Uruguay & Arjantin & Şili

Arjantin'de yaşam, Tango'nun başkenti Buenos Aires'in nostaljik atmosferiyle başlar ve Patagonya'nın derinliklerine doğru büyüsüyle insanları cezbeder. Hele, uçsuz bucaksız Patagonya'nın güneyine doğru ilerledikçe, tüyler ürpertici sessiz bir ıssızlık dolu dokunulmamış doğa ve buradaki farklı bir yaşam tarzı, özgürlük ve heyecan tutkunu gezginlere unutamayacakları hatıralar bırakacaktır: masmavi suları ile Argentino Gölü; şaşkınlık uyandıran yüce Perito Moreno Buzulu; kendinizi dünyanın ucunda hissedeceğiniz Ushuaia kenti… Penguenleri ve fok kolonileri ile doğal ormanlarının yanı sıra etkileyici buzulları ve Macellan Boğazıyla Ateş Toprakları, Punta Arenas… Dünyanın en uzun ülkesi Şili, tepeleri karlarla kaplı And Dağları ile Pasifik Okyanusu'nun kıyıları arasında sıkışmış daracık fakat binlerce kilometre uzunluğunda bir kıyı şeridi oluşturmuş: Fiyortları, gölleri, buzulları, vadileri ile hayranlık uyandıran bir ülke... Uruguay ise Güney Amerika'nın saklı kalmış küçük bir hazinesi... Düşler diyarına bir yolculuk...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Bu özel Arjantin-Şili seyahati, başkentler Buenos Aires ve Santiago de Chile bölgelerinin yanı sıra bu iki ülkenin paylaştığı Patagonya, Ateş Toprakları, And Dağları ve Pasifik kıyısını da gezme imkanı sağlıyor. Ayrıca bu turda, Rio de la Plata Nehri'nin dev halicini aşarak Uruguay'ın iki önemli tarihi sahil kenti olan Colonia del Sacramento ve Montevideo'yu keşfedeceksiniz.
 • Güney kürenin yaz ve bahar mevsimi olan Ekim ile Nisan aylarının arası Patagonya'ya seyahat için en uygun dönemdir. Fakat yinede unutmamak lazım ki Patagonya'da hava tahmini yapmak zordur ve her halukarda güneş, yağmur, soğuk ve rüzgara karşı hazırlıklı olmak gerekir. Santiago, Valparaiso ve Buenos Aires'te ise havalar son derece sıcak olacaktır.
 • Buenos Aires'in tarihi bir mekanında günümüzdeki en iyi tango gösterilerinin birini izleme.
 • Turun akışını kolaylaştırmak için Air France Hava Yolları ile Santiago'ya uçup, Buenos Aires'den geri dönüş.
 • Uzak mesafeleri hava yoluyla geçerek yorulmadan ve zaman kaybetmeden herkezin rahatlıkla katılabileceği bir seyahat programı.
 • Arjantin Uruguay arası hızlı feribotla geçiş.
 • Seyahat programında bulunan Los Glaciares Millî Parkı, Valparaiso ve Colonia de Sacramento UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almakta.
 • Konforlu ve seçkin 5 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama.

17 Ocak 2019 Perşembeİstanbul - Madrid - Montevideo

Türk Hava Yolları ile saat 14:05’te hareket ederek 16:30’da Madrid’e varış ve oradan Iberia Hava Yolları ile saat 23:45’te Montevideo’ya hareket.

