Paris ve Ötesi...

MİNİ-GRUP İLE TURLAR  7 GECE
18 Nisan 2021 - 25 Nisan 2021
7 Gece / 8 Gün - Uçuşlar + 7 Akşam Yemeği + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 12 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : Adana,Ankara,Antalya,Bodrum,Gaziantep,İstanbul,İzmir
Gezilecek Yerler : Ecouen Şatosu - Chantilly Şatosu - Royaumont Manastırı - Senlis Ortacağ Şehri - Compiegne Şatosu - Pierrefond Şatosu - Amiens - Rouen - Giverny - Auvers sur Oise - Absent Müzesi - Marmottan Empresyonizm Müzesi - Orsay Müzesi - Palais Garnier (Opera) - Camondo müzesi - Louvre Müzesi - Marais Sokakları - Montmartre sokakları - Passage Verdeau - Passage Jouffroy - Passage des Panoramas - Galerie Vivienne - Pont de Arts - Île de la Cité - Île Saint-Louis - Consiergerie - Les Frigos - Rue Crémieux - Atelier des lumières - Saint Germain des Prés - Montparnasse - Saint Denis Katedrali
Tur Tarihi : 18 Nisan 2021 Pazar
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
2895 € (27876TL)
Tek Kişi Farkı :
595 € (5729TL)
Normandiya Kıyıları ile Paris arasında kalan Picardie bölgesinin doğal güzellikleri, çağlar boyu hem Fransız Krallarını, hem de sanatçıları çezbetmiş. Onların bölgeye yerleşimlerinden günümüze kalan Şato ve Saray sayısı küçümsenmeyecek kadar fazla. Üstelikte çoğu restore edilerek içlerinde muhteşem eserler barındıran müzeler haline dönüştürülmüş. Olağanüstü güzellikteki ormanların ortasına konumlanmış bu saraylarda göreceğiniz eserlerinde, o manzaralar kadar cezbedici olacaklarından şüpheniz olmasın. Bir diğer yandan, Monet, Van Gogh, Pissarro, Cézanne, Daubigny gibi ressamların yaşadıkları köyler sizi, ilkbaharda çoşan çiçeklerin renkleriyle adeta sanatçıların tuallerinden fışkırıyor gibi karşılayacaklar... Senlis, Amiens ve Rouen'ın gerek dar Ortaçağ sokakları ve yarı ahşap evleri, gerekse Gotik mimarinin önde gelen örnekleri olan Katedralleri, görenleri bambaşka bir hayal dünyasına sürüklemekte. Buraları gezerken insan, büyük bir grup yerine küçük bir toplulukla olmanın değerini daha iyi anlıyor... Birde buna Paris'in, gözleri kamaştıran zenginlikteki müzeleri ile, hızla gelip geçen gezginlerin içlerinde kaybolmaya pek vakitlerinin olmadığı sokaklarını, meydanlarını, pasajlarını ve olmazsa olmaz brasserie'lerini ilave edince, bu güne kadar tanıdılarınızdan farklı bir Paris'i keşfetmeye hazırlanın... ..

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Paris'in yakın çevresindeki kültür miraslarının keşfi.
 • Paris'in Kuzeyi'nde Ecouen, Chantilly, Pierrefond ve Compiegne Şatoları'nın keşfi.
 • Royaumont Şatosunda geceleme ve akşam yemeği.
 • Tarihi Senlis, Amiens ve Rouen şehirlerinin keşfi.
 • Amiens ve Rouen'da, şehirlerin göbeğinde, 4 yıldızlı otellerde konaklama.
 • Paris'de, şehir merkezinde, 4 yıldızlı otelde konaklama.
 • Rouen'da, Fransa'nın en eski Hanı olan La Couronne'da akşam yemeği.
 • Paris'de 4 akşam, 4 değişik Brasserie'de akşam yemeği.
 • Paris'in az tanınan köşeleri ve Müzeleri'nin keşfi.
 • Atelier des Lumières'de bir etkinliğe katılma.
 • Öğle yemekleri haricinde, hiç bir ek ödeme gerektirmeyen keyifli bir yolculuk

