Büyük Brezilya & Arjantin Turu

KLASİK TURLAR  14 GECE
17 Kasım 2021 - 01 Aralık 2021
13 Gece / 15 Gün - Uçuşlar + 24 Yemek + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 16 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : Adana,Ankara,Antalya,Bodrum,Gaziantep,İstanbul,İzmir
Gezilecek Yerler : Salvador De Bahia - Cachoeira - Ouro Preto - Belo Horizonte - Mariana - Paraty - Rio De Janeiro - Iguaçu - Buenos Aires
Tur Tarihi : 17 Kasım 2021 Çarşamba
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
4485 $ (38554TL)
Tek Kişi Farkı :
730 $ (6275TL)
Portekizli denizci Pedro Alvares Cabral tarafından keşfedilen Brezilya, adını "Pau-Brasil" ağacından alır. Güney Amerika Kıtası'nın neredeyse yarısını oluşturan Brezilya Dünyanın beşinci büyük ülkesidir. Bu yolculuk sizleri, zıtlıklarla dolu bu ülkenin en güzel, en ilginç kentlerini ve muhteşem doğa alanlarını keşfetmeye davet ediyor: dağ ve deniz arasında konumlanmış, dünyanın en güzel körfezlerinden birinde yer alan, ilginç coğrafi yapısı ile "Cidade Maravilhosa" yani Muhteşem Şehir Rio de Janeiro; Portekiz sömürge mimarisi ve büyük renkli binaları ile Afro-Brezilya kültürünün eşsiz bir bileşimi, "axe" müziğinin başkenti Salvador; "Barroco Mineiro" mimarisinin doğduğu yer olan Ouro Preto; Arjantin, Brezilya ve Paraguay sınırları arasında yer alan ve tropikal yağmur ormanlarının çevrelediği, etkileyici güzelliği ile doğa harikası ulu Iguazú Şelaleleri ile Arjantin'in efsanevi başkenti, tango ve futbolun şehri Buenos Aires. Kısacası, zıtlıklarla dolu şaşırtıcı bir yolculuk...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Türk Hava Yolları ile São Paulo'ya direkt gidiş ve Buones Aires'den geri dönüş,
 • Brezilya ve Arjantin için en uygun seyahat dönemi,
 • Uzun mesafeler içeren seyahatte, 5 iç hat uçuşu,
 • Dünya Mirası Listesi'nde yer alan: Rio de Janeiro'nun dağ ve deniz arasında kalan Carioca manzaraları, Salvador de Bahia, Ouro Preto, Paraty, Santuário Bom Jesus de Congonhas, Iguazu Milli Parkı, Rio Parana Nehri Deltası gezileri,
 • Paraty'de tam gün tekne turu,
 • Iguazu Şelaleleri'nin hem Arjantin hem Brezilya tarafını, 1.5 gün boyunca gezebilme imkanı,
 • Iguazu'da, "Macuco Safari" Bot Turu,
 • Özel konumlu, 4 yıldızlı otellerde konaklamalar,
 • Buones Aires'i arzunuza göre keşfedebileceğiniz serbest gün,

17 Kasım 2021 Çarşamba Istanbul - São Paulo

İstanbul Havalimanından,Türk Hava Yolları ile saat 14:25 de hareketle 22:15'de São Paulo'ya varış. Havalimanı'nda karşılama ve otele transfer. Geceleme otelde.

