Lavanta Zamanı Göller Bölgesi&Sagalassos

SAGALASSOS TURLARI  8 GECE
18 Temmuz 2021 - 26 Temmuz 2021
8 Gece / 9 Gün - 17 Yemek ve Tüm Turlar dahil
Otobüs ile
Katılımcı Sayısı 22 Kişi ile sınırlıdır.
COVİD-19 Önlemleri için tıklayın
Tura Katılabileceğiniz Şehirler:İstanbul ve yol üzerindeki tüm şehirlerden katılma imkanı
Gezilecek Yerler : Aizonai - Uşak - Ulubey Kanyonu - Blaundus Antik Kenti - Buldan - Laodikya - Pamukkale - Afrodisias - Salda Gölü - Kybira - Elmalı - Burdur - İn Suyu Mağarası - Kuyucak Lavanta Tarlaları - Sagalassos Antik Kenti (Sagalassos Lodge&Spa gecelemeli) - Kremna - Yazılı Kanyon - Adada - Kovada Gölü - Eğirdir Gölü - Isparta - Frig Vadisi - Eskişehir
Tur Tarihi :18 Temmuz 2021
KALAN YER : 9+ Kişi
Tur Kategorisi : Standart
Kişi Başı :
3.895 TL
Tek Kişi Farkı :
750 TL
3. Kişi :
3.735 TL
Sanat Tarihçi ve Rehber dostumuz Lalehan Utkan ile, Batı Anadolu'nun az tanınan Antik Kentleri'nin gizemli tarihine keyifli bir yolculuk ve yol boyunca bir çok ilginç dinleti. Asırlar boyunca İpek Yolun'nun sonuna varan ticaret kervanlarının Ege'deki limanlara ulaşmak için kullandıkları Menderes Vadisi 'nin kapılarından başlayan bu seyahat, Uşak Arkeoloji Müzesi'nde Karun Hazineleri, Ulubey Kanyonu'nun etkileyici manzaraları, Blaundus Antik Kenti, Buldan'ın el dokuma tezgahları, son yıllarda çok hızlı gelişen kazılara sahne olan Laodikya Antik Kenti, Afrodisias'ın şaşırtıcı harabeleri ve heykel koleksiyonu, Salda Gölü'nün beyaz kumsallarından geçerek Sagalassos'da, Psidia Antik Bölgesi'nin, zirvelere konumlanmış şehirleri ve Göller Bölgesi'nin müthiş doğa manzaraları ile sizleri büyüleyecek. Bu mevsimde en renli dönemlerine giren Lavanta Tarlaları'na hayran kalacaksınız. Bu gördüklerinize, İstanbul'a dönüş yolunda gezeceğiniz, ilginç kaya oluşumlarıyla Frig Vadisi'ni ve son yılların gelişen kenti Eskişehir'de, şaşırtıcı mimarisi ve sergilenen koleksiyonları ile Bilbao'daki Guggenheim Müzesi'ni hiç de aratmayacak "Odunpazarı Modern Müzesi" gezilerini katınca, ülkemizin modern ve tarihi yüzlerini birlikte keşfedebileceğiniz çok renkli bir yolculuk yapmış olacaksınız..

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Lalehan Utkan ile Antik Anadolu'ya çok özel bir yolculuk;
 • Yolculuk boyunca Anadolu'nun Antik Dönemi ve Arkeolojisi üzerine bir çok söyleşi;
 • Az bilinen harika Blaundus Antik Kenti'ni keşfetme;
 • Ulubey Kanyonu'nunu gezmek;
 • Uşak Arkeoloji Müzesi'nde Harun Hazinesi'ni görebilmek;
 • Buldan'da çok güzel pamuklu dokumalar alabilmek;
 • Laodikya, Hierapolis, Afrodisias, Kybira, Kremna, Adada, Sagalassos Antik Kentleri gezileri;
 • Salda, Eğirdir, Kovada, Burdur Gölleri'nin harika manzaralarını seyredebilmek;
 • Lavanta Tarlaları'nın muhteşem renklerine hayran kalacaksınız;
 • Yöresel lezzetleri keyifle tadacağınız bir yolculuk.