18 Nisan 2021 Pazar İstanbul - Paris - Ecouen Şatosu - Chantilly Şatosu - Royaumont Manastırı

Saat 07.00 de kalkan, Türk Hava Yollarının TK1821 no.lu uçuşu ile Paris'e hareket ve saat 09.35 de varış. Karşılama ve Fransız Rönesans mimarisinin önemli bir örneği olup, Chatilly Ormanları'nın müstesna manzaralarına hakim bir tepede konumlanmış Ecouen Şatosu'na hareket. Çağının önemli bir devlet adamı olan Anne de Montmorency tarafından, Jean Goujon, Bernard Palissy, Masseot Abaquesne gibi zamanın en seçkin Avrupalı sanatçılarına yaptırılan şato'nun inşaatı 1555 senesinde tamamlanmış. Fransız ihtilalinden sonra çeşitli işlevlerle kullanılan Şato, 1977 yılında, Charles de Gaulle dönemi kültür bakanı, André Malraux tarafından Ulusal Rönesans Müzesi'ne çevrilmiş. Tamamiyle Rönesans dönemi eserlerine adanan bu Şato-Müze'de tablo, mobilya, halı, heykel, vitray, seramik, mücevher ve silah gibi Fransız Rönesans koleksiyonları sergilenmekte. Gezinin ardından, Ecouen'da öğle yemeği molası ve ardından, Chantilly Şatosu'na doğru yola devam. 16. yüzyılda Fransa'nın son kralı Louis-Philippe'in oğlu Henri d' Orleans için inşa edilen Château de Chantilly, Picardy bölgesindeki varlığını ve parlaklığını çağlar boyu sürdürmüş. Louvre Müzesi'nden sonra Fransa'daki ikinci büyük resim koleksiyonuna sahiptir. Condé Müzesi olarak anılmasının nedeni de bu koleksiyonun Condé Prensleri ailesine ait olmasıdır. Bir kaç saatinizi alacak bu muhteşem Şato gezisinde Raphaël, Poussin ve Ingres gibi üstadların eserleriyle birlikte, gerçek mobilyalarıyla süslü yaşam alanlarını, zengin kütüphaneyi ve meşhur peysaj üstadı André le Nôtre'un tasarladığı olağanüstü güzellikteki bahçeler ile şaşıtırtıcı at müzesini görebilirsiniz. Şatonun 14. yüzyıldan 19. yüzyıla uzanan tarihini keşfettikten sonra La Capitainerie restoranda biraz dinlenip, ünlü Crème Chantilly'nin tadımı. Château de Chantilly mutfakları, Prince de Condé'nin kahyası François Vatel tarafından düzenlenen görkemli akşam yemekleri ile ünlüdür. 1671 senesinde Kral XIV.Louis onuruna düzenlenen üç gün ve üç gece süren şenlikler esnasında, malzemeler sabah geç teslim edilince, Vatel'in onur kırılır ve ikinci gün intihar eder. Bu trajediyi, Marquise Madame de Sévigné kızına yazdığı bir mektupta anlatılmıştır. Son olarak, çok yakında bulunan ve gece konaklanacak 13.yüzyıldan kalma Royaumont Manastırı'na hareket. Varışta odalara yerleşme ve biraz dinlendikten sonra Manastır'da keşişlerin yaşam alanlarının keşfi. Ardında, en güzel tonuzlu salonda akşam yemeği. Arzu edenler, yemekten sonrada Manastırı gezmeye devam edebilirler.