18 Kasım 2021 Perşembe Salvador De Bahia

Sabah erken Havalimanı'na transfer ve Salvador de Bahia'ya uçuş. Bahia, Salvador da Bahia veya São Salvador da Bahia de Todos os Santos (Tüm Azizler Körfezi'nin Aziz Kurtarıcısı) olarak adlandırılan Salvador, mimarisi, gastronomisi, keyifli yaşamı ve ağırlıklı olarak Afro Brezilya kültürü ile ülkenin en renkli şehirlerinden biri olarak bilinir. Salvador, aralarında ünlü Bossa-Nova şarkıcısı Gilberto Gil başta olmak üzere birçok sanatçının memleketidir. Karşılamanın ardından, ülkenin müzik ve kültür merkezi olan Salvador'un keşfi. Bahia 1549'dan 1763'e kadar Brezilya'nın ilk başkentliğini yapar ve burada Avrupa, Afrika ve Amerika kültürleri harmanlanır. Hızla büyüyen şehir Brezilya'nın ana limanı haline gelir. 1558'den itibaren şeker plantasyonlarında çalışmak üzere gelen köleler ile Yeni Dünya'daki ilk köle pazarı burada kurulur. Salvador, günümüzde de bu çok kültürlü geçmişini yansıtır.
İlk olarak, Afro-Brezilya dini geleneği olan gizemli Condomblé ile ilgili bilgi edinebileceğiniz bir gezi. Afrikalılar, köle olarak getirildikleri Atlantik Okyanusu'nun öteki kıyısına tanrılarını da taşıyarak yeni dinlerine uyumlu bir hale getirirler. Bu tanrılar Antiller ve Brezilya'ya ayak basan esirlerin manevi sığınağı olarak varlıklerını devam ettirebilmek için Hıristiyan bir görünüme bürünürler. Bu bağdaştırıcı inançlar, kıta üzerinde çeşitli ve değişken görünümler sergilediği halde, Antiller'de (Haiti Vudusu, Küba Santeriası) aynı kalırlar. Bahia eyaletindeki "Candomblé mezhebi" ise Bantuların kültünden esinlenmişdir. Orixa ruhani sistemindeki tanrıların alametlerinden birini yansıtan canlı bir tezahürüdür. Dique do Tororó'da, Orixa heykellerini gördükten sonra ritüellerde tanrıların yeryüzüne çağırıldığı Candomblé törenlerinin yapıldığı kutsal "terreiro"nun gezilmesi. Bulunduğumuz güne denk gelirse bir Candomblé töreni izleyebilirsiniz. Geziye şehir turu ile devam. Tüm Azizler Körfezi'nin girişinde 1536 yılında inşa edilen, turistlerin ilgi odağı Farol da Barra kale-fenerini gördükten sonra, Victoria caddesi, Campo Grande ve Piedade meydanlarından geçerek, tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan çok iyi korunmuş tarihi merkeze ulaşım. Cidade Alta (yukarı şehir), sömürge yerleşimine uyarlanmış Rönesans kentsel yapılanmasının üstün bir örneğidir. 85 metre yüksekliğindeki bir kayanın tepesinde yer alan savunma, idari ve yerleşim bölgesi gezisi. Görkemli binaların yoğunluğu ile Pelourinho semti, gezinin en önemli bölümü oluşmakta. 1930 lardan beri Art Deco tasarımlı Lacerda asansörü, Cidade Baixa ve Cidade Alta olan aşağı ve yukarı şehirleri bağlamakta. Buradan şehrin ayrıcalıklı bir manzarasını görebilirsiniz: Elevador Lacerda ve yakınındaki Belvedere, şehrin en güzel manzaralarına hakimdir. Gezi esnasında, Barok tarzı zengin iç dekorasyonu ile Salvador'un en görkemli kilisesi ; 1522 yılında Cizvitler tarafından inşa edilip daha sonra 1657-1672 yılları arasında, barok ve rokoko üslubunda yeni bir kilisenin ilavesiyle oluşan, Brezilya'nın ilk katedrali Basilica da Sé São Salvador de Bahia; 1704 yılından itibaren siyah kölelerden oluşan "Siyah Kardeşler" cemaatı tarafından inşa edilen, tüm azizleri siyah olan ve aralarında Portekizden gelenlerinde bulunduğu "azulejos" fayansları ile süslü Nossa Senhora do Rosário dos Pretos kilisesi; gençliği babasının kakao çiftliğinde geçen, siyasal çalışmalarından ötürü tutuklanan ve sürgüne gönderilen, 1952'de Brezilya'ya dönen ve doğum yeri Bahia'da yaşamaya başlayan, Brezilya folklorundan esinlenen, halk duygu ve düşüncesine bağlı kalan güçlü bir anlatım tarzı geliştirerek, romanları ile ülkesinde tüm zamanların en çok satan yazarı olan Jorge Amad'ın hatırasını canlı tutan Casa de Jorge Amado Vakfı ziyaretleri. Ardından otele yerleşme. Öğle yemeği geziler esnasında.
Salvador'da, Afrika kökenli Brezilyalıların kültürü ağır basmakta. Miguel Santana Tiyatrosu'nda, Avrupa, Afrika ve Hint mutfağının etkisini taşıyan yerel lezzetlerini tadıcağınız, folklorik gösteriler eşliğinde akşam yemeği. Geceleme otelde.

