Gürcistan'dan Ermenistan'a

Altın Post arayışı içindeki Jason ve Argotonotların, 23 yüzyıl önce Kolkhi’ye indiği gibi, bu yolculuk da sizi, Gürcistan ve Ermenistan’ın uzak bölgelerine, Güney Kafkaslar’ın keşfine götürecek. Karadenizin subtropikal Gürcistan kıyılarından, bereketli vadilerden ve Yüksek Kafkasya’nın karlarla kaplı dağlarından geçecek, Sevan Gölü boyunca yürüyerek Güneydoğu Ermenistan’da bulunan Ararat ovasına ulaşacağınız ve sonunda, belkide ilk şarabın yapıldığı, inanılmaz güzellikteki Gürcistan bağlarında geçireceğiniz bir günle bitireceğiniz bir yolculuk. Zengin bir kültürel mirasa sahip bu iki ülke, dördüncü yüzyıldan itibaren Hristiyanlaşmış ve bir iman hamlesiyle olağanüstü çoklukta kilise ve manastır inşa edilmiş. Yaşayanların sıcak misafirperverliği ile süslenmiş bu yolculukta, tarihin az tanınan sayfalarıyla tanışacak, efsanelerle bezenmiş ve inanılmaz ustalıkla yapılmış eserleri keşfedecek , benzersiz güzellikteki vahşi manzaraları hayranlıkla izleyecek ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Çok özel bir seyahat sizleri bekliyor...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Avrupa’nın Asya ile buluştuğu Eski Sovyetler Birliği’nin hala az ziyaret edilen iki ülkesinin derinlemesine keşfi.
 • Dünya Mirası Listesi'nde olan Gürcistan’ın Yukarı Svaneti yöresi, Gelati Manastırı ve Mtskheta Katedralleri ile Ermenistan’ın Eçmiyazin Katedrali, Sanahin, Haghpat ve Geghard Manastırları ile Zvartnots örenyeri ziyaretleri.
 • Büyük Kafkasya'nın kalbi, Kazbegi Dağı'nda geceleme ve bu Yüksek Dağlar Bölgesi'nin keşfi.
 • Mestia'da Gürcü şarkıları dinletisi ve folklor gösterisi.
 • Dünyanın en eski bağlarının bulunduğu Kaheti Bölgesi'nde geceleme.
 • Tiflis Devlet Müzesi ve Güzel Sanatlar Müzesi , Mestia Etnografya Müzesi , Dadiani Sarayı, Stalin Müzesi, Matenadaran, Eski Elyazmaları Araştırma Enstitüsü, Noratus Haçkar Mezar Taşları ve Yönetmen Paradjanov Müzesi gezileri..
 • En güzel Ayvazovski koleksiyonlarından birini göreceğiniz Erivan National Gallery Gezisi.
 • Signagi Sanat Müzesi'nde meşhur naif ressam Niko Pirosmani'nin eserlerini görme imkanı.
 • Gürcistan ve Ermenistan lezzetlerinin en güzel örneklerinin tadımı.
 • Kaheti Bölgesi'nde, üretim metodu Kültürel Dünya Mirasına girmiş Gürcü Şarabı tadımı.
 • Büyük özenle seçilmiş otellerde konaklama.
 • Her zamanki gibi tüm yemek ve turların programa dahil olduğu bir yolculuk .

13 Haziran 2021 Pazar Istanbul – Batum

Sabah, İstanbul Havalimanı'ndan, Türk Hava Yolları ile saat 06:25'de Gürcistan'ın Karadeniz kıyısındaki önemli şehri ve limanı olan Batum'a uçuş ve 09.20 de varış. Batum, Gürcistan, Rus ve Türk karışımının etkileriyle özel bir atmosferi olan sıradışı bir şehirdir. Batum'a varışta karşılama ve şehir turu. Kafkas dağlarının altında gizlenmiş, Acara Özerk bölgesinin başkenti Batum'un coğrafi konumu, Yunancada derin koy anlamına gelen Bathys Limen den türetilen adın bu şehre verilmesine neden olmuş. Sabah, tüm dünyanın yanı sıra Karadeniz'in nefes kesen coğrafyalarından getirilen bitki ve çiçekleri görmek için Batum Botanik Bahçesi'ni ziyaret. Öğle yemeğinden sonra, şehrin eski mahallelerinin keşfi ve otele yerleşme. Akşam üstü şehirde serbest zaman. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