19 Nisan 2021 Pazartesi Senlis - Pierrefond Şatosu - Compiegne Şatosu - Amiens

Sabah, Şato'nun bahçelerine karşı keyifli kahvaltının ardından çok ilginç ve çekici bir Ortaçağ Kasabası olan Senlis'e hareket. Varışta, Gallo-Romain Şehir Surları'nın içinde, 12 ile 16. Yüzyıllar arasında inşa edilmiş olan Notre Dame Katedrali'nin etrafında yerleşik, son derece ilginç ve çekici Ortaçağ ve Rönesans Mahalleleri'nde gezinti. Daha sonra, Walt Disney'in çizgi filmlerini yaparken esinlendiği ve uyuyan güzel diye adlandırılan Pierrefond Şatosu'na doğru yola devam. 14. yüzyılda Orléans Dükü Louis tarafından inşa ettirilen Şato, 1617 senesinde Kral Louis XIII tarafından, isyancıların burada yerleşmemesi için yıktırılır. 1857 senesinden itibaren Napoléon III bir Kraliyet Sarayı yaptırmak üzere tadilatına başlatır ancak sonunda, 1867 senesinde bir Müze olarak hizmete açılır. Tadilata, Carcassonne Surları ve Paris Notre-Dame Katedrali'nin, günümüze kadar gelebilmesini sağlayan meşhur restoratör Viollet-le-Duc, hayallerindeki tam bir Ortaçağ Şatosu'nu gerçekleştirmek üzere başladıysa da, ölümünden sonra damadı Maurice Ouradou 1885 e kadar devam etmiş ve bitirmeden bırakmıştır. Burada, Ahşap yüksek tavanlı salonlar, işlemeli kumaşlarla kaplı duvarlar ve dev taş şömineler ile tam ve mükemmel bir Ortaçağ Şatosu göreceksiniz. Gezinin ardından, kasabadaki cennet gibi göletin kıyısında öğle yemeği molası. Ardından, çok yakındaki Compiegne Şatosu'na doğru yola devam. Günümüzde gezdiğimiz saray 18.yüzyılda Kral XV. Louis emriyle inşa edilmiş olmasına rağmen, buradaki saray yerleşimleri 4. Yüzyılda Merovingian Hanedanı'na kadar uzanmaktadır. Avlanmayı seven Kral XV. Louis, bu Sarayı çok sık kullamıştı. 14 Mayıs 1770 de, Fransız Devrimi sonrası giotin ile idam edilecek olan Kral XVI.Louis müstakbel eşi Avusturya Arşidüşesi Marie-Antoinette'i burada karşılamış ve onuruna bir resepsiyon vermişti. Devrimden sonra boşaltılıp harap olan Sarayı Napolyon Bonaparte onartıp yeniden yerleşime açtırmış. Versaille'a yakın güzellikte bir çok salon ve yaşam alanı göreceğiniz gezi esnasında, sık sık av ile ilgili tablolar ve dekorasyonlar ile, 18. yüzyıla kadar uzanan, eşine az rastlanır zenginlikte bir de araba koleksiyonu keşfedeceksiniz. Geziden sonra Saray'ın tarihi anıt olarak sınıflandırılan muhteşem bahçesini seyredebileceğiniz pastahanesinde çay molası. Ardından, bir saatlik yolculuk ve Amiens'e varış. Hotel Mercure Amiens Cathédrale'e yerleşme.Akşam yemeği La Table du Marais restoranda.