19 Kasım 2021 Cuma Salvador De Bahia - Cachoeira - Salvador De Bahia

Sabah, kahvaltının ardından, Salvador'un 120 km. Batısı'nda ve Paraguaçu Nahri kıyısında bulunan Cachoeira şehrine hareket. Bu küçük koloniyal şehir, zenginliğini tütün ve şeker kamışı ekimine borçludur. Yol üzerinde bulunan Santo Amaro kasabasındaki pazaryerinde ve Nosso senhora de purifiçao Kilisesi'nde molanın ardından tipik bir fazenda da öğle yemeği. Daha sonra Cachoeira'ya varış. Paraguaçu nehrinin iki yakasında yerleşik, sakin, mütevazi ve zengin Cachoeira ve Sao Felix kasabaları Barok dönemin önemli eserlerine ev sahipliği yapmakta. Ayrıca, meşhur Danneman puroları'nın yapıldığı fabrikada burada bulunuyor. Şehir turu ve Puro fabrikaları gezisi sonrası Salvador de Bahia ya geri dönüş. Akşam Yemeği tipik bir lokal restoranda. Geceleme otelde.

20 Kasım 2021 Cumartesi Salvador De Bahia - Belo Horizonte - Mariana - Ouro Preto

Sabah, kahvaltı sonrası havaalanına transfer ve Belo Horizonte'ye uçuş. Varışta karşılama ve Mariana'ya gidiş. Öğle yemeğinden sonra Mina do Passagem'in eski altın madenleri gezisi. Brezilya'nın ekonomisinde altın 1695 de 1800 lere kadar önemli bir yer tutar. Passagem'de ilk altın yatağı 1719 da bulunur ve kısa sürede, Brezilya altın üretiminin %50 si buradan çıkarılır. Günümüzde, Dünyanın ziyaretçilere açık en büyük altın madenidir. Mina do Passagem, çoğu zaman hüzünlü tarihi boyunca sakladığı sırları ve gizemleri ile gezginleri büyülemekte. Madenin yeraltı galerilerine, alışılmadık bir şekilde, araba ile inilmekte. 315 mt. olan yol 120 mt. Derinliğe kadar ulaşmakta. Burada harika bir kristal su gölü göreceksiniz. Bunun yanında, gezi boyunca göreceğiniz madenlerin galerileri, salonları ve sütunlarıyla iç manzaraları, son derece ilginç olacak. Maden gezisinden sonra Mariana şehri panoramik turu ve eski bir hapishane ve Nossa Senhora do Carmo kilisesi gezileri. Günün sonunda Vila Rica yani "zengin vadi"nin yamaçlarında kurulu olan ve yeşil ormanlarla kaplı tepelerle çevrili Ouro Preto'ya varışı takiben, Barok mimarinin eşsiz örneği olan tarihi merkezinde yer alan otele yerleşme. Yürüyüş mesafesindeki yerel bir restoranda akşam yemeği. Geceleme otelde.

21 Kasım 2021 Pazar Ouro Preto - Belo Horizonte

Sabah, kahvaltının ardından, bu muhteşem şehrin keşfi. 17. yüzyılın sonlarında kurulan şehir, yakınındaki Tripuí Nehri'nde ilk bulunan siyah taşlardan dolayı Ouro Preto yani "siyah altın" ismini alır. XVIII. yüzyılda ise "altına hücum" un odak noktası olunca altın çağını yaşar ve 1720-1897 yılları arasında Minas Gerais eyaletinin başkentliğini yapar. Engebeli bir tabiyatın çizgilerini takip eden dolanbaçlı sokaklarda, Barok mimarinin eğrisel ince şekilleriyle mükemmel homojen bir grup oluşturan meydanlar, kamu binaları, konaklar, çeşmeler, köprüler ve kiliseler inşa edilir. Avrupa barok ve rokoko tarzlarının Minas Gerais etkileriyle harmanlandığı bir madencilik Baroğu stili olan "Barroco Mineiro" ortaya çıkar. 19. yüzyılda altın madenlerinin tükenmesiyle birlikte şehrin etkisi azalsa da birçok kilise, köprü ve çeşme barok heykeltraş Antonio Francisco Lisboa (Aleijadinho)'nun olağanüstü yeteneğinin ve geçmişteki ihtişamının bir tanığı olarak karşımızda durmakta. tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan tarihi merkezin gezisi sırasında, Aleijadinho'nun başyapıtı olan Igreja de São Francisco de Assisi kilisesi; Casa dos Contos adlı Altına Hücum Müzesi; ünlü heykeltıraş ve mimar Antonio Francisco Lisboa'ya ithaf edilen Aleijadinho müzesi; Minas Gerais'in en zengin kiliselerinden biri olarak sayılan Igreja Nossa Senhora do Pilar Bazilikası; Museu de Mineralogia mineraloji müzesi ziyaretleri. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Ouro Preto'nun batısındaki Congonhas şehrine hareket. Burada bulunan ve Barok sanatının başyapıtları olan Aleijadinho'nun çok renkli heykellerini barındıran Santuário Bom Jesus de Matosinhos kilisesini ziyaret. tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan kilise aynı zamanda Brezilya'nın önemli bir haç yeridir. Akşamüstü Belo Horizonte'ye varış, panoramik şehir turu ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