1. Gün İstanbul - Aizonai (Çavdarhisar) - Uşak

Özel tur otobüsüyle sabah 07:00'de Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı'ndan (Dolmabahçe Lunaparkı Karşısı), 07:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareket ederek yolculuğa başlama. Yolculuk esnasında Antik Anadolu kentlerinin oluşumu ve yapısı üzerine dinleti. Öğle saatlerinde Çavdarhisar/Aizonai'ye varış. Kalıntılarının arasında, dünyada en iyi koruna gelmiş Zeus Tapınağı, on beş bin seyirci kapasiteli tiyatro ve ona bitişik on üç bin beş yüz seyirci kapasiteli Stadyum, İki Hamam, Borsa Yapısı, Sütunlu Cadde, Kocaçay üzerinde ikisi ayakta, 5 adet köprü, Meter Steunene Kutsal Mekanı, Kent Mezarlığı, tek kemerli bir su bendi, su yolları, anıtsal kapı yapıları bulunmakta. Bu antik kent, Efes, Bergama, Side gibi antik kentlerle çağdaştır. Olağanüstü sempatik bir köyün evlerinin arasında bulunan antik harabelerin ve çok iyi korunmuş Zeus tapınağının gezisinden sonra köyde öğle yemeği ve ardından Uşak istikametinde yola devam. Uşak'a varışta şehrin tarihi mahallelerinde bir gezinti ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2. Gün Ulubey Kanyonu - Blaundus Antik Kenti - Buldan - Laodikya - Pamukkale

Sabah, kahvaltıdan sonra, Karun Hazineleri'ni de kapsayan zengin bir koleksiyona ev sahipliği yapan Arkeoloji Müzesi gezisi. Ardından Ulubey Kanyonu istikametinde hareket. Banaz çayı üzerinde, 24 metre yükseklikte bir taş köprü olup çok hoş bir manzara sunan, Frigyalılar döneminde yapılmış Clandras Köprüsü'nde kısa bir moladan sonra, Dünya'nın iki büyük kanyonundan biri olan Ulubey Kanyonu' nun seyir terasına varış ve muhteşem manzaraları izlemek için mola. Ardından, Blaundus Antik Kenti'ne doğru yola devam. Roma döneminde hayli önemli bir yerleşim yeri olduğu bilinen Blaundus Antik Kenti'nde gezi molası. Burada tapınaklar, tiyatro, sütun girişler ve kaya mezarları gibi pek çok eser görebilirsiniz. Şehir Helenistik Döneme ait izleri taşımakta. Daha sonra Buldan'a doğru yola devam. Nostaljik dokuma atölyelerini ve yüzyıllardır bu şirin kasabanın geleneği olan Buldan Bezleri'nin binbir çeşidini görüp alabileceğiniz Buldan'da öğle yemeği ve ardından Laodikya'ya doğru hareket. Yol boyunca Anadolu'da Erken Hristiyanlık ve 7 Kilise üzerine dinleti. Varışta Laodikya gezisi: M.Ö. 1. yüzyılda Anadolu'nun en önemli kentleri arasında olan Laodikeia, hristiyanlık döneminde de yedi önemli kiliseden biri olmuş. Son yıllarda yapılan kazı ve restorasyon çalışmaları sayesinde yeniden doğan bu görkemli antik kent, bütün dünyadan gelen ziyaretçilerle dolup taşmakta. Antik kentin keşfinden sonra Pamukkale'ye doğru yola devam. Varışta otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