20 Nisan 2021 Salı Amiens - Rouen

Sabah, kahvaltının ardından Amiens şehir turu: İlk olarak 1981 den beri Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Amiens katedraligezisi. 13. yüzyıla ait Gotik Mimari özelliklerini taşıyan kiliselerin en büyüğü olan Amiens katedrali 1152 yılında inşa edilmiş fakat 1218 yılında bir yangın geçirerek, 1220-1245 yılları arasından yeniden yapılmış. Gotik mimarinin, değişik dönemlerinin birlikte görüldüğü Katedral'in orjinal vitrayları kaybolmakla birlikte, 13. yüzyıldan kalma taş heykel ve kabartmaları ile ahşap işçilikleri görülmeye değer. Katedral'in ardından Jules Verne'in 18 yıl yaşadığı şehirde, son 9 yılını geçirdiği evin ziyareti. Çok güzel dekorasyonu ve mimarisiyle bu evi gezerken, özellikle ikinci katta yazarı hissetmemek mümkün değil. Daha sonra, Amiens'e özel Hortillonages yüzen bahçelerinin, eğer hava müsait ise sandallar ile, yoksa yürüyerek keşfi. Gallo-Romaine döneminden beri Somme ve Avre Nehirleri arasında uzanan ve Ortaçağdan beri işlenen bu bostan ve bahçelerde zamanın ötesinde yapacağınız keyifli bir gezintinin ardından, Kral XI. Louis'nin "Küçük Venedik" diye adlandırdığı şehrin, kanallar ve renkli evler ile süslü tarihi Saint-Leu Mahallesi' nde yemek molası. Moladan sonra, Orta Çağ döneminde Paris'ten sonra Fransa'nın ikinci büyük kenti olan Rouen'a hareket. Varışta, şehir merkezinde bulunan otele yerleşme. Öğlen sonra, Katedrali, Ortaçağ Mahalleleri, Antikacılar Sokakları, Saat Kulesi, Seine Nehri Kıyıları, Eski Pazar Meydanı, Fransa'nın Milli Kahramanı Azize Jeanne d'Arc'ın 1341 senesinde yakıldığı yer olması ve akşam yemek yiyeceğiniz 1345 senesinden kalma, Fransa'nın en eski Han'ı La Couronne ile tanınan Rouen'a varış ve şehir turu: ilk olarak ünlü ressam Monet'nin çizdiği 28 adet tablosu sayesinde tüm dünyanın tanıdığı en ünlü Gotik Katedral olan Notre-Dame Katedrali gezisi. İnşaatı 4. yüzyıl bazilikası ve 11. yüzyıldan kalma bir Romanesk bina topluluğu üzerine, 12. yüzyıldan başlayarak, Gotik sanatın evrimini özetliyebilecek şekilde devam eden Katedral'in, 1876 senesinde yapılan ve 151 metreye ulaşan dökme demir kulesi, 1876 ve 1880 seneleri arasında dünyanın en yüksek binasıydı! Avludan, dış cephesinin görüntüsü ve akşamları aydınlatılmış dış görüntüsü muhteşemdir. Binanın içinde 13.yüzyıldan 20.yüzyıla kadar yapılmış çok güzel bir vitray serisi görebilirsiniz. Daha sonra yürüyerek, çeşitli antikacı dükkanlarının, sanat galerilerinin, zanaatkarların ve büyüleyici butiklerin bulunduğu, Fransa'daki birçok koleksiyoncu ve antika severlerin buluşma yeri olan Rue Damiette'den geçerek, 16. Yüzyıldaki kara vebadan kalma eski Ortaçağ toplu mezarlığı olarak yapılıp uzun zamandır bölgesel Güzel Sanatlar okuluna ev sahipliği yapan l'Aître Saint-Maclou'ya; oradan Belediye Binası'na ve Normandiya Gotiği'nin önemli bir örneği olan Saint-Ouen Manastırı'na; günümüzde ağır ceza mahkemesi olan Fransa'nın bu en önemli sivil Gotik binası Normandiya Parlamentosu'na ve Katedral ile Eski Pazar yeri Meydanı arasında kalan, bir çan kulesine bağlı Rönesans tarzı kemerin üzerinde bulunan, şehrin sembolik yapılarından birisi olan, 14. yüzyıldan kalma Gros-Horloge diye adlandırılan astronomik saate; oradan da Eski Pazar yeri Meydanı'na uzanan şehrin keşif gezisi. Place du Vieux-Marché'de, Kapalı Çarşı, birçok restoran, yarı ahşap Ortaçağ evleri, Pierre Corneille'in vaftiz edildiği Saint-Sauveur kilisesinin kalıntıları ve Sainte-Jeanne d'Arc kilisesini gördükten sonra, Seine Nehri'nin kıyılarına doğru yürüyüşe devam. Akşam yemeği, 1345 senesinden kalma, Fransa'nın en eski Han'ı La Couronne restoranda.