18 Ocak 2019 CumaMontevideo

Saat 08:35'te Uruguay'ın başkentine varış. Güney Amerika'nın ikinci en küçük ülkesi olan Uruguay, Arjantin ile Brezilya arasına sıkışmış bir konumdadır. Uruguay, Güney Amerika'da ekonomik ve siyasal olarak en dengeli ülkelerden biridir. nüfusunun çoğunluğunun yaşadığı Montevideo ise, zengin bir kültürel yaşama sahip olan canlı ve eklektik bir kenttir. Büyük limanı ise Atlantik okyanusu'na açılan bir kapıdır.
Karşılamadan sonra otele transfer. Akabinde, Uruguay'ın başkenti ve en büyük şehri olan Montevideo'nun keşfi: eski bir sömürge merkezi olan tarihi "Ciudad Vieja" merkezindeki Cabildo Binası ile kentin en eski meydanı Plaza Constitucion (Anayasa Meydanı); Metropolitan Katedrali; Teatro Solis Tiyatrosu; Palacio Salvo ve Uruguay'ın bağımsızlığı için büyük mücadele veren ulusal kahraman Artigas Anıtı ile Bağımsızlık Meydanı; Palacio Estevez; obelisk ile "18 de Julio Avenida" Caddesi; Parlamento Binası olan Palacio Legislativo gibi şehrin en simgesel yerlerinin yanı sıra Prado Parkı; Batlle Parkı; önemli büyükelçilik binaları; Centenario Futbol Stadyumu; 22 kilometrelik Rambla Costanera sahil yolu; plajları ile Pocitos semtinin görülmesi. Öğle yemeği geleneksel bir pazar olan Mercado del Puerto'daki yerel bir restoranda. Gezinin ardından, otele dönüş ve dinlenme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

19 Ocak 2019 CumartesiMontevideo - Colonia del Sacramento - Buenos Aires

Sabah, otobüsle yaklaşık iki buçuk saat mesafedeki Colonia del Sacramento'ya doğru yola çıkış. Colonia del Sacramento'ya varışı takiben, Arnavut kaldırımlı dar sokakları, kolonyal bina ve evleriyle UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan tarihi "Barrio Historico" merkezinin yürüyerek keşfi. İspanyol ve Portekiz etkilerinin bir karışımından oluşan şehrin geçmişi çok güçlü kültürel ve mimari izler bırakmış. Portekiz tarafından kurulan Colonia yüzyıllar boyunca İspanya ve Portekiz arasında anlaşmazlık konusu olmuş. Colonia del Sacramento, 1777 yılında San Ildefonso Antlaşması'nın imzalanmasından sonra, 1828'de Uruguay'ın bağımsızlığını ilan etmesine dek, İspanya'nın bir parçası olmuş. Yerel bir restoranda öğle yemeği. Şehirde serbest zamanın ardından limana transfer ve bir saatlik bir hızlı feribot yolculuğu ile Rio de la Plata Nehri'nin karşı kıyısındaki Arjantin'e geçiş. Amazon Nehri'nden sonra ikinci en büyük akarsu olan Rio Parana Nehri, Orta Brezilya'nın güneydoğu kesimindeki platodan doğup Uruguay Nehri ile birleşerek geniş Rio de la Plata halicini oluşturmakta. İspanyolca "gümüş nehir" anlamına gelen ve Atlas Okyanusu'na açılan nehir ağzı olan Rio de la Plata, 290 km uzunluğunda ve 220 kilometreye varan genişliktedir. Buenos Aires'e varışı takiben, merkezi San Telmo semtinde yer alan ve meşhur Florida Caddesi'ne yakın bulunan otelimize yerleşme. Buenos Aires'in çağdaş kültürü ve mimarisini temsil eden Puerto Madero'da "Asado" olarak adlandırılan tipik bir et lokantasında akşam yemeği. Geceleme otelde.

