Sagalassos ve Lavanta Tarlaları

BAŞTAN BAŞA ANADOLU  2 GECE
03 Temmuz 2020 - 05 Temmuz 2020
2 Gece / 3 Gün - Tren + Uçak ile ulaşım, 5 Yemek ve Tüm Turlar dahil
Thy ve Otobüs ile
Katılımcı Sayısı 18 Kişi ile sınırlıdır.
OTOBÜSTE 1 KIŞIYE 2 KOLTUK ÖNGÖRDÜK
SAGALASSOS LODGE&SPA GECELEMELİ
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : İstanbul
Gezilecek Yerler : Aizonai (Çavdarhisar)Antik Kenti - Lavanta Tarlaları - Salda, Eğirdir ve Kovada Gölleri - Sagalassos ve Kibyra Antik Kentleri - Yazılı Kanyon
Tur Tarihi : 03 Temmuz 2020 Cuma
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
1845TL
Tek Kişi Farkı :
220TL
3. Kişi :
1805TL
İstanbul'dan Sagalassos'a kara yoluyla gitmek, sizlere muhteşem Zeus Tapınağı ile tanınan Aizonai (Çavdarhisar) Antik Kentini gezme imkanı verecek. Ağlasun'un 7 km. kuzeyindeki Torosların sarp yamaçlarında ve 1600 mt irtifada bulunan Sagalassos Antik Kenti ise, şüphesiz Türkiye'nin en iyi korunmuş ve restorasyon görmüş harabelerinin başlarında gelmekte. Özellikle antik çağlardan beri suları durmadan aka gelen çeşmeleri, çok iyi restorasyon görmüş Antoninler Çeşmesi agorası, hamamı ve tüm vadiye tepeden bakan tiyatrosuyla bu Roma Şehri'ne hayran olmamak mümkün değil. Buradaki kazı ve restorasyonlar, 1990 senesinden beri Belçika'nın Leuven Üniversitesi tarafından sürdürülmekte. Aynı yörede daha da az tanınan bir başka antik kent ise, Burdur'un güneybatısında yer alan Gölhisar Kasabası'nın yamaçlarında kalıntılarını gezeceğimiz Kibyra'dır. Bu antik kalıntıların ihtişam ve güzelliği Sagalassos'u aratmaz. Özellikle, şaşırtıcı bir görkemle vadinin yamaçlarına konumlanmış stad ve meclis binası olağanüstü iyi korunmuş. İki gece konaklayacağınız Ağlasun'un bir başka özelliği ise Göller Bölgesi'nin ortasında olması. Salda Gölü'nün muhteşem kıyılarından, tabiat harikası Yazılı Kanyon'un olağanüstü güzelliklerine geçerken, sizlere Eğirdir Gölü'nün kıyısında lezzetli bir göl levreği tattırmayıda unutmadık. Lavanta tarlalarının ortasında gezerek geçireceğiniz bu seyahat boyunca, Göller Bölgesi'nin gizli zenginliklerini ve harika göl manzaralarını keşfedebilir, Sagalassos Lodge & Spa'nın özgün mutfağını tadarak keyifli bir tatil geçirebilirsiniz...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Eskişehir ve Frig Vadisi'ni içeren bir Göller Bölgesi programı.
 • Hızlı tren ile Eskişehir'e gidiş ve Denizli'den uçakla dönüş.
 • Göllerin ve vadilerin muhteşem manzaralarının ortasında keyifli bir seyahat.
 • Çok az tanınan Sagalassos, Kremna Kibyra Antik Kentleri'nin keşfi.
 • Salda Gölü'nü gezme imkanı.
 • Sagalassos Lodge&Spa'da üç keyifli gece.
 • Ağlasun yerel mutfağının zenginliklerini tadacağınız zengin bir menü seçimi.

03 Temmuz 2020 Cuma İstanbul - Çavdarhisar (Aizonai) - Lavanta Tarlaları - Sagalassos

Özel tur otobüsüyle sabah 07:00'de Taksim, Dünyanın Renkleri bürosundan, 07:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareket ederek yolculuğa başlama. Yol üzerinde çeşitli molalar vererek, öğle saatlerinde Çavdarhisar/Aizonai'ye varış. Kalıntılarının arasında, dünyada en iyi koruna gelmiş Zeus Tapınağı, on beş bin seyirci kapasiteli tiyatro ve ona bitişik on üç bin beş yüz seyirci kapasiteli Stadyum, İki Hamam, Borsa Yapısı, Sütunlu Cadde, Kocaçay üzerinde ikisi ayakta, 5 adet köprü, Meter Steunene Kutsal Mekanı, Kent Mezarlığı, tek kemerli bir su bendi, su yolları, anıtsal kapı yapıları bulunmakta. Bu antik kent, Efes, Bergama, Side gibi antik kentlerle çağdaştır. Olağanüstü sempatik bir köyün evlerinin arasında bulunan antik harabelerin ve çok iyi korunmuş Zeus tapınağının gezisinden sonra Çadarhisar'da hafif bir öğle yemeği ve Kuyucak istikametinde yola devam. Varışta Lavanta Tarlaları'nda mola. Harika kokular ve muhteşem bir renk cümbüşü içindeki Lavanta tarlalarında dolaşma ve gün batımına doğru lavanta hasatını izleyip lavanta yağının yapılışını gördükten sonra, Sagalassos'a doğru yola devam. Akşam Sagalassos Lodge & Spa'ya varış ve odalara yerleşme.
Akşam, Lodge'un terasında hoşgeldiniz kokteyli ve Ağlasunlu hanımların hazırlayacağı, Romalılar'dan beri devam eden yerel mutfağın lezzetlerinden oluşan keyifli bir akşam yemeği.

