Van Gölü Çevresinde

BAŞTAN BAŞA ANADOLU  3 GECE
10 Haziran 2021 - 13 Haziran 2021
3 Gece / 4 Gün - Uçuşlar + 7 Yemek + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 18 Kişi ile sınırlıdır.
COVİD-19 Önlemleri için tıklayın
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : İstanbul ve uçaksız olarak ( Van Buluşmalı ) tüm şehirler
Gezilecek Yerler : Doğubeyazıt - İshakpaşa Sarayı - Muradiye Şelalesi - Van - Tuşba Kalesi (Van Kalesi) - Kedi Evi - Çavuştepe - Hoşap Kalesi - Akdamar Kilisesi - Tatvan - Ahlat - Nemrut Krater Gölü - Bitlis
Tur Tarihi : 10 Haziran 2021 Perşembe
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
3035TL
Tek Kişi Farkı :
320TL
3. Kişi :
2960TL
Van Gölü'nün yakın ve geniş çevresini, baharın çiçeklerle bezenmiş Ovalarının ve Dağlarının karlı zirvelerde oluşturduğu muhteşem manzaraları seyrederek keşfedeceğiniz bir yolculuk. Ağrı Dağı'nın eteklerinden başlayarak, dağın tepesinde tek başına ovayı seyreden İshakpaşa Sarayı'nı, bahar aylarında suların çoşkuyla aktığı Muradiye Şelalesi'ni, binlerce yıllık bir medeniyet yerleşkesi Çavuştepe'yi, Hoşap Kalesi'nin esrarengiz duruşunu, Akdamar Adası'nda bir taş işçiliği şaheseri kiliseyi, Ahlat'ın etkileyici mezar taşlarını, Nemrut Krater Gölü'nü, Selçuklu Dönemi mimari eserlerini keşfederek, dopdolu geçireceğiniz dört günlük bir seyahat. Üstelik, neredeyse Orta Avrupa kadar uzaktaki bir bölgeye yapacağınız bu kısa yolculukta keşfedeceğiniz farklı bir tabiat ve bir çok farklı medeniyetin izleri...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Kıştan yeni çıkan Van Gölü'nde, baharın unulmaz manzaraları;
 • Doğubayazıt, İshakpaşa Sarayı ve Ağrı Dağı;
 • Urartu medeniyetinin kalbine yolculuk;
 • Hoşap Kalesi, Akdamar Adası, Ahlat, Nemrut Krater Gölü;
 • Van ve Tatvan'da konaklama;
 • Bitlis'in tarihi dokusunun keşfi;
 • Yöresel mutfakların zenginliklerini tadacağınız menü seçimi.

1. Gün İstanbul - Hoşap Kalesi - Akdamar Kilisesi - Tatvan

Sabah, Kadıköy ve Taksim'den, özel otobüs ile İstanbul Havalimanına transfer. Saat 05.35 ' te Türk Hava Yolları ile Van'a uçuş. 07.50'de varış, Karşılama ve güzel bir Van Kahvaltısı'nın ardından Hosap Kalesi'ne hareket. Doğu anadolu'nun sembol yapılarından olan ve türkiye İran yolu üzerinde stratejik bir noktada, sarp kayaların üzerinde yükselen Hoşap Kalesi, Urartular zamanına kadar uzanmakla birlikte tipik bir Orta Çağ yapıtıdır. Daha sonra, Akdamar Adası'nın iskelesi konumundaki Gevaş'a hareket. Burada öğle yemeği ve ardından gemiyle Adaya geçiş. Akdamar Kilisesi gezisi: Kudüs'ten İran'a kaçırıldıktan sonra 7.ci yüzyılda Van yöresine getirildiği rivayet edilen Hakiki Haç'ın bir parçasını barındırmak maksadıyla Kral I. Gagik'in emriyle, 915-921 yıllarında Mimar Manuel tarafından inşa edilmiş olan kilise, mimari açıdan Ortaçağ Ermeni sanatının en parlak eserleri arasında sayılır. Kızıl andezit taşının kullanıldığı kilisenin dış cephesi, alçak rölyef şeklinde işlenmiş zengin bitki ve hayvan motifleriyle ve Kutsal Kitap'tan alınma sahnelerle bezenmiştir. Kilise bu özelliğiyle de Ermeni mimari tarihi içinde eşsiz bir konuma sahiptir. Son yıllarda restore edilen kilisede, yılda bir kez ayin düzenlenmekte. Geziden sonra karaya dönüş ve Tatvan'a doğru yola devam. Akşam yemeği ve geceleme Taşar Royal Otelde.

