Brezilya'nın Renkleri

YURT DIŞI TURLAR  Tur Doludur
13 Kasım 2024 - 27 Kasım 2024
14 Gece / 15 Gün - 25 Yemek + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 18 Kişi ile sınırlıdır.
26 Haziran'a kadar kayıt olanlara 300 $ indirim hakkı.
Uçak biletleriniz için acele ediniz...
Tura Katılabileceğiniz Şehirler: İstanbul (Diğer şehirlerden uçuş için bize danışınız)
Gezilecek Yerler : Sao Paulo - Foz do İguaçu - Paraty - Barra Do Pirai - Vassouras - Valença - Tiradentes - Congonhas - Belo Horizonte - Ouro Preto - Juiz De Fora - Petropolis - Rio De Janeiro
Tur Tarihi :13 Kasım 2024
KALAN YER : Dolu
Tur Kategorisi : Standart
Kişi Başı :
2.745 $ (89.703TL)
Tek Kişi Farkı :
780 $ (25.489TL)
26 Haziran'a kadar kayıt olanlara 300 $ indirim hakkı.
Kişi Başı :
2.445 $(79.899TL)
Tek Kişi Farkı :
780 $(25.489TL)

Portekizli denizci Pedro Alvares Cabral tarafından keşfedilen Brezilya, adını "Pau-Brasil" ağacından alır. Güney Amerika Kıtası'nın neredeyse yarısını oluşturan Brezilya Dünyanın beşinci büyük ülkesidir. Bu yolculuk sizleri, zıtlıklarla dolu bu ülkenin en güzel, en ilginç kentlerini ve muhteşem doğa alanlarını keşfetmeye davet ediyor: dağ ve deniz arasında konumlanmış, dünyanın en güzel körfezlerinden birinde yer alan, ilginç coğrafi yapısı ile "Cidade Maravilhosa" yani Muhteşem Şehir Rio de Janeiro; "Barroco Mineiro" mimarisinin doğduğu yer olan Ouro Preto; Arjantin, Brezilya ve Paraguay sınırları arasında yer alan ve tropikal yağmur ormanlarının çevrelediği, etkileyici güzelliği ile doğa harikası ulu "Iguazú Şelaleleri" ve daha bir çok zıtlıklarla dolu şaşırtıcı bir yolculuk...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Türk Hava Yolları ile São Paulo'ya direkt gidiş ve dönüş;
 • São Paulo, Foz do İguaçu arası 2 iç hat uçuşu;
 • Dünya Mirası Listesi'nde yer alan: Rio de Janeiro'nun dağ ve deniz arasında kalan Carioca manzaraları, Ouro Preto, Paraty, Santuário Bom Jesus de Congonhas, Iguazu Milli Parkı gezileri;
 • Petropolis kentinde İmparatorluk Sarayı Müzesi ve yazar Stefan Sweig'in müze evi ziyaretleri;
 • Rio de Janeiro' da Tijuca Milli Parkı ile meşhur Santa Marta Favelası gezileri;
 • Paraty'de Escuna tekne turu;
 • Iguazu Şelaleleri'nin hem Arjantin hem Brezilya tarafını gezebilme imkanı;
 • Özel konumlu otellerde konaklamalar;
 • Ülke lezzetlerini tadabileceğiniz zengin menüler.

13 Kasım 2024 Çarşamba Istanbul - São Paulo (Akşam Y.)

İstanbul Havalimanından, Türk Hava Yolları'nın TK15 no.lu uçuşu ile saat 10:05'de hareketle 17:45'de São Paulo'ya varış. Havalimanı'nda karşılama ve otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme Ibis Styles Barra Funda 4* Hotel'de.