22 Kasım 2021 Pazartesi Belo Horizonte - Rio De Janeiro - Paraty

Sabah erken, kahvaltı sonrası havaalanına transfer ve Rio de Janeiro'ya uçuş. Varışta karşılama ve Paraty'e transfer. Yolda ünlü Brezilya romu cachaça'nın tadımı. Paraty'ye varışda öğle yemeği. Şehrin çok güzel bir mimarisi vardır. 17.yüzyılın ikinci yarısında, Portekizliler tarafından, Caminho do Ouro'nun (Altın Rotası) bitiş noktası olarak inşa edilen Paraty'nin limanı, hem çıkarılan değerli madenlerin ihracı, hem de maden ocaklarında çalışmak üzere gönderilen Afrikalı kölelerin giriş noktası olarak hizmet vermiş. O dönemde, liman ve kentin zenginliğini korumak için bir savunma sistemi inşa edilmiş. Paraty'nin tarihi merkezindeki 18. yüzyıl planı ile 18. ve 19. yüzyılın başlarından kalma sömürge mimarisi çok iyi korumuş Bu nedenle, günümüzde Brezilya kıyılarında en çok fotoğraflanan kasabalardan biri olup tarafından Dünya Mirası listesine alınmış. Son derece çekici olan ve arabaların giremediği tarihi merkez, beyaz badanalı kiliseleri, terra-cotta çatılı binaları, arnavut kaldırımlı sokakları, çok sayıda restoran ve barıyla, keyifle keşfedeceğiniz bir yer olacak. Kasabadaki gezintinin ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

23 Kasım 2021 Salı Paraty

Sabah, kahvaltının ardından, tipik bir bölgeSabah, kahvaltının ardından, tipik bir bölgesel tekne olan Escuna ile, Yeşil mavi ve zümrüt renklerinin buluştuğu koyları keşfedeceğiniz Tropik Adalar turu. Günün keyfini Zümrüt yeşili ve mavi sularda yüzerek çıkarabilirsiniz. Öğle yemeği teknede. Gün sonu otele dönüş. Akşam yemeği, Paraty'nin popüler mekanlardan birinde "Canlı Müzik " eşliğinde. Geceleme otelde .

