguazu Milli Parkı, Perito Moreno Buzulları, Rio Parana Nehri Deltası gezileri,
 • Buenos Aires'in tarihi bir mekanında günümüzdeki en iyi tango gösterilerinin birini izleme.
 • Arjantin Uruguay arası hızlı feribotla geçiş ve Montevideo'nun keşfi,
 • Ushuaia'da vahşi hayatı gözlemleyeceğiniz tekne turu,
 • Iguazu Şelaleleri'nin hem Arjantin hem Brezilya tarafını, 1.5 gün boyunca gezebilme imkanı,
 • Özel konumlu, 4 yıldızlı otellerde konaklamalar.

13 Mart 2022 Pazar İstanbul - Buenos Aires

Saat 10.20'de, Türk Hava Yolları'nın TK15 No.lu uçuşu ile İstanbul Havalimanı'ndan Buenos Aires'e hareket. Saat 22.25'de varış, karşılama ve otele transfer. Geceleme otelde.

14 Mart 2022 Pazartesi Buenos Aires

Ülkenin en verimli tarım bölgesi olan Pampa'nın doğusunda bulunan Arjanti'nin başkenti Buenos Aires, Güney Amerika'nın en büyük kentlerinden biridir. Önce Güzel Hava Meryemi anlamına gelen "Madonna di Bonaria" ve sonra "Santa María de los Buenos Aires" den ismini alır. Atlantik Okyanusuna açılan, Rio Parana ve Rio Uruguay nehirlerinin oluşturduğu Rio de la Plata Nehri'nin kıyısında bulunan Arjantin'in başkenti Buenos Aires'i gün boyunca keşfetmek üzere hareket. Yeni Dünya ile Avrupa'nın etkilerinin bir karışımını sunan Güney Amerika'nın en büyüleyici başkentini tanıma gezisi sırasında: Plaza de Mayo Meydanı'nda "Cabildo" belediye binası, Casa Rosada Hükümet Binası ve Katedral gibi görkemli binalar; alabildiğine geniş "9 de Julio Avenida"Caddesi ve ortasında yükselen Obelisk, tarihi Colon Tiyatrosu; Mayo Caddesi; Florida Caddesi; ressamların çok sevdiği son derece renkli ve hareketli La Boca mahallesi; Eva Peron'un mezarının bulunduğu meşhur Recoleta mezarlığı ve kilisesi; rezidensyel yeşil Palermo mahallesi; başarılı restorasyon projesi ile yenilenen Puerto Madero limanı; kabareleri ve pazarı ile ünlü San Telmo mahallesi görebileceğiniz yerler arasında. Antika, resim, el sanatları ve diğer hediyelik eşyaların satıldığı San Telmo' nun meşhur pazarında alış veriş yapabilmeniz için serbest zaman. Gezi esnasında, "Asado" olarak adlandırılan tipik bir et lokantasında öğle yemeği. Akşam yemeği, unutulmaz bir tango gösterisi seyredeceğiniz, Buenos Aires'in en iyi tango mekanlarından biri olan, tarihi Cafe de los Angelitos'da. Geceleme otelde.

15 Mart 2022 Salı Buenos Aires - Montevideo - Buenos Aires

Sabah erken, hızlı feribot ile, Uruguay'ın başkentine hareket. Güney Amerika'nın ikinci en küçük ülkesi olan Uruguay, Arjantin ile Brezilya arasına sıkışmış bir konumdadır. Uruguay, Güney Amerika'da ekonomik ve siyasal olarak en dengeli ülkelerden biridir. nüfusunun çoğunluğunun yaşadığı Montevideo ise, zengin bir kültürel yaşama sahip olan canlı ve eklektik bir kenttir. Büyük limanı ise Atlantik okyanusu'na açılan bir kapıdır. Gün boyu, Uruguay'ın başkenti ve en büyük şehri olan Montevideo'nun keşfi: eski bir sömürge merkezi olan tarihi "Ciudad Vieja" merkezindeki Cabildo Binası ile kentin en eski meydanı Plaza Constitucion; Metropolitan Katedrali; Teatro Solis Tiyatrosu; Palacio Salvo ve Uruguay'ın bağımsızlığı için büyük mücadele veren ulusal kahraman Artigas Anıtı ile Bağımsızlık Meydanı; Palacio Estevez; Obelisk ile "18 de Julio Avenida" Caddesi; Parlamento Binası olan Palacio Legislativo gibi şehrin en simgesel yerlerinin yanı sıra Prado Parkı; Batlle Parkı; önemli büyükelçilik binaları; Centenario Futbol Stadyumu; 22 kilometrelik Rambla Costanera sahil yolu; plajları ile Pocitos semtinin görülmesi. Öğle yemeği geleneksel bir pazar olan Mercado del Puerto'daki yerel bir restoranda. Akşam üstü, hızlı feribot ile Buenos Aires'e dönüş. Akşam yemeği serbest, geceleme Buenos Aires'de, otelde.

