MSC Seaview gemisi ile Brezilya I


Portekizli denizci Pedro Alvares Cabral tarafından keşfedilen Brezilya, adını "Pau-Brasil" ağacından alır. Güney Amerika Kıtası'nın neredeyse yarısını oluşturan Brezilya Dünyanın beşinci büyük ülkesidir. Bu yolculuk sizleri, zıtlıklarla dolu bu ülkenin en güzel, en ilginç kentlerini ve muhteşem doğa alanlarını keşfetmeye davet ediyor: dağ ve deniz arasında konumlanmış, dünyanın en güzel körfezlerinden birinde yer alan, ilginç coğrafi yapısı ile "Cidade Maravilhosa" yani Muhteşem Şehir Rio de Janeiro'dan, "Yeni Dünya"daki ilk köle pazarının burada kurulduğu, Avrupa, Afrika ve Amerika kültürlerinin burada harmanlandığı, ülkenin müzik ve kültür merkezi Salvador de Bahia'ya kadar uzanan, MSC Seaview gemisinin muhteşem konforunda bir deniz yolculuğu...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Dünya Mirası Listesi'nde yer alan: Rio de Janeiro'nun dağ ve deniz arasında kalan Carioca manzaraları ve Salvador de Bahia tarihi merkezi'nin keşfi;
 • Rio de Janeiro'da Tijuca Milli Parkı ile meşhur Santa Marta Favelası gezileri;
 • Rio de Janeiro'da, "Garota De Ipanema"nın, 1962 yılında Tom Jobim ve Vinicius de Morais tarafından yazıldığı restoranda akşam yemeği;
 • MSC Seaview Cruise'de 6 gece Fantastica kategorisinde yolculuk;
 • Salvador de Bahia'da, Miguel Santana Tiyatrosu'nda, yerel lezzetlerini tadacağınız, folklorik gösteriler eşliğinde akşam yemeği;
 • İlheus'da sizi kakao üretiminin altın çağına geri götürecek çikolata fabrikası gezisi;
 • İlha Grande'nin harika sularında Escuna tekne turu;
 • Her zamanki gibi tüm gezi ve yemeklerin dahil olduğu bir yolculuk.

19 Ocak 2024 Cuma İstanbul - Rio De Janeiro

 • İstanbul Havalimanı'ndan, saat 10:25'te kalkan Türk Hava Yolları'nın TK15 no.lu uçuşu ile Sao Paulo Guarulhos Havalimanı'na hareket ve saat 17:50'de varış.
 • Aynı alandan saat 20:00'de kalkan Azul Linhas Aereas Hava Yolları'nın AD4213 no.lu uçuşu ile Rio De Janeiro'ya devam. Saat 21:15'de Rio De Janeiro Santos Dumont Havalimanı'na varış.
 • Karşılama ve otele transfer. Akşam yemeği serbest. Geceleme Rio De Janeiro'nun en meşhur plajı Capacabana'da bulunan Windsor Capacabana Palace Hotel'de 4*.