3. Gün Afrodisias - Pamukkale

Sabah, kahvaltının ardından Afrodisias Antik Kenti'ne hareket. Yol boyunca, Afrodisias Heykelcilik Okulu üzerine ilginç bir söyleşi. Varışta, 2017 senesinde Dünya Mirası Listesi'ne alınan Afrodisias Antik Kenti gezisi: M.Ö. 5. yüzyılda kurulan kent, Roma İmparatorluğu döneminde gelişmiş, M.Ö. 1. yüzyıl ile M.S. 5. yüzyıllar arasında, başta heykelcilik olmak üzere önemli bir sanat merkezi haline gelmiş, Afrodit Tapınağı'yla ve Afrodit adına yapılan törenlerle ün salmış. Ünlü fotoğrafcı Ara Güler'in tesadüfen bulduğu antik kent Prof. Kenan Erim'in olağanüstü gayretiyle bugünkü durumuna gelebildi. Harabelerin ve çok zengin heykel koleksiyonu barındıran müzenin gezisinden sonra öğle yemeği ve Pamukkale'ye geri dönüş. Yol boyunca, Antik Çağda Tıp ve Tedavi üzerine bir dinleti. Öğleden sonra, Pamukkale sit alanının içinde bulunan Hierapolis Harabeleri ve günümüze kadar çok iyi korunarak gelmiş olan antik kentin Nekropolisi gezileri. M.Ö.2.yüzyılda kurulan Antik Kent'in başlıca yapıları; Hamam-Bazilika, Latrina, Tiyatro, Plutonıum, Apollon Tapınağı, Su Kanalları ve Nymphaeumlar, Kiliseler (Aziz Phılıp Martyriumu, Aziz Phılıp Kilisesi..) Büyük Hamam Kompleksi'dir. Harabelerin ardından tabii sit alanında bulunan ve Dünya Mirası Listesi'ne alınan, akan sulardan kalan karbonat minerallerinden oluşmuş, adeta devasa beyaz bir kale görünümündeki Pamukkale travertenlerinde serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4. Gün Pamukkale - Salda - Kybira - Elmalı

Sabah otelde alınacak kahvaltıdan sonra Salda Gölü'ne doğru yola çıkış. Bir buçuk saatlik otobüs yolculuğunun ardından Salda Gölü'ne varış. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars'ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların, okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfettikten sonra, Kibyra Antik Kenti' ne doğru hareket. Yolculuk esnasında Mitoloji ve Olymposlular üzerine bir söyleşi dinleyebilirsiniz. Gölhisar'a varışta öğle yemeği molası ve ardından Kibyra Antik Kent'nin keşfi. Gölhisar'ın kuzeybatısındaki tepelere konumlanan ve son yıllarda arkeolojik çalışmaların çok hızlandığı bu antik şehirde göreceğimiz en önemli mimari yapıtların başında çok iyi korunmuş Stad, Agora, Tiyatro, Meclis Binası gelmekte. Bu etkileyici harebeleri keşfettikten sonra, Elmalı'ya doğru yola devam. Yolda, Lalehan Utkan sizlere , Şarabın Serüveni'ni anlatacak. Varışta, otele yerleşme. Akşamüstü, gün batımında oluşan muhteşem renkleriyle, Likya Şarapları'nın Bağlarını gezip, şaraphanede yeni ürünlerin hazırlanışını gördükten sonra, bağevinde hazırlanan şarap tadımlı akşam yemeği. Geceleme otelde.