20 Ocak 2019 PazarBuenos Aires

Ülkenin en verimli tarım bölgesi olan Pampa'nın doğusunda bulunan Arjanti'nin başkenti Buenos Aires, Güney Amerika'nın en büyük kentlerinden biridir. Önce Güzel Hava Meryemi anlamına gelen "Madonna di Bonaria" ve sonra "Santa María de los Buenos Aires" den ismini alır. Atlantik Okyanusu'na açılan, Rio Parana ve Rio Uruguay nehirlerinin oluşturduğu Rio de la Plata Nehri'nin kıyısında bulunan Arjantin'in başkenti Buenos Aires'i keşfetmek üzere otobüsle hareket. Yeni Dünya ile Avrupa'nın etkilerinin bir karışımını sunan Güney Amerika'nın en büyüleyici başkentini tanıma gezisi sırasında: Plaza de Mayo Meydanı'nda "Cabildo" belediye binası, Casa Rosada Hükümet Binası ve Katedral gibi görkemli binalar; tarihi Colon Tiyatrosu'nun yer aldığı alabildiğine geniş "9 de Julio Avenida" Caddesi ve ortasında yükselen şehir simgelerinden biri Obelisk; Mayo Caddesi, Alvear Caddesi, Florida Caddesi; ressamların çok sevdiği son derece renkli ve hareketli La Boca mahallesi; Eva Peron'un mezarının bulunduğu meşhur Recoleta mezarlığı ve kilisesi; rezidensyel yeşil Palermo mahallesi; başarılı restorasyon projesi ile yenilenen Puerto Madero limanı; kabareleri ve pazarı ile ünlü San Telmo mahallesi görebileceğiniz yerler arasında. Gezinin ardından, yerel bir restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra ise, kabareleri ve pazarı ile ünlü San Telmo mahallesi'nin yürüyerek keşfi. Antika, resim, el sanatları ve diğer hediyelik eşyaların satıldığı, muhteşem bir atmosfere sahip San Telmo'nun meşhur pazarında alış veriş yapabilmeniz veya şehri dilediğiniz gibi keşfedebilmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği, unutulmaz bir tango gösterisi seyredeceğiniz, Buenos Aires'in en iyi tango mekanlarından biri olan tarihi La Ventana'da. Geceleme otelde.

21 Ocak 2019 PazartesiBuenos Aires - Ushuaia

Sabah, Buenos Aires'te dilediğiniz gibi gezebilmeniz için serbest zaman. Puerto Madero'nun bir restoranında öğle yemeğinin ardından havalimanına transfer ve Tierra del Fuego (Ateş Toprakları) nun başkenti ve dünyanın en güneyindeki şehir olan Ushuaia'ya hareket. Şili ve Arjantin'in güneyindeki uçsuz bucaksız Patagonya bölgesinin en büyük bölümünü geçerek, Buenos Aires'den yaklaşık dört saat uçuş mesafede bulunan Ushuaia'ya varış. Tierra del Fuego (Ateş Toprakları) nun başkenti ve dünyanın en güneyindeki şehir olan Ushuaia'ya varışı takiben karşılama ve şehir merkezine transfer. Patagonya'nın ve aynı zamanda Güney Amerika'nın güney ucundaki Ateş Toprakları, Şili ve Arjantin arasında paylaşılan büyük bir ana ada ve çok sayıda küçük adadan oluşmakta. Adını Charles Darwin'in evrim kuramını oluşturmasına temel olan araştırma gemisi HMS Beagle'dan alan Beagle Kanalı kıyısında yer alan ve önemli bir limana sahip olan Ushuaia, Antarktika'nın kapısı olarak kabul edilmekte. Ushuaia'nın adı yerel halk Yamanaların dilinde "doğuya bakan koy" anlamına gelmekte. Karşılamadan sonra, şehrin merkezinde bulunan otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

22 Ocak 2019 SalıUshuaia / Beagle Kanalı - Tierra del Fuego Millî Parkı

Dünyanın en güneyindeki Millî park olan 63 bin hektarlık Tierra del Fuego, bir tarafta Şili ile diğer tarafta Atlantik Okyanusu ile sınırlı. Bu bölge dağları, gölleri, nehirleri, ormanları ve bir bölümü Arjantin diğer bölümü ise Şili'ye ait takımadalar arasında yer alan Beagle Kanalı ile muhteşem manzaralar sunmakta. Sabah, limana transfer ve sayısız fok, deniz ayısı ve deniz kuşunu yakından göreceğiniz Beagle Kanalı'nda katamaran gezisi. Öğlene doğru Ushuaia'ya dönüş. Öğle yemeği inanılmaz büyüklükteki "king crab" (dev yengeç) i degüste edebileceğiniz Ushuaia'nın ana caddesi San Martin üzerinde bir lokantada. Öğleden sonra, dünyanın en güneyindeki Millî park olan 63 bin hektarlık Tierra del Fuego'yu keşfetmek üzere hareket. Bir tarafta Şili ile diğer tarafta Atlantik Okyanusu ile sınırlı olan bu bölge dağları, gölleri, nehirleri ve ormanları ile muhteşem manzaralar sunmakta. Pipo Nehri'nin vadisi, Roka gölü, Redonda ve Estorbo adaları ile Bahia Ensenada körfezi, dünyanın ucundaki postane, Lapataia körfezi ve gölü gibi yerleri görebilirsiniz. Gezinin ardından Ushuaia'ya dönüş. Şehir turunun esnasında, eski bir ceza sömürgesi olan bu adaya sürgün için gönderilen mahkumların izlerini taşıyan ve 1896 senesinden 1947'ye dek faaliyette kalan tarihi hapishane binasındaki ilginç Deniz Müzesi'ni ziyaret. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