14 Haziran 2021 Pazartesi Batum - Mestia

Sabah, kahvaltının ardından efsanevi Colchis krallığının bölgesinden geçerek Gürcistan'ın kuzeybatısına doğru hareket. Yunan mitolojisine göre Colchis, Kral Aeetes ve kızı olan büyücü Medea’nın krallığı idi. Altın Post’u aramaya giden Jason ve Argonot’ların efsanesi burada doğmuş. Jason kendisine engelleri aşmak ve Altın Post'u ele geçirmek için yardım eden Medea ile orada tanışmış. Öğlen yemeği için, Mingrelya bölgesinin ana şehri ola Zugdidi'ye varış. Yemekten sonra, büyük bir vadinin dibinde olan Svaneti Bölgesindeki Büyük Kafkas Dağları'nın eteğinde yerleşik olan Mestia’ya doğru yola devam. Bu küçük şehre varışta kısa bir tur ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

15 Haziran 2021 Salı Mestia - Ushguli - Mestia

Uzun sürelerden beri, iyi korunmuş Yüksek Svaneti bölgesi, Svaneti’nin simgesi olan kule-evlerin hakim olduğu, ortaçağ şehirlerinin olağanüstü görüntüsünü ile müthiş güzellikte dağ manzaraları sunmakta. Sabah, 2200 metre yükseklikteki Usguli Köyüne gitmek için 4x4 araçlarla hareket. Burası Avrupa'nın kalıcı olarak oturulan en yüksek şehridir. Svanların birçok kule-evleri ile tanınan ve Dünya Mirası Listesinde olan bu köyde yerel halk, dünyadan uzak oldukları için, doğal çevre ile uyum içinde yaşamakta ve geleneksel yaşam tarzlarını ile geleneklerini devam ettirebilmekteler. Bu kuleler ortaçağda işgalcilere karşı savunma amaçlı inşa edilmiş olup Svaneti köylerinin tipik yapısını temsil etmekteler. Onikinci yüzyıldan kalma Lamaria Köyü ve Kilisesinin Gezilmesi. Usguli’de bir evde öğle yemeği. Mestia’ya geri dönüş ve Mestia Etnografya Müzesinin gezilmesi. Yaylaların ortasında kaybolmuş bu vakur müze, Svaneti kiliselerinin hazinelerini, muhteşem ikonalarını, süslü el yazmalarını ve Gürcü kültürel gelişiminin zirveye ulaştığı dönem olan Ortaçağdan kalma kutsal ve değerli objeleri barındırmakta. Akşam yemeği, şehirde yerel müzik dinleyeceğiniz bir restoranda. Geceleme Mestia’da, küçük bir aile otelinde.

16 Haziran 2021 Çarşamba Mestia - Zougdidi - Kutaisi

Sabah, kahvaltıdan sonra, Svaneti’nin muhteşem manzaralarını dolu dolu seyrederek, dinginlik ve rehavetin terketmekte olduğumuz dağların sertliği ile kestiği Zugdidi’ye doğru iniş. Zugdidi’ye varış ve öğle yemeği. Daha sonra, Gürcü asaletinin sembolü Dadiani Sarayı gezisi. XIX. Yüzyıldaki Gürcü aristokrasisini anımsatan ve Dadiani ailesine ait binlerce eşya burada sergilenmekte. Gürcistan'ın ikinci büyük kenti ve eski başkenti olan Kutaisi’ye doğru yola devam. Varışta şehir ve vakit kalırsa Bagrati Katedrali gezileri (vakit kalmazsa bu gezi ertesi gün yapılacak). Akşam yemeği yerel bir restoranda, geceleme otelde.