14 Kasım 2024 Perşembe São Paulo - Foz Do İguaçu (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah kahvaltısının ardından Sao Paulo'nun keşfine Republica Meydanı başlama: şehrin kalbi sayılan ve önemli mimarların yaptığı modern binalar ile Sao Paulo resmi eyalet binalarının bulunduğu bu meydanı gördükten sonra Sao Paulo'nun tahtakalesi sayılabilecek 24 Mayıs caddesi ile, Paris operasının bir kopyası olan Belediye Tiyatrosu (dışarıdan) ve Belediye Meydanı gezileri. Sonrasında, Anhangabau Vadisi denilen ve oradaki nehrin yeraltına alınmasıyla bir yürüyüş parkı oluşturulan, önemli binalarla çevrili meydanda bir yürüyüş. Ardından Sé Meydanı'na devam ederek Metropolitan Katedrali gezisi. Daha sonra Sao Paulo 'nun Japon mahallesi olan Liberdade Mahallesi'nin keşfi: Liberdade, Sao Paulo'daki japon azınlığın kendi kültürlerine göre oluşturduğu ve inşa ettiği tipik bir mahalle olup, gerek sokakları ve insanları gerekse de restaurant ve dükkanları ile küçük Japonya diyebileceğimiz bir bölgedir .Öğle yemeğini geziler esnasında alıp, akşamüstüde Sao Paulo'nun en tanınmış caddesi olan Paulista üzerinde bir gezinti yaptıktan sonrası Havaalanı'na transfer ve Foz de Iguaçu'ya uçuş. Varışta karşılama ve otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme Wyndham Foz de İguaçu 4* Hotel'de.

15 Kasım 2024 Cuma Foz Do İguaçu (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah, sınıra doğru hareket ederek, Dünya Mirası Listesi'ne alının şelalelerinin Arjantin tarafında gezmek üzere, Brezilya-Arjantin arasında bulunan Dostluk Köprüsü'nden geçiş. Bölgenin yerlileri olan Guaraniler'in dilinde "büyük su" anlamına gelen şelalelerin ismi, ikisinin de okunuşu İguasu olan Portekizcede Iguaçu, İspanyolcada ise Iguazú olarak yazılır. Brezilya'daki Iguaçu Milli Parkı, Arjantin tarafındaki daha büyük olan Iguazú Milli Parkı ile, irili ufaklı yaklaşık 275 ayrı şelaleden oluşan 2700 metre uzunluğundaki dünyanın en büyük ve en etkileyici şelalelerin birini paylaşmakta. Yerliler gürleyen bu güzelliği bilseler de şelaleler "resmi" olarak 1541 yılında İspanyol "Conquistador" ve kaşif Alvar Nuñez Cabeza de Vaca tarafından keşfedilir. Köprünün geçişinden sonra, parkın girişinden küçük, yanları açık bir trenle Garganta durağına kadar kısa bir yolculuk. Buradan, şelalelerin en görkemli noktası olan, 90 metre yüksekliğindeki Şeytan'ın Boğazı anlamına gelen ''Garganta del Diablo'' yu görmek üzere yürüyüş. Trenle ulaşacağınız Cataratas durağından, üst yürüyüş yolu olan "paseo superior" a doğru yapacağınız bir başka yürüyüşte ise, ormanın içerisinden geçerek şelalelerin coşkulu sesini dinleyip, dar yaya köprülerinden ve manzara izleme noktalarındaki seyir balkonlarından şelalelerin büyüleyici manzarasını yukarıdan ve değişik açılardan görebilirsiniz. Şelaleleri alçaktan farklı bir şekilde görebilmeniz için "circuito inferior" olan alt yürüyüş yolunda da bir yürüyüş yapmak mümkün. Öğle yemeği sonrasında, 3 ülkenin (Brezilya ,Arjantin ve Paraguay) kavşak noktasında bulunan bir müze - park haline dönüştürülmüş Marco das 3 Fronteiras parkını gezerek, 3 ülkenin folklor ve dans gösterilerini izleme imkanı bulacaksınız. Ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Wyndham Foz de İguaçu 4* Hotel'de.

16 Kasım 2024 Cumartesi Foz Do İguaçu - São Paulo (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah, kahvaltıdan sonra şelalelerin Brezilya tarafının keşfi. Şelalelerin oluşturduğu yoğun sis bulutu yemyeşil bir bitki örtüsünün gelişmesine sebep olur. Arjantin, Paraguay ve Brezilya sınırlarının kesiştiği noktanın yakınında yer alan şelaleler sadece Brezilya ve Arjantin'den görülebilen bir doğa harikasıdır. Brezilya tarafındaki "Cataratas do Iguaçu" şelalelerini gezmek üzere hareket. Trilha das Cataratas'dan nefes kesici manzaralar eşliğinde yapıcağınız 1200 metrelik keyifli yürüyüş sırasında seyir teraslarından şelaleleri (özellikle "Salto Floriano" isimli şelaleyi, ''Garganta del Diablo" yu ve manzarayı zenginleştiren muhteşem gökkuşağını) hem değişik bir açıdan, hem de çok yakından izleme imkanı. Yürüyüş yaparken değişik ağaç, bitki ve küş türlerinin yanı sıra rakungiller familyasından parkın yaramaz sakinleri olan Koati' leri görebilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından Havaalanı'na transfer ve Sao Paulo'ya uçuş. Sao Paulo havaalanına varış havaalanı yakınındaki otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme Hampton By Hilton Guarulhos 4* Hotel'de.