23 Ocak 2019 ÇarşambaUshuaia - El Calafate - Los Glaciares Millî Parkı - Perito Moreno

Kahvaltının ardından, Ushuaia havalimanına transfer. Ushuaia'dan bir buçuk saat uçuş mesafesinde bulunan ve Arjantin'in en büyük gölü olan Lago Argentina'nın güney kıyılarındaki tipik bir Patagonya kasabası El Calafate'a hareket. Arjantin'in en büyük gölü olan Lago Argentina'nın güney kıyılarındaki El Calafate'a varışı takiben, ülkenin en görkemli buzullarını barındıran "Los Glaciares" Millî Parkı'nı gezmek üzere yola çıkış. Varışı takiben, parkın güneyindeki, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan, 5 kilometre genişlik ve 60 metreden fazla yükseklikteki Perito Moreno Buzulu'nun keşfi. Sürekli hareket halinde olan sıra dışı güzellikteki bu buzul "beyaz dev" olarak adlandırılmış. Patika yollardan geçerek, çok sayıda "mirador"dan (manzara noktası), muhteşem Perito Moreno'yu değişik açılardan keşfedeceğiniz keyifli bir yürüyüş. Parkın içinde yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, Perito Moreno'yu başka bir açıdan görebilmek için buzulun cephesine yakın yapılan "Safari Nautico" yani tekne gezisi. Gezinin ardından, Güney Şili ve Güney Arjantin bölgelerine özgü, adını bir böğürtlenden alan El Calafate'ye dönüş. Şehir merkezine yürüyüş mesafesinde bulunan otelimize transfer ve yerleşme. Güzel dükkanların ve barların bulunduğu upuzun ana caddesi ile tipik bir Patagonya kasabası olan El Calafate'ı keşfetmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

24 Ocak 2019 PerşembeEl Calafate - Cerro Castillo - Torres Del Paine

Kahvaltının ardından, Pampa'nın "estancias" olarak adlandırılan uçsuz bucaksız çiftlikleri ile çevrili El Calafate'ın özgün atmosferinden ayrılarak, And Dağları'nın eteğinde Şili'ye doğru yolculuk. Şili, Arjanti'nin batısında, And Dağları ile Büyük Okyanus arasında kalan kuzeyden güneye 4270 kilometre boyunca uzanan dar bir ülke. "Estancia" olarak adlandırılan, tipik bir hayvancılık çiftliği gezisi. Arjantin'in orta ve batı kesimlerinin yanı sıra doğu kıyılarındaki uçsuz bucaksız Pampa'larda da büyük baş hayvan yetiştiren çiftlikler ülkenin ekonomisinde önemli yer tutmakta. Güneye indikçe Arjantin ve Şili Patagonya'sında koyun ağırlıklı hayvan yetiştiriciliği yapılmakta. Çiftlik gezisinde, "gaucho" olarak adlandırılan atlı çoban kültürünü ve yaşam tarzını keşfetmenin yanı sıra koyun kırkımı ve rodeo hakkında bilgi edinebilirsiniz. Çiftlikte öğle yemeğinin ardından, Şili Cerro Castillo sınır kapısına doğru yola devam. Sınır işlemlerinin ardından, Torres del Paine Milli Parkı'nda bulunan otelimize transfer. Varışı takiben otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