17 Haziran 2021 Perşembe Koutaïssi - Guelati - Ouplistsikhe - Gori - Tiflis

Sabah, 1106 yılında Gürcistan Kralı IV. David tarafından kurulan Guelati Manastırını ziyaret. XII ile XVII. Yüzyıllar arasında yapılmış belli başlı binaları, zengin bir mozaik ve duvar resmi koleksiyonunu barındırır. Birleşik Gürcistan’ın ilk Kralı olan Bagrat III tarafından XI. Yüzyılda, Kutaissi şehrinde inşa edilmiş olan Bagrati Katedrali’nin gezilmesi. Bu yapı Ortaçağ Gürcü mimarisinin bir başyapıtı olarak kabul edilir. Bagrati Katedrali ve Gelati Manastırı Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Gürcistan’ın merkezinde yer alan Joseph Stalin’in doğum yeri olan Gori Şehrine doğru yola devam. Bahçesinde,Stalin’in doğduğu ev ve seyahat ettiği zırhlı vagonun bulunduğu Stalin Müzesinin ziyareti. Yerel bir restoranda öğlen yemeği. İpek Yolu üzerinde bulunan ve Milattan önce ilk binyıllık dönemden beri gelişen ve Kafkasyada’ki en eski insan yerleşimlerinden biri olan, antik mağara kenti Uplistsikhe’ye doğru yola devam. Burada mağaraları, şarap mahzenlerini (marani), geleneksel fırınları (thone), üç nefli bazilika, antik tiyatro ve tüneli görebilirsiniz. Gezi sonrası Tiflis'e hareket ve varışta otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

18 Haziran 2021 Cuma Tiflis

Tiflis, XIX. Yüzyıla kadar pazar yerleriyle kervanların birbirine karıştığı bir Doğu şehriydi. 1801’de Rusya'nın Gürcistan’ı kendisine bağlamasıyla Avrupa’ya açılmaya başladı. Şehrin eski bölümü, kaldırım taşı döşeli ve virajlı sokaklarını ve ahşap balkonlu güzel evlerini günümüze kadar gayet iyi korumuş. Gün boyu, başkenti yaya olarak keşfediyoruz: Terası şehrin güzel bir panoramasına hakim, XIII. Yüzyıldan kalma Metekhi Kilisesi; şehrin en eski sinagogu; IV. Yüzyılda Colchide’de yaşamış ve Gürcistan'da hristiyanlığı yaymış olan Aziz Nino’nun kutsal emaneti Kutsal Haç’ın korunduğu, gürcü ulusal kimliğinin kutsal yeri olan, Sioni veya Assompsiyon Katedrali; V. Yüzyılın sonunda, Tiflis’in kurucusu Kral Vakhtang Gorgassali tarafından inşa ettirilmiş ve adını Antchi Manastırındaki bir ikonadan alan, Tiflis’in en eski kilisesi olan Antchiskhati bazilikası gezileri. Antchiskhati Bazilikası birçok kez hasar görmüş ve XV ve XVII. Yüzyıllarda da binaya eklemeler yapılmış. Daha sonra teleferikle Narikala Kalesine çıkarak şehrin panoramik görüntüsünün seyri. Şehre doğru eski evlerin ve kükürt banyolarının bulunduğu mahallelerden geri dönüş. Ardından, ulusal bir hazine olarak kabul edilen Tiflis Devlet Müzesi ve Güzel Sanatlar Müzesinin gezileri. Öğle yemeğinden sonra, adını ortaçağ gürcü şairi Rustaveli'den alan ana cadde boyunca yürüyüş. XIX. yüzyılda açılan bu cadde boyunca cepheleri çok güzel pekçok resmi devlet binasını, dini yapıları, içinde bir tiyatronun da bulunduğu Tiflis’in en büyük sinemasını ve güzel mağazaları görebilirsiniz. Şehir merkezinde serbest zaman. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