  20 Ocak 2024 Cumartesi Rio De Janeiro

  Sabah kahvaltısı sonrası, tüm gün sürecek olan, Dünya Mirası Listesi'nde yer alan "Dağ ve Deniz arasındaki Carioca Manzaraları"nın keşfi için hareket. Sabah, gezmesi çok keyifli olan Corcovado Dağı'na trenle çıkış. Tijuca Milli Parkı'nın bir parçası olan ormanın içinden ilerleyerek Rio'nun en önemli simgesi olan ve kollarını açarak Kurtarıcı İsa'yı temsil eden, "Cristo Redentor" Heykeli'nin ayaklarına varış. 30 metre yüksekliği ile dünyanın en büyük heykeli olan bu anıt, dünyanın yeni Yedi Harikası'ndan biri seçildi. Tepeden, şehrin muazzam manzarasını seyredebilirsiniz. Daha sonra, şehrin bir diğer sembolü olan ve İsa Heykeli'nin bulunduğu tepenin hemen karşısında yer alan Pao de Açucar yani Şeker Tepesi gezisi. Marro du Urca'dan tepelerin arasında muhteşem manzaralar eşliğinde bir teleferik yolculuğu: Leme, Copacabana, Ipanema, Flamengo ve Leblon sahilleri; Dedo de Deus (Tanrı'nın Parmağı) zirvesiyle Serra do Mar, Pedra da Gávea, Maciço da Tijuca ve Corcovado dağları; Guanabara Körfezi; şehir merkezi; Governador Adası; komşu şehir Niterói ve Rio-Niterói köprüsü... Bugün sanat, lezzet ve lüksün merkezi haline gelen Rio'nun en eski mahallesi Santa Teresa ve gece eğlencelerinin vazgeçilmez adresi Lapa bölgelerini gezdikten sonra, yerel bir restoranda öğle yemeği. Brezilya denince akla ilk samba ya da futbol gelir: Öğleden sonra, panoramik tur esnasında 1984 senesinde Brezilyalı ünlü mimar Oscar Niemeyer tarafından tasarlanan Sambadrome Stadyumu'nun görülmesi. Senede bir düzelenen çılgın karnaval sırasında, yıl boyu hazırlanan dansçılar, şampiyonluk için Sambadrome'daki ünlü karnaval geçitinde yarışırlar. 1950 Dünya Kupası için inşa edilen ve bir zamanlar futbol mabedi olarak kabul edilip, 2014 Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyatları için yenilenen, Brezilya'nın en büyük stadı Maracanã Stadyumu'nun dışarıdan görülmesinden sonra, 1964-1979 yılları arasında inşa edilen ve garip mimarisiyle dikkat çeken São Sebastião Katedrali'ni ziyaret. Dışardan bakıldığında modern bir piramidi andıran yapının iç kısmı muhteşem yükseklikte vitraylar barındırmakta. Akşamüstü otele dönüş. Akşam yemeği için, gelmiş geçmiş en meşhur Brezilya şarkısı olarak bilinen Garota De Ipanema'nın, 1962 yılında Tom Jobim ve Vinicius de Morais tarafından yazıldığı restoranı seçtik. Özel ve nostaljik bir mekan. Geceleme Windsor Capacabana Palace Hotel'de 4*.

  21 Ocak 2024 Pazar Rio De Janeiro - MSC Seaview

  Bu gün, Brezilya'yı tam anlamıyla kavrayabilmek için farklı bir bakış açısı sağlayan "favela" turu aydınlatıcı bir deneyim olup, en az Kurtarıcı İsa Heykeli, Maracanã veya Rio Karnavalı kadar şehrin kültürünün bir parçasıdır. Rio'da yaklaşık 950 favela bulunmakta. Favelalar yirminci yüzyılda, çoğunlukla çevredeki yamaçlarda, halka açık eski alanlara yerleştirilmişler. Bu mahalleler günümüzde Rio nüfusunun % 20'sine ev sahipliği yapmakta. Favelalar, orada yaşamayan çoğu insan için gizemini korurlar. Bu tur sadece favelaların ne olduğunu açıklamakla kalmayıp, aynı zamanda Brezilya toplumunun farklı yönleri hakkında da yepyeni bir görüş getirmekte. Tur sırasında, ülkenin en büyüklerinden olan Santa Marta favelasını keşfedeceksiniz. Uzaktan pitoresk görünen favelalara yaklaştığınızda karmaşık bir mimariyi, içlerinde gelişen farklı bir ticareti ve güleryüzlü insanları tanıyacaksınız. Karnavalın geçit törenine katılan çoğu Samba Okulu favelalardan gelmekte. Ziyaretçilerin nezaketle karşılandığı ve yerel halk tarafından desteklendiği Favela gezisi, sadece şiddet ve yoksulluklarıyla tanınan bu mahallelerin başka yönlerini de görebilmeniz için bir fırsat olacak. Santa Marta Favelası'na varışı takiben karşılama ve mimarlık, kamu hizmetleri, yerel kültürel özellikler, karnaval, güvenlik, yerel altyapı ve favela yaşamının diğer yönleri hakkında bilgilendirme. Bir terastan Rio'nun nefes kesici manzarasını izleme. Brezilya hükümetinden herhangi bir eğitim veya finansal desteği olmayan, favela turların sayesinde finanse edilebilen bir "community school"u ziyaret. Yerel bir restoranda bir öğle yemeğinin ardından, Rio'nun ünlü mücevher üretim ve tasarım merkezi Amsterdam Sauer mağazasında bir mola. Daha sonra limana transfer. Check-in işlemlerinin ardından gemi saat 18:00'de limandan ayrılarak Salvador de Bahia' ya doğru hareket edecek.
  Fantastica kategorisinde rezervasyonu yapılan tüm Dünyanın Renkleri misafirleri, yolculuk boyunca akşam yemeğinde öncelikli oturum seçeneğinden, odada ücretsiz kahvaltıdan ve ön ödemeli özel restoran paketlerinde %20 indirimden yararlanabilecekler.