24 Kasım 2021 Çarşamba Paraty - Rio De Janeiro

Sabah kahvaltısı sonrası Rio de Janeiro'ya gitmek için hareket. Şehri keşfeden Portekizli denizciler, 1 Ocak 1502 yılında Guanabara Körfezi'ne ulaştıklarında bir nehir bulduklarını zannederek, buraya Rio de Janeiro, yani "Ocak Nehri" adını verirler. Altın bulamayınca hayal kırıklığına uğrayan Portekizliler, bu yeni toprakları önemsemeyip, Fransızlar'ın burada kırmızı boya yapımında kullanılan "pau-brasil" ağacı ticaretine başlamasına neden olurlar. Zaten Brezilya ismi de, bölgede çok rastlanan "pau-brasil" ağacından gelir. Ancak haklarını arayan Portekizliler, iki yıl süren bir mücadeleden sonra Fransızları 1567'de Rio'dan kovarlar. Vali, şehri Morro do Descando kalesinin tepelerinde geliştirmeye karar verir. Çevredeki araziler, "sesmarias" adlı büyük çiftliklere dönüştürülüp, Brezilya'nın yeni zenginlik kaynağı şeker kamışı yetiştiriciliğine adanır ve büyük aristokrat ailelere tahsis edilir. Bu dönemde, Rio nüfusunun üçte ikisi zenci ve yerli köleden oluşmaktaydı. Rio, 1763 yılında Brezilya'nın başkenti olunca gerçek bir şehir haline gelir. Minas Gerais'de keşfedilen altına hücum devrini daha sonra, kahve, pamuk ve kakao dönemleri izler. Brezilya 1822 yılında, Portekiz Kralı VI. João'nun oğlu I. Pedro önderliğinde bağımsız bir krallık olur. Mahalleler daha sonra ayırıştırılır ve varlıklı burjuvalar São Cristóvão semtinde muhteşem konutlar inşa ederler. XIX. yüzyılın sonlarında, Hevea Brasiliensis'den lateks denilen kauçuk elde edilerek yeni bir mucize meydana gelir. Rio, Amazon bölgeleri sayesinde, Avrupalılar'ın bile başlarını döndüren zenginliğe kavuşur. Başkentin 1960'da Brasilia'ya transfer olmasına rağmen, Rio büyümeye devam eder ve heyecanlı, coşkulu ve zıtlık dolu bir kent haline gelir. Gece gündüz bir uğrak yeri olan plajları, sömürge mahalleleri ve şehrin kalbindeki dünyanın en büyük kentsel ormanı olan "Floresta da Tijuca" Rio'yu son derece çekici kılar. Varışta, tipik Churrascaria'da öğle yemeği. Daha sonra, yerel rehber eşliğinde başka bir Rio'yu keşfedeceğiniz meşhur favelalar gezisi. Brezilya'yı tam anlamıyla kavrayabilmek için farklı bir bakış açısı sağlayan "favela" turu aydınlatıcı bir deneyim olup, en az Kurtarıcı İsa Heykeli, Maracanã veya Rio Karnavalı kadar şehrin kültürünün bir parçasıdır. Rio'da yaklaşık 950 favela bulunmakta. Favelalar yirminci yüzyılda, çoğunlukla çevredeki yamaçlarda, halka açık eski alanlara yerleştirilmişler. Bu mahalleler günümüzde Rio nüfusunun % 20'sine ev sahipliği yapmakta. Favelalar, orada yaşamayan çoğu insan için gizemini korurlar. Bu tur sadece favelaların ne olduğunu açıklamakla kalmayıp, aynı zamanda Brezilya toplumunun farklı yönleri hakkında da yepyeni bir görüş getirmekte. Tur sırasında, ülkenin en büyüklerinden olan Vila Canoas ve RocinhaRocinha el sanatları merkezi ziyaretinden sonra, bir terastan Rio'nun nefes kesici manzarasını izleme. Eski bir F1 yarış pisti olan Estrada da Gávea üzerinden favelaların aşağı kısmına iniş. Brezilya hükümetinden herhangi bir eğitim veya finansal desteği olmayan, favela turların sayesinde finanse edilebilen bir "community school"u ziyaret. Turun sonunda, tüm güney bölgesinin plajlarını takip ederek otele dönüş. Yerel bir restoranda geç bir öğle yemeğinin ardından, günün geri kalan kısmı serbest. Rio'nun yanyana dizilmiş muhteşem plajları en önemli özelliğidir: Leblon'a kadar uzanan Rio'nun yıldızları Copacabana ve Ipanema'nın uçsuz bucaksız kumsallarında yürüyebilir ve denize girebilirsiniz. "Cariocas" adıyla tanınan Rio de Janeirolular son derece aktif olup, genci yaşlısı sahilde her daim bir spor yaparlar ve bu açıdan da Rio çok rahat bir şehirdir. Akşam üstü, sahildeki barlarda oturup bir Caiphirinha yudumlamak çok keyifli olabilir. Akşam yemeği, tipik müzikli bir restoranda. Geceleme otelde.