19 Haziran 2021 Cumartesi Tiflis - Misketa - Kazbegi

Sabah, kahvaltıdan sontra, Tiflis'e 20 km. mesafede bulunan, 337 yılında Hristiyanlığın Gürcistan’ın resmi dini ilan edildiği yer ve Milattan Önce III. Yüzyıldan, Milattan Sonra V. Yüzyıla kadar ülkenin başkenti olan Miskheta’ya hareket. Politik ve idari başkent Tiflis’e taşındıkdan sonra, Miskheta ülkenin ruhani ve önemli kültürel merkezlerinden biri olmaya devam etmiş. Dünya Mirası Listesi'nde yer alan ve XI. Yüzyıldan kalma Svetiskhoveli Katedrali ile VI.Yüzyıldan kalma Jvari Kilisesi gezileri. Öğle yemeğinden sonra, yol üzerinde, bir baraj gölünün kıyısında bulunan, XVII.ci yüzyıldan kalma surlarla çevrili ve 2 kilise içeren bir mimari kompleks olan Ananuri’yi ziyaret. Daha sonra, Gürcü Jvari Geçidinden (2395 metre) geçen askeri yolu izleyerek Kazbegi için hareket. Adını, on dokuzuncu yüzyılda Gürcistan'ın Rusya tarafından ilhakı sırasında, Büyük Kafkasya'dan ülkeye bu yolla girmiş olan Rus ordularından alır. Görüş netliğinin rahat olduğu bir günde 5047 metre yükseklikteki, ebedi kar ile taçlandırılmış ve Kafkasya'nın en yüksek üçüncü zirvesi olan Kazbek Dağı’nı görebiliceğiniz Kazbegi kasabasına varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

20 Haziran 2021 Pazar Kazgbegi - Tiflis

Sabah, kahvaltıdan sonra, XIV. Yüzyıldan kalma Trinity Guerguetie Kilisesi'ni ziyaret için 4x4 araçlarla hareket. Kazbek Dağının yamaçlarında, 2170 metre yükseklikte inşa edilen bu kilise, bölgenin en muhteşem anıtıdır. Daha sonra, bölgeye özel yün keçe imalathanesi gezisi. Öğle yemeği için Kazbegi’ye dönüş ve Rooms Hotel'de, manzaraya karşı öğle yemeği. Yemekten sonra Tiflis’e hareket. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

21 Haziran 2021 Pazartesi Tiflis - Sadakhlo (sınır) - Sanahin - Saghmossavank - Erivan

Kahvaltıdan sonra, Gürciastan ile Ermenistan arasındaki sınır kapısı olan Sadakhlo’ya hareket. Sınırda araç değişimi. Ermenistan’a giriş ve Lorri Bölgesi'ne doğru yolculuk. Öğlen yemeği yolda. Tumanyan Bölgesinde bulunan ve Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Sanahin Manastır kompleksi ile müstahkem Haghpat Manastırı gezileri. Bu manastırlar X ile XIII yüzyıllar arasında inşaa edilmiş ve Ermeni Ortaçağ mimarisinin çarpıcı örneklerini temsil ederler. Bu manastırlar, edebiyat okulları olarak da, Ermenistan'da Ortaçağ edebiyatının gelişmesinde önemli bir rol oynamışlar. Daha sonra, Achtarak Boğazında, muhteşem bir manzaraya hakim olarak bulunan Saghmossavank ortaçağ manastırına varış. Eski bir inanca göre, bu manastırın ilk kilisesi inşa edildiğinde, keşişler 40 gün boyunca ilahiler söylemişler. Bu nedenle, burası İlahiler Manastırı diye anılır. Manastır ve Amberd Kalesi gezilerinden sonra başkente doğru yola devam. XX. yüzyılın başlarında Erivan veya Yerivan, Rus İmparatorluğu'nun küçük bir merkeziydi. Ermenistan Cumhuriyetinin başkenti olarak, bugün yaklaşık 3 milyon nüfus barındırmakta. Erivan’a varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği. Geceleme otelde.