16 Mart 2022 Çarşamba Buenos Aires - Ushuaia

Sabah erken, kahvaltı paketleriyle otelden hareket ve Havalimanı'na transfer. Aerolineas Havayollarının AR 1896 uçuşu ile saat 06.35'de, Tierra del Fuego (Ateş Toprakları) nun başkenti ve dünyanın en güneyindeki şehir olan Ushuaia'ya hareket. Saat 10.10'da, Şili ve Arjantin'in güneyindeki uçsuz bucaksız Patagonya bölgesinin en büyük bölümünü geçerek, Buenos Aires'den yaklaşık dört saat uçuş mesafede bulunan Ushuaia'ya varış. Tierra del Fuego (Ateş Toprakları) nun başkenti ve dünyanın en güneyindeki şehir olan Ushuaia'ya varışı takiben karşılama ve şehir merkezine transfer. Patagonya'nın ve aynı zamanda Güney Amerika'nın güney ucundaki Ateş Toprakları, Şili ve Arjantin arasında paylaşılan büyük bir ana ada ve çok sayıda küçük adadan oluşmakta. Adını Charles Darwin'in evrim kuramını oluşturmasına temel olan araştırma gemisi HMS Beagle'dan alan Beagle Kanalı kıyısında yer alan ve önemli bir limana sahip olan Ushuaia, Antarktika'nın kapısı olarak kabul edilmekte. Ushuaia'nın adı yerel halk Yamanaların dilinde "doğuya bakan koy" anlamına gelmekte. Karşılamadan sonra, şehrin merkezinde bulunan otelimize transfer ve bagajları bıraktıktan sonra, Ushuaia'nın ana caddesi San Martin üzerindeki bir lokantada, inanılmaz büyüklükteki "king crab" (dev yengeç) i degüste edebileceğiniz öğle yemeği. Yemekten sonra, şehir turu ve eski bir ceza sömürgesi olan bu adaya sürgün için gönderilen mahkumların izlerini taşıyan ve 1896 senesinden 1947'ye dek faaliyette kalan tarihi hapishane binasındaki ilginç Deniz Müzesi'ni ziyaret. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

17 Mart 2022 Perşembe Ushuaia

Dünyanın en güneyindeki Millî park olan 63 bin hektarlık Tierra del Fuego, bir tarafta Şili ile diğer tarafta Atlantik Okyanusu ile sınırlı. Bu bölge dağları, gölleri, nehirleri, ormanları ve bir bölümü Arjantin diğer bölümü ise Şili'ye ait takımadalar arasında yer alan Beagle Kanalı ile muhteşem manzaralar sunmakta. Sabah, limana transfer ve sayısız fok, deniz ayısı ve deniz kuşunu yakından göreceğiniz Beagle Kanalı'nda katamaran gezisi. Öğlene doğru Ushuaia'ya dönüş ve öğle yemeği. Öğleden sonra, dünyanın en güneyindeki Millî park olan 63 bin hektarlık Tierra del Fuego'yu keşfetmek üzere hareket. Bir tarafta Şili ile diğer tarafta Atlantik Okyanusu ile sınırlı olan bu bölge dağları, gölleri, nehirleri ve ormanları ile muhteşem manzaralar sunmakta. Pipo Nehri'nin vadisi, Roka gölü, Redonda ve Estorbo adaları ile Bahia Ensenada körfezi, dünyanın ucundaki postane, Lapataia körfezi ve gölü gibi yerleri görebilirsiniz. Gezinin ardından Ushuaia'ya dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