17 Kasım 2024 Pazar São Paulo - Paraty 280 km. (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah kahvaltısı adından Paraty 'ye hareket Deniz ve dağ arasındaki tropik koridor olan muhteşem "Costa Verde" yolundan giderek ve yol üzerinde öğle yemeği molası vererek, Brezilya'nın en güzel kasabalarından biri olan Paraty'ye varış. Şehrin çok güzel bir mimarisi vardır. 17.yüzyılın ikinci yarısında, Portekizliler tarafından, Caminho do Ouro'nun (Altın Rotası) bitiş noktası olarak inşa edilen Paraty'nin limanı, hem çıkarılan değerli madenlerin ihracı, hem de maden ocaklarında çalışmak üzere gönderilen Afrikalı kölelerin giriş noktası olarak hizmet vermiş. O dönemde, liman ve kentin zenginliğini korumak için bir savunma sistemi inşa edilmiş. Paraty'nin tarihi merkezindeki 18. yüzyıl planı ile 18. ve 19. yüzyılın başlarından kalma sömürge mimarisi çok iyi korumuş Bu nedenle, günümüzde Brezilya kıyılarında en çok fotoğraflanan kasabalardan biri olup tarafından Dünya Mirası listesine alınmış. Son derece çekici olan ve arabaların giremediği tarihi merkez, beyaz badanalı kiliseleri, terra-cotta çatılı binaları, arnavut kaldırımlı sokakları, çok sayıda restoran ve barıyla, keyifle keşfedeceğiniz bir yer olacak. Kasabadaki gezintinin ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme bir butik otel olan Pousada do Principe'de.

18 Kasım 2024 Pazartesi Paraty (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah, kahvaltının ardından, tipik bir bölgeSabah, kahvaltının ardından, tipik bir bölgesel tekne olan Escuna ile, Yeşil mavi ve zümrüt renklerinin buluştuğu koyları keşfedeceğiniz Tropik Adalar turu. Günün keyfini , dilerseniz Zümrüt yeşili ve mavi sularda rengarenk balıklarla beraber yüzerek geçirebilirsiniz, dilerseniz de Brezilyanın mili içkisi Caipirinhanızı yudumlayarak bir tabloyu aratmayan bu güzellikleri seyrederek dinlenebilirsiniz. Öğle yemeği teknede. Gün sonu otele dönüş. Akşam yemeği, Paraty'nin popüler mekanlardan birinde "Canlı Müzik " eşliğinde. Geceleme otelde.

19 Kasım 2024 Salı Paraty - Barra Do Pirai - Vassouras - Valença 250 km. (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah, kahvaltının ardıdan otelden hareket ve 19.yüzyılın başında kahve üretiminin ve ticaretinin tüm Brezilyayı zenginleştirdiği Paraiba do Sul Nehri'nin zengin vadisi boyunca ilerleyerek, etkileyici Vassouras Kasabası'na varış. Zengin bir kahve baronunun eski konutu olan ve muhteşem dekoratif sanat koleksiyonu ile bölgedeki altı kahve çağını mükemmel bir şekilde anlatan "Casa da Hera" müzesi gezisi. Kasabada yapacağımız küçük bir tur sonrası Valença Kasabası'na hareket. Bölge mimarisinin özelliklerini yansıtan otele yerleşme. Akşam yemeği Valença Kasabası'nda. Geceleme Palmeira İmperial 3*Sup. Hotel'de.