  22 Ocak 2024 Pazartesi Açık Deniz Seyri

  Salvador de Bahia'ya doğru tam gün açık deniz seyri: Güneşin Tadını en iyi şekilde çıkarmanız için tasarlanan MSC Seaview, Seaside sınıfındaki iki kardeş gemiden birincisi olup bir sahil kenarı apartman konseptinden ilham alınarak inşa edilmiştir. Konuklar, dünyanın en iyi deniz manzaralarında, Brezilya güneşi altında yiyerek, içerek ve dinlenerek vakit geçirebilecekler. MSC Seaview'ın benzersiz tasarımın öne çıkan özelliği, tüm gemiyi çevreleyen cam korkuluklara sahip etkileyici 360 ° gezinti alanıdır. Bu çarpıcı ortak alan, misafirlerin açık havada gezinebilecekleri, açık havada çeşitli bar ve restoranlarda yemek yiyip içebilecekleri veya butiklerde alışveriş yapabilecekleri hareketli bir dinlenme alanı görevi görecek ve aynı zamanda göz alabildiğince muhteşem deniz manzarası sunacaktır. Konforlu bir kruvaziyer gemisi olan MSC Seaview 'nın tüm aktivitelerinden gün boyu yararlanma imkanı. MSC Seaview gemisinde:
 • Rezervasyon sırasında sunulan indirimli içecek paketi seçeneği;
 • Çok çeşitli mutfaklardan oluşan kapsamlı açık büfe;
 • Çeşitli diyet kısıtlamalarına uygun gurme yemekler sunan ana restoranlar;
 • 24 saat oda servisi (ücretli teslimat);
 • Kabinde kahvaltı (ücretsiz teslimat);
 • Broadway tarzı tiyatro gösterileri ile çeşitli programlar;
 • Havuz alanı;
 • Açık hava spor tesisleri;
 • Panoramik manzaralı iyi donanımlı spor salonu.
 • 23 Ocak 2024 Salı Salvador De Bahia

  Gemi, sabah saat 12:00'de Salvador de Bahia limanına yanaşıyor. Saat 22:00'ye kadar, rehberimiz eşliğinde ülkenin müzik ve kültür merkezi olan Salvador'un keşfi. Hıristiyan dininde 1 Kasım Tüm Azizler Günüdür. 1 Kasım 1501 yılında Brezilya kıyılarını dolaşan Amerigo Vespucci'nin gemisi muazzam bir körfeze girer. Bu nedenle, Amerigo körfeze "Bahia de Todos os Santos" adını koyar. Tupinambás yerlilerinin yaşadığı bölgede 1536 yılında Francisco Pereira Coutinho tarafından Vila Bahia adlı bir köy kurulur. Portekiz Kraliyeti burada, Thomé de Souza liderliğinde Brezilya'nın genel valiliğini kurar. Bahia 1549'dan 1763'e kadar Brezilya'nın ilk başkentliğini yapar ve burada Avrupa, Afrika ve Amerika kültürleri harmanlanır. Hızla büyüyen şehir Brezilya'nın ana limanı haline gelir. 1558'den itibaren şeker plantasyonlarında çalışmak üzere gelen köleler ile Yeni Dünya'daki ilk köle pazarı burada kurulur. Salvador, günümüzde de bu çok kültürlü geçmişini yansıtır.
  Geziye şehir turu ile başlıyacağız: Tüm Azizler Körfezi'nin girişinde 1536 yılında inşa edilen, turistlerin ilgi odağı Farol da Barra kale-fenerini gördükten sonra, Victoria caddesi, Campo Grande ve Piedade meydanlarından geçerek, Dünya Mirası Listesi'ne alınan çok iyi korunmuş tarihi merkeze ulaşım. Cidade Alta (yukarı şehir), sömürge yerleşimine uyarlanmış Rönesans kentsel yapılanmasının üstün bir örneğidir. 85 metre yüksekliğindeki bir kayanın tepesinde yer alan savunma, idari ve yerleşim bölgesi gezisi. Görkemli binaların yoğunluğu ile Pelourinho semti, gezinin en önemli bölümü oluşmakta. 1930 lardan beri Art Deco tasarımlı Lacerda asansörü, Cidade Baixa ve Cidade Alta olan aşağı ve yukarı şehirleri bağlamakta. Buradan şehrin ayrıcalıklı bir manzarasını görebilirsiniz: Elevador Lacerda ve yakınındaki Belvedere, şehrin en güzel manzaralarına hakimdir. Gezi esnasında, Barok tarzı zengin iç dekorasyonu ile Salvador'un en görkemli kilisesi São Francisco; 1522 yılında Cizvitler tarafından inşa edilip daha sonra 1657-1672 yılları arasında, barok ve rokoko üslubunda yeni bir kilisenin ilavesiyle oluşan, Brezilya'nın ilk katedrali Basilica da Sé São Salvador de Bahia; 1704 yılından itibaren siyah kölelerden oluşan "Siyah Kardeşler" cemaatı tarafından inşa edilen, tüm azizleri siyah olan ve aralarında Portekizden gelenlerinde bulunduğu "azulejos" fayansları ile süslü Nossa Senhora do Rosário dos Pretos kilisesi; gençliği babasının kakao çiftliğinde geçen, siyasal çalışmalarından ötürü tutuklanan ve sürgüne gönderilen, 1952'de Brezilya'ya dönen ve doğum yeri Bahia'da yaşamaya başlayan, Brezilya folklorundan esinlenen, halk duygu ve düşüncesine bağlı kalan güçlü bir anlatım tarzı geliştirerek, romanları ile ülkesinde tüm zamanların en çok satan yazarı olan Jorge Amad'ın hatırasını canlı tutan Casa de Jorge Amado Vakfı ziyaretleri. Geziler esnasında öğle yemeği. Salvador'da, Afrika kökenli Brezilyalıların kültürü ağır basmakta. Miguel Santana Tiyatrosu'nda, Avrupa, Afrika ve Hint mutfağının etkisini taşıyan yerel lezzetlerini tadacağınız, folklorik gösteriler eşliğinde akşam yemeği ve sonrasında gemiye dönüş. Saat 24:00'de limandan İlheus istikametinde yola çıkış.

  24 Ocak 2024 Çarşamba İlheus

  Sabah 08:00'de İlheus limanına yanaşma. Kahvaltı sonrası rehber ve aracımızla şehir turu gemiden çıkış. İlheus 1930'ların en önemli kakao üretim merkezi olduğu için sizi kakao üretiminin altın çağına geri götürecek olan bu turda, neredeyse tüm yerel endüstriyi yok eden efsanevi cadı süpürgesini ve bölgenin toparlanmak için neler yaptığını öğreneceksiniz. Önemli olayların geçtiği tarihi şehir merkezini ziyaret: São Jorge kilisesi, Bataclan, São Sebastião katedrali, Jorge Amado kültür evi, Vesuvio barı ve el sanatları pazarı gezisi sonrası yerel bir lokantada öğle yemeği ve Brezilya'nın önemli yerel ürünlerinden olan kahve, kakao çiftliği gezisi. Çikolata fabrikasındaki çikolata dükkanıda alış veriş için serbest zaman. Gezi sonrası gemiye dönüş. Gemi İlheus'dan saat 17:00'de ayrılarak İlha Grande adasına hareket eder.

  25 Ocak 2024 Perşembe Açık Deniz Seyri

  İlha Grande'ye doğru tam gün açık deniz seyri. MSC Seaview 'nın tüm aktivitelerinden gün boyu yararlanma imkanı.

