Noel Zamanı Antakya II

BAŞTAN BAŞA ANADOLU  Tur Doludur
24 Aralık 2021 - 26 Aralık 2021
2 Gece / 3 Gün - Uçuşlar + 2 Akşam ve 1 Öğle Yemeği + Tüm Turlar dahil
Pegasus ile
Katılımcı Sayısı 16 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : İstanbul İstanbul ve Antakya Buluşmalı olarak tüm şehirlerden
Gezilecek Yerler : Kurtuluş Caddesi - Protestan Kilisesi - Sarımiye Camii - Katolik Kilisesi - Affan Kahvesi Habib-i Neccar Camii - Uzun Çarşı - Kurşunlu Han - Vakıflı Köyü - Saint Simeon Manastırı - Titus Tüneli - Samandağ Hızır Türbesi harbiye - Beşikli Mağara - Arkeoloji Müzesi - Saint Pierre Kilisesi
Tur Tarihi : 24 Aralık 2021 Cuma
Kalan Yer : Dolu
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
2740TL
Tek Kişi Farkı :
290TL
3. Kişi :
2640TL
Lalehan UTKAN ile, Barış ve Yaratıcı Gastronomi Kenti seçilen Antakya'da Noel ambiansını izlemeye gidiyoruz. MÖ 300 civarında Büyük İskender'in komutanlarından Seleucus Nicator tarafından, babası Antiochus'un adına, Silpius Dağı (Habib Neccar Dağı) eteklerinde, Asi Nehri (Orontes) kıyısında kurulan Antakya, antik Roma dünyasının Roma ve İskenderiye'den sonra üçüncü büyük şehri olup, günümüzde de farklı din, mezhep ve etnik kökenlere mensup insanların bu farklılıklarıyla beraber bir arada yaşadığı bir kent olması özelliğiyle tanınmakta. Müthiş bir kent dokusunun yanı sıra, dünyanın en güzel mozaiklerini barındıran modern müzesi ve mutfağının harika lezzetlerinin sizleri beklediği Antakya'ya bu keyifli yolculuğu, çok küçük bir grup ile yapmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Sabah uçuşu ile gidip, akşam uçuşu ile dönerek 2 Gece ve 3 Gün gezi imkanı.
 • Antakya'da yaşayan turist rehberi Ufuk Giriş eşlğinde Noel Zamanı Antakya'nın keşfi.
 • Antakya'da çok renkli Noel ambiansını izleme.
 • Vakıflı Köyü, Saint Simeon Manastırı, Titus Tüneli, harbiye ve Beşikli Mağara gezileri.
 • Antakya tarihi şehir dokusunun keşfi.
 • Antakya arkeoloji Müzesi gezisi.
 • Yemeklerde yöresel mutfak tadımı.

24 Aralık 2021 Cuma İstanbul - Antakya - Necmi Asfuroğlu Müzesi ve Noel Kutlamaları

Sabah, Sabiha Gökçen havalimanından, Pegasus Hava Yolları'nın 08.55'deki uçuşuyla Hatay'a hareket. Saat 10.35'de Hatay'a varış, karşılama ve şehir merkezine transfer esnasında Müze Otel'in altında bulunan Necmi Asfuroğlu Müzesi'nde bulunan harika mozaik koleksiyonunun gezilmesi. Daha sonra, şehir merkezinde öğle yemeği için serbest zaman. Yemekten sonra Dünya'nın ilk ışıklandırılmış caddesi olduğu söylenen Kurtuluş Caddesi'nde kısa bir yürüyüşün ardından, Anadolu'da kurulmuş olan ilk cami olarak bilinen ve hem Hıristiyanlar hem de Müslümanlar için önemli bir anlamı olan Habib-i Neccar Camii gezisi. Daha sonra Uzun Çarşı ve çevresindeki son derece otantik dokunun keşfi: Affan Kahvesi, Künefe tadımı vs... Ardından, Harbiye Şelalesi karşısında bulunan Grand Boğaziçi Otel'e yerleşme. Kısa bir dinlenmeden sonra şehir merkezinde akşam yemeği ve sonrasında, Antakya'da çok özel bir kutlama olan Noel Ayini'ni Aziz Paulos Kilisesi'nde izleme. Geceleme otelde.