20 Kasım 2024 Çarşamba Valenca - Tiradentes 260 km. (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah, kahvaltının ardıdan otelden hareket ve eskiden dünyanın en büyük kahve üretim merkezi olan bu bölgeyi daha iyi tanıyabilmek için bölgede şuanda özel müze haline dönüştürülmüş bir Kahve Çiftliği olan '' Fazenda de Café'' gezisi. Daha sonra burada alacağımız brunch tarzı bir öğle yemeğinin ardından bölgenin diğer bir harika kasabası olan Tiradentes' e hareket. Bir zamanlar değerli madenlerinin bolluğuyla ünlü olan bu büyüleyici kasaba, bugün bize, 18. yüzyıl altın çağının muhteşem zamanlarına çarpıcı bir dönüş sunuyor. Akşamüstü tamamen korunmuş bir mimari mücevher olan bu kasabada konaklayacağımız tipik Pousada Hotel'e yerleşme ve kasabanın yürüyerek keşfi: Sanat eseri çeşmeler, kırmızı begonviller, düzensiz parke taşları, renkli konutlar ve barok kiliseler ve büyüleyici atmosfer... Akşam yemeğimiz Minas Gerais eyaletininin tipik yemeklerini tadacağımız bir restaurant'ta. Dileyenler, akşam yemeği sonrası geç saatlere kadar açık olan bar ve kafelerinde tipik Brezilya içeceklerini deneyebilir veya hediyelik eşya dükkanlarında, yöresel hediyelik eşyaları satın alabilirler. Geceleme bir butik otel olan Pouso Tiradentes'de.

21 Kasım 2024 Perşembe Tiradentes - Congonhas - Belo Horizonte 200 km. (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah kahvaltısı sonrası Minas Gerais Eyaleti'nin başkenti Belo Horizonte'ye hareket. Yol üzerinde, Congonhas şehrinde, Barok dönemin dahi heykeltraşı Aleijadinho'nun en önemli eseri olan ve tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan kilise aynı zamanda Brezilya'nın önemli bir haç yeri olan Bom Jesus de Matosinhos Kilisesi'ni gezisi. Burada Aleijadinho tarafından gerçek boyutlarda sabuntaşından yapılmış on iki peygamber heykeli ve ana kiliseye giden altı şapelde bulunan İsa'nın Tutkusu'nu temsil eden 66 boyalı ahşap heykeli görebiliriz. Ardından Belo Horizonte'ye doğru yola devam. Yolda öğle yemeği ve Minas Gerais Eyaletinin başkenti Belo Horizonte'ye varış. Belo Horizonte Brezilya'nın 3. Büyük şehri. Dünyaca ünlü mimar Oscar Niemeyer'in eserlerini göreceğiniz Pampulha semti ve Pampulha Kilisesi, Özgürlük Meydanı, gezisi ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Hilton Garden Inn 4* Hotel'de.

22 Kasım 2024 Cuma Belo Horizonte - Ouro Preto - Juiz De Fora 330 km. (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah, kahvaltının ardından, Ouro Preto'ya hareket ve varışta bu muhteşem şehrin keşfi: 17. yüzyılın sonlarında kurulan şehir, yakınındaki Tripuí Nehri'nde ilk bulunan siyah taşlardan dolayı Ouro Preto yani "siyah altın" ismini alır. XVIII. yüzyılda ise "altına hücum" un odak noktası olunca altın çağını yaşar ve 1720-1897 yılları arasında Minas Gerais eyaletinin başkentliğini yapar. Engebeli bir tabiyatın çizgilerini takip eden dolanbaçlı sokaklarda, Barok mimarinin eğrisel ince şekilleriyle mükemmel homojen bir grup oluşturan meydanlar, kamu binaları, konaklar, çeşmeler, köprüler ve kiliseler inşa edilir. Avrupa barok ve rokoko tarzlarının Minas Gerais etkileriyle harmanlandığı bir madencilik Baroğu stili olan "Barroco Mineiro" ortaya çıkar. 19. yüzyılda altın madenlerinin tükenmesiyle birlikte şehrin etkisi azalsa da birçok kilise, köprü ve çeşme barok heykeltraş Antonio Francisco Lisboa (Aleijadinho)'nun olağanüstü yeteneğinin ve geçmişteki ihtişamının bir tanığı olarak karşımızda durmakta. tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan tarihi merkezin gezisi sırasında, Aleijadinho'nun başyapıtı olan Igreja de São Francisco de Assisi kilisesi; Casa dos Contos adlı Altına Hücum Müzesi; ünlü heykeltıraş ve mimar Antonio Francisco Lisboa'ya ithaf edilen Aleijadinho müzesi; Minas Gerais'in en zengin kiliselerinden biri olarak sayılan Igreja Nossa Senhora do Pilar Bazilikası ziyaretleri. Geziler esnasında yerel bir restoranda öğle yemeği. Günün sonunda Juiz de Fora' doğru yola devam. Akşam yemeği ve geceleme Trade Hotel JF 4* Hotel'de.