  26 Ocak 2024 Cuma İlha Grande

  Gemi, sabah saat 09:00'da İlha Grande açıklarında demir atar. İlha Grande koruma bölgesinde olduğu için büyük gemilerin yanaştığı bir iskele yapılmamış. İlha Grande'deki beyaz badanalı sömürge limanı Vila do Abraão'ya yaklaştığınızda, dağlar denizden dramatik bir şekilde yükselir ve uzakta Bico do Papagaio'nun (papağan gagası) tuhaf şekilli zirvesi görünür. Efsaneye göre korsan Jorge Grego'un gemisi bir İngiliz filosu tarafından batırıldığında Macellan Boğazı'na gidiyordu. İki kızıyla birlikte İlha Grande'ye sığınmayı başardı ve burada başarılı bir çiftçi ve tüccar oldu. Ancak bir öfke nöbeti sırasında kızlarından birinin sevgilisini öldürdü ve kısa süre sonra korkunç bir fırtına tüm çiftliklerini ve evlerini yerle bir etti. O andan itibaren Jorge Grego, ölümüne kadar adada perişan halde dolaşarak zamanını geçirdi ve hazinesini gömecek bir yer aradı.
  Ada bir milli park olup motorlu araç kullanımı da yasaktır. Gemiden İlha Grande iskelesine transferiniz MSC servis tekneleri yapılacak. Cennet koylarla çevrili bu adayı tanımak için yerel acentamız tarafından düzenlenecek Escuna turuna katılıyoruz. 8-10 kişilik bu küçük teknelerle yaklaşık 5-6 saatlik tur boyunca adanın belli başlı koyları olan Yeşil Laguna, Mavi Laguna, Aşk Plajı, Cadılar Plajı gibi koyları geziyoruz. Gemi İlha Grande'den saat 19:00'da ayrılarak Rio de Janeiro'ya doğru hareket eder.

  27 Ocak 2024 Cumartesi Rio De Janeiro - İstanbul

  Sabah saat 08:00'de Rio de Janeiro Limanına yanaşma ve Santos Dumont Havalimanı'na transfer.
 • GOL Linhas Aéreas Hava Yolları'nın G31077 no.lu uçuşu ile saat 11:00'de Sao Paulo Guarulhos Havalimanı'na hareket ve 12:05'de varış.
 • Uzunca bir bekleme süreniz olduğundan, bu arada Sao Paulo'yu keşfe çıkabilirsiniz.
 • Sao Paulo'dan saat 23:50'de, Türk Hava Yolları'nın TK194 no.lu uçuşu İstanbul Havalimanı'na hareket ve pazar günü saat 18:25'de İstanbul'a varış.
 • Rio de Janeiro: Windsor Palace Copa Cabana 4 *
  Tripadvisor'a Git
  video thumbnail
  video thumbnail
  video thumbnail
  Rio de Janeiro: MSC Seaview Cruise
  Tripadvisor'a Git
  video thumbnail
  video thumbnail
  video thumbnail
  Rezervasyon Şartları:
  Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini, yurt içi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar, yurt dışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
  Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.
  Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • 2. günden 8. güne kadar 8 akşam yemeği;
  • 2. günden 8. güne kadar 8 öğle yemeği;
  • Windsor Capacabana Palace Hotel'de 2 gece konaklama;
  • MSC Seaview Cruise'de 6 gece Fantastica kategorisinde, iç kabin konaklama (1);
  • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
  • Cruise esnasında programda yazlli geziler;
  • Rehberlik hizmetleri;
  • Gemi personeli ve tur lideri haricindeki bahşişler;
  • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/ Rio De Janeiro/İstanbul ulaşım;
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Her türlü kişisel harcamalar;
  • Gemi personeli ve tur lideri bahşişi.

  * Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır.
 • 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz. • NOT :
 • (1) İç kabin yerine Dış kabinde konaklamayı arzu eden yolcularımız kayıt esnasında 150$ fark ödeyerek geçiş yapabilirler.
 • Vize

 • Brezilya 90 gün için vize uygulanmıyor ancak pasaportunuzun 6 ay geçerli olması gerekli.
 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.