5. Gün Elmalı - Burdur - Lavanta Hasatı - Sagalassos

Sabah, kahvaltının ardından, Elmalı Arkeoloji Müzesi gezisi: Bu müzede elmalı hazinesinin olağanüstü güzellikteki sikkelerini ve civar kazılardan gelen, çok iyi korunmuş mezar odalarını görebilirsiniz. Ardından şehrin restore edilmiş ve çok etkileyici görünüm kazanmış arastasını ve Abdal Musa Türbesi'ni gezip daha sonra Burdur'a hareket. Yolculuk esnasında sonra Abdal Musa - Anadolu Evliyaları ve Türbe Mimarisi üzerine bir söyleşi. Burdur'a varışta, Sagalassos, Kremna ve Kibyra kazılarında bulunan heykel ve diğer kalıntıların sergilendiği, bir müzecilik harikası, Burdur Arkeoloji Müzesi gezisi. Daha sonra şehrin tarihi sokaklarında gezinti ve şehir merkezinde öğle yemeği olarak, meşhur Burdur köftenin tadımı. Ardından İnsuyu Mağarası'nda bir mola ve mağaranın gezilmesi: Uzunluğu 597 m ve en geniş yeri 80 m dolayında olan bu mağara birbirine bağlı 9 boşluktan oluşmuş. Boşluk yanaklarında birikmiş suların oluşturduğu gölcükler mağara tabanından geçen karstik bir yer altı akarsuyu ile birbirine bağlanmışlar. Karstik yapının zamanla erimesi ve aşınması sonucunda mağara içinde meydana gelen sarkıt ve dikitler muhteşem görüntüler sunmakta. Gezinin ardından, Lavanta Hasatı'nı görmek üzere Kuyucak' a hareket (Bu hasat, hava durumuna ve lavantaların açışına göre Burdur Gölü civarında da izlenebilir). Lavanta tarlalarının ortasında, harika kokuları ve muhteşem bir renk cümbüşü içinde, sabah erken yapılan lavanta hasatını izleyip lavanta yağının yapılışını gördükten sonra, Sagalassos Lodge&Spa'ya doğru yola devam.
Akşam, Lodge'un barında hoşgeldiniz içkisi ve ardından restoranında, Ağlasun'lu Hanımlar'ın hazırladıkları, Romalılardan beri süren geleneğin ürünlerinden oluşan yerel lezzetlerin tadımı.

6. Gün Sagalassos ve Kremna Antik Kentleri

Sabah, kahvaltıdan sonra, otelden Sagalassos gezisi için hareket. Çok kısa bir yolculuğun ardından Sagalassos Antik Kenti'nin keşfi: 1706 da fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis binası; Antoninler çeşmesi; Agora; Odeon; Roma hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon kütüphanesi; Çömlekçiler mahallesi ve diğer yapıtlar... Harabeleri gezidikten sonra Lodge'a öğle yemeği için geri dönüş. Daha sonra. Kremna Antik Kenti'ne doğru hareket. Kremna, yunancada uçurum demek ve buraya gelince neden şehrin bu adı aldığını da apaçık görüyorsunuz. Buradan, Aksu Vadisi'ne ve Karacaören Barajı'na doğru uzanan panoramanın insanı etkilememesi mümkün değil. Surlarla çevrili kentin bugün görünen kalıntıları Roma dönemine ait. Harabeleri gezdikten sonra Lodge'a geri dönüş. Sagalassos Lodge & Spa'ya varışda, beş çayı ve ufak atıştırmalıklar sizleri bekliyor olacak. Akşam üstü serbest zamanınızı Lodge'un açık ve kapalı havuzlarında veya spa sında dinlenerek geçirebilir veya Lodge'un toplantı salonunda, Lalehan Utkan'dan Roma Uygarlığında Hamam ve Yıkanma Kültürü üzerine bir söyleşi dinleyebilirsiniz. Akşam, Lodge'un restoranında, keyifli bir akşam yemeği.