23 Kasım 2024 Cumartesi Juiz De Fora - Petropolis - Rio De Janeiro 190 km. (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah, Brezilya İmparatorunun Yazlık Sarayı'nın bulunduğu güzel bir şehir olan Petropolis Şehri gezisi. Rio de Janeiro 'ya göre serin ve daha rutubetsiz olduğu için yazlık sarayın kurulduğu bu şehirde ünlü avusturyalı yazar Stefan Sweig'da yaşamış. İmparatorluk Sarayı Müzesi , Şehir Katedrali ve Avusturyalı yazar Stefan Sweig'in Müze-evi ve Petropolis'in ünlü bira fabrikası gezileri. Öğle yemeği ve ardından Rio de Janeiro'ya doğru yola devam. Şehri keşfeden Portekizli denizciler, 1 Ocak 1502 yılında Guanabara Körfezi'ne ulaştıklarında bir nehir bulduklarını zannederek, buraya Rio de Janeiro, yani "Ocak Nehri" adını verirler. Altın bulamayınca hayal kırıklığına uğrayan Portekizliler, bu yeni toprakları önemsemeyip, Fransızlar'ın burada kırmızı boya yapımında kullanılan "pau-brasil" ağacı ticaretine başlamasına neden olurlar. Zaten Brezilya ismi de, bölgede çok rastlanan "pau-brasil" ağacından gelir. Ancak haklarını arayan Portekizliler, iki yıl süren bir mücadeleden sonra Fransızları 1567'de Rio'dan kovarlar. Vali, şehri Morro do Descando kalesinin tepelerinde geliştirmeye karar verir. Çevredeki araziler, "sesmarias" adlı büyük çiftliklere dönüştürülüp, Brezilya'nın yeni zenginlik kaynağı şeker kamışı yetiştiriciliğine adanır ve büyük aristokrat ailelere tahsis edilir. Bu dönemde, Rio nüfusunun üçte ikisi zenci ve yerli köleden oluşmaktaydı. Rio, 1763 yılında Brezilya'nın başkenti olunca gerçek bir şehir haline gelir. Minas Gerais'de keşfedilen altına hücum devrini daha sonra, kahve, pamuk ve kakao dönemleri izler. Brezilya 1822 yılında, Portekiz Kralı VI. João'nun oğlu I. Pedro önderliğinde bağımsız bir krallık olur. Mahalleler daha sonra ayırıştırılır ve varlıklı burjuvalar São Cristóvão semtinde muhteşem konutlar inşa ederler. XIX. yüzyılın sonlarında, Hevea Brasiliensis'den lateks denilen kauçuk elde edilerek yeni bir mucize meydana gelir. Rio, Amazon bölgeleri sayesinde, Avrupalılar'ın bile başlarını döndüren zenginliğe kavuşur. Başkentin 1960'da Brasilia'ya transfer olmasına rağmen, Rio büyümeye devam eder ve heyecanlı, coşkulu ve zıtlık dolu bir kent haline gelir. Gece gündüz bir uğrak yeri olan plajları, sömürge mahalleleri ve şehrin kalbindeki dünyanın en büyük kentsel ormanı olan "Floresta da Tijuca" Rio'yu son derece çekici kılar. Rio'da 4 gece konaklamaktan ve bolca serbest vaktinizin olmasından son derece keyif alacağınıza emin olabilirsiniz.
Varışta panoramik şehir turu ve Copacabana'da bulunan otelimize 3 gece kalmak üzere yerleşme. Akşam üstü, serbest vatinizde, sahildeki barlarda oturup bir Caiphirinha yudumlamak çok keyifli olabilir. Akşam yemeği, tipik bir Churrascaria'da. Geceleme Windsor Capacabana Palace 4* Hotel veya Olinda Rio 4* Hotel'de.

