Macahel'in Saklı Yaylaları

BAŞTAN BAŞA ANADOLU  Son 2 Kişi
13 Ağustos 2021 - 16 Ağustos 2021
3 Gece / 4 Gün - 3 Akşam Yemeği, 2 Öğlen Piknik ve Tüm Turlar dahil
thy ile
Katılımcı Sayısı 14 Kişi ile sınırlıdır.
UÇAK BİLETLERİNİZ İÇİN ACELE EDİN....
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : İstanbul ve Hopa buluşmalı olarak tüm şehirlerden katılabilirsiniz
Gezilecek Yerler : Hopa - Borçka - Efeler Köyü - Fındıklı Yaylası - Camili Köyü - Karagöl - Mençuna Şelalesi (Arhavi) - Arıcılık üzerine söyleşi
Tur Tarihi : 13 Ağustos 2021 Cuma
Kalan Yer : 2 Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
3125TL
Tek Kişi Farkı :
475TL
3. Kişi :
2975TL
Bu gezide kendinizi, büyük ücretler ödeyerek gittiğiniz Afrika Lodge'larından farksız, zor ulaşılan, dünya'dan kopmuş fakat kendine has güzellikleri olan bir ortamda hissedeceksiniz. Gürcistan sınırına yakın dağların tepesinde, adeta Dünya'nın Çatısı'nda, müthiş bir yolculuğa hazır olun. Karadenizi önceden gezmiş olsanız bile, böylesine ilginç yaylalar görmemişsinizdir. Her şeyden önce turist akınlarından çok uzak olacaksınız. Birer misafir gibi ağırlanacak ve burada kaldığınız sürece yayladaki özgün yaşamın bir parçası olacaksınız. Büyük bir konfor aramayın ama tertemiz odaları ve zaman zaman çok komik olabilen kendine has kuralları olan bir aile işletmesinde en lezzetli Karadeniz yemeklerini tadacak, hayatınızın en güzel uykularını uyuyacaksınız. Bu kadar eminiz, çünkü buraya defalarca yaptığımız yolculuklarda, tüm anlattıklarımızı eksizsiz yaşadık. Acele edin, çok az odamız var, tek kişilik oda sayımız ise sınırlı. Yolculuğu, bu yollarda biraz yıpranmış olsalarda, yaylalara tırmanabilen tek araç olan özel minibüsler ile, bir minibüste maksimum 8 katılımcı olarak yapacağız. Yazın ortasında, Covid'in bile giremeyeceği yaylaların serinliğinde, kutsal arılar ile üç gün geçirmek keyifli olacak... Tabii, burada yiyeceğiniz balın lezzetinden bahsetmeye hiç gerek yok: Gelince tadarsınız...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Karadeniz'in en az tanınan yaylalarında keyifli iki gece;
 • Machael, Karagöl ve Camili Köyü gezileri;
 • Göllerin ve yaylaların muhteşem manzaralarının ortasında keyifli bir yolculuk;
 • Tarihçi, yazar ve araştırmacı Bülent Demirdurak ile yerel arıcılardan, arıların ilginç yaşamları ve arıcılık üzerine söyleşi;
 • Artvin yerel mutfağının zenginliklerini tadacağınız zengin akşam yemekleri.

13 Ağustos 2021 Cuma İstanbul - Hopa - Machael - Efeler Köyü

İstanbul Havalimanı'ndan, saat 14:10'da Türk Hava Yolları'nın TK0392 no.lu uçuşu ile Hopa'ya hareket ve saat 17:15'de varış. Karşılama ve özel minibüs ile (grubun kalabalıklığına göre minibüs sayısı 2 olabilir zira bir minibüse 8 yolcudan fazlasını almıyoruz) Macahel, Efeler Köyü'ne doğru yola çıkış. Özellikle sonlara doğru, zaman zaman bozulan yol zeminine rağmen muhteşem manzaraların ortasında keyifli bir yolculukla, adeta bulutların üzerinde konumlanmış ve kendinizi evinizde hissedeceğiniz otelimize varış. Odalara yerleşme ve yöresel lezzetlerden oluşan akşam yemeği.