04 Temmuz 2020 Cumartesi Sagalassos - Eğirdir Gölü - Kovada Gölü - Yazılı Kanyon

Sabah kahvaltıdan sonra, Sagalassos Antik kenti gezisi için otelden hareket. 1706 da fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis binası; Antoninler çeşmesi; Agora; Odeon; Roma hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon kütüphanesi; Çömlekçiler mahallesi ve diğer yapıtlar... Geziden sonra,Eğirdir Gölü'e doğru yola devam. Eğirdir, Göller Bölgesinin merkezi sayılır ve gelirken de yol üzerinde göreceğiniz devasa elma bahçeleriyle tanınır. Kasabanın en keyifli yeri olan ve kıyıya bir yol ile bağlı bulunan Yeşil Ada üzerinde bulunan bir restoranda öğle yemeğinizi yerken çok güzel göl ve dağ manzaralarını seyredebilirsiniz. Yemekten sonra Kovada Gölü'ne doğru yola devam. Kovada Milli Parkı içinde bulunan gölün kıyıları ve bahar aylarındaki göçmen kuşların hareketliliği tam anlamıyla bir doğa şaheseri. Kovada Gölünün etrafı, sık ormanlık alanlar, ormanlık dağlar ve kısmen meyva bahçeleriyle kaplı. Bu nedenle göl görüntüsü ve manzarası büyüleyici. Göl kıyısında mola ve gezinti. Ardından, Yazılı Kanyon'a hareket: Az bilinen bir doğa harikası bir milli park; Yazılı Kanyon adını ise, ünlü şair Epiktetos'un buradaki kayaları oyarak yazdığı ünlü Hür İnsan Üzerine Şiirden almakta. Kanyonun harika manzaralarını izlemek için bir yürüyüşün ardından Sagalassos'a dönüş.
Akşam yemeği Lodge' un restoranında BBQ.

05 Temmuz 2020 Pazar Kibyra - Salda Gölü - İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra, Batı Torosların bir cevheri olan Kibyra'ya hareket. Gölhisar'ın kuzeybatısındaki tepelere konumlanan antik şehirde göreceğimiz en önemli mimari yapıtların başında Stad, Agora, Tiyatro, Meclis Binası gelmekte. Kibyra; Kabalis ve daha sonraki adlandırılmasıyla Kibyratis bölgesinin merkezidir. Kuzeyde Frigya, batıda Karya ve Likya, doğuda Pisidya ile çevrelenen bu bölge, antik dönemden günümüze güneydeki limanları iç bölgelere bağlayan bir kavşak konumundadır. Asia Eyaleti'nin önemli bir parçası olan kent, M.S. 23'de geçirdiği büyük depremle önemli ölçüde tahrip olmuşsa da, İmparator Tiberius'un yardımlarıyla tekrar imar edilmiş ve kent imparatora şükranlarını belirtmek için ismini "Caiseria Cibyra" olarak değiştirmiştir. MÖ 43'de Likya bir Roma Eyaleti olduğunda, daha önce Asia Eyaleti sınırlarında olan kentin, Likya Eyaleti'nin bir parçası haline gelmiş. Strabon; Kibyra'lıların Pisidya, Solym, Hellen ve Lidya dilleri olmak üzere dört dil kullandıklarını, demir işçiliği ve kakmacılıkta usta olduklarını aktarır. Ayrıca epigrafik ve arkeolojik araştırmalar, dericilik ve seramik üretiminde önemli bir merkez olduğunu ortaya çıkarmış. Antik Kent gezisinden sonra, öğle yemeği ve Salda Gölü'ne doğru yola devam. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars'ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların Okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfettikten sonra Çardak Havaalanına transfer ve Türk Hava Yolları'nın saat 19.50 deki uçuşu ile İstanbul Havaalanına hareket. Saat 21.10 da İstanbul'a varış. Özel otobüs ile Taksim ve Kadıköy'e transfer.
Burdur:Sagalassos Lodge & SPA 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Sagalassos özel otobüs ile ulaşım;
 • Denizli/İstanbul THY ekonomi sınıf uçak bileti;
 • Konforlu özel tur otobüsüyle seyahat;
 • 1. ve 2. gün akşam yemekleri;
 • 1., 2. ve 3. gün öğle yemekleri;
 • Yemeklerde su, meşrubat ve kahve ikramı;
 • Sagalassos Lodge & Spa da 2 gece oda+kahvaltı konaklama ve akşam yemekleri;
 • Otelde hamam ve saunanın ücretsiz kullanımı;
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç* ) ;
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ini teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Rehberi bahşişi için, bu turda kişi başına 60 TL düşünmek gerekir.

Vize