18 Mart 2022 Cuma Ushuaia - El Calafate

Sabah, kahvaltının ardından Havaalanı'na transfer ve Aerolineas Havayollarının AR 1871 uçuşu ile saat 11.20' de El Calafate'e hareket. Saat 12.40'da Arjantin'in en büyük gölü olan Lago Argentina'nın güney kıyılarındaki El Calafate'a varış, karşılama ve öğle yemeği. Yemekten sonra şehir merkezine yürüyüş mesafesinde bulunan otelimize transfer ve yerleşme. Güzel dükkanların ve barların bulunduğu upuzun ana caddesi ile tipik bir Patagonya kasabası olan El Calafate'ı keşfetmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

19 Mart 2022 Cumartesi El Calafate

Sabah, kahvaltının ardından, ülkenin en görkemli buzullarını barındıran Los Glaciares Millî Parkı'nı gezmek üzere yola çıkış. Varışı takiben, parkın güneyindeki, tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan, 5 kilometre genişlik ve 60 metreden fazla yükseklikteki Perito Moreno Buzulu'nun keşfi. Sürekli hareket halinde olan sıra dışı güzellikteki bu buzul "beyaz dev" olarak adlandırılmış. Patika yollardan geçerek, çok sayıda "mirador"dan (manzara noktası), muhteşem Perito Moreno'yu değişik açılardan keşfedeceğiniz keyifli bir yürüyüş. Parkın içinde yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, Perito Moreno'yu başka bir açıdan görebilmek için buzulun cephesine yakın yapılan "Safari Nautico" yani tekne gezisi. Gezinin ardından, Güney Şili ve Güney Arjantin bölgelerine özgü, adını bir böğürtlenden alan El Calafate'ye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

20 Mart 2022 Pazar El Calafate - İguaçu

Sabah kahvaltısının ardından Havaalanı'na transfer ve Aerolineas Havayollarının AR 1843 uçuşu ile 07.55'de İguaçu'ya hareket. 10.50'de, varışımızı takiben öğle yemeği ve yemekten sonra, sınıra doğru hareket ederek, şelaleleri Arjantin tarafında gezmek üzere Brezilya-Arjantin arasında bulunan Dostluk Köprüsü'nden geçiş. Daha sonra, parkın girişinden küçük, yanları açık bir trenle Garganta durağına kadar kısa bir yolculuk. Buradan, şelalelerin en görkemli noktası olan, 90 metre yüksekliğindeki Şeytan'ın Boğazı anlamına gelen ''Garganta del Diablo'' yu görmek üzere yürüyüş. Trenle ulaşacağınız Cataratas durağından, üst yürüyüş yolu olan "paseo superior" a doğru yapacağınız bir başka yürüyüşte ise, ormanın içerisinden geçerek şelalelerin coşkulu sesini dinleyip, dar yaya köprülerinden ve manzara izleme noktalarındaki seyir balkonlarından şelalelerin büyüleyici manzarasını yukarıdan ve değişik açılardan görebilirsiniz. Şelaleleri alçaktan farklı bir şekilde görebilmeniz için "circuito inferior" olan alt yürüyüş yolunda da bir yürüyüş yapmak mümkün. Ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