25 Kasım 2021 Perşembe Rio De Janeiro

Sabah kahvaltısı sonrası, tüm gün sürecek olan, Dünya Mirası Listesi'nde yer alan "Dağ ve Deniz arasındaki Carioca Manzaraları"nın keşfi için hareket. Sabah, gezmesi çok keyifli olan Corcovado Dağı'na trenle çıkış. Tijuca Milli Parkı'nın bir parçası olan ormanın içinden ilerleyerek Rio'nun en önemli simgesi olan ve kollarını açarak Kurtarıcı İsa'yı temsil eden, "Cristo Redentor" Heykeli'nin ayaklarına varış. 30 metre yüksekliği ile dünyanın en büyük heykeli olan bu anıt, dünyanın yeni Yedi Harikası'ndan biri seçildi. Tepeden, şehrin muazzam manzarasını seyredebilirsiniz. Daha sonra, şehrin bir diğer sembolü olan ve İsa Heykeli'nin bulunduğu tepenin hemen karşısında yer alan Pao de Açucar yani Şeker Tepesi gezisi. Marro du Urca'dan tepelerin arasında muhteşem manzaralar eşliğinde bir teleferik yolculuğu: Leme, Copacabana, Ipanema, Flamengo ve Leblon sahilleri; Dedo de Deus (Tanrı'nın Parmağı) zirvesiyle Serra do Mar, Pedra da Gávea, Maciço da Tijuca ve Corcovado dağları; Guanabara Körfezi; şehir merkezi; Governador Adası; komşu şehir Niterói ve Rio-Niterói köprüsü... Bugün sanat, lezzet ve lüksün merkezi haline gelen Rio'nun en eski mahallesi Santa Teresa ve gece eğlencelerinin vazgeçilmez adresi Lapa bölgelerini gezdikten sonra, yerel bir restoranda öğle yemeği. Brezilya denince akla ilk samba ya da futbol gelir: Öğleden sonra, panoramik tur esnasında 1984 senesinde Brezilyalı ünlü mimar Oscar Niemeyer tarafından tasarlanan Sambadrome Stadyumu'nun dıştan görülmesi. Senede bir düzelenen çılgın karnaval sırasında, yıl boyu hazırlanan dansçılar, şampiyonluk için Sambadrome'daki ünlü karnaval geçitinde yarışırlar. 1950 Dünya Kupası için inşa edilen ve bir zamanlar futbol mabedi olarak kabul edilip, 2014 Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyatları için yenilenen, Brezilya'nın en büyük stadı Maracanã Stadyumu'nun görülmesinden sonra, 1964-1979 yılları arasında inşa edilen ve garip mimarisiyle dikkat çeken São Sebastião Katedrali'ni ziyaret. Dışardan bakıldığında modern bir piramidi andıran yapının iç kısmı muhteşem yükseklikte vitraylar barındırmakta. Akşamüstü otele dönüş. Gelmiş geçmiş en meşhur Brezilya şarkısı olarak bilinen Garota De Ipanema'nın, 1962 yılında Tom Jobim ve Vinicius de Morais tarafından yazıldığı restoranda akşam yemeği. Geceleme otelde.

26 Kasım 2021 Cuma Rio De Janeiro - Foz De Iguaçu

Sabah kahvaltısının ardından Rio Havalimanı'na transfer ve yerel havayollarına ait tarifeli uçakla Foz de İguaçu'ya uçuş. İguaçu Havalimanı'nda karşılama ve şelalerin bulunduğu milli parkta öğle yemeği. Yemekten sonra şelalelerin Brezilya tarafının keşfi. Bölgenin yerlileri olan Guaraniler'in dilinde "büyük su" anlamına gelen şelalelerin ismi, ikisinin de okunuşu İguasu olan Portekizcede Iguaçu, İspanyolcada ise Iguazú olarak yazılır. Brezilya'daki Iguaçu Milli Parkı, Arjantin tarafındaki daha büyük olan Iguazú Milli Parkı ile, irili ufaklı yaklaşık 275 ayrı şelaleden oluşan 2700 metre uzunluğundaki dünyanın en büyük ve en etkileyici şelalelerin birini paylaşmakta. Yerliler gürleyen bu güzelliği bilseler de şelaleler "resmi" olarak 1541 yılında İspanyol "Conquistador" ve kaşif Alvar Nuñez Cabeza de Vaca tarafından keşfedilir. Şelalelerin oluşturduğu yoğun sis bulutu yemyeşil bir bitki örtüsünün gelişmesine sebep olur. Arjantin, Paraguay ve Brezilya sınırlarının kesiştiği noktanın yakınında yer alan şelaleler sadece Brezilya ve Arjantin'den görülebilen Dünya Mirası Listesi'ne alınan bir doğa harikasıdır. Şelaleler Brezilya tarafında panaromik olarak bütünüyle görülebilirken, Arjantin tarafında ise çok daha yakından seyredilebildiği için suyun gücü çok daha fazla hissedilebilir. Sonuçta, Şelalelerin en büyük kısmı Arjantin tarafında bulunduğundan, Arjantin tarafındaki Iguazú Şelaleleri Brezilya tarafından tamamen farklı görülmekte. Arjantin tarafını ertesi güne bırakarak, Brezilya tarafındaki "Cataratas do Iguaçu" şelalelerini gezmek üzere hareket. Trilha das Cataratas'dan nefes kesici manzaralar eşliğinde yapıcağınız 1200 metrelik keyifli yürüyüş sırasında seyir teraslarından şelaleleri (özellikle "Salto Floriano" isimli şelaleyi, ''Garganta del Diablo" yu ve manzarayı zenginleştiren muhteşem gökkuşağını) hem değişik bir açıdan, hem de çok yakından izleme imkanı. Yürüyüş yaparken değişik ağaç, bitki ve küş türlerinin yanı sıra rakungiller familyasından parkın yaramaz sakinleri olan Koati leri görebilirsiniz. Gezinin ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