21 Nisan 2021 Çarşamba Rouen - Giverny - Auvers Sur Oise - Marmottan Müzesi - Paris

Sabah, kahvaltının ardından, Monet'nin resimlerinden tanıdığımız Giverny Kasabası'na hareket. Burada, empresyonist ressam Claude Monet'nin 1883 yılında, ömrünün kalan 43 yılını geçirmek üzere yerleştiği evi ve sanatçıya ilham kaynağı olan, nilüfer çiçekleri ile süslü ünlü bahçesini ziyaret. Güneş ışığının gücüne göre farklı renklere bürünen çiçekleriyle bu bahçeler canlı bir empresyonizm örneği sayılabilir. Ressam'ın evi ve atölyesi ise müzeye dönüştürülmüş. Gezinin ardından, Van Gogh'un izinden Auvers Sur Oise'a doğru yola devam. Günümüze kadar, Van Gogh'tan Pissarro'ya, Cézanne'dan Daubigny'ye kadar bir çok ünlü ressamı etkileyen Auvers sur Oise, hala 19. yüzyıl ruhunu korumakta. 1890 yılında Auvers-sur-Oise'a taşınan Vincent Van Gogh, yaşamının son üç ayını burada geçirmiş ve bir çok tuale imza atmış. Kasabada, Van Gogh'un meşhur tablosundan tanıyacağınız Auvers Kilisesi'ni, Van Gogh ve kardeşi Théo'nun mezarları ile hayatını kaybettiği Ravoux Han'ı ve Absinthe Müzesi'ni gezdikten sonra, öğle yemeği için serbest zaman. Arzu edenler, bu sürede Léry Şatosu'nu da gezebilirler. Daha sonra, Paris'teki en önemli Monet koleksiyonuna sahip Marmottan Empresyonizm Müzesi'ne gitmek üzere hareket. Valmy Dükü Christophe Edmond Kellermann'a ait bir av köşkü olan bina, 1882'de Jules Marmottan tarafından satın alınmış ve daha sonra oğlu Paul Marmottan tarafından büyütülerek bugünkü halini almış. Sanata düşkün olan Paul Marmottan, 1932 senesinde vefat ettiğinde önemli bir koleksiyona sahipmiş. Bu koleksiyonu Güzel Sanatlar Akademisi'ne bağışlamış ve evi, aralarında Michel Monet'nin de bulunduğu pek çok bağışçı katkısıyla, 1934'te müzeye dönüştürülerek, en önemli Monet koleksiyonu müzesi olmuş. Müze gezisinden sonra otele yerleşme. Akşam yemeği Le Bouillon Chartier Grands Boulevards'da.