14 Ağustos 2021 Cumartesi Yaylaların Keşfi ve Arıcılık üzerine Söyleşi

Sabah, eski adı büyük kayalıklar anlamına gelen Eprat olan Efeler Köyü'nün tepesinde bulunan otelimizin hakim olduğu olağanüstü panoramaların ortasında lezzetli bir hakiki köy kahvaltısı. Kahvaltının sonunda, ev sahibi Fehmi Bey, sizlere öğlen pikniğinizi hazırlayacağınız mütrevazi bir büfe hazırlayacak; buradan da öğlen sandöviçimizi hazırlayarak yaylalara doğru yola çıkış. Tüm gün, müthis ekosistemler ve harika manzaralar göreceğiniz köy ve yayla gezileri: Bir tarafı Gürcistan Dağları'na açık yaylalarda eğer şansınıza varsa bulut denizini görerek, hala ahşaptan yapılma karakteristiğini koruyan evlerin arasında gezerek, olağanüstü panoramalarla karşılaşacaksınız. İnanılmaz güzellikteki ve Karadeniz'in en bakir yaylalarını gördükten sonra, akşam üstü köye dönüş ve Bülent Demirdurak ile Fehmi Avcı'dan "Arıların İnanılmaz Serüveni" keşfedeceğiniz bir söyleşi. Şahit olduğunuz en etkileyici güneş batımlarından birini de buradan izleyebilirsiniz. Yöresel lezzetlerden oluşan akşam yemeği ve geceleme.

15 Ağustos 2021 Pazar Camili Köyü - Karagöl - Mençuna Şelalesi (Arhavi) - Hopa

Sabah, yine köy kahvaltımızı yapıp, Fehmi Bey'in büfesinde öğlen piknik sandöviçlerimizi hazırladıktan sonra tarafından Türkiye'de ki ilk biyosfer rezerv alanı ilan edilen Macahel'e hareket. El değmemiş bitki örtüsü, zengin ormanları, saf Kafkas arılarıyla olağan üstü bir ekosisteme sahip olan bu bölgede bulunan Camili Köyü' ne varış ve ardından çevreyi tanıma gezisi: Camili, sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nında en bakir ormanlarına sahip ve yırtıcı kuşların göç yolları üzerinde bulunmakta. Pek çok irili ufaklı kolla beslenen Maçahel Çayı Vadisi, sahip olduğu farklı türlerdeki asırlık ağaçlardan ve yaban hayatından dolayı yeşil bir cenneti andırmakta. Köy içersine yürüyüş yaparken, 1855 yılında bir çığ felaketiyle yıkıldıktan sonra, yıkılan caminin kalan keresteleri ve köylüler tarafından samanlıklarını, serenderlerini, ambarlarını bozarak elde ettikleri ahşaplar kullanılarak Arhavili ustalar tarafından yapılan Köy Camii gezisi. Daha sonra, Karagöl Tabiat Parkı'na hareket. Parkın içinde bulunan, 19.yüzyıl başlarında, bugünkü nın yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonucu Klaskur Deresi'nin önünü kapatmasıyla oluşan Karagöl Kıyısı' nda öğlen pikniği ve yürüyüş için serbest zaman. Öğleden sonra Mençuna Şelalesi'ne doğru yola devam. Arhavi yakınlarında bulunan ve 80 mt.den akan bu şelale, akan suya fon teşkil eden siyah kayalıklar ve suyun oluşturduğu bembeyaz köpüklerle müthiş bir görünüm sunmakta. Üzerindeki Asma Köprü ise ayrı bir güzellik oluşturmakta. Şelale gezisindan sonra Hopa'ya varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

16 Ağustos 2021 Pazartesi Hopa - İstanbul

Sabah, çok erken bir kahvaltının ardından, Havalimanı'na transfer ve Türk Hava Yolları'nın saat 07:40'da kalkan TK0391 no.lu uçuşu ile İstanbul'a hareket. Saat 12:00'de İstanbul Havalimanı'na varış ve yolculuğun sonu.
Macahel: Dada Ena Aile Pansiyonu
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Hopa: Nana Hotel 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Covid-19 salgınının neden olduğu kargaşadan dolayı, 2021 ve 2022 senelerine özel olarak tura kayıt şartlarında değişiklikler yaptık:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini, yurt içi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar, yurt dışı gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
* Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Hopa/İstanbul (ekonomi sınıfı uçak biletleri (uçak dahil satın alanlar için);
 • Konforlu özel tur minibüsleriyle seyahat;
 • 1., 2. ve 3. gün akşam yemekleri;
 • 2. ve 3. gün öğlen piknikleri;
 • Dadaena pansiyonda 2 gece konaklama (oda+kahvaltı+Akşam Yemeği);
 • Nana Hotelde 1 gece konaklama (oda+kahvaltı+Akşam Yemeği);
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç ) ;
 • Seyahat sigorta paketi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • 1. Gün öğle yemeği;
 • Tur lideri bahşişi;
 • Her türlü kişisel harcama;

*Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Turizm Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin
% 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ini teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.