25 Aralık 2021 Cumartesi Vakıflı Köyü - Saint Simeon Manastırı - Titus Tüneli - Samandağ

Sabah, kahvaltıdan sonra, gün boyu Antakya'nın yakın çevresini gezmek üzere otelden hareket: İlk olarak, hayatının büyük bir kısmını bir sütunun üstünde münzevi olarak geçirmiş olan aziz Simeon adına M.S. 6.yy.da yapılmış olan Saint Simeon Manastırı kalıntıları gezisi; ardından, Samandağ yakınlarında bulunan, Türkiye'nin tek Ermeni Köyü olma özelliğini sürdürmenin yanısıra organik tarımı, manzarası ve temiz havasıyla da tanınan Vakıflı Köyü ; meydanındaki ulu çınar ağacı ile dikkat çeken Hıdır Bey Köyü; çok uzun bir kumsalın üzerinde bulunan ve Arap Alevileri için önemli bir ziyaretgah olan Samandağ Hızır Türbesi gezileri. Daha sonra, Samandağ'da öğle yemeği için serbest zaman. Öğleden sonra ilk olarak, Seleukia Pieria kentinin aşağı kısmında sel sularını yönlendirmek, limanın dolmasını ve yerleşim yerlerine su baskınını önlemek amacıyla inşa edilmiş, 130 metresi kapalı diğer kısmı açık olmak üzere 1380 m uzunluğunda, Roma su mühendisliğinin önemli örneklerinden olan Titus Tüneli gezisi. Ardından, Seleucia Pieria kentinin nekropol alanında, kayaya oyulmuş mezar kompleksinin en geniş ve en ünlülerinden olun ve içerisinde bölümler halinde on iki mezar bulunan Beşikli Mağara'nın görülmesi. Ardından otele dönüş ve antik dönemde Daphne adını taşıyan, şelaleleriyle meşhur mesire yeri Harbiye'de gezinti ve serbest zaman. Akşam, otelin panoramik restoranında size özel hazırlanan yöresel lezzetlerin tadımı. Geceleme otelde.

26 Aralık 2021 Pazar Antakya Arkeoloji Müzesi - St. Pierre Kilisesi ve İstanbul'a Dönüş

Sabah, geç kahvaltıdan sonra, Aralık 2014'te yeni yerinde açılan Hatay Arkeoloji Müzesi gezisi. Müze eskiden beri barındırdığı eşsiz güzellikteki mozaiklerle tanınır. Çok detaylı işlenmiş ve muhteşem renklere sahip mozaik koleksiyonu dünyada büyüklük açısından ikincidir. Müze aynı zamanda dünyanın üçüncü büyük sikke koleksiyonuna da ev sahipliği yapmakta. Daha sonra, Müze'nin çok yakınında bulunan ve dünyadaki ilk kilise kabul edilen St. Pierre Kilisesi gezisi: İsa'nın on iki havarisinden biri olan Aziz Petrus'un ilk vaaz verdiği yer olduğuna ve cemaatin ilk kez burada 'Hıristiyan' adını aldığına inanılan mağaranın ön kısmına 11. yy.da Haçlılar tarafından Kilise inşa edilmiş ve bu nedenle St. Pierre Kilisesi Hıristiyanlığın ilk kilisesi olarak bilinir. Mağara, Hıristiyanlığın Roma Devleti tarafından resmi din olarak kabil edilmesinden sonra yapılan eklemeler ile gotik tarzda bir kilise şeklini almıştır. Gezisinin ardından, şehir merkezinde, sizin için özel olarak hazırlanmış lezzetlerden oluşan geç öğle yemeği. Ardından serbest zaman ve havalimanına transfer. Pegasus Hava Yollarının saat 19.10 daki uçuşu ile Sabiha Gökçen Havalimanına hareket. 20.50 da varış ve yolculuğun sonu.
Antakya: Grand Boğaziçi Hotel 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Covid-19 salgınının neden olduğu kargaşadan dolayı, 2021 ve 2022 senelerine özel olarak tura kayıt şartlarında değişiklikler yaptık:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini, yurt içi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar, yurt dışı gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.

* Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • Grand Boğaziçi Hotel'de, Oda+Kahvaltı konaklama;
 • 1. ve 2. gün, akşam yemekleri;
 • Son gün öğle yemeği;
 • Lalehan UTKAN rehberlik hizmetleri;
 • Konforlu araç ile seyahat;
 • Affan Kahvesinde Süvari kahvesi ve Uzunçarşı'da Künefe ikramı;
 • Tur sırasında rehberi dinlemek için kulaklık;
 • Bahşişler;
 • İptal ve Sağlık içerikli Seyahat Sigorta Paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Tur paketi ile birlikte satın alımaz ise,İstanbul/Antakya/İstanbul uçak biletleri;
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Programda belirtilmeyen öğle yemekleri;
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Her türlü kişisel harcama;

* PoloTurizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Polo Turizm Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır. 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.