21 Mart 2022 Pazartesi İguaçu

Sabah kahvaltısının ardından şelalelerin Brezilya tarafının keşfi. Bölgenin yerlileri olan Guaraniler'in dilinde "büyük su" anlamına gelen şelalelerin ismi, ikisinin de okunuşu İguasu olan Portekizcede Iguaçu, İspanyolcada ise Iguazú olarak yazılır. Brezilya'daki Iguaçu Milli Parkı, Arjantin tarafındaki daha büyük olan Iguazú Milli Parkı ile, irili ufaklı yaklaşık 275 ayrı şelaleden oluşan 2700 metre uzunluğundaki dünyanın en büyük ve en etkileyici şelalelerin birini paylaşmakta. Yerliler gürleyen bu güzelliği bilseler de şelaleler "resmi" olarak 1541 yılında İspanyol "Conquistador" ve kaşif Alvar Nuñez Cabeza de Vaca tarafından keşfedilir. Şelalelerin oluşturduğu yoğun sis bulutu yemyeşil bir bitki örtüsünün gelişmesine sebep olur. Arjantin, Paraguay ve Brezilya sınırlarının kesiştiği noktanın yakınında yer alan şelaleler sadece Brezilya ve Arjantin'den görülebilen Dünya Mirası Listesi'ne alınan bir doğa harikasıdır. Şelaleler Brezilya tarafında panaromik olarak bütünüyle görülebilirken, Arjantin tarafında ise çok daha yakından seyredilebildiği için suyun gücü çok daha fazla hissedilebilir. Sonuçta, Şelalelerin en büyük kısmı Arjantin tarafında bulunduğundan, Arjantin tarafındaki Iguazú Şelaleleri Brezilya tarafından tamamen farklı görülmekte. Arjantin tarafını ertesi güne bırakarak, Brezilya tarafındaki "Cataratas do Iguaçu" şelalelerini gezmek üzere hareket. Trilha das Cataratas'dan nefes kesici manzaralar eşliğinde yapıcağınız 1200 metrelik keyifli yürüyüş sırasında seyir teraslarından şelaleleri (özellikle "Salto Floriano" isimli şelaleyi, ''Garganta del Diablo" yu ve manzarayı zenginleştiren muhteşem gökkuşağını) hem değişik bir açıdan, hem de çok yakından izleme imkanı. Yürüyüş yaparken değişik ağaç, bitki ve küş türlerinin yanı sıra rakungiller familyasından parkın yaramaz sakinleri olan Koati leri görebilirsiniz. Gezi esnasında öğle yemeği ve Brezilya milli içkisi Caipirinha Tadımı. Akşam üstü otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

22 Mart 2022 Salı İguaçu - Rıo De Janeıro

Sabah kahvaltısı sonrası, yerel Havayolları ile Rio de Janeiro'ya gitmek için hareket. Şehri keşfeden Portekizli denizciler, 1 Ocak 1502 yılında Guanabara Körfezi'ne ulaştıklarında bir nehir bulduklarını zannederek, buraya Rio de Janeiro, yani "Ocak Nehri" adını verirler. Altın bulamayınca hayal kırıklığına uğrayan Portekizliler, bu yeni toprakları önemsemeyip, Fransızlar'ın burada kırmızı boya yapımında kullanılan "pau-brasil" ağacı ticaretine başlamasına neden olurlar. Zaten Brezilya ismi de, bölgede çok rastlanan "pau-brasil" ağacından gelir. Ancak haklarını arayan Portekizliler, iki yıl süren bir mücadeleden sonra Fransızları 1567'de Rio'dan kovarlar. Vali, şehri Morro do Descando kalesinin tepelerinde geliştirmeye karar verir. Çevredeki araziler, "sesmarias" adlı büyük çiftliklere dönüştürülüp, Brezilya'nın yeni zenginlik kaynağı şeker kamışı yetiştiriciliğine adanır ve büyük aristokrat ailelere tahsis edilir. Bu dönemde, Rio nüfusunun üçte ikisi zenci ve yerli köleden oluşmaktaydı. Rio, 1763 yılında Brezilya'nın başkenti olunca gerçek bir şehir haline gelir. Minas Gerais'de keşfedilen altına hücum devrini daha sonra, kahve, pamuk ve kakao dönemleri izler. Brezilya 1822 yılında, Portekiz Kralı VI. João'nun oğlu I. Pedro önderliğinde bağımsız bir krallık olur. Mahalleler daha sonra ayırıştırılır ve varlıklı burjuvalar São Cristóvão semtinde muhteşem konutlar inşa ederler. XIX. yüzyılın sonlarında, Hevea Brasiliensis'den lateks denilen kauçuk elde edilerek yeni bir mucize meydana gelir. Rio, Amazon bölgeleri sayesinde, Avrupalılar'ın bile başlarını döndüren zenginliğe kavuşur. Başkentin 1960'da Brasilia'ya transfer olmasına rağmen, Rio büyümeye devam eder ve heyecanlı, coşkulu ve zıtlık dolu bir kent haline gelir. Gece gündüz bir uğrak yeri olan plajları, sömürge mahalleleri ve şehrin kalbindeki dünyanın en büyük kentsel ormanı olan "Floresta da Tijuca" Rio'yu son derece çekici kılar. Varışta şehre transfer ve Copacabana'daki otelimize yerleşme ve otel yakınındaki tipik bir Churrascaria restaurantında öğle yemeği. Yemekten sonra Rio de Janeiro'nun en çekici bölgeleri olan plajlarıni keşfetmek için ilk adım: Rio'nun yanyana dizilmiş muhteşem plajları en önemli özelliğidir: Leblon'a kadar uzanan Rio'nun yıldızları Copacabana ve Ipanema'nın uçsuz bucaksız kumsallarında yürüyebilir ve denize girebilirsiniz. "Cariocas" adıyla tanınan Rio de Janeirolular son derece aktif olup, genci yaşlısı sahilde her daim bir spor yaparlar ve bu açıdan da Rio çok rahat bir şehirdir. Akşam üstü, sahildeki barlarda oturup bir Caiphirinha yudumlamak çok keyifli olabilir. Akşam yemeği, tipik müzikli bir restoranda. Geceleme otelde.

