İzlanda Efsanesi & Kuzey Işıkları

MİNİ-GRUP İLE TURLAR  5 GECE
23 Ocak 2021 - 28 Ocak 2021
5 Gece / 6 Gün - Uçuşlar + 5 Akşam yemeği + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 8 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : İstanbul
Gezilecek Yerler : Reykjavik - Thingvellir Milli Parkı - Gulfoss Şelalesi - Hvolsvollur - Güney Kıyıları - Vik - Skaftafell Milli Parkı - Jökulsárlón Buzul Gölü - Reykjanes Yarımadası - Krisuvik Jeotermal Alanı - Blue Lagoon - Kuzey Işıkları
Tur Tarihi : 23 Ocak 2021 Cumartesi
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
2365 € (22773TL)
Tek Kişi Farkı :
295 € (2841TL)
Tur Tarihi : 30 Ocak 2021 Cumartesi
Kalan Yer : 8 Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
2365 € (22773TL)
Tek Kişi Farkı :
295 € (2841TL)
Tur Tarihi : 06 Şubat 2021 Cumartesi
Kalan Yer : 8 Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
2365 € (22773TL)
Tek Kişi Farkı :
295 € (2841TL)
Tur Tarihi : 13 Şubat 2021 Cumartesi
Kalan Yer : 8 Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
2365 € (22773TL)
Tek Kişi Farkı :
295 € (2841TL)
Tur Tarihi : 20 Şubat 2021 Cumartesi
Kalan Yer : 8 Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
2365 € (22773TL)
Tek Kişi Farkı :
295 € (2841TL)
Tur Tarihi : 27 Şubat 2021 Cumartesi
Kalan Yer : 8 Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
2365 € (22773TL)
Tek Kişi Farkı :
295 € (2841TL)
Kuzey Kutbu'nun yanıbaşında, vahşi doğa manzaralarıyla tanınan ateş ve buzullar ülkesi İzlanda. Siyah lavlardan ve kırmızı sülfür katmanlarından oluşan, aralarından mavi renkli sıcak suların fışkırdığı, rengarenk, engebeli bir yeryüzü parçası. Görkemli buzullar; başdöndürücü yüksekliklerden akan çağlayanlar; değişik kuş türleri tarafından mesken tutulmuş dik yarlar; vadiler; balıkçı köyleri ve büyüleyici efsanelerin beşiği... Bütün bunlara, kış aylarının yarattığı buzulların nefes kesen görüntüleri ile Dünya'nın en görkemli Kuzey Işıkları gösterilerinin göklerde ki olağanüstü renk ve ışık danslarını ilave edince, asla unutulmayacak bir kış masalını yaşamaya hazırlanın... Son gün Blue Lagoon'un mavi ve sıcak sularında dolaşırken ise kendinizi uzaydaki bir havuzda hissedebilirsiniz… Senelerdir yaşadığımız bu deneyim bizi hiç yanıltmadı.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Kuzey Işıkları'nı (Aurora borealis) en iyi gözlemlenebildiği İzlanda'da, görülebildiği en doğru tarihlerde izleyebilmek;
 • Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Thingvellir Ulusal Parkı'nın keşfi;
 • Dünyaca ünlü Blue Lagoon'un sıcak sularında kışın yüzme keyifi;
 • Kış mevsiminde gayzerlerin, donmuş şelalelerin, kaplıcaların oluşturduğu farklı ve etkileyici güzellikler;
 • Yaşamın çok pahalı olmasından dolayı sadece meraklı gezginlerin ziyaret ettiği İzlanda'nın özellikle kırsal bölümlerinde sadece country oteller bulabilmek mümkün. Sizin için seçtiğimiz country oteller kategorilerinin en iyileri olup son derece sempatik bir ambiansın içinde, rahatlıkla geceleyebileceğiniz konfora sahipler;
 • Ülkenin karayolları ise son derece yeterli, özellikle tabiatı seven gezginler için kaçırılmaz bir fırsat olan ve sadece 8 katılımcıyla sınırlı grupla yapılacak bu yolculukta gerekli tüm seyahat konforunu bulacaksınız.

1. Gün Cumartesiİstanbul - Paris - Reykjavik

İstanbul Havalimanı'ndan, Türk Hava Yolları'nın TK1821 no.lu uçuşu ile saat 08.00'de Paris'e hareket ve saat 09.50'de varış. Icelandair ile Paris'den saat 13.00'de hareket ve saat 15:30'da dünyanın en küçük ülkelerinden İzlanda'nın başkenti Reykjavik'e varış. Karşılama, otele transfer ve yerleşme. Daha sonra, başkentte yürüyerek şehir turu. Dünya'nın en kuzeyinde ki başkent olan Reykjavik "dumanların koyu" anlamına gelmekte. XIX. yüzyıldan beri gelişen ve genç bir başkent olan Reykjavik, bugün 121 000 nüfusa sahip. Dokunulmamış bir doğanın içinde yer alan geniş kent, yeşil alanları, sevimli renkli evleri, sakinlerinin yaşam biçimi ile son derece ilginç ve çekici bir görünüm sunmakta. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2. Gün PazarReykjavik - Thingvellir Milli Parkı - Gulfoss Şelalesi - Hvolsvollur

