TUR LİDERLERİ

Metin Yılmaz

1973 Trabzon Doğumluyum, rehber olmaya çok sonradan karar verdim, Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat Turizm Meslek Yüksek Okulu Turist Rehberliği Bölümü ve KTÜ İngiliz Dili Edebiyatı Mezunuyum. Profesyonel rehberlik dilim İngilizce’dir. 2011’den itibaren ülkesel turist rehberi olarak ülkemin 7 bölgesine ve hemen hemen bütün illerine tur yapıyorum. Gürcistan, Özbekistan ve Kazakistan tur yaptığım başlıca ülkelerdir. Türkiye’nin köklü tarihsel zenginliği, Anadolu medeniyetlerine olan ilgim, sevgim ve derin bağlılığım Türkiye’de tur yapmayı bana daha cazip kılıyor. Son dönemlerde haftalık olarak bir internet sitesinde, Anadolu medeniyetleri odaklı turizm ve kültürel ağırlıklı olarak tarihin arka sayfasında kalmış konuları irdeleyen yazılar yazıyorum.

BAŞTAN BAŞA ANADOLU  3 GECE
14 Ekim 2023 - 17 Ekim 2023
3 Gece / 4 Gün - 3 Akşam + 4 Öğle yemeği ve Tüm Turlar dahil
Otobüs ile
Katılımcı Sayısı 18 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler:İSTANBUL
Gezilecek Yerler : Menderes Magnesiası - Aydın Arkeoloji Müzesi - Lagina - Stratonikeia - Alinda - Alabanda - Nysa - Afrodisias - Tire - Ödemiş - Birgi - Sardes
BAŞTAN BAŞA ANADOLU  2 GECE
20 Ekim 2023 - 22 Ekim 2023
2 Gece / 3 Gün - Özel Otobüs ile ulaşım + 5 Yemek ve Tüm Turlar dahil
Otobüs ile
Katılımcı Sayısı 18 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler: İstanbul ve Uşak buluşmalı tüm şehirlerden
Gezilecek Yerler : Uşak Arkeoloji Müzesi - Atatürk Evi ve Etnografya Müzesi - Ulu Cami - Ulubey Kanyonu - Blaundus Antik Kenti - Kula Volkanik Jeoparkı - Kula Peribacaları - Kula Evleri - Yaren gösterisi - Kula Mutfağı - Emre Köyü (Yunus Emre ve Taptuk Emre türbeleri) - Çavdarhisar (Aizonai)
BAŞTAN BAŞA ANADOLU  2 GECE
27 Ekim 2023 - 29 Ekim 2023
2 Gece / 3 Gün - 5 Yemek + Tüm Turlar dahil
Otobüs ve Hızlı Tren ile
Katılımcı Sayısı 24 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler:İSTANBUL
Gezilecek Yerler : Göynük - Nallıhan Kuş Cenneti - Beypazarı - Ankara (Agustus Tapınağı, Hacıbayram Camii, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi, Erimtan Müzesi, Ankara Kalesi, Anıtkabir, Etnografya Müzesi, I. Meclis Binası )
BAŞTAN BAŞA ANADOLU  2 GECE
03 Kasım 2023 - 05 Kasım 2023
2 Gece / 3 Gün 5 Yemek + Tüm Turlar dahil
Otobüs ve Hızlı Tren ile
Katılımcı Sayısı 18 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler: İSTANBUL
Gezilecek Yerler : Gordion - Frig Vadisi - Seyitgazi - Eskişehir (Odunpazarı Modern Müze, Odunpazarı, Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Kurşunlu Külliyesi, Eskişehir Sanatları müzesi, Porsuk Çayı, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi)