Bayramda Göller ve Lavanta Tarlaları

Gidişte, Eskişehir'de konaklayıp, şehrin tarihi yerlerini, Odunpazarı Modern Müze'yi ve Frig Vadisi'ni gezerek Sagalassos'a ulaşan keyifli bir gezi programı. Ağlasun'un 7 km. kuzeyindeki Torosların sarp yamaçlarında ve 1600 mt irtifada bulunan Sagalassos Antik Kenti ise, şüphesiz Türkiye'nin en iyi korunmuş ve restorasyon görmüş harabelerinin başlarında gelmekte. Özellikle antik çağlardan beri suları durmadan aka gelen çeşmeleri, çok iyi restorasyon görmüş Antoninler Çeşmesi agorası, hamamı ve tüm vadiye tepeden bakan tiyatrosuyla bu Roma Şehri'ne hayran olmamak mümkün değil. Buradaki kazı ve restorasyonlar, 1990 senesinden beri Belçika'nın Leuven Üniversitesi tarafından sürdürülmekte. Aynı yörede daha da az tanınan bir başka antik kent ise, Burdur'un güneybatısında yer alan Gölhisar Kasabası'nın yamaçlarında kalıntılarını gezeceğimiz Kibyra'dır. Bu antik kalıntıların ihtişam ve güzelliği Sagalassos'u aratmaz. Özellikle, şaşırtıcı bir görkemle vadinin yamaçlarına konumlanmış stad ve meclis binası olağanüstü iyi korunmuş. Üç gece konaklayacağınız Ağlasun'un bir başka özelliği ise Göller Bölgesi'nin ortasında olması. Salda Gölü'nün muhteşem kıyılarından, tabiat harikası Yazılı Kanyon'un olağanüstü güzelliklerine geçerken, sizlere Eğirdir Gölü'nün kıyısında lezzetli bir göl levreği tattırmayıda unutmadık. Lavanta tarlalarının ortasında gezerek geçireceğiniz bu seyahat boyunca, Göller Bölgesi'nin gizli zenginliklerini ve harika göl manzaralarını keşfedebilir, Sagalassos Lodge & Spa'nın özgün mutfağını tadarak keyifli bir tatil geçirebilirsiniz...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Eskişehir ve Frig Vadisi'ni içeren bir Göller Bölgesi programı,
 • Konforlu özel tur otobüsüyle 1 kişiye 2 koltuk ayrılarak seyahat,
 • Eskişehir'de konaklama ve Odunpazarı Modern Müze gezisi,
 • Lavanta tarlalarının ortasında göllerin ve vadilerin muhteşem manzaraları,
 • Çok az tanınan Sagalassos, Kibyra ve Aizonai Antik Kentleri'nin keşfi,
 • Lavanta hasatını yaşama ve Salda Gölü'nü gezme imkan,
 • Çavdarhisar (Aizonai) den dönüş,
 • Sagalassos Lodge&Spa'da üç keyifli gece,
 • Ağlasun yerel mutfağının zenginliklerini tadacağınız zengin bir menü seçimi.

30 Temmuz 2020 Perşembe İstanbul - Eskişehir

Özel tur otobüsüyle sabah 07:00'de Taksim, Dünyanın Renkleri bürosundan, 07:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareket ederek yolculuğa başlama. Yol üzerinde çeşitli molalar vererek, öğle saatlerinde Eskişehir'e varış ve otele yerleşme. Yemekten sonra Odun Pazarı'nda gezinti. Eskişehir'in ilk yerleşim yeri olan Odunpazarı'nın evleri, Türk mimarisinin en güzel örneklerindendir. Ahşap çatılı ve rengarenk boyalı bu kerpiç evler, şehrin tarihi havasını çok iyi yansıtmakta. Bu gezi esnasında, 16. yüzyıl Osmanlı eseri olan Kurşunlu Külliyesi, ve içinde yeralan, ebru, hat gibi el sanatlarının yapıldığı Eskişehir Sanatları müzesi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi ile Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı görülecek yerler arasında. Daha sonra otelde kısa bir dinlenme ve akşam yemeği için Porsuk Çayı kıyısına hareket. Bayatçık Deresi ve Kızıltaş suyundan beslenen Porsuk Çayı, Sakarya Nehri'nin en uzun koludur. Burası Eskişehir'in en hareketli bölgesi sayılabilir. Özellikle akşam, çevre ışıklarıyla farklı bir güzellik kazanmakta. Porsuk Çayı çevresindeki bir lokantada, lezzetli meze ve ızgaralardan oluşan akşam yemeği. Geceleme Abacı Konağı Hotel'de.

31 Temmuz 2020 Cuma Eskişehir - Frig Vadisi - Sagalassos

Sabah, yolculuğun en keyifli keşiflerinden biri olacak Odunpazarı Modern Müze gezisi. Mimar ve sanat koleksiyoneri Erol Tabanca'nın yönetim kurulu başkanı olduğu Polimeks'in ana sponsorluğunda, Japon mimar Kengo Kuma'nın, Odunpazarı'nın geçmişinden ilham aldığı ve eskiden odun ticaretinin yapıldığı bölgenin tarihine bir saygı duruşu niteliğinde ahşap malzemenin kullanıldığı modern tasarımıyla gerçekleşen müze, 7 Eylül 2019 da şehrin ve ülkenin sanat hayatına kazandıldı. Müzenin kalıcı koleksiyonu da Erol Tabanca'nın kişisel resim, heykel, enstalasyon ve yeni medya sanatı çalışmalarından oluşuyor. Ancak, misafir sanatçıların çalışmalarını veya geçici sergileride görmek mümkün. Müze gezisi, özel rehber anlatımıyla yapıldıktan sonra, OMM INN Hotel'in restoranında öğle yemeği. Yemekten sonra, Seyitgazi yönünde hareket. Kısa bir yolculuğun ardından Seyitgazi'de bulunan Seyit Battal Gazi Külliyesi ve Türbesi gezileri. Burada bulunan türbe ve cami 1207-1208 yıllarında hüküm süren Anadolu Selçuklu sultanı I. Alaeddin Keykubad'ın annesi Ümmühan Hatun tarafından, 720-740 yıllarında sıklaşan akınlarda Bizans'a karşı büyük kahramanlıklar gösteren ve 720 yılında Mesih kalesi olarak bilinen bölgede şehit düşen efsanevi halk kahramanı Seyyit Battal Gazi adına yaptırılmış. Daha sonra Frig Vadisi'ne doğru yola devam. M.Ö. 9. yy'larda Kafkaslar'dan Anadolu'ya göç eden Frigler Kütahya, Afyon ve Eskişehir arasında kalan Dağlık Frigya Bölgesinin tüf kayalarından oluşan vadilerine yerleşmişler. Buralardaki kayaları oyarak özgün bir mimari ortaya çıkarmışlar ve yaptıkları eserler kendilerinden sonra gelen medeniyetlere misal teşkil etmiş. Frig dönemi kaya anıtlarının ortak özellikleri, bezemelerindeki ve süslemelerindeki zenginlik, üçgen alınlık ve içerisinde Ana Tanrıça heykeli bulunan kaya nişlerdir. Burada gezdikten sonra Sagalassos'a hareket. Saat 19:30 civarında Sagalassos Lodge & Spa'ya varış ve odalara yerleşme. Akşam Lodge'un restoranında, Ağlasun mutfağının Romalılar'dan beri devam eden lezzetlerinden oluşan keyifli bir akşam yemeği.

01 Ağustos 2020 Cumartesi Sagalassos - Eğirdir Gölü - Kovada Gölü - Yazılı Kanyon

Sabah kahvaltıdan sonra, Sagalassos Antik kenti gezisi için otelden hareket. 1706 da fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis binası; Antoninler çeşmesi; Agora; Odeon; Roma hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon kütüphanesi; Çömlekçiler mahallesi ve diğer yapıtlar... Gezinin ardından Eğirdir Gölü'e hareket. Eğirdir, Göller Bölgesinin merkezi sayılır ve gelirken de yol üzerinde göreceğiniz devasa elma bahçeleriyle tanınır. Kasabanın en keyifli yeri olan ve kıyıya bir yol ile bağlı bulunan Yeşil Ada üzerinde bulunan bir restoranda öğle yemeğinizi yerken çok güzel göl ve dağ manzaralarını seyredebilirsiniz. Yemekten sonra Kovada Gölü'ne doğru yola devam. Kovada Milli Parkı içinde bulunan gölün kıyıları ve bahar aylarındaki göçmen kuşların hareketliliği tam anlamıyla bir doğa şaheseri. Kovada Gölünün etrafı, sık ormanlık alanlar, ormanlık dağlar ve kısmen meyva bahçeleriyle kaplı. Bu nedenle göl görüntüsü ve manzarası büyüleyici. Göl kıyısında mola ve gezinti. Ardından, Yazılı Kanyon'a hareket: Az bilinen bir doğa harikası bir milli park; Yazılı Kanyon adını ise, ünlü şair Epiktetos'un buradaki kayaları oyarak yazdığı ünlü Hür İnsan Üzerine Şiirden almakta. Kanyonun harika manzaralarını izlemek için bir yürüyüşün ardından Sagalassos'a dönüş. Akşam yemeği Lodge' un havuzbaşı terasında BBQ.

