Toskana

Toscana geçmişten beri, Floransa ve Siena'nın sahip olduğu kültürel zenginlikler ve sakin yaşam tarzı sayesinde, İtalya'nın gezginleri en çok çeken bölgelerinden biri oldu. Uçsuz bucaksız yeşil vadileri, üzüm bağları, Orta Çağ kaleleri ve kasabalarıyla Toscana'nın sembolü sayılabilen Chianti bölgesinin yanı sıra, Brunello di Montalcino ve Vino Nobile'nin üretildiği UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmış olan Orcia Vadisi'ni bu seyahatte keşfedebilirsiniz. Toscana mutfağı, zeytinyağıyla hazırlanmış sebze yemekleri, tahılları, et ve balık yemekleri ve tabii ki şaraplarıyla bir mutfak festivalini andırmakta. Bu seyahat boyunca göreceğiniz kültürel zenginliklerin yanında bu çok özel mutfağı da tadabilmeniz için çok özel bir program hazırladık...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Senelerdir bir Dünyanın Renkleri-Gurme klasiği haline gelen Toscana seyahatini bağ bozumunun başlangıcını izlemeyi umut ediyoruz. İtalya'nın yemek, şarap ve şehirlerinin tarihi yapıları bakımından bu ilginç bölgesini, bağların altın sarısı rengine dönüşmeye başladığı bu dönemde görüp tabiatın muhteşem renklerini seyredebileceğiz.
 • Marchesi de Frescobaldi malikânesinin özel bir salonunda, Frescobaldi şarapları eşliğinde öğle yemeği.
 • Castellina in Chianti'deki 1 Michelin yıldızlı Albergaccio di Castellina restoranın da özel degüstasyon menüsü.
 • Gidiş uçağının sabah saatlerde, dönüş uçağının ise akşam saatlerde olması sayesinde 4 gece fakat 5 tam gün tur yapabilme imkanı.
 • Toskana'yı, tecrübeli rehber Gül Başlangıç ile keşfetme imkanı.
 • Floransa'da dilediğiniz gibi değerlendirebileceğiniz, yarım serbest gün ve bir serbest akşam yemeği.

18 Eylül 2019 Çarşamba İstanbul - Bologna - San Gimignano - Siena

Sabah, Türk Hava Yolları ile saat 08:25 hareketle 10:10'da Bologna'ya varış. Otobüsle üzüm bağları ve servi ağaçlarıyla bezeli sihirli manzaralar eşliğinde, İtalya'nın en eski kültürünü oluşturan Etrüskler'in parlak bir uygarlık kurdukları topraklarda yolculuk. Toscana'nın batısında bulunan San Gimignano'ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan ve XIII. yüzyılda zengin aileler tarafından inşa ettirilen uzun kuleleri ile çok değişik bir yapıya sahip olan San Gimignano, Toscana'nın en pitoresk kasabalarından biridir. Adını güzel kulelerinden alan "San Gimignano delle Belle Torri" de, bazıları 50 metreyi bulan 72 kuleden günümüze sadece 14 tanesini korunabilmiş. Kasabanın kalbi ve en yüksek noktası olan Piazza della Cisterna'da, Toskana manzaralarını seyrederek, öğle yemeği. Akabinde, taşlı dar sokakları, yüksek surları ve etkileyici mimarisiyle San Gimignano'nun keşfi. Gezinin ardından, yakın bir mesafede bulunan Sienaya hareket. Varışı takiben otelimize yerleşme. Gün bitiminde, eski Siena'nın sokaklarındaki Compagnia dei Vinattieri restoranın son derece hoş atmosferinde bölge şarapları eşliğinde lezzetli bir yemek.

19 Eylül 2019 Perşembe Siena - Montepulciano - Orcia Vadisi - Montalcino - Siena

Gün boyu Siena'nın güneyinde bulunan bölgelerin keşfi. İlk etap Montepulciano kasabası. Yüksek bir tepe üzerinde kurulmuş olan ve Rönesans tarzı binalarla süslü Montepulciano, en çok "asil şarap" anlamına gelen Vino Nobile ile tanınmakta. Ana meydana giden "Corso" sokağı boyunca gezinti. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan olan Val d'Orcia (Orcia Vadisi) dan geçerek, Brunello şarapları ile bölgenin en meşhur kasabası olan Montalcino'ya hareket. Montalcino'nun yakınlarında bulunan Toscana'nın en eski şarap üreticilerinden biri olan dünyaca ünlü Frescobaldi'nin tarihî mahzenlerini gezdikten sonra, özel bir salonda malikânenin şarapları eşliğinde bölgenin spesyalitelerinden oluşan öğle yemeği. Öğleden sonra, Montalcino'nun tarihî kale ve merkezini gezdikten sonra Siena'daki otelimize dönüş. Akşam, Toscana'nın en lezzetli restoranlarından biri olarak kabul edilen, Castellina in Chianti'deki 1 Michelin yıldızlı Albergaccio di Castellina restoranına otobüsle hareket. Chianti şarapları eşliğinde keyifli bir akşam yemeği.