2. Gün Tatvan - Bitlis - Ahlat - Nemrut Krater Gölü - Tatvan

Sabah, kahvaltının ardından, Bitlis'e hareket. Yol üzerinde, Anadolu'nun en büyük kervansaraylarından biri olan El Aman Han'da mola ve ardından Bitlis'e varış. Selçuklu ve Osmanlı devletlerine ev sahipliği yapmış şehirlerden biri olan Bitlis'te eski taş yapıların otantik görüntüleri ve arasındaki sokaklar çekici bir güzelliğe sahiptir. Şehrin ilginç tarihi yapılarından, Selçuklu Dönemi'ne ait Islahiye Medresesi, Ulu Camii ve Etnoğrafya Müzesi gezileri ve daha sonra Ahlat'a hareket. Yol boyunca gölün çekici manzaralarını seyretmek biçin bir çok mola vererek Ahlat'a varış. Burası Ortaçağ Türk mimarisinin 11. ve 12. yüzyıldan beri özelliğini yitirmemiş, 8.000 civarında mezar taşını içeren bir açık hava müzesini andırır. Kırmızıya dönen tonlardaki taşlardan yapılmış anıt mezarlarla yeşil çimlerin muhteşem bir görüntü sergilediği Ahlat'ı keşfetmeden önce, yerel bir lokantada öğle yemeği. Geziden sonra Nemrut Krater Gölü'ne doğru yola devam. En son lav fışkırtmasının 1441 yılında meydana geldiği Nemrut, uyuyan bir volkan olup Doğu Anadolu'nun en yüksek dağlarından biridir. Krater etrafında ki en yüksek tepe olan Sivritepe 2935 mt'ye ulaşır. Nemrut'ta patlamalar sonucunda oluşan kraterin ağız genişliği 48 km2 olup.,deniz seviyesinden yüksekliği 2.247 mt'dir. Kraterin içinde bulunan ve üçü mevsimlik olan beş gölün en derin noktası 155 mt'yi bulur. Bunlardan en büyüğü olan Nemrut Gölü, Dünya'nın en büyük ikinci krater gölü olup ay biçimindedir. Çarpıcı renklerin ve ışık oyunlarının gözlenebildiği Nemrut Gölü'nün suları tatlı ve soğuktur. Nemrut Gölü'nün harika manzaralarını seyredip, civarında bir gezinti yaptıktan sonra Tatvan'a varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

3. Gün Tatvan - Erciş - Doğu Beyazıt - Van

Sabah, eşleşme döneminde suyun akışının tersine yüzerek, tatlı sulara göç eden İnci Kefali'nin zorlu serüvenini izlemek üzere Erciş'e hareket. Dünya'da sadece Van Gölü'nde yaşayan endemik bir balık olan İnci Kefali, üreme döneminde Van Gölü'nün tuzlu ve sodalı sularından kaçarak, akıntıya doğru zıplayarak yüzer ve derelere sığınır. Daha sonra, Doğubayazit'e doğru yola devam. Varışta, yerel bir lokantada öğle yemeği ve ardından, İnşaatında değişik mimari sitillerin büyük bir uyumla kullanıldığı, şehre tepeden bakan bir konumda bir derebeyi kalesi görünümündeki İshakpaşa Sarayı gezisi. Geziden sonra, İran sınırını takip eden yol boyunca ilerleyerek Muradiye Şelalesi'ne varış. Muhteşem bir görsellik sergileyen şelalede mola ve daha sonra, tarihte Urartu Krallığı'nın başkenti olan ve Van Gölü kıyısında bulunan Van şehrine doğru yola devam. Akşam yemeği ve geceleme Van, Elit Word otelde.

4. Gün Van - Çavuştepe - İstanbul

Sabah, kahvaltıdan sonra, önce sempatik Van Kedileri'ni görmek için Kedi Evi'nde bir mola ve ardından, yapılışı M.Ö. 9. yüzyıla dayanan bir Urartu yerleşimi olan Van Kalesi ve antik şehir harabeleri gezisi. Ardından, 2011 yılında meydana gelen depremlerde hasar görüp yeniden yapılan ve bir çok Urartu eseri ile çivi yazılı stellerinin, Akkoyunlu ve Karakoyunlu dönemlerine ait koç ve koyun şeklindeki mezar taşlarının, 1998 yılında Hakkâri Kalesi eteklerinde bir okulun bahçesinde hafriyat çalışması sırasında bulunan ve hala gizemini koruyan 13 adet Hakkari Steli'nin sergilendiği Van Urartu Müzesi gezisi. Daha sonra şehirde serbest zaman ve öğle yemeği. Daha sonra, Çavuştepe' ye hareket: Urartular zamanındaki adı Sardurihinili olan Çavuştepe, Milattan önce 764 ile 735 yılları arasında devleti yöneten II. Sarduri tarafından yaptırılmış ve adının Urartu Dili'ndeki anlamı Sarduri'nin kurduğu kenttir. Aşağı ve Yukarı Kale olarak ikiye ayrılır. Yukarı Kale'de büyük bir kale platformu ve Tanrı Haldi'ye ait bir tapınak, Aşağı Kale'de ise çok sayıda atölye, taş surlar, depo, saray, mahzenler, su sarnıçları, tuvaletler (en eski tuvalet örneği), kanalizasyon sistemi bulunmakta. Buradaki Urartu sulama kanalları günümüzde de kullanılmakta. Çavuştepe gezisinin ardından Van'ın merkezine dönüş. Öğle yemeği ve merkezde serbest zamanın ardından Havaalanına transfer. Türk Hava Yollarının 18.30 de ki uçuşu ile İstanbul'a hareket. Saat 20.55 da İstanbul Havalimanına varış. Özel otobüs ile Taksim ve Kadıköy'e transfer.
Tatvan: Taşar Royal Hotel 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Van: Elite World Van Hotel 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul/Van/İstanbul ekonomi sınıfı uçuş;
 • 1., 2., ve 3. gün akşam yemekleri;
 • 1., 2., 3.ve 4. gün öğle yemekleri;
 • Yemeklerde su, meşrubat ve kahve ikramı;
 • Belirtilen otellerde oda+kahvaltı konaklama;
 • Konforlu özel tur otobüsüyle seyahat;
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç* ) ;
 • Seyahat sigorta paketi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ini teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Rehberi bahşişi için , bu turda kişi başına 80 TL düşünmek gerekir.