27 Kasım 2021 Cumartesi Foz De Iguaçu (Arjantin tarafı)

Sabah, sınıra doğru hareket ederek, şelaleleri Arjantin tarafında gezmek üzere Brezilya-Arjantin arasında bulunan Dostluk Köprüsü'nden geçiş. Daha sonra, parkın girişinden küçük, yanları açık bir trenle Garganta durağına kadar kısa bir yolculuk. Buradan, şelalelerin en görkemli noktası olan, 90 metre yüksekliğindeki Şeytan'ın Boğazı anlamına gelen ''Garganta del Diablo'' yu görmek üzere yürüyüş. Trenle ulaşacağınız Cataratas durağından, üst yürüyüş yolu olan "paseo superior" a doğru yapacağınız bir başka yürüyüşte ise, ormanın içerisinden geçerek şelalelerin coşkulu sesini dinleyip, dar yaya köprülerinden ve manzara izleme noktalarındaki seyir balkonlarından şelalelerin büyüleyici manzarasını yukarıdan ve değişik açılardan görebilirsiniz. Şelaleleri alçaktan farklı bir şekilde görebilmeniz için "circuito inferior" olan alt yürüyüş yolunda da bir yürüyüş yapmak mümkün. Öğle yemeği sonrasında, İguaçu'nun tüm görkemine ve keyfine varacağınız eşsiz bir tekne turu olan " Macuco Safari" nin heyecan dolu macera yolculuğuna hazır olun. Lastik Botlarla yapılan bu safari Şelalerin eşşiz görünümünün yanısıra heyacanlı bir deneyim olacak. Ancak, şelalelerin altına giren "ıslak" bot turunu veya şelalelerin en kuvvetli döküldüğü yere yaklaşan bu turdan sırılsıklam olarak döneceğinizi bilmekte fayda var. Ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama.

28 Kasım 2021 Pazar Foz De Iguaçu - Buenos Aires

Sabah kahvaltısı sonrası Havalimanına transfer ve Buenos Aires 'e uçuş. Buenos Aires Havaalanında karşılama ve şehrin yaklaşık 30 km kuzeyinde bulunan ve tarafından Biyosfer Rezervi ilan edilen Rio Parana Nehri Deltası'nın ucundaki sevimli Tigre kasabasına hareket. Varışta, Lujan adlı kanaldaki "meyve limanı" anlamına gelen renkli Puerto de Frutos'daki yerel bir lokantada öğle yemeği. Dev delta'nın bu bölgesi çok sayıda adadan ve yarım adadan oluşmakta. 'Portenos'ların yani Buenos Aireslilerin yazlıklarının ve kürek çekme kulüplerinin bulunduğu, subtropikal manzaraların hakim olduğu kanallarda çok hoş bir tekne turu. Çökeltiler nedeniyle koyu kahve renkteki sular bölge topraklarını çok verimli kılmakta. Ardından Buenos Aires'e hareket ve varışta otele yerleşme. Akşam yemeği lokal bir restoranda. Geceleme otelde.