22 Nisan 2021 Perşembe Paris: Orsay Müzesi ve Opera Garnier

Sabah, kahvaltının ardından, rehberinizle birlikte, metro ile Orsay Müzesi'ne hareket. 1900/1939 yılları arasında Tren Garı olarak hizmet veren tarihi bina, uzun bir tadilat geçirerek, 1986 senesinde Jeu de Paume Ulusal Galerisi'nde sergilenen eserleri buraya taşınmasıyla Orsay Müzesi olarak hizmete girmiş ve Fransa'nın üçüncü en çok gezilen müzesi haline gelmiş. Öncelikle 1845-1915 dönemi arasını kapsayan Fransız sanat eserlerine ağırlık verilen Müze Monet, Manet, Renoir, Delacroix, Gaugin, Cézanne gibi Fransız sanatçılar başta olmak üzere Van Gogh, Picasso, Munch gibi Avrupalı diğer sanatçıların da yer aldığı, üçbine yakın eserden oluşan bir koleksiyona sahiptir. Detaylı bir müze gezisinden sonra, Tuileries Bahçeleri ve Paris'in en şık dükkanlarının bulunduğu Rue Saint-Honoré, Rue de la Paix ve muhteşem Vendôme Meydanı'ndan geçerek Opera Garnier'ye varış. Adını mimarı Charles Garnier'den alan bu müthiş opera binası ön cephesi ve çatısında ışıl ışıl parlayan sarı heykelleriyle, tam bir sanat eseridir. 1875'te açılışı yapılan binanın, ana salon kubbe süslemeleri 1964'te Chagall tarafından yapılmış. Binanın fuaye bölümünde, dekorasyonlardan dolayı kendinizi Versailles Sarayı'nda hissedebilirsiniz. Opera binasını gezdikten sonra, Printemps Mağazası'nın çatısına çıkarak, Paris'in farklı bir panoramasının seyri. Daha sonra Printemps ve Galeries Lafayette mağazaları bölgesinde serbest zaman. Akşamüstü, Grands Boulevards Caddesi'nden yürüyerek otele dönüş. Akşam yemeği, otele çok yakın bir mesafede olan Brasserie Flo'da.

23 Nisan 2021 Cuma Paris: Montmartre, Pasajlar, Consiergerie, Les Frigos ve Atelier des Lumières

Şehrin tepesi sayılabilecek Sacré-Coeur Katedrali'nden Seine Nehri kıyılarına kadar, en tipik sokaklardan ve gizli köşelerden geçerek yapacağınız bir yürüyüş ile, Paris'in ruhunu hissedeceğiniz bir gün. Sabah, kahvaltının ardından, rehberinizle birlikte, metro ile, 19. ve 20. yüzyıllarda Manet, Toulouse-Lautrec, Géricault, Renoir, Van Gogh, Picasso, Modigliani, Miró gibi ressamların, kahvelerinde buluşup, atölyelerinde resimlerini yaptıkları ve günümüze kadar köy atmosferini koruyan Montmartre'a hareket. Metro'dan inerek, Saint-Pierre Meydanı'ndan Füniküler ile, şehrin önemli sembollerinden olan, 19. yüzyılda inşa edilmiş ve içinde Fransa'nın en büyük mozaiğini barındıran Sacré-Coeur Katedraline' çıkış. Buradan, Paris'in en güzel panoramalarından birini göreceksiniz. Daha sonra, bir zamanlar köylülerin sürülerini su içmeye götürdükleri yol olan ve Utrillo'nun meşhur Küçük Pembe Ev tablosuyla tanınan Rue de l'Abreuvoir'dan ve Rue Lepic'den geçerek, Rue d'Abbeville'e varış. Burada, 1901 senesinde Alexandre ve Edouard Autant tarafından, "Paris'in en güzel cephesi" yarışmasını kazanmak üzere inşa edilen, şehrin en güzel Art Nouveau binasını görebilirsiniz. Cephedeki fayansdan yapılmış tırmana bitkiler, baykuş, yarasa röliefleri, Belle Epoque döneminin en tanınmış sanatçılarından olan Alexandre Bigot'nun eseridir. Buradan, ilginç atmosferiyle Rue Cadet'ye ve Paris'te 19.yüzyılda binaların altlarına inşa edilmiş olup, şehirin ruhunu en güzel yansıtan mekanlar olan Pasajlara doğru yürüyüşe devam. Sırasıyla, Passage Verdeau, Passage Jouffroy, en eskisi olan Passage des Panoramas ve en şıkları olan Galerie Vivienne'i gezerken kısa bir kaç mola vererek dinlenebilir ve içlerindeki sanat galerileri, sahafları ve şekerci dükkanlarını yakından keşfedebilirsiniz. Son pasajdan çıktıktan sonra, Seine Nehri köprülerini ve kıyılarını takip ederek Eski Paris'in kalbini oluşturan Île de la Cité ve Île Saint-Louis ile 68 olaylarının merkezi Quartier Latin'in dar sokaklarının keşfi: Nehrin kıyılarındaki kitapçılar, çiçek pazarı, köprüler, yıpranmadan günümüze gelebilmiş eski binalar, maalesef getiğimiz günlerde büyük bir yangın felaketi geçiren Notre Dame Katedrali sizlere Paris'in romantizmini yansıtırken, Marie Antoinette'in hapis yattığı ve giyotinle idam edilmeden önce son günlerini geçirdiği, aynı zamanda devrimin önde gelen isimlerinden olup pek çok kişinin öldürülmesine neden olan Robespierre'in ve üçbine yakın insanın giyotinle idam edildiği eski hapishane Conciergerie, Fransız Devrimi'nin pek düşünmediğimiz bir yönünü hatırlatmakta. Gezi ve moladan sonra, metro ile, Paris'in ilginç bir mahallesi olan Les Frigos'ya hareket. 1921 senesinde şehrin, tren veya nehir yoluyla gelen yiyecek ihtiyarçalarını saklayabilmek için soğuk hava deposu olarak inşa edilen binalar, şehir hali yer değiştirince, belediye tarafından 2003 senesinde, Sanat Üretim Merkeziolarak sanatçılara tahsis edilmiş. Binanın gerek içi, gerekse dışı muhteşem sokak resimleri ile donatılmış. Ancak burada sokak sanatçılarını yanı sıra çok değişik braşta sanatçı atölyeleri bulunuyor. Bu sanat kompleksinde geziyi tamamladıktan sonra, Paris'te turistlerin selfi çekmek için çılgınca doluştukları, rengarenk evleriyle şirin bir sokak olan Rue Cremieux'den geçerek, Bastille Meydanı'na, oradanda Atelier des Lumières'e varış. 1835'den beri dökümhane olarak çalışan, 33000 m2 lik bu fabrika binalarında günümüzde, Monet, Renoir, Chagal, Gustav Klimt gibi ressamların eserlerini harika bir ışık gösteri olarak izleyebilirsiniz. Otele dönüş yolunda Brasserie Chez Jenny'de, Alsace bölgesi spesialitelerinden oluşan akşam yemeği.