22 Haziran 2021 Salı Erivan - Garni - Geghard - Matenadaran - Erivan

Sabah, tarihi VIII. Yüzyıla dayanan ama mimarisi ve şehir planlaması Sovyet döneminin izlerini taşıyan başkentin ziyareti. Hükümet Merkezinin, Dışişleri Bakanlığının, merkez postanenin, Ulusal Sanat Galerisinin ve şehrin diğer enteresan binalarının bulunduğu Cumhuriyet Meydanının keşfi. Daha sonra, Erivan’a 30 km uzaklıkta bulunan Garni şehrine doğru hareket. Ermenistan’ın helenistik akımlardan etkilenmeye başladığı M.Ö IV. yüzyıla dayanan Garni antik kale kalıntılarını gördükten sonra I. Yüzyılda, Kral Tiridates tarafından yaptırılmış ve helenistik tarzda bir mimariye sahip olan Garni pagan tapınağının ziyareti. Geleneksel ermeni fırını “tonir” de lavaş ekmeğinin hazırlanmasını göreceğiniz bir evde öğle yemeği. Garni’nin Kuzeydoğusunda, Ortaçağ Ermeni mimarisinin muhteşem bir örneği olup Dünya Mirası Listesi'nde bulunan ve Ermenistan'ın en çekici ören yerlerinden biri olan Geghard Manastırı bulunmakta. Kesin kuruluş tarihi bilinmemekle birlikte VII veya VIII yüzyılda olduğu tahmin edilen bu önemli kompleksin keşfinden sonra, eski el yazıtları araştırma Enstitüsü Matenadaran’ın gezilmesi için Erivan’a geri dönüş. Bu etkileyici müze, eski ve ortaçağ Ermeni bilimleri ve kültürün hemen hemen her alanında ve tüm Avrupa, Ortadoğu ve Asya'dan gelen tarihi dökümanları barındıran 17.500 den fazla el yazmasına sahiptir. Aynı zamanda çok güzel bir şekilde bezenmiş pek çok incile de sahiptir. Akşam yemeği şehirdeki müzikli bir restoranda. Geceleme otelde.

23 Haziran 2021 Çarşamba Erivan - Ecmiyazin - Zvartnots - Khor Virap - Erivan

Kahvaltıdan sonra, hristiyanlığın Ermenistan'daki beşiği ve ermenilerin hac merkezi olan Ecmiyazin'e gitmek üzere hareket. Önce Zvartnots Tapınağı kalıntılarında mola, sonra da Zvartnots Tapınağı ile birlikte Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, Ermenistan’ın en eski hristiyan yapısı olan Aziz Ecmiyazin katedrali'nin ziyareti. Bina ilk defa 303 yılında, Aziz Grégoire l'illuminateur tarafından mucizevi şekilde bir hastalıktan iyileştirilen Tiridate IV döneminde inşa edilmiş. Bu aziz, daha sonra Ermenistan'ın ilk Katolikosu ve Ermeni-Gregoryen kilisesi'nin yüce başkanı ilan edilmiş. Ardından, Erivan’ın 45 km güneyindeki bereketli Ararat bölgesinde yer alan Khor Virap Manastırı'na doğru hareket. Manastır, VII. Yüzyılda kurulmuş, XIII yüzyılda yeniden inşa edilmiş ve 1225 yılında açılan üniversitesi sayesinde ünlü olmuştur. İncil’e göre Nuh’un gemisinin karaya oturduğu yer olan Ağrı Dağı’nın karşısında bulunmaktadır. Geziden sonra, öğle yemeği molası ve ardından başkente dönüş. Öğleden sonra, Ayvazovski başta olmak üzere, ermeni resminin bir çok ustasının eserlerini göreceğiniz Ulusal Galeri gezisi. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

24 Haziran 2021 Perşembe Erivan - Noratus Mezarlığı - Sevan Gölü - Dilican

Kahvaltıdan sonra, Sevan Gölü'ne doğru hareket. Dünyanın en büyük dağ göllerinden biri olan Sevan 1900 mt yükselikte ve 1400 km2 ‘lik gerçek bir iç denizdir. Göl kıyısında bulunan Noratus Köyü Mezarlığı, günümüze kadar gelmiş en büyük Haçkar koleksiyonunu barındırır. 7 ila 10.yüzyıllar arasında yapılmış olan bu haç şeklindeki, taş oyması mezar taşlarında çeşitli motiflerin yanı sıra en çok “Hayat Ağacı” öğesini görebilirsiniz. Taşa oyulan örgü motifi, Kelt sanatındakine benzer bir şekilde başlangıcı ve sonu olmayan bir sürekliliği ifade eder. “Kanatlı Haç”lar da sık rastlanan bir motiftir. Geometrik formlara ek olarak haçkarlarda üzüm, nar, bitki, hayvan ve seyrek de olsa insan imgelerine rastlanır. 2010 yılında haçkarları İnsanlığın Manevi Kültür Mirasını Temsil Eden Örnekler listesine almıştır. Göl kıyısında, gölün balıklarını tadacağınız öğle yemeği. Buradan kuzeye doğru ilerleyerek, bir yarımada üzerinde yerleşik manastır kompleksinin ziyareti ve gölde yarım saatlik bir tekne gezisi. Daha sonra Dilijan'a hareket. Adeta dağlarda bir İsviçre kasabasını andıran Dilican'ın taş evlerinin arasında bir gezintinin ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