20 Eylül 2019 Cuma Siena - Chianti Bölgesi - Siena

Sabah, Siena ile Floransa arasında yer alan, en eski geleneğe sahip, "Chianti" ve "Chianti Classisco" şaraplarının doğduğu bölge Chianti'ye gitmek üzere yola çıkış. Yol boyunca yeşil dağ ve vadilerden oluşan Chianti bölgesinin neredeyse her tepesindeki şatoları ve eteklerindeki bağları seyrederek, Radda in Chianti gibi küçük Orta Çağ kasabalarından geçerek Greve in Chianti'ye varış. Greve in Chianti'deki üçgen Piazza Matteotti meydanını gördükten sonra, Greve in Chianti'nin yakınlarında bölgeye hâkim bir konumda bulunan Castello di Verrazzano Şatosu'nun tarihi şarap mahzenlerinde bölge şarapları degüstasyonu. Ardından malikâne'nin kendi ürettiği DOCG apelasyonlu şaraplar eşliğinde öğle yemeği. Castello di Verrazzano, 1524'te New York Körfezi ve Amerika'nın doğu kıyılarının bir kısmını keşfeden Giovanni da Verrazzano'nun 1485 senesinde doğduğu şatodur. Öğleden sonra Siena'ya dönüş ve Orta Çağ'da Floransa'dan önce altın çağını yaşamış olan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Siena'nın tarihi merkezinin keşfi. Gezilecek en meşhur yerler arasında, XVI. yüzyıldan beri "Palio" at yarışlarına ev sahipliği yapan ve bir deniz kabuğu biçimindeki Piazza del Campo Meydanı'nın güzel binaları ile taş ve renkli mermerden yapılmış olan görkemli Duomo Katedrali'ni sayabiliriz. Gezinin ardından otele dönüş. Siena'nın tarihi bir binasında yer alan Tre Christi restoranında Toscana usulü balık spesyalitelerinden oluşan akşam yemeği.

21 Eylül 2019 Cumartesi Siena - Colle di Val d'Elsa - Floransa

Sabah, kristal üretiminiyle ünlenmiş Colle di Val d'Elsa'ya hareket. Güçlü surlarla çevrili bu küçük Orta Çağ kasabasında bir gezintinin ardından Toskana bölgesinin başkenti olan ve Arno Nehri'nin ikiye böldüğü Floransa ya da İtalyanca adıyla Firenze'ye doğru yola devam. M.Ö. I. yüzyılda Romalılar tarafından kurulan Floransa asıl XV. yüzyıl başlarından itibaren üç yüzyıl boyunca Medici ailesi hakimiyeti döneminde altın çağını yaşamış. Öğlene doğru Floransa'ya varış. İtalyan mutfağının ve şaraplarının güzel örneklerini tadacağınız Osteria del Caffè Italiano'da öğle yemeğinden sonra, Medici ailesinin teşvik ettiği Hümanizmin ve İtalyanların Quattrocento diye adlandırdıkları Rönesans'ın beşiği olan, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Floransa'nın ve önemli tarihi eserlerinin yürüyerek keşfi: Duomo Meydanı; Duomo Santa Maria del Fiore Katedrali ve Battistero (vaftizhane); Belediye Binası'na dönüştürülen Palazzio Vecchio'nun ve önemli heykellerinin yanısıra Michelangelo'nun Davud heykelinin kopyasının da bulunduğu Piazza della Signoria Meydanı; Arno Nehri üzerinde kurulu şehrin sembolü Ponte Vecchio Köprüsü (eski köprü)… Gezinin ardından, tarihi şehirde yer alan otelimize yerleşme. Şehirde arzu ettiğiniz gibi gezebilmeniz için, akşam yemeği serbest.

22 Eylül 2019 Pazar Floransa - Bologna - İstanbul

Adeta bir açık hava müzesi görünümündeki Floransa'da arzu ettiğiniz gibi gezebilmeniz için serbest zaman. Öğleden sonra, otelden hareket ederek Bologna havalimanına transfer. Türk Hava Yolları ile saat 18:55'te hareketle saat 22:25'te İstanbul'a varış.
Siena:Hotel Garden 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Floransa:Grand Hotel Baglioni 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Bologna/İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri ;
 • 1. günden 3. güne kadar 3 akşam yemeği;
 • 1. günden 4. güne kadar 4 öğle yemeği;
 • Yemeklerde limitli şarap, su ve kahve ikramı;
 • Yukarıda belirtilen otelde oda+kahvaltı geceleme;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç*);
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi**
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücreti;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ini teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 25 $ düşünmek gerekir.

Vize

İtalya için Schengen vizesi gerekmekte. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.