7. Gün Yazılı Kanyon - Adada - Kovada ve Eğirdir Gölü - Isparta

Sabah, Yazılı Kanyon'a hareket: Az bilinen bir doğa harikası bir milli park; Yazılı Kanyon adını ise, ünlü şair Epiktetos'un buradaki kayaları oyarak yazdığı ünlü Hür İnsan Üzerine Şiirinden almakta. Kanyonun harika manzaralarını izlemek için bir yürüyüşün ardından Adada Antik Kenti'ne doğru yola devam. Çevresi çam ve ardıç ağaçlarıyla kaplı tepeler tarafından sarılmış olan antik kent sadece bölgenin değil Anadolu'nun en sağlam kalabilmiş antik kentlerinden biri olup helenistik devirden itibaren kendi sikkelerini basmıştır. Harabelerin günümüzde toprak üzerinde kalan bölümleri muhteşem bir görüntü sergilemekte. Geziden sonra Kovada Gölü'ne doğru hareket. Kovada Milli Parkı içinde bulunan gölün kıyıları ve bahar aylarındaki göçmen kuşların hareketliliği tam anlamıyla bir doğa şaheseri. Kovada Gölü'nün etrafı, sık ormanlık alanlar, ormanlarla kaplı dağlar ve kısmen meyva bahçeleriyle büyüleyici bir manzara sergilemekte. Göl kıyısında yürüyüşün ardından, Eğirdir Gölü'ne doğru yola devam. Eğirdir, Göller Bölgesi'nin merkezi sayılır ve gelirken de göreceğiniz devasa elma bahçeleriyle tanınır. Göl üzerinde bulunan Yeşil Ada'da gezerek bu çok güzel göl ve dağ manzaralarını seyredebilirsiniz. Yeşil Ada'da göl levreğini tadacağınız öğle yemeği. Daha sonra, Lodge'a geri dönüş yolunda Isparta'nın tarihi merkezinde mola. Akşam üstü, Lodge'un toplantı salonunda, Lalehan Utkan'dan Antik Çağ'da Edebiyat ve Şiir üzerine bir söyleşi dinleyebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Lodge'da.

8. Gün Sagalassos - Frig Vadisi - Eskişehir

Sabah erken, kahvaltıdan sonra Frig Vadisi'ne doğru hareket. Yol boyunca, Lalehan Utkan sizlere Frigler ve Seyid Battal Gazi, l. Alaaddin Keykubad ve Selçuklu-Bizans İlişkileri'nden bahsedecek. M.Ö. 9. yy'larda Kafkaslar'dan Anadolu'ya göç eden Frigler Kütahya, Afyon ve Eskişehir arasında kalan Dağlık Frigya Bölgesinin tüf kayalarından oluşan vadilerine yerleşmişler. Buralardaki kayaları oyarak özgün bir mimari ortaya çıkarmışlar ve yaptıkları eserler kendilerinden sonra gelen medeniyetlere misal teşkil etmiş. Frig dönemi kaya anıtlarının ortak özellikleri, bezemelerindeki ve süslemelerindeki zenginlik, üçgen alınlık ve içerisinde Ana Tanrıça heykeli bulunan kaya nişlerdir. Burada Frig kaya fasadlarının en görkemli örneği olan Midas (Yazılıkaya) Anıtı' nın keşfi: Üzerinde, Frig dilinde yazılı "Midai" sözcüğü nedeniyle bu isimle anılan ve 17 metre yüksekliğindeki cephesi geometrik motiflerden oluşan zengin bir bezeme ile süslenmiş bu anıtın merkezinde kapıyı simgeleyen büyük bir nişe, dini törenlerde Ana Tanrıça heykelinin konulduğu düşünülmekte. Bereketi simgeleyen Ana Tanrıça inancı Hitiler gibi Frigler de benimsemiştir. Yazılıkaya bölgesinin, Frigler için önemli bir kutsal merkez olduğu şüphesizdir. Anıt volkanik bir kayalığın üzerine kazınmış. Anıt ve çevresini gezdikten sonra, bir kır lokantasında öğle yemeği. Yemekten sonra Eskişehir'e doğru yola devam ve kısa bir yolculuktan sonra Seyitgazi'de bulunan Seyit Battal Gazi Külliyesi ve Türbesi gezileri. Burada bulunan türbe ve cami 1207-1208 yıllarında hüküm süren Anadolu Selçuklu sultanı I. Alaeddin Keykubad'ın annesi Ümmühan Hatun tarafından, 720-740 yıllarında sıklaşan akınlarda Bizans'a karşı büyük kahramanlıklar gösteren ve 720 yılında Mesih kalesi olarak bilinen bölgede şehit düşen efsanevi halk kahramanı Seyyit Battal Gazi adına yaptırılmış. Daha sonra, Eskişehir'e varışta otele yerleşme. Kısa bir dinlenme ve akşam yemeği için Porsuk Çayı kıyısına hareket. Bayatçık Deresi ve Kızıltaş suyundan beslenen Porsuk Çayı, Sakarya Nehri'nin en uzun koludur. Burası Eskişehir'in en hareketli bölgesi sayılabilir. Özellikle akşam, çevre ışıklarıyla farklı bir güzellik kazanmakta. Çevredeki bir lokantada, lezzetli meze ve ızgaralardan oluşan akşam yemeği. Geceleme otelde.