25 Haziran 2021 Cuma Dilican - Sadakhlo (Sınır) - Signagui - Velistsikhe - Kvareli

Sabah, kahvaltının ardından sınıra hareket. Sınır işlemlerinden sonra, Kaheti Bölgesi' ne hareket. Gürcistan'ın doğusunda yer alan bu bölge, üzüm bağları ve misafirperverliği ile tanınır. Büyük Kafkas Dağları ve Alazani Nehri' nin, bağların arasından süzüldüğü yeşil vadilerin unutulmaz manzaraları seyrederek, Aşk şehri olarak anılan Signagi' ye hareket. Yolda, 300 yıllık bir mahzen gezisi. Burada üretilen şaraplar yere gömülü fıçılarda muhafaza edilmekte. Yüzyıllardır aynı teknikle üretilen ve bu üretim tekniği Kültürel Mirası Listesi'ne alınan şarapların tadımı. Varışta öğle yemeği ve ardından şehrin Sanat Müzesi'nde bulunan Niko Pirosmani' nin batıda az tanınan ama olağanüstü güzellikteki eserlerinin görülmesi. Çok ilginç bir hayat öyküsü olan Pirosmani (1862-1918), Naif sanatın öncüsü kabul edilir ve Picasso'nun en sevdiği ressam olarak bilinir. Gezinin ardından, Kvareli'ye doğru yola devam. Kvareli'ye varışta otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

26 Haziran 2021 Cumartesi Gremi - Tsinandali - Kisiskhevi - Telavi - Tiflis

Sabah, kahvaltının ardından, dünyanın en eski bağlarının bulunduğu ve bugün de Gürcistan'ın en önemli şarap üretim tesislerinin ve bağlarının bulunduğu Kaheti Bölgesi' nde müthiş manzaralar seyrederek yolculuğa devam. İlk durak, bölgenin eski başkenti Gremi' de bulunan, bir müze ile freskleriyle tanınmış bir kilise ihtiva eden Kraliyet Sarayı gezisi. Daha sonra Tsinandali’ ye doğru yola devam. Burada asil bir gürcü olan Alexander Chavchavadeze’ nin müze evi gezisi. Takiben bir aile mahzeninde yerel şarap tadımı. Öğlen, Tsinandali yakınlarında bulunan Kisiskhevi' de istisnayi güzellikteki bir mekanda yemek. Telavi şehri gezisi ve ardından Tiflis'e doğru yola devam. Tiflis'e varış ve otele yerleşme. Daha sonra, lokal bir restoranda son akşam yemeği. Geceleme otelde.

27 Haziran 2021 Pazar Tiflis - İstanbul

Kahvaltının ardından Tilis'i arzu ettiğiniz gibi keşfedebilmeniz ve son alışverişlerinizi yapabilmeniz için serbest gün. Saat 14.45 de havaalanına transfer ve 17.25 de Türk Hava Yolları'nın TK383 no.lu uçuşu ile İstanbul'a ile İstanbul'a hareket. Saat 18.55 de İstanbul Havalimanı'na varış.
Batum: Divan Suites Batumi 5 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Mestia: Guesthouse Gera Özel Kategori
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Kutaissi: Boutique Hotel Argo 3 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Tiflis: Wyndham Grand Tiflis 5 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Kazbegi: Rooms Hotel Kazbegi 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Erivan: DoubleTree by Hilton Hotel 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Dilican: Best Western Paradise Hotel 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Kvareli: Kvareli Eden Hotel & WIne SPA 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Tiflis/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 1. günden 14. güne kadar 14 akşam yemeği;
 • 1. günden 14. güne kadar 14 öğle yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Ermenistan vizesi.

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ini teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 75 $ düşünmek gerekir.

Vize

Gürcistan'a vize gerekmemektedir. Ermenistan'a ise vize sınırda alınmaktadır ve ücreti 20$ dır ancak bazan ufak fiyat farklılıkları oluşabiliyor. Ermenistan'a kara sınırından geçişlerde yeşil pasaportlar sorun yaratabilmektedir. Bu nedenle yeşil pasaport sahiplerinin geçici bir kırmızı pasaport edinmeleri gerekiyor.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.