24 Kasım 2024 Pazar Rio De Janeiro (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah kahvaltısı sonrası, tüm gün sürecek olan, Dünya Mirası Listesi'nde yer alan "Dağ ve Deniz arasındaki Carioca Manzaraları"nın keşfi için hareket. Sabah, gezmesi çok keyifli olan Corcovado Dağı'na trenle çıkış. Tijuca Milli Parkı'nın bir parçası olan ormanın içinden ilerleyerek Rio'nun en önemli simgesi olan ve kollarını açarak Kurtarıcı İsa'yı temsil eden, "Cristo Redentor" Heykeli'nin ayaklarına varış. 30 metre yüksekliği ile dünyanın en büyük heykeli olan bu anıt, dünyanın yeni Yedi Harikası'ndan biri seçildi. Tepeden, şehrin muazzam manzarasını seyredebilirsiniz. Daha sonra, şehrin bir diğer sembolü olan ve İsa Heykeli'nin bulunduğu tepenin hemen karşısında yer alan Pao de Açucar yani Şeker Tepesi gezisi. Marro du Urca'dan tepelerin arasında muhteşem manzaralar eşliğinde bir teleferik yolculuğu: Leme, Copacabana, Ipanema, Flamengo ve Leblon sahilleri; Dedo de Deus (Tanrı'nın Parmağı) zirvesiyle Serra do Mar, Pedra da Gávea, Maciço da Tijuca ve Corcovado dağları; Guanabara Körfezi; şehir merkezi; Governador Adası; komşu şehir Niterói ve Rio-Niterói köprüsü... Bugün sanat, lezzet ve lüksün merkezi haline gelen Rio'nun en eski mahallesi Santa Teresa ve gece eğlencelerinin vazgeçilmez adresi Lapa bölgelerini gezdikten sonra, yerel bir restoranda öğle yemeği. Brezilya denince akla ilk samba ya da futbol gelir: Öğleden sonra, panoramik tur esnasında 1984 senesinde Brezilyalı ünlü mimar Oscar Niemeyer tarafından tasarlanan Sambadrome Stadyumu'nun görülmesi. Senede bir düzelenen çılgın karnaval sırasında, yıl boyu hazırlanan dansçılar, şampiyonluk için Sambadrome'daki ünlü karnaval geçitinde yarışırlar. 1950 Dünya Kupası için inşa edilen ve bir zamanlar futbol mabedi olarak kabul edilip, 2014 Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyatları için yenilenen, Brezilya'nın en büyük stadı Maracanã Stadyumu'nun dışarıdan görülmesinden sonra, 1964-1979 yılları arasında inşa edilen ve garip mimarisiyle dikkat çeken São Sebastião Katedrali'ni ziyaret. Dışardan bakıldığında modern bir piramidi andıran yapının iç kısmı muhteşem yükseklikte vitraylar barındırmakta. Akşam yemeği, Brezilya müziği eşliğinde yerel mutfağın lezzetlerini tadacağınız bir restoranda. Geceleme Windsor Capacabana Palace 4* Hotel veya Olinda Rio 4* Hotel'de.

25 Kasım 2024 Pazartesi Rio De Janeiro (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Bu gün, Brezilya'yı tam anlamıyla kavrayabilmek için farklı bir bakış açısı sağlayan "favela" turu aydınlatıcı bir deneyim olup, en az Kurtarıcı İsa Heykeli, Maracanã veya Rio Karnavalı kadar şehrin kültürünün bir parçasıdır. Rio'da yaklaşık 950 favela bulunmakta. Favelalar yirminci yüzyılda, çoğunlukla çevredeki yamaçlarda, halka açık eski alanlara yerleştirilmişler. Bu mahalleler günümüzde Rio nüfusunun % 20'sine ev sahipliği yapmakta. Favelalar, orada yaşamayan çoğu insan için gizemini korurlar. Bu tur sadece favelaların ne olduğunu açıklamakla kalmayıp, aynı zamanda Brezilya toplumunun farklı yönleri hakkında da yepyeni bir görüş getirmekte. Tur sırasında, ülkenin en büyüklerinden olan Santa Marta favelasını keşfedeceksiniz. Uzaktan pitoresk görünen favelalara yaklaştığınızda karmaşık bir mimariyi, içlerinde gelişen farklı bir ticareti ve güleryüzlü insanları tanıyacaksınız. Karnavalın geçit törenine katılan çoğu Samba Okulu favelalardan gelmekte. Ziyaretçilerin nezaketle karşılandığı ve yerel halk tarafından desteklendiği Favela gezisi, sadece şiddet ve yoksulluklarıyla tanınan bu mahallelerin başka yönlerini de görebilmeniz için bir fırsat olacak. Santa Marta Favelası'na varışı takiben karşılama ve mimarlık, kamu hizmetleri, yerel kültürel özellikler, karnaval, güvenlik, yerel altyapı ve favela yaşamının diğer yönleri hakkında bilgilendirme. Bir terastan Rio'nun nefes kesici manzarasını izleme. Brezilya hükümetinden herhangi bir eğitim veya finansal desteği olmayan, favela turların sayesinde finanse edilebilen bir "community school"u ziyaret. Yerel bir restoranda geç bir öğle yemeğinin ardından, Rio'nun ünlü mücevher üretim ve tasarım merkezi Amsterdam Sauer mağazasında bir mola. Günün geri kalan kısmı serbest.
Son akşam yemeği için, gelmiş geçmiş en meşhur Brezilya şarkısı olarak bilinen Garota De Ipanema'nın, 1962 yılında Tom Jobim ve Vinicius de Morais tarafından yazıldığı restoranı seçtik. Özel ve nostaljik bir mekan. Geceleme Windsor Capacabana Palace 4* Hotel veya Olinda Rio 4* Hotel'de.