02 Ağustos 2020 Pazar Kibyra - Salda Gölü - Burdur

Sabah kahvaltıdan sonra, Batı Torosların bir cevheri olan Kibyra'ya hareket. Gölhisar'ın kuzeybatısındaki tepelere konumlanan antik şehirde göreceğimiz en önemli mimari yapıtların başında Stad, Agora, Tiyatro, Meclis Binası gelmekte. Kibyra; Kabalis ve daha sonraki adlandırılmasıyla Kibyratis bölgesinin merkezidir. Kuzeyde Frigya, batıda Karya ve Likya, doğuda Pisidya ile çevrelenen bu bölge, antik dönemden günümüze güneydeki limanları iç bölgelere bağlayan bir kavşak konumundadır. Asia Eyaleti'nin önemli bir parçası olan kent, M.S. 23'de geçirdiği büyük depremle önemli ölçüde tahrip olmuşsa da, İmparator Tiberius'un yardımlarıyla tekrar imar edilmiş ve kent imparatora şükranlarını belirtmek için ismini "Caiseria Cibyra" olarak değiştirmiştir. MÖ 43'de Likya bir Roma Eyaleti olduğunda, daha önce Asia Eyaleti sınırlarında olan kentin, Likya Eyaleti'nin bir parçası haline gelmiş. Strabon; Kibyra'lıların Pisidya, Solym, Hellen ve Lidya dilleri olmak üzere dört dil kullandıklarını, demir işçiliği ve kakmacılıkta usta olduklarını aktarır. Ayrıca epigrafik ve arkeolojik araştırmalar, dericilik ve seramik üretiminde önemli bir merkez olduğunu ortaya çıkarmış. Antik Kent gezisinden sonra, öğle yemeği ve Salda Gölü'ne doğru yola devam. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars'ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların Okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfettikten sonra Burdur Gölü kıyılarını takio ederek Burdur'a doğru yola devam. Varışta, Sagalassos kazılarında bulunan harika eserlerin sergilendiği küçük ve sempatik Burdur Arkeoloji Müzesi gezisi. Lodge'a dönüş yolunda İnsuyu Mağarası'nda bir mola ve mağaranın gezilmesi: Uzunluğu 597 m ve en geniş yeri 80 m dolayında olan bu mağara birbirine bağlı 9 boşluktan oluşmuş. Boşluk yanaklarında birikmiş suların oluşturduğu gölcükler mağara tabanından geçen karstik bir yer altı akarsuyu ile birbirine bağlanmışlar. Karstik yapının zamanla erimesi ve aşınması sonucunda mağara içinde meydana gelen sarkıt ve dikitler muhteşem görüntüler sunmakta. Ardından Lodge'a dönüş. Akşam yemeği Lodge' un havuzbaşı terasında.

03 Ağustos 2020 Pazartesi Sagalassos - Lavanta Tarlaları - Çavdarhisar (Aizonai) - İstanbul

Sabah erken, Lodge'un hazırladığı çay ve kahve ile bir altlık yaparak Lavanta Tarlaları'na doğru yola çıkış. Kuyucak'a varışta, Lavanta Tarlaları'nın ortasında köylülerin hazırladığı gözleme ve sıcak içecekleri, Lodge'un bizim için hazırladığı kahvaltı piknik paketleriyle birleştirerek, güzel bir son sabah keyfi. Tavantaları görüp, fotoğrafladıktan sonra, yol üzerinde molalar vererek, öğle saatlerini biraz geçe Çavdarhisar/Aizonai'ye varış ve köyde hafif bir öğle yemeği. Kalıntılarının arasında, dünyada en iyi koruna gelmiş Zeus Tapınağı, on beş bin seyirci kapasiteli tiyatro ve ona bitişik on üç bin beş yüz seyirci kapasiteli Stadyum, İki Hamam, Borsa Yapısı, Sütunlu Cadde, Kocaçay üzerinde ikisi ayakta, 5 adet köprü, Meter Steunene Kutsal Mekanı, Kent Mezarlığı, tek kemerli bir su bendi, su yolları, anıtsal kapı yapıları bulunmakta. Bu antik kent, Efes, Bergama, Side gibi antik kentlerle çağdaştır. Olağanüstü sempatik bir köyün evlerinin arasında bulunan antik harabelerin ve çok iyi korunmuş Zeus tapınağının gezisinden sonra İstanbul'a doğru yola devam. İzmit Körfezi'ni köprü ile geçerek, saat 20.00 civarı, önce Kadıköy'e ve ardından da Taksim'e varış ve yolculuğun sonu.
Eskişehir:Abacı Konağı Özel Kategori
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Burdur:Sagalassos Lodge & SPA 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • Konforlu özel tur otobüsüyle 1 kişiye 2 koltuk ayrılarak seyahat;
 • 1., 2., 3. ve 4. gün akşam yemekleri;
 • 1., 2., 3.,4. ve 5.gün öğle yemekleri;
 • Yemeklerde su, meşrubat ve kahve ikramı;
 • Eskişehir'de blirtilen otelde 1 gece oda+kahvaltı konaklama;
 • Sagalassos Lodge & Spa da 3 gece oda+kahvaltı konaklama ve akşam yemekleri;
 • Otelde hamam ve saunanın ücretsiz kullanımı;
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç* ) ;
 • Seyahat sigorta paketi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ini teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Rehberi bahşişi için, bu turda kişi başına 100 TL düşünmek gerekir.

Vize