25 Ocak 2019 CumaTorres Del Paine - Puerto Natales

Sabah, Andes Sıradağları'nın ucunda bulunan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'nde Biosfer Rezervi olarak ilan edilmiş olan 181000 hektarlık Torres del Paine Milli Parkı gezisi için hareket. Kuleleri (torres) andıran ilginç granit jeolojik oluşumlarından (Paine Kayalıkları) ismini alan milli park, birbirinden güzel buzullar, türkuaz göller, şelaleler ve nehirlerde yüzen buzdağlarından oluşan bir görsel ziyafet sunmakta... Lago Grey gölü ve buzulu; Lago Pehoe gölünün içine akan ve buzul sütü anlamına gelen "leche glaciar" diye adlandırılan en büyük şelale Salto Grande bu doğa harikalarının kuşkusuz en muhteşemleri. Öğlen yemeği Grey Gölü manzaralı bir restoranda. Koyu yeşil Laguna Amarga gölünün beyaz kıyılarında yaşayan ve büyük bir renk kontrastı oluşturan pembe flamingoları görüp, güzel bir yolculuğun sonunda akşamüstü Puerto Natales'te bulunan Ultima Esperanza (son umut) Körfezi'ne hakim otelimize varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

26 Ocak 2019 CumartesiPuerto Natales - Punta Arenas - Santiago de Chile

Kahvaltının ardından, sayısız koyun sürüsünün koşuştuğu uçsuz bucaksız Patagonya bozkırlarını katederek, seyrek nüfuslu bir bölgede bulunan, Macellan Boğazı kıyısındaki Punta Arenas'a hareket. 600 kilometreden fazla uzunluktaki Macellan Boğazı'na, 1520 yılında Güney Amerika kıyılarından aşağılara inip boğazı keşfeden, Portekizli denizci ve büyük kaşif Macellan'ın adını verilmiş. Şili Patagonyası'nın başkenti ve boğaz üzerindeki en büyük liman Punta Arenas'a varışı takiben yerel bir restoranda öğle yemeği. Ardından bir ızgara plana sahip Punta Punta Arenas'ın keşfi. Katedral ve o bölge için son derece görkemli bir bina olan XIX. yüzyılın sonuna ait Braun Sarayı'nın bulunduğu şehrin simgesi Macellan Heykeliyle Plaza de Armas meydanını gezdikten sonra, Şili'nin en ilginç müzelerinden biri Maggiorino Borgiatello Müzesi'ni ziyaret. Bölgenin kültürel değerlerini ve ekolojik zenginliğini anlatan müzede Güney Patagonya'nın ve Antartika'nın yaban hayatının yanı sıra bu uç topraklarına gelip yerleşen ve bu müzeyi kuran Salezyen Misyonları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Gezinin ardından, havalimanına transfer ve Lan Air Hava Yolları ile Santiago de Chile'ye hareket. Üç buçuk saatlik bir uçuştan sonra, akşam Santiago'ya varış ve şehir merkezindeki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

27 Ocak 2019 PazarSantiago de Chile

Kahvaltının ardından, And Dağları'nın eteklerinde ve ülkenin ortasında ki bereketli topraklar üzerinde bulunan Santiago'nun keşfi. Sömürge dönemi yapıları ve modern gökdelenlerin karışımından oluşan başkent büyük bir kontrast yansıtmakta. Tur esnasında eski mahalleler; hipodrom; üniversiteler; Cousino Sarayı; bir zamanlar Salvador Allende ve Augusto Pinochet'nin hükmettikleri Moneda (darphane) hükümet sarayı; Metropolitana Katedrali ve eski kongre binası ile kolonyal şehrin göbeği olan Plaza de Armas meydanı gibi yerleri görebilirsiniz. Ardından Forestal Parkı, bohem semti Bellavista, Metropolitan Ulusal Parkı ile geziye devam. Vitacura, Las Condes ve Providencia rezidensiyel semtlerinden geçerek Santiago'nun eşsiz bir panaromasına hakim dünyanın en büyük parklarından Cerro San Cristobal tepesine çıkış. Edebiyat Nobeli ödüllü Pablo Neruda'nın Şili'deki üç evinden biri olan Bellavista semtindeki "La Chascona"yı ziyaret. Mimariye özel ilgi duyan Neruda'nın 1953'te yaptırdığı ev, o zamanki gizli aşkı ve sonradan son eşi olan Matilde'ye olan büyük sevgisini simgeliyor. Merkez çarşısında yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra, başkentte dilediğiniz gibi gezebilmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