24 Nisan 2021 Cumartesi Paris: Le Marais, Louvre Müzesi, Saint-Germain-des-Prés, Montparnasse

Sabah, kahvaltıdan sonra, Seine'nin sağ kıyısında, eski bataklıkların üzerine kurulmuş, Paris'in en tipik semtlerinin başında gelen Le Marais'ye hareket. 12.yüzyılda bataklığın Kuzey bölgesine dini nitelikli yerleşimler başlar ve 14.yüzyılın ortasında şehir surlarının içine alınır. 17.yüzyıldan itibaren soyluların ve Paris burjuvazisinin ayrıcalıklı ikametgahı haline gelerek çok sayıda özel rezidans inşa edilir. Ancak 18.yüzyılın ortasında, Versaille Sarayı'na yakınlığından dolayı soylular Faubourg Saint-Honoré ve Faubourg Saint-Germain tarafına göç ederler. Fransız Devrimi'nde son kalan zenginlerde buradan kovularak, semtin yeni sakinleri olan işciler özel mülklere yerleşerek avlularını atölyelere çevirirler. 1960'larda, André Malraux'un öncülüğüyle mahalleyi kurtarmak ve korumak için çalışmalar başladı ve bir çok müze restore edilen eski binalara yerleşti. Günümüzde Yahudi ve Gay popülasyonun ağarlıkta olduğu bir demografi oluşturmakta. İstisnai güzellikteki Place Des Vosges, Rue de Rosiers, Rue des Barres önde olmak üzere Le Marais'nin tipik sokaklarını keşfettikten sonra, günün önemli bir bölümünü geçireceğiniz, dünyanın en büyük sanat müzesi olan Louvre Müzesi'ne doğru yola devam. 12. yüzyılda, Seine Nehri kıyısına inşa edilen eski bir kaleden, asırlar boyu çeşitli değişimlerle saraya dönüştürülen Avrupa'nın ikinci büyük yapısı, 1793 yılında, kraliyet ailesi'nin Versailles Sarayı'na taşınmasıyla, 537 sanat esrinin sergilendiği bir müze olarak kullanıma girmiş ve günümüzde 350 binden fazla esere ev sahipliği yapmaktadır. Müzenin tamamını gezmek günler boyu sürebileceği için, sadece resim ve heykel bölümlerinin önemli eserleriyle yetineceğimiz Louvre Müzesigezisinden sonra, Seine Nehri'nin sol kıyısına geçerek, içerisinde Paris'in en eski lokantalarından biri olan Le Procope'un bulunduğu Cour du Commerce-Saint-Andrépasajında ilk mola. Ardından, adını kalbindeki Saint Germain kilisesinden alan ve 542 yılında başlayan yerleşimiyle şehrin en eski semtlerinden olan Saint-Germain-des-Prés bulvarında, çevresindeki şık sokakları, mağazaları, meşhur Café de Flore, Café Les Deux Magots gibi mekanları keyifle gezmek için serbest zaman. Ardından, çok ilginç sokak ve parklardan geçerek, 20. yüzyılın başlarından beri, Paris'teki entelektüel ve sanat yaşamının kalbi haline gelen Montparnasse'a doğru yürüyüşe devam. Varışta, şehrin meşhur brasserie'lerinden La Coupol'da akşam yemeği.