23 Mart 2022 Çarşamba Rıo De Janeıro

Sabah kahvaltısı sonrası, tüm gün sürecek olan, Dünya Mirası Listesi'nde yer alan "Dağ ve Deniz arasındaki Carioca Manzaraları"nın keşfi için hareket. Sabah, gezmesi çok keyifli olan Corcovado Dağı'na trenle çıkış. Tijuca Milli Parkı'nın bir parçası olan ormanın içinden ilerleyerek Rio'nun en önemli simgesi olan ve kollarını açarak Kurtarıcı İsa'yı temsil eden, "Cristo Redentor" Heykeli'nin ayaklarına varış. 30 metre yüksekliği ile dünyanın en büyük heykeli olan bu anıt, dünyanın yeni Yedi Harikası'ndan biri seçildi. Tepeden, şehrin muazzam manzarasını seyredebilirsiniz. Daha sonra, şehrin bir diğer sembolü olan ve İsa Heykeli'nin bulunduğu tepenin hemen karşısında yer alan Pao de Açucar yani Şeker Tepesi gezisi. Marro du Urca'dan tepelerin arasında muhteşem manzaralar eşliğinde bir teleferik yolculuğu: Leme, Copacabana, Ipanema, Flamengo ve Leblon sahilleri; Dedo de Deus (Tanrı'nın Parmağı) zirvesiyle Serra do Mar, Pedra da Gávea, Maciço da Tijuca ve Corcovado dağları; Guanabara Körfezi; şehir merkezi; Governador Adası; komşu şehir Niterói ve Rio-Niterói köprüsü... Bugün sanat, lezzet ve lüksün merkezi haline gelen Rio'nun en eski mahallesi Santa Teresa ve gece eğlencelerinin vazgeçilmez adresi Lapa bölgelerini gezdikten sonra, yerel bir restoranda öğle yemeği. Brezilya denince akla ilk samba ya da futbol gelir: Öğleden sonra, panoramik tur esnasında 1984 senesinde Brezilyalı ünlü mimar Oscar Niemeyer tarafından tasarlanan Sambadrome Stadyumu'nun dıştan görülmesi. Senede bir düzelenen çılgın karnaval sırasında, yıl boyu hazırlanan dansçılar, şampiyonluk için Sambadrome'daki ünlü karnaval geçitinde yarışırlar. 1950 Dünya Kupası için inşa edilen ve bir zamanlar futbol mabedi olarak kabul edilip, 2014 Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyatları için yenilenen, Brezilya'nın en büyük stadı Maracanã Stadyumu'nun görülmesinden sonra, 1964-1979 yılları arasında inşa edilen ve garip mimarisiyle dikkat çeken São Sebastião Katedrali'ni ziyaret. Dışardan bakıldığında modern bir piramidi andıran yapının iç kısmı muhteşem yükseklikte vitraylar barındırmakta. Akşamüstü otele dönüş. Gelmiş geçmiş en meşhur Brezilya şarkısı olarak bilinen Garota De Ipanema'nın, 1962 yılında Tom Jobim ve Vinicius de Morais tarafından yazıldığı restoranda akşam yemeği. Geceleme otelde.