28 Ocak 2019 PazartesiSantiago - Valparaiso - Vina del Mar - Santiago - Madrid

Sabah, Santiago'dan 120 km uzaklıkta ve Pasifik Okyanusu'nun kıyısında bulunan, efsanevi Valparaiso liman-kentine hareket. Casablanca vadisinin büyük bağlarının ve Curacavi vadisinin meyva bahçelerinin süslediği manzaraların ortasından geçerek UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmış Valparaiso'ya varış. Şehrin şanlı geçmişinin bıraktığı güzel mimari örneklerinden ziyade, popüler mahalleler gezginleri daha fazla etkilemekte. Kazıklar üzerinde mucizevi bir şekilde " cerros " olarak adlandırılan kıyının yamaçlarında asılı duran binlerce rengarenk ev harika bir görünüm sergilemekte. Tarihi fünikülerler ile çıkılan 45 mahallenin tepelerinden şehrin, körfezin ve ilginç limanın harika manzaralarını seyretmek mümkün. Sotomayor Meydanı ve limandan sonra, artistlerin ve şairlerin ilham kaynığı olan pitoresk mahallelerin keşfi. Sokak sanatıyla ile bilinen Valparaiso'nun adeta açık bir hava müzesini oluşturan duvar resimlerinin görülmesi. Öğle yemeği yerel bir restoranda geziler esnasında. Daha sonra, Valparaiso'nun yakınlarında bulunan ve "bahçe şehir" olarak andlandırılan Şili'nin en ünlü tatil beldesi Vina del Mar gezisi için hareket. "Reloj de Flores" çiçek saati, Casino, Vergara Meydanı ve Quinta Vergara parkının görülmesi. Paskalya Adası'ndaki gizemli, dev Moai heykellerinin bir örneğinin bulunduğu Fonck Müzesi'ni ziyaret. Akşamüstü Santiago havalimanına transfer. İberia Hava Yolları ile saat 22:10'da Madrid'e hareket.

29 Ocak 2019 Salı Madrid

Saat 15:50'de Madrid'e varış ve havalimanı bölgesindeki İbis otele yerleşme. Günün geri kalan kısmı serbest.

30 Ocak 2019 ÇarşambaMadrid - İstanbul

Türk hava Yolları ile saat 12:20'de hareketle 18:45'te İstanbul'a varış.
Montevideo:Hotel Tryp Melia 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Buenos Aires :Kenton Palace 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Ushuaia :Hotel Fueguino Patagónico 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
El Calafate:Imago Hotel & Spa 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Torres del Paine:Mirador del Payne Lodge
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Puerto Natales:Hotel Altiplánico Sur 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Santiago de Chile:Plaza San Francisco 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/ Montevideo; Buenos Aires/ Ushuaia/ El Calafate; Punta Arenas/ Santiago de Chile/ İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 2. günden 11. güne kadar 10 akşam yemeği;
 • 2. günden 12. güne kadar 11 öğle yemeği;
 • 9. gün akşam yemeği tango gösterisi eşliğinde;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.


* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 70 $ düşünmek gerekir.


Patagonya gezileri için tavsiyelerimiz

Kadın ve erkekler için rahat giysiler tercih edilmeli.
Patagonya'da yaz geceleri ve bazende gündüzleri çok soğuk olabilir. Kazak, polar, anorak, pantolon ve yağmurluk bulundurunuz.
Yürüyüşler için güneş gözlüğü, güneş kremi, bone, eldiven, dayanıklı trekking ayakkabıları.
Dürbün.

Vize

Arjantin, Uruguay ve Şili için vize uygulanmıyor ancak pasaportunuzun 6 ay geçerli olması gerekli.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.