29 Kasım 2021 Pazartesi Buenos Aires

Ülkenin en verimli tarım bölgesi olan Pampa'nın doğusunda bulunan Arjanti'nin başkenti Buenos Aires, Güney Amerika'nın en büyük kentlerinden biridir. Önce Güzel Hava Meryemi anlamına gelen "Madonna di Bonaria" ve sonra "Santa María de los Buenos Aires" den ismini alır. Atlantik Okyanusuna açılan, Rio Parana ve Rio Uruguay nehirlerinin oluşturduğu Rio de la Plata Nehri'nin kıyısında bulunan Arjantin'in başkenti Buenos Aires'i gün boyunca keşfetmek üzere hareket. Yeni Dünya ile Avrupa'nın etkilerinin bir karışımını sunan Güney Amerika'nın en büyüleyici başkentini tanıma gezisi sırasında: Plaza de Mayo Meydanı'nda "Cabildo" belediye binası, Casa Rosada Hükümet Binası ve Katedral gibi görkemli binalar; alabildiğine geniş "9 de Julio Avenida"Caddesi ve ortasında yükselen Obelisk, tarihi Colon Tiyatrosu; Mayo Caddesi; Florida Caddesi; ressamların çok sevdiği son derece renkli ve hareketli La Boca mahallesi; Eva Peron'un mezarının bulunduğu meşhur Recoleta mezarlığı ve kilisesi; rezidensyel yeşil Palermo mahallesi; başarılı restorasyon projesi ile yenilenen Puerto Madero limanı; kabareleri ve pazarı ile ünlü San Telmo mahallesi görebileceğiniz yerler arasında. Gezi esnasında, "Asado" olarak adlandırılan tipik bir et lokantasında öğle yemeği. Akşam yemeği, unutulmaz bir tango gösterisi seyredeceğiniz, Buenos Aires'in en iyi tango mekanlarından biri olan, tarihi Cafe de los Angelitos'da. Geceleme otelde.

30 Kasım 2021 Salı Buenos Aires - Istanbul

Sabah kahvaltısı sonrası, şehiri dilediğiniz gibi keşfedebilmeniz veya antika, resim, el sanatları ve diğer hediyelik eşyaların satıldığı San Telmo' nun meşhur pazarında alış veriş yapabilmeniz için tam gün serbest zaman. Öğle ve akşam yemekleri serbest. Akşam, 19.30 da otelde buluşma ve Havalimanına transfer ve saat 23.50 deki Türk Hava Yolları uçuşu ile İstanbul'a hareket.

01 Aralık 2021 Çarşamba İstanbul

Saat 22.30 da İstanbul Havalimanına varış.
Salvador de Bahia:VILA GALE 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Ouro Preto:PAUSADA CLASSİCA 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Belo Horizonte:HILTON GARDEN INN 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Paraty:PAUSADA CORSARİO 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rio de Janeiro: Windsor Palace Copa Cabana 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Iguaçu: Wyndham Foz do Iguacu 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Buenos Aires : 725 Continental 5 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Covid-19 salgınının neden olduğu kargaşadan dolayı, 2021 ve 2022 senelerine özel olarak tura kayıt şartlarında değişiklikler yaptık:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini, yurt içi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar, yurt dışı gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/São Paulo/Salvador/Belo Horizonte/ Rio de Janeiro/Foz do Iguaçu/ Buones Aires/İstanbul ekonomik sınıf uçak biletleri;
 • 2. günden 13. güne kadar 12 akşam yemeği;
 • 2. günden 13. güne kadar 12 öğle yemeği;
 • Programda belirtilen otellerde Oda+Kahvaltı konaklama;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Konforlu otobüslerle seyahat;
 • Belirtilen tekne gezileri;
 • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
 • Havalimanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Her türlü kişisel harcamalar;
 • Tur lideri bahşişi**;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.


* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 65 $ düşünmek gerekir.

NOT:

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı internet sitesinde yayınlanan uyarı:

“Brezilya'nın başkenti Brasilia'yı da içine alan bazı bölgelerinde sarı humma vakalarının görülmesi sebebiyle, söz konusu ülkeye giriş için sarı humma aşısının yapılması ve uluslararası aşı karnesi alınması gerektiği Brezilya Makamlarınca bildirilmiştir.”

Vize

Brezilya:ve Arjantin 90 gün için vize uygulanmıyor ancak pasaportunuzun 6 ay geçerli olması gerekli.
ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.