26 Kasım 2024 Salı Rio De Janeiro - São Paulo - İstanbul 450 km. (Kahvaltı, Akşam Y.)

Sabah dilediğiniz saatte (otelin kahvaltı saatleri dahilinde) kahvaltı edebilir ve gününüzü arzu ettiğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Öğlene kadar ve öğle yemeği serbest. Rio'nun yanyana dizilmiş muhteşem plajları en önemli özelliğidir: Leblon'a kadar uzanan Rio'nun yıldızları Copacabana ve Ipanema'nın uçsuz bucaksız kumsallarında yürüyebilir ve denize girebilirsiniz. "Cariocas" adıyla tanınan Rio de Janeirolular son derece aktif olup, genci yaşlısı sahilde her daim bir spor yaparlar ve bu açıdan da Rio çok rahat bir şehirdir. Saat 13:00'de, dönüş için, yol boyunca en güzel Breziya manzaralarını seyrederek Sao Paulo'ya doğru hareket. Akşam yemeği yolda. Akşam Sao Paulo'ya varış ve Hampton By Hilton Guarulhos 4* Hotel' e, uçuş saatine kadar dinlenmek üzere yerleşme. Ardından Guarulhos Havalimanı'na transfer ve Türk Hava Yolları'nın TK16 no.lu uçuşu ile saat 04:05'de İstanbul'a hareket.

27 Kasım 2024 Çarşamba İstanbul

Saat 22:35'de İstanbul Havalimanı'na varış ve seyahatin sonu.
Sao Paulo: Ibis Styles Barra Funda 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Iguaçu: Wyndham Foz do Iguacu 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Sao Paulo: Hampton by Hilton 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Paraty: Pousado Do Principe Özel Kategori
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Valença: Hotel Palmeira Imperial 3 * Superior
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Tiradentes: Pouso Tiradentes Özel Kategori
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Belo Horizonte: Hilton Garden Inn 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Juiz de Fora: Trade Hotel JF 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rio de Janeiro: Windsor Palace Copa Cabana 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rio de Janeiro: Olinda Rio 4 *
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

  Covid 19 Önlemleri:
 • Breziya'da uygulanan Covid-19 kısıtlamaları kaldırılmıştır.
 • Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • São Paulo/Foz do Iguaçu/São Paulo ekonomik sınıf uçak biletleri;
  • 1. günden 14. güne kadar 14 akşam yemeği;
  • 2. günden 13. güne kadar 12 öğle yemeği;
  • Programda belirtilen otellerde Oda+Kahvaltı konaklama;
  • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
  • Konforlu otobüslerle seyahat;
  • Paraty'de tekne turu;
  • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
  • Rehberlik hizmetleri;
  • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/ São Paulo/İstanbul ulaşım;
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Her türlü kişisel harcamalar;
  • Tur lideri bahşişi* (Sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için bu turda kişi başına 80 $ düşünmek gerekir);

  * Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır.
 • 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.


 • Vize

 • Brezilya 90 gün için vize uygulanmıyor ancak pasaportunuzun 6 ay geçerli olması gerekli.
 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.