24 Mart 2022 Perşembe Rıo De Janeıro - Sao Paulo

Sabah kahvaltısı sonrası, dünyaca ünlü Copabana Plajları'nın tadını çıkarmak için serbest zaman. Öğlen saatlerinde otelden ayrılarak şehirde öğle yemeği. Daha sonra, yerel rehber eşliğinde başka bir Rio'yu keşfedeceğiniz meşhur favelalar gezisi. Brezilya'yı tam anlamıyla kavrayabilmek için farklı bir bakış açısı sağlayan "favela" turu aydınlatıcı bir deneyim olup, en az Kurtarıcı İsa Heykeli, Maracanã veya Rio Karnavalı kadar şehrin kültürünün bir parçasıdır. Rio'da yaklaşık 950 favela bulunmakta. Favelalar yirminci yüzyılda, çoğunlukla çevredeki yamaçlarda, halka açık eski alanlara yerleştirilmişler. Bu mahalleler günümüzde Rio nüfusunun % 20'sine ev sahipliği yapmakta. Favelalar, orada yaşamayan çoğu insan için gizemini korurlar. Bu tur sadece favelaların ne olduğunu açıklamakla kalmayıp, aynı zamanda Brezilya toplumunun farklı yönleri hakkında da yepyeni bir görüş getirmekte. Tur sırasında, ülkenin en büyüklerinden olan Vila Canoas ve RocinhaRocinha el sanatları merkezi ziyaretinden sonra, bir terastan Rio'nun nefes kesici manzarasını izleme. Gezi sonrası Havalimanı'na transfer ve yerel Havayolları ile São Paulo'ya uçuş . Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

25 Mart 2022 Cuma Sao Paulo

Sabah, Geç kahvaltı sonrası Sao Paulo şehir turu; Tarihi Şehir Merkezi, Japon mahallesi, Belediye Tiyatrosu, atedral, Paulista Caddesi gezisi . öğle yemeği nin ardından İburapuera Parkı' nda Afrika kökenli Brezilyalılar'ın tarihini anlatan Afro-Brasil Müzesi gezisi . Akşam üstü şehir merkezinde son alış verişler için serbest zaman. Akşam, keyifli bir mekanda son veda yemeği . Geceleme Sao Paulo'da, Mercure Paulista otelde.

26 Mart 2022 Cumartesi Sao Paulo - İstanbul

Tam gün Sao Paulo'da serbest. Akşam havalimanına transfer. Saat 22.25'deki Türk Hava Yolları'nın TK194 No.lu uçuşu ile İstanbul'a hareket. 27 Mart Saat 17.15'de İstanbul Havalimanı'na varış.
Buenos Aires : Hôtel Huinid Obelisco 4 * Superior
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Ushuaia : Los Acebos 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
El Calafate: Mirador del Lago 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Iguaçu: Wyndham Foz do Iguacu 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rio de Janeiro: Windsor Palace Copa Cabana 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Sao Paulo: Mercure Paulista 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Covid-19 salgınının neden olduğu kargaşadan dolayı, 2021 ve 2022 senelerine özel olarak tura kayıt şartlarında değişiklikler yaptık:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.
  Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • Ushuaia / El Calafate / Foz de İguaçu / Rio de Janeiro ekonomik sınıf uçak biletleri;
  • Buenos Aires/Montevideo/ Buenos Aires Feribot biletleri;
  • 2. günden 13. güne kadar (3. Akşam hariç) 11 akşam yemeği;
  • 2. günden 13. güne kadar 12 öğle yemeği;
  • Programda belirtilen otellerde Oda+Kahvaltı konaklama;
  • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
  • Konforlu otobüslerle seyahat;
  • Belirtilen tekne gezileri;
  • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç) ;
  • Havalimanı vergileri;
  • Rehberlik hizmetleri;
  • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/Buenos Aires - Sao Paulo/İstanbul uçak biletleri;
  • 3.Gün akşam yemeği;
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Tur lideri bahşişi* (Sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için bu turda kişi başına 65 $ düşünmek gerekir);
  • Her türlü kişisel harcama;
  • Vize ücretleri.

  * Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır.
 • 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz. • Vize

 • Brezilya, Uruguat ve Arjantin için vize gerekmemekte. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.
 • Brezilya için internetten indireceğiniz visa formunu doldurmanız gerekir.
 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.

 • COVİD 19 ÖNLEMLERİ:
 • Brezilya, Arjantin ve Uruguay için aşı belgesi gereklidir.
 • Arjantin, aşılarını tamamlamış yolcuların Arjantin'e varıştan sonraki 3. - 5. günlerden birinde PCR testi yaptırmalarını talep etmektedir.
 • THY uçuştan 72 saat önce yaptırılmış PCR testi talet edebilmektedir, bunu uçuştan önce sormak gerekir.