25 Nisan 2021 Pazar Champs-Elysées - Camondo müzesi - Saint Denis Katedrali - İstanbul

Sabah, özel tur aracıyla ve valizler ile otelden hareket. Şehrin en büyük bulvarı Champs-Elysees'de, Etoile Meydanı ve Arc de triomphe anıtına karşı sabah kahvesi molası. Ardından, 1911 yılında, Monceau Parkı'na bitişik olarak, Versailles Sarayı'nın küçük Trianon'undan esinlenerek inşa ettirilen, günümüzde ise kaybolan bir ailenin hüzünlü hikayesini yansıtan bir Dekoratif Sanatlar Müzesine dönüşen Camondo Müzesi gezisi. Müzenin yemek salonundaki porselen takımlar, yerdeki halılar, koltuk ve sandalye döşemelerindeki kumaşlar güzellikleri ile sizi şaşırtacaktır. Buradan, Fransız Krallarının Nekropolü ve ız Ortaçağı'nda Gotik mimari stilline göre yapılmış bir büyük manastır kilisesi olan Saint Denis Katedrali'ne hareket. Roma İmparatorluğu'nun son dönemlerinde kullanılan bir mezarlık arazisi üzerine inşa edilen ve Ortaçağlar'dan itibaren hüküm süren Fransız Kralları'nın hemen hepsinin anıtsal mezarları bulunan bu Katedral'in, Fransa için büyük bir tarihi önemi vardır. Geziden sonra, CDG Havalimanına transfer ve saat 19.40'daki Türk Hava Yollarının TK1828 no.lu seferiyle İstanbul'a uçuş. Saat 00.10'da İstanbul Havalimanına varış.
Asniéres-sur-Oise: L'hôtellerie et la table de Royaumont Özel Kategori
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Amiens: Hotel Mercure Amiens Cathédrale 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rouen: Mercure Rouen Centre Cathédrale 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Paris: Hôtel L'Échiquier Opéra Paris-MGallery 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Paris/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 1.günden 7. güne kadar, 7 akşam yemeği;
 • Yemeklerdeki şarap, su ve kahve ikramları;
 • Yukarıda belirtilen otellerde oda+kahvaltı geceleme;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
 • Havaalanı vergisi;
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Öğle yemekleri;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin %100' ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 40 $ düşünmek gerekir.

Vize

Fransa için Schengen vizesi gerekmekte. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.