Sabah, kahvaltının ardından, Reykjavik'in kuzeyine doğru hareket. Bu bölgede aynı zamanda temiz enerji kaynağı olan jeotermik santrallerde bulunmakta. 930 senesinde kurulan ve dünyanın en eski meclisi olan İzlanda Meclisi'nin yüzyıllar boyunca toplandığı ve büyüleyici bir jeolojik alan olan Thingvellir Milli Parkı'na varış. tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmış parkta yürüyüş sırasında Avrasya ve Amerika kıtalarının arasından geçen kontinental fayı görebilme imkanı. Daha sonra, sıcak bir kaynak olan ve belli aralıklarla su ve buhar fışkırtan gayzer ile bu ilginç ve şaşırtıcı tabiat olayına adını veren Geysir jeotermal alanına varış. Günün bir başka önemli gezisi ise, Hvita Nehri kanyonunda bulunan ve pek çok kişi tarafından İzlanda'nın en güzel şelalesi olduğunu iddia edilen Gulfoss (Altın Şelale) Şelalesi olacak. Gezinin ardından, sessiz ve şehir ışıklarından uzak konumdaki kır otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde. Gece eğer hava bulutsuzsa büyüleyici kuzey ışıklarını görme şansı yakalayabiliriz.

3. Gün PazartesiHvolsvöllur - Güney Kıyısı - Vik

Kahvaltıdan sonra, Güneydoğuya doğru yola çıkış. Gün, Seljalandsfoss Şelalesi gezisi ile başlayacak. Kısa bir yürüyüşten sonra şelalenin arkasına geçmek mümkün. Bu harika tabiat olayını gördükten sonra Skogar Nehri'ndeki 20 şelalenin sonuncusu olan Skogarfoss Şelaleleri'ne varış. Öğle yemeği molası ve daha sonra, güney kıyının kuş cenneti Reynisfjara'nın siyah volkanik plajlarının ve sivri kayalardan oluşan Reynisdrangar kayalıklarının keşfi. Akşamüstü, güneybatı İzlanda'da, çok güzel konumlanmış kır otelimize varış ve yerleşme. Otel kışın Aurora Borealis'i gözlemlemek için ideal bir yerde bulunmakta. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4. Gün SalıSkaftafell Milli Parkı - Jökulsárlón Buzul Gölü

Sabah, deniz kıyısını takip ederek, kapladığı 8,100 kilometrekarelik alan ile ülkenin %13'ünü oluşturan, İzlanda'nın ve hacimsel olarakta Avrupa'nın en büyük buzulu olan Vatnajökull'un eteklerinden geçerek Skaftafell Milli Parkı'na varış. İzlanda'nın en büyüğü olarak kabul edilen ve bir doğa harikası olan Skaftafell Milli Parkı'nda yeşil vadiler, şelaleler, geniş fundalıklar, yüksek dağlar ve buzullardan oluşan birbirinden güzel, farklı manzaraların keşfi. Bölge turu ve denize doğru akan buzul parçalarını izleyeceğiniz meşhur Jökulsarlon Buzul Gölü'nü gördükten sonra, Höfn ve Vik arasındaki tek yerleşim Kirkjubæjarklaustur köyü üzerinden ve ıssız bir alandan geçerek güneydoğuya doğru yola devam. Myrdalssandur bölgesindeki volkanik siyah kum çölünün ve devasa lav kütlesi ile kaplı Eldhraum havzasının keşfi. Akşamüstü otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5. Gün ÇarşambaVik - Mavi Lagon - Reykjavik

Sabah, verimli topraklar üzerindeki çiftliklerle dolu bölgelerden geçip, rengarenk tahta evleri ile İzlanda'nın en güzel balıkçı köylerinden biri olan Eyrarbakki'yi gezerek güney kıyıları keşfetme. Daha sonra, adanın güneybatı ucunda bulunan Reykjanes Yarımadası'na doğru yola devam. Reykjanes yarımadasındaki Krisuvik Jeotermal Alanı'ndan geçerek, mavi lagün anlamına gelen ve dünyaca ünlü bir kaplıca olan Blue Lagoon'a hareket. Mineral bakımından zengin olan bu masmavi doğa harikasının jeotermal suyu, yaz ve kış aylarında 37-39 derece arasındaki sıcaklıklarda dolaşmakta. Devasa jeotermal "spa"da yaşacağınız unutulmaz bir deneyimden sonra, Reykjavik'e hareket. Varışı takiben başkentte istediğiniz gibi dolaşabilmeniz için günün geri kalan kısmı serbest. Akşam veda yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

6. Gün PerşembeReykjavik - Paris - İstanbul

Sabah erken, Havalimanı'na transfer ve Icelandair FI542 uçuşu ile, saat 07.35'de Paris'e hareket ve saat 12.00'de varış. Türk Hava Yolları'nın TK1834 no.lu uçuşu ile saat saat 16.55'de İstanbul'a hareket. Saat 22.40'da İstanbul Havalimanı'na varış.
Reykjavik: Icelandair Hotel Reykjavik Natura 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Hvolsvollur: Hotel Hvolsvollur 3 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Vik: Hotel Vík í Myrdal 3 * Superior
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/ Reykjavik /İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 1. günden 5. güne kadar 5 akşam yemeği;
 • Programda belirtilen otellerde konaklama;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Konforlu tur minibüsü ile yolculuk;
 • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat güvence sigorta paketi*;
 • Havaalanı vergileri.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Öğle yemekleri;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;

* Polo Turizm özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Polo Turizm Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.

* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 40 $ düşünmek gerekir.

Vize

Fransa ve İzlanda için Schengen vizesi gerekmekte. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.
ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.