9. Gün Eskişehir - İstanbul

Sabah,Odun Pazarı'nda gezinti. Eskişehir'in ilk yerleşim yeri olan Odunpazarı'nın evleri, Türk mimarisinin en güzel örneklerindendir. Ahşap çatılı ve rengarenk boyalı bu kerpiç evler, şehrin tarihi havasını çok iyi yansıtmakta. Bu gezi esnasında, 16. yüzyıl Osmanlı eseri olan Kurşunlu Külliyesi ve içinde yeralan, ebru, hat gibi el sanatlarının yapıldığı Eskişehir Sanatları müzesi ile Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi ile Çağdaş Cam Sanatları Müzesi görülecek yerler arasında. Ardından yolculuğun en keyifli, keşiflerinden biri olacak Odunpazarı Modern Müze gezisi. Mimar ve sanat koleksiyoneri Erol Tabanca'nın yönetim kurulu başkanı olduğu Polimeks'in ana sponsorluğunda, Japon mimar Kengo Kuma'nın, Odunpazarı'nın geçmişinden ilham aldığı ve eskiden odun ticaretinin yapıldığı bölgenin tarihine bir saygı duruşu niteliğinde ahşap malzemenin kullanıldığı modern tasarımıyla gerçekleşen müze, 7 Eylül 2019 da şehrin ve ülkenin sanat hayatına kazandıldı. Müzenin kalıcı koleksiyonu da Erol Tabanca'nın kişisel resim, heykel, enstalasyon ve yeni medya sanatı çalışmalarından oluşuyor. Ancak, misafir sanatçıların çalışmalarını veya geçici sergileride görmek mümkün. Müze gezisi, özel rehber anlatımıyla yapıldıktan sonra, OMM INN Hotel'in restoranında öğle yemeği. Yemekten sonra, Tülomsaş'da, Türkiye'nin ilk yerli otomobili olan Devrim Arabası'nın görülmesinden sonra İstanbul'a doğru yola devam. İzmit Körfezi'ni köprü ile geçerek, saat 21.00 civarı, önce Kadıköy'e ve ardından da Taksim'e varış ve yolculuğun sonu.
Uşak: Ramada by Wyndham Uşak 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Denizli: Lycus River 5 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Elmalı: Tu-Ba Otel Özel Kategori
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Burdur: Sagalassos Lodge & SPA 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Eskişehir: Abacı Konak Otel Özel Kategori
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • Konforlu otobüsle seyahat;
 • Programda belirtilen otellerde oda+kahvaltı konaklama;
 • 1. günden 8. güne kadar 8 akşam yemeği;
 • 1. günden 9. güne kadar 9 öğlen yemeği;
 • Yemeklerinde su ve kahve ikramı;
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç) ;
 • Seyahat sigorta paketi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Tur lideri bahşişi;
 • Her türlü kişisel harcama.

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ini teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.